Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Live 8

Nes
post 03.07.2005 02:29
Post #1 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




dobra, oderwalem sie od tv, mozna cos napisac. bedzie krotko i na temat, mianowicie 2 sprawy:
- czy akcja ma jakies realne szanse wplyniecia na G8?
- no i oczywiscie kto wg. was gral najlepiej? ;P





--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 04.07.2005 01:23
Post #2 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



tego typu muzyka mi sie nie podoba, ale oglądac - ogladałem, tyle ile zdążyłem bo na impreze sie wybierałem ;]

w kazdym razie kocerty jasne, pomoc czemu nie, pop byc musial bo to najpopularniejsze i tak dalej. Ale na Afryke i tak i tak id wielkie pienidye... problem w tym ze ida nie tam gdzie powinny - idą na doraźne potrzeby bo faktycznie głód i tak dalej no ale to tylko coraz bardziej afryke uzależnia... zamist pomyśleć jedni biorą a inni coraz więcej dają i konca temu nie widać...

No ale są tez sprawy w których mozna by było zadziałać konkretniej, wojny wyniszczające ten kontynent są o tyle straszne że o ich rozmiarach sie jeszcze nie wie ;/

Niech wiec graja, na zdrowie, wiele to nie zmieni, lepiej sie tylko gwiazdom życ bedzie bo spełniły obowiązek ;]

Ps. kto jeszcze widział krzywego kutasa? ( wyswietlali imiona i nazwisko osob co sie na stronie live8 wpisywały, widac jakis polak chciał promowac kulture)
"...P..."


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 04.07.2005 12:15
Post #3 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



muzyka fajna, ale niestety nie mogłam obejrzeć całeog koncertu bo mnie ojciec sprzed TV wygonił. fajnie było, ale według mnie nie będzie to miało żadnego wpływu na decyzje 8


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 04.07.2005 14:20
Post #4 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Problem jest głębiej. Zupełnie nie ważne czy będzie to miało jakiś wpływ na decyzję G8 czy nie, bo umorzenie długów to pic na wodę i bzdura. Nie tego kraje 3go świata potrzebują i nie tak można im pomóc. Trzeba poprostu otworzyć rynek na produkty rolne, które się tam produkuje, ale zapewne słyszeliście o czymś takim jak "wspólna polityka rolna" czy cła zaporowe a i napewno wiecie, że pełni troski o ubogich politycy (to nie ich wina - mamy demokracje, a rozpuszczone socjalem, dopłatami i brakiem konkurencji społeczeństwa zmiotłyby ich za taką decyzję w minutę osiem; pójść na koncert, wzruszyć si nad głodującym Bambo i wrzucić ojro do puszki to jedno, ale otworzyć rynki na towary krajów trzeciego świata - co to to nie, tak się nie będziemy poświęcać) nie ruszą tych świętych krów i niepozwolą aby biedny europejski rolnik był zmuszony konkurować z pazernym bambuchem. Proste.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 04.07.2005 14:32
Post #5 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



pink floyd.
najlepszy wystep na live8. cala czworka zagrala, gdzies na telebimie przewijala sie w pewnym momencie slynna elektrownia Battersea w oddali (: piekny konert, jak zwykle za krotki (wlasciwie to kazdy koncert pf byl za krotki), kiedy grali wish you were here autentycznie sie rozmazalem...

szkoda tylko,ze polska telewizja odebrala fanom floydow cos niezapomnianego. kiedy skonczyli grac, Waters kiwnal na Gilmour'a i reszte aby do niego podeszli. cala czworka stała w uscisku w pelnej glorii. mam nadzieje, ze to zdjecie obiegnie wkrotce swiat. nie bylo nawet migawki ze sceny po koncercie. kurde no nawet wieczny smutas Waters jakis taki wesoly sie wydawal :} dawno nie widzialem go tak pogodnego. widac bylo, ze jednak musialo mu tego brakowac.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dajmond
post 04.07.2005 20:21
Post #6 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 356
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: nie wiem




A własnie gdzieś słyszałam, albo czytałam o tym otworzeniu rynku. Dałoby to, bodajże, trzykrotnie większe wpływy niż ,,składki" i inne pompy.
Koncert jak koncert _-_.


--------------------
.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 05.07.2005 10:17
Post #7 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Hmm... ten koncert przypomina mi troche fragmen z 'Nauczycieli' Mrożka
"...Miałem lekcje z miłości bliźniego. Prawie wszyscy lubili ten przedmiot, bo najpierw asystenci rozdawali uczniom ciasteczka, a potem pokazywali trupka z jakiegos wyglodzonego afrykanskiego kraju. 'Nie wstyd wam?' - pytal profesor 'Wstyyyyd', odpowaidalismy. 'Bardzo dobrze' - chwalil profesor. My zaś rzeczywiscie czuliśmy się bardzo dobrze, bo i ciasteczka byly bardzo dobre i wstyd ze my tu sobie je jemy a tam na video trupek, tez byl w pierwszoerzednym moralnym gatunku. czulismy sie wrazliwi i szlachetni."


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 11.07.2005 23:41
Post #8 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Ten koncert niczego nie mozę zmienić, trzeba myśleć czasem bardziej "długoterminowo" niż dyktujato dramtyczne obrazki. Przedewszsytkim zadajmy sobie pytanie dlaczego Ci lduzie głodują zamiast isć siać i zbierąc plony? Bo jakiś pop....kacyk wypędzil ich albo rozpetał dziwna wojenkę i ludzie uciekaj i kryją sie obozach uchodxów i choć brzmi to brrutalnie NICV nie robią. Trzeba przywrócic prozadek by zapwnicjakieś podstawy bytowe, samo wysyłanie jedzenia do obozów nic nei da, ale uamrzanie długów czy wysyąłnie pieniezy, to juzwogóle jest tylko i wyłacznie woda na młyn dyktatatorom. Mnie bardzo dziwi ze Ameryaknie nie próbuja zaprowadizć prożadku w Afryce, to byłoby dosć łątwe, wszscy uzxnaliby ich za wybawicliei w mozu idiotycznych i bezprzedmiotowych konfliktów. Cały problem Afryki to jeden wielki totalny chaos. I znamim zostan zlikwiodwane ozoby a ludzie nie wrócą do obrabania swoich poletek, sytuiacja sie nei zmieni.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Alexa666
post 12.07.2005 09:42
Post #9 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 306
Dołączył: 06.04.2003

Płeć: Kobieta



a ja nie wiem, o co chodzi ;p
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nes
post 13.07.2005 01:35
Post #10 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




QUOTE(Hagrid @ 11.07.2005 23:41)
Ten koncert niczego nie mozę zmienić, trzeba myśleć czasem bardziej "długoterminowo" niż  dyktujato dramtyczne obrazki. Przedewszsytkim zadajmy sobie pytanie dlaczego Ci lduzie głodują zamiast  isć siać i zbierąc plony? Bo jakiś pop....kacyk wypędzil ich albo rozpetał dziwna wojenkę i ludzie uciekaj i kryją sie obozach uchodxów i choć brzmi to brrutalnie NICV nie robią. Trzeba przywrócic prozadek by zapwnicjakieś podstawy bytowe,  samo wysyłanie  jedzenia do obozów nic nei da, ale uamrzanie długów  czy wysyąłnie pieniezy, to juzwogóle jest tylko i wyłacznie woda na młyn dyktatatorom. Mnie bardzo dziwi ze Ameryaknie nie próbuja zaprowadizć prożadku w Afryce, to byłoby dosć łątwe, wszscy uzxnaliby ich za wybawicliei w mozu idiotycznych i bezprzedmiotowych konfliktów. Cały problem Afryki to jeden wielki totalny chaos. I znamim zostan zlikwiodwane ozoby a ludzie nie wrócą do obrabania swoich poletek, sytuiacja sie nei zmieni.
*



yhym, z wiekszoscia sie zgadzam, ale wkoncu trzeba od czegos zaczac. czemu nie np. od umorzenia dlugow? hm sami organizatorzy twierdza ze koncert nie byl taki jak ten z bodajze 85 roku gdzie zbierali pieniadze od ludzi. teraz chca wplywac na 'swiatowych przywodcow' i opinie publiczna. a co my 'zwykle przecietniaki' mozemy zrobic dla tej Afryki? nic. w koncercie mozemy wziac udzial w nadziei ze moze cos pomoze. mozna zarzucac ludziom egoizm, ze uczastnicza w taki akcjach dal wlasnego dobrego samopoczucia, czystego sumienia, czy nawet spelniania chrzescijanskiego obowiazku wobec slabych i biednych. ze moze raz sie zabawia na koncercie albo dadza ta zlotowke do puszki [to akurat nie mialo miejsca na live8] i beda mogli miec przez reszte roku spokoj. ale czy lepiej nic nie robic? [bo watpie ze ludzie nagle wyjda na ulice i zaczna wolac do politykow zrobic w Afryce porzadek :/ ]

lepsze cos niz nic. moze umorzenie dlugow bedzie poczatkiem czegos wiekszego?
dobre wiem ze to moze nieco naiwne, ale coz tak wyszlo.


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lilly
post 13.07.2005 18:41
Post #11 

Forumowa Sekretarka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 332
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Kielce

Płeć: Mężczyzna



Pelno (jesli nie wszystkie) wystepy z Live 8 - http://www.sonician.com/live8/list.html

Zgadzam sie z Nes - lepiej chociaz tak uczestniczyc w tym,niz byc calkiem obojetnym.


--------------------
زدزز - Lilly po arabsku ;D

user posted image user posted image user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 14.07.2005 13:16
Post #12 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Odsyłam do uważnego przeczytania mojego postu powyżej. tak apropos tego co "zwykli ludzie" mogą zrobić...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 21.07.2005 10:28
Post #13 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o akcji Make Poverty History, której częścią jest Live8, zapraszam bardzo gorąco na:



Po pierwsze, dowiecie się, że ta akcja to ZNACZNIE WIĘCEJ niż tylko kilka, nawet najlepszych, koncertów.

Po drugie, kampania CAŁY CZAS TRWA. I cały czas można się przyłączać, wyrazić swoje poparcie. Podpisać listę.

Po trzecie, na tych stronach zamieszczone są wszelkie informacje odnośnie tego, co udało się osiągnąć podczas tegorocznego szczytu G8 w Szkocji.



user posted image

user posted image




--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 21.07.2005 19:30
Post #14 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



Psychodeliczny Fenomen Wszechczasów nie zawiódł. Pink Floydzi zagrali w starym skąłdzie poraz pierwszy od jakis 20 lat. Zagrali 4 kawałki ale i tak to co czuli fani to musial być po prostu "orgazm na stojąco" tongue.gif


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 22.07.2005 17:01
Post #15 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



polecam wywiad (stary z 2003, ale wiele przemyśleń nie traci na świeżości) z Ryszarem Kapuścińskim. Rozmowa dotyczy Afryki, jej problemów, tego jak funkcjonuje w okresie postkolonialnym itd.

Ten post był edytowany przez avalanche: 22.07.2005 17:02


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 22.07.2005 20:37
Post #16 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



hmm... ;>

Pink Floyd! Pink Floyd!

Przeżyłem...

QUOTE(Ahmed)
"orgazm na stojąco"


... to było piękne. Na ten koncert czekałem dobrych parę lat, odkąd przesłuchałem The Wall. Waltersowi głos nie zmienił się wogóle. Cała reszta też grała jak z koncertówek 20 lat temu. A pozatym to może się jeszcze powtórzyć, bo Walters na stare lata przestaje być obrażony ;D Ah! Żebym jeszcze dożył nowej płyty Pink Floyd, a raczej zeby Floydom starczyło czasu...

Reszta koncertów? Słuchałem co chwile wyłączając tv bo leciały jakies popy i hip-hopy. VR dali dobry występ. Solówa Slasha jak za czasów Gn'R ;] I jeszcze Bon Jovi był godny uwagi;p Chodź nie lubie Green Dey, i ogólnie californijskiego punka - tfu, to panowie "dali czadu".

A co do samej akcji.. okarze się czy to coś dało. Jak dla mnie Afrykanom dobrze by było być dalej koloniami.


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 23.07.2005 00:59
Post #17 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(MisieK @ 22.07.2005 20:37)
A co do samej akcji.. okarze się czy to coś dało.
*


Dało, bardzo dużo dało smile.gif. Umorzono część długów, niemal potrojono środki na pomoc najuboższym. To na początek smile.gif.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 23.07.2005 08:39
Post #18 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Jeszcze jak te pieniędze zostaną spożytkowane. Jak dla mnie najważniejszą rzeczą jest zatrzymanie Sahary. Pozatym, zamiast dać Afrykanom marchewkę mogli by kupić im wędkę i postawić kilka fabryk, szkół itp. ...


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 23.07.2005 11:10
Post #19 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE(owczarnia @ 23.07.2005 00:59)
QUOTE(MisieK @ 22.07.2005 20:37)
A co do samej akcji.. okarze się czy to coś dało.
*


Dało, bardzo dużo dało smile.gif. Umorzono część długów, niemal potrojono środki na pomoc najuboższym. To na początek smile.gif.
*



Umorzyli długi, ale problem dalej jest.
A najbardziej podobali mi się Pink Floyd ( mój tata jest fanem Floydów - muszę ich znać tongue.gif) Sting, i Green Day.


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 23.07.2005 16:30
Post #20 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



To niesamowite wlasnie że dzięki tej akcji tyle dobra zostało uczynione i postawione duży krok w kierunku umożenia długów i walki z biedą na świecie. Wlasnie takie gesty pojednania jak Waters-Gilmour uczyniły z tego piękne widowisko. Ponad 1 miliard telewidzów, tysiące fanów, jeden wielki show.
(a na myśl o Floydach aż łezka się w oku kręci tongue.gif)


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 25.07.2005 01:16
Post #21 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



sorry, za mimo wzsystko offtop ,ale jakos w to watpie zeby floydzi znowu zagrali razem. owszem, obrazek na ktorym stali wszyscy czterej byl piekny, sam koncert tez niezwykly. waters i glimour sa (a moze...kto wie juz powinno sie mowic o tym w czasie przeszlym, po tem koncercie?) zbyt skloceni.
edit:
prff, kuwa ;/

Ten post był edytowany przez GrimmY: 25.07.2005 01:19


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 25.07.2005 21:18
Post #22 

Unregistered









szkoda ze w czasie live8 toczyly sie losy wielu dzieci z Nigru.
walka przegrana?
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 26.07.2005 09:06
Post #23 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



no to przynajmniej nie skaczą sobie do gardeł. ;> i nie ma już tego "pan Gilmour" co mnie tak wkurzało w wypowiedziach Watersa;p Eh... no nic... zasmuciłeś mnie Grimmy tą wiadomością. Nie pozostaje nic innego jak dorwać zapis koncertu i oglądać w kółko...

Komentarz jakiejś internautki:

QUOTE
kidA [], 2005-07-18 16:25:37
dzięki Bogu! odgrzewane ziemniaki nikomu nie smakują... ile można w kółko młócić utwory sprzed 30 lat... jak ktoś ma ochotę posłuchać klasycznych ich płyt - może je sobie kupić, ale po co odcinać
kupony od nagrań sprzed pół wieku. Od 80 roku nie nagrali dobrej płyty!!


zabić...

Ten post był edytowany przez MisieK: 26.07.2005 09:08


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 26.07.2005 12:25
Post #24 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
kidA [], 2005-07-18 16:25:37
dzięki Bogu! odgrzewane ziemniaki nikomu nie smakują... ile można w kółko młócić utwory sprzed 30 lat... jak ktoś ma ochotę posłuchać klasycznych ich płyt - może je sobie kupić, ale po co odcinać
kupony od nagrań sprzed pół wieku. Od 80 roku nie nagrali dobrej płyty!!


Fakt że po odejściu Watersa to nie był już ten sam zespół, ale nie mów że nie nagrali żadnej dobrej płyty. Jak dla mnie to świetną płytą jest "Division Bell". Poza tym porównywanie Floydów do ziemniaków..... dry.gif

Ehh...w końcu to Forum, każdy gada co mu się podoba.....


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Altruist
post 24.08.2005 22:02
Post #25 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 16
Dołączył: 04.08.2005




ja dołączyłam sie do akcji, prawdę mówiąc nie wiem czy akcja ta wplynie wyraźnie na rozwiąznie problemu Afryki ,ale wierze w to ze choc przez jedną chwile każdy znas pomyslał o tym ze nie mamy wcale tak najgorzej. To co powiedział Brad Pitt czyli ze miejsce urodzenia nie powinno świadczyc o naszej wartości jest prawdą i ja sie z tym zgadzam ale niestety tak jest. a co do koncertu to podobali mi oczywiscie moi ulubiency, niestety nie doczekałam sie Roba Thomasa na którego czekałam cały dzien bo rodzinka mnie wyciagneła na wieczorny spacer a gdy wrócilam poźno akurat widziałam jak schodził ze sceny, czy ktoś go może obejżał?pozdr
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 20:11