Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

13 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Manewry, Coś o Lupinie...

Meridien Auris
post 10.01.2004 01:15
Post #1 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 81
Dołączył: 18.11.2003
Skąd: Silence Garden

Płeć: Kobieta



Ostrzegam na poczatku, że to romans w 100%.
Musiałam ostatnio przecztać pewnego Arlekina i mi coś do łba strzeliło!
Z tego co strzeliło powstał ten właśnie FF i miam nadzieję, że się wam chyba spodoba.
Chyba... Bo słyszałam, że romansów niezabardzo lubicie tongue.gif

Manewry


Remus był wściekły. Jeszcze nigdy nie czuł się tak znerwicowany, niewyspany, zły i jeszcze nikt nie posłał go na dosłowną śmierć! A o n a to zrobiła, nic mu nie wspominając, że ta akcja może być t a k a niebezpieczna. Jak ona to powiedziała? A tak : „To nic nadzwyczajnego. Dostać się tam, znaleźć, wyjść i przynieść to tu.” Kiedy sobie przypomniał jakim tonem głosu to mówiła, przechodziły go ciarki, a zwierzęca natura żądała krwi tej kobiety. „Dostać się tam…” oznaczało: przebić się przez straże i nie oberwać Avadą, a „…znaleźć, wyjść i przynieść to tu” było już awykonalne. Nie rozumiał jednego; dlaczego (w przybliżeniu) pięćdziesięciu Śmierciożerców pilnowało jakiegoś sztyletu, który już dawno powinien się rozpaść ze starości! Nie potrafił rozsądnie myśleć i nawet nie chciał rozsądnie myśleć. Szedł, nie, maszerował korytarzami Hogwartu w kierunku jej biura, a jak jej tam nie będzie to pójdzie do jej kwater i wywrzeszczy jej wszystko prosto w te śliczne oczka. Nawet nie zauważył, kiedy stanął przed drzwiami do jej atelier. Nie wiedząc dlaczego, nawet nie zawracał sobie głowy pukaniem, tylko wszedł bez pytania. Nikogo nie było.
„Czy ta kobieta nigdy nie zamyka drzwi?!” – zirytował się.
Z tego, co pamiętał powinna mnieć komnaty, w których kiedyś urzędował stary Morris, więc bez namysłu zwrócił się ku południowemu skrzydłu szkoły.
„Jak ja ją dorwę, to nikt jej potem nie pozna!” – warczał, mijając kolejne drzwi i korytarze, aż w końcu stanął przed siedzibą młodej nauczycielki Obrony, która tak bardzo go wnerwiła.
Remus Lupin nie był człowiekiem, który łatwo popada w złość, ale czasami nie było innego wyboru jak tylko poddać się jego pierwotnej naturze i wyżyć się na kimś, co zresztą zdarzało się mu wyjątkowo rzadko. Jego przyjaciele widzieli jak się wścieka niewiele razy, a za każdym razem wściekał się na któregoś z nich.
I tym razem nie opanował się i szybkim ruchem otworzył drzwi. To, co zobaczył ostudziło jego zapędy.
- Remus. – Olivia O’Connell była wysoką szatynką o zniewalającym uśmiechu, ale też o charakterze, który nie pozwalał cieszyć się nią na długo. A teraz, Remus dosłownie oniemiał, widząc ją w samym tylko ręczniku z mokrymi włosami. Wyglądała jak nimfa, która dopiero wyszła z rzeki. – Remus! Bo ci oczy z orbit wyjdą! – te słowa otrzeźwiły go i spowodowały reakcję łańcuchową, której nie dało rady zatrzymać.
Wściekłość powróciła ze zdwojoną siłą. Wszedł do środka pokoju i zatrzasnąwszy za sobą drzwi. Z ledwością powstrzymywał się od rzucenia na nią jakiegoś zaklęcia.
- Coś ty sobie myślała?! – zawarczał, podchodząc do zdezorientowanej, jak się wydawało Olivii.
- Coś się stało? – spytała zdawkowo, co doprowadziło go do jeszcze większej wściekłości.
- Stało? – wysyczał. – Stało?!
- Remus, spokojnie. – wyciągnęła ramię, jakby chciała go przed czymś powstrzymać. – Widzę, że jesteś zdenerwowany…
- Zdenerwowany? – zrobił kolejny krok, zbliżając się ku niej. – Nie…Skądże znowu… -pokręcił przecząco głową. – Ja jestem WŚCIEKŁY!!! – zawył, łapiąc ją za ramię.
- Ale dlaczego? – otworzyła szerzej oczy. – Akcja się nie udała?
- Nie, akcja się nie udała.
- Ale dlaczego? – te jej dopytywanie się każdego szczegółu i powtarzanie się denerwowało ludzi chyba najbardziej.
- Dlaczego? Pytasz, dlaczego? – zbliżył twarz do jej twarzy. – Może dlatego, że jakaś przemądrzała dziewucha wysłała na tą akcję JEDNEGO tylko człowieka na pięćdziesięciu Śmierciożerców?!
- Ilu?
- Liv, czy ty głucha jesteś? – spytał sucho.
- Wypraszam sobie! – krzyknęła.
Remus zrozumiał, że teraz zaczną się krzyki i inne bezeceństwa, na które był przygotowany, ale nie mógł pozwolić żeby ktoś to usłyszał, bo mogło się skończyć bardzo źle dla nich obojga. Wyjął swoją różdżkę, skierował ją na drzwi, zamykając je zaklęciem, a potem nanosząc zaklęcie wyciszenia na całe kwatery nauczyciel Obrony.
- Po coś to zrobił? – w jej głosie słychać było przerażenie.
- Zdawało mi się, że musimy pogadać… - rzekł twardo. – tak, więc zabezpieczyłem wszystko, żeby nam nikt nie przeszkadzał.
- Nie poznaję cię. – stwierdziła, patrząc mu w oczy.
- Bo jeszcze nigdy nie widziałaś mnie, zaraz po tym jak jakaś pannica prawie nie doprowadza do mojej śmierci!
- Przecież żyjesz. – powiedziała nonszalancko.
To wyprowadziło go zupełnie z równowagi. Nie panował nad sobą zupełnie. Przygniótł Liv do ściany i zmusił ją do patrzenia na niego.
- Słuchaj. – warknął, nie mogąc się uspokoić. – Jak chcesz być tą, która doprowadzi kiedyś do mojej śmierci to dam ci prawo pierwszeństwa, ale musisz troszeczkę poczekać, bo mi się jeszcze na tamten świat nie śpieszy!
- Remus, może powinieneś napić się eliksiru uspokajającego? – to tej dziewczyny nic nie dochodziło.
- Liv, ty chyba nie normalna jesteś. – skwitował. – Ja na ciebie wrzeszczę, a ty zachowujesz się jakbyś rozmawiała z kim o manierach godnych króla, odzywając się do niego w nader nie specjalny sposób.
- Remus, puść mnie. – poprosiła.
Pokręcił głową i puścił ją, odsuwając się. I wtedy musiało się to stać. Ręcznik opadł, odkrywając wszystkie zalety panny O’Connell. Remus wybałuszył oczy, a ona stała jak sparaliżowana niewiadomo czym. Miała doprawdy wspaniałe ciało.
Remus z szybkością miotły odrzutowej odwrócił się od tego widoku, czując jak pieką go policzki.
- Starczy tego… -wysapał. – Idź do sypialni, przebierz się i tu wróć, bo jeszcze z tobą nie skończyłem! – rozkazał i w następnej chwili słyszał już bieg dziewczyny.
Oddychał ciężko, mając ciągle przed oczyma obraz Liv jak ją Pan Bóg stworzył.
- Emmm…Remus? – obrócił głowę w stronę drzwi do sypialni.
- Czego? – warknął niczym Snape.
- Mam prośbę. - przełknęła ślinę. – Zostawiłam coś w łazience.
- A co to takiego? – skrzyżował ręce.
- Stanik.
- Że co, proszę? – zakrztusił się.
- Stanik. Jedyny jaki mam, bo inne są w praniu. – uśmiechnęła się rozbrajająco.
- Stanik?
- Tak. – pokiwała głową. – Taki koronkowy.
- Stanik. Koronkowy. – powtórzył tępo, idąc do łazienki. – I gdzie on jest? – rozejrzał się po pomieszczeniu.
Łazienka była ładnie urządzona. Widać było, że Liv robiła to sama, bo wszędzie były jakieś bibeloty z kolorowych tworzyw, a i był słynny stanik; zawieszony na umywalce. Remus zmarszczył czoło i szybkim ruchem zabrał go stamtąd.
- Proszę. – powiedział, wpychając rękę do szpary miedzy futryną a drzwiami i opierając się na nich.
- Dzięki. – powiedziała rześko, odbierając własność.
Remus westchnął. Znał tą dziewczynę od niespełna roku, a już potrafiła doprowadzić go do czterdziestostopniowej gorączki, próbować wysłać go na druga stronę, wyśmiać Syriusza, gdy proponował jej randkę i zabrać serce wszystkim facetom, których uznawała za swoich dziadków. A było ich sporo; dajmy na to Dumbledora, który rzeczywiście opiekował się nią jak dziadek i kilku innych profesorów z Hogwartu.
- Słuchaj… - zaczęła, a Remus wytężył słuch. – Przepraszam cię za tamto… - wiedział jak trudno jest się jej przyznać do porażki i, nie zgadnąć czemu, bawiło go to. – Najwidoczniej sromotnie się pomyliłam… Sądziłam, że nie będzie tam więcej jak dziesięciu…
- Dziesięciu?! – oburzył się, a w sekundę potem usłyszał cichy śmiech.
- To też dla ciebie za dużo? – spytała nieśmiało. – W każdym razie; pomyślałam, że jeden człowiek przejdzie niezauważony.
- O, tak… - rzekł z sarkazmem, przypominając sobie mur Śmierciożerców, który szedł ku niemu.
- Ale nic ci nie jest?
- Nie… Tylko doznałem lekkiego szoku na widok małej armii.
- Pięćdziesiąt osób to nie armia. – zauważyła i Remus mógł przysiądz, że uśmiecha się teraz.
- Faktycznie… - przyznał jej rację. – Długo jeszcze?! – starał się żeby jego głos wypadł jak najbardziej szorstko, ale biedak nie zauważył, że jego cała złość na tą dziewczynę odpłynęła.
- Już.
- To dobrze. – stwierdził, nawet na nią nie parząc.
- Jak ci się podobam? – zapytała ze śmiechem.
Teraz musiał się odwrócić, a miał świadomość, że nic dobrego z tego nie wyniknie.
- Ładnie. – rzekł, patrząc na jej koszulkę nocną w kolorze wrzosu.
„Czy ona mnie podrywa?” – zapytał sam siebie.
- Dziękuję.
- Przejdźmy, więc do ochrzanienia ciebie. – oparł się rękoma o blat jej biurka. – Posłuchaj mnie, bo już nie będzie mi się chciało tego powtarzać drugi raz. Mam 20 lat i szmat życia przed sobą i chcę je p r z e ż y ć! Zrozumiałaś? – podniósł brwi do góry, a Liv kiwnęła głową, siadając na swoim fotelu. – No, więc, nie zrozum mnie źle, ale już nigdy nie przyjmę jakiejkolwiek akcji, której przewodzisz T Y, jasne?
- Jasne. – mruknęła.
- No! I jeszcze coś… Czy ty nigdy nie zamykasz drzwi do swojego gabinetu? – wykrzywił twarz w czymś, co miało przypominać powagę.
- Słucham?
- Drzwi. Gabinet. Zamykać. Trzeba. Bo ktoś się wkradnie. – mówił do niej, jak do małego dziecka.
- Przestań! – walnęła pięścią o blat. – Przekraczasz granice. – teraz to ona była wściekła.
- Ty ją przekroczyłaś, wysyłając mnie po ten głupi sztylet! Do czego on właściwie służy?
- Do pewnej ceremonii. – odpowiedziała, nie podnosząc na niego wzroku, a kiedy to zrobiła Remusowi przeszedł dreszcz po plecach.
- Fajnie. – mruknął. – Chyba sobie wszystko wyjaśniliśmy?
- Nie. – szepnęła prawie niedosłyszalnie.
- Słucham? – był już w drodze do wyjścia, ale zatrzymał się.
- Jeszcze nie wyjdziesz. – wstała powoli, robiąc z tego prawie rytuał.
- Dlaczego? – zdziwił się.
- Ja mam jeszcze ci coś do powiedzenia. – oznajmiła chłodno.
- A co to takiego?
- Lepiej usiądź, bo ci się jeszcze w głowie za kołuje. – rzekła cynicznie.
- Dzięki, postoje.
- Jak chcesz. – wzruszyła ramionami i podeszła do niego.
Stali teraz twarzą w twarz. Jej zapach odurzał Remusa, a dziwaczne spojrzenie, którym go obrzuciła nie rokowało dobrego zakończenia tej konwersacji.
- Muszę ci coś powiedzieć.
- Co?
- Zaciekawiło cię to? – posłała mu rozczulający uśmiech.
- Liv, przejdź do rzeczy.
- Wiesz, że tylko ty nazywasz mnie Liv?
- Serio? Nie zdawałem sobie sprawy.
- Dumbledore mówi do mnie Livvy, a reszta Olivio. – zaśmiała się. – Ty mówisz Liv. Podoba mi się to.
- Cieszę się, ale czy mogę już iść? Jestem trochę niewyspany. – powiedział, ziewając.
- Niewyspany? – rzuciła, spoglądając na niego spod oka.
Czort wie co siedzi w głowie Olivii O’Connell, więc Remus naprawdę wolał się wycofać na bezpieczne pozycje.
- Tak…Właśnie…Dobranoc. – Alachamora to szybkie zaklęcie, jak ktoś chce się uwolnić spod wpływów pięknej kobiety, a Remus właśnie chciał się uwolnić.
Syriusz nazwałby go idiotą, że nie wykorzystał okazji, ale Lupin miał jeszcze swoją godność. Wychodząc z kwater Liv, odetchnął głęboko, by po nie długim czasie usłyszeć głuchy odgłos rzucanego w jego kierunku buta, który jednak natrafił na drzwi.
_____________________
Dobra a teraz prosiłabym o komentarze, bo jak się wam spodobało, to będę dawać dalej następne części.
Tylko piszcie trochę więcej niż „Pisz dalej” albo „ Co dalej”, OK.?


--------------------
||Grafiki|| <= moje prace na DeviantArt
||Muggle|| <= wiadomo :)
||Forum Antrim|| <= zaglądać, mam nadzieję, że się spodoba :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 10.01.2004 13:54
Post #2 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



Mam dzisiaj gorączkę i mi się podoba. Serio. Nie mam większych uwag. Fabuła mi się podoba - charakterek Lupina nieco się zmienił, ale jak dla mnie to jest OK W dziewczynie widzę cechy małej podrywaczki XD z czego mogą później wyniknąć bardziej zabawne sytuacje od tej z ręcznikiem.

Jestem więc na tak.

(ale numeru ze stanikiem to ci nie wybaczę XD to już takie oklepane! ^^ - nie no żartuje, dobry chwyt ^^)


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yoanneca
post 10.01.2004 15:27
Post #3 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 10.01.2004
Skąd: Ruda Śląska




Całkiem fajne i pierwsze o Lupinie jakie kiedykolwiek czytałam. Aczkolwiek czuję się z lekka rozczarowana, ale styl masz na tyle fajny, że chętnie poczytam kolejną część. Posdroffa i zapraszam do siebie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meridien Auris
post 11.01.2004 13:27
Post #4 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 81
Dołączył: 18.11.2003
Skąd: Silence Garden

Płeć: Kobieta



Chwila, chwila...
Poczekajcie musze przetrzeć okulary.... cool.gif

Dobra...
Czytam jeszcze raz poprzednie wypowiedzi i ....
Czuję się, jakby ktoś walną mnie z tyłu w głowę!
Czy ja dobrze przeczytaąłm, że się wam ROMANS podoba?
Tyle razy czytałam, że takowych nienawidzicie, lub nie lubicie, a ten jednak przypadł wam do gustu? czarodziej.gif
A niech mnie piorun strzeli!
Ale numer!
Czy to oznacza, że mam dawać dalej?
Nie chcę, żebyście myśleli, że z was szydzę, czy coś, ale jestem zszokowana! blink.gif


I fak Lupin jest tu inny, ale mi się taki podoba. biggrin.gif
Yoanneca, czy cię rozczarowałam?
Może coś poprawić? sad.gif



--------------------
||Grafiki|| <= moje prace na DeviantArt
||Muggle|| <= wiadomo :)
||Forum Antrim|| <= zaglądać, mam nadzieję, że się spodoba :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 11.01.2004 14:38
Post #5 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



ty tu nie mów głupot że zszokowana jesteś XD dawaj next parta a jak go schrzanisz to nie ręczę za siebie XD co że romans...ja też bywam człowiekiem (zazanaczam - rzadko)...co tam zresztą...czasem potrzebuje coś lżejszego przeczytać...mam zszargane nerwy przez niektórych "artystów"

Ten post był edytowany przez Mornariel: 02.05.2004 11:24


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yoanneca
post 11.01.2004 16:59
Post #6 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 10.01.2004
Skąd: Ruda Śląska




Romans to też przejaw pewnej twórczości i talentu. Nawet jeśli po pierwszym parcie trudno coś więcej powiedzieć, to nie przyjęłam tego jako pustego romansidła bez żadnej wartości intelektualnej. Jest całkiem fajne i chętnie przeczytam jakiegoś nowego parta. Mam nadzieję, że będzie na tym samym poziomie, albo jeszcze wyższym.
Aaaa i kto powiedział, że w romansie to tylko o miłości, zdradzie i walce o kochankę czarodziej.gif Ceni się też inne rzeczy (tak mi się wydaje).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 11.01.2004 17:24
Post #7 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



Opowiadanie..hmm..romansy to temat już 'oklepany' lecz w tym przypadku - ok ^^ Dobre , tylko jeden błond , którego niestety już nie mogę znaleźć oraz jedna czy dwie literówki.


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yoanneca
post 11.01.2004 17:27
Post #8 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 10.01.2004
Skąd: Ruda Śląska




Ooo błędów to więcej niż jeden naliczyłam, ale teraz nie chce mi się szukać, a poza tym tak jakoś szczególnie nie rzucały się w oczy. Za to BŁĄD znalazłam w poście już nie od autorki happy.gif bo to chyba się "błąd" pisze, a nie "błond". Ale spox, różne rzeczy ludziom się przydarzają... literówki i inne błędy (nie błendy) również.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meridien Auris
post 12.01.2004 19:27
Post #9 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 81
Dołączył: 18.11.2003
Skąd: Silence Garden

Płeć: Kobieta



To jest piękne... mad.gif
Po prostu super... mad.gif mad.gif
Skasowało mi sie wszystko, co już napisałam... mad.gif mad.gif mad.gif
A wszystko przez mojego durnego braciszka! mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif
Będzie cie musieli poczekać jakiś czas na następnego nex parta... cry.gif cry.gif cry.gif
W końcu musze zaczynać od nowa. dry.gif mad.gif cry.gif
Dobrze, że mam przynajmniej pierwszy rozdział.

PS.
Niedługo odbędzie się pogrzeb niejakiego Roberta.
Świeć Panie nad jego duszą.... jak go dorwę! mad.gif


--------------------
||Grafiki|| <= moje prace na DeviantArt
||Muggle|| <= wiadomo :)
||Forum Antrim|| <= zaglądać, mam nadzieję, że się spodoba :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 12.01.2004 21:41
Post #10 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (Yoanneca @ 11-01-2004 16:27)
Ooo błędów to więcej niż jeden naliczyłam, ale teraz nie chce mi się szukać, a poza tym tak jakoś szczególnie nie rzucały się w oczy. Za to BŁĄD znalazłam w poście już nie od autorki happy.gif bo to chyba się "błąd" pisze, a nie "błond". Ale spox, różne rzeczy ludziom się przydarzają... literówki i inne błędy (nie błendy) również.

To było CELOWE =P
No cóż/. Poszuka się tego błęda. Z lupą czy też nie , martwy lub żywy =D


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 12.01.2004 21:59
Post #11 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



No niee...Ja tu wchodzę z nadzieją, że jest następny part a ty mi tu taką wiadomość walisz =/ Ja tego twojego brata mogę z przyjemnością za ciebie zabić - będę miała motyw " oskarżona z powodu ciągłych stresów musiała gdzieś odreagować. Apogeum jej przemęczenia sięgnęło szczytu z chwilą gdy dowiedziała się, że nie pojawi się planowana część z ficku Manewry. Oskarżona targana morderczymi myślami postanowiła zabić odpowiedzilanego za ten stan, brata autorki. Niech Bóg ma swej opiece nieszczęśnika, który padł ofiarą tej brutalnej zbrodni"

Co wy się tu błędów czepiacie XD Nudzi wam się? ^^

ostatnio jestem bardzo łaskawa...no i zauważyłam, że bardzo lubię ficki o Huncwotach XD (niemyslcie sobie tylko, że przestanę krytykować XD tak dobrze nie będzie)

Wracając jeszcze do treści twojego ficzka...przeczytałam jeszcze raz i wiesz co? Kurczę...ten charakterek Lupina mi się nawet podoba...autentycznie - fajne było to jak rozmawiał z tą dziewczyna (swoją drogą - fajna ona jest ^^)

No dobra dość tego słodzenia...to przez to mleko 3,2 %...za dużo się go nachlałam XD

ps. to był post mający na celu podnieść cię na duchu - wiem co to stracić część swojej pracy. Ja z miesiąc biadoliłam jak mi parę partów "wcięło" Jestem więc z tobą XD

Ten post był edytowany przez avalanche: 12.01.2004 23:17


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Psychopatka
post 12.01.2004 23:09
Post #12 

Prefekt Naczelny


Grupa: czysta krew..
Postów: 518
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Glajwic

Płeć: Kobieta



no ok here we go...

Jeszcze nigdy nie czuł się tak znerwicowany, niewyspany, zły i jeszcze nikt nie posłał go na dosłowną śmierć!

Mowcie co chcecie to zdanie jest felerne... na sam poczatek... czarno to widze.


dalej widze nawał zaimkow... ale ok, pisz ich duzo... mnie zasrana polonistka scoga za zaimki... pisz duzo... buntujmy sie!!! zaimki rlz!!~!!!


"siedzibą młodej nauczycielki Obrony, która tak bardzo go wnerwiła."

wnerwiac to ty sie na zycie mozesz albo niedobre masło... bohater literacki winien sie denerwowac.

wyżyć się na kimś- wyżyć powiadasz??? istnieje takie slowo? Chyba sie uzywa go w mowie potocznej a to jest roznica... jak bedziesz pchala wyrazy potoczne do jakiejkolwiek pracy literackiej to wczesniej czy pozniej ktos cie na tym zlapie... i teraz nie jest to moja zlosliwoc ale dobra rada.

Olivia O’Connell była wysoką szatynką o zniewalającym uśmiechu, ale też o charakterze, który nie pozwalał cieszyć się nią na długo. A teraz, Remus dosłownie oniemiał, widząc ją w samym tylko ręczniku z mokrymi włosami. Wyglądała jak nimfa, która dopiero wyszła z rzeki.

No i kolejna emanujaca seksem panienka... ktora zniewala naszych bohaterow... slaby pomysl.

inne bezeceństwa- inne co?

dalej czytalam z bledym usmieszkiem na twarzy... tania opowiastka... o stanikachm podrywachm cudownej nimfomance w realiach HP... Poza tym czytakjac te dialogi czulam sie jakbym byla nie w temacie... wiecej opis trzeba a nie jakies tajne zagadki dla czytelnika.

Jestem na nie... stylowo nie jest zle... ale fabula wg mnie skopana totalnie.




--------------------
Hey you little Jesus bride why have you smiled to me ?
Hey you little Jesus bride why have you sang to me ?
They say that God is inside us all, and sometimes
He is not in the way that I have preached for to wish to
but God is my lover and I love him too

//F.Ribeiro//
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meridien Auris
post 13.01.2004 00:49
Post #13 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 81
Dołączył: 18.11.2003
Skąd: Silence Garden

Płeć: Kobieta



Jakby co, to ja to pisałam pod wpływem pewnego Arlekina (tylko, że napisałam to na wstępie.), którego przeczytania zosatałam niejako zmuszona przez pewną Ankę dry.gif .

QUOTE (Psychopatka @ 12-01-2004 22:09)
"siedzibą młodej nauczycielki Obrony, która tak bardzo go wnerwiła."
wnerwiac to ty sie na zycie mozesz albo niedobre masło... bohater  literacki winien sie denerwowac.


Chciałam to jednak napisać mową potoczną i stąd, niektóre sformuowania mi się wźeły, więc sorka, jeżeli ci się nie podoba.

QUOTE (Psychopatka @ 12-01-2004 22:09)
wyżyć się na kimś- wyżyć powiadasz???  istnieje takie slowo? Chyba sie uzywa go w mowie potocznej a to jest roznica... jak bedziesz pchala wyrazy  potoczne do jakiejkolwiek pracy literackiej to wczesniej czy pozniej ktos cie na tym zlapie... i teraz nie jest to moja zlosliwoc ale dobra rada.


Wyżyć <= istnieje takie słowo, jak nie wierzysz to sprwdź. Tyle, że tu chodzi o wyładowanie emocji, a w słowniku będzie coś w rodzaju "przetrwać".

QUOTE (Psychopatka @ 12-01-2004 22:09)
Olivia O’Connell była wysoką szatynką o zniewalającym uśmiechu, ale też o charakterze, który nie pozwalał cieszyć się nią na długo. A teraz, Remus dosłownie oniemiał, widząc ją w samym tylko ręczniku z mokrymi włosami. Wyglądała jak nimfa, która dopiero wyszła z rzeki.

No i kolejna emanujaca seksem panienka... ktora zniewala naszych bohaterow... slaby pomysl.


A jakbyś Psychopatka nie zauważyła to to jest Romans!


--------------------
||Grafiki|| <= moje prace na DeviantArt
||Muggle|| <= wiadomo :)
||Forum Antrim|| <= zaglądać, mam nadzieję, że się spodoba :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Psychopatka
post 13.01.2004 15:17
Post #14 

Prefekt Naczelny


Grupa: czysta krew..
Postów: 518
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Glajwic

Płeć: Kobieta



Ach tak!... wiec oczekujesz samych pochwal? Nie moge napisac co mysle bo cie to rani... no to przykro mi

"Chciałam to jednak napisać mową potoczną i stąd, niektóre sformuowania mi się wźeły, więc sorka, jeżeli ci się nie podoba"

nie podoba mi sie... ale przeraszac mnie nie musisz.


"Wyżyć <= istnieje takie słowo, jak nie wierzysz to sprwdź. Tyle, że tu chodzi o wyładowanie emocji, a w słowniku będzie coś w rodzaju "przetrwać"."

Znam znaczenie tego slowa jako przetrwania, ale w tym opowiadaniu jak sama mowisz przedstawia wyladowanie emocji. A uzycie slowa "wyżyć"
w takim celu, mi nie odpowiada, na co zwrocilam Ci uwage. Wiec nie musisz mi tlumaczyc o co chodzilo bo naprawde nie jestem głupia.

" jakbyś Psychopatka nie zauważyła to to jest Romans! "

zauwazylam ze to romans i dlatego fabula mi nie odpowiada. Chyba moze mi nie odpowiadac fabula?

CHyba rozumiesz ze nie wszyscy beda sie zachwycac tym co piszesz, beda tacy ktorym sie bardzi spodoba jak i takcy ktorzy zmieszaja z blotem. To chyba naturalne wiec nie rozumiem tego Twojego posta.



--------------------
Hey you little Jesus bride why have you smiled to me ?
Hey you little Jesus bride why have you sang to me ?
They say that God is inside us all, and sometimes
He is not in the way that I have preached for to wish to
but God is my lover and I love him too

//F.Ribeiro//
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meridien Auris
post 13.01.2004 22:53
Post #15 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 81
Dołączył: 18.11.2003
Skąd: Silence Garden

Płeć: Kobieta



Psychopatka, dziewczyno, ja nigdy nie twierdziłam, że oczekuję samych pochwał, a wręcz przeciwnie. Lubię, kiedy ludzie wytykają mi błędy, a że na twój post odpowiedziałam to zupełnie inna sprawa.
Każdy może mnieć swoje zdanie.


--------------------
||Grafiki|| <= moje prace na DeviantArt
||Muggle|| <= wiadomo :)
||Forum Antrim|| <= zaglądać, mam nadzieję, że się spodoba :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Jade^_^
post 13.01.2004 23:28
Post #16 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 124
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: z dużej wsi

Płeć: Kobieta



Droga Sylwiu
No więc (wiem, że się od 'no więc' zdań nie zaczyna tongue.gif ) fick mi się osobiście baaaarrdzo podoba
I otwarcie mogę się przyznać, że lubię romanse, szczególnie takie z intrygą

ava, jak chcesz, to Ci pomogę z tym bratem... mam nawet parę pomysłów na niezłe tortury :>

QUOTE
Psychopatka, dziewczyno, ja nigdy nie twierdziłam, że oczekuję samych pochwał, a wręcz przeciwnie. Lubię, kiedy ludzie wytykają mi błędy,


no za to, to masz u mnie dużeeego plusa biggrin.gif + i do tego jeszcze kolorowy biggrin.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Alisia
post 14.01.2004 01:20
Post #17 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 60
Dołączył: 30.06.2003




QUOTE (Psychopatka @ 12-01-2004 23:09)
inne bezeceństwa- inne co?


Bezecny - według internetowego słownika tematycznego Języka Polskiego - plugawy, nikczemny, podły, odznaczajacy sie brakiem honoru. Możemy sie więc domyślać, że w mowie potocznej znaczy coś jak "podłości", tak Sylwio?
POza tym opowiadanie na prawde dobre (nareszccie cośo Remusie!)i mimo, iż to romans (takowe zwyklepotępiam, jeśli nie trzymają się granic) uważam, że jest to dzieło pełne osobliwego(pozytywnego) uroku. Czekam na next party (jesteś pewna, że on tego gdzieś nie schował, a teraz sobie jaja robi?)


--------------------
"Jest taka jedna komnata, w której panują wieczne ciemnosci; mrok pęznie po kamiennych ścianach, jak strach, który nawiedza nagle zbrodniarza, by zmiażdżyć go w sidłach przestępstwa. Nie ma początka, ani konca, a jednak wejście do komanty istnieje; jak światło w ciemności rozjaśnia początek drogi, prowadzacej do kresu. A na środku tego lochu płynie woda i jak wszystko inne nie zobaczysz jej źródła, ani wylewu - niknie w otchłani nie zbadanych miejsc, do których nikt nie wazy się zajrzeć. Na wodzie tej nie jest cicho: wśród wzburzonych fal płyną zapalone świece; zdarzy sie, ze jakaś się przewróci, a wtedy płomyk gasnie, zduszony przez jego dawcę. Woda bowiem daje życie, a także je odbira. Zgaszone światła życie wyznaczają kres nadzieji na nieśmiertelność. (...)"
Powiedziałabym. jakiego to jest autora, ale zapomniałam, a możliwości sprawdzenia nie mam:))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nea
post 14.01.2004 08:11
Post #18 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 162
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Kostrzyn

Płeć: Kobieta



Ej no Sylwia spokój. Psycho się nie podoba i musisz to uszanować. Nie każdy lubi romanse. Nie czepiaj sie za uwagi, nie przepraszaj za wszystko tylko pisz dalej. Najwyżej jedna osoba mniej to przeczyta. Zresztą, nevermind i tak mnie nie posłuchasz.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meridien Auris
post 15.01.2004 19:37
Post #19 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 81
Dołączył: 18.11.2003
Skąd: Silence Garden

Płeć: Kobieta



Ale mi kurka nie chodzi o to, że jej się nie podoba, tylko odpowiedziałam na jej post!
To karalne?!
Według kodeksu karnego nie (mam go przy sobie, mój tatus to policjant)
Nea, ja się nie czepiam dlatego, że jej się nie podoba tylko dlatego, że chciałam wyjaśnić parę spraw!

I więcej prosze nie wspomoinać o tej sprawie.

Krytyka mile widziana i koniec! Zrozumiano?


--------------------
||Grafiki|| <= moje prace na DeviantArt
||Muggle|| <= wiadomo :)
||Forum Antrim|| <= zaglądać, mam nadzieję, że się spodoba :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meridien Auris
post 17.01.2004 21:38
Post #20 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 81
Dołączył: 18.11.2003
Skąd: Silence Garden

Płeć: Kobieta



I Vłala!
Długo oczekiwany drugi rozdzialik.
Mam nadzieję, że się spodoba.

Manewry - 2

Liv miotała się po sypialni, mając nadzieję, że przyjdzie jej do głowy jakikolwiek pomysł na usidlenie tego chłopaka, który przed chwilą wyszedł z jej komnat. Po woli domyślała się, że stał się poniekąd jej obsesją, ale ta obsesja sprawiała, że była szczęśliwa. Remus doprowadzał ją powoli, z rozmysłem czy bez, do czystej furii, a na to nie mogła sobie pozwolić.
Przystanęła na chwilę i przyjrzała się sobie w lustrze.
- No, Olivio, będziesz musiała się natrudzić nad tych chłopakiem. – westchnęła, splatając jeszcze mokre włosy w warkocz. – To jeszcze nie koniec, Remusie Lupin. To dopiero początek.
Olivia nigdy nie mała kłopotów z facetami, którzy sami za nią latali. Tylko, że żaden z nich nie przypadł jej do gustu na tyle, żeby zostać z nim na dłużej. A Remus? Remus przypadł jej do gustu w chwili, gdy uścisnął jej dłoń na powitanie i nie mógł wyjść jej z głowy. Przez prawie rok powodował u niej drgawki, a ona starała się zwrócić na siebie jego uwagę na przeróżne sposoby, ale nigdy nie chciała, by zginął. Schrzaniła. Schrzaniła wszystko na prostej linii.
- Możesz być z siebie dumna. – mruknęła, przewracając się na drugi bok i zapadając w sen.

W Hogwarcie pracowała od początku roku szkolnego, czyli jakieś cztery miesiące. Była w podobnym wieku, jak najstarsi uczniowie i to z nimi najlepiej jej szło. Liv nie uczyła się w Hogwarcie. Jej szkoła mieściła się w wielkim, starym zamczysku, które zawsze sprawiało, że chciała z niego uciec. I było daleko od Hogwartu gdzie był jej opiekun, który był również dyrektorem brytyjskiej placówki oświaty. Dużo by dała za jedynie rok spędzony jako uczennica jednego z domów angielskiej szkoły.
- Livvy! – wyrwana z zamyślenia, uniosła głowę do góry, stając twarzą w twarz z Albusem Dumbledorem.
- Cześć, dziadku – uśmiechnęła się i pocałowała staruszka w policzek.
Dumbledore bynajmniej nie był jej dziadkiem, ale zawsze wolała go tak nazywać. Opiekował się nią od czasu, gdy jej rodzice zginęli w wypadku, o którym nawet nie chciała nic wiedzieć. Wiedziała jedynie, że miała wtedy osiem lat i że przez kilka miesięcy była w szoku. To jej wystarczyło.
- Jak się czujesz? – siadł w fotelu obok. – Wszystko dobrze?
- Pewnie – poklepała go po ramieniu. – Ale ty wyglądasz okropnie. – stwierdziła, marszcząc nos.
- Nie spałem – rzekł i głęboko ziewnął. – Trochę się bałem o Remusa.
- Nie potrzebnie – skwitowała i zajęła się przeglądaniem jakiegoś czasopisma o eliksirach.
- Słucham?
- Nie potrzebnie się bałeś o Remusa. Był u mnie wczoraj – wiedziała, że już powiedziała za dużo, lecz cofnąć tego się nie dało.
- Był wczoraj u ciebie? Kiedy? – zaciekawił się.
- No, wczoraj – odpowiedziała zdawkowo.
- To już wiem, Livvy – oznajmił cichym głosem, który nigdy się Liv nie podobał. – Kiedy dokładnie?
- Emmm…w nocy…
- W nocy?
- Ale do niczego nie doszło – dodała od razu, widząc jak jej dziadek marszczy czoło.
- Wierze.
- Olivio? – usłyszała szorstki głos nad sobą.
- Cześć, Severus – uśmiechnęła się. – Czy coś się stało?
- Tak – stwierdził, wkładając ręce do kieszeni. – Chciałbym przeczytać swoją gazetę.
Liv stwierdziła, że Severus Snape ma wyjątkowo dobre poczucie czasu. Zawsze zjawiał się w chwili, gdy ona miała kłopoty i zawsze przydawał się aby się z nich wyplątać.
- Severus, szczerze mówiąc, musimy pogadać – wstała i chwyciła mężczyznę pod ramię.
- Koło ratunkowe? – spytał, kiedy wychodzili z pokoju nauczycielskiego.
- Dokładnie – podała mu gazetę. – Muszę ci kiedyś za to podziękować.
- Może teraz?
Liv wyjątkowo lubiła Mistrza Eliksirów, bo potrafił się z nią dogadać i nigdy nie dawał jej sposobności do szydzenia z własnej osoby. No, prawie zawsze; pozostawała sprawa jego włosów.
- Zanim ci podziękuję, to musisz umyć włosy.
Severus wykrzywił twarz w wyrazie urazy.
- Oj! No już! – pogłaskała go po ramieniu. – Nie gniewaj się na mnie.
- Jesteś szalona – powiedział, krzywiąc twarz w miłym(?) uśmiechu. – O co chodziło?
- A takie tam – zrobiła ręką ruch, który miał uzmysłowić jej towarzyszowi, żeby lepiej nie zadawał pytań.
- Za pięć minut mam lekcje – oznajmił i przyspieszył kroku. – Ty zresztą też.
- Pamiętam. Sklerozy jeszcze nie mam.
- A z którą klasą masz?
Zdębiała, nie wiedząc, co powiedzieć. Zwyczajnie zapomniała. Odwróciła się na pięcie i z szybkością mugolskiej rakiety popędziła do pokoju nauczycielskiego. Znów się spóźni na lekcję. Zresztą nigdy nie była punktualna, nawet gdy chodziła do szkoły jako uczennica.

Liv miała w głowie totalną pustkę. Powieki zamykały się jej samoczynnie, a nieznośne mrowienie w karku nie pozwalało jej na jakikolwiek ruch głową. Siedziała w swoim gabinecie nad stertą wypracowań klas czwartych i chciało się jej ryczeć, kiedy czytała niektóre fragmenty. Czy ona była tak złą nauczycielką, czy te dzieciaki tak słabo kojarzyły? Szczyt nastąpił, gdy przeczytała wypracowanie jednego z Puchonów. Odłożyła je ze zgrozą i poszła się czegoś napić; tylko że niczego nie mogła znaleźć. Nie pozostawało nic innego, jak tylko iść na nocny spacerek do kuchni. Wychodząc z pokoju, wróciła się i zamknęła je zaklęciem. Nie mogła pozwolić żeby wydarzenie z poprzedniego wieczora się powtórzyło.
Korytarze zdawały się żyć w nocy własnym życiem, duchowym życiem można by było rzec. Co jakiś czas Liv słała pozdrowienia do ducha, który akurat przelatywał przez ścianę, by po chwili wtopić się w inną. Nuciła pod nosem melodię wymyśloną przez siebie i w którymś momencie zaczęła podskakiwać, robić obroty, po prostu tańczyć do tej melodii. Jej szata powiewała przy tych piruetach, a w którejś sekundzie zdjęła ją, zaczynając tańczyć coś w rodzaju baletu nowoczesnego. Przerwała, gdy usłyszała klaskanie.
- Brawo, Liv – powoli odwróciła się z zażenowaniem i popatrzyła na osobnika, który wciąż klaskał. – Naprawdę ładnie tańczysz.
- Dzięki, Remus – prawie jęknęła. – Skąd ty tu?
Nawet nie zauważyła, że jej bluzka odsłania dużą część jej stanika. Tego p a m i ę t n e g o stanika. Ciężko dyszała ze zmęczenia. Było jej zimno. Wiadomo, przecież grudzień, a ona stała w samej bluzce, w dodatku rozpiętej, bez szaty wierzchniej i w spodnich, których nie odważyłby się założyć żaden szanujący się Eskimos, bez uprzedniego przerobienia ich na szalik, choć i na szalik się nie nadawały.
Remus przez kilka chwil mrugał tylko oczami i przyglądał się jej dziwnym wzrokiem chłopaka, któremu z niewiadomych przyczyn coś przysłoniło cały świat. W przypadku Remusa Lupin tym „czymś” była bluzka Liv O’Connell. Remus poczuł nagły skurcz w żołądku i zaraz oprzytomniał.
- Dumbledore mnie wezwał – odpowiedział, podchodząc do zdenerwowanej Liv.
Uśmiechał się lekko, a skurcz nie puszczał. Czuł się trochę zmieszany, ale przecież wczoraj widział ją nagą („ Remus, chyba się czymś od Blacka zaraziłeś – stwierdził w myślach), myślach nic takiego się nie stało, a teraz…
- Dlaczego? – rzuciła Liv, próbując odwzajemnić uśmiech chłopaka.
Wzrokiem wodziła po korytarzu w nadziei, że zlokalizuje swoją własność. Nic. Następnym razem będzie pamiętała, żeby nie zakładać czarnych rzeczy. Ten kolor wyjątkowo pasuje do Snapea, ale jej jak widać sprawia same kłopoty.
- Pewnie chodzi o wczorajszą akcję – stwierdził, wzruszając ramionami.
„Tak. Jeszcze dołoży ci żebyś się do mnie nie zbliżał” – pomyślała z goryczą.
Jej dziadek był wyjątkowo miłym człowiekiem, ale też wyjątkowo nie lubił, kiedy ktoś przystawia się do jego podopiecznej. Kochany Albus.
- A ty gdzie wędrujesz o tej porze? – wydusił z siebie.
- Do kuchni – rzekła kurtuazyjnie.
Pragnęła się teraz zapaść pod ziemię. Pragnęła, by w tej chwili zjawił się Severus, ale tego jak na złość nigdzie nie było. Pragnęła, by mnieć pod ręką swoją różdżkę i zmienić strój. Chociaż te spojrzenia Remusa dodawały jej wiary, że tego faceta coś do niej ciągnie. Punkt dla niej.
- Jesteś głodna? – uniósł brwi do góry.
- Nie – uśmiechnęła się do niego. Tym razem przyszło jej to zaskakująco łatwo.– Nie mam nic do picia.
- Acha… - zagryzł wargę. – To ja idę.
„Remus, ty nie idź, ty uciekaj, bo zrobisz coś czego nie powinieneś” – powtarzał sobie czarodziej.
Odwrócił się do niej plecami i wolnym krokiem, który zdawał się być jednak rejteradą dla niego i zachęceniem do dalszych poczynań dla Liv, odchodził od dziewczyny, która w głowie miała już ułożony odpowiedni plan działania.
- Do zobaczenia – pomachała mu nieznacznie dłonią.
„Powinnam się napić czegoś mocniejszego niż woda.” – pomyślała, zdając sobie sprawę, że to będzie długa noc. – „ Remus, słodziutki, zaczynamy zabawę.”

$@$@$

Remus wchodząc do dyrektorskiego gabinetu był uśmiechnięty, ale mina mu zrzędła, kiedy Dumbledore wniósł oczy ku niemu.
Albus Dumbledore był człowiekiem o wielkim autorytecie nie tylko u zwykłych szaraczków, ale też czarodzieji należących do najznakomitszych rodzin. Tych z czystą krwią też.
Remus uważał go za osobnika, któremu się ten autorytet należał w zupełności i nadal miał w pamięci, co dyrektor zrobił dla niego. Tylko ten jego wzrok mu się teraz nie podobał.
- Dzień dobry, dyrektorze – przywitał się jak na dobrze wychowanego młodego mężczyznę przystało.
- Miło mi cię widzieć, Remusie – wskazał mu fotel.
- Czy coś się stało, profesorze? – spytał, siadając i jednocześnie lustrując wzrokiem twarz profesora.
- Tak – Dumbledore odłożył pióro, którym uprzednio pisał na jakiś pergaminie i wyprostował się w swoim fotelu. – W jakich okolicznościach spotkałeś się wczoraj z Livvy?
- Że co, proszę? – wybałuszył oczy na psora.
Zaskoczyło go to pytanie. Czy on kochał tą dziewczynę i bardziej interesował się nią, niż akcjami? Remus czasami podejrzewał, że właśnie tak jest. Tylko pokażcie mu człowieka, który nie lubi tej pannicy! Nawet Severusa Snapea przekabaciła na swoją stronę, co, według Remusa i jego przyjaciół, było niemożliwe.
- W jakich okolicznościach spotkałeś się wczoraj z Livvy? – powtórzył uprzejmie starszy mężczyzna.
- Pan profesor, wybaczy, ale to były sprawy natury prywatnej – w sekundę później pożałował, że wypowiedział to zdanie.
- A czy ja mogę wiedzieć, co to za „sprawy natury prywatnej”? – Dumbledore zatrzepotał rzęsami, a na jego twarzy pojawił się uśmiech, który szczerze Remusa zaciekawił.
- Miałem po prostu do niej sprawę – kolejny błąd.
„Liv O’Connell, ty mnie kiedyś do grobu wpędzisz, skoro teraz zaczynam wykręcać się przed własnym dobroczyńcą” – na jego czole pojawiła się maleńka kropelka potu.
Remus Lupin nigdy nie lubił, kiedy dyrektor zachowuje się tak jak teraz. To było gorsze niż tortury Hiszpańskiej Inkwizycji.
- Sprawę? – dyrektor uniósł do góry brwi i wykrzywił twarz w grymasie zainteresowania. I znowu zatrzepotał rzęsami!
- Tak. – odparł tępo. Za grosz nie chciał, żeby Dumbledore dowiedział się, że jego ukochana podopieczna prawie nie zabiłaby mu jednego z członków Zakonu Feniksa. Przecież nie był skończonym draniem i nie zrobiłby Liv takiego świństwa. Tylko, że psorowi chodziło o coś zupełnie innego i dopiero po dłuższej chwili Remusowi przyszło do głowy, o co. – Proszę się uspokoić – powiedział szybko. – Do niczego nie doszło, przysięgam!
Po kilku sekundach chciał walnąć się w głowę za swoją własną głupotę. Teraz się zacznie.
- Remus, uważaj – rzekł ostrzegawczym tonem Dumbledore. – Może i jestem staromodny, ale wolałbym żeby pozostała dziewicą do dnia ślubu. Inaczej mówiąc: Nie przeleć jej przed nocą poślubną, proszę – błysnął zębami.
Remus teraz potrzebował dodatkowej ilości czasu, by przyswoić słowa profesora. Nie przypuszczał, że ten ułożony, miły, uwielbiany i… ekchem… staromodny, ale chyba bynajmniej nie słowach jak było widać, dyrektor Hogwartu potrafi doprowadzić drugiego człowieka do takiego stanu w jakim był młody Lupin. Albus Dumbledore miał jeszcze kilka asów w rękawie.
- Może pan spać spokojnie – zapewnił słabym głosem. – Ja się do niej nie dotknę.
- Remus, ja się o ciebie boję – stwierdził z rozbawieniem Dumbledore.
- O mnie? – oczy Remusa rozszerzyły się jeszcze bardziej.
- Tak. Livvy jak sobie coś wbije do głowy, to trudno jej jest to wyciągnąć. Lepiej na siebie uważaj.
- Dziękuję za radę, profesorze – powiedział głosem o pół oktawy wyższym niż zazwyczaj.
- To byłoby wszystko. Dziękuję ci, że przyszedłeś pomimo tak późnej pory.
- Dobranoc.
Podniósł się z fotela. Serce biło mu trochę wolniej niż zazwyczaj, czyli krew nie dochodziła do mózgu w zwykłym tempie, co mogło być przyczyną jego demencji.
- A akcja się naturalnie n i e u d a ł a? – spytał dyrektor, znów pisząc coś na pergaminie.
- Dokładnie – odpowiedział, wychodząc już z pokoju.
Wciąż czuł się trochę rozkojarzony słowami Dumbledora i jak cień snuł się przez korytarze do wyjścia. Miał tylko nadzieję, że nie spotka teraz Liv O’Connell. Ta dziewczyna naprawdę kiedyś wpędzi go do grobu.


--------------------
||Grafiki|| <= moje prace na DeviantArt
||Muggle|| <= wiadomo :)
||Forum Antrim|| <= zaglądać, mam nadzieję, że się spodoba :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lousie
post 17.01.2004 21:52
Post #21 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 165
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Z daleka XD




No więc tak. Wiem, że zdania nie zaczyna sie od no więc, ale szczegół. Przeczytałam, znalazłam parę błędów, ale nie wszystkie napiszę.
QUOTE
Severus, szczerze mówiąc, musimy pogadać

Czy nie sądzisz, że lepiej by było Severusie zamiast Severus?
Takich przypadków jest więcej, ale nie chce mi sie wszystkich tutaj wklejać. Poza tym jest dużo literówek, a ortograficznych błędów nie zauważyłam. Są za ty powtórzenia, cczasami całkiem sporo. Mimo błędów, fick mi sie podoba. Czekam na dalszą część, tylko zanim ją wkleisz, to przeczytaj sobie wszystko jeszcze raz i popraw błędy.


--------------------
One day you will ask
me what's more
important, your life or
mine? And I will say,
my life, then you will
walk away, never
knowing that you are
my life.

----------------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meridien Auris
post 17.01.2004 21:59
Post #22 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 81
Dołączył: 18.11.2003
Skąd: Silence Garden

Płeć: Kobieta



Słuchajcie...
Ja wam mogę powiedzieć wszystko o ortografi, interpunkcji itp., ale jak co do czego przychodzi to mam 2 z dyktanda ( o przepraszam raz był 5-, ale z "ch" i "h"). Krótko mówiąc w praktyce moja znajomość tych rzeczy się nei sprawdza.

A co do tego "Severus" to jest coś takiego u mnie i moich kumpli, że żaden nie powie do mnei Sylwio, Rysiu (przezwisko, nie czepiać się) czy też nie zwruci się do kogo kolwiek np. Aniu, Mażenko, Radku i szczerze mówiąc uznaję to za naturalne. A charakterki np. Liv brałam z życia (pozdrówka dla Baśki <= pierwowzór). Postacie zachowują się mniejwięcej w taki sposób w jaki zachowałyby się moi znajomi.
Co do literówek to mnie już oczy bolą.
I mam prośbę:
Niech ktoś zrobi mi przyjemność i wytknie mi wszystkie błędy, proszę biggrin.gif .
Byłoby naprawdę miło.

Cześć.


--------------------
||Grafiki|| <= moje prace na DeviantArt
||Muggle|| <= wiadomo :)
||Forum Antrim|| <= zaglądać, mam nadzieję, że się spodoba :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Alisia
post 17.01.2004 22:20
Post #23 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 60
Dołączył: 30.06.2003




No, part dobry, tylko czasem powtórzenia, a na nie jestem uczulona. Ale nie bede cie o nic obwiniać, bo to ja cie ponaglałam, nie?
Poza tym part podobny stylem do poprzedniego, a to duży plus. Przy Dambledorze trzepoczącym rzęsami usmiałam się jak głupia. Już nie moge doczekać sie następnego partu, ale pytać cię o niego nie śmiem, bo z pewnością się wkurzysz.
Publiczne Gomnazjum im. św. Stanisława Kostki w Starym Gralewie
woj. mazowieckie
gm. raciąż
Powiat płońsk.
Już myslałam... nieważne.
Czas na błędy!
I było daleko od Hogwartu gdzie był jej opiekun, który był również dyrektorem brytyjskiej placówki oświaty.
To zdanie pozostaje dla mnie nie jasne. Zrezygnuj z niego lub go rozdziel.
- Wierze
Nawet jesli miała byc to mowa potoczna, to ustalone reguły każa piasać poprawnie, wbrew sposobowi, jak wyraz jest wymawiany. Wierzę.
po prostu tańczyć do tej melodii
niepotrzebne powtórzenie "melodii". Zamień to to jakos na jakis opis (ja tez powtórzenia lubię).
Blacka zaraziłeś – stwierdził w myślach), myślach
Znów.

- Tak. Livvy jak sobie coś wbije do głowy, to trudno jej jest to wyciągnąć. Lepiej na siebie uważaj.
Jak Livvy sobie cos wbije do głowy, trudno(...)

Takie błędy każdemu się przytrafiają, ale musze cię usprawiedliwić - part dłuższy i w miare szybko.

A to, co podobało mi się najbardziej. Takie sugestie dyrektora na temat ślubu...

Remus, uważaj – rzekł ostrzegawczym tonem Dumbledore. – Może i jestem staromodny, ale wolałbym żeby pozostała dziewicą do dnia ślubu. Inaczej mówiąc: Nie przeleć jej przed nocą poślubną, proszę – błysnął zębami.

Ten post był edytowany przez Alisia: 17.01.2004 22:25


--------------------
"Jest taka jedna komnata, w której panują wieczne ciemnosci; mrok pęznie po kamiennych ścianach, jak strach, który nawiedza nagle zbrodniarza, by zmiażdżyć go w sidłach przestępstwa. Nie ma początka, ani konca, a jednak wejście do komanty istnieje; jak światło w ciemności rozjaśnia początek drogi, prowadzacej do kresu. A na środku tego lochu płynie woda i jak wszystko inne nie zobaczysz jej źródła, ani wylewu - niknie w otchłani nie zbadanych miejsc, do których nikt nie wazy się zajrzeć. Na wodzie tej nie jest cicho: wśród wzburzonych fal płyną zapalone świece; zdarzy sie, ze jakaś się przewróci, a wtedy płomyk gasnie, zduszony przez jego dawcę. Woda bowiem daje życie, a także je odbira. Zgaszone światła życie wyznaczają kres nadzieji na nieśmiertelność. (...)"
Powiedziałabym. jakiego to jest autora, ale zapomniałam, a możliwości sprawdzenia nie mam:))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Szinga
post 18.01.2004 12:01
Post #24 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 11
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Zrobi różnicę, jak powiem?




Parcik świetny, oprócz tego, że jest pare błędów (nie będę wymieniać, bo zrobili to już za mnie powyżej) Podobało mi się. Dumbel dbający o Livvy w taki "nowoczesny" sposób... niezłe. Chociaż nie sądzę, żeby znał takie słowo jak "przelecieć"... Chyba że mówiłby o sowie laugh.gif No ale wszystko się może zdarzyć :]
Czekam na następną część


--------------------
Mój blog - zapraszam.
Moja strona - również zapraszam.
Kto mieczem wojuje, od miecza ginie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yoanneca
post 22.01.2004 21:29
Post #25 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 10.01.2004
Skąd: Ruda Śląska




No, pora na moją opinię. Jak było podkreślane: romans, ale fantastyczny jak na romansidło. Tak ogólnie to błędów się nie czepiam, bo sama ich robię mnóstwo, a poza tym wolę ocieniać treść i styl, od ortografii. A stylu i treści nie mam się jak czepiać, bo to mi się po prostu straszliwie podoba.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

13 Strony  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 26.04.2024 08:36