Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Odpowiedzialni Za Harrypotter.org.pl Przeczytajcie, przeczytajcie to.

firgus
post 22.03.2006 18:19
Post #1 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 31.07.2005
Skąd: Czechowice-Dziedzice




Nie wiem czy mnie się wydaje czy ta strona schodzi zupełnie na psy?! Jeszcze pół roku temu serwis był chyba najlepszym potterowym serwisem w Polsce! A teraz? Strach tu zaglądac! Posty pojawiają się raz na 2 dni (i to przy dobrym układzie). ja tu wogóle nie dostrzegam zmian! Co, że przerabiacie poszczególne działy skoro trwa to już ponad pół roku!!! Strona źle działa pod Mozillą. Ja naprawdę nie rozumiem co się tu stało. Macie nowego redaktora naczelnego, który nie odpowiada na krytyczne maile. To się nazywa unikanie odpowiedzialności.

Moja propozycja była by taka:
1. Znajdźcie sobie dobrego webmaster'a, który odświeżyłby serwis, lub sami ściągnijcie sobie jakiś portal (np. Mambo - bezpłatny)
2. Zróbcie kompletny przesiew redakcji. Zróbcie nowy nabór, a nieaktywnych zwolnijcie.

Mam nadzieję, że zacznie się tu coś w końcu dziac!!!


--------------------
Jeśli sądzisz,
że w dobie komputerów
sztuka czytania zanikła,
zwłasza wśród dzieci,
to niezawodny znak, że jesteś
MUGOLEM!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
firgus
post 23.03.2006 09:46
Post #2 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 31.07.2005
Skąd: Czechowice-Dziedzice




Brawo! 22 odsłony, ale żadna odpowiedzialna osoba nie zdołała tego skomentowac od wczoraj... naprwade brawo. Widac, że musicie popracowac nad tym serwisem i jego pracownikami... Naprawdę nie stac was na powiedzenie "Masz rację, trzeba zbudowac ten serwis od początku, zebrac nowych ludzi, którzy będą potrafili coś tu zdziałac, zaprezentowac zupełnie nową, bardziej na czasie" (bo ta, która jest teraz przedstawia na swoim backgroundzie rysunki Mary Grandpree, kiedy nie było jeszcze nawet filmu Kamień Filozoficzny!) "grafikę i odsłonę strony. Zbudowac na nowo kilka działów, ponieważ np. w dziale pt. <<Hogwart>> jest zupełnie bezsensowny tekst, chyba sprzed 7 czy 8 laty i jak się go czyta to się człowiek zastanawia <<Co to jest za szmelc?>>"
Można tak dłuuuuuuuuuugo wymieniac... Ale weźcie się do życia... jeśli zamkniecie ten temat to będzie znaczyło, że naprawdę nie jesteście odpowiedzialni.

JESZCZE RAZ APELUJę! WEźCIE SIę DO żYCIA NA TEJ STRONIE W KOńCU. ZACZNIJCIE OD NOWEGO NABORU REDAKCJI, POPRZEZ ZMIANę TREśCI NIEKTóRYCH DZIAłóW, Aż DO ZMIANY SZATY GRAFICZNEJ!

żYCZę POWODZENIA!


--------------------
Jeśli sądzisz,
że w dobie komputerów
sztuka czytania zanikła,
zwłasza wśród dzieci,
to niezawodny znak, że jesteś
MUGOLEM!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 23.03.2006 18:13
Post #3 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



Kochany, tak się składa, że na tym forum są ludzie nie tylko związani z hp.org.pl, a powiedziałabym, że nawet przeciwnie. Więc 22 odsłony nie oznaczają, że dwudziestu dwóch administratorów serwisu przeczytało Twój temat. Osobiście wolę pozostawić odpowiedź faktycznemu adminowi (radziuo? kkate? nie znam wszystkich po nicku ^^"), a od siebie dodam tylko tyle, że zmiana strony nie następuje ot tak, jeden geniusz wyskoczy i powie, że trzeba ją przebudować i będzie joł. Poza tym, z szatą graficzną jest coś nie tak? Chyba nie, serwis wyróżnia się na tle tych bliźniaczych jportali czy jak im tam. A treść... cóż, może faktycznie lepiej będzie, jak wypowie się administracja :-)


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 23.03.2006 18:57
Post #4 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



masz - 45 wyswietlen i 2 odpowiedzi. zadowolon? dementi juz sie czail zeby odpowiedziec, ale z nieznanych mi wzgledow zrezygnowal.
moze dlatego, ze juz ktorys raz poruszany jest temat "ta strona tak zeszla na psy, ze moznaby schronisko otworzyc".

QUOTE
1. Znajdźcie sobie dobrego webmaster'a, który odświeżyłby serwis, lub sami ściągnijcie sobie jakiś portal (np. Mambo - bezpłatny)
i wygladajcie jak milion innych stron.

QUOTE
2. Zróbcie kompletny przesiew redakcji. Zróbcie nowy nabór, a nieaktywnych zwolnijcie.
ciche wolanie o posade? :>
poza tym - nie kazdy ma 14 lat i dwa razy tyle wolnych godzin na dobe, zeby siedziec i cackac sie ze strona.


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 23.03.2006 19:09
Post #5 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



HarryPotter sie skonczył :>

2987 -> jeszcze 13

Ten post był edytowany przez kubik: 23.03.2006 19:09


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 23.03.2006 19:38
Post #6 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Trzeba też brac pod wuaŋe ogólne trendy. po kilku latach proqwadzenia strony nei ma juz tego entuzjamu co kiedyś, ani newsów, nie przesadzajmy, można wprawdzie wrzucąć każde nowe zdjecie z filmu ale czy ma to aż takie znaczenie? Co do konkurencji- strony twrozą pasjonaci, jeśli na paru stronach w Polsce ktoś "rzucił mięsem" (czyt. forsą) to mogą miec i lepsze parametry techniczne cóż z tego? Renome mamy wypracowaną, a przed nami jeszcze tylko 3-4 lata aktywnej działalności stricte-potterowskiej. Potem to będzie cos w stylu "klubu odlbojów" albo strona z trendami oldschoolowymi;d Adimni niecżesto się pojawiają więc odpowieðź tak szybko nie nadejdzie, w sumie wązniejsze jest to czy wezmą sobie coś do serca niz to czy wdadzą sie tutasj w polemikę firgusie.



--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
firgus
post 25.03.2006 17:57
Post #7 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 31.07.2005
Skąd: Czechowice-Dziedzice




QUOTE(Hagrid @ 23.03.2006 21:38)
Trzeba też brac pod wuaŋe ogólne trendy. po kilku latach proqwadzenia strony nei ma juz tego entuzjamu co kiedyś, ani newsów, nie przesadzajmy, można wprawdzie wrzucąć każde nowe zdjecie z filmu ale czy ma to aż takie znaczenie?  Co do konkurencji- strony twrozą pasjonaci, jeśli na paru stronach w Polsce ktoś "rzucił mięsem" (czyt. forsą) to mogą miec i lepsze parametry techniczne cóż z tego? Renome mamy wypracowaną, a przed nami jeszcze tylko 3-4 lata aktywnej działalności stricte-potterowskiej. Potem to będzie cos w stylu "klubu odlbojów" albo strona z trendami oldschoolowymi;d  Adimni niecżesto się pojawiają więc odpowieðź tak szybko nie nadejdzie, w sumie wązniejsze jest to czy wezmą sobie coś do serca niz to czy wdadzą sie tutasj w polemikę firgusie.
*


Nie... o ile ja się orientuję np. na Aurorze nikt mięsem nie rzucał huh.gif wystarczy tylko chciec. bo to co mówicie to marne usprawiedliwienia.
a nawiasem mówiąc to jak już to Firgusiu (patrz ostatnia linijka)

Ten post był edytowany przez firgus: 25.03.2006 17:58


--------------------
Jeśli sądzisz,
że w dobie komputerów
sztuka czytania zanikła,
zwłasza wśród dzieci,
to niezawodny znak, że jesteś
MUGOLEM!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 27.03.2006 17:43
Post #8 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Ok. Jestem. Szczerze mówiąc, na MF weszłam tak trochę przez przypadek, tak to pewnie bym jeszcze długo tego tematu nie zobaczyła.

Dobra, ma być szczerze, to będzie. Firguś, rozumiem Twoje pretensje. Sama wiem, co się dzieje i jak to wygląda. Ale po kolei.

Jeśli chodzi o mnie, od jakiegoś czasu zastanawiam się, co z tym fantem zrobić. Jestem przywiązana do forum, do strony, w końcu trochę czasu na niej spędziłam i szkoda wszystko rzucać. Teraz po pierwsze mam dużo innych zajęć, szkoła i nie tylko, za trzy tygodnie egzamin, wkrótce liceum i lepiej na pewno nie będzie. Po drugie entuzjazm jakby mniejszy. Harry'ego dalej lubię, nawet bardzo, lubię wiedzieć, co się w potterowskim świecie dzieje, ale hmmm... to już nie jest to samo. Mówię też ogółem o innych ludziach - powiedzmy sobie szczerze, ilu naprawdę obchodzi to, że np. Dan pojawił się na premierze jakiegoś tam filmu? Prawdziwych fanów, owszem. Tacy wciąż są, ale ci, co chcą ich o tym informować, też powinni w jakimś stopniu się tym interesować...

Po drugie, jeśli przychodzę po siedmiu czy ośmiu godzinach lekcji, na pewno nie myślę o tym, by zrobić coś na stronie. Już nie? Tak, może kiedyś mi się bardziej chciało, i przyznaję się do tego. Bardzo mi przykro.


Mówisz, że trzeba znaleźć nowych ludzi. Tak, zgadzam się, ale myślisz, że nie próbowałam? Nabory były, pojawiali się ludzie, którzy wręcz przysięgali, że będą bardzo aktywnie zajmowali się stroną. Wydawało się, że można im zaufać. Wkrótce jednak okazywało się, że przeliczyli się ze swoim wolnym czasem, chęciami i umiejętnościami. Po jakimś czasie przestawali cokolwiek robić... Proszę bardzo, jeśli znajdziesz osoby, które mogłyby naprawdę dobrze wykonywać tą pracę, byłoby super. Nie mam nic przeciwko. Ja mogłabym ustąpić miejsca, gdyby tylko znalazł się ktoś lepszy. Problem w tym, że póki co nikt nie przychodzi mi do głowy...

Aha, i wydaje mi się, że praca na stronie powinna sprawiać przyjemność, a nie być niechętnie wykonywanym obowiązkiem... tak, czasem mam wyrzuty sumienia za to, co robię, a raczej czego nie robię, ale... co w takim razie proponujesz?

I dodam jeszcze, że do odnowienia strony nie wystarczą jedna, dwie osoby. To powinien być cały zespół ludzi, którzy mają do tego pasję, chęć, czas i umiejętności.

QUOTE
wystarczy tylko chciec. bo to co mówicie to marne usprawiedliwienia.


I "tylko" wystarczy, by było kilku ktosiów, którzy chcą, wiesz?

Ten post był edytowany przez kkate: 27.03.2006 17:46


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 31.03.2006 15:41
Post #9 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Mogłabym się zająć częścią tego diabelstwa, no. Myślę, że chyba umiem - a na pewno bardzo lubię - to robić. Robię nawet cały czas, chociaż w wersji forumowej, nie "stronowej", ale robię. Miejsca takie jak MuggleNet, Veritaserum czy The Leaky Cauldron odwiedzam codziennie. Czasu też akurat tak się składa, że mam całkiem sporo, bo taki tryb pracy że co jakiś czas zryw, a później spokój, więc pomimo iż ostatnio netu w domu już nie posiadam, dysponuję nim ponad osiem godzin dziennie praktycznie bezkolizyjnie. No, chyba że akurat się wali i pali, ale to się rzadko zdarza nie trwa na ogół dłużej niż jeden-dwa dni. Jakby kto był zainteresowany, to jestem gotowa pomóc.

Ten post był edytowany przez owczarnia: 31.03.2006 15:47


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
marek
post 31.03.2006 20:52
Post #10 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 14
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Slytherin

Płeć: Mężczyzna



nie wiem czy ktoś mnie jeszcze pamięta wink2.gif
w każym razie, kiedy należałem do redakcji harrypotter.org (a było to wieki temu - w okresie: maj - listopad 2003 a także kilka gościnnych newsów później), mieliśmy pewne zasady jakie nas obowiązywały co do newsów jakie zamieścimy. musiały być odpowiedniej jakości.

teraz widzę, że styl zamieszczanych informacji się zmienił. ale to naturalna kolej rzeczy - jest zupełnie nowy skład redakcyjny. nowe pokolenie przejęło kontrolę nad stroną i nie można wymagać, by nie miało to wpływu na działalność serwisu.

pamiętam czasy, kiedy do redakcji było bardzo trudno się dostać. ja sam przechodziłem blisko półroczny okres próbny zanim stałem się redaktorem.
jakie są kryteria naboru do redakcji obecnie, to nie wiem. ale na pewno mniej wymagające niż trzy lata temu.

dla mnie redakcją harrypotter.org to na zawsze pozostanie - Radek, Draco, dementorek, darlkin, je'rahl, Severka oraz oczywiście moja redakcyjna "mamusia" marta wink2.gif bardzo miło wspominam współpracę z nimi i pomimo, że w chwili obecnej kontakt jakiś tam utrzymuję tylko z martą, to z perspektywy czasu stwierdzam, że redagowanie na tej stronie to była bardzo fajna przygoda ;D

a przecież o tą zabawę tak naprawdę chodzi wink2.gif

pozdrawiam i więcej wiary w obecną redakcję! wink2.gif

Ten post był edytowany przez marek: 31.03.2006 20:56
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 11.07.2006 03:53
Post #11 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Może wyciągam stare śmieci i dużo tu do powiedzenia nie mam, ale co wy od tej strony hp.org macie? Ja tutaj zwykła użytkowniczka,wybaczcie luźne myśli.

Po pierwsze: "za starych dobrych czasów to było tak i śmiak". Kkate ma rację, ludzie mają szkołę, zajęcia. MuggleNet, The Leaky Cauldron,Veritaserum, strona JKR. Jak ktoś jest fanem i tak tam zajrzy. A przynajmniej angielskiego się poduczy.
Ostatnio na hp.org się poprawiła. Jest bardzo aktywna redaktorka. Nie wiem czy nie za bardzo, ale hurray!, jest poprawa. Naprawdę dla przeciętnego fana taki hp.org polski wystarcza. Jedyne strony w miare na poziomie jakie ostatnio widziałam na podobne tematy to albo blogi albo strony piłkarskie. Żadnych super fajerwerków jak n Veritaserum, a i wgrywa się szybciej. To informacja, a nie kolorek tła się liczy... no, może póki nie jest różowy.

Zaglądacie tu weterani raz na pół roku i wzdychacie "dzisiajnapsytowszystkoschodzi" itd. I tupiecie nóżką, że trzeba coś zrobić. No to jaka do tego przeszkoda? Burzę mózgów zróbcie. Na forum? Nie wiem. Mailem? Taki temat? Dobrze. Ale dajcie swoje sugestie. Coś konstruktywnego,a nie "tak powinno być, ale nie wiem jak to zrobić". Proszę, spróbję: czego byście chcieli? Polskiego LC? Nie z redaktorami, którzy mają po 13 lat i zamiast słowa link używają "łap świstoklika" czarodziej.gif, a i po polskiemu czasami trudno coś napisać.
Pierwsi fani HP już mają swoje dzieci.
Dorwać trzeba kogoś takiego, 2-3 osoby, które by przesiewały czasami informacje, ochrzaniały za infantyle wypowiedzi,itd? Trzeba by było im chyba płacić, bo tacy jeszcze mniej czasu mają niż przeciętny gimnazjalista.
Nigdy nie stworzymy drugiego MuggleNetu i tyle. Po co marzyć? Cieszmy się co mamy. Wiem co znaczy nie mieć czasu, a przecież nikogo się nie zatrudni. Skoro tak, to nie narzekać. O, taka Owczarnia już się zajęła moderowaniem forum. Takich potrzeba, którzy są i tu, i tu. Kkate jest i tu,i tu. Ale Firgus, Marek, izolujecie się,"czasu nie macie", ale hp.org ratować chcecie.
Hp.org dorobił się, według mnie, jednego z lepszych for dyskusyjnych. Choć wiele ze stroną wspólnego nie ma, to zawsze coś. Może starzy bywalcy strony trochę by się na forum powypowiadali? Może zachęcicie kogoś do pomocy? Pal seść do pomocy,do odwiedzania strony! Bo to nie może spoczywać na barkach moderatorów, którzy mają zgoła inne zadania, a wiedzy nawet z hp.org czerpać nie muszą, bo i tak już wiedzą. Ludziów jak mrówków, a bana trzeba czasami wlepić.
Kiedyś komentowało się na forum wiadomości ze strony, prawda? Teraz chyba już nie. To dlaczego tutejsi moderatorzyi użytkownicy mają się przejmować losem hp.org? Może wrócić do tego zwyczaju?

Naplułam się trochę, popowtarzałam. Ale i tak tego nikt nie przeczyta XP.

Ten post był edytowany przez Pszczola: 11.07.2006 04:00


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 11.07.2006 18:04
Post #12 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Jeśli mogę wtrącić słówko od siebie, to... Ja bym chętnie dodała czasem newsa, bo i lubię i ponoć nawet umiem to robić, ale... nie mam jak cheess.gif. Bo ile razy wejdę na hp.org (a wchodzę trzy razy dziennie cheess.gif), to już wszystko, co tylko znalazło się w sieci nowego przez noc, zostało wrzucone przez wspomnianą w poście Pszczoły bardzo aktywną redaktorkę smile.gif. I... żeby nie było, ja nic nie mam do aktywności, to się b.b.b. chwali i tak dalej, ale... nnno... jakby to tu delikatnie... z jakością to nie zawsze idzie w parze blush.gif... Nie wiem jak Wy, ale ja odnoszę takie wrażenie yyyy natłoku trochę może za dużego tego info ostatnimi czasy. Osobiście wolałabym w mniejszej ilości, ale staranniej przesiane, staranniej opracowane te newsy. A nie tak byle jak, byle dużo i szybko... No i... cóż... skoro już tak wywalam kawę na ławę... To i z rzetelnością bywa różnie. Pisałam raz i drugi priva do redaktora zamieszczającego dany news, nawet dostałam odpowiedź, ale zmienić się nie zmieniło nic. Nawet treść newsa, o którego mi w danym momencie chodziło. Przepraszam Was, ale takie podejście może te "poważniejsze" osoby, o których pisze Pszczoła, zniechęcać... Może sensowniej byłoby obrać jakąś linię, wyrównać trochę ten serwis, ujednolicić go pod względem jakości i staranności?... Jeśli Wam stan obecny odpowiada, to ja się wycofuję od ręki ze swoim truciem, tyle tylko, że jakoś tak... no... Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi blush.gif.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 12.07.2006 01:26
Post #13 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Coż, w każdej dobrej redakcji jest ktoś kto tnie, poprawia, ochrzania, selekcjonuje i co najważniejsze nie ma skrułów aby tak czynić. Tymczasem nieoszlifowana rekaktorka zostałą naczelną, bo i racja, stara się. Może sugestia od admina, że powinna czasami tu zaglądać by pomogła?

Ten post był edytowany przez Pszczola: 12.07.2006 15:09


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 12.07.2006 10:26
Post #14 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



No to ja tu już chyba nie mam czego szukać, skoro nie dość, że i tak robi wszystko sama, to jeszcze szefowa cheess.gif...


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 12.07.2006 17:31
Post #15 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



no bo tgak jest w Polsce. Nie dość, że jesteś szefem, musisz robić wszystko sam, to się jeszcze pracownicy denerwują tongue.gif

Ale generalnie. Poziom strony spadł strasznie. Kiedyś odwiedzałam ją regularnie, teraz nie ma czego szukać. Bo rzeczone newsy sięukazują, ale są nieciekawe i źle wybrane. NIestety. Owca, podziwiam cię, że masz chęci, by coś z tym zrobić. Bo takiej osoby właśnie portalowi potrzeba - odpowiedzialnej i znającej się na rzeczy.

em: no wiesz... z małej litery? (;

edit: sorry, śpieszyłam się, zresztą patriotką nie jestem.

Ten post był edytowany przez hazel: 13.07.2006 00:00


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 12.07.2006 18:29
Post #16 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Ja to bym przede wszystkim zaczęła od podziału obowiązków: ktoś dla przykładu bierze newsy sensu stricte o aktorach, ktoś inny o J.K. Rowling i książkach, i tak dalej. I wprowadziłabym jakiś nadzór ogólny nad tym wszystkim, coś w rodzaju korekty. Ale nie ja tu rządzę cheess.gif...

Ten post był edytowany przez owczarnia: 12.07.2006 18:31


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 12.07.2006 22:34
Post #17 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Kkate? Gdzie jesteś? Masz tu chętnych do pracy! Ja też mogłabym pomóc i tak zaglądam tu prawie codziennie.


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 13.07.2006 10:16
Post #18 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Spoko, Kasia już dawno dodała mnie jako redaktorkę wink2.gif... Tyle tylko, że niestety, system pracy (a właściwie kompletny jego brak) dość skutecznie zniechęca. Raz znika Twój news, przygotowany w pocie czoła tongue.gif, po to by zastąpił go inny, to znaczy ten sam, ale kompletnie przeredagowany i - jakby tego było mało - wciąż podpisany Twoim nickiem. Sytuacja niby się wyjaśniła teoretycznie, ale... Sama rozumiesz. Ja bym nie umiała tak po prostu dodać jeszcze raz newsa, którego niechcący przypadkowo usunęłam, podpisując go w dodatku nickiem oryginalnego autora. Może jestem nienormalna, nie wiem. Innym razem widzisz, że news dodany przez kogoś ma hm, delikatnie mówiąc, niewiele wspólnego z prawdą. Innymi słowy, stanowi sobą jawną manipulację. Piszesz do autora grzecznie i sympatycznie, delikatnie zwracając mu uwagę na pewne dość istotne szczegóły, a on Ci na to "no dobra, masz rację, może poprawię jak mi się będzie chciało" (i nie poprawia). Ponadto nie widzisz większego sensu w przygotowywaniu czegokolwiek, jeśli masz 90% pewności, że zanim Ty skończysz swój serwisik, stronka będzie już zawalona nowościami każdego możliwego kalibru. Co z tego, że Ty masz ślicznie pięknie i ze zdjęciami, w ogóle uch ach i sto razy sprawdzone na wszystkie strony. Przecież nie podmienisz, nie?... No i tak to właśnie wygląda... Bardziej szczera już nie będę, bo mnie powieszą za te ekhm, co ich nie mam cheess.gif.

Ten post był edytowany przez owczarnia: 13.07.2006 10:17


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 13.07.2006 18:39
Post #19 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Jakby to powiedzieć...co to jakiś cholerny reżim? Dlatego powinny być posty komentowane na forum, ale nie, wtedy taki redaktor byłby się zestresował? A ja tutaj Rejtanem, w obronie, ech... Może jak napisze parę osób na raz, niby od siebie niezależnie, się któryś popłacze i zrezygnuje z funkcji, a wtedy zamach stanu i Owca na pre..khem..redaktora naczelnego? XD


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 14.07.2006 10:08
Post #20 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



A idź, nie ma nic gorszego od władzy cheess.gif. Ja chętnie pomogę, ale rządzić to uprzejmnie dziękuję, postoję czarodziej.gif.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 19.07.2006 16:13
Post #21 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Mnie hp.org.pl fascynuje.
To machina skonstruowana wiele wiele lat temu przez radzia i franka. Napedzona przez nich i pierwszych redaktorów takich jak Lotoska, adalubsara czy draco. Potem marta195, je'rahl, kkate i cała, cała reszta podtrzymuje ten pęd.
Ale założyciela strony nie ma. Nie pełni żadnej funkcji na tym portalu. Jedynym co się ostał jest dementorek, który też raczej więcej uwagi poświęca forum, bo stronę to odkurzy raz na jakiś czas, gazety też już nie prowadzi..

Zaskakuje mnie więc i fascynuje machina, która raz puszczona w ruch.. wciąż działa. Dziwi mnie, że serwer opłacony, że jakoś to idzie, ale to zasługa działającego in cognito AnBy vel Guardiana, który kim jest niech pozostanie dla większości tajemnicą.

hp to perpetum mobile. nie dziwcie się wieć, że brak zmian.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kObra.
post 04.09.2006 18:51
Post #22 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 928
Dołączył: 15.08.2006

Płeć: Kobieta



A ja też tu kiedyś byłam redaktorką wink2.gif
Marek wink2.gif biggrin.gif
Tylko zostałam wyrzucona, bo dawałam takie newsy że hmm...Że tak powiem niezgodne wink2.gif np. było za dużo buziek, czy tam czegoś.
I to się nie podobało.
Ale nikt już Draconi** nie pamięta ;]

Mareczek a co tam u Ciebie biggrin.gif?


--------------------
she wolf.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Guardian
post 08.09.2006 14:37
Post #23 

Guardian Outdoor


Grupa: wiecznie żywi...
Postów: 143
Dołączył: 06.04.2005
Skąd: www.harrypotter.org.pl

Płeć: Mężczyzna



Witam!
Przeczytałem posty - może nie wszystkie smile.gif ale większość i widzę, że trzeba tu kilka słów wyjaśnienia!

Jeśli chodzi o redaktorów to - jak widac z pięcioletniej historii strony (tak to już tyle - strona "ruszyła" w czerwcu 2001 roku) zawsze była rotacja w miarę jak redaktorzy tracili zapał czy po prostu dorastali. W ich miejsce przychodzili nowi, którzy "ciągnęli" dalej newsy i działy. To nie znaczy, że ktokolwiek kogokolwiek z redakcji wyrzucał - chyba, że są takie przypadki, o których nie wiem!
Nawet jeśli już zrezygnowali ze stałej pracy na stronie to nic nie stoi na przeszkodzie aby od czasu do czasu któryś z nich "wrzucił" jakiegoś "newsa". Mieliśmy i mamy bardzo dobrych i odpowiedzialnych redaktorów - wystarczy powiedzieć, że hasło do newsów nie zmieniło się od 4 lat więc po pierwsze:
- zawsze można wrócić smile.gif
po drugie: - jakoś nikt z byłych redaktorów nic nie "psuje" na stronie - to o czymś świadczy!

Zdania co do newsów są różne - wcześniej - że nikt nic nowego nie daje! - później, że za dużo. Myslę że wszyscy mają rację, bo przesadzać nie należy w żadną stronę, niemiej jak na stronie przez tydzień nikt nie dodaje newsów to sytuacja robi się nieciekawa!
Rzeczywiście "produkujemy" dużo newsów - ale i dużo się dzieje a informacje dotyczą nie tylko Harrego Pottera ale też wszystkiego co się z nim choćby "zetknęło". Cierpi na tym jakość - ale co tu ukrywać jakości z roku 2003 czy 2004 juz nie osiągniemy. Wyjściem jest selekcja lub choćby łączenie mniejszych newsów w bloki - wtedy nie będą znikać w archiwum po jednym dniu. Spróbujemy!

Co do organizacji redakcji - Patix jest odpowiedzialna za newsy - i uważam, że wywiązuje się z tego zadania bardzo dobrze! Nie jest "nieopierzonym" redaktorem - jej pierwszy news jest z 02.06.2004 roku - ponad dwa lata temu (TUTAJ) - trzeba tylko troszke doszlifować formę i będzie OK!. Myślę, że wytrzyma życzliwe rady - emaila nie ukrywa! - a i chetnie przyjmie pomoc, trzeba tylko się do niej odezwać!

Po odejściu Kkate zrezygnowaliśmy z funkcji naczelnego redaktora, są redaktorzy odpowiedzialni za poszczególne działy. Jest jeszcze wiele działów do objęcia - niektóre są opuszczone od dawna, niektóre zamknięte i powstają nowe, niektóre jeszcze nawet nie wymyślone smile.gif.

Systematycznie odnawiam "stare" działy np Galerię czy inne - jak będą chetni do ich prowadzenia to dobrze jak nie to będą czekać w tej postaci co teraz. Nie robimy niczego na siłę! Wszystko co powstaje to są pomysły redaktorów - i za to im wielkie dzięki!

Nie będziemy zmieniać skryptu strony na portal lub inny rozbudowany skrypt z wodotryskami - pozostanie to tak jak wymyslił Radziuo! Ma to swój klimat i niech tak zostanie! Jedna z przyczyn takiej decyzji to funkcja celu.

Chcę otworzyć dział z historią strony - mam ją rozrzuconą po różnych kątach kilku twardych dysków i cd- może i stary skin się odnajdzie - jeśli macie skreeny z elisy to podeślijcie do mnie! Na pewno powstanie dział felietony z felietonami i recenzjami, które pojawiały się w newsach w poprzednich latach - są na b. dobrym poziomie i szkoda żeby odeszły w zapomnienie. Jednoczesnie będzie to miejsce na prezentację nowych felietonów - wtedy nie zniknął szybko w archiwum!

Stworzyłem nowe narzędzie dla redaktorów w postaci skryptu pozwalającego na samodzielne umieszczanie notek w działach ew. dodawanie komentów - można to wykorzystać nie tylko do pamiętników - jeśli mielibyście pomysł na wykorzystanie tego narzędzia to dajcie znać!

Przysłowie mówi, że błędów nie czyni tylko ten co nic nie robi - i to się sprawdza - "Udało" mi się w pospiechu skasować newsa Owcy - Radziuo w skrypcie nie wstawił potwierdzenia kasowania wpisu - a wyrzuty sumienia są do dzisiaj! Widzę, że przeprosiny nie wystarczyły!

Strona potrzebuje doświadczonych redaktorów na odpowiednim poziomie - więc jak macie trochę czasu, ciekawe pomysły i chcielibyście coś więcej zrobić - dajcie znać!

Skorzystam z okazji i podziękuję redaktorom: Meg, Patix, Maxyrii Flemence, Karolli (mam nadzieję że nikogo nie pominąłem) za pracę w ostatnim okresie na stronie!


--------------------
"Najważniejsze to nie szkodzić!" - powiedział doktor James amputując głowę...

HarryPotter.org.pl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kObra.
post 10.09.2006 11:17
Post #24 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 928
Dołączył: 15.08.2006

Płeć: Kobieta



No to żeś się rozpisał ;]
Co do "wyrzuconych" redaktorów wink2.gif to tak było ze mną ;] nie miałam prawa już dawać newsów itp. ....Ale kiedy to było z 3 lata temu może wink2.gif wtedy był inny system i raczej nie było dodawania samodzielnego newsa, chyba że przez Martę, która dodawała newsa i podpisywała od kogo dostała inf.
No ale nieważne wink2.gif
Bulwersowałam się - bo byłam młoda i głupia xP
Teraz jestem stara, inteligentna i...Piękna xD


--------------------
she wolf.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
patix
post 10.09.2006 22:56
Post #25 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 126
Dołączył: 28.08.2006

Płeć: Kobieta



W tym co czytam znajduję wiele prawidłowości, ale muszę szepnąć kilka słów usprawiedliwienia. Widzę, że wielu z Was nie podoba się sposób umieszczania newsów (za które jestem w jakiś sposób odpowiedzialna). Tylko jak je selekcjonować? Jedni są fanami tylko-i-wyłącznie książki, z drugiej strony czają się gromady fanek Daniela, które liczą na kolejne zdjęcie/film/plakat (niepotrzebne skreślić) jakie mogłoby wzbogacić ich kolekcję. Tam znów miłośnicy fanficków, poszukiwacze wiadomości o Syriuszu, Lucjuszu, etc. Harry Potter to nie jedna osoba, a raczej instytucja z wieloma działami, które z kolei mają jakieś departamenty. Przecież nie rozdrobni się hp.org.pl na kilkanaście poddziałów, bo to by nie miało sensu.
Jeśli chodzi o dodawanie newsów to rzeczywiście początki (jeśli chodzi o mnie) były nieciekawe - umieszczałam news z innej polskiej strony, pisząc u dołu: Źródło: takie-to-a-takie. Po pewnym czasie skontaktowałam, że przeciętny czytelnik pomyśli: "No, ok, po co mam wchodzić tu, skoro wejdę tam, a i tak będę miał świeższe informacje" (wybaczcie składnię). I zaczęło się wyszukiwanie angielskich stronyo HP. Nie powiem, żeby było to szczególnie łatwe i przyjemne, bo przecież musi być: dość często aktualizowana,wiarygodna, najlepiej przejrzysta, dostępna i napisana w dość prostym języku. (Teoretycznie angielskiego uczę się od 8 lat, ale w praktyce w najlepszym wypadku będzie ze 4 lata.) Mam zakodowane kilka stron, z których czerpię informacje, a baza wciąż się rozszerza. Summa sumarum - mam nadzieję, że jest troszkę lepiej.
Teraz coś o natłoku newsów: Zakładając, że umieszczam w najlepszym przypadku 10 newsów dziennie i tak nie wyrabiam tego, co bym chciała. Codziennie w skrzynce znajduję od 50-100 maili ze świata Harry'ego Pottera i naprawdę trudno przebrać mi w tym morzu wiadomości te, które zadowoliłyby czytelników. Teraz z pewnością będzie ich mniej, bo wiadomo - szkoła. 8 godzin lekcji dziennie, 2 na dojazdy, dodajmy coś na zadania dodatkowe i inne zajęcia - będę mogła wpadać tylko na szkolnych przerwach i w weekendy. Może (podkreślam: może) coś zmieni się od października, ale nic nie obiecuję.
Jeśli chodzi o nieodpowiadanie na e-maile. Jak na razie dostałam (przez dwa lata biernej i ostatnie dwa miesiące - aktywnej pracy na stronie - no tak - jestem żółtodziobem) góra dziesięć (wyłączając z tego maile od starych i nowych szeregów redakcji). Chyba tylko w jednym wytknięto mi błąd - został szybko poprawiony, a spostrzegawczej podziękowałam na stronie. Nie wiem, czy te krytyczne uwagi odnosiły się do mnie; jeśli wysyłaliście jakieś wiadomości do mnie i nie odpisałam, to po prostu do mnie nie dotarły.
Na razie próbuję robić co tylko mogę, żeby przyjemniej było Wam czytać, bo to naprawdę niewiarygodnie satysfakcjonujące.
Ostatnia kwestia: Magiczne Forum. Tu nie mogę nic powiedzieć - Guardian już dawno podał mi adres i dał znać, żebym zajrzała, popatrzyła, może nawet rzuciła tematem. Nie zrobiłam nic w tym kierunku. Kajam się i obiecuję poprawę. Dajcie mi... no tak tydzień, bo wcześniej do Internetu raczej się nie dostanę.
Na koniec, żeby nie było tak pesymistycznie, przyznajmy - errare humanum est - ale przecież wciąż próbujemy, a to najważniejsze. Mam nadzieję, że jak na razie wybaczycie - nie szczędźcie krytyki, bo to dzięki niej łapie się poziom. Nie pasuje długość - piszcie; widzicie błąd - piszcie; nie działa link - ...no już wiecie co robić. Pozdrawiam wszystkich, patix.


--------------------
i don't think he wanted to kill James ... i mean,it's Voldy!~he'd kill everyone and everything
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 11:40