Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> I Po Premierze

kkate
post 07.11.2005 17:10
Post #1 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Jak informowaliśmy, wczoraj wieczorem w Londynie odbył się premierowy pokaz filmu "Harry Potter i Czara Ognia". Zapewne niektórzy z was skorzystali z możliwości obejrzenia w Internecie przekazu na żywo, jednak mimo wszystko warto chyba zerknąć na zdjęcia i niektóre filmiki.

HPANA zebrała większość linków do zdjęć, reportaży i filmików w TYM newsie - na przykład już pierwszy link (GettyImages) zaprowadzi nas do obszernej galerii zdjęć
Możecie również obejrzeć całość materiału filmowego tutaj (klikając "Watch Premiere" po prawej stronie).

I najważniejsze - jak wrażenia? Oto kilka opinii najmłodszych widzów:

"To najlepszy jak dotąd film o Potterze. Młodzi aktorzy i aktorki byli wspaniali, łącznie z Ronem i jego braćmi, którzy dzięki głupim żartom wprowadzali trochę humoru. Fantastyczne były efekty specjalne, szczególnie smoki, magia i trytony.

Moim ulubionym momentem była konfrontacja Harry'ego z Voldemortem i jego poplecznikami. Film jest świetny, i nadaje się dla osób w każdym wieku."
- Joe Brunner, 13 lat

"Ze wspaniałym scenariuszem i oszałamiającymi efektami specjalnymi, Czara Ognia jest najlepszym jak dotąd filmem o Harrym Potterze. Ledwo mogłem usiedzieć w swoim fotelu, gdy Harry i jego towarzysze stawali twarzą w twarz ze straszliwymi zadaniami. Jest tylko jeden minus. Scena pod wodą, gdzie Harry i jego rywale mają uratować swoich przyjaciół i bliskie im osoby, nie przekonała mnie. Myślę, że najlepszy kawałek był pod koniec, gdzie Harry spotyka się twarzą w twarz ze swoim wrogiem, złym Lordem Voldemortem, który teraz wierzy w to, że ma moc, by zabić Harry'ego. Ale czy tak jest?" - Jack Shephard, 13 lat

"Obawiałem się, że Harry umrze. To przerażający film, ale naprawdę mi się podobał. Mój ulubiony fragment to walka Harry'ego ze smokiem, i moment gdy nurkował w jeziorze. To było naprawdę straszne, a tam na dole były okropne potwory. Chciałbym zobaczyć to jeszcze raz, może nie byłbym już taki przerażony." - Luke Nikolic, 4 (!) lata

"Kilka razy wyskoczyłam z fotela. Myślę, że najlepszym fragmentem był ten, gdy różdżki Harry'ego i Voldemorta stykają się, ponieważ kolory były naprawdę świetne i to wszystko naprawdę robiło wrażenie. Chciałabym obejrzeć to jeszcze raz, chociaż zamykałabym oczy przy bardziej przerażających kawałkach." - Sophie Fresco, 7 lat

Obszerniejszą recenzję 17-letniej Jennifer znajdująca się w magazynie 'Guardian' przeczytacie tutaj. Oto fragment:

"(...) Podczas gdy czwarta książka nigdy nie będzie pamiętana jako najlepsza z serii, czwarty film powinien zostać obwołany jako pierwszy zasługujący na to, by go naprawdę zapamiętać. Jest fantastyczny.

Jest pięknie nakręcony, każda scena przynosi zachwycający widok. Jest tam kilka świetnych występów, i dzięki temu nawet w stosunku do tych mniej utalentowanych aktorów czujemy empatię. W niektórych fragmentach jest zaskakująco straszny, ale często też wywołuje głośne wybuchy śmiechu.

Ale nie to go wyróżnia. To jedyny film, przy którym ma się wrażenie, że mógłby przetrwać bez książek. Nie musisz polegać na sobie i znać z góry przebieg emocjonalnej podróży, w której powinieneś uczestniczyć podczas oglądania. Film wciąga, angażuje, i jest w tym coś magicznego. Dzięki niemu przypominasz sobie, dlaczego połowa świata zakochała się w Potterze."



Źródło: HPANA, MuggleNet




--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Anita
post 07.11.2005 17:49
Post #2 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 88
Dołączył: 13.05.2004
Skąd: (z)myślona




Były jakieś negatywne opinie? Bo te tutaj takie reklamowe są wink2.gif Ale spodobało mi się jedno:
QUOTE
Dzięki niemu przypominasz sobie, dlaczego połowa świata zakochała się w Potterze.
Jeśli wybiorę się na HPiCO to dla sprawdzenia, czy faktycznie.





--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 07.11.2005 19:07
Post #3 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Hmm...jak dla mnie to wlasnie III-IV ksiazka byly najlepsze (no, a teraz i VI ;P). Ale dzieki temu filmowi mam nadzieje nawrocic mojego starszego brata na Pottera. Juz sie napalil na premiere.

Ermm...czy tylko ja jestem zdania,ze jak ktos nie jest specjalnie smukly czy wysoki, to nie powinien pokazywac sie we fraku? ^^"
Przynajmniejs sie chlopak scial.

Ten post był edytowany przez Pszczola: 07.11.2005 19:10


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Verita
post 07.11.2005 20:10
Post #4 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 90
Dołączył: 27.07.2005

Płeć: Kobieta



Film po przeczytaniu tych wypowiedzi zapowiada sie ciekawie. Chociaz jakos nadal jestem sceptycznie nastawiona do serii o HP. W to, ze efekty specjalne sa swietne nie watpie, watpie w to ze film nie bedzie chaotyczny jak poprzednie czesci.

Pszczola... nie tylko Ty jestes tego zdania tongue.gif

Ten post był edytowany przez Verita: 07.11.2005 20:11
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aylet
post 08.11.2005 12:35
Post #5 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



Ehh, wątpliwości są jak zawsze.
Ale po obejrzeniu tych wszystkich trailerów i zapowiedziach wczoraj w Panoramie i Wiadomościach (lol biggrin.gif) wydaje mi się film całkiem całkiem, mam nadzieję, że będzie lepszy od Więźnia Azkabanu.

a tak na marginesie: Wczoraj w tych kanałach informacyjnych gadali, że chcą wymienić aktorów na nowych blink.gif
To by było głupie :/ a Wy co sądzicie?


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 08.11.2005 15:11
Post #6 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



To ty nie wiesz, że media są w rękach agentów abw i wsi? Oni wsządzie kłamią! A jak nie to znacznie naginają prawdę. Jedynie Najwyższy czas mówi nam prawdę! Czytaj Najwyższy czas!


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 09.11.2005 20:59
Post #7 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Tiaakk....

Ja tez slyszalam,ze ma bc zmiana, ale zostalam uswiadomiona,ze w lutym ruszaja juz zdjecia do V czesci ze stara ekipa. A potem to juz naprawde musielby byc zdrowo trzepnieci zeby ich zmieniac.


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mroczny Wiatr
post 09.11.2005 21:35
Post #8 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 223
Dołączył: 07.09.2005
Skąd: Mroczny Zakątek

Płeć: Mężczyzna



tongue.gif ech niech no spróbuja zmienić nam obsadę to ich ....
A ja już naprawde nie moge się doczekać na polską premierę tongue.gif


--------------------
Jeżeli sądzisz że w dobie Harry'ego Potter sztuka komputerów zanika ....... zapraszam do centrum chłodzenia i wyciszania PC cooling

The Dark Lord shall raise again!.....Give me your hand Wormtail.....Yes Master, thank you Master!.....The other hand!
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dominisia888
post 09.11.2005 23:03
Post #9 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 325
Dołączył: 30.10.2005
Skąd: Trójmiasto

Płeć: Kobieta



takm samo jak Pszczola zostalam uswiadomiona o zdjeciach do V czesci... ale niestety slyszalam rowniez ze w dalszych czesciach maja juz zmienic aktorow sad.gif


--------------------
Czlonkini The Marauders fanklubu Huncwotow

"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."
[ks. Jan Twardowski]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 12.11.2005 23:39
Post #10 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Wtedy to by popelnili samobojstwo medialne. Na dwie czesci do konca? A jak sami aktorzy beda sie chcieli wycofac, tez im popularnosc spadnie. Tak sie nie robi.


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dominisia888
post 13.11.2005 03:14
Post #11 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 325
Dołączył: 30.10.2005
Skąd: Trójmiasto

Płeć: Kobieta



mysle, ze zmiana aktorow bylaby traumatycznym przezyciem dla niektorych osob... np. ja nie wyobrazam sobie filmu bez tych ludzi... chociaz nie wszyscy oddaja moje wyobrazenia po przeczytaniu ksiazki... a zmniany czesto sa na gorsze...


--------------------
Czlonkini The Marauders fanklubu Huncwotow

"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."
[ks. Jan Twardowski]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 11:24