Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

14 Strony « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Rapy, Hip-hopy I Inne Huncwoty, Czarnuszy rap znaczy się!

Hefaj
post 11.08.2004 14:32
Post #101 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



Megi , aż się zapytam - kto normalny czyta i pisze na onecie ( kommt ) ? Przecież tam są praktycznie sami ekstremalni fanatycy metalu , linuksa i tak dalej , no i nie zapominajmy o różnych wyłamach idiotów..


tak btw , kto ich z klatki wypuścił ?


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 11.08.2004 15:07
Post #102 

Unregistered









QUOTE (BUNTOWINIK @ 11.08.2004 10:10)
Przyznam że jestem podwrażenie nie których HH
ALe naprzykład w ogóle niepodoba mi się Mezo 52 Dębiec ani 18L(czyli 35 X smile.gif )
Z zagranicznych to nie lubię Nellyego a ni 50 centa

uważasz, że Mezo i 52dębiec mają słabe rymy? nie powiedziałbym. polecam jakże 'popularne' Konfrontacje 52 i Panczlajnera Meza. polecam.
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 11.08.2004 15:27
Post #103 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




Hefaj-->mnie nie pytaj.wiesz są wakacje,więc człowiek robi różne dziwne rzeczy i na onet też zagląda,a tam to go czasem chuj strzela,albo dopada kompletna załamka.aż się wierzyć nie chce,że nasz świat nosi w sobie takich idiotów!!!

voldius-->"panczlajner"akurat zostal nagrany,co by się Mes nie poczuł zbyt pewnie.uważam,że to taki sobie utworek,Mezo jest najlepszy na freestylu biggrin.gif
A co do 52 Dębiec,to jak ktoś uwarza,że to komercha i tandeta,to mi już ręce opadają w takim razie.Hans robi naprawdę dobry hh,a i jako człowiek jest niesamowity,polecam go na "kameralnych koncertach",a płytka "Poznański czerwiec"to jest coś smile.gif


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 11.08.2004 15:42
Post #104 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



Mezo to i owszen NA frisztajlu ( XP ) jest najlepszy , ale WE fristajlu jest o niebo lepszy OSTRy..

Komercha to to może być Peja , UMC nie jest zły ( glyby nie osiemnastolatkowie.. ) - Owal rul! XP

A właśnie , 'brak 'żywych' instrumentów' ? a sprubójcie sięv dorwać do niektórych kawałków - wbrew pozorom niektre piosenki są 'splecione' nie z samych bitów..


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 11.08.2004 16:10
Post #105 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




hehe ten mó tekst o freestylu byl w stylu "zapraszamy NA dział spożywczy",jak to panie z Auchana nawołują przez mikrofon tongue.gif sorry to bylo małe niedociągnięcie z mojej strony.Mezo owszem fajnie fristajluje,ale wiadomo,że Oester o niebo lepszy,chociaż wilekiego Batela wygrał sam Pan Duże Pe

Co do muzyki...o to mi właśnie chodzi,że wystarczy znaleźć coś dobrego i się wsłuchać,a tu się pojawi fortepian,a tu gitara,czy skrzypeczki tongue.gif Jessu wreszcie jakieś zrozumienie biggrin.gif:D

A dla ciekawostki,to ja sama gram ponad 3 lata na gitarze i lubie ponucić sobie Myslovitz,Gawlińskiego,czy tam stary dobry polski rock tongue.gif



--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 11.08.2004 16:29
Post #106 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE (MeGi_16 @ 11.08.2004 15:19)
Muzyka jest bardzo szerokim pojęciem,każdy postrzega ja inaczej i dobrze.Ja myśle tak,a wy tak i wcale mi to nie przeszkadza.Trzeba się uczyć tolerancji,której na większości forum internetowych brakuje.

i znowu sie nie zgodze. istnieja 'rzeczy', które posiadają uniwersalną definicję i nie nie moga byc kwestia dowolnej interpretacji. slownik wyjaśnia termin muzyka w ten sposób:
- sztuka układania dźwieków i wykonania tych kompozycji na instrumentach muzycznych.
owszem, muzyka to tez emocje, ale nie one ja okreslają, a instrumenty, za pomoca których została stworzona. ja nic nie mam do hh, ale musicie przyznac, ze od strony muzycznej nie jest to nic szczególnego, zwłaszcza gdy hh porówna sie z innymi gatunkami.
Megi, to nie jest kwestia tolerancji lub jej braku... szanuje sie ludzie, a nie pojęcia czy terminy.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 11.08.2004 17:30
Post #107 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




Mówisz mi o muzyce samej w sobie,czystej melodii,a ja mówię o muzyce w kategoriach wrażliwego człowieka.Muzyką jest dla mnie śwpiew pataków,szum morza,czy szelest deski snowboardowej sunącej po śniegu,muzyką jest dla mnie dźwięk wydobywający się przy kozłowaniu piłki,czy przy robieniu popcornu.To też jest dla mnie muzyka.Aż w końcu muzyką jest dla mnie zykły bit.I może żyję według ciebie w błędzie,ale mi to nie przeszkadza.Taka ejstem,tak postrzegam świat.A gdybyśmy żyli według słownikowych definicji,to pożal się Boże co by się na tym świecie działo.

AA co oczywiście nie oznacza,że ciebie uważam za kompletnie niewrażliwego człowieka,wręcz przeciwnie.Ludzie są różni i chwała komuś za to.I już mi się znudził ten wątek "muzyki" jako muzyki tongue.gif

Ten post był edytowany przez MeGi_16: 11.08.2004 19:34


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 11.08.2004 17:34
Post #108 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Weźmy taki onet,tylko napiszą coś o hip-hopie,niekoniecznie polskim,to już tabuny metali i tym podobnych rzucają tekstami w stylu"Hip hop w ogóle nie powinnien istnieć,ci co go słuchają są pojebani,jak można słuchać takiego gówna",a pod spodem dopisek"Metal jest najlepszy Nirvana,Metalica i innne tym podobne(dop ja) to jest coś"i inne takie.Przepraszam ale kurwicy można dostać jak czyta się wpisy takich odmóżdżonych ludzi,z klapkami na oczach widzących tylko swoją muzykę,i "bardzo konstruktywnie"krytykujących hip-hopowców.


Po pierwsze, Onetowcy! To wszystko wyjasnia. Po drugie, Nirvana to nie metal, po trzecie to samo mozna powiedziec o co poniekotrych hhopowcach, zeby nie wspomniec ze wczoraj o malo w pierdol nie dostalem za koszulke metallicy...

A co do przeklinania, mi tez ono nie przeszkadza, wlasciwie, czasem wole klnac jak najety niz wpieprzyc komus...


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Empek
post 11.08.2004 18:28
Post #109 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 03.07.2004
Skąd: from reality




Karzdy ma prawo słuchać co mu się podoba a teksty obrażajace czyjeś upodobania są tylko świadectwem kultury danych ludzi. Ci metale co piszą na onecie to nie są prawdziwi metale, bo człowiek który na prawdę słucha metalu jest przyjaźnie nastawiony.

Ja osobiscie do hh nic nie mam, jedynie ostatnio polski hh zaczyna mnie denerwować. Kiedyś bardzo lubiłem i lubię do dzis takie zespoły jak Kaliber 44, Paktofonika. Oni tworzyli prawdziwy, dobry hh. Ludzie którzy słuchali hh, należeli do tworzącej się w naszym kraju hh subkultury robili to żeby się wyróżnić. Teraz kiedy hh w Polsce jest "na fali" powstaje jak grzyby po deszczu mnóstwo hh składów, a subkultura zamieniła się w modę. Wkurzają mnie ludzie którzy na siłe robią się hiphopowcami, łażą w "murzyńskich" ciuchach tylko dla szpanu. Co do obecnych najpopularniejszych hh wykonawców to są wg mnie beznadziejni, komercjalizuja tą dobrą muzę. Jakiś Mezo, TeDe, Jeden 8L to wielki shit.

Teraz juz nie słucham namietnie hh bo zeszedł w naszym kraju na psy.


--------------------
Jedyny jestem z Tobą
Jestem nieskończoną mocą
Jestem Cesarzem!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 11.08.2004 23:00
Post #110 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




Na temat Meza i Tedego i umieszczania ich w szufladzie z naklejką "shit" jestem wstanie polemizować tu i teraz.
A co do Jeden Osiem (cwe)L,to się zgadzam tongue.gif


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 11.08.2004 23:02
Post #111 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



A moze lepiej w samo poludnie w na glownej drodze?


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 11.08.2004 23:07
Post #112 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




Wyzwanie przyjęte tongue.gif Wdarłam się brudnymi butami na to wasze forum,więc tchórzyć nie wypada tongue.gif


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 11.08.2004 23:13
Post #113 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Ja nikoogo nie wyzywam , tak tylko komentuje:P


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 11.08.2004 23:15
Post #114 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




a no ja wcale tego na serio nie biorę tongue.gif


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 11.08.2004 23:31
Post #115 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



no i nie oftopikujcie XP


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BUNTOWINIK
post 11.08.2004 23:40
Post #116 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




Nirvana to metal smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif
To chyba najbardziej poronione pojęcie pewnie nawet sam Cobain nie chciałby żeby tak nazywali co tworzy Nirvana to coś między Rockiem a Punk Rockiem , w niektórych kawałkach aż Hard Core jednym słowem "Grunge" smile.gif
Ja chyba odłącze się od tej dyskusji dla mnie HH to coś komercyjnego na czym można zarobić kase i będę się tego trzymać :/


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 11.08.2004 23:50
Post #117 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




aaa sorry hefaj tongue.gif

Buntownik chwała ci za to,że się odłączasz!!Ręce opadają jak się czyta twą "konstruktywną"krytykę.
Sorry,ale nie rozróżniam Metalu,od Nu Metalu,a Rocka od Hard Rocka,czy Hard Coru,a to zdaje się jest topic o hh,więc nie proszę o wyjaśnianie mi tego.


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Secner
post 12.08.2004 00:12
Post #118 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 118
Dołączył: 05.07.2004
Skąd: Z Nienacka.




Przede wszystkim - wszystkimi siałami bronię się przed nazywaniem polskiego[1] hip-hopu kulturą. Dla mnie, jako osoby niezaangażowanej w ten cały splendor - wykonawcy zlewają się w jedno. Rozróżniam może dwa głosy, reszta brzmi tak samo. Słowa w gruncie rzeczy odpowiadają stereotypom[2], a kilka piosenek różnych od tych stereotypowych sytuacji nie zmienia.

Freestyle - można być pod wrażeniem, ale ja nie jestem. Dla mnie taką funcję mógł by już pełnić komputer, bo w zasadzie cała zabawa polega na wypluwaniu z siebie potoku słów które się rymują. Powstaje wiersz. Tak. Wiersz, to jest wiersz, ale nie poezja. To jest podanie na tacy wszystkiego. Płaskie teksty, bez możliwości odczytywania na wiele sposobów, bez możliwości interpretacji. Bazowanie na wpadającej w ucho melodii i poczuciu rytmu. Dla mnie to nic nie reprezentuje, a jedyną rzeczą wartą poklasku jest fakt nauczenia się wielu rymów i umiejętności użycia ich.

Inna sprawa, że HH doskonale nadaje się na głos naszych czasów. Dziczejemy, choć mam nadzieję, że to tylko przejściowy stan.

[1] Nie wiem jak to wygląda w innych krajach, bo te twory, które słyszałem mimochodem nie zostawały poddawane przeze mnie głębszej analizie.
[2] "C* wam wszystkim w d*", "Zycie jest beznadziejne", "Jak źle być biednym", "Rzuciła mnie dziewczyna"...


--------------------
Khamulec dał głos.

Syn do ojca:
- tato jestem gejem!
Ojciec spokojnie:
- Synu czy jezdzisz dobrym samochodem?
- No raczej nie, tato
- A czy ubierasz sie w eksluzywne ciuchy od Armaniego?
- No tez nie, tato
- A czy masz dom z wielkim ogrodem w Los Angeles?
- No nie tato a czemu pytasz?
- No widzisz to ty zwykly pedal jestes!

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BUNTOWINIK
post 12.08.2004 00:19
Post #119 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




QUOTE (Secner @ 12.08.2004 00:12)
"C* wam wszystkim w d*", "Zycie jest beznadziejne", "Jak źle być biednym", "Rzuciła mnie dziewczyna"...

Brawo jak mówiłem już, jestem "za"!!!
Masz racje


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 12.08.2004 00:20
Post #120 

Unregistered









Secner podaj przykład tego stereotypu. do reszty wypowiadać się nie będę.
Go to the top of the page
+Quote Post
Secner
post 12.08.2004 00:26
Post #121 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 118
Dołączył: 05.07.2004
Skąd: Z Nienacka.




QUOTE (voldius @ 12.08.2004 00:20)
Secner podaj przykład tego stereotypu. do reszty wypowiadać się nie będę.

Pocałuj mnie w dupę, Wyścig szurów, Jak by to było, są chyba charakterystyczne. O ile dobrze pamiętam tak to się nazywało. Z nowych nie podam, bo mimo, że lecą na basenie i muszę słuchać, nie znam tytułów. (Ew. mogę napisać, że jednym z nowszych jest coś takiego, gdzie kobieta z facetem śpiewają coś w stylu "jak mamy żyć, niech cały świat nam teraz powie", czy coś takiego).


--------------------
Khamulec dał głos.

Syn do ojca:
- tato jestem gejem!
Ojciec spokojnie:
- Synu czy jezdzisz dobrym samochodem?
- No raczej nie, tato
- A czy ubierasz sie w eksluzywne ciuchy od Armaniego?
- No tez nie, tato
- A czy masz dom z wielkim ogrodem w Los Angeles?
- No nie tato a czemu pytasz?
- No widzisz to ty zwykly pedal jestes!

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 12.08.2004 00:32
Post #122 

Unregistered









QUOTE (Secner @ 12.08.2004 00:26)
QUOTE (voldius @ 12.08.2004 00:20)
Secner podaj przykład tego stereotypu. do reszty wypowiadać się nie będę.

Pocałuj mnie w dupę, Wyścig szurów, Jak by to było, są chyba charakterystyczne. O ile dobrze pamiętam tak to się nazywało. Z nowych nie podam, bo mimo, że lecą na basenie i muszę słuchać, nie znam tytułów. (Ew. mogę napisać, że jednym z nowszych jest coś takiego, gdzie kobieta z facetem śpiewają coś w stylu "jak mamy żyć, niech cały świat nam teraz powie", czy coś takiego).

tak

1. pocałuj mnie w dupę - zgadzam się, Karramby w 100% nie toleruję

2. wyścig szczurów - nie był o tym, że jest do dupy [moja ulubiona piosenka Tedzika]. rapuje o bananowej młodzieży, pięknie ich wyśmiewa.

3. jakby to było - hm to w sumie jest bardziej rozważanie nad 'istotą życia'. on nie rapuje o tym, że jest do dupy.


a to:

QUOTE
"C* wam wszystkim w d*", "Zycie jest beznadziejne", "Jak źle być biednym", "Rzuciła mnie dziewczyna"...


tylko można jakoś z karrambą łączyć.
Go to the top of the page
+Quote Post
Secner
post 12.08.2004 00:45
Post #123 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 118
Dołączył: 05.07.2004
Skąd: Z Nienacka.




QUOTE (voldius @ 12.08.2004 00:32)
1. pocałuj mnie w dupę - zgadzam się, Karramby w 100% nie toleruję

2. wyścig szczurów - nie był o tym, że jest do dupy [moja ulubiona piosenka Tedzika]. rapuje o bananowej młodzieży, pięknie ich wyśmiewa.

3. jakby to było - hm to w sumie jest bardziej rozważanie nad 'istotą życia'. on nie rapuje o tym, że jest do dupy.

To są przykłady, jak mówiłem reszty nie mogę przytoczyć ze względu na fakt, że się na tym nie znam. Eski jednak słucham z przymusu, na wspomnianym basenie, w sklepach, w szkole i słyszę potwierdzenie stereotypu. Nie zmienia to faktu, że teksty te są poprostu płaskie, autor mówi nam co myśli i koniec. To nie jest tekst, który można interpretować na wiele sposobów, dający się zaadoptować w obecnej sytuacji. Zakadam, że znasz J. Kaczmarskiego (a jeśli nie to, że poszukasz w google.com informacji o nim) i wiesz na ile sposobów interpretowano jego poezję. (Zresztą nawet on sam pisał, nie bez żalu: "Przeinaczano moje śpiewki By się stawały tym, czym nie są.") Takie właśnie powinny być słowa. Powinny wyjść od autora, ale nie na spacer na smyczy, tylko wylecieć na wolność i, przepraszam za głupie porównanie, frunąć same.

Oczywiście nie jestem zdania, że hip-hop się nie daje do niczego, ale dla mnie jest to coś co można posłuchać i wywalić. Głos wokalisty jest poprostu jeszcze jednym instrumentem, ale zupełnie bez wyrazu.


--------------------
Khamulec dał głos.

Syn do ojca:
- tato jestem gejem!
Ojciec spokojnie:
- Synu czy jezdzisz dobrym samochodem?
- No raczej nie, tato
- A czy ubierasz sie w eksluzywne ciuchy od Armaniego?
- No tez nie, tato
- A czy masz dom z wielkim ogrodem w Los Angeles?
- No nie tato a czemu pytasz?
- No widzisz to ty zwykly pedal jestes!

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 12.08.2004 00:57
Post #124 

Unregistered









tak trochę z twórczości Jacka Kaczmarskiego znam i wiem, że jego teksty były różnie interpretowane. ale czy w hip hopie wszystkim o to chodzi? hm, może właśnie niektórzy chcą 'walić prosto z mostu'. ciężko jest dyskutować o tym. wiesz w rapie siedzę 'trochę'. Kalibru od 'zawsze' słucham. a takim innym hip hopem później zacząłem się interesować. Grammatik, Eldo, Fisz, Łona, OSTR. no to yol, prawda. rap został cholernie skomercjalizowany przez te wszystkie Eski sreski itp. wydaję mi się, że trochę inaczej byście do tego podchodzili, gdyby nie fakt otaczającego 'getta hip hopowego', że tak powiem. i wcale się Wam nie dziwię, nie chcedie poznać więcej, bo męczy to Was na basaenach itp. i męczy Was ta komercha, hip hopolo. a co do Twojego zdania, że można posłuchać i wywalić, to hmm coś z tego popieram. ale nie wszystko bym wywalił. pewnie w wieku 50 lat [jak dożyję ^^], nie będę pamiętał większości rapu, mało we mnie przetrwa [czuję, że z dorastaniem mój kierunek muzyczny w stronę jazzu pójdzie. albo kompletny scratching ;>], ale właśni tacy ludzie jak pan Kaczmarski przeżyją i będą zapamiętani. być może, że rapu słucham chwilę. do 18 roku życia. może później pójdę w korzenie tego. może będę dalej słuchał punku i rocka z rapem. zobaczymy...
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 12.08.2004 08:52
Post #125 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (MeGi_16 @ 10.08.2004 23:42)
Owal.W wieku lat 14 poszłam na promocyjny koncert "Epzodu II" i tak żyję właśnie jego hh.I tak samo jak w przypadku Meza...czy ktoś słyszał np.Tego chcę??Niestety nie kupiłam jeszcze nowej płytki...

no ba obie płytki stoją u mnie na honorowym miejscy XP

co do dyskusji - popieram volda - Karramba to shit jakich mało , który niestety 'małolaty z podwórka' łapią tak jak Ciuciułę , Les Sos z Pomdora i Powietrze z Rumunii.

Acha , zpomniałbym , buntownik - coś dla ciebie:
'co ty k.wa chłopie/wiesz o hiphopie'
'joł joł elo ziom'
tak aby ci przysłowowy gul poskoczył. a skoro lubisz beznadziejne rymy..

;-P

Ten post był edytowany przez Hefaj of Gryffindor: 12.08.2004 08:53


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

14 Strony « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 15:32