Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Egzamin Gimnazjalny?

iskra
post 14.04.2005 10:18
Post #26 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 207
Dołączył: 06.06.2003

Płeć: Kobieta



Najlepiej to się w ogóle nie uczyć, jak się człowiek uczy to mu się wszystko potem miesza tongue.gif

A na poważnie - nie przejmujcie się testem gimnazjalnym. Naprawdę nie jest trudny, przynajmniej za moich czasów nie był.

W ogóle - to ręce opadają, gdyż-ponieważ i testy gimnazjalne i nowe matury to otwarta walka przeciw indywidualizmowi. Model do interpretacji wiersza? Boże, widzisz i nie grzmirz... [ sorry, za offtopa ]

Powodzenia Wam życzę. I bez paniki [:


--------------------
...uuuu, powrót.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 14.04.2005 10:47
Post #27 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



omfg... Iskra...

Zatkało mnie.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 14.04.2005 12:22
Post #28 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



to akurat fakt... interpretacja wiersza to najgorsze co może być... dry.gif przecież każdy inaczej odbiera to co czyta...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 14.04.2005 14:33
Post #29 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Egzamin gimnazjalny to betka, chyba że ktos się uparł że chce iśc do super szkoły. Ale nawet wtedy nauka do tego nic nie da. Troce koncentracji i już. Ale żadne liceum niczego wam nie zagwarantuje. Jedne są gorsze gdzie macie za byle co dobre oceny a inne są trudniejsze gdzie są gorsze oceny i minimalnie lepsi nauczyciele. Ale zapewniam ze nawet w najbargorszej szkole znajdą się ludzie którzy perfekcyjniezdadzą maturę. A to że większość innych dobrych uczniów ubzuduwrała sobie że trzeba iść do ""elity", maznaczenia co najwyżej statystyczne. Wyluzujcie.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Jutrzenka
post 14.04.2005 15:04
Post #30 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 18
Dołączył: 14.04.2005
Skąd: Woodstockowe miasto Kostrzyn




Pomimo tego, że jestem laureatem olimpiady polonistycznej i KAŻDE liceum przyjmie mnie bez żadnych kryteriów, nie piszę testu humanistycznego, po prostu się uczę. Na mat - przyr. Jak mówi matka: "By dobrze wypaść". Na próbnym miałam 47 z polaka i 26 z matmy. Porażka. Moje uczenie się polega natomiast na robieniu testów i powtórkach na lekcjach. Chemia, fizyka, matma w szkole, geografia i biologia w domu. Już niedługo. Przetrwamy. : )


A interpretację wiersza miałam na etapie wojewódzkim ustnym olimpiady. ==" Nie skomentuję tego. Ale mówcie coś mądrego o głupim wierszu...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mayi
post 15.04.2005 17:43
Post #31 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 190
Dołączył: 18.06.2004
Skąd: poznan




zdaje sie ze do testu jakies 10 dni mi zostalo a ja jako tako nic sobie nie powtorzylam robie co jedyni testy probne ale jak mi na tescie wyjada ze mam nazwac miesnie czlowieka w rece to sie zalamnie albo bedzie cos z erami geologiocznymi.Musze sie zaczac uczyc
pozatym domyslam sie ze z perspektywy maturzystow to male piwo jest ale dla nas nie (ja teraz sie smieje z testu dla 6 klasistow ktory w wielkim napieciu pisalam a prosty jak drut byl biggrin.gif )


--------------------
szkoła :( :( :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 15.04.2005 18:38
Post #32 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




jesuu dobrze,że ja nic takiego nie musiałam pisać tongue.gif swoją drogą to biedne dzieci już w 6 klasie się stresują jakimś łupim i nieotrzebnym egzaminem


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 15.04.2005 18:52
Post #33 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



ciesz się....


Jutrzenka ->> skoro jesteś laureatem olimpiad humanistycznych to nie musisz pisać testu humanistycznego.... dry.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 15.04.2005 20:19
Post #34 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
A interpretację wiersza miałam na etapie wojewódzkim ustnym olimpiady. ==" Nie skomentuję tego. Ale mówcie coś mądrego o głupim wierszu...
to co powiecie o pisaniu na nowej maturze wypracowań z polaka pod klucz?
nie wiem czemu, ale mi się to z komunizmem kojarzy - wszyscy mają myśleć, tak jak chce tego jedna osoba.

btw - fajnie jest pisać cokolwiek metodą algorytmu - dostaliśmy do napisania z polaka pracę i załącznik co ma się w niej znaleźć [tak w ramach eksperymentu] - wszystko opada, a mózg staje. bezsensowne lanie wody, byle można było odhaczyć kolejne podpunkty.


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 15.04.2005 22:56
Post #35 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Weź.. te klucze to najgorszy kretynizm na jaki wpadła Łybacka i jej banda...
Bo nie można wykazać się indywidualną kreatywną twórczością tylko jechać zasranym szablonem...
Daj spokój... przez to można bez kitu nie zdać... mimo iż jest się bardzo dobrym i zdolnym uczniem... wielu moich znajomych na tym się przejechało na próbnym ;/


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 15.04.2005 22:58
Post #36 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




nie wsominać mi o kluczu!!ostatnio przez niego dostałam 2 z polskiego,bo się nie zgadzało :/ jak teraz znowu dostanę dwa to ja dziękuję postoję :/


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 15.04.2005 23:00
Post #37 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Rób to co ja - chodź do EMpiku i oglądaj rózne z wypracowaniami przykładowymi gazetki . tak trafiłem na wczorejsze wypracowanie z Lalki - miałem klucz na ściągawce i napisałem :]


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meave
post 16.04.2005 00:17
Post #38 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 127
Dołączył: 07.07.2003
Skąd: Bydgoszcz

Płeć: Kobieta



QUOTE(MeGi_16 @ 15.04.2005 22:58)
nie wsominać mi o kluczu!!ostatnio przez niego dostałam 2 z polskiego,bo się nie zgadzało :/ jak teraz znowu dostanę dwa to ja dziękuję postoję :/
*

U mnie w klasie na 35 osób ok. 30 dostaje taką ocenę za wypracowania czy też "niespodzianki" sprawdzane z kluczem. Po prawie dwóch latach zdążyliśmy się do tego już przyzwyczaić.

Ostatnio na polskim analizowaliśmy fr. "Nad Niemnem". Najpierw wspólnie układaliśmy klucz, a potem sprawdzaliśmy z modelem odpowiedzi przygotowanym przez autora. Zdobyliśmy 7 pkt na 33 możliwe. Obok klucza, było kilka porad jak pisać takie wypracowanie: "[...] We wstępie dokonujesz zarysu całości wypracowania. Następnie polecam powrót do lektury fragmentu. Po przeczytaniu spróbuj go sobie opowiedzieć, tak jak opowiadałbyś koledze: zwracając uwagę na najważniejsze rzeczy, treść."
Nijak jednak ta instrukcja ma się do klucza, w którym znajdował się punkt - Jan nie rozstaje się z toporem, którym pokonał puszczę - który odnosi się do jednego zdania: "On opierał się na toporze w długim kiju oprawionym; ona zsiwiałe włosy po pas rozpuściwszy, głaskała biegnącą przy niej sarenkę."
W kluczu było jeszcze kilka takich "ogólnych"punktów.
Nie pozostaje chyba nic innego jak próby rozwinięcia w sobie umiejętności jasnowidzenia.


--------------------
"Nazwanym i bezimiennym, pamiętanym i zapomnianym - wszystkim udała się ta sama sztuczka, niezależnie od tego czy zmarli natychmiast czy minutę czy godzinę póżniej. Hokus-pokus: z żywej istoty w nieboszczyka. Najszybsza przemiana na świecie."
/Robert McLiam Wilson, "Ulica Marzycieli"/

Champagne for my real friends, and real pain for my sham friends!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eden_ka
post 16.04.2005 00:57
Post #39 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 149
Dołączył: 08.05.2003
Skąd: Neverland




QUOTE(Syriusz_Black @ 13.04.2005 18:42)
A byłem dzisiaj w Empiku - oglądałem książki i komiksy.. patrzę i widzę fajny komiks :]
"Lucky Luck i Śpiewający Drut" hehe... padłem z brechty normalnie.. ale  nie obejrzałem, bo był zafoliowany...
*


heh, czytałam ten komiks, bo kolezanka jest fanką Lucky Lucka XDD

Jedyne co moze mnie dobić na tescie humanistycznym to głupi klucz i interpretacja obrazu, wiersza, piosenki itp. Jak jeszcze raz polonistka odda mi wypracowanie za ktore dostaje 3 ze słowami "świetna praca, najlepsza w klasie jeśli chodzi o treść, no ale ..." i tutaj cos co wedlug ukladajacego klucz powinno znalezc sie w pracy to mi wreszcie pojdzie żyłka XD
Jak myślicie, sa szanse, ze w przeciagu 3 lat zrobia cos z ocenianiem na maturze wg. klucza?


--------------------
user posted image
"While I crawl into the unknow - cover me
I'm going hunting for mysteries - cover me
I'm going to prove the impossible really exists" - Bjork
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 16.04.2005 12:02
Post #40 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




mhmm no może jak się rząd zmieni...hyh mam nadzieję,że matmy nie przywrócą,bo chodzą ploty,że tak i jak będę mieć "szczęście",to to będzie właśnie mój rocznik,bo wymagane jest,żeby ogłosić to dwa lata przed maturą...hyh mam nadzieję,że nie zdązą,bo jak tak,to nie zdam matury nigdy


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Puszczyk
post 16.04.2005 12:35
Post #41 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



Weźcie wy mi nie przypominajcie o tym egzaminie dry.gif ... mam go już 26 i 27 i wcale sie nie ciesze. Mam nadzieję, że sobie jakoś poradzę ...


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 16.04.2005 13:01
Post #42 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



No pewnie że tak wink.gif

Ja mam egzamin za rok i nie wiem, czy martwić się, czy nie. Znam parę osób (Anulciu...?), które przejmują się tym strasznie, uczą się po całych dniach, czasem nocach, rozwiązują tony testów próbnych...

Raaaany. Czy ja ze swoim wrodzonym lenistwem też tak będę robić? blink.gif

A klucze... ech... zawsze zawalam klasówki z biologii, bo nasza naucyzcielka wzoruje się na nich i sprawdza nawet najmniejsze uchybienia. :/


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
KaFeCkO
post 17.04.2005 19:21
Post #43 

Unregistered









QUOTE(Syriusz_Black @ 13.04.2005 18:42)
Prosty jest :]
ja z humana też nic nie powtarzałem i miałem 49 a z matmy 41...



wow ohmy.gif

a tam, przez 9 dni wszystkiego sie naucze tongue.gif jeszcze sie nie zlapalam za ksiazki tongue.gif z probnym mialam z humana 42 a mat-przyr 25 tongue.gif narazie sie nie przejmuje tongue.gif musze tylko pouczyc sie wzorow z fizy i z maty, a chemie, biole i gere wale, bo i tak sie nie naucze ;P bardziej mnie przeraza perspektywa stania przed biskupem na bierzmowaniu niz examiny tongue.gif wiecie, wyskoczy mi z tekstem 'wymien mi grzechy cudze' albo cos w tym stylu i siara na caly kosciol, ze nie umie tongue.gif

jak nie zdam pojde do szkoly fryzjerskiej i do konca zycia bede grzebac w zawszonych glowach tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 17.04.2005 21:26
Post #44 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




jeju to was będzie biskup a takie rzeczy na bierzmowaniu pytał?hyh ja tylko tą głupią formułkę mówiłam coś w stylu pokój z tobą i z duchem twoim amen tongue.gif i tak zostałam Martynką tongue.gif co się na mszy wynudziłam,to się wynudziłam tongue.gif ale dostałam mały nowy testament ueheh tongue.gif


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Puszczyk
post 17.04.2005 21:38
Post #45 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
jeju to was będzie biskup a takie rzeczy na bierzmowaniu pytał?


No wiecie, mi wikariusz dał karteczke z tytułami modlitw i każdy miał zdawać. Zawachałem się przy jednej i nie zdałem przez to. Nie wiem co będzie, ale do bierzmowania mnie chyba przyjmie. Tak czy inaczej nie będę miał mu za złe.


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 17.04.2005 21:44
Post #46 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Co do bierzmowania:
ja tam wygrabiłem z kumplami cmentarz i było git tongue.gif


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 17.04.2005 21:52
Post #47 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



mam nadzieję, że za głęboko tymi grabkami nie grzebaliście ;>

QUOTE
wyskoczy mi z tekstem 'wymien mi grzechy cudze' albo cos w tym stylu i siara na caly kosciol, ze nie umie
a wiesz, że to forum ma ponad 2000 użytkowników , a te grzechy są główne? ;>


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Puszczyk
post 17.04.2005 21:54
Post #48 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



Właśnie mi się przypomniało jak kiedyś zrobiłem sobie z pomnika cmentarnego stolik i żarłem bułkę popijając kubusiem tongue.gif


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nes
post 18.04.2005 01:32
Post #49 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




profan. wink.gif

juz tylko 2 tygodnie! jak bede mial z obydwu 40 lub wiecej to bede szczesliwy tongue.gif
Hagrid mowisz ze egzamin taka betka.. do jakiej szkoly chodzisz?

co do bierzmowania to dastalem taka czerwona ksiazeczke z chyba kazdym mozliwym swietem koscielnym, spowiedziami etc. + 'pare' modlitw i jakies 60 pytan. hm bierzmowanie 30 kwietnia a ja na razie mam zaliczone jedynie 'Ojcze Nasz' i 'Zdrowaś Mario'... No i oczywiscie pozostal wybor imienia [moze Eugeniusz? po dziadku tongue.gif ].


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ellie
post 18.04.2005 10:02
Post #50 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 16.05.2003
Skąd: Nowy Dwór Maz.




Test gimnazjalny- bez uczenia sie miałam 45 z humanistycznego i 40 z przyrodniczego (pamiętam, zwaliłam zadanie z czapeczkami). Nie bójcie się, będzie dobrze.
A co do matury z polskiego i klucza- wrrr, wypracowanie pod klucz. Z próbnego mi nauczycielka napisała, że większość miałam dobrze, tyle że nie mogła mi zaliczyć, bo nie było tego w kluczu. I za umieszczenie informacji miałam tylko połowę punktów.
Z biologią podobnie- w niektórych zadanaich miałam trochę inaczej niż w kluczu i już mi nie zaliczali. Koszmar mad.gif
W czwartek ustny polski...


--------------------
As happens sometimes a moment settled...
... and hovered and remained for much more than a moment.
And sound stopped and movement stopped?
... for much, much more than a moment.
And then the moment was gone.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.04.2024 12:46