Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> May The Force Be With You, SW

Katon
post 16.05.2005 12:27
Post #1 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ten temat musiał już kiedyć być, ale jest okazja więc i tak dam. Gwiezdne wojny (tudum)! Za tydzień koniec sagi. Co wy wogóle o Starłorsach myślicie?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yavanna
post 16.05.2005 14:18
Post #2 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 95
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Lubaczów/Kraków

Płeć: Kobieta



Ach, filmy, których jestem wręcz fanatyczką (: Pomimo że nowa trylogia nie ma takiego klimatu, jaki ma stara trylogia, to jednak wszystkie sześć części razem tworzy spójną całość (a raczej będzie tworzyć za kilka dni, trójka zapowiada się dość dobrze). Jest to z pewnością klasyka kina i zachwyca kolejne pokolenia. Nie wszystkim się podoba, trudno się dziwić - jakieś roboty, hełmy, stwory... Ale ma w sobie to coś. Urzeka swoim stylem i historią Anakina Skywalkera/Dartha Vadera. Lucas powyciągął różne mity, historie, opowiastki, zmiksował razem i wyszło nawet całkiem smaczne danie. W obieg weszły hasła z filmów wpadające w ucho, tak samo muzyczny motyw przewodni. Charakterystyczne miecze świetlne są rozpoznawane niemal na całym świecie. A poza tym do sukcesu przyczyniła się też gra aktorów (zwłaszcza tych ze starej trylogii, Harrison Ford wpada szczególniew oko). Lucas stworzył niezłe imperium i dobrze na tym zarabia. A za kilka dni uszczęśliwi fanów nowym odcinkiem serii, ostatnim. Mam nadzieję, że film ten będzie czymś na miarę "Imperium kontratakuje" - uważanego za najlepszy odcinek sagi.

Ten post był edytowany przez Yavanna: 16.05.2005 14:20


--------------------
"(...) Proszę tylko, żebyście raczyli uważnie przeczytać to, co piszę, zamiast, jak to jest w Polsce we zwyczaju, wydawać opinię nie skażoną znajomością rzeczy".
Rafał A. Ziemkiewicz - "Polactwo"

Ot co.

'What this country really needs... right now... is a Doctor' (;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 16.05.2005 14:46
Post #3 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Ilez to pieknych nocy spedzilam ogladajac stara trylogie.. biggrin.gif


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Conrad
post 16.05.2005 16:04
Post #4 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 42
Dołączył: 26.04.2005
Skąd: Kraków




Saga GW to filmy które zawsze odlądam z zaciekawieniem i troche szkoda że to już koniec filmowej trylogii. Może powstaną następne części, chociaż na to bym nie liczył smile.gif
(Już się nie moge doczekać jak pójdę do kina na 3 część biggrin.gif )


--------------------
user posted image
Wynajdywacz Formuł
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 17.05.2005 22:15
Post #5 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



a mnie to tam nie podnieca. nie lubię ani starej ani nowej trylogii, nie rusza mnie ta tematyka i w ogóle jestem nastawiona całkowicie na 'anty'. może kiedyś [:


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
korniszonek
post 17.05.2005 22:50
Post #6 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 65
Dołączył: 16.03.2004
Skąd: W krainie błazna ....

Płeć: Kobieta



Jakby to powiedzieć. Ogromnie się cieszę!
W końcu sama idę na nocną premirę!

Od samego początku wlepiam w to swoje oczka i części znam już praktycznie na pamięć. Ale narazie to więcej nie powiem. Wrócę z kina to będę mogła zdać całkowitą relacje. Ale do tej pory przepadam najbardziej za "Mrocznym Widmem" i jestem w zastanawianiu się czy trzecia część sagi to pobije.


--------------------
"Kiedy spłonęła pustka, zazieleniły się pola"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 17.05.2005 22:52
Post #7 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




tylko stara trylogia...ah te maratony wink.gif
teraz,to już dla mnie nie to samo,ciagle tylko komputer i komputer.
jak to ostatnio powiedział wojewódzki "zemsta szitów";) tatuś powiedział,że mnie zabierze,no to zobaczę,ale nie nastawiam się na nic super cool,szczególnie,że "mroczne widmo" mnie specjalnie nie zaciekawiło,a "ataku klonów" nawet nie widziałam...
obstaję przy tych "starych częściach"


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Galia
post 18.05.2005 21:50
Post #8 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 249
Dołączył: 28.05.2004
Skąd: *From the land of stars *




Star Wars... Ech, dawne czasy, przypominam sobie teraz jak przed premierą "ataku kolnów" razem z pewną Joanną dostawałyśmy równego świra, oglądając wcześniej nakręcone 4 części praktycznie na okrągłą, siedząć w necie, w poszukiwaniu zdjęć i wywiadów, oraz wymyślając różne interesujace hasełka ' nie zacytuję, bo to się nie nadaje na forum poubliczne. tongue.gif
A tak wracając do tematu uwielbiam filmy Lucasa, są napradę swietne i według mnie stanowią ważny punkt w kinematografii. No i Harrison Ford w młodszych latach... biggrin.gif

Pozdrawiam
Gall


--------------------
Jestem myślicielką niezależną, wolną poszukiwaczką oazy nieskrępowanych istnień. Przemierzam pustynie w poszukiwaniu sensu... Czy odważysz się pójść za mną?

Myśli, marzenia, złudzenia. Moje życie...

Nie można dostać czegoś, nie tracąc czegoś w zamian.
Żeby coś otrzymać musisz poświęcić coś o podobnej wartości.
To zasada równoważnej wymiany.
To prawda o świecie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meryl
post 20.05.2005 20:56
Post #9 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 25
Dołączył: 10.04.2005
Skąd: Białystok




Właśnie wróciłam z kina. Jeszcze to przeżywam XD
Kocham całą sage, właśnie ustawiłam sobie /słynny oddech/ jako dźwięk przy włączaniu komputera.
Co do filmu, spodziewałam się czegoś lepszego. Ale i tak był niesamowity, boski, masterski. Aaach. Jeszcze widze ten obłęd w oczach Anakina >D

Feel the force !!


--------------------
Zrozum to najlepiej od zaraz
nie ma możliwości żeby zabić ten hałas
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sihaja
post 21.05.2005 10:59
Post #10 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: czysta krew..
Postów: 1716
Dołączył: 12.06.2003
Skąd: Z Nibylandii

Płeć: Kobieta



Heh, byłam na nocnej premierze. No... czyż trzeba komentować/. Film baaaardzo fajny. Moje kochane Gwiezdne Wojny. Po prostu czasem wpija w siedzenie.
Cała (eeee... seksta? Sekstalogia?) jest po prostu świetna. Może najmniej część II, ale...

Meryl - jak ustawić sobie oddech na włączenie? No jak, jak? Bo ja nie umna...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 24.05.2005 14:51
Post #11 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



"Zemsta" sprostała moim oczekiwaniom. Nawet je przerosła. "Mroczne widmo" i "Atak klonów" to było rozczarowanie. Lubię te filmy ale traciły gdzieś klimat starej sagi. Czasem zapominało się że to ta sama historia. Tym razem Lucas nie daje o tym zapomnieć. I to właśnie ujęło mnie w III epizodzie. Świetnie rozwiązana kwestia powstania Imperium, szturmowców, eksterminacji Jedi. Drętwawy wątek miłosny mimo wszystko w całym tym kontekście wzruszał. Świetny Skywalker. Wogóle droga od Anakina do Vadera pokazana znacznie ciekawiej niż się spodziewałem. Scena pojedynku zapiera dech w piersiach, chociaż wie się doskonale jaki będzie finał. No i nakładanie maski. Ta scena będzie kultowa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 27.05.2005 16:31
Post #12 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



film robi wrazenie, niektore sceny sa dla mnie jednymi z najbardziej dramatycznych jakie widzialem (windu & palpatine, czy rozkaz 66), sporo akcentow humorystycznych na poczatku filmu. kilka rzeczy IMO zbyt naciaganych (rakieta z glowica bzyczkow-przyklejek...lol). efekty specjalne przewspaniale, bitwa nad coruscant to dzielo sztuki - wyjatkowa praca wirtualnej kamery. muzyka klasa sama w sobie - nie wyobrazam sobie jakby ten film mial nie dostac Oscara za muzyke/efekty dzwiekowe i za specjalne efekty wizualne. walki na miecze po prostu NIESAMOWITE, az trudno uwierzyc w to, co tam wyprawiaja (ze w ogole byli w stanie to nakrecic).yoda tez super. aktor grajacy Anakina spisal sie lepiej niz poprzednim razem,choc raczej watek z padme byl sredni (po hollywoodzku 'anakin kocham cie':)
jest tez kilka wad. pare rzeczy zrobili gorzej, niz sobie wyobrazalem po trailerach! pospoileruje troszke i oszczedze rozczarowan wszystkim (sa jeszce tacy?), co tak jak ja czekaja na scene:
-Lord Vader...
-Yes, Master.
-RAISE!!!
tego dialogu po prostu nie ma (na trailerach jest poskladany). rozczarowalem sie rowniez tym, ze w ogole nie bylo pokazane, jak Vader (ten juz w masce i ze wszystkim) wymiata. do konca filmu nawet nie dostal swojego miecza. general grevious tez nie zabil w koncu zadnego jedi (choc widac bylo, ze sporo potrafi), a szkoda ze nie pokazali jak ich kosil. zakonczenie bylo troche za szybkie, film moglby jeszcze troche potrwac (wygladalo to tak jakby obi wan przekazal malutkiego luke'a skywalkera pierwszym lepszym farmerom na tatooine... ot tak po prostu, bez zamiany jednego slowa).
ogolnie tylko gluchy slepiec by powiedzial, ze to kiepski film (tak, jestem zagorzalym fanem sagi). na pewno jest dobry, na pewno robi kolosalne wrazenie. wg mnie jest zdecydowanie najlepszy sposrod mlodej Trylogii. dla kogos dla kogo efekty specjalne maja duze znaczenie, bedzie najlepszy ze wszystkich GW. ogromne byly oczekiwania co do tego filmu. czy im sprostal? okaze sie po kilkukrotnym obejrzeniu. wiekszosc osob, lacznie ze mna, po obejrzeniu EPIII bylo w takiej euforii, ze nie sa w stanie normalnie myslec. czy to taka euforia jakiej oczekiwalismy? czas pokaze...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 27.05.2005 23:32
Post #13 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



III Czesc w wersji dvd zlicznikiem na gorze ukradziona przez kogos tam i udostepniona na neta jest f pyte:} Oczywiscie uzbroilem sie tak jak nalezy na film i porwalem sie w wir III czesci. Jestem pod naprawde duzym wrazeniem. Efekty i dzwiek miodzio, klimat i fabula tez byly great. Musze sie zgodzic ze wczesniejsze 2 czesci byly gorsze od tych.
Jednak cholera zrodzilo sie w mojej glowie pytanie czy Lucas bedzie remasterowal to co juz zrobil? Czy jednak odpusci juz sobie zabawe ze SW? Bo ja sie ostatnimi czasy wylaczylem i wracam dopiero po przerwie user posted image


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 28.05.2005 00:16
Post #14 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Może juz jestem stary ale:
SPOILER:
Anakin zabija Macea:
- Ojej co ja zrobiłem... a e tam. Co mówiłeś o ciemnej stronie Palp?
KONIEC SPOILERA
Czy tylko mi cała przemiana Anakina w Vadera wydała się jakby taka mimochodowa [a tak przy okazji przejdę se na ciemną stronę]?
Palpi prowadzi go jak po sznurku ku ciemnej stronie a ten baran daje się złapać. to było aż żenujące. Innego przedstawienia przejścia się spodziewałem.
Jednym słowem:
- Lucas nie powinien rezyserwoć [zawsze sie do tego przyczepie :P]
- Anakin to debil bez pomyslunku i działąjący według emocji.

in plus
- łza Anakina
- "I hate you!"
- "You were the chosen one!"
- Rozkaz 66 ofcuz

Ale ogónie film raczej wysoko średni tak 7/10 w porywach.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Misiek1992
post 28.05.2005 11:34
Post #15 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 28.05.2005




Jestem wielkim fanem SW. Z zapałem oglądałem wszystkie części tej kultowej serii. Zacząłem od "starej" trylogii, Epizody 4-6. Kazda z tych części jest wyśmienita, choć najbardziej wciągnął mnie "Powrót Jedi" pewnie za sprawą tego, że jeszcze przed seansem słyszałem o pojedynku Luke'a z Darthem Vader'em. Części 1-3 czyli tzw. "nowa" trylogia rozpoczyna się wg. mnie najgorszą częścią SW czyli "Mrocznym Widmem". Brak w nim wciągających wątków. "Atak Klonów" to na pewno najbardziej romantyczna część za sprawą romansu Anakina z Padme. Jest ona najbarzdiej pogodna i optymistyczna (no, moze jest pare smutnych wątków jednak to mniejszość w tej części). A część 3 czyli "Zemsta Sithów" dorównuje częściom 4-6 i jest zdecydowanie najlepsza z "nowej" trylkogii. Dlaczego? Idźcie do kina a się przkonacie, bo nie chce Wam psuć frajdy z filmu.

Ten post był edytowany przez Misiek1992: 28.05.2005 11:37
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yavanna
post 28.05.2005 21:53
Post #16 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 95
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Lubaczów/Kraków

Płeć: Kobieta



QUOTE(kubik @ 28.05.2005 00:16)
- Lucas nie powinien rezyserwoć [zawsze sie do tego przyczepie tongue.gif]
*



Zgadzam się w całej rozciągłości. Epizod V reżyserował Irvin Kershner, a Lucas był tylko producentem i, o ile dobrze pamiętam, autorem scenariusza. I tenże epizod jest uważany przez wielu (w tym mnie) za najlepszy z całej sagi. Kershner dał aktorom swobodę w interpretowaniu scenariusza, odwrotnie niż Lucas, i tak powstała słynna kwestia:
Leia: Kocham cię.
Han Solo: Wiem. (A w scenariuszu była nimłosiernie rozwlekła i melodramatyczna kwestia).
;]
Coś musi być w tym reżyserowaniu, bo szóstka też była nakręcona przez innego reżysera i podtrzymała poziom trylogii. I o ile czwórka wyszła dobrze Lucasowi, o tyle "Mroczne Widmo" i "Atak Klonów" nie za bardzo. W pisaniu scenariusza do dwójki pomagał mu inny autor i można zauważyć, że epizod drugi był na trochę lepszym poziomie dialogowym od jedynki.

QUOTE(GrimmY @ 28.05.2005 00:21)
QUOTE(BlackOmen @ 27.05.2005 23:32)
III Czesc w wersji dvd zlicznikiem na gorze ukradziona przez kogos tam i udostepniona na neta jest f pyte:} Oczywiscie uzbroilem sie tak jak nalezy na film i porwalem sie w wir III czesci. Jestem pod naprawde duzym wrazeniem. Efekty i dzwiek miodzio, klimat i fabula tez byly great. Musze sie zgodzic ze wczesniejsze 2 czesci byly gorsze od tych.
Jednak cholera zrodzilo sie w mojej glowie pytanie czy Lucas bedzie remasterowal to co juz zrobil? Czy jednak odpusci juz sobie zabawe ze SW? Bo ja sie ostatnimi czasy wylaczylem i wracam dopiero po przerwie user posted image
*


z tego co czytalem, ma nie byc czesc 7-9, za to lucas ma sie wziasc za wydarzenia 80 lat przed 'mrocznym widmem', gdzies obilo mi sie o uszy stworzenie jakis pobocznych filmow animowanych (wide wojny klonow @ cartoon network, ktore byly calkiem niezle).
*



W jednym z wywiadów Lucas przyznał, że ma pomysł na kolejny film, który uzupełniałby gwiezdną sagę. W zamyśle reżysera miały to być prequel do pierwszej części cyklu - "Mrocznego widma". Akcja obrazu rozgrywałaby się 88 lat przed narodzinami Anakina Skywalkera, kiedy to rycerze Jedi sprawowali władzę nad Lordami Sith. Główną postacią opowieści byłby mistrz Yoda.

Przypomnijmy, że 61-letni Lucas przygotowuje obecnie serial telewizyjny w oparciu o gwiezdną sagę.


Żródło: http://gwiezdne-wojny.pl

Ja jutro dopiero wybieram się na "Zemstę..." naładowana spoilerami czytanymi od lutego, filmikami, zdjęciami i Waszymi opiniami ;> Mam nadzieję, że wszystkie informacje, które posiadam na temat tego filmu wyparują mi z głowy podczas seansu i dam się czymś zaskoczyć. A film zapowiada się nieźle, jak wynika z Waszych recenzji. Pożyjemy, zobaczymy.

Dopisek 29.05.2005 r.

No i już po filmie (: Jestem pod wrażeniem i zadowolona. Uważam, że Lucas zgrabnie połączył wszystkie wątki z nowej trylogii ze starą trylogią i w pięknym stylu zamknął sagę.
Na plus zaliczam:
- walka Anakina z Obi-Wanem, szczególnie moment, kiedy w tle wybucha lawa;
- walka Yody z Palpatine'em w Senacie - te latające kapsuły wbijały w fotel;
- dialogi - naturalne (chociaż czasami też zdarzało się, że jakiś wypadł drętwo lub wręcz głupio) i bardzo emocjonalne (szczególnie na Mustafar);
- aktorstwo - do McGregora, McDiarmida, Portman i reszty nie mam zastrzeżeń. Do Christensena również - po obejrzeniu zwiastunów i spotów miałam jak najgorsze przeczucia, ale w filmie wypadł bardzo dobrze;
- efekty specjalne, zdjęcia i scenografia - tutaj chyba nie trzeba tłumaczyć, jak zwykle cudo ;>
- muzyka - John Williams spisał się jak zawsze na szóstkę;
- bitwa nad Courscant i cała heca ze spadaniem statku na tę planetę - dialogi, humor, akcja, astmatyczny Grievous - bardzo mi przypadło do gustu;
- scena eksterminacji Jedi - muzyka i sposób przedstawienia wcisnęły mnie w fotel, jedna z najlepszych scen w filmie;
- kuszenie Anakina przez Palpatine'a;
- ogłoszenie powstania Imperium w Senacie i świetna kwestia Padme: "To tak umiera wolność? Wśród burzy oklasków?"
- ostania scena na Tatooine - Beru i Owen Lars z małym Luke'iem na rękach, a w tle dwa słońca... (:
- postać Generała Grievousa - wielu się nie podoba i jest uważana za niepotrzebną, ale ja tam go polubiłam sympatią naturalną.

Na minus natomiast zaliczam:
- montaż - wydawało się czasami jakby film był niezgrabnie złożony, sceny nie miały powiązania;
- scena, kiedy Darth Vader w klasycznym ubranku dowiaduje się od Palpatine'a, że zabił Padme i to jego iście nienaturalne "Noooo!". Mogli to lepiej zrobić lub Hayden mógł lepiej zagrać;
- scena przejścia Anakina na Ciemną Stronę Mocy - nie wiadomo kiedy to się stało, za szybko zrobiona według mnie;
- Hrabia Dooku - o ile w dwójce wypadł ciekawie, o tyle w trójce jest żałosny;

Ogólnie film mi się bardzo podobał i więcej jest u mnie plsusów niż minusów jak widać. Mogli zrobić trochę dłuższy film, wiele świetnych dialogów i scen wycięto. Ale i tak uważam, że film jest najlepszy z całej nowej trylogii i dorównuje starym epizodom. Daję 8/10.

Ten post był edytowany przez Yavanna: 29.05.2005 18:45


--------------------
"(...) Proszę tylko, żebyście raczyli uważnie przeczytać to, co piszę, zamiast, jak to jest w Polsce we zwyczaju, wydawać opinię nie skażoną znajomością rzeczy".
Rafał A. Ziemkiewicz - "Polactwo"

Ot co.

'What this country really needs... right now... is a Doctor' (;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 03.06.2005 16:24
Post #17 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Dużo się nad przejściem Anakina zastanawiałem. I nie jest wcale pokazane źle. Raczej niedopowiedziane. W "filozofii Mocy" sama deklaracja uwalnia w każdym Ciemną Stronę. Dlatego Anakin właściwie 'nagle' staje się zdolny do tak straszliwych zbrodni. To jak uwolnienie tego wszystkiego co spychamy na codzień na peryferie naszej osobowości. A Anakin miał tego dużo. Tak dużo, że nie za bardzo potrafił sobie z tym radzić. Byliście kiedyś wściekli? Zrozpaczeni? Bezsilni i jednocześnie ekstremalnie sfrustrowani? Wyobraźcie sobie, że ktoś oferuje wam potęgę do rozwiązania wszystkich problemów.... Wystarczy przełamać ograniczenia..... Gdyby istniała Moc, powiedzenie jest Ciemnej Stronie TAK (choćby nawet w gniewie, rozpaczy i niepełnej świadomości umysłu) otwierałoby otchłań trudną do powstrzymania.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 26.07.2005 13:18
Post #18 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



Tak właściwie to moja fascynacja SW rozpoczęła się równolegle z fenomenem HP. Oczywiście kumple z klasy mnie tym zarazili i od tej pory jestem "fanem" SW. Różne krążą opinie o strarej i nowej trylogii, bo tak właściwie są to dwie różne ale i powiązane ze soba historie. Z perspektywy czasu patrzę na to jako na jedno wielkie 6-filmowe dzieło. Oczywiście świat SW nie kończy się na filmach, jest mnóstwo książek, gadżetów, gier komputerowych i innych pierdół. Polecam ten film wszystkim zainteresowanym sc-fi, mimo że znam wiele osób które uważają SW za coś niedorzecznego. Kwestia gustu...

Odnośnie Episode III....byłem na premierce ale film mnie nie oszołomił. Nie płakałem tongue.gif Lucas odwalił dobrą robotę ale nie zrobił tego perfekcyjnie. Every Saga has an end... Mimo że więcej filmów SW już raczej nie powstanie to i tak pozsotają rzesze fanów na całym swiecie, które będą się zachwycały tym fenomenem. Jak dla mnie era SW powoli kończy się....


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 26.07.2005 23:34
Post #19 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Hehe, ja bylam cala uheppiona,ze bylam na przedpremierze SW w Sali Kongresowej ;P No nie powiem, fajnie sie ogladalo.

Jejku... "Star Wars" to jeden z pierwszych filmow jakie pamietam! Pamietam,ze kochalam sie w Lucku ;P No i Ford calkiem niezle tam wypadl ;P
Jasne, filmy starsze maja zupelnie inna atmosfere od tych nowszych. Ale te nowe tez lubie, chociaz "Atak Klonow" byl miejscami tak kiczowaty -_-""" Ale i tak widzialam to 7 razy ;P. Najnowsza czesc natomiast byla jakas taka za prosta. To znaczy, Anakin wlasciwie od tak przeszedl na Ciemna Strone Mocy, jego postac zostala baaardzooo splycona. A przeciez nigdy nie zapomne sceny z ostatniej czesci, kiedy Vader wyznaje,ze "Ajm jor fader" *_*. So deeep. Ryczalam wtedy! Jak zwykle zreszta ^^""" Nie mniej jednak efekty specjalne oczywiscie byly swietne, a walka Yody z Panem Sithow calkiem niczego sobie ;)
Jejkuu..potrzebuje przypomnienia starych dobrych czesci. Teraz czekam tylko az wydadza wszystkie czesci na DVD i bede cala szczesliwa. Tylko ciekawe skad ja wezme na to kase ;P Juz mnie wszytsko z HP kosztuje duzo. Ehh...
Fajnie by bylo gdyby moze znowu nakrecil III ostatnie czesci? Mimo ze pewnie ich poziom spadnie, to jednak uwielbiam porzadne efekty specjalne, a w starszych czesciach troche juz smiesza.

No coz, SW i "Strartreck". Kocham je! *___*

Ten post był edytowany przez Pszczola: 26.07.2005 23:35


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Verita
post 27.07.2005 22:16
Post #20 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 90
Dołączył: 27.07.2005

Płeć: Kobieta



Jakos wielka fanka SW nie jestem, ale lubie to ogladac Draznia mnie troche stare czesci, ale jednoczenie byly one lepiej zrobione niz te nowe.
Co do epizodu III hm.... mogli troche lepiej pokazac przejscie Anakina na ciemna strone mocy. To co bylo w filmie nie bylo takie zle, ale czegos m brakuje.
Hm... najbardziej poruszajacym fragmentem filmu dla mnie byla walka Anakina z Obi-wan i scena w ktorej Anakin lezy bez reki i nog.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 27.07.2005 22:46
Post #21 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




No coz... przyznam sie,ze w tej scenie sie troche zalamalam, bo Jedi, czy nie, w takiej temperaturze i przy takim stezeniu siarki, nikt by tam nie przezyl. Czy z konczynkami, czy bez ^^"

Za to najlepsza scena z Padame: scena pogrzebu ;P Mialam wrazenie,ze aktorsko kolejne czesci (te nowe) coraz bardziej traca. Ale przyznam,ze podobala mi sie scena z tym zachodzacym sloncem, w ktorej Anakin jest pare wiezowcow od swojej zony i tak podchodza do okien, i sie waza losy wyboru Anakina, i jest ta cudna muzyczka Williamsa, i wogole kicz totalny, ale mnie sie podobal ^___^

Ten post był edytowany przez Pszczola: 27.07.2005 22:47


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 28.07.2005 10:04
Post #22 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



Jak dla mnie w Ep III najlepsza była scena walki Yody z Sidiousem z genialną muzyką w tle. Natomiast absolutną żenadą śmierć Mace'a Windu sad.gif Przejście Anakina na CSM mogłoby być bardziej dramatyczne, brakowało mi jakiegos przekonania, chociaż Palpatine robił co mógł (zresztą to najlepsza kreacja w III epizodzie).
Jak dla mnie najlepszy był episode VI. Może dlatego że zrobił na mnie wielkie wrażenie że był to pierwszy film z sagi SW który oglądałem. Wszystko dobrze się kończy, Palpatine zostaje unicestwiony, Vader się nawraca i wszyscy są szczęśliwi tongue.gif
Saga skończona, pozostaną tylko wspomnienia.


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 28.07.2005 23:14
Post #23 

Unregistered









ej nie czytałem tego co wcześniej pisaliście, ale ta nowa część jest tragiczna ;p
a tak poza tym uwielbiam SW.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 29.07.2005 04:04
Post #24 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Mnie bardziej "Atak Klonow" zalamal ;P Te "pirlipirli" na lace wsrod motylkow, kwiatkow i hipopotamopodobnych stworow. Ugghhh... glukoza, glukoza!


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yavanna
post 30.07.2005 22:03
Post #25 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 95
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Lubaczów/Kraków

Płeć: Kobieta



Mnie czasami bierze romantyczny nastrój, a wtedy "Atak Klonów" jest jak znalazł ;D Wydaje mi się, że w nowszych częściach Lucas postawił bardziej na efekty specjalne, na rywalizowanie o pierwsze miejsce w dziedzinie efektów specjalnych, gdzieś po drodze gubiąć klimat starszych części.

QUOTE(Pszczola @ 27.07.2005 00:34)
To znaczy, Anakin wlasciwie od tak przeszedl na Ciemna Strone Mocy, jego postac zostala baaardzooo splycona.
*



Zgadzam się. Nie wiadomo w sumie kiedy Anakin przechodzi na Ciemną Stronę. W sumie jest kuszony przez cały film, ale dla widza nie siedzącego w tym temacie jest to trochę za szybkie i zagmatwane.

QUOTE(Pszczola @ 27.07.2005 00:34)
A przeciez nigdy nie zapomne sceny z ostatniej czesci, kiedy Vader wyznaje,ze "Ajm jor fader" *_*
*



To akurat było w piątej części ;P Ja się popłakałam w scenie, gdy Luke ściąga Vader'owi hełm, i gdy ten ostatni się pali na stosie w VI części.

QUOTE(Pszczola @ 27.07.2005 00:34)
Fajnie by bylo gdyby moze znowu nakrecil III ostatnie czesci? Mimo ze pewnie ich poziom spadnie, to jednak uwielbiam porzadne efekty specjalne, a w starszych czesciach troche juz smiesza.
*



O nie, nie. Starsze części to starsze części i żadnego nowego kręcenia. Zresztą na wydaniu DVD starej trylogii wszystko jest ładnie dorobione, efekty w niczym nie ustępują tym z nowszych części, a wręcz przeciwnie - przewyższają, bo nie przypominają gry komputerowej (w ogóle w starej trylogii wszystko, oprócz chyba kukiełkowego Yody, jest takie realne, natomiast nowsze części przypominają czasami grę komputerową; ale trzeba przyznać, że cyfrowy Yoda i widoczki Coruscant, szczególnie nocą, robią wrażenie). Jak ktoś napisał na pewnym forum SW jednakże: "Jest to najlepsza gra komputerowa, jaką widziałem" ;P

QUOTE(Pszczola @ 27.07.2005 23:46)
No coz... przyznam sie,ze w tej scenie sie troche zalamalam, bo Jedi, czy nie, w takiej temperaturze i przy takim stezeniu siarki, nikt by tam nie przezyl. Czy  z konczynkami, czy bez ^^"
*



Tutaj podano taki argument: Anakin był bardzo silny Mocą i dlatego i tylko dlatego przeżył. Może i z wierzchu wyglądał aż za dobrze jak na człowieka, któremu obcięto nogi i rękę, a który potem troszkę się podpiekł, ale opary spaliły mu płuca, nawet Moc go przed tym nie ochroniła.

QUOTE(Pszczola @ 27.07.2005 23:46)
Mialam wrazenie,ze aktorsko kolejne czesci (te nowe) coraz bardziej traca.
*



No rzeczywiście, ale Ian McDiarmid w roli Palpatine'a podtrzymuje poziom.

Mnie najbardziej zażenowało w "Ataku Klonów" wyznanie miłości Padme do Anakina, przed walką na arenie. Uch, okropne. Nawet scena łąkowa i kominkowa to przy tym dobry poziom.

Ten post był edytowany przez Yavanna: 30.07.2005 22:04


--------------------
"(...) Proszę tylko, żebyście raczyli uważnie przeczytać to, co piszę, zamiast, jak to jest w Polsce we zwyczaju, wydawać opinię nie skażoną znajomością rzeczy".
Rafał A. Ziemkiewicz - "Polactwo"

Ot co.

'What this country really needs... right now... is a Doctor' (;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 16.04.2024 15:52