Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Zakon Feniksa, co poczną jego członkowie w VII tomie HP

Lupek
post 04.08.2005 17:19
Post #1 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Kto zostanie nowym przywódcą ZF? Czy ZF bez Dumbledora będzie takim samym zagrożeniem dla Czarnego Pana jak dotychczas? Jacy kolejni członkowie ZF zginą w VII tomie? I jakie misje będą wykonywać? Co o tym myślicie? Piszcie...

Ten post był edytowany przez Lupek: 25.02.2006 21:17
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
itachi
post 04.08.2005 17:53
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 100
Dołączył: 16.07.2005




Właśnie Zakon….myślę ze nie będzie miał nowego przywódcy. Bez Dumbledora to będzie grupka ludzi niestanowiąca większego zagrożenia dla Lorda V. Może Zakon wogóle się rozpadnie, bo wydaje mi się ze to Dumbledore BYŁ tym Zakonem. Oczywiście miał wielu innych członków, ale bez niego ZF nie będzie już taki sam…


--------------------
www.animevisions.net
Rivieres pourpres / Oblivion? Bramy otwarte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
angela^^
post 04.08.2005 18:48
Post #3 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 76
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: spod Warszawy




QUOTE
Właśnie Zakon….myślę ze nie będzie miał nowego przywódcy. Bez Dumbledora to będzie grupka ludzi niestanowiąca większego zagrożenia dla Lorda V. Może Zakon wogóle się rozpadnie, bo wydaje mi się ze to Dumbledore BYŁ tym Zakonem. Oczywiście miał wielu innych członków, ale bez niego ZF nie będzie już taki sam…


a ja mam zupelnie inne pzreczucia (jak zwykle jestem inna ^^). wydaje mi się, że Zakon dalej bedzie istniał, gdyż nie jest to organizacja, która po stracie Dumbla zachowa się jak stado owieczek po stracie pasterza. Zakon jest teraz po to by walczyć pzreciwko Voldkowi, pomóc Harry'emu i może zastanowić się nad tym jak potoczą się sprawy Hogwartu.. (aczkolwiek to ostatnie to niekoniecznie oni)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
itachi
post 04.08.2005 18:56
Post #4 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 100
Dołączył: 16.07.2005




Nie chodziło mi o to, że ZK będzie przed wszystkim uciekał, ale że nawet z dobrymi chęciami i determinacją nie maja mocy by zniszczyć Lorda V.


--------------------
www.animevisions.net
Rivieres pourpres / Oblivion? Bramy otwarte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 04.08.2005 19:01
Post #5 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



Zakon Feniksa został stworzony przez Dumbledora o ile mnie pamięć nie myli. myślę, że on jakoś tak mimowolnie został jego przywódcą... teraz kogoś będą musieli wybrać... ale kogo? myślę, że kogoś nowego. o ile będzie nowy "szef"


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
angela^^
post 04.08.2005 19:04
Post #6 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 76
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: spod Warszawy




QUOTE
o ile będzie nowy "szef"


sluszne stwierdzenia. Dumbl został głową zakonu 'bo tak wyszło'. dlaczego więc tym razem mieliby kogoś wybierać? szczerze mowiąc nie widzę żadnego kandydata na lidera..

QUOTE
Nie chodziło mi o to, że ZK będzie przed wszystkim uciekał, ale że nawet z dobrymi chęciami i determinacją nie maja mocy by zniszczyć Lorda V.


pewnie, ze nie mają. tylko harry ją ma ^^ wydaje mi się że zakon zajmie się raczej 'podopiecznymi' voldemorta i obroną innych ludzi ze świata magii.

Ten post był edytowany przez angela^^: 04.08.2005 19:06
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
itachi
post 04.08.2005 19:15
Post #7 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 100
Dołączył: 16.07.2005




Ale czy Zakon bez mądrego przywódcy jakim był Dumb tongue.gif nie bedzie działał zbyt ee.. chaotycznie?I tu zgadzam się z Angelą, bo żadna postać (z tych które znamy) nie wydaje sie być dobrym kandydatem na to stanowisko.


--------------------
www.animevisions.net
Rivieres pourpres / Oblivion? Bramy otwarte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 04.08.2005 20:55
Post #8 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Według mnie nowym przywódcą zostanie Lupin (Jo powiedziała że w VII tomie odegra duża rolę) a głównym zadaniem Zakonu będzie odwrócenie uwagi Czarnego Pana od Harry'ego aby ten ostatni mógł w mniejszym niebezpieczeństwie szukać Horcruxów.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
itachi
post 04.08.2005 21:00
Post #9 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 100
Dołączył: 16.07.2005




Sorki, że troszkę odchodzę od tematu, ale czy Harry to tak sobie będzie chodził i szukał tych Horcruxów sam (a na końcu pewnie rozwali Lorda V. i happy end tongue.gif)? Może to właśnie członkowie ZF będą mu pomagać, może im powie(przynajmniej Lupinowi i tym, do których ma zaufanie)


--------------------
www.animevisions.net
Rivieres pourpres / Oblivion? Bramy otwarte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 04.08.2005 21:07
Post #10 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(itachi @ 04.08.2005 22:00)
Sorki, że troszkę odchodzę od tematu, ale czy Harry to tak sobie będzie chodził i szukał tych Horcruxów sam (a na końcu pewnie rozwali Lorda V. i happy end tongue.gif)? Może to właśnie członkowie ZF będą mu pomagać, może im powie(przynajmniej Lupinowi i tym, do których ma zaufanie)
*



Myśle że będą mu pomagać tylko Ron i Hermiona (zastosują taktyke z Władcy Pierścieni tam byli tylko 2 Hobbici z Gollumem aby nie zwracać na siebie uwagi) a ZF będzie odwracać uwagę Voldka (tak jak w WP Aragorn ze swoim wojskiem odwracał uwagę Saurona od Hobbitów wink.gif )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
itachi
post 04.08.2005 21:14
Post #11 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 100
Dołączył: 16.07.2005




taa^^ a dzielny Frodo ocali całe Sródziemie niszcząc Horcruxy Lorda V. biggrin.gif


--------------------
www.animevisions.net
Rivieres pourpres / Oblivion? Bramy otwarte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 04.08.2005 21:21
Post #12 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(itachi @ 04.08.2005 22:14)
taa^^ a dzielny Frodo ocali całe Sródziemie niszcząc Horcruxy Lorda V. biggrin.gif
*


http://oferty.wypoczynek.turystyka.pl
To chyba najbardziej prawdopodobne po nie wyobrażam sobie jak Harry i ......20 parę innych osób szuka Horcruxów to by było zupełnie nie taktyczne (najwyżej może oprócz niego, Rona i Hermiony uda się w podróż jakiś dwóch członków ZF, nie więcej- może Lupin-Tonks chociaż wtedy moja teoria z dowództwem Lunatyka została by obalona wink2.gif )

Ten post był edytowany przez vampirka: 06.10.2016 16:40
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
itachi
post 04.08.2005 21:33
Post #13 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 100
Dołączył: 16.07.2005




Coż żeby pani Rowling znowu nie zrobiła tak, że trójka dzieci (no może już nie takich dzieci) przejdzie przez zasadzki V i zdoła zniszczyć wszystkie jego dusze,a póżniej Harry zniszczy Toma i świat jest uratowany a Sauron poległ tongue.gif


--------------------
www.animevisions.net
Rivieres pourpres / Oblivion? Bramy otwarte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 04.08.2005 21:36
Post #14 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



znając ją to pewnie tak będzie...


co do Lupina-lidera... wątpię... bardzo lubię tą postać, ale nie nadaje się na przywódcę. na moje oko jest mało charyzmatyczny, jakiś taki dziwny... nie wydaje mi się, żeby było jakimś super ekstra czarodziejem...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 04.08.2005 22:18
Post #15 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(anagda @ 04.08.2005 22:36)
co do Lupina-lidera... wątpię... bardzo lubię tą postać, ale nie nadaje się na przywódcę. na moje oko jest mało charyzmatyczny, jakiś taki dziwny... nie wydaje mi się, żeby było jakimś super ekstra czarodziejem...
*



Co do Lupina to cofam słowa że będzie przywódcą i przytaczając moje wcześniejsze słowa(te że Jo powiedziała że Lupin będzie ważną postacią w VII tomie) uważam że będzie ważna postacią w w VII części HP dlatego że będzie towarzyszył Harry'emu w poszukiwaniu Horcruxów może wraz z Tonks tongue.gif ( no i oczywiście w towarzystwie Rona i Hermiony)!
QUOTE(itachi @ 04.08.2005 22:33)
Coż żeby pani Rowling znowu nie zrobiła tak, że trójka dzieci (no może już nie takich dzieci) przejdzie przez zasadzki V i zdoła zniszczyć wszystkie jego dusze,a póżniej Harry zniszczy Toma i świat jest uratowany a Sauron poległ  tongue.gif


Myśle że książka nie skończy się Happy Endem( może zginie Ron, Hermiona, Lupin może sam Harry huh.gif ) Sauron/Voldemort rządzi tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
itachi
post 04.08.2005 22:54
Post #16 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 100
Dołączył: 16.07.2005




taaa......Może happy end inaczej np. Sauron z Lordem V. pójdą na kawkę, albo Lord V. się nawróci "Ahhh Harry jak ja cię kocham, o jakie śliczne motylki też je kocham!". Jej Sauron nie żyje jak Lord umże to chyba się.... cry.gif

Ale tak naprawdę...
Może Zakon nie będzie miał przywódcy, ale obawiam się, że bez Albusa ZK zostanie wymordowany przez DeathE


--------------------
www.animevisions.net
Rivieres pourpres / Oblivion? Bramy otwarte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 04.08.2005 23:01
Post #17 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



ojej, a nawet jak nikt nie zginie to znowu nie przesadzajcie, ze to takie tandetne. Bez przesady, przeciez koniec Volda nie jest az tak znowu daleki teraz, kiedy wiadomo dlaczego jest niesmiertelny. W znalezieniu tych wszystkich artefaktow pomoze mu pewnie kilka dobrych w te klocki osob, Hermiona ze swoja wiedza o zakleciach, Ron, zawsze lojalny wobec przyjaciol, Ginny - odwazna i zdolna... nie wiadomo, czy beda mu towarzyszyc, ale mozliwe. Jeszcze moze bedzie wsrod nich ktos dorosly - Lupin, ktory zna wiele zaklec, Tonks, ze swoimi zdolnosciami do przemieniania sie w rozne postacie (bo tak naprawde jaki cel poza tym wlasnie, ze moze byc przydatna, mialaby Jo w nadawaniu jej takich zdolnosci?). Szanse w normalnym zyciu (taa... odnajdywanie przedmiotow z kawalkami duszy czarnoksieznikow o wygladzie wezy... norma), na powodzenie takiej akcji bylyby spore. A po zniszczeniu tych wszystkich horcruxow, Vold nie bylby juz taki niesmiertelny i moznabyloby z nim walczyc jak z normalnym smiertelnikiem, tyle tylko, ze dobrym w walce. Czyli podsumowujac, juz nie przesadzajcie, ze jak Harry wygra to wszystko i Vold zostanie pokonany to bedzie jakos tam. Niekoniecznie. Przeciez w zyciu nie zawsze wygrywa zlo, nawet jezeli jest potezne. Tak samo moze byc i w ksiazce.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 04.08.2005 23:12
Post #18 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Akurat zwycięstwo zła biorąc pod uwage tą książke ( potęga Voldemorta) jest bardziej realistyczne niż zwycięstwo dobra ( jakieś nastolatki plus nie zbyt potężni starsi czarodzieje)? więc o czym my gadamy zresztą dobre zakończenia wyszły z mody! tongue.gif i dobrze bo nie nawidze przesłodzonych zakończeń ! Niespodziewane zwycięstwo zła ( bo wciąż wśród czytelników krąży stereotyp- dobrzy wygrywają,żli przegrywają) daje smaczku książce! Ale chyba Jo nie da zwyciężyć złu tylko dobru, ale za straszliwą cenę ( śmierć Harry'ego i części innych bohaterów)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
itachi
post 04.08.2005 23:35
Post #19 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 100
Dołączył: 16.07.2005




QUOTE(voldzia @ 05.08.2005 00:01)
Hermiona ze swoja wiedza o zakleciach, Ron, zawsze lojalny wobec przyjaciol, Ginny - odwazna i zdolna... nie wiadomo, czy beda mu towarzyszyc, ale mozliwe. 
*



Ale to jeszcze no...dzieci w porównaniu do DE nawet z Lupinem i Tonks nie mają duzych szans...sądze....

QUOTE(Lupek @ 05.08.2005 00:12)
( jakieś nastolatki plus nie zbyt potężni starsi czarodzieje)
*


A czy tak juz nie było np. kiedy Gwardia Dumbla walczyła z DE w Ministerstwie Magii?I oczywiście wygrały nastolatki...tongue.gif


Ja uważam że dobro zwycięży (może z 'małymi' stratami np. w postaci Harry'ego tongue.gif). Co jak co, ale Harry Potter to książka dla dzieci, pani Rowling nie napisałaby zakończenia w którym Lord V. pokona wszystkich i opanuje ziemię.

Chociaż może nas zaskoczy....no znowu u punktu wyjścia...

Ten post był edytowany przez itachi: 04.08.2005 23:38


--------------------
www.animevisions.net
Rivieres pourpres / Oblivion? Bramy otwarte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 04.08.2005 23:48
Post #20 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Wygrały nastolatki ale tylko dlatego że w Departamencie pojawili się członkowie ZF z Dumbledorem na czele! A tak w ogóle to ciekawe czy Billy Weasley stanie się wilkołakiem i czy przez to nie będzie musiał opuścić ZF bo może stać się dużym zagrożeniem! Choć pewnie nie przecież Lupin też jest wilkołakiem i ciągle jest członkiem ZF! Także nasuwa się pytanie czy pojawią się nowi członkowie w ZF ( przecież duża ilość osób zgłaszała się do ZF przez osobę Dumbledora- bo była mu coś winna)? I jest jeszcze jedno pytanie, gdzie będzie teraz kwatera ZF? Nadal w domu Blacków (pewnie nie bo to miejsce zna Snape więc teraz nie jest aż taką dobrą kryjówką) no to gdzie? macie jakieś pomysły?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
itachi
post 05.08.2005 00:03
Post #21 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 100
Dołączył: 16.07.2005




Nie wygraliby bez członków Zakonu ,racja ....ale dlaczego DE nie mogli sobie od razu poradzic z kikloma dzieciakami? Myślałam ,że są trochę potężniejsi i będa mieli jakis plan ,a oni zlekceważyli GD.... biggrin.gif


--------------------
www.animevisions.net
Rivieres pourpres / Oblivion? Bramy otwarte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 05.08.2005 00:07
Post #22 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



tak, a ja wlasnie twierdze drogi Lupku, ze tak naprawde to zle zakonczenia sa przeslodzone, w pewnym sensie. Staly sie modne, bo ludzi pociaga zlo i przemoc, bo mlodziez ma jakies dziwne bunty, i uwaza, ze wszystko co dobre jest przeslodzone (ujmujac to ogolnikowo). Tak, to jest moje zdanie, chociaz przez wielu jest uwazane za zle. I dalej uwazam, ze Harry ma w tej chwili takie mozliwosci, zeby pokonac Voldemorta, ze jego zwyciestwo byloby bardziej realne. Wiek nie ma tak naprawde wielkiego znaczenia w bezposredniej potyczce. Znaczenie ma doswiadczenie, a Harry juz je zdobyl. Niewazne ile lat ma na jakims papierku, wazne jest to, ze ma doswiadczenie, jakiego nie ma nawet Voldemort. I wie, co moze zrobic w celu wykonczenia go. Jest juz na dobrym tropie, i coraz mniej mu brakuje do ostatecznego zwyciestwa. Voldemort natomiast nie ma zadnego haczyka, ciagle miota avada i zakleciami niewybaczlanymi, a przeciez to nie ta umiejetnosc czyni go poteznym. Tak naprawde nie ma pojecia o magii, ktora mozna przeciw niemu wykorzystac, jest tak naprawde malym gnojkiem, ktory boi sie smierci i robi dlatego wszystko, zeby byc niesmiertelnym, zapominajac o wszystkim innym. Jest wiezniem swojego ciala, jest zalezny od swojej bandy, ktorej nie szanuje, jest nikim, chociaz mysli, ze jest kims wielkim. To moze go zgubic. I wcale nie jest to wydumane, przeslodzone czy jakie tam jeszcze. Jest bardziej prawdziwe, w przeniesieniu do swiata realnego, niz moze sie nam wydawac.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 05.08.2005 00:24
Post #23 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Ale ma Czarny Pan jeszcze mnie tongue.gif A tak na poważnie masz rację że Voldek ma słaby punkt a tym słabym punktem jest brak prawdziwych zwolenników! Oni go opuszczą wszyscy jak straci lub zacznie tracić moc i zostanie sam a np. ZF nie opuści Harry'ego! A jeśli chodzi o to czy dobre zakończenia są nie modne czy złe to wiele lat książki i filmy kończyły się dobrze a moda na zło tongue.gif trwa pewnie z około 10 lat więc nie porównalnie mniej niż moda na dobro dry.gif oczywiście chodzi mi o aspekt książkowo/filmowy niech nikt nie pomyśli że jestem jakimś dresiarzem, w żaden sposób tego nie popieram( choć muszę przyznać że filmy i książki coraz mroczniejsze rozwijają to zło na świecie) ale też uważam że w życiu nie można byc super aniołem czasami trzeba nagiąć przepisy! Ale odchodzimy od tematu więc do niego wróćmy! Możliwe że ZF nie będzie miało nowego dowódzcy tylko będzie działało demokratycznie!

Ten post był edytowany przez Lupek: 05.08.2005 00:27
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
elza
post 05.08.2005 02:08
Post #24 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 64
Dołączył: 03.08.2005
Skąd: Galaxy Cauldron




Nowego lidera ZF też jakoś nie widzę. Demokracja? Raczej chaos Zapanuje. Ktoś musi się wybić i przewodzić. Może jakaś nowa postać? A gdy Harry odziedziczył Kwaterę Główną ZF to wydawało się że przynajmniej jeden problem z głowy. A tu Snape zdradził (albo i nie), w każdym razie nikt mu nie ufa i z Kwatery nici sad.gif I gdzie się teraz ZF podzieje? Może w starym domu Potterów, czyli Godric's Hollow? Harry ma tam zamiar się wybrać. Hermiona i Ron powiedzieli, że pojadą z nim. To reszta może też? A Lord V. by się tego nie spodziewał, bo już raz tam atakował i myślałby, że nikt nie jest na tyle głupi, żeby tam wracać i spiskować.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 05.08.2005 09:44
Post #25 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



Nie wiem czy ZF będzie potrzebował przywódcy. Dumbledore był "Mózgiem Operacji", ale myślę że każdy z członków ZF zna dobrze swoje zadanie. Oczywiście organizacja będzie potrzebna, wsparcie, jakaś dywersja. Jeżeli chaos zapanuje to świat magii jest skazany na klęskę. Myślę że ważnym w tej sytuacji czynnikiem jest fakt, po której stronie znajduje się Snape. Jeśli nadal wypełnia rozkazy Dumbledore'a to jeszcze nic straconego, jeszcze dobro ma szanse na ostateczny tryumf. Harry będzie musiał się podzielić informacją o Horcruxach z innymi, może nie z wszystkimi członkami ZF, ale na pewno z osobami do których ma całkowite zaufanie np. Lupin.


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 11.05.2024 15:55