Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony « < 4 5 6 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Zakon Czy Śmierciożercy, Gdzie lepsi czarodzieje?

Zeti
post 23.02.2007 12:41
Post #126 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(anagda @ 23.02.2007 11:16)
QUOTE
Ale pierwswze szłyszę, że Lupin jest ciamajdowaty. (ciamajdowaty, moja droga, do był Longbottom... i też BYŁ, teraz już raczej nie jest aż tak bardzo).
Jakoś nie przypominam sobie, by Remus był pierdołą, wręcz przeciwne odniosłam wrażenie.


Lupin to jeden z moich ulubionych postaci. To jednak nie zmienia faktu, że jak dla mnie jest mało zdecydowany (ja nie mówię, wykonywał bardzo ważne zadania dla Zakonu, nic tego nie zmieni) no i na moje oko taki troszkę ciamajdowaty.
*



Mi nigdy nie wydawał sie ciamajdą. Był może troche "wyświechtany" ale może po prostu brakowało mu galeonów na nowa szatę. Był bohaterem. bo działał jako tajny agent wśród wilkołaków. A to juz coś. Co do zdecydowania to troche powoli dochodził do tego zeby być z Tonks. Musiał zobaczyć, że ktioś inny ma podobny przypadek jak on i postąpił podobnie, ale nie był ciamajdą. Jego reakcja w pociagu mówi sama za siebie. Szybko przegonił dementora, co jak wiemy nalezy do bardzo zaawansowanej magii obronnej ( Chociaż 28 pietnastolatków potrafiło się go nauczyć w dosyc szybkim tępie i bez dementora lub jego imitacji)


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 23.02.2007 13:04
Post #127 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE
Szybko przegonił dementora, co jak wiemy nalezy do bardzo zaawansowanej magii obronnej

Nie zapominaj, że Lupin miał uczyć opcm w Hogwarcie. Więc przynajmniej z założenia powinien się znać na obronie wink2.gif

Ja nie wątpię w jego umiejętności. Ale to nie zmienia faktu, że jest z lekka... tongue.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 23.02.2007 13:14
Post #128 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Temat ma sześć podstron, to się w końcu zainteresowałam cheess.gif.

Lupin ciamajdowaty? Nigdy w życiu. Lupin jest po prostu ciepły, zrównoważony, spokojny. Zmęczony. Ale nie ciamajdowaty. Lupin to zdecydowanie najukochańszy z Huncwotów mój, może dlatego że jest również gejem wink2.gif.

Ten post był edytowany przez owczarnia: 23.02.2007 13:16


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smagliczka
post 23.02.2007 13:25
Post #129 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 638
Dołączył: 21.10.2005
Skąd: Warszawa

Płeć: Kobieta



Lupin jest najukochańszy, jak najbardziej - chyba nie tylko z Huncwotów - ale nie jest gejem (w żadnym wypadku! mad.gif ) cheess.gif

tongue.gif

Ten post był edytowany przez smagliczka: 23.02.2007 13:27
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 23.02.2007 13:27
Post #130 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(anagda @ 23.02.2007 12:04)
Nie zapominaj, że Lupin miał uczyć opcm w Hogwarcie. Więc przynajmniej z założenia powinien się znać na obronie wink2.gif


Niby musiał, ale wcale nie musiał. W końcu dwójka z nauczycieli OPCM (Lockhart i Umbridge) Nie znali chyba żadnych zaklęć obronnych. Och przepraszam. Lockchart teoretycznie znał zaklęcie poskramiające chochliki biggrin.gif


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 23.02.2007 13:39
Post #131 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(smagliczka @ 23.02.2007 12:25)
Lupin jest najukochańszy, jak najbardziej - chyba nie tylko z Huncwotów - ale nie jest gejem (w żadnym wypadku! mad.gif ) cheess.gif

tongue.gif
*


Tralalala cheess.gif.

QUOTE(Zeti @ 23.02.2007 12:27)
QUOTE(anagda @ 23.02.2007 12:04)
Nie zapominaj, że Lupin miał uczyć opcm w Hogwarcie. Więc przynajmniej z założenia powinien się znać na obronie wink2.gif


Niby musiał, ale wcale nie musiał. W końcu dwójka z nauczycieli OPCM (Lockhart i Umbridge) Nie znali chyba żadnych zaklęć obronnych. Och przepraszam. Lockchart teoretycznie znał zaklęcie poskramiające chochliki biggrin.gif
*


Musiał. Przypomnij sobie, co mówiła (a raczej wyrzygała w twarz Umbridgowej) profesor McGonagall: to był jedyny kompetentny nauczyciel OPCM. Wskazywały na to zresztą także różne inne rzeczy, jak na przykład czekolada w pociągu (i komentarz Madam Pomfrey, że "nareszcie mamy nauczyciela OPCM, który zna się na rzeczy"), lub też Patronus Harry'ego. W sensie że zdołał go tego zaklęcia nauczyć.

Ten post był edytowany przez owczarnia: 23.02.2007 13:43


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 23.02.2007 13:47
Post #132 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Może być ewentualnie bi. Gejem nie jest na szczęście i jest to pewne =D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smagliczka
post 23.02.2007 13:47
Post #133 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 638
Dołączył: 21.10.2005
Skąd: Warszawa

Płeć: Kobieta



QUOTE
Tralalala cheess.gif .


Nie zatykaj uszu. To nic nie zmieni. tongue.gif (pociągają cię geje? tak gwoli ścisłości?)

No, ale przynajmniej zgadzamy się w kwestii nie-ciapowatości.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 23.02.2007 15:30
Post #134 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE
Tralalala  cheess.gif


Widzę, że owca ma własne zdanie na ten temat tongue.gif


QUOTE
Może być ewentualnie bi. Gejem nie jest na szczęście i jest to pewne =D


A to, że nie chciał Tonks? laugh.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 23.02.2007 18:31
Post #135 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(smagliczka @ 23.02.2007 12:47)
(pociągają cię geje? tak gwoli ścisłości?)
*


I to jeszcze jak (tak gwoli ścisłości)!


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smagliczka
post 23.02.2007 18:46
Post #136 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 638
Dołączył: 21.10.2005
Skąd: Warszawa

Płeć: Kobieta



O mój BoRZe! cheess.gif
(i Matko Borska - gwoli ścisłości)

No dobra. Kuniec offtopu :}
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 23.02.2007 18:51
Post #137 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Dałam nawet temu wyraz swego czasu, hehe.

Koniec tak, tak.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dolohov
post 22.03.2007 19:09
Post #138 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 08.07.2005
Skąd: Oberschlesien

Płeć: Mężczyzna



Ja uważam że Śmierciożercy są górą. Dlaczego? Otóż, jak ktoś mądry przede mną wspomniał, mają zdolność zabijania, wymuszania informacji poprzez tortury, czy zmuszania ludzi do robie czegoś mimo ich woli. A czymże jest to wszystko jak nie siłą? Jak głosi kodeks Sithów - siła rodzi potęgę, a potęga rodzi zwycięstwo. Osobiście wątpie ażeby bogobojni członkowie Zakonu Feniksa (którzy stracili Dumbledora, jedynego którego bał się Czarny Pan) dali radę zwyciężyć. Drętwotą to można potraktować natrętnego kolegę, a nie bezlitosnych i zimnych morderców. Koniec końców i tak zwycięży zakon dzięki sile miłości i Chłopcu Który Przeżył :/


--------------------
VIDE CUI FIDE

user posted image

user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 23.03.2007 13:09
Post #139 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Oj, frajerne gówniarstwo. Przejdzie mu jak się zakocha, albo mu nie przejdzie i zostanie pryszczatym metalem czytającym Nitschego. Pfff...

Weź już napisz tego posta, bo mnie ciekawość zżera co tam napiszę Darth Dolohowie.

Ten post był edytowany przez Katon: 23.03.2007 14:07
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dolohov
post 23.03.2007 14:06
Post #140 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 08.07.2005
Skąd: Oberschlesien

Płeć: Mężczyzna



Nie każdy kto twierdzi że Avada zabija, a Drętwota nie, musi byc, jak to wspaniałomyślnie określiłeś "frajerskim gówniarzem". Nie jestem i nie będę "pryszczatym metalem", ale REALISTĄ. Kimś kto potrafi odróżnić karabin maszynowy od pałki czy paralizatora.

QUOTE
Przejdzie mu jak się zakocha


Przejdzie mi jak zobaczę wojnę wygraną dzięki "sile miłości".


--------------------
VIDE CUI FIDE

user posted image

user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 23.03.2007 14:12
Post #141 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Aś pojechał. Pisałeś tak długo, że spodziewałem się jakiejś wykładni filozofii Ciemnej Strony Mocy. Rozczarowałeś mnie, mój młody padawanie.

A tak poważnie, to wojen nie wygrywa się siłą miłości, ale bardzo często wygrywa się dzięki wysokim morale, poświęceniu społeczeństwa, wierze w słuszność, sprawnej ekonomii, poczuciu związania żołnierzy ze sprawą dla jakiej walczą, etc. Niemcom jakoś okrucieństwo nie pomogło wygrać. A na początku wygrywali nie dzięki niemu, ale dzięki genialnym dowódcom i noweczesnej technologii wojskowej.

Umknęła Ci, Lordzie Sith cała dyskusja w tym temacie nt. istoty Avady, która nie jest karabinem. Nie mam ochoty jej streszczać. Przeczytaj sobie, albo nie.

Nie jesteś żadnym realistą. Jesteś 15latkiem o śmiesznym spojrzeniu na rzeczywistość. Imponuje Ci siła i bezwzględność, więc pewnie Ci jej brakuje.

Na początek proponuję piosenkę "Dobre rady" Wyjebanych W Dobrej Wierze, a potem mimo wszystko radzę się zakochać. Niech Moc Będzie Z Tobą!

Ten post był edytowany przez Katon: 23.03.2007 14:19
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dolohov
post 23.03.2007 14:19
Post #142 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 08.07.2005
Skąd: Oberschlesien

Płeć: Mężczyzna



5 minut temu sie zakochałem. Teraz widzę prawdę. Widzę że moje poglądy były bardzo niedobre i nie grzeczne. Siła miłości mnie oświeciła. Rzeczywiście wszystko co mówiłeś jest prawdą. Żałosny 15 latek ze śmieszną wizją świata. Od teraz imponuje mi dobro i miłość. Dziękuję Mistrzu Yoda.


--------------------
VIDE CUI FIDE

user posted image

user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 23.03.2007 14:25
Post #143 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Cała przyjemność po mojej stronie, Dolohovie.

Ale jest w Tobie gniew. Jest w Tobie szyderstwo. Ciemna strona silna jest w Tobie. A ciemna strona jest ścieżką słabych, co o potędze roją i władzy nam innymi. Słaby ten jest, kto swemu uczniowi ufać nie może. Słaby jest ten, kto w strachu ciągłym trwa. Słaby jest, kto nie poznał jaką siłę miłość dać może. Siłę, która nie strzela lepiej niż kałasznikow, ale często pozwala lepiej strzelać z kałasznikowa, chociaż może to nie mieścić w głowie się Ci, młody Sithcie. Tak. Młody malarz na ciemną stronę przeszedł niegdyś, gdyż był w nim gniew. I była w nim słabość. I była bezsilność. Rozpacz ścieżką ciemnej strony jest. Czarne płaszcze i groza na twarzach od wieków brak siły maskować zwykły. Silny może być wspaniałomyślny. Słaby jest jak hiena i hieną się staję. Dorośnij, młody padawanie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dolohov
post 23.03.2007 15:44
Post #144 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 08.07.2005
Skąd: Oberschlesien

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
esteś zafascynowany złem? Uważasz, że zło jest lepsze od dobra?


W żadnym wypadku !!!

Widziałem i doświadczyłem zbyt wiele złego żeby tak uważać. Znam ludzi złych (złodziei, narkomanów, pseudokibiców) i ludzi dobrych. I zdecydowanie wolę towarzystwo tych dobrych. Uważam natomiast, że Zakon jest przesadnie dobry. Rozumiem że morderstwo to nie przelewki, ale co innego jest zabić gwałciciela bez sumienia, a co innego niewinnego człowieka. Zależy też co się rozumie pod pojęciem "dobra". Np. Amerykanie zwyciężyli nad reżimem Husaina w Iraku. Teorytycznie jest to dobra sprawa. Ale czy dla ludzi zamieszkujących ten kraj jest to dobre rozwiązanie? Czy podoba im się to że idąc na targ jakiś palant może siebie i przy okazji mnóstwo innych ludzi, wysadzić w powietrze? Wszystko zależy od punktu widzenia. Widocznie Pan Katon ma nieco inny, bardziej dojrzalszy punkt widzenia niż ja.

Jeśli chodzi o nick to chyba za bardzo panikujecie...Jakbym miałbym nick FrajerskiGówiarz to martwiłbyś się o to czy jestem frajerem? Nie sądzę.

jeszcze raz powtarzam - nie jestem lordem sithów, który uwielbia ból i cierpienie. Daleko mi od tego.

Ten post był edytowany przez Dolohov: 23.03.2007 15:48


--------------------
VIDE CUI FIDE

user posted image

user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 23.03.2007 15:54
Post #145 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Ale wiesz, nick o czymś świadczy. Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wybierając go, bywa, że podświadomie zdecydujemy się na taki, który jest bliski tym mniej widocznym stronom naszej osobowości. Wiem coś o tym.

Nie będę się odnosił do słów skierowanych do Katona, bo... są skierowane do Katona.
Ale chcę Ci powiedzieć, Dolohovie, że zło to nie tylko zabijanie, gwałcenie i torturowanie. Zło bywa znacznie bardziej perfidne. Czy dzieciak, za którym rzucisz mięsem na korytarzu, bo nieumyślnie na ciebie wpadł, nie dostrzegł w Tobie zła? Czy papierosy, które zacząłeś palić w ramach buntu przeciw czemuś/komuś, nie daja ci takiej nie do końca pozytywnej przyjemności? Czy śmiech z mało lubianego kolegi, który się przewrócił, nie ma w sobie złych nut? Nic nie jest takie proste, jak się wydaje.
Zresztą zło można też czynić sobie. Wpadając w nałogi, okaleczając się, odcinając od świata i ludzi...

A czy Zakon jest za święty? Walczy, kiedy trzeba. W starciach, które widzieliśmy, poległy DWIE osoby (Syriusz i Dumbledore), w sumie niewiele zostało rannych, zaś siły śmierciożerców zostały uszczuplone o tych schwytanych pod koniec ZF. Wroga nie pokonuje się tylko zabijając go. Pomyśl o tym.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 23.03.2007 18:55
Post #146 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Nie no, ok. Wiesz, ja się też zagalopowałem nieco, bo forma dyskusji mnie porwała.

Nie można być przesadnie dobrym. Można stosować niewspółmierne do sytuacji środki, ale to nie ma co do zasady wiele wspólnego z dobrem i złem. Zgadzam się, że często w walce ze złem trzeba być stanowczym. Rzecz w tym, żeby nie stać się złym.

Zacytuję mojego znienawidzonego filozofa:

"Kiedy patrzysz w Otchłań, ona patrzy na ciebie. Walcząc z potworami uważaj, by samemu nie stać się jednym z nich"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 23.03.2007 19:14
Post #147 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



A ja myślałem, że ten spór nie doprowadzi nas do Nietzschego. A jednak się myliłem.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 23.03.2007 19:24
Post #148 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Cóż, tak to już z nim jest, że zawsze wypływa przy takich okazjach. Akurat ten cytat zawsze lubiłem. Czego o całości filozofii Herr Fryderyka powiedzieć już nie mogę.

Podobno panicznie bał się krowy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 24.03.2007 10:39
Post #149 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Co ma krowa? To, że facet, który bredził o nadczłowieku całe życie bał się świata. Był życiową dupą. Rozhisteryzowanym panikarzem. Był takim nadczłowiekiem jak Hitler nordem. Ale to oczywiście nie dyskwalifikuje jego filozofii.

Nietscheanizm jest przerażający, bo tworzy cały system autoułudy, która w dodatku ma posmak wyzwalania się z ułudy. W dodatku stawia wybitnie niepraktyczną tezę, że odrzucenie moralności daje siłę. Zupełny nonsens. To właśnie elementy humanistyczno-chrystianistyczne (bez kontekstu religijnego - chrystianizm jako postawa w stosunku do bliźniego) dają siłę. I woli, i ducha i wogóle jako jedyne pozwalają wspiąć się 'wyżej'. Można być nadczłowiekiem dopóki się tego nie wie. Dopóki widzi się siebie jako sługę wszystkich. W momencie kiedy taki nadczłowiek spojrzy na siebie z zadowoleniem jest już normalnym (choć dalej szlachetnym) człowiekiem. Ktoś kto wspina się na wyżyny świadomości swego nadczłowieczeństwa dlatego, że odrzuca te wartości jest w najlepszym przypadku błaznem.

Ten post był edytowany przez Katon: 24.03.2007 15:04
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 24.03.2007 23:15
Post #150 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Mathew, you make children scared.


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Strony « < 4 5 6
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 06.05.2024 04:23