Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

10 Strony « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Official Bleech Topic, Oficjalny temat bluzgowin :P

anagda
post 14.08.2005 13:24
Post #101 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE(Tenebris69 @ 14.08.2005 11:06)
QUOTE
Ogólnie książka trąci jakby... amatorką, jakby to kto inny pisał, mający tylko mgliste pojęcie o temacie. Coś jakby to wszystko miało być zbyt trendy i teraz tematyką przypomina fotostory z bravo girl.


Jakby się czytało jakiegoś fanficka, prawda? Ja w ogóle nie czuję, że przeczytałam już tą ksiązkę.
*




i to nawet średniej jakości FF...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lor3L!n3
post 16.08.2005 04:28
Post #102 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 12
Dołączył: 10.08.2005




Brak jakiejś tak znanej mi akcji z poprzednich tomów!
Za mało informacji wszystko takie ni to pełne ni to puste.
Ogólnie za krótka książka dry.gif
Ron i jego 2 wybranki bleh
Kiepskie wątki miłosne lub można powiedzieć prawi ich tam brak
To jak ginie matka Voldemorta
Śmierc Dumbla i to że akurat Snape go zabił :/
To że skoro Książe to wszystko w swojej książce poprawił to czemu nikt tego nie opublikował?
Draco i jego ukochana Pansy cry.gif Jak on mógł z tym mopsem!!
Pogryzienie Billa
Nazwa Klub Ślimaka
A najbardziej wku**** mnie pani Rowling bo poszła na łatwizne i wypuściła do druku coś co nie ma nawet połowy świetności jej pozostałych książek. Chociaż szczeżę myśle że to jest najlepszy tom i mimo mojej frustracji na samą siebie nie umiem tego określić. Ehh
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Szachrajka
post 16.08.2005 16:11
Post #103 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 108
Dołączył: 25.06.2005
Skąd: Neverland




QUOTE
Kiepskie wątki miłosne lub można powiedzieć prawi ich tam brak

Brak wątków miłosnych?! blink.gif Ja wiem, o tej książce można powiedzieć dużo, ale na pewno nie to, że brak tam wątków miłosnych. Jak dla mnie to było ich tam aż za dużo. sad.gif

QUOTE
Śmierc Dumbla i to że akurat Snape go zabił :/

Zgadzam się z przeczytaną gdzieś opinią, że śmierć Dumbledora zmobilizuje Harry'ego do szybszego i skuteczniejszego rozprawienia się z Czarnym Panemi z tym, że Harry będzie teraz bardziej samodzielny. Co do Snape- wierzę, że to co zrobił ma głębszy sens.


--------------------
"Mierz wysoko" - wpajali mu wzniośli nauczyciele. Strzelił im w łeb.

Stanisław Jerzy Lec
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mira
post 17.08.2005 01:09
Post #104 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 289
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



- Potter i Weasleyówna. Brak mi tu jakikolwiek opisów uczuć. No cóż tak jak Rowling gdzie mówiła, że z romansów to ona by nie wyzyła smile.gif
- to samo z Weasley i Levender bleh dry.gif
- mało sie dzieje; akcja kreci sie powoli, czasem to nawet przynudza
- zrobienie z Severusa morderce... sad.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
a-n-!-a
post 19.08.2005 22:48
Post #105 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 5
Dołączył: 19.08.2005
Skąd: z Polski




Wątki miłośne. Nie było ich prawie w poprzednich częściach, a teraz nagle Rowling sobie o tym przypomniała i wsadziła ich za dużo (według mnie) i w dodatku kiepskich.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aylet
post 20.08.2005 15:24
Post #106 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



Troche za mało opisów uczuć... Za wiele razy pojawiała się Ginny, a szczerze mówiąc ja za nią nie przepadałam... troche to też zamieniło mi się w drobną telenowele - Tonks chce być z Lupinem, Harry z Ginny, Hermiona z Ronem, gdy ten obściskuje sie z Lavender i takie tam... troche mnie to dziwi blink.gif Ale nie ma u mnie takiego wielkiego rozczarowania książką - wręcz przeciwnie, podobała mi się bardzo nie licząc tych rzeczy, które wymieniłam wcześniej tongue.gif


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 22.08.2005 12:10
Post #107 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Hmmm, no tak, akurat wątki miłosne są marne, i wiele osób to przyznaje. Niby było tyle R/Hr shipperów, no i oni się cieszą, no ale spotkałam parę osób, które przyznają, że "nie tak to sobie wyobrażało :/". To prawda. Harry z kolei znów poszedł na łatwiznę, i dorwał laskę za którą szalało pół szkoły. To samo było wcześniej z Cho. Harry za bardzo zwraca uwagę na wygląd, typowy facet tongue.gif


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 22.08.2005 21:51
Post #108 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Bo Potter w wersji SS Moonlight jest bardziej inteligentnym, uczuciowym, cierpliwym a przede wszystkim dojrzalszym facetem :P Więc Potter z HBP nie jest kierunkiem w którym powinien ewoluowac jego charakter po OotP.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kruk
post 22.08.2005 22:29
Post #109 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 12.03.2004

Płeć: Kobieta



Książka nie była już tak dobra jak poprzednie (III rządzi), ale i tak lepsza niż V.
Zarówno w Vi jak i to było w V brak jakiegoś wątku przewodniego. Wszystko jest tak jakoś pomieszane. W kilku momentach nawet lekko...muszę urzyć tego słowa naciągane.

Wątek miłosny był jak z jakiejś książki dla dzieci. Zupełnie niedojrzały i sztuczny. No i zachowanie Severuska, normalnie nie mogłam uwierzyć. (W głębi duszy jednak sądzę, że będzie to jakoś wytłumaczone)


--------------------
Idę swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą!


user posted image ssssss....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 23.08.2005 14:08
Post #110 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



No, Kubik jak zwykle ma rację tongue.gif Przecież gdyby Potter bardziej dojrzał psychicznie, i zaczął dostrzegać w ludziach "wewnętrzne piękno" (^^), to rzeczywiście mogłoby być na przykład Potty lurves Loony, no nie? :>

(kocham swój av & baner tongue.gif)

Ten post był edytowany przez kkate: 23.08.2005 14:09


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Joan
post 23.08.2005 17:58
Post #111 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 87
Dołączył: 03.08.2005
Skąd: Ze Slytherinu




OKROPNIASTE WĄTKI MIŁOSE.
Wiem że to już wiele osób pisało, ale nie mogłam się powtrzymać.
Jak mnie to drażni!
Wszystko takie puste a w dodatku... Ron i Hermi...OKROPNOŚĆ! Harry & Ginny... Porażka...

No i oczywiście zabicie Dumbla. Sever to [jak na razie] dla mnie zbyt skomplikowana postać...


--------------------
user posted image user posted image

Członkini The Maradeuders- fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mione
post 23.08.2005 18:48
Post #112 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 141
Dołączył: 17.07.2005

Płeć: Kobieta



Widzę że ktoś podziela moją opinię na temat "uroczego" romansu Harry'ego i Ginny biggrin.gif Kicz nad kicze i kiczem pogania, a największym kiczem w tym wszystkim jest sama Ginny.
Sądziłam że MarySue istnieją tylko w kiepskich fanficach, teraz widzę że się myliłam. JK chciała z niej zrobić klona Lily Evans i wyrżnęła się jak długa. Ginny jest tak piękna, utalentowana, cudowna, popularna, bohaterska, namiętna i zabawna że za każdym razem gdy się pojawiała chciało mi się wymiotować. Jej związek z Harrym jest płaski jak śledź a ostatnia rozmowa i rozstanie patetyczne i ckliwe do bólu zębów.
Sytuacji nie poprawiają fani na zagranicznych forach którzy głupieją na jej punkcie a na oświadczenia typu "Ginny is a powerful witch" i "She is so fiery!" mam już alergię.

Harry i Luna...mogłoby być pięknie, zabawnie i nietuzinkowo, ale Jo wolała bezpieczniejsze i nudne rozwiązanie i w efekcie Harry wylądował ze szkolną gwiazdą zamiast nietuzinkową ekscentryczką.

Ten post był edytowany przez Mione: 23.08.2005 18:50


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Szachrajka
post 23.08.2005 23:03
Post #113 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 108
Dołączył: 25.06.2005
Skąd: Neverland




QUOTE
Ginny jest tak piękna, utalentowana, cudowna, popularna, bohaterska, namiętna i zabawna...

QUOTE
Jo wolała bezpieczniejsze i nudne rozwiązanie i w efekcie Harry wylądował ze szkolną gwiazdą zamiast nietuzinkową ekscentryczką.

Ciągnie swój do swego? Chyba tak. Nie przepadam za Ginny- trochę za bardzo przypomina Cho. Poza tym zwiazek Pottera z Weasley'ówną jest trochę zbyt...nieoczekiwany delikatnie mówiąc /przynajmniej dla mnie/. W piątej części jest taki fragment, zaraz po wyjściu z baru "Pod śwńskim łbem" po pierwszym spotkaniu GD, gdzie Hermiona opowiada o Ginny i jej chłopaku, a Harry'ego nic to nie obchodzi. Potem , w VI tomie, nie wiadomo dlaczgo nagle sobie uświadamia, ze ją kocha. Nawet z Cho to było rozegrane lepiej, bo zaczynło się już w sumie w "HPiWA". wink.gif


--------------------
"Mierz wysoko" - wpajali mu wzniośli nauczyciele. Strzelił im w łeb.

Stanisław Jerzy Lec
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gem
post 24.08.2005 11:40
Post #114 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta



oooo tak :] ja się zgadzam z wami w 99% biggrin.gif tongue.gif Wątki miłosne były do bani!!!! Jeżeli się je wplata w treść TAKIEJ książki, to albo musząbyć bardzo dobre i przemyślane, albo wcale... H+G ...<rzygi>...

Ponadto, nie dokońca podobał mi się wątek R+L. Dla mnie było to trochę za sztuczne...no nie wiem jak to określić....ale takie tandetne. Jeżeli porównać to z IV cz. H+K to było znacznie gorzej. Dlatego że niewiele wiedzieliśmy na ten temat, a i też niewiele by to zmieniło w życiu bohaterów. Ważne są wątki z Harrym, bo to głównie jego uczucia są opisywane i one mają największą wage dla czytelnika i przyszłych zdarzeń. Takie moje zdanie wink.gif...

No oczywićie i standardowo pomysł ze śmiercią Dumbledore też odpada tongue.gif:P

I trochę zawiodłam się na Qidditchu. Jo konsekwentnie pozbawiała Harry'ego możliwości gry!! Quidditch został przesunięty z planu daleko w tył. A poza tym byłam pewna, żę podczas meczu za Ślizgonami Harry zrzuci tym razem Malfoy'a przez przypadek, lub nie smile.gif. Nie wiem jakoś tak mi się ubzdurało.



--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 24.08.2005 13:04
Post #115 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Nie lubię Ginny, bo rzeczywiście jest mieszanką Cho i Lily. Pół szkoły za nią szaleje, jest śliczna, zdolna, zmienia chłopaków jak rękawiczki, super gra w quidditcha, i w ogóle cudowna. Czy ona ma jakieś wady? Związek R/Hr jest ciekawy, bo zarówno Ron jak i Hermiona to ciekawe charaktery. A to? Ohyda, i cukierkowość. I nagły wybuch miłości.

H/Hr, H/L - owszem, jak najbardziej. R/Hr - ok. Ale H/G? Zdecydowanie anty- jestem.

Wątek R/L może rzeczywiście trochę naciągany, ale przecież Ron nie robiłtego z miłości, ale po to, by pokazać Ginny, że nim tez ktoś się interesuje.


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 25.08.2005 15:07
Post #116 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



Czytam tę książkę i czytam, ale ta książka nie wciąga mnie tak jak V część. Może to przez to, że czytam po angielsku, może nie... Ale wszędzie pełno Rona i Lawender. Nie mowię, że to źle, ąle to już nudne dry.gif


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Alaxia
post 28.08.2005 19:45
Post #117 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 14.08.2005




Mnie zdenerwowało chyba to co wszystkich - zbyd dużo parek się porobilo! Rowling za mało miejsca przeznaczyła na rozwinięcie tych wątków! Ja protestuję! Po co mi Bill i ta cała Flegma gdy tak mało pisała o Ginny i Harrym?? To niesprawiedliwe!
No i jeszcze jedno rzecz - zakończenie! Zawsze książka kończyła się podobnie - Dumbledore wyjaśniał Harry'emu, i to był fajne - bo przewidywalne. A teraz? Nawet nie możemy przewidzieć najprostrzych rzeczy - czyli czy Harry wróci do szkoły!!
Oh...........
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 28.08.2005 23:10
Post #118 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE
gdy tak mało pisała o Ginny i Harrym??



to akurat uważam za plus ksiązki...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 29.08.2005 10:52
Post #119 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Ja też :] Gdyby było jeszcze więcej Dumbledore'a, H/G oraz R/L, to chyba bym zwariowała....


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lissy
post 29.08.2005 13:06
Post #120 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 17
Dołączył: 09.08.2005




Uważam, ze mogłoby być więcej Harry'ego i Ginny, ale wyciąć połowę scen z Won-Won i Lav-Lav w roli głównej. To było totalnie nudne. Ale z drugiej strony Jo pięknie opisała rosterki Harry'ego, co jest dla niego ważniejsze Ginny czy Ron. tongue.gif
Chyba zawsze jak jestem na jakimś forum i czytam posty innych totalnie zmieniam moje zdanie. Koniec z forami... Mi się 6 część bardzo podobała. tongue.gif Przede wszystkim była śmieszna.


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gem
post 30.08.2005 13:25
Post #121 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta



Taaa...śmiesznie było i to strasznie huh.gif ...
Ja bym aqrat wycięła wszystkie sceny G&H...
Ale pozatym naprawdę podobało mi się!!! W końcu to dzieło Jo!!!


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nes
post 31.08.2005 02:36
Post #122 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




chce mi sie wyc. do ksiezyca.

pierwszy i ostateczny grzech ksiazki to Ginny zamiast niej ma byc Luna i bedzie cacy.
cozes mi zrobila autorko? to ja sie tyle pieknych ff o Lunie naczytalem a ty co?! jakies takie zwykle, szablonowe, przewidywalne i Ginny cos...

zabicie Dumbledora wybaczam bo ciekawie pokazane ;]

sam ship Remus/Tonks jak najbardziej, ale nie w taki sposob! pozatym ten ckliwy dialog w skrzydle szpitalnym zaraz po smierci Dumbla ;/. bo tak to nam dala juz kochajaca sie pare 'znienacka' bo w sumie jakichs wiekszych przeslanek nie bylo...

pozatym zbyt krotkie. zdecydowanie. brakowalo mi w tej ksiazce jakiegos przestanku. takiego codziennego zycia czarodzieji.
no i ogolnie brak jakiegos motywu przewodniego, bo choc mamy zagadkowego Ksiecia i obsesje Pottera na punkcie Malfoya i zamachow, ale to troche za malo, glownie ksiazka obraca sie wokol Harry'ego, Albusa i ich podrozy przez wspomnienia, a akcja przyspiesza dopiero na koncu [choc z drugiej strony moze to byc zaleta, bo to sprawia ze szosty tom wyroznia sie w jakis sposob].

i na koniec. myslalem ze ten tom wiele wyjasni, natamist po zakonczeniu lektury mam w glowie chaos i mnostwo pytan. brakowalo mi tej wiecznej sceny pod koniec, gdy Dumbledore odpowiadal na pytania i rozwiewal wszytkie watpliwosci.


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gem
post 31.08.2005 19:30
Post #123 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta



Harry Luna też blah!!!!!!!! tongue.gif Dwa dziwaki, wyklęte ze społeczeństwa...nieee...beznadzieja... dry.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 31.08.2005 19:57
Post #124 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Teraz Harry wcale nie jest dziwakiem :] Jak dla mnie to byłoby fajne, przynajmniej Jo miałaby okazję do opisania tego jakże oryginalnego związku...


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nes
post 31.08.2005 20:28
Post #125 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




poazatym Ginny jest nudna. praktycznie wiemy o niej wszystko.
Luna natomiast - tajemnicza, pokrecona, z przeszloscia nie-wiemy-za-bardzo-jaką.
te jej dziwactwo ma jakis tam urok.


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Strony « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 18:32