Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

51 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Rock, Metal, Punk..., Czyli mocniejsze odmiany muzyki!

BUNTOWINIK
post 12.08.2004 00:17
Post #1 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




Jeżeli Hip Hopowcy mają swój temat to my też powinniśmy,
na początek chciałbym żeby dał sylwtkę swojego ukubionego zespołu, kilka ulubionych piosenek, no i na koniec może jakąś czytankę, to ja zacznę
Ulubiony Zespół:
Nirvana

Najpopularniejszy zespół początku lat 90, grupa która grała krótko i skończyła swoją historię w jednej chwili, chwili śmierci założyciela, wokalisty i gitarzysty zespołu K. Cobaina…

W 1967 roku na świat przyszedł Kurt Donald Cobain, wcześniej w 1965 roku basista Nirvany Kris Novoselic. Od najmłodszych lat Kurt był dzieckiem nadpobudliwym. Jego ulubionymi zespołami w dzieciństwie byli The Beatles. W 10 roku życia z nadpobudliwego dziecka stał się skrytym nastolatkiem, jego rodzice się rozwiedli on sam tułał się po domach od matki do ojca, bywały momenty że mieszkał bez dachu nad głową. Często przychodził na próby miejscowego zespołu The Melvinis. To właśnie tam poznał Krisa, którego widział w szkole. Kris i Kurt założyli kapelę, która na początku bardzo często zmieniały nazwy i skład. Nie zniechęcili się mimo to że na jeden koncert nikt nie przyszedł. W 1986 roku ich zespół został ostatecznie nazwany Nirvana. W tym momencie Kurt wiedział co chcę grać, chciał grać punk rocka, słuchał Sex Pistols . Pierwszym „normalnym” perkusistą Nirvany był Dale Crover. W 1988 roku zespół nagrał pierwszą taśmę demo, na której znalazł się kawałki z ich pierwszej płyty: Floyd The Barber, Paper Cuts, Downer. Wytwórnia Sup Pop długo zwlekała z wydaniem EP-ki zespołu, jednak w końcu się doczekali, wydana w nakładzie 1000 płyt. W 1989 roku Nirvana nagrała pierwszą płytę, dość surową i ostrą, sesja trwała zaledwie 30 godzin. „Bleach” zostało nagrane już jednak z nowym perkusistą Chadem Chaningiem. Od czasu zatrudnienia, Chad który grał z coraz mniejszym zaangażowaniem, Kurt pod wpływem zdenerwowania na pałkarza, wpadał po koncertach w trans i zaczynał niszczyć instrumenty, co przetrwało do końca istnienia zespołu. W 1990 roku Nirvana opuściła wytwórnie Sup Pop która była wtedy na skraju bankructwa, przenieśli się do wytwórni Geffen. W 1991 roku Nirvana nagrała drugą płytę Nevermind, z nowym perkusistą Davem Grohlem (wreszcie tym właściwym), na przestrzeni trzech lat przez zespół przetoczyło się 6 perkusistów. Zespół nie zdawał sobie sprawy z sukcesu ich dzieła, piosenka Smells Like Teen Spirit podbijała listy przebojów, teledysk do tej piosenki MTV puszczało do znudzenia. Niedługo po tym Wydano teledyski do Come As You Are, In Bloom, i Lithilum. Kurt był uzależniony od narkotyków co jednak nie przeszkadzało mu w tworzeniu muzyki, ale niszczyło jego wizerunek np. podczas programu Saturday Night Live, Kurt przyszedł naćpany do studia i zaczął wyzywać prowadzącego program. Na gwiazdkę 1992 roku Nirvana wydała album Incesticide, który był dość słaby zawierał piosenki ze strony B singli, rzadkie nagrania, i covery. Tylko jedna piosenka(Silver) z tej płyty doczekała się teledysku. W między czasie Kurt ożenił się z skandalistką Courtney Love, wokalistką zespołu Hole. Kurt został ojcem, ale odebrano mu dziecko za to że rzekomo Love brała narkotyki w czasie ciąży, Cobain oskarżał media o niepotrzebny szum, a zresztą dziecko urodziło się zdrowe, i nie wykryto żadnych substancji w jego organizmie. Córeczkę nazwali Frances, w końcu udało się odzyskać prawa do opieki nad dzieckiem. Do pracy nad następną płytą Nirvana zaprosiła słynnego producenta, Steva Albiniego, znanego ze współpracy chociaż by z Black Sabath. Zespół Nagrał surową płytę, nazwaną In Utero, jedna piosenka Hart-Shaped Box doczekała się teledysku. Płyta była wychwalana przez media, chociaż uznawana za gorszą od Nevermind. Pod koniec 1993 roku Nirvana została zaproszona na koncert bez prądu do MTV. W 1994 roku 5 kwietnia Kurt Cobain popełnił samobójstwo, w swoim domu. Na wieść o tym 8 kwietnia pod domem artysty zebrały się rzeszę fanów. Zespół zakończył swoją działalność. Po śmierci Kurta w 1994 roku wydano płytę Unplugged In New York. Dwa lata później następną From The Muddy Banks Of Wishkah, płyta zawiera nagrania koncertowe. Wydano kilka książek o zespole min. „Bądź jaki bądź” i „Pod ciężarem nieba”, ostatnio „Dzienniki”. W 2002 roku świat po raz kolejny usłyszał o Nirvanie, za sprawą składanki najlepszych hitów, i jednego niepublikowanego nagrania You Know Your’re Right.

Nirvana bez wątpienia była jednym z najlepszych zespołów rockowych świata, i ostatniego ćwierćwiecza…

Tekst napisany przez Filipa Sieczkarka w oparciu o książkę „Bądź jaki bądź”
Ulubione piosenki:
Smells Like Teen Spirit (Nirvana)
Heavy Metal World (TSA)
Black Hole Sun (Soundgarden)
Is the end of the world as we know it (R.E.M)
Last Rezort (Papa Roach)
Run For the Hills (Iron Maiden)
Seven Nation Army (The White Stripies)
Ksiądz (Zbuntowany Kaloryfer)
A co do lektur
co jakiś czas czytam TerazRock'a
"Bądź jaki bądź - historia Nirvany"
"Dzienniki" K.Cobaina


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Secner
post 12.08.2004 00:29
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 118
Dołączył: 05.07.2004
Skąd: Z Nienacka.




Nie lubię muzyki w której nie rozumiem słów, chyba, że takie nie występują. Z tego powodu lubię ostrą muzykę gitarową, ale bez jazgotu ludzi. Lubię też ten rodzaj Rocka, który prezentuje Kazik. Nie znam wykonawców, nie roztrząsam tytułów, poprostu słucha (leci nocami w trójce).


--------------------
Khamulec dał głos.

Syn do ojca:
- tato jestem gejem!
Ojciec spokojnie:
- Synu czy jezdzisz dobrym samochodem?
- No raczej nie, tato
- A czy ubierasz sie w eksluzywne ciuchy od Armaniego?
- No tez nie, tato
- A czy masz dom z wielkim ogrodem w Los Angeles?
- No nie tato a czemu pytasz?
- No widzisz to ty zwykly pedal jestes!

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BUNTOWINIK
post 12.08.2004 00:35
Post #3 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




WRESZCIE KTOŚ KTO SŁUCHA TRÓJKI NOCAMI smile.gif
Mam do ciebie pytanie czy znasz może zespół Piotruś Pan miał piosenkę "Nieudacznik" która podbno dobrze sobie ostatnio radzi!!! (są z mojego miasta tongue.gif)


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Secner
post 12.08.2004 00:49
Post #4 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 118
Dołączył: 05.07.2004
Skąd: Z Nienacka.




QUOTE (BUNTOWINIK @ 12.08.2004 00:35)
WRESZCIE KTOŚ KTO SŁUCHA TRÓJKI NOCAMI smile.gif
Mam do ciebie pytanie czy znasz może zespół Piotruś Pan miał piosenkę "Nieudacznik" która podbno dobrze sobie ostatnio radzi!!! (są z mojego miasta tongue.gif)

Nie znam i powtarzam - nie usłyszysz ode mnie nazw mało znanych zespołów, czy nawet bardzo znanych, ale w niezbyt "ogólnych" kręgach. Ja muzyki poprostu słucha i zespół musi mi się naprawdę bardzo spodobać, żebym zapamiętał nazwę. (Albo odwrotnie, bardzo niepodobać).

Co do Rocka - strasznie lubię też Apocalipticę, czyli Metallica (i nie tylko) grana na wiolonczelach.


--------------------
Khamulec dał głos.

Syn do ojca:
- tato jestem gejem!
Ojciec spokojnie:
- Synu czy jezdzisz dobrym samochodem?
- No raczej nie, tato
- A czy ubierasz sie w eksluzywne ciuchy od Armaniego?
- No tez nie, tato
- A czy masz dom z wielkim ogrodem w Los Angeles?
- No nie tato a czemu pytasz?
- No widzisz to ty zwykly pedal jestes!

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 12.08.2004 07:43
Post #5 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



Buntownik , są takie chwile w życiu , że chciałoby cię podwalić na dywanik do admina ==

NT: Powiem krótko - nie słucham muzyki której muszę słychać z zatyczkami na uszach - chociaż Offspring też momentami potwawi podchodzić pod Hardcore - vide 'Living in Chaos' - ale jak już czegoś z tych kategorii co OFFSPRING , czasem rock i ew. nu metal ;-p

tyle


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 12.08.2004 08:24
Post #6 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Z tymi historiami zespolow, to przegiencie, szczegolnie jak ktos najbardzij lubi Irnow, albo Black Sabbath czy AC/DC biggrin.gif

A co ja lubie sluchac, najbardziej bo wszystkiego wymieniac nie bede: Metallica, CoB, Opeth, Moonspell, Apocaliptica, Jimi Hendrix, Jedna Piosenke Omegi, Dzem, Pare piosenek INXS, Kilka kapel regionalnych... to tak ogolnie w bardzo waskim gronie, bo jakbym wymienial wszystko to nie wiem czy bylby to nie dluzsze niz ta historia Nirvany ponizej.


QUOTE
Co do Rocka - strasznie lubię też Apocalipticę


Rocka? Hm... chyba to raczej metal, chodz metal z rocka ewoluowal, to juz dawno sie podzielily te dwa style pokrewne. smile.gif


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 12.08.2004 09:38
Post #7 

Unregistered









QUOTE (Hefaj of Gryffindor @ 12.08.2004 07:43)
Buntownik , są takie chwile w życiu , że chciałoby cię podwalić na dywanik do admina ==

NT: Powiem krótko - nie słucham muzyki której muszę słychać z zatyczkami na uszach - chociaż Offspring też momentami potwawi podchodzić pod Hardcore - vide 'Living in Chaos' - ale jak już czegoś z tych kategorii co OFFSPRING , czasem rock i ew. nu metal ;-p

tyle

oni przynajmniej byli punkiem.
Go to the top of the page
+Quote Post
Secner
post 12.08.2004 09:40
Post #8 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 118
Dołączył: 05.07.2004
Skąd: Z Nienacka.




QUOTE (MisieK @ 12.08.2004 08:24)
QUOTE
Co do Rocka - strasznie lubię też Apocalipticę


Rocka? Hm... chyba to raczej metal, chodz metal z rocka ewoluowal, to juz dawno sie podzielily te dwa style pokrewne. smile.gif

A no, bardzo możliwe. Potwierdza to tylko mój dyletantyzm w poruszaniu się po świecie takiej muzyki. =)


--------------------
Khamulec dał głos.

Syn do ojca:
- tato jestem gejem!
Ojciec spokojnie:
- Synu czy jezdzisz dobrym samochodem?
- No raczej nie, tato
- A czy ubierasz sie w eksluzywne ciuchy od Armaniego?
- No tez nie, tato
- A czy masz dom z wielkim ogrodem w Los Angeles?
- No nie tato a czemu pytasz?
- No widzisz to ty zwykly pedal jestes!

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BUNTOWINIK
post 12.08.2004 10:20
Post #9 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




Hefaj - Rock i inne to nie tylko muzyka którą się słucha z zatyczkami w uszach,
Nu Metal - nie lubię tego pojęcia bo co to właściwie jest??? Wolę nazwać zespół jak ja to mówię "Light Rock" czyli lekki, komercyjny, przy którym nie chcę się tańczyć pogo smile.gif
I jeszcze jedno nius specjal for Hefaj i Child - postaram się ograniczyć pisanie "!" do minium zamiast "!!!" bede robic "!" albo w ogole nic
za-do-wo-le-ni?


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 12.08.2004 10:29
Post #10 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



dobra, może wyjde na ignoranta, ale co to jest to pogo?


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BUNTOWINIK
post 12.08.2004 10:31
Post #11 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




Pogo to taniec,
ten co sie zarzuca włosami, i 'wszystko niszczy', i rzuca na innych, i skacze - chyba juz wiesz o co chodzi ???

Ten post był edytowany przez BUNTOWINIK: 12.08.2004 10:33


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 12.08.2004 10:48
Post #12 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Hm... Numetal to beszczeszczenie muzyki gitarowej.


Child blink.gif Tos mnie zdziwil z tym pogo blink.gif


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 12.08.2004 10:49
Post #13 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Ja tam bym wolala gdybys w ogole ograniczyl jakiekolwiek znaki do minimum.


Apocaliptica podchodzi mi pod metal symfoniczny, choc rozni sie np. od Rapsody (co ma nieziemsko kiczowate teledyski ^^)

Zna ktos z was Świetliki?


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 12.08.2004 10:51
Post #14 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



oj Misiek żebym cię jeszcze nie zaskoczył [a co to jest Black Sabbath? =P]



--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 12.08.2004 10:58
Post #15 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Eh... Bahor jeden...

Apocaliptica, ostatnia plyta jest baska:D


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 12.08.2004 11:31
Post #16 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Reflections? Nu, cudo, tyle ze droga jak cholera.


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 12.08.2004 11:49
Post #17 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Plyty sa ogolnie drogie, wiec nie ma innego wyjscia, trzeba sie niestety zaopatrywac w internecie... przynajmniej w moim przypadku...


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 12.08.2004 11:50
Post #18 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



Cóż, po raz enty na tym forum powtórzę, że wielbie twórczość Metallicznych. Ostatnio wsłuchuję się w album 'SM' szczególnie podoba mi sie 'no leaf clover' i wstep 'ecstasy of gold' samej orkiestry. o innych nie wspomnę, bo mogłabym nawijać na dwie strony.
ostatnio rowniez 'oswajam sie' z CoB, i w ich kawalkach podoba mi sie..wszystko procz wokalu ;P czyli w sumie średnio-moje-klimaty.
Oprocz tego z ciezszej muzyki testuje tez Tool'a. Kawalki sa spokojniejsze, wokal jest sciszony (przynajmniej w tych, ktore slyszalam) jest wiecej muzyki, słucha sie przyjemnie.

wogole, moje gusta muzyczne nie idą w kierunku ciezkiego metalu, lubie tez niektore rockowe i punkowe. poza tym slucham tez: incubus, REM, sex pistols, nirvana.

Ten post był edytowany przez Neonai: 12.08.2004 11:55
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
+ Warrior +
post 12.08.2004 11:54
Post #19 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 30
Dołączył: 04.06.2004
Skąd: Sz-n




QUOTE (BUNTOWINIK @ 12.08.2004 10:20)
Nu Metal - nie lubię tego pojęcia bo co to właściwie jest??? Wolę nazwać zespół jak ja to mówię "Light Rock" czyli lekki, komercyjny, przy którym nie chcę się tańczyć pogo smile.gif

Nu-metal nie zawsze jest komercyjny... tez nie lubie tego pojecia.. a czy nazwalbys np. zespol Slipknot, czy Korn "light rockiem"? Ja do takiego komercyjnego nu-metalu zaliczam tylko Linkin Park i Limp Bizkit, z tych znanych zespolow...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 12.08.2004 12:03
Post #20 

Unregistered









a pod, slipknot, korn teraźniejszy, to już niby nie nu metal ? hrhrhrh
Go to the top of the page
+Quote Post
+ Warrior +
post 12.08.2004 12:05
Post #21 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 30
Dołączył: 04.06.2004
Skąd: Sz-n




nie powiedzialam tego! ale oni wedlug mnie nie sa komercyjni...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 12.08.2004 12:08
Post #22 

Unregistered









hrhrhrhrhhr


slipknot iby nie jest komercyjny?! a po co to całe przedstawienie?! hrhrhrh

korn nie jest komercynjy?! to czemu się sprzedają taką muzyką, jaka teraz grają, jak byli młodsi była bardziej ciekawa

pod nie jest komercyjne?! hrhr, po co udzielają wywiadów w których raz zaprzeczają tej religijności, a za następnym razem jest znowu o tym.
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 12.08.2004 12:12
Post #23 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



slipknot, korn... eh... lipa, sama komecha, zreszta tak samo lipa, jak LP, LP, POD i chciazby ten Evencostam...


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
+ Warrior +
post 12.08.2004 12:14
Post #24 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 30
Dołączył: 04.06.2004
Skąd: Sz-n




i bede bronic P.O.D.
dlaczego uwazacie ze sa komercyjni?


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 12.08.2004 12:16
Post #25 

Unregistered









no bo są. chcą na tym kase zbić. ale czy to źle? nie. widziałem na okładce bravo w sklepie, że my nie jesteśmy zespołem religijnym!
Go to the top of the page
+Quote Post

51 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 23:22