Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Przepowiadanie Przyszłości, Wróżby I Wróżbiarstwo, wielka bujda czy jedyna prawda....?

Milina
post 13.05.2005 14:21
Post #1 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 125
Dołączył: 05.05.2005
Skąd: Kraina Marzeń

Płeć: Kobieta



Był temat o zmieniaczu czasu i przeszłości. Z tego co widziałam, nie ma tematu o samej przyszłości.
Czy jest sens uczenia się wróżbiarstwa w Hogwrcie? Czy w ogóle można przewidzieć, co się stanie? Jeżeli tak, jak taką wiedzę wykorzystać?
Może zdarzyło Wam zetknąć się w prawdziwym życiu z osobą naprawdę potrafiącą przewidzieć przyszłość, a może ktoś trafnie powiedział, co Was czeka?
Jakie są Wasze odczucia na ten temat?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bellatriks
post 13.05.2005 14:34
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 145
Dołączył: 17.02.2004
Skąd: stąd

Płeć: Kobieta



Według mnie przepowiadanie przyszłości jest po prostu głupie. Jak wiesz co się stanie w przyszłości to po prostu możesz zrobić przyszłości na złość i ją zmienić dry.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 13.05.2005 15:45
Post #3 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



przenosiny :D


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Milina
post 13.05.2005 20:53
Post #4 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 125
Dołączył: 05.05.2005
Skąd: Kraina Marzeń

Płeć: Kobieta



QUOTE
Jak wiesz co się stanie w przyszłości to po prostu możesz zrobić przyszłości na złość i ją zmienić

A może próbując zrobić "na złość" przyszłości właśnie wykonujemy przepowiednię ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 13.05.2005 21:46
Post #5 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



właśnie... według mnie niemożliwe jest "przepowiadanie przeszłości". co wcale nie oznacza, że ludzie nie wiedzą co im się przydarzy. jestem zwolenniczką myśli, że "umysł człowieka jest zdolny do wszystkiego". także do wglądu w przyszłość. niektórzy od urodzenia mają zdoloności takie, a niektórzu muszą go dopowiednio go ćwiczyć. medytacje to wspaniały sposób na właśnie poszerzanie możliwości swojego umysłu. w tym poznanie przyszłości. Jednak nie mówię tu o czymś takim jak np. "jutro złamiesz nogę" czy coś w tym stylu. cos bardziej subtelnego. np. że jeśli założysz te a nie tamte dżinsy, to ktos tam ci powie ze ładnie wyglądasz. tutaj akurat bardzo prowizoryczny przykład przytoczyłam. ale o takie "przepowiadanie" przyszłośći mi chodzi...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Forhir
post 14.05.2005 16:30
Post #6 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 74
Dołączył: 13.04.2005
Skąd: Kielce




Ja mysle rowniez, ze ktos przepowie nam: Jutro umrzesz wpadajc pod pociag. Jesli mu uwierzysz za wszelka cene postarasz nie zbilazac sie do torow. Jednak los jest przewrotny i moze skierowac cie wlasnie pod pociag jakims dziwnym sposobem. Rowniez wiara w przepowiednie umacnia ja sama. Horoslop: http://zdrowo.info.pl/horoskop.html

Ten post był edytowany przez vampirka: 07.10.2016 14:43


--------------------
H/Her shipper!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Conrad
post 14.05.2005 19:30
Post #7 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 42
Dołączył: 26.04.2005
Skąd: Kraków




Moim zdaniem w Hogwarcie powinno się przestać nauczać Wróżbiarstwa, bo według mnie to głupie i to tylko strata czasu

Ten post był edytowany przez Conrad: 14.05.2005 19:31


--------------------
user posted image
Wynajdywacz Formuł
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bellatriks
post 14.05.2005 19:40
Post #8 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 145
Dołączył: 17.02.2004
Skąd: stąd

Płeć: Kobieta



Dlaczego strata czasu? Będziesz przynajmniej wiedział że gdy Uran będzie pod kątem 57 stopni do Marsa to umrzesz wpadając, powiedzmy do Kłodnicy biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MalGanis
post 14.05.2005 19:44
Post #9 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 174
Dołączył: 12.04.2005

Płeć: Mężczyzna



"Znać drogę, to jedno, a podążąc nią, to drugie..."

Możemy wiedzieć co się zdarzy, ale to zmienic. To normalne. Mamy swoje przeznaczenie, i przed nim się nie ucieknie, ale możemy je troche zmienic turned.gif
Polecam Matrixa wink.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 15.05.2005 00:56
Post #10 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



matrix..... fikcja.... jednak też wierzę w przeznaczenie. dlatego też jestem zwolenniczką małej znajomości przyszłości.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermioncia13
post 15.05.2005 12:55
Post #11 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 73
Dołączył: 27.12.2004
Skąd: Z niestąd:P

Płeć: Kobieta



Według mnie wróżbiarsto jest bez sensu. Po co uczyć się w ogóle o bzdurach wyssanych z palca??


--------------------
~___UmIeSz LiCzYć?___LiCz Na SiEbIe___~

Mój Blog...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Milina
post 15.05.2005 13:01
Post #12 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 125
Dołączył: 05.05.2005
Skąd: Kraina Marzeń

Płeć: Kobieta



Może po to, by wiedzieć co stanie się w przyszłości? W końcu nie wszystkie przepowiednie były wyssane z palca. A że nauczycielka wróżbiarstwa zmuszała uczniów do gadania bzdur, to inna sprawa. Wydaje mi się, że to właśnie przez nią niektórzy są uprzedzeni do tej dziedziny...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Conrad
post 15.05.2005 19:04
Post #13 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 42
Dołączył: 26.04.2005
Skąd: Kraków




Może masz racje że to wszystko przez tą Trelawney. Może to ona spowodowała, że dla mnie Wróżbiarstwo to strata czasu ? Kto wie smile.gif


--------------------
user posted image
Wynajdywacz Formuł
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
cmzool
post 28.05.2005 20:54
Post #14 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: Bydgoszcz




Łohohoho! Wróżbiarstwo to zagadki, znaki zapytania i nie pewności. Nie można powiedzieć, że wróżbiasrtwo jest czymś, co należy wyrzucić do kosza. To jest dość nieścisła dziedzina magii. Trzeba interpretować znaki i odprawiać odpowiednie guśła. Choć najmniej sensowna rzecz w wróżbiarstwie ma sens, a przepowiedna, która wydaje się prosta jest zawiła, a zawiła jest prostą. Przepowiednia jest to wyrwany fragment kartki. Można znać tylko strzęp przyszłości i to i tak nie zawsze będzie jasne kiedy i co się stanie. I takie tam pierdoły tongue.gif A jeszcze można powiedzieć, że znaki mogą zostać źle odczytane.

A chciałbym zauważyć, że Trelawney jest dobrą wróżbitką, tylko jej oko wewnętrzne jest przeważnie w stanie biernym. I chciałbym, że jej przodkiem była Kassandra (jak ktoś czytał "Illiadę" to wie o co chodzi), a więc ma wielki dar.


--------------------
A wiesz do czego służy [ctrl]+[w]?
http://s3.bitefight.pl/c.php?uid=37460 - nie wchodź tam
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Galia
post 29.05.2005 19:00
Post #15 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 249
Dołączył: 28.05.2004
Skąd: *From the land of stars *




Przeznaczenie, przepowiadanie przysżłośc ... Bzdury

Przeznaczenie można rozumieć tylko jako to, ze biorąc pod uwagę pewne czynniki, najprawdopodobniej z daną osobą bęzie tek, czy inaczej. A nie jakieś tam "jestes wybrany " huh.gif To dobre na opowiadania.

A przepowiadanie przyszłości, to porpostu umiejętność logicznego rozumowanai na podstawie posiadanych informacji. Myślę, że kiedyś zajmie się tym matematyka, albo fizyka... To dizedzina bardoz ścisła.

Powiem wam jeszcze, ze denerwują mnie te wszystkie horoskopy, przepowiednie, wróżki na telefon dry.gif


--------------------
Jestem myślicielką niezależną, wolną poszukiwaczką oazy nieskrępowanych istnień. Przemierzam pustynie w poszukiwaniu sensu... Czy odważysz się pójść za mną?

Myśli, marzenia, złudzenia. Moje życie...

Nie można dostać czegoś, nie tracąc czegoś w zamian.
Żeby coś otrzymać musisz poświęcić coś o podobnej wartości.
To zasada równoważnej wymiany.
To prawda o świecie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 06.06.2005 14:40
Post #16 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Rowling wyraźnie sugeruje, że jest wróżbiarstwo i Wróżbiarstwo. To pierwsze jest delikatnie mówiąc mało wiarygodne, a to drugie zajmuje się tak naprawdę zupełnie innymi sprawami niż przewidywanie co będzie za dwa tygodnie w środę na podwieczorek.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Black Syriusz
post 04.07.2005 19:48
Post #17 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 22
Dołączył: 26.05.2005
Skąd: Hogwart

Płeć: Mężczyzna



wrozbiarstwo to idiotyzm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hiob27
post 04.07.2005 20:18
Post #18 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 379
Dołączył: 28.05.2004

Płeć: Mężczyzna



W przeznaczenie nie wierzę ani horoskopy itp

Ale odnośnie znaków zodiaków to mówią one trochę prawdy tzn nie chodzi mi o to że tworzą jakąś magię wokół danej osoby czty co.ś w tym stylu ale naukowcy dowiedli ze ludzie urodzeni na od maja do sierpnia z reguły są optymistami, lepiej nastawieni na świat itp, a to za sprawą że gdy się urodzili było cipeło (przypuścmy tongue.gif) więc ich matki wychodziły najprawdopodobniej na dwór , a to miało ponoć ogromny wpływ na umysł młodego człowieka i tam takie pierdoły... tongue.gif

Ale odnośnie przysłości. Oczywiście że można coś przewidzieć np ja potrafię przewidzieć że jeśli staruszka 80 letnia spadnie z 30 piętra to się zabije -> i powiedzcie mi czy nie znam przyszłości? Ale tak naprawdę są ludzie którzy potrafią jakieś rzeczy przewidzieć może nie konkrety ale w każdym razie coś. Ważną kwestią są sny.
Np. moja mama: gdy przyśni jej się pewna rzecz budzi się momentalnie w nocy i następnego dnia zdarzy się na bank jakiś wypadek w rodzienie na który ona (moja mama) nie będzie miała żadnego wpływu -> zdarzało się to już z 10 razy. -> więc w takie coś akurat wierzę. dry.gif


--------------------
Prefekt Hufflepuff
user posted image ...... user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 04.07.2005 21:05
Post #19 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



mnie ostatnio zaczęły pasjonowac runy... a też niby wróżbiarstwo...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.04.2024 03:49