Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

15 Strony < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Co myślicie o Harrym?, Jako postaci książkowej...

Katie
post 06.04.2003 20:50
Post #26 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 23
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Słupsk




agniesiu- każdy ma inne zdanie. To, ze jest glownym bohateerem nie znaczy, ze mamy go najbardziej uwielbiac... Kazdy ma swoje zdanko i kazdy lubi to, co chce =] Są nawet tacy, co tej książki nie lubią, albo uważają za jakieś satanizmy =]
Cmoxx
p.s. a u mnie śnieg pada dzisiaj cały dzień... a ponoć nie miało być wiosny tylko odrazu lato =P (cosh, kwiecień plecień bo przeplata; troche zimy, troche lata happy.gif)


--------------------
Why won't you die?
Your blood in mine
We'll be fine
Then your body will be mine
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cho
post 06.04.2003 22:00
Post #27 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Neopets... :P




Ja bardzo lubie Harry'ego z filmu...ale nie chodzi o film :
Harry na początku pierwszej czesci <no wiecie odkąd trafił do Dursleyoof> jest brzydki , mały chudy....ale pewnie dlatego ze jakby przytyl to by sie nie zmiescił w komoorce (biggrin.gif biggrin.gif). Potem jak wrócił z Hogwartu...było jeszcze gorzej...ale nie bede tu pisac streszczenia - dla mnie Harry Potter w książce jest 3 najfajniejszą <dla mnie> osobą (1.Syriusz 2.Lupin 3.Harry). Ale jak zawsze - bez głownego bochatera nie ma książki..


--------------------
Neopets World -Wchodzic bo jak nie... XD
Mój blog
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 06.04.2003 22:18
Post #28 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Ja też go wcale na [pierwszym miejsu nie stawiam, aczkolwiek stoi on umnie na wysokim miejscu a to głównie jego oczami patrzy się na teń czarodziejski świat...natomiast naMalfoya patrze po porstu z obrzydzeniem wynikającym nie z jego jakichkolwiek relacji z Harrym tylko za zachowanie, które w realu wywołałyby bezgraniczne znięchęcenie do takiej osoby i wręcz pogardę...


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Córka Voldemorta
post 07.04.2003 11:46
Post #29 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 07.04.2003
Skąd: Slytcherin




ZUwielbaim ta ksiazke jest cool ale jej nie kocham czytam ksiazki nawet troche podobna do HP sa bardzo warte przeczytania "Seria Niefortunnych Zdarzen" :Nastepna Amy" sa to naprawde czadowe ksiazki wiec radze wam zebyscie sobie przeczytali bo jush przeczytalam ksiazki warte przeczytania a Hp jest cool spoko i wogule ale sa tez inne ksiazki ktore mozecie czytac oprocz HP czeby sobie zbic czas! tongue.gif


--------------------
user posted imageTom Felton Moim Idolem Do Końca Zycia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Córka Voldemorta
post 07.04.2003 11:55
Post #30 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 07.04.2003
Skąd: Slytcherin




Sora pomylilam sie myslalam ze chodzi o Ksiazke HP sad.gif a ja napisalam o ksiazce a nie o postaci sora unsure.gif pomylilo mi siem biggrin.gif ale nie lubie teh postaci sa lepsze od niej bez obrazy dla tych ktorzy go lubia smile.gif jak kogos obrazilam to sorki smile.gif


--------------------
user posted imageTom Felton Moim Idolem Do Końca Zycia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Córka Voldemorta
post 07.04.2003 11:56
Post #31 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 07.04.2003
Skąd: Slytcherin




Sora pomylilam sie myslalam ze chodzi o Ksiazke HP sad.gif a ja napisalam o ksiazce a nie o postaci sora unsure.gif pomylilo mi siem biggrin.gif ale nie lubie teh postaci sa lepsze od niej bez obrazy dla tych ktorzy go lubia smile.gif jak kogos obrazilam to sorki smile.gif


--------------------
user posted imageTom Felton Moim Idolem Do Końca Zycia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 07.04.2003 13:45
Post #32 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



A może byś powiedziała, czemu nie loobish, Córciu Valdka?==''

Raven=> Więkshość głównych bohaterów na takowych nie pasuje.. Przykłady? Here you are:
- LOTR, Frodo Baggins=> Zwykły hobbit z Shire'u, lubujący się tak jak reshta tego wdzięcznego plemienia w imprezach z alkoholem i tańcami oraz lenistwie... Niektórzy w drodze wręcz nie wiedzą jak się do niego zwracać, jak odmienia się 'hobbit'.
- Trylogia Doliny Lodowego Wichru, Regis=> Tzw. przez Buenora 'Pasibrzuch', lubi lenistwo, bo w końcu tesh jest halfingiem, siak Frodo, dobrze mu się powodzi i nie chce zmian... Wulfgar=> Barbarzyńca, niegdyś należący do jednego z najbardziej nikczemnych plemion.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Susie
post 07.04.2003 18:17
Post #33 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 05.04.2003




Harry - niby fajny z niego dzieciak, ale.. no właśnie, jest to jedno 'ale'. jak dla mnie jest zbyt przerysowany, zbyt idealny, zbyt bezpretensjonalny, zbyt prostolinijny ~ czyli nieprawdziwy. nei można się z nim utożsamiać, identyfikować, bo Harry to postać nieosiągalna, niedostępna. ~ Haruś zawsze podejmuje właściwe decyzje, właściwe wybory, nigdy się nie myli, zawsze jest szlachetny, odważny, waleczny, męski, nigdy nie zawiedzie niczyjego zaufania, zawsze można na niego liczyć i polegać na nim ~ nie wiem, może tak ma być, może my mamy się od niego czegoś nauczyć, przechwycić cechy osobowości, charakteru, niektóre zachowania, być może Rowling chciała, aby Harry stał się dla dzieci, młodzieży i w ogóle dla ludzi jakimś drogowskazem moralnym? może, kto to wie.. ale ja nie lubię takich bohaterów. nie lubię postaci, które są zlepkiem wszystkiego co godne pochwały i pozytywne. to wydaje się cholernie sztuczne i jakieś takie papierowe, nieprawdziwe. bo nie ma przecież ideałów, wzorów wszelkich cnót, które nigdy nie miewają żadnych 'wyskoków'. ludzie mają wady, niedoskonałości, pragnienia, których nie mogą ugasić. człowiek, to z natury istota o dwóch twarzach i czasami ujawnia też swoje złe oblicze - pełne zawiści, chciwości, zazdrości, zakłamania, podłości, a Harry........ ><


--------------------
. . .siedzę sama w tej wierzy bez dna. . .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 08.04.2003 16:01
Post #34 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Może to więc kwestia tego co jest dla kogo "idealnością"?
Bo już moim zdaniem trudniej spotkać kogoś takiego jak Hermiona czy Dumbledore.
Nie są to typowi -kujon i dobrotliwy staruszek. A mimo, że takie sooby nie spotyka się na codzień to nie uważam ich bynajmniej za "papierowe" postaci....


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ravenee
post 09.04.2003 08:14
Post #35 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 06.04.2003




no cóż zawsze jakiś idiota musi być bohaterem książki


--------------------
szkoła, szkoła, i po szkole...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 09.04.2003 15:06
Post #36 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



poniewaz zawsze jakis idiota (np. frodo-co za kretyn wink.gif , wiedzmin- boshe toz to de*** wink.gif wink.gif )musi byc bohaterem ksiazki, to niezaleznie od jego charakteru i postawy bedzie idiota jezeli bedzie głównym bohaterem.
Hough


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 09.04.2003 15:31
Post #37 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (Melandra @ 09-04-2003 15:22)
oj, aleś podpadł :| chyba, że to nie do końca na serio z tym Wiedźminem...
czytałeś?

wiedziałem, jestem jasnowidz.
dobra tak czytałem i nie uwazam by jakikolwiek główny bohater był debilny (no chyba że ksiązka jest do d...).
to był sarkazm
hough


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 09.04.2003 15:44
Post #38 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



Do tematu ----> Harry jest bardzo pozytywną postacią, za to go lubię, choć moją ulubioną postacią w książce jest Draco Malfoy, Snape i Ron Weasley.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 09.04.2003 21:31
Post #39 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Niekoniecznie Harry musi być dla mnie bohaterem książki. Nie gorszym byłby Malfoy. Po porstu wtedy poszerzył by się zakres powodów mojejego obrzydzenia gdy o nim czytam. Każda postać czegoś uczy i ma jakąś wartość w relacji z innymi. Bo skupienie tylko w jednym punkcie jest bardzo niedobre. Naszczęcsie w WP Frodo był tylko pionkiem. I w tym przypadku to było korzystne dla książki...


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ravenee
post 11.04.2003 16:25
Post #40 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 06.04.2003




no tak ale jak by to brzmiało- Draco Malfoy i kamień filozoficzny?


--------------------
szkoła, szkoła, i po szkole...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 11.04.2003 17:59
Post #41 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Zbytnia ufność czasem we własne siły i nienawiść do Sanpe'a...


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Słoneczko
post 12.04.2003 12:53
Post #42 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 32
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Za górami za lasami... ;)




ja jakoś nie sądzę, żeby harry był dla mnie uluibioną postacią. Najbardziej lubię Syriusza.
W książce wkurza mnie to, że Harry'emu tak się wszystko udaje.Te jego nieszczęścia są jakoś niedokładnie opisane i nie przemawiają do mnie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ravenee
post 12.04.2003 13:18
Post #43 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 06.04.2003




no właśnie, ale w końcu to musi się jakoś dobrze skończyć...


--------------------
szkoła, szkoła, i po szkole...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 12.04.2003 13:22
Post #44 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



chodzi o to że Harry ma w sobie to coś. Coś co przyciąga uwagę ludzi z jego otoczenia, osoba jakby inna a przecież nie błyszcząca. I to jest to co mnie intryguje w tej postaci. Złożoność jego postaci oddaje cały jego głeboki charakter, jego dorosłość o dojrzałość wewnętrzną. jest on nader bardziej dojrzalszy od swych rówieśników. Stracił rodziców - lecz nie rozpacza, nie pogrąża się w czarnej rozpaczey, a jednak jak każdy kto jest sierotą pragnie bliskośći i czułości którą znajduje w Syriuszu, wsparcia - Ron i Hermiona, dobrej rady - Dumbledore, przyjaciela od serca i zawsze wiernego - Hagrida. Postać Harry'ego budują po częsci wyżej wymienione osoby a nawet Vodemort - dzięki któremu nauczył się stawiać czoło złu. ma on tyle dobrych cech, niektórzy mówią idealny. Nie zgodzę się. pamiętacie jak w pierwszej częsci stracił punkty i większiśc się od niego odwróciła? Gdyby był idealny nikt nie zwróciłby uwagi na taką "błahostkę". On musiał budować swoje zaufanie od nowa. Zauważyliście że ludzie "szczególni" muszą cały czas udowadniać że zasługują na coś. Od nich więcej się wymaga bo przecież to "geniusze" a jak im się noga podwinie to są tępieni. Nie uważam Harry'ego za jakieś bośtwo. nie jestem opętana na jego punkcie. Dla mnie to po prostu świetny materiał na głownego bohatera.


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ravenee
post 12.04.2003 13:25
Post #45 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 06.04.2003




gdyby był idealny wtedy chyba nikt nie zwróciłby na niego uwagi. O wiele ciekawsze są przygody kogoś co w jego rękach ginie zniszczone niż ideału


--------------------
szkoła, szkoła, i po szkole...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 12.04.2003 13:34
Post #46 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Tak jego nieszczęścia nie są chyba dokładnie opisane. Bo przecież każdy chciałby mieć słaę i kasę, prawda?
A reszta to się oczywiście nieliczy....


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 12.04.2003 17:09
Post #47 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



QUOTE (Hagrid @ 12-04-2003 13:34)
Tak jego nieszczęścia nie są chyba dokładnie opisane. Bo przecież każdy chciałby mieć słaę i kasę, prawda?
A reszta to się oczywiście nieliczy....

Nyo, bo po co to komu więcej, prawda?;P

_______

Avalanche, masz rację. Gdyby nie był 'nową znakomitością Hogwartu' Snape byłby mniej złośliwy, Malfoy też i nikt z forumowiczów nie uwazałby go za chodzący ideał... Poprostu, zawdzięcza matce wszystko, nie można mieć za złe urodzenia w czepku. Ale nie można też odmówić wytrwałości;P


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 12.04.2003 17:52
Post #48 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



W końcu niektórzy dlakasy są gotowi zrobić wszystko, chyba nawet mieć tak przechlapne życie jak Potter cool.gif


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 12.04.2003 17:57
Post #49 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Ale.. te puste przekonania.. takich ludzi nawet nie warto próbować naprawiać, bo i po co? Tylko pogorszymy mniemanie o bliźnim.
Aeth, pozwól, że zacytuję Cię 'taki już jest ten zakichany świat';P


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kate from Ravenclaw
post 12.04.2003 17:58
Post #50 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 06.04.2003




al;e jak już mają to zakichane zycie to jakos nie bardzo im się to podoba. to takie "ja bym mógł byc" ale jak potem juz jest, to nie ejst az tak wesoło, jak sobie mysleliśmy..


--------------------
pozdrowionka dla wszystkich qmpli i przyjaciół ze starej, fioletowej eliski, a więc: potti, sin, morga, xela, mroofkę, clawa, dra-macię, elfi vel egwardien, vlarego, lav, triad i resztę - tych, którzy chcą byc pozdrowieni...

http://thinheniel.blog.pl - zapraszam wszystkie elfy i resztę.... na mój własny blogusiek ^_^

http://Thinheniel.friendtest.com. - zróbcie sobie test czy znacie mnie, czyli kate ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

15 Strony < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 16.04.2024 08:28