Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> [muzyka] Lipnicka&porter, porównanie nowego i starego albumu

Ahmed
post 29.09.2005 21:05
Post #1 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



Po ogromnym sukcesie "Nieprzyzwoitych piosenek" Lipnicka&Porter (porównywani często do Kylie Minogue i Nicka Cave'a) zasiedli do kolejnego projektu, który zaowocował nową płytą "Inside Story". Jak Wam się podoba nowy album? Czym się różni od starego?

"inside story" jak twierdzą recenzenci i krytycy jest zupełnie innym albumem niż ten poprzedni. Sam duet twierdzi że jest to bardziej dzieło, w którym zawarli więcej indywidualizmu, więcej tekstów i muzyki od siebie, mniej tutaj romantyzmu. Muszę przyznać że nastawiałem się na dużo lepszy album. Moim zdaniem nie różni się on wiele od poprzedniego, brakuje tu jednak "perełek". Większość piosenek utrzymana jest w jednym stylu, może poza singlowym szybkim"Hold On', który zresztą jest chyba najlepszym kawałkiem na płycie. Reszta jest niestety troszkę zbyt smętna i nijaka. "Inside story" jest jednak pozycją godną polecenia nietylko fanom Portera&Lipnickiej.

"Nieprzyzwoite piosenki" urzekły mnie absolutnie. Nie jestem fanem takiej muzyki, a mimo tego jest to jeden z moich ulubionych albumów, do którego często wracam. Sam singiel "Bones of love" nie zachwycił mnie, ale gdy sięgnąłem po całą płytę, zostałem obdarowany istną "perełką". Całość utrzymana w romantycznym nastroju, przeplatana z szybkimi kawałkami jest niezłym kawałkiem dobrej muzyki. Ballady "Heaven knows why", "Nobody else" , "learning how to fall" są bardzo ujmujące, a zarazem takie lekkie i przyjemne. "Nieprzyzwoite piosenki" były czymś calkowicie nowym na polskim rynku, była to muzyka wnosząca coś czego jeszcze nie było na rynku polskim. Przede wszystkim łatwo wpadające w ucho kawałki, przyjemne brzmienie gitary....współgrające głosy anity i johna. Polecam!!!

Ten post był edytowany przez Ahmed: 29.09.2005 21:06


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katarn90
post 15.11.2005 19:00
Post #2 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 826
Dołączył: 13.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Ahmed @ 29.09.2005 23:05)
[muzyka] Lipnicka&porter
*



Zdawało mi się, że Porter to nazwisko, ale mniejsza z tym. Z płytą L&P nie zapoznałem sie (ani z pierwszą, ani drugą), znam tyle co słyszałem w radiu i trochę u siostry. To były chyba "Then And Now" i to coś z kapuczino, i choć miało dobre momenty, to nie za bardzo mnie wciągneło
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 06.12.2005 16:22
Post #3 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Znam obie płyty, z tym że szczerze powiedziawszy "Nieprzyzwoite piosenki" przesłuchałam dopiero po dokładnym zapoznaniu się z "Inside Story". Co do tej drugiej płyty, bardzo mi się podoba. To prawda, że piosenki są do siebie dosyć podobne, utrzymane w podobnym stylu, ale dzięki temu ma się wrażenie że tworzą pewną całość - nawet jeśli chodzi o ich kolejność na płycie. W większości są to utwory naprawdę spokojne (z wyjątkiem "Hold On") i nastrojowe, ze świetnymi tekstami o miłości i nie tylko. Moje ulubione kawałki z "Inside Story" to "Such a shame", "One more step" i "It hurts"... Na pewno płyta godna polecenia, dobra do zrelaksowania się.

Co do pierwszej płyty - też świetna. Momentami bardziej dynamiczna, momentami bardzo nastrojowa... ciężko mi powiedzieć, czy lepsza czy gorsza, po prostu trochę inna. A że "Inside Story" słucham częściej... to tylko taka moja osobista preferencja. W większości ich muzyka, jak napisał Ahmed, jest lekka, przyjemna i miło brzmiąca.

Podsumowując... mnie osobiście twórczość pani Lipnickiej i pana Portera naprawdę się podoba wink2.gif


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 06.12.2005 17:46
Post #4 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



QUOTE(Katarn90 @ 15.11.2005 20:00)
QUOTE(Ahmed @ 29.09.2005 23:05)
[muzyka] Lipnicka&porter
*



Zdawało mi się, że Porter to nazwisko, ale mniejsza z tym.
*


A co pozwolilo Ci myslec ze tak nie jest? O_o


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katarn90
post 06.12.2005 20:46
Post #5 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 826
Dołączył: 13.07.2005

Płeć: Mężczyzna



nazwiska sie pisze z dużej litery
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 06.12.2005 21:44
Post #6 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Lol i takich bzdur sie czepiasz? XD Nawet nic nie wniosles ciekawego do dyskusji ;d

Ten post był edytowany przez Elvaralinde: 06.12.2005 21:45


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 06.12.2005 23:40
Post #7 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



nie ma dużych liter tylko wielkie, jak się czepiasz to porządnie ;p


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 07.12.2005 10:10
Post #8 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



shame on me wink2.gif


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katarn90
post 09.12.2005 21:02
Post #9 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 826
Dołączył: 13.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Elvaralinde @ 06.12.2005 23:44)
Lol i takich bzdur sie czepiasz? XD Nawet nic nie wniosles ciekawego do dyskusji ;d
*



To ty mnie zapytałaś dlaczego. Gdyby nie to, to bym nie musiał zaśmiecać tematu, problem błahy, błędy sam robię gorsze, ale skoro dama pyta, to nie wypada nie odpowiedzieć smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 10:48