Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> When the World Ends (zak), co można

IceSoul
post 22.07.2003 17:22
Post #1 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 38
Dołączył: 22.07.2003




Na początku, gwoli objaśnienia: Napisałam tę krótką i dość nieskładną historię pod wpływem piosenki "When the world ends" by Dave Mathews Band. Fragmenty kursywą pochodzą z w/w piosenki.
Nie wiem, dlaczego to tutaj zamieszczam, może to "pomysł" mojego alter ego... Nie wiem. Przeczytajcie i oceńcie sami.

"When the world ends"

When the world ends
Collect your things
You're coming with me
When the world ends
(...)
Watch it as the stars disappear to nothing
The day the world is over


Siedział pośród ruin... Posiniaczone ciało... Koszula rozdarta, niezdolna aby osłaniać wychudzone, lekko drgające ciało... Na wysokości serca nową falą krwi przypomniała o sobie świeża rana postrzałowa... Stare Magnum 44 wystarczyło... Mętnym wzrokiem patrzył na ruiny metropolii... "Tego miasta nawet Bóg nie zburzy!" - zachwalali swoje epokowe osiągnięcie... Ale mieli rację... Bóg nawet nie przyłożył do tego ręki. Ludzie wyniszczyli sami siebie... Nie trzeba było nawet boskiej ingerencji... Ludzie sami zgotowali sobie zagładę... Dostali to, na czym im tak bardzo zależało...

Watch them fade to nothing
When the world ends
You know that's what's happening now


Popatrzył na trzymaną butelkę... Przechylił ją mechanicznie... Ostatnia kropla opuściła swoje miejsce i spadła na jego wargi... Zimny pocałunek...

I'm going to be there with you somehow, oh...

Tamten dzień... Nigdy jej tam wcześniej nie widział... Była inna niż wszystkie... Jej zimne ręce... Twarz bez żadnego wyrazu... I te oczy... Nie mógł określić ich barwy, kształtu... Ale każde jej spojrzenie wywoływało dreszcz... Tego ostatniego dnia wybrał właśnie ją...

Just you and me
Floating through the empty, empty
Just you and me
Oh, graces
Oh, grace


Jej ciało... Miękkie jak jedwab... Zimne jak lód... Dotyk przejmujący aż do kości... Usta... Delikatne... Nieczułe... Napełniała człowieka rozpaczą i... Pustką... Tak jakby przestało się czuć... Jakby nawet to... Nie sprawiało już przyjemności...

Let's watch it fade away, fade away
And the world's done


Nie pamiętał, co było później... Strzały... Krew... Świst pocisków... Jej szept... Krzyki ludzi na ulicy... A dalej już tylko ona... Stała przed nim... Chłodna, wyniosła... Pochyliła się nad nim... Martwa pierś drgnęła... Znów zatopił się w niej... Zatopił ręce w jej włosach ten ostatni raz... Zanużył się w jej oczach... Bez pamięci...

We're gonna dive into the emptiness
We'll be swimming
I'm going to walk you through the pathless roads
I'm going to take you to the top of the mountain that's no longer there
I'm going to take you and love you, I swear
Like the end is here
(...)
When the world is over
We'll just be beginning...


--------------------
Sometimes I wake up, and I'm falling asleep,
And I think that maybe the curtains are closing on me,
But I wake up,
Yes I wake up,
Smiling.


"A Dementorów wyśle się do Azkabanu" =P
"Czy gdyby Voldemort miał komórkę, lubiłby grać w wężyka?"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
iskra
post 22.07.2003 17:50
Post #2 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 207
Dołączył: 06.06.2003

Płeć: Kobieta



eee... szczerze moofiąc nie rozumiem blink.gif, a jeśli rozumiem to nie wszystko i nie dokładnie... Ale wcale mi to jakoś nie przeszkadza =) Podoba mi się, niewiedzieć czemu. Jest takie... takie... no tego... inne, a ja lubie inszość wink.gif A poza tym natchnęło mnie do pewnego pomysłu, który być może niedługo zdołam zrealizować...

pozdrafiam
iskra - zemsta piromanoof happy.gif


--------------------
...uuuu, powrót.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tajemnicza
post 22.07.2003 23:56
Post #3 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 385
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Tureeeek/Poznań

Płeć: Kobieta



QUOTE (iskra @ 22-07-2003 17:50)
eee... szczerze moofiąc nie rozumiem  blink.gif, a jeśli rozumiem to nie wszystko i nie dokładnie...  Ale wcale mi to jakoś nie przeszkadza =) Podoba mi się, niewiedzieć czemu. Jest takie... takie... no tego... inne, a ja lubie inszość wink.gif A poza tym natchnęło mnie do pewnego pomysłu, który być może niedługo zdołam zrealizować...

Zgadzam się z Tobą Iskra. Nie pomyśl sobie ze sie podlizuje ktos kiedys mnie o takie cos posdził na gg. Ale nie ffiedziec czemu tez mi się podoba biggrin.gif i też tego nie rozumiem rolleyes.gif Eeee....tytul pisenki to chyba na polski "Kidy świat się kończy" czy cos takiego. Myślę ze Koniec świata skojarzył ci się pewnie z koncem czyli śmiercią człowieka.Przynajmniej tak to odebrałam. Ogólnie dziffne iinne, ale znośne dla mnie


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
IceSoul
post 23.07.2003 10:25
Post #4 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 38
Dołączył: 22.07.2003




Przyznam szczerze, że kiedy jakieś 2 godziny po napisaniu przeczytałam to drugi raz, też się mocno zastanawiałam, o co mi właściwie chodziło ^^"... Ale pod wpływem muzyki człowiek potrafi pisać różne dziwne rzeczy...


--------------------
Sometimes I wake up, and I'm falling asleep,
And I think that maybe the curtains are closing on me,
But I wake up,
Yes I wake up,
Smiling.


"A Dementorów wyśle się do Azkabanu" =P
"Czy gdyby Voldemort miał komórkę, lubiłby grać w wężyka?"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Anna Hermiona
post 23.07.2003 10:48
Post #5 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 52
Dołączył: 12.05.2003




To opowiadanie ma to "coś"... Niby nie ma tam, żadnej akcji, ani wprowadzenia ani nic ale jest zastanawiające i ciekawe... Czekam na next parta ... To opowiadanie jeszcze do mnie "dochodzi"...


--------------------
Anna Hermiona
GG5768533
Mój blog:
<A HREF="http://anna-hermiona.blog.pl/">Mój blogasek</a>
Wejdź i wpisz się do księgi proszę.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
IceSoul
post 23.07.2003 21:31
Post #6 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 38
Dołączył: 22.07.2003




QUOTE (Anna Hermiona @ 23-07-2003 10:48)
To opowiadanie ma to "coś"... Niby nie ma tam, żadnej akcji, ani wprowadzenia ani nic ale jest zastanawiające i ciekawe... Czekam na next parta ... To opowiadanie jeszcze do mnie "dochodzi"...

Rozczaruję: kolejna część jest nieprzewidywana, mogę co najwyżej zamieścić tu historię o podobnym klimacie... Takie opowiadania jak to tworzy się szybko i w zasadzie nie można później dopisać czegoś więcej... Bo ma się uczucie, że to już nie to samo...

Ale może... Może któregoś dnia świat skończy się ponownie..?


--------------------
Sometimes I wake up, and I'm falling asleep,
And I think that maybe the curtains are closing on me,
But I wake up,
Yes I wake up,
Smiling.


"A Dementorów wyśle się do Azkabanu" =P
"Czy gdyby Voldemort miał komórkę, lubiłby grać w wężyka?"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Abaska
post 23.07.2003 23:24
Post #7 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 240
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: a nie wiem, tak z powietrza.

Płeć: Kobieta



Uwielbiam takie klimaty... Tajemniczosc, takie takie... Hmm... No nie do opisania biggrin.gif Podoba mi sie Fanfick, kobiete rozszyfrowalam (nie wiem czy trafnie) jak jakas zjawe, ducha... Smierc? To moje odczucie smile.gif A opowiadanko przedstawia koniec zycia jakiego mezczyzny (second moje odczucie). Pikne!! Pozdrawiam i zycze weny w pisaniui kolejnych takich mglistych opowow =) I jak mozesz, "zmiesc" tehistorie o podobnym klimacie biggrin.gif

Pozdrawiam!!


--------------------
uhm.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ikar
post 24.07.2003 16:11
Post #8 

Mały człowieczek...


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Wawa :D

Płeć: Mężczyzna



... ciekawe - jak to ktoś powiedział - zero treści, a jednak... Ja bym miał inne (i mam) skojarzenia, ale to co napisałaś przemawia i do mnie smile.gif.

Eff - zjeżdżanie ludzi musi jeszcze trochę zaczekać biggrin.gif


--------------------
"At least we had a chance to say... Goodbye"
Nie ma opowiadań doskonałych - są tylko takie, w których jeszcze nie znaleziono błędów... (albo już je poprawiono :D)
Tolerancja, Wolna wola, Miłość (:)), Optymizm :)
Największe polskie forum RPG by Forum: Strefa Forumowych RPG ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 20.04.2024 14:14