Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Harry Potter A Benedykt Xvi, ;P

Nes
post 14.07.2005 21:57
Post #1 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




http://wiadomosci.onet.pl/1130230,69,item.html

esz. kurna co to za bezprawna edycja moich postow kubik? prosze mi sie tutaj nie wpierniczac w moj rewir. wynocha!

czytaliscie juz?

Ten post był edytowany przez Nes: 15.07.2005 19:29


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nimfka
post 14.07.2005 22:06
Post #2 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 322
Dołączył: 10.08.2004

Płeć: Kobieta



P..... o Szopenie. Ile razy można gadać o tym samym? Nie wkurza mnie rozpczęcie tego tematu na forum, ale to, że jak już było w porządku, jak juz sie Watykan wypowiadał nie tak źle na ten temat, to znowu sie musi powtarzac... Boże, czytam Pottera od ładnych paru lat i jakoś się moja wiara nie zmieniła, czarnych mszy nie odprawiam, kotów nie jem. To jest, moim zdaniem, stwarzanie problemów na siłę. Czepiają się Pottera, czepiają "Kodu..." Denerwuje mnie to.

Chociaz istenieje coś takiego jak wolność słowa... A zreszta... Ile mozna, no naprawde.

EDIT:
Komentarze na Onecie są powalające.

EDIT2:
O, cenzura działa :]

Ten post był edytowany przez Nimfadora: 16.07.2005 14:08


--------------------
"Without music, life would be a mistake"
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 14.07.2005 23:34
Post #3 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(kubik @ 14.07.2005 22:22)
Zbojkotujmy Biblie. ha!
*


Tyle ze Pottera nie omawias zna lekcjach jezyka polskiego a biblje tak user posted image
Czemu mnie nie rusza ten caly artykul? Zawsze smeca o tym HP to ze Benedict go krytykuje wcale mnie nie zadziwia.
Ah... czuje sie jakos tak szatansko wiedzac ze w oczach kosciola jetem takim heretykiem mmmm....
QUOTE
nikt nie spodziewal sie hiszpanskiej inkwizycji!

'NOBODY expects the Spanish Inquisition!
Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms - Oh damn!'

Ten post był edytowany przez BlackOmen: 14.07.2005 23:36


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 15.07.2005 00:06
Post #4 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Tak mi sie przypomina:

"Najdroższy ojcze Rydzyku. Jesteśmy z tobą. Jakby ktoś chciał na ciebie rękę podnieść, to ja nie wiem co bym mu zrobiła... najdroższy i uwielbiony ojcze. Ty jesteś dla mnie więcej jak Bóg... (płacz) Sto razy więcej jak Bóg... ukochany ojcze. Oni wszyscy będą musieli z tego kiedyś zdać świadectwo. Przed Bogiem i przed tobą, bo ty będziesz siedział na jego prawicy."
http://kanoniczne.info.pl/
Pod 'ojciec rydzyk' podstawcie 'Harry Potter'.

Ten post był edytowany przez vampirka: 07.10.2016 13:56


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 15.07.2005 14:13
Post #5 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Przestańcie się głupio naśmiewać, debile jedne... Osobisty stosunek Ratzingera do tego czy HP jest dobrą książką nie ma absolutnie żadnego wpływu na stosunek Kościoła do tej książki. Nikt nic nie będzie palił na stosie z przyzwoleniem Kościoła. To tak samo jakby Ratzinger powiedział że książki Żeromskiego są kiepskie. Jego prawo tak twierdzić a wasze prawo to olać. A na pewno nie powie czegoś takiego ex catedra z tego prostego powodu że Kościoł mówiąc wprost zjawisko tak niewielkie jak HP ma w szeroko rozumianej dupie.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 15.07.2005 14:21
Post #6 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



AAAAAAAAAA!
user posted image

Ten post był edytowany przez BlackOmen: 15.07.2005 14:31


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 15.07.2005 14:25
Post #7 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



PapieŻ jako osoba publiczna i oficjalny reprezentant kosiciała nie powinien wyrażac swoich osobistych przekonań publicznie. Bo sam jest osoba publiczną i takie kwestie w jego ustach mogą choc nie musza urosnąc do rangi oficjalnego stanowiska Watykanu. Nie mówiąc juz o grupie oszołomów która na pewno się znajdzie [wide Onet.pl - komentarze nawiedzone] i będzie głosić jaki to HP straszny i szatansky.

///Co Omen widziałes kto umrze w HBP?

LOL

////O shit LOL!!!

Ten post był edytowany przez Mornariel: 16.07.2005 08:52


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 15.07.2005 17:43
Post #8 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Kubik ale Ratzinger w czasie o którym mówi ten artykuł nie był jeszcze papieżem. A jakoś nie słyszałem nic o HP od czasu kiedy został.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 15.07.2005 18:03
Post #9 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



aha no to sorki <- no i w zasadzie na tym skonczyłbym mój post który jest 100% odzwierciedleniem mojej opini na temat postu Matoosa. I niech sobie gawędź nie mysli, że w sensie negatywnym, broń Boże. 100% pozytyw.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eowina
post 16.07.2005 15:45
Post #10 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 09.03.2004
Skąd: Lublin




Czy wy nie przesadzacie troszkę ??? Zachowujecie sie niepowaznie. Wiadomo przeciez bylo ze Kosciol nie bedzie namawiac ludzi do czytania pottera. I po co odrazu afera ? Predzej,czy pozniej musialo wyjsc co Ratzinger mysli o potterze(zresztą jego opinia byla do przewidzenia). To nie znaczy ze teraz przed kociolami bedziemy palic ksiazki o potterze - nie,ja slowa Ratzingera rozumiem taki sposob,ze mlodsze dzieci( chodzi mi o I klase podstawowki itp.)kiedy ktos im przeczyta pottera i nie porozmawia na temat jak zlo jest przedstawione w tej ksiazce moze naprawde zle zrozumiec intencje autorki, myslic zlo z dobre itd.

Nie mam nic do kard.Ratzingera,a teraz Benedykta XVI. Zawsze go lubilam i lubie go nadal. Jego zdjecie(razem ze zdjeciem Jana Pawla II) wisi nad moim biurkiem i nie zmienie mojego stanowiska w tej sprawie - Potter zawsze bedzie ksiazką-czytadlem do postawienia na pólce,a papiez - głową Kosciola, w który wierze i bede wierzyc nadal.

Czy ktos sie zgadza z moją opinią ?? A moze jestem tu sama...?


--------------------
"Nie każdy bładzi,kto wędruje..." J.R.R Tolkien

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Puszczyk
post 17.07.2005 23:09
Post #11 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



1. Gdyby wszyscy nie robili tyle szumu wokół książki, to nie byłoby całej tej afery, a co niektórzy zniżają się do poziomu małych dzieci aby wybronić Pottera co tylko pogarsza sprawe - dajcie spokój - to tylko książka,a że inni tego nie zauważają to ich sprawa

2. To że jedni traktują to jako wprowadzenie w świat czarnej magii to tylko wina ich interpretacji - to trzeba czytać jako zwykłą powieść. Zastanawialiście się dlaczego nie robią takiego szumu wokół innych powieści fantastycznych. To tylko wina tych wszystkich gadżetów, zeszytów itp.

3. Od papieża się odczepcie - nawet jeśli nie chce to jest zmuszony taką waśnie opinie posiadać. Możliwe, że źle go zorozumiano, bo mi sie wydaje ze powinno się potępiać samo praktykowanie czarnej magii w oparciu o lekturę, ale z tym sie narazie nie spotkałem

4. Piszą, że przez tą książkę wiele dzieci skacze z dachów itp. - to tylko wina rodziców - to wbrew temu co pomyślicie książka dla dojrzalszych osób - dowodem są kolejne części ...

5. A ta cała afera wogóle jest bezsensowana - z pokemonami tak nie było? Mi się wydaje, że nie należy się wtrącać bo Potter to i tak książka i tylko książka, a chyba czytać nie można zabronić....]

EDIT:

Eowina - ja mam słowem to samo zdanie ...

Ten post był edytowany przez Puszczyk: 17.07.2005 23:11


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 18.07.2005 09:52
Post #12 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



Papież nie ma tutaj nic wspólnego. Powiedział co myśli - i tyle. Faktycznie Puszczyk, możliwe, że został źle zrozumiany. "Harry Potter" nie jest książką od tak, pierwszą lepszą z półki. Tą książkę trzeba zrozumieć i do niej dojrzeć. Musimy być świadomi czego czytamy, ale niektórzy widocznie nie są dry.gif
i chyba głównie do tych był ten artykuł


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 18.07.2005 10:41
Post #13 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
"Harry Potter" nie jest książką od tak, pierwszą lepszą z półki. Tą książkę trzeba zrozumieć i do niej dojrzeć. Musimy być świadomi czego czytamy, ale niektórzy widocznie nie są

Dojrzec? Zrozumiec? Nie rozpedzilas sie za bardzo? Doczego tutaj trzeba dojrzewac? Ksiazka nie ma zadnego drugiego dna, skomplikowanego jezyka, rozbudowanej fabuly, a zwykle dzieci potrafia same rozroznic co jest dobrem a co zlem, co jest naprawde, a co naprawde na niby.


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
HUNCWOTKA
post 18.07.2005 11:05
Post #14 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 213
Dołączył: 06.06.2005
Skąd: :]




Przecież bohaterem pierwszej części książki jest jedenastolatek:/(jakby ktoś nie wiedział tongue.gif ) to wiadomo że odbiorcami bedą dzieci.Rowling za szybko przeskoczyła z fantastycznej lektury dla dzieci do powieści dla dorosłych.Moja kuzynka płakała parę dni kiedy przeczytała o śmierci Cedrika, bo nie dala sobie przetłumaczyć ze Harry Potter naprawdę nie istnieje.


--------------------
"Członkini The Marauders-fanklubu Huncwotów"
Kociaki:]
user posted image
UWAGA GRYZIE:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 18.07.2005 13:57
Post #15 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE(BlackOmen @ 18.07.2005 10:41)
QUOTE
"Harry Potter" nie jest książką od tak, pierwszą lepszą z półki. Tą książkę trzeba zrozumieć i do niej dojrzeć. Musimy być świadomi czego czytamy, ale niektórzy widocznie nie są

Dojrzec? Zrozumiec? Nie rozpedzilas sie za bardzo? Doczego tutaj trzeba dojrzewac? Ksiazka nie ma zadnego drugiego dna, skomplikowanego jezyka, rozbudowanej fabuly, a zwykle dzieci potrafia same rozroznic co jest dobrem a co zlem, co jest naprawde, a co naprawde na niby.
*



chodzi mi o dzieci, które nie wiedzą (rozumieją), że taki Harry Potter jest tylko fikcyjnym bohaterem. Odniosę się też do wypowiedzi Huncwotki. Tacy ludzie jak jej kuzynka zdarzają się bardzo często, więc wnioskuję, że nie była na tyle dojrzała, aby zrozumieć sens książki.

Ten post był edytowany przez Magya: 18.07.2005 13:58


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 18.07.2005 14:35
Post #16 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



"Angorka" 24 lipca 2005, nr 30

(...) Rowling zarzucano, że fabuła i budowa zdań jest zbyt skomplikowana dla młodych ludzi. I że żadne dziecko nie zrozumie, o czym opowiada książka, ponieważ jest dla niego zbyt trudna i poważna. (...)

Trochę się wyjaśniło tongue.gif


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Daga
post 18.07.2005 18:07
Post #17 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 295
Dołączył: 07.03.2004
Skąd: Opalenica




uh póki nie ma zakazu czytania Pottera, póki nie mówią nam o tym w każdym kazaniu, póki nie palą (z rozkazu głowy kościoła) książek na stosach (przynajmniej mojej nie palą) to się nie czepiam. Mogę sobie to uznawać za cholera całkiem niepotrzebne (ta opinia Ratzingera) ale póki kroków nie podejmuje to wiele mnie to nie obchodzi. I tyle. dry.gif


--------------------
"Jeśli nie masz po co żyć - żyj na złość innym"


user posted image
Główny Alchemik (hehehe)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GooD AnGeL
post 18.07.2005 20:08
Post #18 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 18.07.2005




Moim zdaniem troche koleś przesadza -przecież Jan Paweł 2 wcale nie odnosił sie tak do tej book. Był niezwykle tolerancyjny!!
Moja kumpela tez tego nie czyta bo w jej wiarze tego nie pochwalają - ej masakra


--------------------
Za pisanie postów nie na temat i zakładanie durnych topiców. Wiesz co się dostaje za prace nie na temat. - kubik
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eowina
post 18.07.2005 21:50
Post #19 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 09.03.2004
Skąd: Lublin




Ok,ok,moze troszeczke sie rozpedzilam,ale wy tez dry.gif Na wirtualnej polsce znalazlam ciekawy artykuł,zapraszam pod ten adres : http://ksiazki.wp.pl/wiadomosci/wiadomosc.html?id=30314

pozdrawiam


--------------------
"Nie każdy bładzi,kto wędruje..." J.R.R Tolkien

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 18.07.2005 23:52
Post #20 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(GooD AnGeL @ 18.07.2005 20:08)
Moim zdaniem troche koleś przesadza -przecież Jan Paweł 2 wcale nie odnosił sie tak do tej book. Był niezwykle tolerancyjny!!
Moja kumpela tez tego nie czyta bo w jej wiarze tego nie pochwalają - ej masakra
*


ŹĄ bo Potter jest cool book, a nasz papież terazniejszy jest taki nadwyraz nietolerancyjny. Joł nie?


Ten post był edytowany przez BlackOmen: 18.07.2005 23:53


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shell
post 19.07.2005 11:29
Post #21 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 459
Dołączył: 09.04.2003
Skąd: z krainy Oz

Płeć: Kobieta



Czytajac wasze wypowiedzi mozna sie zalamac tongue.gif
Watpie zeby HP stal sie ksiazka dla doroslych, bo niby czemu? Ksiazka w ktorej ktos umiera (a smierc nie jest przedstawiona w jakis brutalny sposob!) jest dla doroslych? Nie sadze. Swoja droga nie wierze ze dziecko z 1 klasy podstawowki zacznie nagle wierzyc w Hogwart i w latanie na miotle. Male dzieci nie maja az tak bujnej wyobrazni. Gdzies podawali ze nasz nowy Papież stwierdził że książka pokazuje zło i nie powinno się jej czytać. A co za roznica? Wczesniej czy pozniej dowiemy sie wszyscy co jest złe. Na religii juz w przedszkolu uczymy się o tym co dobre a co złe.

I naprawde nie przesadzajcie z małymi dziecmi które płaczą 4 dni, i takimi które wierzą że polecą na miotłach =='


--------------------
Miasto wśrubowało się w ziemię, pięściami walczącego marzenia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eowina
post 19.07.2005 15:42
Post #22 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 09.03.2004
Skąd: Lublin




No niby zgodze sie z wami,ale przeciez zdarzają sie przypadki, ze dzieci skaczą z balkonu bo myslą ze polecą jak Batman. To dlaczego nie moglyby skakac na miotlach ?

Ten post był edytowany przez Eowina: 19.07.2005 15:43


--------------------
"Nie każdy bładzi,kto wędruje..." J.R.R Tolkien

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nes
post 19.07.2005 16:06
Post #23 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




to czyja to bedzie wina? na kogo powinna spasc odpowiedzialnosc? na ksiazke czy rodzicow?


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eowina
post 19.07.2005 16:51
Post #24 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 09.03.2004
Skąd: Lublin




Własnie to chce powiedziec.Jezeli rodzic nie wytlumaczy malemu dziecku ze nie lata sie na miotle to potem mówią ze to przez ksiązkę. A przez to nieodpowiedzialnosc rodzicow.


--------------------
"Nie każdy bładzi,kto wędruje..." J.R.R Tolkien

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Daga
post 19.07.2005 17:45
Post #25 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 295
Dołączył: 07.03.2004
Skąd: Opalenica




tylko tyle że niektórym dzieciom nie wytłumaczysz. Ale w ten sposób można się czepiać każdej książki. dry.gif


--------------------
"Jeśli nie masz po co żyć - żyj na złość innym"


user posted image
Główny Alchemik (hehehe)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 06.05.2024 19:36