Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

14 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Harry Potter And The Goblet Of Fire, czyli najnowszy film z tej serii ;)

potterman
post 28.11.2005 09:04
Post #1 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 115
Dołączył: 09.04.2003
Skąd: Strefa Mroku...




Napewno wiele osób tutaj oglądało już najnowsze dzieło WB. Ja też wink2.gif I chciałbym zebyście pisali tutaj wasze zdanie na jego temat. Co wam się podobało, a co nie? Co chcielibyscie zmienić? itp,itd,etc wink2.gif

Jeżeli chodzi o mnie to raczej się zawiodłem. Tzn. może tak: Jako film podobał mi się. Był dobrze zrobiony i wogóle dobry. Ale ciężko jest nie oceniać go pod katem książki kiedy czytało się ją dziesiatki razy wink2.gif Od pierwszych minut wyłapywałem wszystkie nieścisłości z ksiażką a było ich sporo...niestety. Gdybym nie czytał HP to pewnie byłbym zachwycony filmem, ale nie było tak do końca. Już na początku wiedziałem, że to nie spełni moich wymagań wink2.gif Np. Barty junior w pokoju z Voldim i Peterem, sen Harry'ego w norze a nie na Privet Drive, to, że nie wiedzieli gdzie idą kiedy Artur prowadził ich do świstoklika. Takie poważnie niescisłości a to było dopiero pierwsze pare minut filmu dry.gif Oczywiście zaraz potem dobiło mnie to, że finałowy mecz poprotu wycieli sad.gif Wiem, że jeżeli chciliby to zrobić zgodnie z książką to film trawłby 2 razy dłużej (co wcaleby mi nie przeszkadzało wink2.gif )a na to nie mogli sobie pozwolić. Ale mogli nie skupiać się na mało ważnych rzeczach np w drugim zadaniu Harry kilka razy podleciał nad smokiem a kiedy ten wstał zebrał jajo. No ale oczywiście w filmie mysieli zrobić to tak, że Rogogon zerwał się z łańcucha i gonił go po całych błoniach dry.gif I po co to komu? Zamiats tego mogliby zrobić finał mistrzostw.
Jest jeszcze dużo takich razących rzeczy, ale dam szanse innym się wypowiedzieć wink2.gif


--------------------
Strefa mroku nie leży na drugim końcu świata...ona jest w nas..w naszych myślach i poczynaniach...

Członek The Marauders - fanklubu Huncwotów
user posted image
Ach, to dopiero były czasy...niestety to forum już nigdy nie wróci...
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 28.11.2005 10:52
Post #2 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Przepraszam, czy ja zwariowałem? Był tu już temat o filmie, wiele osób się tam wypowiedziało, umieściłem dość obszerną recenzję, jak wielu innych i teraz myślę, że mi się to śniło albo miałem jakieś poalkoholowe omamy. Ratujcie!!! Co się stało z tym tematem?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 28.11.2005 11:31
Post #3 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



No właśnie blink.gif... Na mój gust jakieś kłopoty z bazą danych, co?...

Edit: na sto procent to baza... Spójrzcie na mój avatar, przecież go zmieniałam!

Ten post był edytowany przez owczarnia: 28.11.2005 11:31


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 28.11.2005 11:33
Post #4 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ja się tam nie znam..... Ale mój długi, przemyślany i wyczerpujący post na temat filmu przepadł, chlip chlip. Odratujcie to bo będe płakał, a to straszny widok, hehe.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
potterman
post 28.11.2005 11:39
Post #5 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 115
Dołączył: 09.04.2003
Skąd: Strefa Mroku...




A to jeżeli był to przepraszam. Nie byłem na forum kilka dni, bo nie miałem czasu zabardzo. Nie wiedziałem, ze taki temat już był i wiec jak go nie znalazłem to założyłem ten. Jeśli dadzą spowrotem tamten to niech ktoś najwyśej ten usunie.


--------------------
Strefa mroku nie leży na drugim końcu świata...ona jest w nas..w naszych myślach i poczynaniach...

Członek The Marauders - fanklubu Huncwotów
user posted image
Ach, to dopiero były czasy...niestety to forum już nigdy nie wróci...
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hito
post 28.11.2005 12:17
Post #6 

Magik


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 751
Dołączył: 11.10.2005
Skąd: Częstochowa/Wrocław

Płeć: Mężczyzna



Co Wy tacy niezorientowani? Już od przedwczoraj (jeśli się nie mylę) stan forum tak wygląda. Przeniosiny forum na nowy serwer musiały w jakiś sposób wpłynąć na bazę danych, wcięło trzy dni (zniknęły posty napisane pomiedzy 23 a 26 listopada). Niestety, cały temat z recenzjami HPiCO opuścił te progi, Wasze obszerne relacje bedą chyba musiały zostać napisne jeszcze raz :]

Potterman>>cóż, Adminem nie jestem, fachowcem w dziedzinie przeniosin for również, ale wydaje mi się, że te trzy dni już nie wrócą, skoro do tej pory nic się nie stało. Twój temat pewnie będzie mógł zostać.

Mnie zdziwiło, czemu tak mało nowych postów przybywa. Już zaczynałem podejrzewać, że ludzie się obrazili na to forum http://forum.freeware.info.pl/ :]

Ten post był edytowany przez vampirka: 06.10.2016 16:29


--------------------
Mój nowy fic

One in Fire Two in Blood
Three in Storm Four in Flood
Five in Anger Six in Hate
Seven Fear Evil Eight
Nine in Sorrow Ten in Pain
Eleven Death Twelve Life Again
Thirteen Steps to the Dark Man’s Door
Won’t be turning back no more
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 28.11.2005 13:58
Post #7 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ech, w takim razie stało się i nie ma co rozpaczać. Ten temat trudno będzie rozkręcić jeszcze raz, tak to już jest... Jakkolwiek może zdobędę się na powtórzenie tez z tamtego postu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
potterman
post 28.11.2005 14:10
Post #8 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 115
Dołączył: 09.04.2003
Skąd: Strefa Mroku...




dobra koniec offtopa tongue.gif Jeśli faktycznie już nikt nmie bedzie chciał sie wypowiadać to przecież nie bede płakał jak zamkną ten temat biggrin.gif Nie widziałem tamtego tematu wogole bo nie było mnie prez ostani tydzień więc nie wiem kto i jak się wypowiadał, ale jak ktoś jeszcze będzie chciał moze tu pisać.


--------------------
Strefa mroku nie leży na drugim końcu świata...ona jest w nas..w naszych myślach i poczynaniach...

Członek The Marauders - fanklubu Huncwotów
user posted image
Ach, to dopiero były czasy...niestety to forum już nigdy nie wróci...
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ronald
post 28.11.2005 19:05
Post #9 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 815
Dołączył: 26.08.2005
Skąd: stolec:/

Płeć: Mężczyzna



Ale ja będe płakał cry.gif bo to był mój temat cry.gif a ja bardzo chciałem, żeby tu był jakis temat założony przeze mnie cry.gif i chciałem podyskutować o filmie z koimś cry.gif kto mnie nie zabija za gadanie o HP cry.gif (czyli nie z rodzina i znajomymi cry.gif ). A poza tym ludzie z którymi byłem na hP mówią, że to chłam cry.gif . A Emma i tak jest ładna blush.gif


--------------------
- A mugole...nie widzą nas?
- Mugole? Oni nie potrafią patrzeć...
- Nie, ale jak ich pokujesz widelcem to ich boli. Hahaha!


"Dopóki człowiek się śmieje, nie przegrał" Adrew Vachss
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 28.11.2005 19:09
Post #10 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
A Emma i tak jest ładna


Nie! ... *patrzy co napisane* A ładna! No ładna to ona może i jest ale nie piękna ;p


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
December
post 28.11.2005 20:21
Post #11 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 103
Dołączył: 07.11.2005
Skąd: miasto spotkań bez barier

Płeć: Kobieta



Skoro nikomu się nie chce pisać po raz kolejny to ja zacznę smile.gif
Troszkę inaczej tym razem, bo po obejrzeniu filmu powtórnie troszkę inne są moje odczucia. smile.gif

Oczywiście żałuję, że tyle zostało wycięte, ale chyba każdy zdaje sobie sprawę, że to było nieuniknione.
Podtrzymuje jednak zdanie, że fabuła była tak skonstruowana,że scenarzyści umieścili w niej wszystko, co było potrzebne żeby rozwiązać końcową zagadkę(może prócz wyjaśnienia priori incantantem). Dla osób, które czytały książkę łatwo było je wyłapać, a dla pozostałych już nie (wiem,że sie powtarzam)

Podobało mi się aktorstwo tria, całego. Podobała mi się chemia pomiędzy Ronem i Hermioną. Podobała mi sie Rita Skeeter. Podobało mi się bardzo wiele rzeczy. Najnajnajlepsza scena - w łazience z Martą. Przekomiczna.

Nie podobała mi się scena ze smokiem (za dużo efektów) i scena z śmierciożercami na mistrzostwach świata. W książce był trochę inny sens ich marszu, coś bardziej jak pijacka burda, niebezpieczna i niemoralna zabawa, a w filmie to był jednak marsz zwolenników Voldemorta. Podobnie z mrocznym znakiem, w filmie był on znakiem dla śmierciożerców, a nie czymś co miało ich przestraszyć. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Podsumowując film ogląda sie strasznie szybko, z powodu bardzo szybkiej akcji. Czasami przeszkadzała mi muzyka, ale tylko czasami smile.gif Ogólnie jestem na tak,chociaż ciągle zastanawiam się czy 3 jednak nie była lepsza.

To by było na tyle smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
grlouiee
post 28.11.2005 21:38
Post #12 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 393
Dołączył: 06.07.2005

Płeć: Kobieta



A dlaczego Padma i Parvati Patil były przedstawione jako Hinduski ?!
O ile pamiętam, Parvati miała blond włosy, a nie ciemne i jasną karnacje !
Hmm, dziwne, dziwne smile.gif
Narodowośc i osobowosc zmienili biggrin.gif


--------------------
' proszę pożycz mi swój grzebień. '
***

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
***

user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hito
post 28.11.2005 22:04
Post #13 

Magik


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 751
Dołączył: 11.10.2005
Skąd: Częstochowa/Wrocław

Płeć: Mężczyzna



O, właśnie, też mnie to męczy od jakiegoś czasu - w której książce i czy w ogóle było napisane, że siostry Patil to Hinduski? Przegapiłem coś?


--------------------
Mój nowy fic

One in Fire Two in Blood
Three in Storm Four in Flood
Five in Anger Six in Hate
Seven Fear Evil Eight
Nine in Sorrow Ten in Pain
Eleven Death Twelve Life Again
Thirteen Steps to the Dark Man’s Door
Won’t be turning back no more
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dumbledore112
post 28.11.2005 22:04
Post #14 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 28.11.2005




HPiCO zostało wyreżysowane przez Mike'a Newell'a i to może na jego życzenie zmieniono wygląd
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aylet
post 28.11.2005 22:40
Post #15 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



Byłam na premierze na Harrym i całokształt mi sie podobał. Jedynie na początku czułam się troche zawiedziona, kiedy to wszystkie początkowe wątki pokazywali w urywkach i pozmieniali wiele faktów. Ale później wszystko się rozkręciło i pomijając niektróre niedoskonałości oceniam film na dobry, lepszy od Więźnia Azkabanu.


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 28.11.2005 22:50
Post #16 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(grlouiee @ 28.11.2005 22:38)
A dlaczego Padma i Parvati Patil były przedstawione jako Hinduski ?!
O ile pamiętam, Parvati miała blond włosy, a nie ciemne i jasną karnacje !
Hmm, dziwne, dziwne smile.gif
Narodowośc i osobowosc zmienili biggrin.gif
*



Było opisane jako brunetki, ale nie jako hinduski huh.gif . A co do filmu :

Zalety:
-Sceny z cmentarza, I,II i III zadania (w ogóle efekty specjalne) i balu
-Gra aktorów (nawet tych drugo- czy trzecioplanowych jak np. ojciec Cedrika)
-Humor (choć tutaj można dyskutować)
-Wreszcie większa dawka mroku w filmie o HP

Wady:
-Mimo wszystko film nie był taki długi, zaczołem oglądać o 16 30 i skończyłem o 18 40 więc trwał 2 godziny i 10 minut (mogli go przedłużyć np. do trzech godzin, aby dać kilka scenek jak mecz finałowy pomiędzy Irlandią i Bułgarią)
-Inaczej sobie wyobrażałem Moodiego i Fleur dry.gif
-W książce Czarny Pan i Dumbledore byli opisani jako wysocy, spokojni, zdystansowani i inteligentni, a w filmie sprawiali wrażenie niskich i impulsywnych mad.gif
-Czarny Pan Tak nie wygląda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ogólnie film oceniam jako najlepszy z serii i daje mu +8/10
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
December
post 28.11.2005 22:54
Post #17 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 103
Dołączył: 07.11.2005
Skąd: miasto spotkań bez barier

Płeć: Kobieta



Co do Parvati Patil to kiedyś, dawno, dawno, kupiłam sobie książeczkę:
"The Magical Worlds of Harry Potter"David Colbert,
i to z niej dowiedziałam się, że Parvati to imię indyjskiej bogini
Sądzę,że tym się sugerowali twórcy filmu. smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 28.11.2005 23:43
Post #18 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Parvati i Padma to typowo hinduskie imiona. Padma oznacza w sanskrycie kwiat lotosu, a Parvati to w istocie imię jednej z ważniejszych hinduskich bogiń. Patil zaś to po hindusku (termin używany zwłaszcza w południowych i środkowych Indiach) naczelnik, głowa wioski. Tak więc twórcy filmów o Harrym nie popełnili żadnego błędu, zresztą na pewno konsultowali się w tej sprawie z J.K. Rowling smile.gif.

Ten post był edytowany przez owczarnia: 28.11.2005 23:45


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hito
post 29.11.2005 00:08
Post #19 

Magik


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 751
Dołączył: 11.10.2005
Skąd: Częstochowa/Wrocław

Płeć: Mężczyzna



Jednak pamięć mnie nie myliła, nigdzie w książce wprost nie było napisane, że siostry Patil to Hinduski smile.gif Aczkolwiek dobrze wiedzieć, że tworcy filmu nie wzięli tego z powietrza.


--------------------
Mój nowy fic

One in Fire Two in Blood
Three in Storm Four in Flood
Five in Anger Six in Hate
Seven Fear Evil Eight
Nine in Sorrow Ten in Pain
Eleven Death Twelve Life Again
Thirteen Steps to the Dark Man’s Door
Won’t be turning back no more
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mike
post 29.11.2005 00:10
Post #20 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 82
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z przyczajki

Płeć: Mężczyzna



Moim zdaniem film nie był zły, w sumie to mi sie nawet podobał. Najbardziej raziło mnie to, że sie siostry Patil obie umieścili w Gryffindorze i to jak grały Fatalne Jędze, moim zdaniem po prostu smieszne tongue.gif.


--------------------
Murdering enemies is such a pleasurable task

user posted image

Joke
jeszcze jeden joke
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
potterman
post 29.11.2005 08:31
Post #21 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 115
Dołączył: 09.04.2003
Skąd: Strefa Mroku...




@up
no wreszcie! jak czytałem te posty to wszyscy się tylko przejmują tym, że ony były Hinduskami tongue.gif A przecież najbardziej razi to, że jedna była w Rawenclawie !
QUOTE(Lupek)
Wady:
-Mimo wszystko film nie był taki długi, zaczołem oglądać o 16 30 i skończyłem o 18 40 więc trwał 2 godziny i 10 minut (mogli go przedłużyć np. do trzech godzin, aby dać kilka scenek jak mecz finałowy pomiędzy Irlandią i Bułgarią)
-Inaczej sobie wyobrażałem Moodiego i Fleur 
-W książce Czarny Pan i Dumbledore byli opisani jako wysocy, spokojni, zdystansowani i inteligentni, a w filmie sprawiali wrażenie niskich i impulsywnych 
-Czarny Pan Tak nie wygląda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No faktycznie był troche za krótki. Mogli spokojnie zrobić ten mecz quidditcha. Napewno mieliby większe poparcie.
Fleur nie była taka zła tylko chyba troche za stara wink2.gif Tzn. wyobrażałem sobie ją troche młodszą, ale Moody faktycznie był słaby.
Dumbledore bardziej pasował mi ten z I i II części filmu, ale Voldemort jakoś mi się nie podoba wcale.

QUOTE(December)
Nie podobała mi się scena ze smokiem (za dużo efektów) i scena z śmierciożercami na mistrzostwach świata. W książce był trochę inny sens ich marszu, coś bardziej jak pijacka burda, niebezpieczna i niemoralna zabawa, a w filmie to był jednak marsz zwolenników Voldemorta. Podobnie z mrocznym znakiem, w filmie był on znakiem dla śmierciożerców, a nie czymś co miało ich przestraszyć. Przynajmniej takie jest moje zdanie.


Sam smok mi się podobał, bo był zrobiony według mnie dobrze. Ale uważam, że ta scena z nim była mocno przesadzona. Zamiast skupiać się na tej zupełnie niepotrzebnej gonitwie po całych błoniach mogli zrobić coś bardziej pożytecznego np. Finał Mistrzostw wink2.gif A co do tych śmierciożerców : może faktycznie mogliby zrobić to lepiej, ale najbardziej raziło mnie to, że po tych zamieszkach wszystko spaliło się do cna, a Barty junior chodził sobie po tych zgliszczach jak gdyby nigdy nic i poprostu rzucił sobie Mroczny Znak dry.gif
Nie podobało mi się jeszcze to, że wycieli Bagmana, Mróżke i Zgredka.


--------------------
Strefa mroku nie leży na drugim końcu świata...ona jest w nas..w naszych myślach i poczynaniach...

Członek The Marauders - fanklubu Huncwotów
user posted image
Ach, to dopiero były czasy...niestety to forum już nigdy nie wróci...
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 29.11.2005 09:47
Post #22 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Chwila, chwila! A skąd pewność, że umieścili je obie w Gryffindorze?... To, że ciągle chodziły razem?... W tym chyba nie ma nic dziwnego, skoro to bliźniaczki, prawda smile.gif? A w kolorach Gryfonów ich obu nie widziałam, ale może mi coś umknęło?...


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
December
post 29.11.2005 10:20
Post #23 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 103
Dołączył: 07.11.2005
Skąd: miasto spotkań bez barier

Płeć: Kobieta



Sądzę, że filmowcy zrobili jeden podstawowy błąd.
Powinni dobrać obsadę do klasy Harry'ego już w pierwszym filmie. Tak zrobiono z Seamusem i Deanem. A całkowicie zapomniano o Parvati i Lavender. Dzięki temu nie musieli by zmnieniać aktorek do Parvati (bo wydaje mi się, że w WA była inna dziewczynka),a w 5 czy w 6 częsci pojawi sie Lavender nie wiadomo skąd.

Co do smoka to samo miałam na myśli, tylko nie chciało mi się drugi raz pisać smile.gif , niepotrzebna na cała gonitwa po dachach.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 29.11.2005 10:55
Post #24 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Nie mam siły pisąc tego co już raz napisałem, więc zrobię to co lubię najbardziej - ostra polemika, buehehehe.


QUOTE(potterman @ 28.11.2005 10:04)
1odpierwszych minut wyłapywałem wszystkie nieścisłości z ksiażką a było ich sporo...niestety. Gdybym nie czytał HP to pewnie byłbym zachwycony filmem, ale nie było tak do końca. Już na początku wiedziałem, że to nie spełni moich wymagań wink2.gif Np. Barty junior w pokoju z Voldim i Peterem, sen Harry'ego w norze a nie na Privet Drive, to, że nie wiedzieli gdzie idą kiedy Artur prowadził ich do świstoklika. Takie poważnie niescisłości a to było dopiero pierwsze pare minut filmu  dry.gif  Oczywiście zaraz potem dobiło mnie to, że finałowy mecz poprotu wycieli  sad.gif Wiem, że jeżeli chciliby to zrobić zgodnie z książką to film trawłby 2 razy dłużej (co wcaleby mi nie przeszkadzało wink2.gif )a na to nie mogli sobie pozwolić. Ale mogli nie skupiać się na mało ważnych rzeczach np w drugim zadaniu Harry kilka razy podleciał nad smokiem a kiedy ten wstał zebrał jajo. No ale oczywiście w filmie mysieli zrobić to tak, że Rogogon zerwał się z łańcucha i gonił go po całych błoniach  dry.gif I po co to komu? Zamiats tego mogliby zrobić finał mistrzostw.
Jest jeszcze dużo takich razących rzeczy, ale dam szanse innym się wypowiedzieć wink2.gif
*



To, że sen był w norze a nie na Privet Drive to zaiste potworne odstępstwo. Gdyby w książce Harry miał na sobie zieloną piżamkę a w filmie niebieską to obawiam się, że też byłoby o tym mnóstwo krzyku. Dajcie sobie spokój z takimi pierdołami. Recenzujcie film, a nie bawcie się w taką głupią buchalterię. Barty był w pokoju bo inaczej cholernie trudno byłoby to wszystko filmowym językiem wyjaśnić - naprawdę tak trudno wam to zrozumieć? To są zmiany wręcz niezbędne. Scena ze smokiem. Wszystkim widzę strasznie przeszkadza. Bo w książce się nie urwał, a tu się urwał, no katastrofa po prostu. Scema była świetna, dobrze rozwiązana dramaturgicznie, a smok był popisem panów od efektów, którym też się coś od życia należy. Obejrzyjcie-ż sobie "Wiedźmina" to pokochacie tego smoka w minutę osiem...

QUOTE(kubik @ 28.11.2005 20:09)
Nie! ... *patrzy co napisane* A ładna! No ładna to ona może i jest ale nie piękna ;p
*



Polemizowałbym. Szczególnie po obejrzeniu czwórki...

QUOTE(Hito @ 28.11.2005 23:04)
O, właśnie, też mnie to męczy od jakiegoś czasu - w której książce i czy w ogóle było napisane, że siostry Patil to Hinduski? Przegapiłem coś?
*



A gdzie było napisane, że Cho jest żółta, e?

QUOTE(Lupek @ 28.11.2005 23:50)
Wady:
-Mimo wszystko film nie był taki długi, zaczołem oglądać o 16 30 i skończyłem o 18 40 więc trwał 2 godziny i 10 minut (mogli go przedłużyć np. do trzech godzin, aby dać kilka scenek jak mecz finałowy pomiędzy Irlandią i Bułgarią)
-Inaczej sobie wyobrażałem Moodiego i Fleur  dry.gif
-W książce Czarny Pan i Dumbledore byli opisani  jako wysocy, spokojni,    zdystansowani i inteligentni, a w filmie sprawiali wrażenie niskich i impulsywnych  mad.gif
-Czarny Pan Tak nie wygląda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ogólnie film oceniam jako najlepszy z serii i daje mu +8/10
*



Inaczej sobie wyobrażałaś Moodiego? Niesamowite. Masz prawo sobie wyobrażać jak chcesz kogo chcesz, ale nie umieszczaj takich uwag w kategorii Wady Filmu, bo to Twoje subiektywne odczucia.
Dumbledore faktycznie był dosyć raptowny, ale kreacja Gambona się broni. Nie chciał naśladować Harrisa i chwała mu za to.
Finnes poszedł ostro pod wiatr, że tak powiem. Mógł pójść na łatwiznę, ale wybitni aktorzymają tendencję do szukania wyzwań. I to właśnie w tej groteskowości przerażał mnie najbardziej. Scena w której dotyka czoła Pottera jest naprawdę przejmująca. Czarny Pan (jaki Czarny Pan - co Ty jesteś pojego stronie? Moody o tym wie?) tak nie wygląda? A jak wygląda?

QUOTE(Mike @ 29.11.2005 01:10)
Moim zdaniem film nie był zły, w sumie to mi sie nawet podobał. Najbardziej raziło mnie to, że sie siostry Patil obie umieścili w Gryffindorze i to jak grały Fatalne Jędze, moim zdaniem po prostu smieszne tongue.gif.
*



No przegiąłeś meeeen. Obraziłeś Fatalne Jędze. W tej scenie brakowało pogujących bliźniaków, no ale i tak była świetna.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mike
post 29.11.2005 11:25
Post #25 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 82
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z przyczajki

Płeć: Mężczyzna



to mi po prostu przypominalo rocka z lat 60, ktory mnie bawi do lez prawie tongue.gif. A co do blizniaczek Patil to jezeli sie nie myle obie byly w pokoju wspolnym Gryfonow.


--------------------
Murdering enemies is such a pleasurable task

user posted image

Joke
jeszcze jeden joke
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

14 Strony  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 25.04.2024 15:29