Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Pobocza Twilajta, Czyli, wrażliwy wampir to lepszy wampir

Katon
post 28.01.2009 11:54
Post #1 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Tak zostawiając na boku główną dyskusję, skąd to przekonanie, że "osoby, które nie jedzą mięsa są bardziej otwarte na świat wokół, inaczej też nieco go postrzegają"? O ile może co drugiego członu zdanie ewentualnie mógłbym się zgodzić, o tyle z moich życiowych obserwacji wynika, że nie istnieje żadna realna korelacja. A bardzo często wegetarianie to fanatycy z szaleństwem, którzy patrzą na ludzi jedzących mięso jak na esesmanów, ewentualnie z nieukrywaną pogardą. Oczywiście są też mili i otwarci, ale wydaje mi się, że jak już coś to część miłych i otwartych ludzi zostaje wegetarianami po prostu, a nie są mili, bo nimi zostali.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Odpowiedzi
owczarnia
post 29.01.2009 16:32
Post #2 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Avada: a jednak wiem, o co Ci chodzi. Sęk w tym, że nie tylko treść do mnie nie przemawia, ale i forma.

Katon:
1) Wiesz, to jest taka odpowiedź z cyklu "dobra na wszystko". Zawsze można powiedzieć, że tak właściwie to nic nie wiadomo, nikt niczego nie udowodnił, i tym sposobem dojść nawet do tego, że tak właściwie to Murzyni jednak są głupsi i prymitywniejsi od nas, tyle że to niepopularny pogląd. Pewnych rzeczy nie oszukasz. Ja nikogo nie namawiam, żeby przestał jeść mięso, najlepszy dowód, że mój własny mąż i syn jedzą. Ale jeżeli badania naukowe wyraźnie dowodzą, że ciało człowieka jest nieprzystosowane do wydalania nadmiernej ilości tłuszczu zwierzęcego i cholesterolu, że białka i tłuszcze roślinne zdecydowanie lepiej tolerujemy, że jelita słabo sobie dają radę z trawieniem mięcha i stąd nowotwory (oczywiście w dużym uproszczeniu), to to chyba mówi samo za siebie. Lew także, spodziewam się, przeżyje jakoś tam na marchewce, być może nawet z czasem ją polubi. Tylko z jakim skutkiem dla zdrowia? A u ludzi jest odwrotnie, zwłaszcza odkąd cywilizacja szaleje.

Czy jesteś w stanie podać mi przykład choć jednej ciężkiej choroby, wywołanej bezpośrednio wegetarianizmem?

2) Hm. Tu zastanawia mnie jedno: skąd teza, że nasze życie jest warte tyle samo, co krowy? Czy ja rzucałam tu gdzieś taką?... Nie wiem, może jacyś inni wegetarianie, nieznani mi, rzucają, bo ci, których znam, nigdy w życiu by czegoś takiego nie powiedzieli.

W temacie Hitlera (specjalnie z osobnego akapitu, żeby nikomu nie umknęło):
QUOTE
Hitler NIE był wegetarianinem

W związku z pojawiającymi się co jakiś czas bredniami powtarzanymi w prasie i radio, jakoby A. Hitler był wegetarianinem, zachęcam do poczytania na ten temat poniższego fragmentu ksiażki dr Charlesa Pattersona pt."Wieczna Treblinka".

Ralph Meyer w swojej książce pt. The „Hitler Diet” for Disease and War, pisze, że Goebbelsowska propaganda przedstawiająca Hitlera jako łagodnego wegetarianina, ogłupiła nawet wielu czołowych przywódców i biografów: „Te brednie są wciąż powtarzane, by zdyskredytować wegetarianizm i obrońców praw zwierząt. Jak wielu ludzi zostało zniechęconych przez samo tylko napomknięcie o tym, ponieważ oni brzydzą się czymkolwiek, co mogłoby mieć związek z Hitlerem”.

Polecam dalszą lekturę tego artykułu tutaj smile.gif. Z ciekawostek mogę dorzucić, że Hitler była akuratnie bardzo dobrym przykładem ofiary mięsożerności - chorował na żołądek i lekarz zalecił mu lżejszą dietę. Jednakowoż bynajmniej nie przestał jeść mięsa całkowicie, ograniczył się jedynie do białego. To tyle.

Wracając do sedna. Bynajmniej nie stoję na pozycji, że zwierzęta należy stawiać równo z ludźmi. Oszczędzę tu sobie gadki na temat zdecydowanej wyższości zwierząt nad nami w pewnych kwestiach, na przykład takiej, że jedzą żeby przeżyć. Nie zabijają się bezmyślnie, dla przyjemności. Dla ozdób. Dla frajdy polowania. Zabijają, bo są drapieżnikami i mięso stanowi podstawę ich diety, oczywiście tych mięsożernych. Człowiek natomiast, niestety, bardzo rzadko zabija z prawdziwej potrzeby. Tak jak na przykład ci chłopi, o których wspominasz. Zarzynali własnoręcznie wyhodowane świnie, bo musieli mieć co jeść. I ja to rozumiem. Prosty człowiek, prosta logika.

I tu zmierzamy ładniutko do moich wniosków ogólnych: im mniej prosty człowiek, tym bardziej znane jest mu uczucie empatii. Tym częściej się zastanowi nad losem innych stworzeń, a nie tylko burczeniem w swoim żołądku. Pokombinuje, czy da się zrobić tak, żeby i burczeć przestało, i żeby może niekoniecznie trzeba było od razu w tym celu poczynać, hodować, tuczyć, a następnie zarzynać zwierzę. Bo nie wiem, czy tak ogólnie to do Ciebie dociera, ale my nie polujemy na zwierzynę taką wiesz, co luzem lata. Tu nie ma mowy o naturalnej regulacji, jak u dzikich drapieżników - zje, co upoluje, a jak nie to biega głodny. My sobie to zabijanie elegancko zamawiamy. Specjalnie dla nas i tylko wyłącznie w celu zaspokojenia wymagań naszego podniebienia te zwierzęta się w ogóle rodzą. Nie wmówisz mi, że nie widzisz różnicy.

I żeby tak zakończyć ładnie jak Ty, Harrym Potterem, to pamiętasz może, co powiedział Dumbledore? Człowieka poznaje się po tym, jak traktuje tych stojących niżej, a nie tych równych sobie.



PS
Ach, i te tajemnice psów i kotów co to ludzie ich nie jedzą, zapewne mistyczne dzieło to jest jakieś. Ciekawa rzecz, że nie sięga na Daleki Wschód... W temacie natury psa w zasadzie mogłabym długo, zaczynając od tego, że człowiek to kawał drania, jak zwykle zresztą, ale może już sobie odpuszczę.

Ten post był edytowany przez owczarnia: 29.01.2009 16:35


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Katon   Pobocza Twilajta, Czyli   28.01.2009 11:54
owczarnia   Pisząc to zdanie już widziałam polemikę jaką wywoł...   28.01.2009 15:40
matoos   Ja nie sądzę. Ale może wydzielcie jednak dyskusję ...   28.01.2009 15:44
owczarnia   Ja sądzę. Może dlatego, że odkąd przestałam jeść m...   28.01.2009 15:49
Katon   Nie no, jeśli ktoś uważa, że jedzenia mięsa to rod...   28.01.2009 16:51
owczarnia   To ja może tylko króciutko na razie: po pierwsze, ...   28.01.2009 17:32
PrZeMeK Z.   Faktem jednak pozostaje, że jesteśmy biologicznie ...   28.01.2009 18:05
owczarnia   Eee, a kto mówi o premedytacji? Kto mówi o (odpowi...   28.01.2009 18:57
PrZeMeK Z.   Celna uwaga - też mi to zawsze nieco trąciło hipo...   28.01.2009 20:24
owczarnia   Można i tak to ująć. Hm. A kto pisał o morderst...   28.01.2009 20:45
PrZeMeK Z.   "Mięso to morderstwo" można spotkać wypi...   28.01.2009 21:13
owczarnia   No, ale jednak z automatu wrzuciłeś je do dyskusji...   28.01.2009 21:33
Avadakedaver   stereotyp jest taki, ze wegetarianie są uważani za...   28.01.2009 23:35
owczarnia   Avada, zeszłam. Ty to jednak potrafisz rozbawić cz...   28.01.2009 23:47
Avadakedaver   no jasne. napisałem, żeby nie wbijać im ołówków w ...   29.01.2009 00:03
owczarnia   Ja nie wiem, Ty sobie może to jeszcze raz przeczyt...   29.01.2009 00:11
Avadakedaver   a. no czyli jednak nie wiesz o co mi chodzi. to m...   29.01.2009 09:59
Katon   Po kolei: 1) Kwestie żywieniowe. Dzisiejsi naukow...   29.01.2009 12:11
owczarnia   Avada: a jednak wiem, o co Ci chodzi. Sęk w tym, ż...   29.01.2009 16:32
Katon   Nie znam danych naukowych, które byłyby tak jednoz...   29.01.2009 17:43
owczarnia   Ok, spróbuję po kolei (przepraszam, jeśli może to ...   29.01.2009 18:31
Avadakedaver   long post is long.   29.01.2009 23:14
owczarnia   A tu mam coś specjalnie dla Katona :). Ta dyskusja...   30.01.2009 04:32
Katon   Co do listy wegetarian to z tym jest trochę jak z ...   30.01.2009 12:39
Child   Wybralem to zdanie, jako podsumowanie calego lon...   30.01.2009 12:41
owczarnia   Hm, no tak. To JEST odpowiedź godna Katona ;). Gł...   30.01.2009 17:21
Child   To wstawmy tam X lat, m'kay? Chodzi nie o dlug...   30.01.2009 18:26
owczarnia   Ależ nie pisze się, przynajmniej nie tylko tak. W...   30.01.2009 18:38


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 03.05.2024 19:20