Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Czym Teraz Zabija Czas Miłośnik Hp?

Guardian
post 18.10.2012 12:11
Post #1 

Guardian Outdoor


Grupa: wiecznie żywi...
Postów: 143
Dołączył: 06.04.2005
Skąd: www.harrypotter.org.pl

Płeć: Mężczyzna



Witam!
Harry Potter już dorósł i niestety jest małe prawdopodobieństwo, że będzie Rowling HP-reaktywacja! (No może coś o czarach po 30-tce.)

Ciekawi mnie co teraz porabiają Potterromaniacy, czym się zajmują, czym "zabijają" czas, jaki bohater zajął miejsce Harrego w ich sercach.

U mnie - no cóż - praca w Biurze Maklerskim (Giełda Warszawska), coraz trudniej o wolny czas, męczę gitarkę elektryczną (notorycznie), filmy, sport itd. A co u Was?


--------------------
"Najważniejsze to nie szkodzić!" - powiedział doktor James amputując głowę...

HarryPotter.org.pl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 18.10.2012 13:46
Post #2 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Tak swoją drogą naszła mnie refleksja, co to jest: Książka wydana 60 lat temu, będąca kontynuacją opowieści dla 10-latków, bardzo "staroświecka" w narracji, autor nie żyje od 40 lat, na listach bestsellerów ostatni raz była coś tak z 45 lat temu. O jakiej książce mowa?



Odpowiedź: Władca Pierścieni. Ciekawe jak na tym tle wypadnie kiedyś HP bo jako żywo nikt nie powie raczej obecnym fanom WP że za chwilę fenomen się skończy. przy czym dajmy na to twórcy filmu w materiałch dodatkowych podawali że czytali książkę mają coś między 8 a 15 rokiem życia.... Ale to wszystko dygresje.



Co do nowych bohaterów to sporo uwagii poświęcam Geraltowi z Rivii przede wszyskim w wersji gry, choć też audiobook uważam zasługuje na określ,enie superprodukcji, poza tym cóż, szykuje się powoli do aplikacji radcowskiej, zbieram książki i kodeksy i próbuje coś przyswoić.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 18.10.2012 22:54
Post #3 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



U mnie ostatnio na pytanie 'Co robisz w wolnym czasie' odpowiada się: Gdy jeszcze nie studiowałam i miałam wolny czas to... wink2.gif
A tak na serio - gdy już mam wolny czas to staram się czytać jak najwięcej pozycji niezwiązanych ze studiami - najlepiej takich, przy których muszę się zastanowić, mogę nacieszyć się ładnym językiem. Choć nie ma takiego bohatera, który zająłby miejsce Harry'ego, to jednak u mnie ostatnio też króluje Geralt, jednak tylko w wersji papierowej. Pewnie w przeciągu kilku dni to się zmieni wink2.gif


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 18.10.2012 22:56
Post #4 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



HP pójdzie w zapomnienie, bo to po prostu nie jest takie znowu ponadczasowe dzieło. Połowa funu była z uczestnictwa w fandomie i z czekania.

Zajmuję się kończeniem studiów, pisaniem prozy i książkami Dukaja. Między innymi.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 18.10.2012 22:56
Post #5 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



No proszę, dobry wybór jesli idzie o Geralta;) W wersji 'growej" to moja sisotra się niesamowicie wciągneła do gry w obie części, jest taką maniaczka jak ja w tym względzie a w nic podobnego nie gra a więc wiedźmin to też i w tej sferze klasa sama w sobie:)

Jakby powiedziała babcia "pierun wie jak będzie". Mnie się wydaje dajmy na to że pierwsze odicnki gwiezdnych wojen nie mają nic z ponadczasowości a moja calkiem poważna koleżanka, prawicza z wielkie kancelarii poszła wykupić kilka pakietów burgerów w MCDonaldzie bo w każdym była inna zabawka ze star wars, obiwesiła sobie pokój też różnymi kosmicznymi plkatami i pokazuje na fotkach swoich że uchwyciłą ufo, wszystko na serio. Oczywiscie masowość się kończy ale różne są koleje losu takich wzbudzjących emocje dzieł.

Ten post był edytowany przez Hagrid: 18.10.2012 23:02


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 20.10.2012 16:44
Post #6 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



absolutnie się z Przemkiem nie zgadzam (ha!)

nie mogę się doczekać, aż będę moim dzieciom HP czytać, nie macie podobnie? kończę teraz moje post-HarryPotterStudio experience z lekturą wszystkich tomów jeden po drugim i nie mogę przestać zachwycać się tym, jak niesamowicie dobra to lektura: dawało radę, kiedy miałam 12 lat, daje radę teraz, kiedy mam 23 i nie wiem, czy kiedykolwiek przestanie. patrząc z bucowskiego punktu widzenia polonisty kończącego zdobywanie kierunkowego wykształcenia z całym przekonaniem oceniam: to jest cholernie dobrze skonstruowana opowieść.

ja się zajmuję pracą w administracji na uczelni, kończeniem magisterki z edytorstwa staropolskiego, myśleniem o doktoracie i przyszłej pracy w uniwersytecie, uczeniem się do CPE i różnymi innymi bzdurami wink2.gif


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 20.10.2012 17:29
Post #7 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Z perspektywy czasu widzę że to rzeczywiscie jest neisamowicie dobrze napisana opowieść, jak ktoś da radę jednej książce to i polubi całość, zresztą to jednak o wiele bardziej uniwersalna opowieść niż dajmy na to Ania z Zielonego Wzgóza czy przygody Tomka, nie zapowiada się też by o książce zapomnieli czytelnicy.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Guardian
post 21.10.2012 11:47
Post #8 

Guardian Outdoor


Grupa: wiecznie żywi...
Postów: 143
Dołączył: 06.04.2005
Skąd: www.harrypotter.org.pl

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Odpowiedź: Władca Pierścieni. Ciekawe jak na tym tle wypadnie kiedyś HP bo jako żywo nikt nie powie raczej obecnym fanom WP że za chwilę fenomen się skończy. przy czym dajmy na to twórcy filmu w materiałach dodatkowych podawali że czytali książkę mają coś między 8 a 15 rokiem życia.... Ale to wszystko dygresje.


Władcę pierścieni i Hobbita pochłonąłem dawno temu - Tolkien jest rewelacyjny - a I część filmu - po prostu powaliła mnie jako miłośnika przygód Froda i jego paczki, czekam z niecierpliwością na Hobbita, może masz racje z Harrym, ale mam świadomość, że nigdy już nie wróci masowa pasja.


--------------------
"Najważniejsze to nie szkodzić!" - powiedział doktor James amputując głowę...

HarryPotter.org.pl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 21.10.2012 14:25
Post #9 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Też jestem wielkim fanem władcym, ale to jest właśnie ciekawe, bo pomijając nawet film książka cieszy się sporą popularnością, są fora czy nawet portale o tej tematyce a książka została wydana w Polsce 50 lat temu i na pewno przeczytało ją i tak kilak razy mniej osób niż HP. Teraz jest o tyle nietypowa sytuacja że HP już nie jest bestsellerem, tak naprawdę już nigdy ani Władaca ani HP, ani dajmy na to Wiedźmin nie zmieszczą się na żadnej liście top 50 sprzedaży ale w dłuższej perspwktywie nadal będzie tak że niemal każdy kto czyta będzie wiedział o co chodzi.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 22.10.2012 19:21
Post #10 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



QUOTE(em @ 20.10.2012 16:44)
absolutnie się z Przemkiem nie zgadzam (ha!)

nie mogę się doczekać, aż będę moim dzieciom HP czytać, nie macie podobnie? kończę teraz moje post-HarryPotterStudio experience z lekturą wszystkich tomów jeden po drugim i nie mogę przestać zachwycać się tym, jak niesamowicie dobra to lektura: dawało radę, kiedy miałam 12 lat, daje radę teraz, kiedy mam 23 i nie wiem, czy kiedykolwiek przestanie. patrząc z bucowskiego punktu widzenia polonisty kończącego zdobywanie kierunkowego wykształcenia z całym przekonaniem oceniam: to jest cholernie dobrze skonstruowana opowieść.
*



Cóż za zaskoczenie wink2.gif

Może tak jest, może są AŻ TAK DOBRE, musiałbym wrócić do książek i pomyśleć. Nie planuję (póki co) dzieci, więc nie myślałem o czytaniu im.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 22.10.2012 19:30
Post #11 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



W sumie wracałem parukrotnie do HP, wprawdzie dawno ale niewiel książek miałem ochotę czytać więcej niż raz a tutaj jednak sprawiało mi to przyjemność


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 22.10.2012 23:40
Post #12 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



HP przeczytałem raz ciągiem i więcej jakoś potrzeby powrotu nie czuję, zwłaszcza że swego czasu pożyczyłem 3 pierwsze tomy i słuch po nich zaginął z dobre x lat temu. Chociaż moja dziewczyna wraca co jakiś czas, bo czytanie HP ją odstresowywuje.
Kurde, rejestracja na forum z 9-8 lat temu, kwiat gimbazy kurde. Teraz już powolny koniec studiowania nadchodzi. Człowiek jakieś wolontariaty uskutecznia, jeszcze się uczyć trzeba oj losie.
A i tak siedzę po godzinach i gram w jakieś World Of Tanks czy durne RPG i planszówki. Cały czas jest we mnie jakiś gówniarz (:


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 22.10.2012 23:49
Post #13 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Różnie można sobie z tym radzić, przecież teraz średnia wieku we wszelkiej aktywnosci to 30 lat, nie stresuj się kolog nutella.gif


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nea
post 23.10.2012 21:22
Post #14 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 162
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Kostrzyn

Płeć: Kobieta



Teraz ja!
Do czytania HP nie wracam z prozaicznego powodu - książki stoją u rodziców w domu. Gdybym je miała przy sobie, może bym czytała, nie wiem. Zastanawiam się poważnie nad czytaniem kiedyś w oryginale. Postanowiliśmy też z chłopakiem oglądać filmy wszystkie po kolei bez napisów i jakoś czułam magię ale w sumie póki co widzieliśmy tylko 1szą część i entuzjazm chwilowo zniknął.

A tak bardziej życiowo: kończę studia, po których nie ma pracy w tym kraju i ogólnie się obijam, tzn: zaczytuję w polskiej fantastyce, łupię w RPGi komputerowe i fabularne, gotuję i piekę na potęgę oraz zupełnie hobbystycznie dłubię sobie w różnych rękodziełach (głównie babskie rzeczy typu biżuteria i uczę się robić na drutach biggrin.gif).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 23.10.2012 22:15
Post #15 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



PIerwszy film to jak dla mnie przedsmak dopiero, w zasadzie wszystkie kolejne bardziej wciągają, HP po raz drugi świetnie się czyta, zresztą fabularnie może zaskoczyć, jak czytałem drugi raz HP6 to w zasadzie ogormne poczucie nowości i dobrze:)

Pomyśl z tymi rękodziełami o allegro, naprawdę warto się rozejrzeć, rękodzieło cieszy się sporym wzięciem, a biżuteria szczególnie:)


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nea
post 23.10.2012 22:52
Post #16 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 162
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Kostrzyn

Płeć: Kobieta



QUOTE(Hagrid @ 23.10.2012 22:15)
Pomyśl z tymi rękodziełami o allegro, naprawdę warto się rozejrzeć, rękodzieło cieszy się sporym wzięciem, a biżuteria szczególnie:)
*



Wiem, patrzyłam. Póki co jest to dla mnie sposób na poszerzenie swojej kolekcji biżuterii i uradowanie znajomych i rodziny ale jakby zaczęło być ciężko finansowo, zawsze mogę spróbować coś sprzedawać. Gorzej, że wtedy trzeba by mieć otwartą działalność gospodarczą. tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 23.10.2012 23:13
Post #17 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Nea @ 23.10.2012 23:52)
QUOTE(Hagrid @ 23.10.2012 22:15)
Pomyśl z tymi rękodziełami o allegro, naprawdę warto się rozejrzeć, rękodzieło cieszy się sporym wzięciem, a biżuteria szczególnie:)
*



Wiem, patrzyłam. Póki co jest to dla mnie sposób na poszerzenie swojej kolekcji biżuterii i uradowanie znajomych i rodziny ale jakby zaczęło być ciężko finansowo, zawsze mogę spróbować coś sprzedawać. Gorzej, że wtedy trzeba by mieć otwartą działalność gospodarczą. tongue.gif
*



Wiesz, ja też na studiach się rozglądałem tylko...a po studiach skończyło się tak że moim zawodem jest sklep na allegro;d Nie powiem mam tu rozeznanie więc jakby co służe wszelką radąsmile.gif


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nea
post 23.10.2012 23:32
Post #18 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 162
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Kostrzyn

Płeć: Kobieta



Ciągle liczę, że znajdę pracę po studiach ale jakbym się jednak boleśnie zderzyła z rzeczywistością to się zgłoszę. biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 23.10.2012 23:39
Post #19 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Przynajmniej na allegro nie trzeba wstawać o 8-mej;d Co najwyżej odbiera się o8-mej telefony z głupimi pytaniami biggrin.gif


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 24.10.2012 14:35
Post #20 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



Damn Aldona, chciałam przy Twoim poście kliknąć lubie to ;D

Skończyłam studia, zaczęłam podyplomówkę, szukam pracy w reklamie (choć moja promotorka ma mi chyba do zaproponowania coś na uczelni, we will see). W wolnych chwilach gotuję, podśpiewuję i zgłębiam światek muzyczny. Raz na parę tygodni/miesięcy uda się spotkać z kimś z magicznych smile.gif

edit: i tak jak Aldona zaczęłam czytać HP od nowa w ubiegłym miesiącu!

Ten post był edytowany przez Neonai: 24.10.2012 14:39
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 24.10.2012 15:35
Post #21 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Wiecie że ja też się przypmierzam od paru tyhodni do HP? No i mam coraz większy smak, a spojrzałem trochę na powieść z innej perspektywy przeglądając Garry Potter wiki, odkryłem tam przypadkiem biogramy różnych uczniów, z podziałem na lata nauki itp, i się zorientowałem że niektóych nie koajrzę zupełnie, nawez z nazwiska(!) a występowali w 4 albo 5 tomach w różnych kontekstach, zorientowałem się jak Rwoling dobrze ogarniała ten świat już przy pierwszym tomie, ciekawie będzie poczytać właśnie dla różnych smaczków, ja mam jakoś tak dziwnie że zapominam drobniejsze wydarzenia i to potem tylko dodaje smaku lekturze.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 19.03.2024 04:55