Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

56 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> alternatywa/indie, pojmowane szeroko

Eva
post 25.12.2004 01:19
Post #26 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Bedziecie sie licytowac malo znanymi zespolami?

<oj akurat Wlochaty czy Illusion takie malo znane chyba nie sa ;d>
QUOTE
o co Ci chodzi?

To jest taki tym warriora ktory warrioruje dla samego warriorowania ;d


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Teodora
post 25.12.2004 11:28
Post #27 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 260
Dołączył: 18.06.2004
Skąd: dworzec kurski

Płeć: Kobieta



co do linkin park?? mam ich pierwszą płytę... lepsze to niż np. ich trzoje

co do zespołów new generation, żadnego muzycznie nie kojarze, czytałam o nich w różnorakich gazetach & czasopismach, najnormalniej w świecie nie wim czy mi sie podobają heh,

powiem tyle ja wole wspomniany już Pink Floyd i Nirvane

Ten post był edytowany przez Teodora: 25.12.2004 11:29


--------------------
m
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 27.12.2004 10:36
Post #28 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Przypominam że dyskusja jest o muzyce a nie o nauce języka angielskiego.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Psia Gwiazda
post 27.12.2004 20:17
Post #29 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 26.12.2004




a ja znam i slucham wiekszxosc z tych zespolikoof. najbardziej lubie the Strokes the White Stripes i Black Rebel Motorcycle Club. tych ostatnich w szczegolnosci bo maja ciekawe klimaty... troshke psychodeli i szalenstwa :] mam ich plyty i uwazam, ze sa warte polecenia.
a co do LP to uwazam, ze szczytem jest nazywanie ich "szczytem' - -'', jezeli weicie o co mi chodzi. "stary dobry metal" tez mi nie podchodzi, bo ja jestem dzieckiem wlasnie tej, niedostrzeganej w Polsce, rockowej rewolucji (oprocz tego, ze jestem cczarownica tongue.gif)

Ten post był edytowany przez Psia Gwiazda: 27.12.2004 20:20


--------------------
[size=3]~~**Członek Stowarzyszenia THE FULL MOON -fanklubu R.Lupina**~~[/size
umarl... kto mi odda morze lez
user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
TOM MARVOLO RIDDLE - - I AM LORD VOLDEMORT
~~MÓJ BLOGASEK~~
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 28.12.2004 17:33
Post #30 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ależ przeciwstawianie NRR komercji jest idiotyczne, bo NRR jest (Bogu dziękujmy!) komercyjna. Tylko w Polsce się jakoś nie sprzedaje, bo tu zamulony metalem rynek jest dry.gif A co do Włochatego, to może i są, jak to mawia PEQU - tru, ale wokalista fałszuje, więc dla mnie to buractwo i koniec.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Silda
post 28.12.2004 19:10
Post #31 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 58
Dołączył: 05.04.2003




Z tych zespołów co wymienił Katon słyszałam i lubię The Strokes, The White Stripes i The Hives (nie pomyliłam nazwy?). Wiem, że kiedyś na MTV2 leciało to i inne co trzy godziny, jeszcze kiedy MTV2 było w miarę porządne, teraz zdaje się zdziadziało... Norriś, mówisz że coś tam jeszcze można oglądać? W każdym razie co tu dużo mówić, w Polsce mamy modę na dużo rzeczy... nie sądze, że zespoły 'The' były kompletnie nieznane i nie można też twierdzić, że ci co tego słuchają są dalekowzrocznymi wybrańcami. Każdy słucha tego co lubi, chyba nie będziemy nikogo rugać za to, że podoba mu się Linkin Park tudzież nowa Metallica, tudzież Cradle of Filth. Niektóym to się naprawdę podoba, a czy są przez to gorsi? Można lubić LP i chociażby Pink Floydów na równi... A gdyby tak powiedzieć, że Nirvana jest komercyjna? Fani Kutra zzielenieją ze złości. A gdyby tak zapytać fana Nirvany o scenę grunge w Seattle, umiałby powiedzieć co to jest Melvins, Mother Love Bone, Mudhoney, Temple of the Dog?... Dobra zeszłam z tematu, który zreszta można ciągnąć w nieskończoność, tak samo jak kwestię komercyjności. Wszystko zależy od wyboru autorytetu. I przede wszystim, ludzie, tolerancji dla odmniennych wartości niż wasze i szacunku dla czegoś, czego nie zawsze możecie i chcecie pojąć...


--------------------
sekai no hatemade
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 03.01.2005 13:17
Post #32 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ostatnio zrozumiałem dlaczego o gustach należy dyskutować. Zawsze uważałem że należy, ale nigdy nie umiałem tego przekonywująco wytłumaczyć. Chyba znalazłem odpowiedź. Gusty POWSTAJĄ w wyniku dyskusji o nich. Kształtują się obrabiają, jak krzemienie, kiedy nimi o siebie uderzali ludzie epoki kamiennej. Nie uderzali po to, żeby zniszczyć jednym drugi lub żeby je stopić w całość. Robili to, żeby je obrobić i ukształtować w narzędzia właśnie. I dyskusja o gustach (nie tylko muzycznych) to element dwustronnego definiowania siebie. I nie chodzi tu o to, żeby uzgodnić wspólne stanowisko, tylko żeby ociosać w ogniu dyskusji swój gust i zrozumieć jaki jest. Oczywiście są ludzie którym dobrze z tym niedookreśleniem (i ja ich nawet rozumiem) ale to nie znaczy, że powinni być pod jakimś kloszem specjalnym....

Nirvana była komercyjna. I nic z tego nie wynika.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Norriśka
post 04.01.2005 01:48
Post #33 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 07.04.2003
Skąd: currently riding the lightning




QUOTE(Katon @ 03.01.2005 12:17)
Ostatnio zrozumiałem dlaczego o gustach należy dyskutować. Zawsze uważałem że należy, ale nigdy nie umiałem tego przekonywująco wytłumaczyć. Chyba znalazłem odpowiedź. Gusty POWSTAJĄ w wyniku dyskusji o nich. Kształtują się obrabiają, jak krzemienie, kiedy nimi o siebie uderzali ludzie epoki kamiennej. Nie uderzali po to, żeby zniszczyć jednym drugi lub żeby je stopić w całość. Robili to, żeby je obrobić i ukształtować w narzędzia właśnie. I dyskusja o gustach (nie tylko muzycznych) to element dwustronnego definiowania siebie. I nie chodzi tu o to, żeby uzgodnić wspólne stanowisko, tylko żeby ociosać w ogniu dyskusji swój gust i zrozumieć jaki jest. Oczywiście są ludzie którym dobrze z tym niedookreśleniem (i ja ich nawet rozumiem) ale to nie znaczy, że powinni być pod jakimś kloszem specjalnym....

Nirvana była komercyjna. I nic z tego nie wynika.
*



hmm... zgodziłabym się w połowie. otóż gusta nie powstają w wyniku dyskusji o nich. to co, jak człowiek nie rozmawia (z różnych przyczyn) to nie ma gustu? wydaje mi się, że gusta powstają kiedy się rodzimy, a dopiero później je odkrywamy. gusta mają też swoje podłoże we wrodzonych cechach charakteru człowieka. ale owszem, rozmawianie o gustach pomaga zrozumieć cudze.


--------------------
user posted image
hiiil de łooooord, mejkit beter pleeeeejs, for juu end for miii end di entaaaajr hjumyn reejs!

-Zapraszam na moje Forum Motoryzacyjne-

WinAmp zapodaje:
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wiedźminka
post 11.04.2005 16:51
Post #34 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 16
Dołączył: 15.04.2003




QUOTE(Katon @ 21.12.2004 21:02)
The Thrills proszę w to nie mieszać. Sama nazwa jeszcze nic nie znaczy, a atak wylukrowanego poiku dawno nie słyszałem. Incubus jest niezły, ale też bym go do tego nurtu raczej nie zaliczył...
*




Incubus był już dosyć popularny 1999 i nawet jeszcze wcześniej.



tak poza tematem (ale odrobinkę)
ostanio podoba mi się Chemical Brothers - ciekawe, czy to spaczony gust, czy poszerzanie muzycznych horyzontów wink.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 11.04.2005 19:52
Post #35 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



no to ja wymienię teraz pozycje obowiązkowe i nader znane, każdy porządny młody człowiek, który czyta ten topik, powinnien mieć tą muzykę!
I Am Kloot, Yeah Yeah Yeahs, The Bees, The Bravery, Travis Morrison, Feeder, Thriteen Senses, The Stills, The Velvet Underground, Broken Social Scene, The Futureheads, The Kills, Fiery Furnaces.
uchodzi The Delgados, Pretty Mighty Mighty, Trail of Dead. i Pj Harvey dla tych, którzy ja zniosą smile.gif
nie wiem do czego zaliczyć wyjątkowe Death Cab For Cutie.

zatem bierzcie i słuchajcie tego wszyscy, napewno zrobi wam dobrze.


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wiedźminka
post 11.04.2005 20:10
Post #36 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 16
Dołączył: 15.04.2003




re: Myśka
no i jeszcze King Crimson - moim skromnym zdaniem


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 23.04.2005 11:38
Post #37 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



no można zaliczyć, ale ja srednio przepadam.
za to poczatek roku 2005 daje mi dużo radosci. mowie czesc Kaiser Chiefs, którzy to absolutnie mnie nakrecają.
posłucham ich przez tydzień, zobaczymy czy dadzą radę.


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 01.05.2005 16:18
Post #38 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



zacznijmy od Patricka Wolfa. okropnie miły chłopiec, nieźle stęka smile.gif podoba mi się to, co robi z muzyką, a jest to cos w stylu elektronicznego pop-rocka. okropnie upodobałam sobie jego nowy album 'Wind In The Wires', z którego do najlepszych piosenek zaliczam 'Tristan' [ohh, no zdecydowanie] i 'The Libertine'. polecam, warto znać, bo facet ma potencjał.

dalej - Tilly And The Wall. lekko zhipisiałe chórki mieszane. muzyczka beztroska, acz przyjemna. jak ktos ma ochotę na moc młodzieńczych głosików oraz gitarki łączone z grzechotkami i różnymi innymi dziwactwami, niech smiało sięga po Tilly'ego i spółkę. moje ulubione kawałki to 'Nights Of The Living Dead', 'Bessa', 'Reckless'. a tu macie album do sciągnięcia.

edit: obożeboże, słuchajcie Patricka, toż oszaleć można!

Ten post był edytowany przez Myśka: 02.05.2005 21:42


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 04.05.2005 10:17
Post #39 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Nie martw się Wiedźminko. Ja ostatnio słucham Chemical Brothers, Gorillaz, Fatboy Slima, i nowego singla Jennifer Lopez (ten sampel jest genialny!!!!) tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nookielb
post 04.05.2005 17:37
Post #40 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 04.05.2005
Skąd: z Klimzowca




The Revolution Smile, Fear Factory, Mudvayne i nie istniejacy świetny polski zespół Dynamind - Polecam.


--------------------
limpbizkit.pl
forum limp bizkit
moja lista bootlegów
-----------------------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wiedźminka
post 05.05.2005 21:55
Post #41 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 16
Dołączył: 15.04.2003




QUOTE(Katon @ 04.05.2005 10:17)
[...]nowego singla Jennifer Lopez (ten sampel jest genialny!!!!) tongue.gif
*




No nie, ja pierdyczę, tobie też się ten kawałek podoba? A ja już myślałam, że coś jest ze mną nie tak jak powinno być, jakieś zaburzenia fal mózgowych czy coś...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 09.05.2005 11:23
Post #42 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Starzejemy się słonko. I popiejemy. Podobno to normalne smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 18.06.2005 23:24
Post #43 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



znam i lubię:
The Strokes, The White Stripes, The Libertines, Jet, ale najbardziej chyba Razorlight i Muse.
z Franz Ferdinand i Wrinkled Fred (bo ich chyba też mozna wliczyć do tego nurtu?) mam zamiar zapoznać się bliżej...
a dlaczego mi się to podoba? te zespoły grają po prostu bardzo przyjemną, rockową muzykę, która mnie urzeka w pewien sposób... i prawdę mówiąc słucha mi się o niebo lepiej tego nowofalowego rocka niż klasyki gatunku... (no, może z wyjątkiem Guns N'Roses, do których mam olbrzymi sentyment i których naprawdę uwielbiam) tak jest... nad tymi nowymi zespołami z pewnością unosi się w jakimś stopniu duch tamtych czasów i inspiracje, ale... ja nie wiem... to wszystko jest jakieś świeższe... do mnie bardziej przemawia...

także,jeśli chodzi o Nową Falę Rocka, to jestem jak najbardziej na TAK.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 29.09.2005 22:58
Post #44 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



Zdecydowane TAK dla Franz Ferdinand i White Stripes. Potężna dawka energii, nowej fali rocka. Odnośnie WS to może nie jest to o tyle 'nowa fala rocka" bo jak zapewne zauważyliście jest w nich pełno analogii to starej muzyki, sam głos pana White'a brzmi w wielu utworach jak Robert Plant z Zeppelinów. Wstawki gitarowe z muzyki lat 60/70, jak dla mnie absolutna rewelacja, nowatorskie łączenie starych utworów z nowoczesnym, progresywnym rockiem. White Stripes rockzz!!! Jak się ich słucha to aż cięzko uwierzyć że tą muzykę tworzą tylko 2 osoby. Polecam szczególnie płytkę "Elephant".


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vilanda
post 30.09.2005 09:06
Post #45 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 558
Dołączył: 25.05.2004
Skąd: israel

Płeć: Kobieta



odkurzają i odnawiają w dobrym stylu i dużym potencjałem. jestem na definitywne TAK.


--------------------
jestem w nastroju nieprzysiadalnym,
FREE percy!
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 30.09.2005 12:40
Post #46 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ostatnio bardzo podoba mi się [cenzura!], The Music, The Black Rebel Motorcycle Club (nowa płyta jest genialna - kompletne zaskoczenie po dwóch poprzednich; totalna zmiana stylu, ale poziom dalej niebotyczny) i taki dziwny belgijski zespół Millionaire. Polecam waszej uwadze...

Ten post był edytowany przez Katon: 07.11.2006 16:15
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
NeMhAiN
post 01.10.2005 14:44
Post #47 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 419
Dołączył: 24.08.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE(Kira @ 19.06.2005 00:24)
znam i lubię:
Razorlight i Muse.
Wrinkled Fred
*


Razorlight, wspaniali są tylko szkoda że niektóre piosenki są do siebie ciut podobne...chyba najbardziej znan jest Stumble and Fall nie??
Wrinkled Fred słyszałąm dwie piosnki i powiem że jak na polski zespół nie są źli wink2.gif ale nie słyszałam więcej więcteżtrudno w sumie powiedzieć...

QUOTE(Ahmed @ 29.09.2005 23:58)
Zdecydowane TAK dla Franz Ferdinand i White Stripes. Potężna dawka energii, nowej fali rocka. Odnośnie WS to może nie jest to o tyle 'nowa fala rocka" bo jak zapewne zauważyliście jest w nich pełno analogii to starej muzyki, sam głos pana White'a brzmi w wielu utworach jak Robert Plant z Zeppelinów. Wstawki gitarowe z muzyki lat 60/70, jak dla mnie absolutna rewelacja, nowatorskie łączenie starych utworów z nowoczesnym, progresywnym rockiem. White Stripes rockzz!!! Jak się ich słucha to aż cięzko uwierzyć że tą muzykę tworzą tylko 2 osoby. Polecam szczególnie płytkę "Elephant".
*


The White Stripes nie dość że brzmią staro to są starzy tongue.gif...ten zespół przecież trochę już istnieje, wydali pięć płyt ale dopiero Elephant przyniosła im prawdziwy sukces i wybicie się wysooko ponad resztę wink2.gif Franz Ferdinand swoją drogą ;)Mają bardzo ciekawy najnowszy singielek Do You Want It czy jakoś tak.

QUOTE(Katon @ 30.09.2005 13:40)
Ostatnio bardzo podoba mi się Block Party
*


Bloc Party...powiem szczerze że był taki okres że gdy tyklo widziałam ich na mtv 2 od razu przełączałam ale teraz ...........najlepsze są koncerty które ostatnio widuję na mtv 2 czasem można złapać tam ciekawe rzeczy... wink2.gif


Chyba trochu przesadziłam z tymi kłotami...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 03.10.2005 15:25
Post #48 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Pierwsz płyta Stripesów wyszła bodajże w '99tym. Czy starzy? No napewno jedni z najstraszych z omawianych w tym topicu kapel... Ale to właśnie oni otworzyli okno i wpuścili trochę świeżego powietrza do zatęchłego rockowego światka. Nawet jeśli mocno bazują na american root music, to udało im się stworzyć coś nowego.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 03.10.2005 15:31
Post #49 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



ojojoj. bloc party to dla mnie rewelacja roku. mają idealne granie. i właściwie przez to trochę się boję, że mi się znudzą [jak hot hot heat].
nowy album brmc to faktycznie szalony zaskok. chociaż przyznam, że przesłuchałam go może tylko dziesięć razy, to bardziej zwróciłam uwagę na pojedyncze piosenki [its a promis, not forgotten wink2.gif] i to je jestem w stanie polecić, nie cały album. za duży plus uważam fakt, że chłopaki pozbyli się już tych gitarowych brudów. ba, ta płyta jest wręcz przyjemna do posłuchania dla każdego [ale czasami zajeżdża kantry i muszę przymykać na to ucho]. na szczęście kapela nie została pozbawiona charakterystycznej wyrazistości. przedtem ich kawałki były dobre na bardzo bardzo jesienne dni. a przy tym niektóre były szalenie przyjemnej w swym wulgarnym brzmieniu.

Ten post był edytowany przez Myśka: 03.10.2005 15:55


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 03.10.2005 16:09
Post #50 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Czy tak się znowu pozbyli brudów....? Powiedziałbym raczej, że charakter tych brudów bardzo się zmienił. Ale ich muzyka, chociaż tak bardzo inna, zachowała charakterystyczną szorstkość. I dalej jest to w sumie muzyka trudna. Alternatywna. Tyle, że teraz co innego o jej trudności stanowi. A że zajeżdża country? Dylan, Springsteen i Chapman też zajeżdżają. I co z tego? Country tkwi głęboko u korzeni rocka, czy się to komuś podoba czy nie. A że w Polsce ugruntował się (przez to zasrane Mrągowo) obraz tej muzyki jako jakiegoś kosmicznego wręcz obciachu to już inna rzecz...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

56 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 22:40