Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Ogłoszenie

Katon
post 31.05.2006 14:47
Post #1 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Witam. Nazywamy się Stagnacja, istniejemy prawie że bez przerwy od końca 2001 roku i chcemy zaprezentować nasz kawałek, który wysyłamy na open stage'a tutaj. Proszę o dwie rzeczy: pierwsza to recenzja (jeśli mógłbym zasugerować: osobna dla samej kompozycji, osobna zaś dla produkcji, w której ciągle zamierzamy zmienić kilka rzeczy jeśłi wystarczy czasu) albo chociaż jakieś ogólne wrażenie, druga to prośba o głosowanie. Nawet jeśli się wam nie podoba. Nawet jeśli uznacie, że mam gejowski głos. Nawet jeśli bas nie stroi. Od poniedziałku (raczej - możliwe, że od jeszcze następnego) będziemy w spisie kawałków trzeciej edycji i naprawdę kżdy głos się liczy. Głos waszych znajomych, rodziców i wogóle no. Będę szczerze zobowiązany i nigdy o was nie zapomnę kiedy już będę uwielbiany jak Julian Casablancas =P

ściągnij

Aha. Jeszcze jedno. Nie komentujcie tekstu. Nie ja go ułożyłem i wg. mnie to niegramatyczny bełkot, ale dobrze się śpiewa. Nie lubimy opowiadać o przekazie. Cały nasz przekaz to nasza muzyka. Prawie cały. Tak czy inaczej nie róbcie analiz, interpretacji i krytyk, bo nie ma co analizować. Najwyżej błędy.

jak chcesz żebyśmy głosowali to mógłbyś podać poprawny adres. http://muzyka.onet.pl/openstage //s.

uuu, faktycznie się pomyliłem. przepraszam/Katon

Ten post był edytowany przez Katon: 31.05.2006 18:51
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 31.05.2006 15:16
Post #2 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



Poza tym co Ci już na privie napisałem:
- głośniejsza perkusja
- ciut wyprofilować gitare solową z tą "kaczką"
- wszyscy skarżą się cholernie na jakość nagrania
- wokal raczej okej

To są wstępne opinie moich znajomych. Jak coś jeszcze napiszą, to dam Ci znać. Popracujcie jeszcze trochę nad tym kawałkiem. Jakby się udało poprawić jakość nagrania, to naprawdę w porządku.

Pewne rzeczy może uda się zrobić, ale obawiam się, że bez rewolucji. Niestety, nie stać nas na studiu, choćby i mało profesjonalne. Powalczymy. Dzięki. Mam nadzieję, że mimo wszystko będziecie głosować =) Katon

Ten post był edytowany przez Katon: 31.05.2006 15:18


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Avalon
post 31.05.2006 16:13
Post #3 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 360
Dołączył: 13.04.2003
Skąd: Gdańsk




odrazu zaznaczam, ze to tylko moja prywatna opinia i jak ktos sie z nia nie zgadza to mam to w dupie ;p
lecimy od poczatku:
gitara z kaczucha za szybko ginie przy przejsciu na drugi glosnik, pozniej jest za cicho, slychac praktycznie sam podklad ktory nie jest jakis mega interesujacy wiec fajnie by bylo ta gitarke wyeksponowac.
sekcja na podkladzie sie rozjezdza, lepiej by brzmialo gdyby bas ciagnol rowno ze stopa i werblem, bo jak ciagnie tak jak teraz to nie dosc, ze z perka sie troche chwieje to bas z gitara niby jada to samo ale brzmi to nierowno (gitara przyspiesza)
przejscie z zwrotki na refren strasznie kuleje, przydaloby sie jakiegos bridge tam wstawic, albo wczesniej zrobic jakies przejscie (chodzby na perce) refren jest nierowno zagrany (szczegolnie perka) znowu sie z basem rozjezdza. w samym refrenie przydalby sie jakis konkretniejszy przester, zamiast tej gitary z kaczka wrzucilbym gitare chodzby pod bas ciagnaca riffy tylko wlasnie na nizszych tonach (tak samo jak druga gitara tyle ze ona ciagnie oktawe wyzej) bo kurcze brakuje tam jaj, dziwi mnie tez ze zwrotka ma mocniejszy wykop niz refren a na ogol w rockowych produkcjach jest odwrotnie, jesli takie bylo zamierzenie to ok, jesli nie to proponuje perke zamiast na ridzie ciagnac to 2x wolniej nabijac na otwartym hihacie, odrazu zrobiloby sie zwawiej i fajniej do poskakania. 1:55, no fajne przejscie tylko kurcze nierowno znowu, proponuje wiecej z metronomem posiedziec na proobach w polowie tego przejscia fajnie by tez brzmialo jakby jakas funkowa gitarka z kaczucha wlazla i perka na pierwsza stopa przywalila jakiegos crasha. dobra doszedlem do sola, proste rockowe i chyba takie mialo byc, wiec spokens tylko za cicho solowa. hehe jak sie wydzierasz na solowe to juz mikrofon nie wyrabia smile.gif
ogolnie calosciowo rockowo i milo, tylko kurcze calosc psuja te drobne szczegoliki ktore wypisalem wyzej i przedewszystkim jakosc nagrania, jesli chcecie powazniej gdzies z tym startowac (chodzby tak jak napisales na openstage) to byloby bardzo bardzo bardzo wskazane gdybyscie sie zrzucili po 40~zl i nagrali to w studio, szczegolnie ubolewam nad wokalem bo kurcze widze ze spiewasz calkiem czysto barwa tez spoko ale jakosc nagrania wokalu to kicha, a jak chcecie trafic do mas to wokal to podstawa.
powodzenia! smile.gif


--------------------
/pewnie znowu wpadlem na jednego posta/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 31.05.2006 16:29
Post #4 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



No. I to jest kurde fachowy komentarz =D. Mniej więcej z jedną trzecią się nie zgadzam, z jedną trzecią tak, ale nic się nie da zrobić a o jedną trzecią powalczę. Wielkie dzięki!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 31.05.2006 20:20
Post #5 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



czy będzie bardzo niemile widziane jeśli w swojej recezji ogranicze się do jednego słowa?


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 01.06.2006 11:53
Post #6 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ależ skąd. Podejrzewam, że to będzie jakieś mocno krytyczne słowo, które trochę stępi moje ego i dzięki temu będę mógł się zacząć uczyć zamiast rozmyślać o karierze - go on =)

koszmarne =) //s.

Ten post był edytowany przez Sumiko: 03.06.2006 17:03
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gem
post 02.06.2006 13:03
Post #7 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta




Może nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale jeżeli chodzi o wokal, to sama kiedyś się w to trochę bawiłam. Ogólnie wygląda, że całkiem przyswajalna muzykę robicie smile.gif. Faktycznie, wersja dość kiepska, wokal niewyraźny i za cicho w porównaniu do podkładu, jak już ktoś nadmienił. Nie wiem, czy to wyłącznie wina jakości nagrania, ale ciężko zrozumieć jakiekolwiek słowa. Co Ty śpiewasz w refrenie? Tam jest „kill your pride”, a brzmi jak "bride". Przysłuchaj się sobie w 27s do 30s, ten fragment wokalu jest niedopracowany, brzmi jakbyś to robił na ostatnim wydechu. Słowa są niewyraźne za każdym razem po "you'd better kill your pride..." i coś tam, coś tam. Nie wiem, musiałabym usłyszeć to na żywo, albo bez podkładu. Dobrze, że akcent masz w miarę dobry. Najgorsze co może być, to jak ktoś rzuca się na anglojęzyczne teksty, a gawno z tego wyjdzie. No, pamiętaj, jak już będziesz sławny i uwielbiany, żeby przysłać mi płytę z autografem biggrin.gif.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 02.06.2006 13:47
Post #8 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Ahmed już napisał co mnie boli. Moich znajomych zresztą też. Najbardziej zaskoczyła mnie chyba opinia: "Co on tam sepleni? bo nie słychać..." ;>
Jak już ci Katon napisałem w PW, końcówka fajniutka.

Co do całego konkursu... zabili mnie zwycięzczy pierwszej edycji. Pozytywnie. Naprawdę pozytywnie.


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 02.06.2006 19:06
Post #9 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



QUOTE(Gem @ 02.06.2006 14:03)
No, pamiętaj, jak już będziesz sławny i uwielbiany, żeby przysłać mi płytę z autografem biggrin.gif.
*




Och, po tych wszystkich naszych awanturach możesz być pewna, że nie zapomnę =)

A idź MisieK. Nie żeby zawiść przeze mnie przemawiała, ale cholernie mi się ten kawałek nie podoba (jakkolwiek melodia refrenu faktycznie dobra - gdyby mniej było szafarzu i gdyby nie było wieśniackich zwrotek, to byłybo z tego coś). Szczególnie w kontekście perełek jakie pokonał... Przy Kulturze (zakochałem się w tej piosence; i w głosie wokalistki - z nimi mógłbym nawet przegrać, ale teraz możemy ich już tylko pomścić =P) albo i nawet przy tym albo i nawet przy tych xeroboyach to jest tylko świetnie wyprodukowana numetalowa nuda. W drugiej edycji też są kapitalne rzeczy. Big Fat Mama, ale przede wszystkim L.Stadt. Nikt tak w Polsce nie gra. Imponujące. O, a oni kubek w kubek jak my sprzed 3 lat =). Tylko teksty mieliśmy jednak trochę lepsze... Łezka się w oku kręci.


Acha. Komunikat. Chyba wylądujemy w czwartej edycji. Chcemy jeszcze popracować nad numerem. Uważam, że trzeba jeszcze raz nagrać bas, posiedzieć nad głośnością ścieżek, spróbować jeszcze coś oczyścić... Na ile jesteśmy w stanie przy naszej 'produkcji'. Więc nastawiajcie się na wielkie głosowanie raczej od poniedziałku 12tego =)

p.s. Jakkolwiek produkcja nie najlepsza to mam wrażenie, że trochę ludzi zwala na nią kwestie, które są wynikiem naszej woli. Na wokalu jest piasek, bo ja tak postanowiłem to zaśpiewać. Kaczka chrzęści bo ma chrzęszczący przester. Główny motyw się drze, bo tak chcieliśmy (no może troszeczkę mniej). Co Produkcyjne - Producentowi, ale my taki garaż lubimy i nawet w studiu nie chcielibyśmy się zbytnio oddalić od takich brzmień tylko zrealizować je lepiej.

Ten post był edytowany przez Katon: 02.06.2006 20:11
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gem
post 03.06.2006 13:07
Post #10 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta



QUOTE(Katon @ 02.06.2006 20:06)
QUOTE(Gem @ 02.06.2006 14:03)
No, pamiętaj, jak już będziesz sławny i uwielbiany, żeby przysłać mi płytę z autografem biggrin.gif.
*




Och, po tych wszystkich naszych awanturach możesz być pewna, że nie zapomnę =)

*


Ja nie traktuje tego w ogóle jako kłótnię... nie mieszam spraw zawodowych z prywatnymi ^.^...

Hmm... powinieneś czuć się zagrożony, kiedy w pobliżu grasuje "Szatan" - Violence On TV. Oryginalny temat, nie ma co.
Ale trzeba przyznać, że KOFEiNA niezła jest. Znaczy, pomijając moje uzależnienie od kawy, całkiem fajny utwór.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 03.06.2006 13:44
Post #11 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Co Produkcyjne - Producentowi, ale my taki garaż lubimy i nawet w studiu nie chcielibyśmy się zbytnio oddalić od takich brzmień tylko zrealizować je lepiej.


Dobry Garage nie jest zły ;] To się Wam chwali.
Tak jak pisałeś powyżej, poprawcie te niedociagnięcia. Rozumiem, że od stronych produkcyjnej, jakościowej i tak już nic nie zmienicie. Bez studia nie da się nagrać utworu czystego dźwiękowo, szmery zawsze będą i będzie to zapewne zniechęcać potencjalnych "wyborców". Ja zagłosuję, ludzi zachęcam, trzymam kciuki.
Odnośnie innych utworów z OpenStage'a. Zwycięzcy pierwszej edycji, mianowicie Pawilon - "Okna": kawał dobrej roboty, może i przebrzmiewa wtórnością, grają jak Pustki, momentami klimat Pogodna, pozytywne zaskoczenie. Co do L.Stadt, to się chyba nigdy nie przekonam, tak samo jak nie mogę zdzierżyć BRMC. Fakt faktem, są oryginalni, unikatowi na polskiej scenie, ale ten typ muzyki mi w ogóle nie odpowiada.


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 04.06.2006 19:28
Post #12 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Cóż, musimy się w jakiejś kwestii różnić - i tak jesteś człowiekiem, który ma najbliższy mi gust muzyczny z całego MF, a po głebszym zastanowieniu stwierdzam, że właściwie to niewielu ludzi w 'realu' rozumie mnie muzycznie aż tak dobrze. No ale miłość do wiejskiego, amerykańskiego folku ciągle pozostaje moją prywatną, osobistą namiętnością.

Zdecydowane. Wysyłamy na czwartą edycję. Skoro coś może być lepsze to niech będzie lepsze.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Avalon
post 04.06.2006 21:25
Post #13 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 360
Dołączył: 13.04.2003
Skąd: Gdańsk




QUOTE(Ahmed @ 03.06.2006 14:44)
Dobry Garage nie jest zły ;] To się Wam chwali.
Tak jak pisałeś powyżej, poprawcie te niedociagnięcia. Rozumiem, że od stronych produkcyjnej, jakościowej i tak już nic nie zmienicie. Bez studia nie da się nagrać utworu czystego dźwiękowo, szmery zawsze będą i będzie to zapewne zniechęcać potencjalnych "wyborców".
*


tu niestety sie nie zgodze, praktycznie najwieksza roznica miedzy studiem a nagraniem domowym jest w przypadku wokalu (tu wystarczy dobry mikrofon (jesli sie takowego nie posiada, to pozyczyc) i perką (co tez nie jest duzym problemem jak sie chce, kapela przewaznie ma znajomosci u innych kapel a do dobrego naglosnienia perki wystarczy 4-5 mikrofonow, albo ew. pojemnosciowka (a pozyczyc nie jest problem)), gitarki i basior masz jakość studyjna nawet jak nagrywasz w domu (wystarczy odpalic cooledita albo cubase, ustawic dobre brzmienia na efekcie <polecam poda line6'a starszy model to teraz koszt z rzedu 500zl (posprzedawac stare graty i sie uzbiera) a brzmi to jak marzenie, nawet wzmaka do tego nie potrzeba na koncerty, tylko zwykla koncowka mocy i paczka. reszta to tylko kwestia wprawnego masteringu).


--------------------
/pewnie znowu wpadlem na jednego posta/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 12.06.2006 16:58
Post #14 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Cóż, jeszcze tu się przypomnę. Już można głosować. W sygnaturce jest link - każdy głos jest na wagę złota. I za każdy dziękujemy z siłą KOSMICZNEJ ENERGII.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 12.06.2006 17:13
Post #15 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Głos oddany;p
a raczej głosy, ja, wszystkie moje e-maile i cała rodzina;p
kosmiczny opis x)

Ten post był edytowany przez MisieK: 12.06.2006 17:14


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 12.06.2006 20:12
Post #16 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Pokłony do samej ziemi, moi drodzy... Ty MisieK nagrodę otrzymasz w Gdyniu. Nad kwestią Estieja pomyślę =)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 12.06.2006 20:22
Post #17 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



wiesz co. źle zrobiłem, bo nie chciałbym się do twojej piosenki zrazić. puściłem staremu. niedość, że słucha kiedy może, to jeszcze chodzi po domu i nuci ;|


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 12.06.2006 20:28
Post #18 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



A czego Twój stary słucha, poza Stagnacją =P?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 12.06.2006 20:31
Post #19 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Kiedyś był normalny i słuchał Zeppelinów. A teraz... zdaża mu się nawet gwałcić moje uszy Ich3....


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 12.06.2006 20:32
Post #20 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



O rany. Mój nigdy nie przepadał za rockiem, ale przynajmniej słucha klasyki =) Jakkolwiek miło, że mu się podoba!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 12.06.2006 21:23
Post #21 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Zagłosowałem bo cię lubię. O kawałku się nie wypowiem bo nie mam karty muzycznej tu tongue.gif Jak posłucham to może coś napiszę wink2.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 12.06.2006 23:57
Post #22 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



Katonie, nawet Tymek się poświęcił i głosował na Stagnację, a nie na jakieś hip-hopy. Nie był zbytnio przekonany, ale oddał głos ;] I znowu coś bąknał, że może do Gdańska na zjazd przyjedzie, trzeba go tylko mocniej przekonywać.


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 14.06.2006 20:58
Post #23 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



mi sie nie podoba ten motyw przewodni, rytm takt czy inny laps. uwazam, ze jest niechwytliwy, wdodatku jakby kazdy gral tak, jak mu sie podoba. na poczatku bardzo to razi, pod koniec w sumie mozna zniesc.
ale glos moj masz ;)


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 14.06.2006 21:51
Post #24 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Ahmed @ 12.06.2006 23:57)
Katonie, nawet Tymek się poświęcił i głosował na Stagnację, a nie na jakieś hip-hopy. Nie był zbytnio przekonany, ale oddał głos ;] I znowu coś bąknał, że może do Gdańska na zjazd przyjedzie, trzeba go tylko mocniej przekonywać.
*



Tymek narzeka na brak funduszy. Ale przekonywalem go no i moze moze.. Proponuje meczyc go synchronicznie. Co godzine ktos dzwoni i meczy. Dla swietego spokoju powininen sie pojawic.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 20:37