Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

36 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> The Marauders - Fanklub Huncwotów

Goomisia
post 07.07.2005 16:11
Post #1 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 190
Dołączył: 11.04.2005
Skąd: Lublin

Płeć: Mężczyzna



Witam Was, drogie koleżanki i drodzy koledzy. Z największą przyjemnością pragnę powitać Was na tym, jakże niezwykłym temacie - THE MARAUDERS - FANKLUB HUNCWOTÓW.

Jest on poświęcony czterem niezwykłym przyjaciołom - GLIZDOGON, LUNATYK, ŁAPA, ROGACZ. Mimo, iż w serii książek o Harrym Potterze nie ma wiele informacji o losach tych psotników, zdążyliśmy się z nimi zaprzyjaźnić, zainteresować się ich losami, pokochać ich. Choć nie wiemy, jak się poznali, co ich połączyło, to wiemy, że byli przykładem idealnej przyjaźni na całe życie...

Niniejszym w imieniu zarządu oraz fanów Huncwotów pragnę ogłosić, iż w dniu 7 lipca 2005 roku rusza THE MARAUDERS - FANKLUB HUNCWOTÓW , i powitać wszystkich w jego gościnnych progach.

Początki nie były łatwe... Najpierw powstały fankluby poszczególnych Huncwotów. Między tymi klubami panowała przyjazna atmosfera. Jednak pojawił się pomysł połączenia klubów. Po kilkudniowych dyskusjach, ustaleniach, przygotowaniach w końcu udało nam się wszystkich połączyć pod jedną nazwą.

Serdecznie witam i życzę miłej zabawy. Temat jest otwarty dla każdego klubowicza. Każdy z Was może rozpocząć dyskusję na dowolny temat związany z Huncwotami oraz każdy może się podzielić swoimi przemyśleniami. Osobiście wnoszę o zachowanie kultury i przyjaznej atmosfery. Aby nasza współpraca dobrze się układała, nasza droga Kkate ustaliła zatwierdzony przez zarząd regulamin:


REGULAMIN FANKLUBU HUNCWOTÓW "THE MARAUDERS"



I. Zasady przystąpienia.

a) Każdy, kto chciałby zostać członkiem klubu, powinien:

- być potteromaniakiem, który przeczytał wszystkie dotychczasowe 5 tomów i ma zamiar przeczytać kolejne - ale to chyba oczywiste,

- być fanem Huncwotów - a więc Lunatyka, Łapy, Rogacza i Glizdogona - jednego można oczywiście lubić bardziej, jednego mniej... ale ogółem szanujemy paczkę jako całość.

- mieć chociaż odrobinkę czasu na zajmowanie się klubem. Chociaż raz na jakiś czas wypada napisać psota w temacie fanklubu.

- może być członkiem innych fanklubów, ale nie może działać na szkode THE MARAUDERS.
- szanować innych forumowiczów, nie tylko członków klubu.

b ) Jeśli chcielibyście zapisać się do klubu, wyślijcie PM lub w inny sposób zgłoście się do
Tenebris69 , lub, w przypadku jej nieobecności, do kogokolwiek z zarządu.

Zgłoszenia przyjmujemy TYLKO W TEN SPOSÓB. Jeśli napiszecie post o treści "chcę się zapisać", będzie on po prostu zignorowany. Nie chcemy bałaganu.

c) Po otrzymaniu twierdzącej odpowiedzi, zostajecie umieszczeni na liście członków
Wtedy umieszczacie w swoim podpisie notkę o treści:

Przewodnicząca/Wiceprzewodnicząca/Inna funkcja/Członek(członkini) The Marauders - fanklubu Huncwotów

Kolor i format napisu dowolny. Liczy się treść.

Można również umieścić w podpisie jedną ze specjalnych klubowych grafik autorstwa kkate:

user posted image

Sposób wstawiania (skopiuj i wklej):
CODE
[IMG]http://www.kkate.anba.foxnet.pl/prywatne/the_marauders/avatar_logo1.gif[/IMG]


user posted image

Sposób wstawiania:
CODE
[IMG]http://www.kkate.anba.foxnet.pl/prywatne/the_marauders/baner1.jpg[/IMG]


d) Na początku jesteście tylko zwyczajnymi "członkami fanklubu". Możecie mieć jednak pomysł na jakąś oryginalną funkcję, po prostu to zgłoście.


II. Zasady działania.

a) wszelkie dyskusje, ogłoszenia, rozmowy itp. związane z fanklubem będą miały miejsce w tym temacie.

b) rozmawiamy tutaj o postaciach Huncwotów, tj. Remusa Lupina, Jamesa Pottera, Syriusza Blacka i Petera Pettigrew. Rozwiązujemy różne zagadnienia, zastanawiamy się nad różnymi sprawami... przewidujemy, co się stać może, co się stać mogło...

c) jeśli masz pomysł na nowy temat do rozmowy - nie zastanawiaj się, pisz!

d) w temacie reklamujemy też fan ficki naszego lub czyjegoś autorstwa o Huncwotach lub jednym z nich,

e) podajemy linki do ciekawych stron o interesującej nas tematyce, również z fan artami, avatarami itd.

f) wszelkie zmiany, nowości w fanklubie również będą tu publikowane.


III. Zarząd i członkowie.


W skład zarządu wchodzą:


Goomisia (Syriuszomaniaczka)
kkate (Remusomaniaczka)
Joan P. (Peteromaniaczka)
Avalanche (Fanka Główna? tongue.gif tongue.gif tongue.gif)
Tenebris69 (sekretarka)

Każdy członek fanklubu jest zobowiązany do jego przestrzegania. Dla tych którzy będą działać na szkodę naszej grupie dyskusyjnej, będą przewidziane odpowiednie kary!

Nasz fanklub został zaszczycony posiadaniem wspaniałego godła autorstwa Tenebris:

user posted image

!! ma kobieta talent!!!

Poza tym za nasz przyjazny tekst rozpoznawczy uznajemy chyba najpopularniejszy cytat z III tomu HP –

„Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego!”

Od siebie pragnę tylko dodać:
Dziękuję za dotychczasową współpracę członkom zarządu . gratuluje pomysłu otwarcia tematu i życzę milej zabawy.. a teraz oddaję głos wam drodzy potteromaniacy oraz zarządowi.

Ten post był edytowany przez Goomisia: 11.07.2005 16:49


--------------------
Naczelna Syriuszomaniaczka - członek zarządu THE MARAUDERS - FANKLUB HUNCWOTÓW.
***
user posted image
***
http://s14.bitefight.pl/c.php?uid=2073
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 07.07.2005 16:21
Post #2 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Co ja mogę powiedzieć....

Dzień dobry biggrin.gif

Witam wszystkich w fanklubie, który powstał z połączenia The Full Moon oraz Black is Black. Uznałam, że nie ma sensu robienia dwóch fanklubów dwóch Huncwotów, skoro stanowili oni jedną paczkę...

No więc zrobiliśmy jeden. I myślę że tak jest w porządku.

Nawet mi się dostała tam fucha tongue.gif


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tenebris69
post 07.07.2005 16:26
Post #3 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 228
Dołączył: 05.10.2004




LISTA CZŁONKÓW KLUBU THE MARAUDERS
Uzupełniana na bieżąco.

1. Ania*
2. Avadakedaver
3. Avalanche
4. emoticonka
5. corka_ciemnosci
6. dominisia888
7. Dorcas Ann Potter
8. Eowina
9. Eris
10. GMichal
11. Goomisia
12. grlouiee
13. HUNCWOTKA
14. Joanna Legister
15. Joan
16. Joan P.
17. Katarn90
18. kkate
19. Lukpo
20. Luna Lovegood
21. Magya
22. mastablasta
23. Moonchild
24. NeMhAiN
25. potterman
26. Różyczka
27. sabriel
28. Tenebris69
29. Włóczęga
30. Xel

Zgłoszenia proszę wysyłać do mnie na PM!
_______________________________________________________

OGŁOSZENIE 1
Pozwoliłam sobie również założyć Czat The Marauders. Czy bedą odbywały się jakieś spotkania - zobaczymy. Własny czat jednak już mamy. biggrin.gif
_______________________________________________________

OGŁOSZENIE 2
Uwaga: KONKURS!

Po konsultacji z resztą zarządu otrzymałam zgodę na przeprowadzenie "Huncwockiego Konkursu Literackiego".

Oto REGULAMIN:

1. Uczestnik musi być członkiem klubu THE MARUDERS.
2. Uczestnik musi oddać tekst w terminie.
3. Uczestnik powinien znaleźć sobie betę - opowiadania z dużą ilością błedów traca nieco na wartości.
4. Opowiadanie ma liczyć najmniej jedną stronę Worda (czcionka Times New Roman 12) a najwięcej pięć stron.
5. Tematyka opowiadania muszą być Huncwoci lub wybiórczo: jeden z nich, dwóch, trzech...
6. Teksty nie mogą być wcześniej publikowane!
7. Osoby z zarządu moga brać udział w konkursie. Głosowanie będzie jawne, więc nikt nie może zagłosować na swoje opowiadanie.
8. Głosy należy wysyłać do sekretarki TM - Tenebris69. W temacie wiadomości wpisać: "Huncwocki Konkurs Literacki".
9. Opowiadania nadsyłamy na adres tenebris69@o2.pl w Notatniku!

Nagrody: dyplomy dla pierwszych trzech miejsc oraz małe banerki do umieszczenia przy opowiadanich np. przy późniejszym publikowaniu na innych forach.

Termin nadsyłania prac: 18 października

_______________________________________________________

OGŁOSZENIE 3

W niedzielę (25 września 2005) odbędzie się pierwsze "czatowe" spotkanie klubu The Marauders o 19:00. Obecność nie jest obowiązkowa acz mile widziana.

Ten post był edytowany przez Tenebris69: 12.02.2006 16:08


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Agnessa
post 07.07.2005 17:33
Post #4 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 280
Dołączył: 08.11.2004
Skąd: z wariatka.exe




QUOTE(Goomisia @ 07.07.2005 17:11)
- nie być jednocześnie członkiem fanklubu Severusa Snape’a, czyli The Snapers.
http://kawalerka.nie-spamuj.eu

apatia czy uprzedzenie?A może jasna zasada?

Ten post był edytowany przez vampirka: 06.10.2016 16:30


--------------------
user posted image
Mistrzyni Eliksirów
Gliwice sa jak rzut ziemniakiem,a kanarki są pyszne!-by Agnessa.Wymyślone o 01:11 rozmawiając z kolegą,o tym,że Agnes jednak pomoze go uratiwac przed rozpędzoną tirówą ;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tenebris69
post 07.07.2005 17:52
Post #5 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 228
Dołączył: 05.10.2004




Agnesso, wynika to bardziej z tego, że zarząd TS nie zezwala na przynależność do innych klubów swoim członkom.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Agnessa
post 07.07.2005 19:20
Post #6 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 280
Dołączył: 08.11.2004
Skąd: z wariatka.exe




QUOTE(Goomisia @ 07.05.2005 21:33)
Ale ten pies był bardziej ludzki niz ten tłusty Snape!!! I to oznacza WOJNE !!!! kto jest w tym klubie nie moze byc w klubie Syrusza!!!
*




I kto tu pierwszy nie zezwolił,hm? Ja może przypomnę jak Syriusz sie odnosił gdy temat o TS powstał..albo nie,bo szkoda czasu.W każdym razie bardzo nieprzyjaźnie...


--------------------
user posted image
Mistrzyni Eliksirów
Gliwice sa jak rzut ziemniakiem,a kanarki są pyszne!-by Agnessa.Wymyślone o 01:11 rozmawiając z kolegą,o tym,że Agnes jednak pomoze go uratiwac przed rozpędzoną tirówą ;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tenebris69
post 07.07.2005 19:29
Post #7 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 228
Dołączył: 05.10.2004




Ech, w fanklubie Sriusza się nie udzielałam gdyż pozostawałam wierna TFM, który był zawsze otwarty dla wszystkim, niezależnie od tego czy należą do innych klubów czy nie...
Wiem jednak na 100%, że TS nie wyraża zgody na bycie w wielu klubach, bo sama chciałam do nich należeć. sad.gif
Niewątpliwie bardzo sobie cenię również postać Severusa, ale Remus Lupin był pierwszy i postapiłabym nie fair zdradzając go z Sevem. wink.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 07.07.2005 19:46
Post #8 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Ależ Agnesso - nie chodzi tu o żadną apatię co do was. Ja osobiście do Severusa Snape'a i do was nic nie mam smile.gif

Wydaje mi się jednak, że skoro ktoś już jest w Snapersach, to nie wiem, czy dobrze byłoby, gdyby należał jednocześnie do tego fanklubu. Po prostu zasada, która u was, z tego co napisała Tenebris, także obowiązuje.
No chyba że teraz wy nie mielibyście nic przeciwko członkostwa kogoś innego jednocześnie w dwóch klubach.

I ja naprawdę nie chciałabym tu żadnych obraźliwych słów, nieprzyjemnych kłótni, dyskusji i wyzwisk. Bądźcie ludźmi!


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Agnessa
post 07.07.2005 20:40
Post #9 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 280
Dołączył: 08.11.2004
Skąd: z wariatka.exe




No wiesz..są jeszcze elfy,wilkołaki,wampiry itp. ;p Ale na poważnie.... zgadzam sie,ino subtelnie przypominam,jak wyglądała pierwsza strona tematu TS,kkate zachęcam do obejrzenia jak odnosił sie Syriusz.


--------------------
user posted image
Mistrzyni Eliksirów
Gliwice sa jak rzut ziemniakiem,a kanarki są pyszne!-by Agnessa.Wymyślone o 01:11 rozmawiając z kolegą,o tym,że Agnes jednak pomoze go uratiwac przed rozpędzoną tirówą ;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Goomisia
post 07.07.2005 21:37
Post #10 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 190
Dołączył: 11.04.2005
Skąd: Lublin

Płeć: Mężczyzna



Agnessa– dobrze zauważyłaś – to Syriusz się tak odnosił. Fakt może i ja byłam ostra ale ja już was przeprosiłam i jak na razie nie powoduje kłótni. Skoro to Black tak się zachowywał to może łaskawie zwróćcie uwagę ze jak narazie Syriusz nie udziela się w klubie, nie jest to jego klub i nic nas z nim nie łączy prócz tego ze TMFH powstał z połączenia m.in. jego klubu. Proszę przestań wyciągać stare brudy które dotyczą BIB. Teraz jest TMFH i zacznijmy od nowa. Wy tez możecie się wypowiadać na nasze tematy ale prosimy o kulturę i zażegnanie starego sporu.


--------------------
Naczelna Syriuszomaniaczka - członek zarządu THE MARAUDERS - FANKLUB HUNCWOTÓW.
***
user posted image
***
http://s14.bitefight.pl/c.php?uid=2073
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
HUNCWOTKA
post 07.07.2005 21:48
Post #11 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 213
Dołączył: 06.06.2005
Skąd: :]




oooo,bardzo cieszę sie ze fanklub ruszyłtongue.gif
Ale co sie stało że nie ma Jamesomaniaczki/maniaka??
Jezeli stołek jest wolny to proszę o posadę czarodziej.gif


--------------------
"Członkini The Marauders-fanklubu Huncwotów"
Kociaki:]
user posted image
UWAGA GRYZIE:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Puszczyk
post 07.07.2005 22:00
Post #12 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



Ehh... widzę że się poprzekształcało wszystko. Byłem w TFM, ale sie mało udzielałem, może lepiej jak nie będę wam psuł zabawy ... po za tym

QUOTE
"Nie lubie tłumów(...)"


Ajajaj... Forum się dzieli... dzieli...


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Joan P.
post 08.07.2005 09:17
Post #13 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 70
Dołączył: 29.06.2005
Skąd: z ciemnego zaułka Nokturnu. No i Lunatycznego.




Nom... Jak zwykle modnie spóźniona...

Spóźniłam się wprawdzie na otwarcie, ale chyba nie będzie w złym tonie, jeśli od siebie powitam wszystkich chętnych na człoków fanklubu Huncwotów. I przypominam - zgłaszać się do Tenebris.


--------------------
''To rewolwer w twojej kieszeni czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?''

(Mae West)

Członkini zarządu THE MARAUDERS -Fanklubu Huncwotów ( Peteromaniaczka Naczelna )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tenebris69
post 08.07.2005 11:31
Post #14 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 228
Dołączył: 05.10.2004




HUNCWOTKO, pamiętaj, że aby należeć do klubu trzeba wysłać do mnie PM-a. Innych sposobów nie akceptujemy, bo powstaje straszny bałagan.
Na razie (oprócz zarządu) dostałam jedno zgłoszenie od Luny.

Trzeba z czymś ruszyć, nie?
Proponuję, żeby kiedy będziemy mieć dostateczną liczbę członków rozpocząć stałe spotkania na czacie. Sprawozdania z takich spotkań mogą być ciekawym tekstem do wspominania naszej działalności.

Żeby zacząć robić cokolwiek myślę, że potrzebujemy przynajmniej 10 członków.
Czekam na zgłoszenia!

Puszczyku, w TFM było sporo osób, ale udzielały się często te same. Nikt jednak za to z klubu nikogo nie wyrzucał. Wiadomo - czasem się zapomni, czasem się nie ma czasu, a jeszcze innym razem najzwyczajniej w świecie się nie chce. TM jest klubem bez specjalnych rygorów i jeśli jesteś zainteresowany chociaż nikłym udziałem to zapraszamy!
Ach, i pamiętaj, ze nadal figurujesz na liście osób piszących Zbiorówkę!

Co do podziału forum... czy ja wiem? To są tylko fancluby. Chociaż ja nadal walczyłabym o mozliwość należenia do wielu klubów. W końcu będziemy tu dyskutować o Huncwotach, ale z nimi wiąże się wiele spraw związanych np. z Severusem. To działa tez w odwrotną stronę.
Kluby klubami, a przecież MF jedt duże i pojemne. wink.gif Temetów tu mnóstwo i na pewno w jakimś temacie o Dorcas Meadowes nikt nie będzie nikomu miał za złe, ze należy do innego klubu. biggrin.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Goomisia
post 08.07.2005 11:54
Post #15 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 190
Dołączył: 11.04.2005
Skąd: Lublin

Płeć: Mężczyzna



Jej kuś ludziska – każdy może na tym temacie się wypowiadać także z innych klubów ale plissss – kultura musi być.

Mi raczej czat pasuje. Ale i na forum gadajmy bo inaczej temacik padnie. A poza tym to przydało by się rozpocząć jakoś dyskusje...może...

Harry i Ron poznali się w pociągu. Jak myślicie jak poznał się Lunatyk, Łapa, Rogacz i Glozdogon?? smile.gif Może jakieś pomysły.. jak myślicie, czy w szkole, a może znali się już wcześniej... W książce nie ma nic na ten temat (chyba). Może coś się w 6 tomie wyjaśni dry.gif


--------------------
Naczelna Syriuszomaniaczka - członek zarządu THE MARAUDERS - FANKLUB HUNCWOTÓW.
***
user posted image
***
http://s14.bitefight.pl/c.php?uid=2073
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Klaud ze Slytha
post 08.07.2005 12:39
Post #16 

Ślizgonka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 430
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Mazańcowice

Płeć: Kobieta



Cóż, ludzie zazwyczaj poznają się w pociągach, z tego co zdążyłam zauważyć, przynajmniej tak jest w książkach p. Rowling. Myślę, że Lunatyk, Łapa i Rogacz poznali się właśnie wtedy, gdy jechali do Hogwartu po raz pierwszy. Glizdogon trafił do Gryffindoru, a co z tym idzie, na logikę powinien być w tym samym dormitorium co Remus, James i Syriusz. Peter wygląda mi na takiego, co w młodości poszukiwał akceptacji i chciał być obok silnych psychicznie ludzi, także z różnymi zdolnościami (np. Rogacz grał bardzo dobrze w quidditcha, co na pewno Glizdogon zauważył na treningach i chciał naśladować Jamesa, a przynajmniej zdobyć jego przyjaźń, by inni uczniowie podziwiali go też mówiąc: "O, to ten, który jest przyjacielem Jamesa Pottera, wiesz, tego, co tak świetnie gra w quidditcha").
W każdym razie Pettigrew jakoś "wkręcił się" w towarzystwo Lupina, Pottera i Blacka. Może wyratował ich kiedyś od szlabanu? Może uczynił coś innego? Kto wie, kto wie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tenebris69
post 08.07.2005 12:40
Post #17 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 228
Dołączył: 05.10.2004




Myslałam, ze jednak z pytaniamy zaczekamy jeszcze jakiś czas aż się ludzie zbiorą, no ale dobrze...

Jak się poznali?
biggrin.gif
Ja na ten temat mam swoja wizję, chociaż nawet nie wiem skąd ona mi się wzięła i dlaczego akurat tak, a nie inaczej.
Po pierwsze: myślę, że James na początku nie lubił Syriusza. Z wzajemnością. Bądź co bądź Syriusz pochodził z domu gdzie popierano czarną magię i watpię by James tak od razu zapałał do niego miłością (braterską!).
Po drugie: Remus. On zapewne na początku nawet nie marzył o tym, ze będzie go czekała taka przyjaźń. Przed szkołą zapewne nie miał przyjaciół. Wiecie... wilkołak. Podejrzewam, że był zbyt zamknięty w sobie i dopiero potem James z Syriuszem go "rozpracowali".
Po trzecie: z Peterem sprawa mogłaby nieco mniej skomplikowana. Może on po prostu tak bardzo chciał być ich przyjacielem, że nie mieli większego wyboru, aż w koncu go zaakceptowali? Tak było w przypadku Hermiony.

Ogólnie sadzę, ze wytłumaczenie spotkali się w pociągu, w jedym przedziale i zostali przyjaciółmi po grób jest zbyt banalne.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Klaud ze Slytha
post 08.07.2005 12:48
Post #18 

Ślizgonka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 430
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Mazańcowice

Płeć: Kobieta



Niekoniecznie od razu zostali przyjaciółmi. Szczerze wątpię, by tak było. W pociągu poznali się, wymienili imiona, pogadali i przez kilka następnych miesięcy dowiadywali się coraz więcej o sobie.
Pewnie połączyło ich jakieś wspólne, ważne przeżycie (również odwołam się tu do przyjaźni Harry'ego, Rona i Hermiony i przygody z trollem).
Oczywiście, James mógł mieć jakieś uprzedzenia do Syriusza z tego powodu, że ten drugi pochodził z rodu, w którym duże znaczenie miała czarna magia, ale po kilku miesiącach przekonał się, że to nie ma sensu, bo Black jednak nie jest czarodziejem, który w przyszłości zostanie nekromantą, czy innym niedobrym, diabelskim, negatywnym (itd...) gadem, a wręcz odwrotnie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tenebris69
post 08.07.2005 13:06
Post #19 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 228
Dołączył: 05.10.2004




No własnie.
I wiecie tak sobie pomyślałam, że szkoda, że Huncwoci nie dali szansy Snape'owi.
Może gdyby inni nie uważali go tylko za jkiegoś obślizgłego Ślizgona i fanatyka czarnej magii, Sev zostałby zupelnie komś innym... Nie wstąpiłby w szeregi śmierciożerców, może miałby normalną rodzinę, zonę, dzieci... przyjaciół?
To przecież głównie Huncwoci byli jego szkolnymi zmorami. Zawsze lepsi, Gryfoni - pupilki nauczycieli...

Wiem, ze to trochę nie ma związku z pytaniem, ale musiałam to napisać.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Agnessa
post 08.07.2005 13:23
Post #20 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 280
Dołączył: 08.11.2004
Skąd: z wariatka.exe




QUOTE(Tenebris69 @ 08.07.2005 14:06)
  miałby normalną rodzinę, zonę, dzieci... przyjaciół?

*parska niepohamowanym śmiechem* Sev jako mąż? Hmm...nie,nie...on raczej jest typem samotnika,może nie przepadał za dziecinną(bez obrazy,być moze Sev szybciej dorastał) paczką Huncwotów? Każdy ma swój charakter. Co do samej ich paczki.. Myślę,że zwyczajnie stali sie przyjaciółmi,tak po bliższym poznaniu się,a drobne sprzeczki pewnie zdarzały się. Może na początku Syriusza troche sie bano lub mialo się do niego uprzedzenie,skoro miał TAKĄ rodzinkę. Lupin był tolerancyjny,Glizdogon działał na dwa fronty nieco później,a James był zapewne świetnym przyjacielem,ale lubił czasem pograć komuś na nerwach.


--------------------
user posted image
Mistrzyni Eliksirów
Gliwice sa jak rzut ziemniakiem,a kanarki są pyszne!-by Agnessa.Wymyślone o 01:11 rozmawiając z kolegą,o tym,że Agnes jednak pomoze go uratiwac przed rozpędzoną tirówą ;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Joan P.
post 08.07.2005 13:26
Post #21 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 70
Dołączył: 29.06.2005
Skąd: z ciemnego zaułka Nokturnu. No i Lunatycznego.




Jakby się nad tym zastanowić, Tenebris - masz rację. Nieładnie, panowie, osądzać tak kogoś z widzenia...

Huncwoci - pupilki nauczycieli? Hehehe... Z tego, co wiem, byli raczej straszliwą zmorą Hogwartu, gorszą nawet od Irytka, a to niekażdemu się udaje. Chociaż taki Remus pupilkiem mógł być. W końcu taki spokojny i opanowany... Nawet prefektem został (ciekawe, jak zareagowali na to pozostali).

QUOTE
James był zapewne świetnym przyjacielem,ale lubił czasem pograć komuś na nerwach.


Dobrze ujęte. Ale właściwym słowem byłoby ''często''

Ten post był edytowany przez Joan P.: 08.07.2005 13:28


--------------------
''To rewolwer w twojej kieszeni czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?''

(Mae West)

Członkini zarządu THE MARAUDERS -Fanklubu Huncwotów ( Peteromaniaczka Naczelna )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tenebris69
post 08.07.2005 13:28
Post #22 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 228
Dołączył: 05.10.2004




Chodziło mi, ze Gryfoni ogólnie byli pupilkami. biggrin.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Joan P.
post 08.07.2005 13:31
Post #23 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 70
Dołączył: 29.06.2005
Skąd: z ciemnego zaułka Nokturnu. No i Lunatycznego.




Ach. Chyba, że też wtedy był jakis stronniczy nauczyciel eliksirów.


--------------------
''To rewolwer w twojej kieszeni czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?''

(Mae West)

Członkini zarządu THE MARAUDERS -Fanklubu Huncwotów ( Peteromaniaczka Naczelna )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Klaud ze Slytha
post 08.07.2005 13:35
Post #24 

Ślizgonka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 430
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Mazańcowice

Płeć: Kobieta



QUOTE
Może gdyby inni nie uważali go tylko za jkiegoś obślizgłego Ślizgona i fanatyka czarnej magii, Sev zostałby zupelnie komś innym... Nie wstąpiłby w szeregi śmierciożerców, może miałby normalną rodzinę, zonę, dzieci... przyjaciół?
To przecież głównie Huncwoci byli jego szkolnymi zmorami. Zawsze lepsi, Gryfoni - pupilki nauczycieli...


Tenebris - no, ale niestety dla Severusa tak się nie stało i jest jaki jest. Ale przecież za to go tysiące snaperek i snaperzy uwielbiają ;)

A dziecinnymi to Huncwotów też bym nie nazwała. Przynajmniej nie do końca. Znam ludzi, którzy mają po dwadzieścia lat, a zachowują się czasem, jakby mieli trzy (przykład - mój drugi brat). Dziecinni? Nie. Jeśli sytuacja wymaga powagi, to umieją się wtedy zachować. Po prostu lubią się powygłupiać.
Huncwoci też umieli. Przecież pomagali Remusowi, zaakceptowali go, dla niego stali się animagami.
Co do wiązania się z paczką Huncwotów:
Severus należy do ludzi poważnych i po prostu chyba mu nie odpowiadało to, że Huncwoci robią jakieś głupie żarty i uznał, że to nie towarzystwo dla niego. Wolał się związać ze swoimi Ślizgonami, choć pewnie i do nich podchodził nieufnie (taki już był, typ samotnika). W sumie jakoś mu się nie dziwię. Gdy jest się z jakimiś osobami w jednym domu, to jakoś raźniej, wydaje się też, że lepiej się go zna, choć czasami tak nie jest. Poza tym dziwnie by wyglądało, gdyby Ślizgon przyjaźnił się z Gryfonami, po prostu między członkami obu domów są uprzedzenia i trwają ciągle wojny. Czytałam nawet kiedyś Fan Fiction o Severusie jako przyjacielu Huncwotów. Nawet dobrze napisany, ale pomysł wydał mi się absurdalny. Nie wiem, może zbyt wiele razy czytałam kanoniczną serię HP i nie mogłam zaakceptować, mając na uwadze stosunki Seva z Huncwotami.

Ten post był edytowany przez Klaud ze Slytha: 08.07.2005 13:36
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 08.07.2005 14:39
Post #25 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Na razie nam całkiem fajnie idzie tongue.gif

Co do poznania się Huncwotów - najpewniej w pociągu, a jak nie, to po przydzieleniu do Gryffindoru. Skoro byli razem w jednym dormitorium, na lekcjach itd., automatycznie cały czas lepiej się poznawali. Może rzeczywiście na początku James nie miał zaufania do Syriusza z racji jego pochodzenia, ale potem przekonał się, że on jest inny, no i że jest świetnym kumplem wink.gif

Myślę, że to własnie ta dwójka stanowiła trzon paczki. Remus i Peter dołączyli chyba później. Lunatyk na pewno był nieśmiały i nieufni, no ale oni i tak się z nim zaprzyjaźnili (może początkowo chodziło im o pomoc w pracach domowych tongue.gif), a gdy dowiedzieli się o jego wilkolactwie, nie opuścili go.

Jesli chodzi o Petera... pewnie łaził za nimi krok w krok, bo mu imponowali... i tak długo łaził, aż zaprzyjaźnili się i z nim ^^

Severusa mi czasem szkoda. Wiadomo, ze przyjaźń pomiędzy Gryffindorem a Slytherinem jest prawie niemożliwa, bo od razu są uprzedzenia itd. Huncwoci też bywali wredni... ale taka ich natura :] Widocznie musieli kogoś nienawidzić i się na nim wyżywać.


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

36 Strony  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 16.04.2024 18:38