Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> On juz nie wróci, Harry (...) Nie może wrócić, Po Insygniach Śmierci

Aylet
post 30.01.2008 22:38
Post #76 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



Właśnie. \Myślą że dobrze robią. a ja przeżyłam największą przygodę swojego życia i żałuję że już się skończyła.


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 30.01.2008 22:49
Post #77 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



zalezy po czym była ta żałoba? I jak przekonywająco to powiesz...

QUOTE
Swoją drogą wielu moich znajomych (a zwłaszcza dziewczyn) ma niczym nie umotywowany, lekceważący stosunek do fantastyki w ogólności. "Bo ja wolę takie życiowe historie".

życiowe historie miłosne, czyli wszystko kończy się szczęśliwie, nikt nie umiera, nie ma przekleństw, a zajęciem dziewczyn jest tylko rywalizacja o najprzystojniejszego chłopaka w drużynie futbolowej? I zawsze wygrywa ta brzydsza szara myszka?
Ech, skąd ja to znam...


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 30.01.2008 22:54
Post #78 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Zapomniałaś jeszcze wspomnieć o smutnych, przygnębiających historiach (typu samotne matki borykające się z losem czy zdradzona miłość), przy których można się tak cudownie popłakać, gdy się ma doła.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 30.01.2008 23:00
Post #79 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



Eee.... to ja wolę Nicka Cave'a i Dżem jak mam doła tongue.gif (chociaż zdołowaną nastolatką nie jestem biggrin.gif)

Jest dużo racji w tym, co napisałeś. Wiele dziewczyn i kobiet, które znam (w tym moja polonistka) też całkowicie lekceważy fantastykę jako literaturę prostą, infantylną, rozrywkową, nic niewartą. Ale to nie jest domena płci pięknej. Dużo osób ma tak ograniczone horyzonty myślowe we wszystkich dziedzinach życia, że niejednokrotnie jestem tym przerażony.


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 30.01.2008 23:12
Post #80 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Nie tylko Ty. Ale nie to jest dla mnie najgorsze.
Dla mnie znacznie bardziej przerażający jest fakt, że poza niechęcią do czegoś (co jest naturalne i normalne), wielu ludzi aktywnie tępi tych, którzy daną rzecz lubią. HP jest dobrym przykładem - jeśli ktoś nie lubi i nie czyta, nie widzę problemu, ale po co posuwać się aż do wyśmiewania czy pogardy? (Tzn. wiem, po co - żeby podbudować własną samoocenę i zaimponować innym, ale pytanie było w sumie retoryczne).


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 30.01.2008 23:33
Post #81 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



QUOTE(Ramzes @ 30.01.2008 22:00)
Eee.... to ja wolę Nicka Cave'a i Dżem jak mam doła tongue.gif (chociaż zdołowaną nastolatką nie jestem biggrin.gif)

Dżem popieram całym sercem smile.gif Zwłaszcza 'Do kołyski'

QUOTE
Wiele dziewczyn i kobiet, które znam (w tym moja polonistka) też całkowicie lekceważy fantastykę jako literaturę prostą, infantylną, rozrywkową, nic niewartą. Ale to nie jest domena płci pięknej.

Akurat jeśli chodzi o moją polonistkę, to była na tyle 'rozwinięta' (choć to słowo nie do końca oddaje to, co mam na myśli. Raczej 'miała szerokie horyzonty') i stwierdziła, że fantastykę trzeba czytać w odpowiednim wieku. Bo potem (ponoć) przechodzi na to ochota i gusta się zmieniają. Wtedy to już ponoć nie smakuje tak, jak powinna. No i powiedziała, że jaj czas na fantastykę minął, a teraz żałuje, że jej wcześniej nie czytała...


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
horror_kitty
post 30.01.2008 23:38
Post #82 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 126
Dołączył: 17.08.2007
Skąd: śląsk

Płeć: Kobieta



A to zjawisko dotyczy wszystkiego nie tylko Harry'ego.
A szkoda, bo cały cykl jest naprawdę wartościowy i jestem dumna z tego, że wytrwałam do końca, mimo, że też byłam i nadal jestem wyśmiewana i uważana za osobę dziecinną, bo kto 'dorosły' czyta książki o jakimś czarodzieju ?
A z drugiej strony wszytko co związane z HP było bardzo nagłaśniane w mediach i te ataki na fanów są związane z pokazaniem wyższości nad tymi, którzy dali sobie zamydlić oczy i ulegli reklamie. A to przecież nie prawda...


--------------------
Krukonka
Członkini Klubu Luny Lovegood
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 30.01.2008 23:44
Post #83 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



Bo to jest takie super być ponad kimś, być cool, bo nie dało się sobie zamydlić oczu. Bo jesteśmy taaaaacy dorośli, bo nie czytamy jakiegoś tam 'glupiutkiego HalegoPottiera, a ty jeśteś taka diecinna'...
Ludzka rzeczywistość mnie przytłacza...


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 30.01.2008 23:47
Post #84 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Skoro już offtopujemy: wiecie, co naprawdę trzeba przeczytać w odpowiednim wieku? Sagę o wiedźminie. Jeśli się jej nie przeczyta w takim nastoletnim okresie braku wiary w świat i ludzi, to później nie będzie ona już miała takiej siły oddziaływania. Podobnie jest z filmem "Requiem dla snu" (który przy okazji gorąco polecam każdemu powyżej 14 roku życia).
Cóż, każdy wiek ma swoje prawa i swoje teksty kultury.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 31.01.2008 00:00
Post #85 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



a propos Requiem dla snu - mam ten film w domu od roku czy 2 i nie mogę się zebrać, żeby go obejrzeć... ale zrobię to chyba w ferie, które jeszcze przede mną.cheess.gif Tak samo muszę nadrobić Wiedźmina, bo wstyd się przyznać, ale go jeszcze nie czytałam...


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tajemnicza
post 31.01.2008 18:15
Post #86 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 385
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Tureeeek/Poznań

Płeć: Kobieta



"Requiem dla snu" oglądałam - świetny film. I wydaje mi się, że w dobrym momencie go obejrzałam. A "Wiedźmina" też nie czytałam blush.gif , a już kilka razy chciałam się za to zabrać...
Bez fantasy to ja żyć bym nie mogła! Ten świat, tajemniczość, niezwykłe przygody! Mrrr biggrin.gif Dużo moich koleżanek, nawet własna siostra twierdzi, że to są głupoty i też wolą "życiowe historie" dry.gif
Ci, którzy nie lubią HP, ba, nie znają go po prostu, są chyba źli, że nie mają takiego świata jak my tongue.gif to jest coś pięknego! Ta historia przedstawiona w 7 tomach już w nas wsiąknęła, jesteśmy w pewnym sensie jej częscią smile.gif mamy ją w sobie.
Jestem świeżo po przeczytaniu IŚ i powoli zaczyna do mnie docierać, że to już koniec. Nie będzie tego wyczekiwania na polski tytuł kolejnej części, nie będzie adrenaliny podczas odchylania okładki książki po raz pierwszy. Nie mogę sobie przebaczyć, że ani razu nie byłam o północy w żadnej księgarni! Jestem na siebie okropnie zła, bo już nie będę mogła tego zrobić sad.gif Gdy dostałam siódmą część, a zamawiałam ją na Merlinie i przyszła dopiero w poniedziałek dry.gif byłam chora, więc pochłonęłam ją bardzo szybko, nie mając nic innego do roboty (nadal jestem chora, więc witaj "Lalko" dry.gif ) Jednak za każdym razem, gdy brałam książkę do ręki, zastanawiałam się, czy aby jej nie odłożyć, żeby jej czytanie zajęło mi więcej czasu... Przeczytałam i jestem w raju blush.gif Czuję także lekki smutek, ale chyba bardziej odczuwam czar tej książki smile.gif IŚ to dla mnie cudowne dzieło. Wspaniałe. Czytane prawie na wstrzymanym oddechu smile.gif
To koniec, jednak miło patrzeć na te 7 książek na półce. Jakoś tak ciepło na sercu mi się robi smile.gif Zawsze można do nich powrócić, bo są moje! biggrin.gif I zrobię to na pewno nie raz. Cieszę się, że byłam częścią tej niezwykłej przygody. Wątpię, żeby Harry miał taką moc za jakiś czas. Z tym trzeba było być na bieżąco biggrin.gif I my mieliśmy taki zaszczyt. HP to duża cześć, mogę powiedzieć, życia smile.gif
Chciałabym się teraz zabrać za czytanie angielskich wersji, jednak nie jestem do tego do końca przekonana - niezbyt wierzę w swój angielski. Może w końcu się przełamię wink2.gif
Trochę przydługie, ale chciałam się z wami tym podzielić smile.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 31.01.2008 19:00
Post #87 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Dwie uwagi. Zrezygnuj z takiej ilości emotikonek, bo rozpraszają przy czytaniu Twoich postów. smile.gif No i z całą pewnością dasz sobie radę z HP po angielsku, bo znasz polskie wersje. Przez takie czytanie tekstu, który się doskonale zna, można się bardzo wiele nauczyć. Zresztą przez czytanie tekstu nieznanego też. Na przykład wczoraj w ramach nauki języka poczytałem sobie w bibliotece amerykańskie pismo "Seventeen". Oprócz tego, że dowiedziałem się sporo o nieregularnych miesiączkach i pomadkach do ust, poznałem też parę nowych słówek :]

Ps. "Lalka" jest całkiem niezła, jeśli się człowiek nie podda na nudniejszych fragmentach i trochę polubi głównego bohatera.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 31.01.2008 20:27
Post #88 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



QUOTE
rezygnuj z takiej ilości emotikonek, bo rozpraszają przy czytaniu Twoich postów.

Czyli nie tylko mi to zwróciło uwagę? Aż żółto przed oczami cheess.gif

O... widzę, że nie tylko ja Lalkę będę czytać. Zaraz po Kordianie...

Teraz mam ambicje kolekcjonować HP po niemiecku ^^


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 31.01.2008 20:30
Post #89 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Tak się emotkowo przed oczami uśmiechało cheess.gif

A ja mam HPuSW po niemiecku, wydanie dla dorosłych, ale nie mieści mi się na półce z innymi tomami. sad.gif


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona1900
post 31.01.2008 22:17
Post #90 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 518
Dołączył: 10.06.2006
Skąd: ja to znam??

Płeć: Kobieta



Wydanie dla dorosłych?? Tzn...


--------------------
Gryffindor

KLL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tajemnicza
post 31.01.2008 22:59
Post #91 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 385
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Tureeeek/Poznań

Płeć: Kobieta



"Lalka" to obowiązek ucznia 2 klasy liceum =P zaczęłam czytać i jak na razie nie jest źle.
Wybaczcie mi za emotikonki, ale to z przyzwyczajenia. Postaram się ograniczać =) mam nadzieję, że uda mi się przebrnąć przez angielskie wersje, ale po niemiecką na pewno bym nie sięgnęła! Każdy ma swój gust, ja na przykład naprawdę nie cierpię niemieckiego i nie wiem czy byłabym w stanie w ogóle za takie wersje HP sie zabrać smile.gif
Też nigdy się nie dowiedziałam co to znaczy, że wersja jest dla dorosłych...
Ps. Czy mi się wydaje, czy ta gazeta "Seventeen" co coś w rodzaju "Bravo"? cheess.gif


Ten post był edytowany przez Tajemnicza: 31.01.2008 23:02


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 31.01.2008 23:12
Post #92 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Wersja dla dorosłych różni się wyłącznie okładką. Przeznaczona jest dla dorosłych czytelników, którzy mogliby wstydzić się umieścić bajkowo kolorowy tom na swojej półce czy czytać w drodze z pracy - dla nich stworzono wersję z okładką o stonowanych kolorach i "dorosłym" wyglądzie. Na subforum Tom VII jest cały temat poświęcony tym okładkom, zobaczcie sobie.
Sam mam VII tom w wersji dla dorosłych (oryginał rzecz jasna).

Tajemnicza - "Seventeen" bardziej przypominało coś pośredniego między "Filipinką" a "Glamour". Setki reklam mody i urody, a pomiędzy nimi artykuły młodzieżowe o kosmetykach, problemach miłosnych itepe.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 01.02.2008 00:05
Post #93 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Przeznaczona jest dla dorosłych czytelników, którzy mogliby wstydzić się umieścić bajkowo kolorowy tom na swojej półce czy czytać w drodze z pracy - dla nich stworzono wersję z okładką o stonowanych kolorach i "dorosłym" wyglądzie. Na subforum Tom VII jest cały temat poświęcony tym okładkom, zobaczcie sobie.
Sam mam VII tom w wersji dla dorosłych (oryginał rzecz jasna).

Przemku, czyżbyś się wstydził Pottera?


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 01.02.2008 00:08
Post #94 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Nie, nikt zresztą nie przychodzi nigdy do mojego pokoju, więc nie miałoby to znaczenia. Po prostu mając do wyboru okładki brytyjską dziecięcą (z cukierkowymi kolorami i kiepskim rysunkiem) i brytyjską dla dorosłych (gustowną i z bardzo fajnym, tajemniczym wyglądem), zdecydowanie wolałem tę drugą.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Miętówka
post 17.02.2008 18:04
Post #95 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 558
Dołączył: 08.02.2007
Skąd: z górnej półki

Płeć: arbuz



A ja mam po ROSYJSKU sześć tomów i jakoś tak mi nie idą. Mam też po angielsku i po polsku całą serię. Kupiłam sobie na to specjalna szafkę. zostało akurat miejsca na 7 tom po rosyjsku (przy okazji, jak brzmi rosyjski tytuł, bo się nie zorientowałam jeszcze?) ale chyba będę się musiała PIECHOTĄ kopnąć sie do Rosji po tę książkę. Cóż, życie nie musi byc łatwe. biggrin.gif

Ten post był edytowany przez Miętówka: 17.02.2008 18:05


--------------------
"In the Internet nobody knows you're a dog"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hannah_Wilson
post 18.02.2008 02:02
Post #96 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 186
Dołączył: 26.10.2007
Skąd: Z Antykwariatu ze starymi mapami.

Płeć: Kobieta



Po rosyjsku wink2.gif) No no no ;PP ja mam wyłacznie po polsku i Angielsku.. Ta Angielsa strasznie mnie drażni gdy ja czytam wink2.gif) To pewnie dlatego, że czyytajac po angielsku, mysle po polsku


--------------------
Slytherin.

user posted image
______________________
Bo tak .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 18.02.2008 14:16
Post #97 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Ja mam po polsku i niemiecku. łatwo się czyta, tylko te dialogi w cudzysłowach strasznie denerwują.

Po rosyjsku? Ambitnie, bardzo, nigdy bym sie raczej nie zabrał za coś w innym niż łaciński alfabecie.

Miałem chwilę DH po angielsku, ale już nie mam. A szkoda. Może Kiedyś skompletuje całą serię po polsku, niemiecku i angielsku (polską mam cała siódemkę, niemiecką tylko jedynkę, bo zbieram tylko wersje dla dorosłych)


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zakohana w książkach
post 18.02.2008 18:36
Post #98 

Szukający


Grupa: Prefekci
Postów: 473
Dołączył: 27.03.2007
Skąd: Kraków

Płeć: Kobieta



Tak, dialogi w cudzysłowach są wpieniające. Miałam taką "Opowieść Wigilijną" i myślałam że mnie trafi...

Ja chcę skompletować serię po Angielsku. Teraz już zrozumiem, bo po Polsku znam cheess.gif

Czytałam już po Angielsku "Małą Księżniczkę", a raczej taką uproszczoną wersję, żeby szóstoklasista zrozumiał. Jakoś specjalnych trudności z "myśleniem po angielsku" nie miałam... tylko potem dialogów w (polskim) serialu zrozumieć nie mogłam przez jakiś piętnaście minut...


--------------------
Sunny Support Group!

user posted image

I was raised by this town
To believe the words they put inside me...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
aurorka_gryfonka
post 18.02.2008 21:08
Post #99 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 240
Dołączył: 06.11.2007
Skąd: z Doliny Godryka

Płeć: Kobieta



A mi wystarczy HP po polsku... W innych językach mi się nie chce (okey, nie zrozumiem!).
Zakohana, nie czytaj nic po angielsku, przed rozmową na gg, bo trzeba Ci chyba będzie najpierw spisać całe HP po polsku, żeby potem coś do Ciebie dotarło... biggrin.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hannah_Wilson
post 19.02.2008 00:20
Post #100 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 186
Dołączył: 26.10.2007
Skąd: Z Antykwariatu ze starymi mapami.

Płeć: Kobieta



O taakkk... te dialogi w ` mnie strasznie wkurzaja... To takie, nie po polsku wink2.gif)


--------------------
Slytherin.

user posted image
______________________
Bo tak .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Strony « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.04.2024 13:34