Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Irc - Ostania Szansa..., Ratumy wspólnie naszego IRC-a !!!

MalGanis
post 26.04.2005 17:58
Post #26 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 174
Dołączył: 12.04.2005

Płeć: Mężczyzna



Nie.........
Przeglądałem archiwum newsów, i wywnioskowałem, że kiedyś częścią tej strony był pokój potter z polchatu...
TRAGEDIA!
Ludzie, to był TEN pokój potter, czy jakiś inny potterowski założony przez Radziua?
Bo jeśli to był potter z polchatu... nie, nie, nie!
To by oznaczało że większość starych bywalców hp. org zna Techa, Jata, Picia i innych... no, jakoś ich nie lubię... :/ Zwłaszcza Techa, bo do reszty to w zasadzie nic nie mam.
Ale czy to możliwe, że czat na który wchodzę od ponad roku był kiedyś częścią strony a ja nic o tym nie wiem? I nic mi nie powiedzieli typy z polchatu? Ale ten świat mały...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 26.04.2005 18:03
Post #27 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Po pierwsze.

Historia czatowo-ircowa Potter jest dluga i zawila i calkiem przyjemna. Byly jak wiadomo dwie grupy. Jedna to byl czat i to byli ludzie Hołdysa, i był też kanał #potter Pana Radka.

Kanał #potter.. No kiedyś, z 3 lata temu to tam było fajnie. Cudownie.
Jakoś z rok temu ktoś tam miał inicjatywe zeby to podniesc.. I były jakies enopy, pawelordy i inne tam ludziska.
A teraz?
Nie wierze w feniksy, ktore sie odradzaja..

Ale jak ma byc to porzadnie to tylko na IRCNecie, z 20 botami i bez opcji w stylu quizy czy ankiety.

Best Regards.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
eNoPe
post 27.04.2005 16:26
Post #28 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 105
Dołączył: 25.01.2004
Skąd: Las Venturas

Płeć: Mężczyzna



nie jakiestam enopy tylko ja, niefajny tongue.gif


--------------------
;] wiadomo 24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Guardian
post 27.04.2005 23:49
Post #29 

Guardian Outdoor


Grupa: wiecznie żywi...
Postów: 143
Dołączył: 06.04.2005
Skąd: www.harrypotter.org.pl

Płeć: Mężczyzna



MalGanis
Napisałeś, że aby wskrzesić IRca pomógłby news na stronie! Powiedzmy, że zrobimy tak:
-zanim podamy jakiegoś NEWSA - podaj co naszemu IRCowi brakuje, jak mozna go uatrakcyjnić, zmienić na lepsze!
-czy IRC ma szanse powodzenia - ja myślę, że tak -przecież na stronę wchodzi sporo młodych ludzi w wieku od10 do 12 -13 lat taki irc może być dla nich lepszy na początek od forum.
-Może trzeba zainstalować własny chat?
- może jest cos o czym powinienem wiedzieć - jesli chodzi o atrakcyjnośc chatów!
Jak odpowiemy sobie na te pytania - jeśli będzie potrzeba wykonam niezbędną pracę - dopiero wtedy damy newsa na stronę i.... uda sie albo nie!


--------------------
"Najważniejsze to nie szkodzić!" - powiedział doktor James amputując głowę...

HarryPotter.org.pl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 28.04.2005 14:14
Post #30 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Guardianie drogi..
Nie podzielam Twojego entuzjazmu i podejeścia do sprawy.

Człowiek o nikcu MelGanis, kimkolwiek jest, bo nie znam go ani ze strony, ani z forum, ani z IRCa - jesli chce Irca - niech sie o to postara.
Jesli zajmie pokoj, postawi kilka(nascie) dobrych botow - wtedy mozna pomyslec o promocji tego kanalu.
A nie w stylu "Siema, siema, zreaktywujmy Irca, wchodzcie wszyscy, bedze fajnie."

Sporo mlodych ludzi w wieku 10-13.. tak szczerze mowiac, to naprawde watpie, czy ktokolwiek z tych 10-13 zajrzy na IRCa.. jesli bedzie w formie kanalu do ktorego nalezy podlaczyc sie przez klienta. Irc to zupelnie inna sprawa niz takie sobie czaty, tam czesto ludzie idluja, po prostu sa, i sa stalymi bywalcami.
Jesli chodzi wlasny czat.. Jestem na nie. Chociaz nie wiem, juz nie jestem chyba takim 'potteromaniakiem'.. ale jesli wiazac by to z Ircem - to tylko w formie bramki Irca.. Ale to juz kwestia czy serwer na ktorym lezy strona umozliwia cos takiego.

Nie ma nic o czym powinienes wiedziec Guardianie i zadnej niezbednej pracy nie musisz wykonywac.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Guardian
post 28.04.2005 14:36
Post #31 

Guardian Outdoor


Grupa: wiecznie żywi...
Postów: 143
Dołączył: 06.04.2005
Skąd: www.harrypotter.org.pl

Płeć: Mężczyzna



No i mamy sensowną odpowiedź! - a ja mam i tak sporo pracy innej... smile.gif


--------------------
"Najważniejsze to nie szkodzić!" - powiedział doktor James amputując głowę...

HarryPotter.org.pl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MalGanis
post 28.04.2005 15:39
Post #32 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 174
Dołączył: 12.04.2005

Płeć: Mężczyzna



Coś tam wykombinuję, i IRC powstanie na nowo!
Ale czat... nie, odpada. On jest zbyt mugolski i komercyjny...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 29.04.2005 17:18
Post #33 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Co prawda z czatem nikt nie ma problemów, a z IRC-em miewają. Ja sama miałam, to Enope mi polecił zainstalowanie Mirca. Ale szczerze mówiąc, to baardzo dawno go nie używałam blush.gif

Myślę, że nasz IRC moze ożyć, jak 6 tom wyjdzie smile.gif


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MalGanis
post 29.04.2005 17:49
Post #34 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 174
Dołączył: 12.04.2005

Płeć: Mężczyzna



A za tydzień wszyscy o IRCu zapomną...
Ale jak wchodze na forum, to nigdy nie jestem sam - zawsze ktoś oprócze mnie jeszcze jest... Czy na IRCu nie może być tak samo? A co do tego MIRCa to...
Nie jestem pewny ale chyba zrobiłem raz niezamierzony takeover, bo na serwerze był split (chyba tak to się nazywa, gdy się coś tam rozłącza) i na jaki kanał bym nie wszedł wszędzie miałem opa... Nie wiem jak to się stało i wolę nie wiedzieć wink.gif ale od tego czasu do jakos nie mam zaufania do tego programu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 29.04.2005 19:55
Post #35 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



zróbcie konkurs z nagrodami - kto pierwszy shakuje ip-ka 127.0.0.1 dostanie szósty tom z autografem Rowling. wymagane jest sformatowanie conajmniej dwóch partycji i wywalenia wszystkich gier/mp3 ;]


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 29.04.2005 20:05
Post #36 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Nosz..
Nosz..

Komercyjny.. Pff. To smieszne. Zajrzyj do slownika a potem uzywaj takich slow jak 'komercyjny'..

No a po tym poscie..
QUOTE
Nie jestem pewny ale chyba zrobiłem raz niezamierzony takeover, bo na serwerze był split (chyba tak to się nazywa, gdy się coś tam rozłącza) i na jaki kanał bym nie wszedł wszędzie miałem opa... Nie wiem jak to się stało i wolę nie wiedzieć  ale od tego czasu do jakos nie mam zaufania do tego programu..

no to ja nie chce zebys sie bral za to.. Nie wiem skad Ci pomysl o Ircu ale.. Skoro nie wiesz co to split i dlaczego i jakim cudem masz opa na kanalach.. To wez zhackuj 127.0.0.1 najlepiej..

Boze..
NIEKOMPETENCJA!
IGNORANCJA!


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MalGanis
post 29.04.2005 21:28
Post #37 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 174
Dołączył: 12.04.2005

Płeć: Mężczyzna



Ale ja NIE MAM POJĘCIA jak - po prostu weszłem na IRCa i miałem opa...
I wychodzi na to, że to wina programu, bo ja nic nie kombinowałęm...
Zresztą powiedziałem koledze Weasleyowi żeby zrobił to samo co ja i też miał opa, i na tych samych kanałach, tyle że się nie widzieliśmy... :/
Więc po prostu wolę nie zywać tego programu, bo się dzieją dziwne rzeczy i tyle...
A co do komercji... Hm, nie sądzę, żeby banner sponsora nad czatem zachęcił kogoś do częstszych odwiedzin. Albo okienko z reklamą - dlatego nie lubię czató i wole RICa...
I MOJA WINA ZE MI SIE PROGRAM ZRABAL? Po prostu miałem opa, ale nie widziałem innych... A jakoś mnie to nie bawiło. Spytajcie Weasleya najlepiej...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 29.04.2005 22:34
Post #38 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Zaraz mi się cierpliwość skończy.
Właściwie już się skończyła.. Zamykam topic.

Ale gwoli ścisłości:
QUOTE
po prostu weszłem na IRCa

WSZEDŁEM!

mIRC to tylko klient do używania IRCa. Przez niego nie można nic zrąbać, i żadne sprawy na kanałach to nie może być wina programu.
Kwestia o której piszesz.. Na większości serwerów, gdzie o posiadanie kanału trzeba samemu zadbać - jeśli zaglądasz na jakiś kanał i nikogo tam nie było - tworzysz Ty ten kanał i automatycznie otrzymujesz prawa operatora.. Jeśli jednak opuścisz tenże kanał - Twój status operatora znika, a sam kanał odchodzi w niebyt do czasu, aż następna osoba wpisze po /join jego nazwę.
Tak jest na przykład na IRCNecie, dlatego trzeba tam postawić kilka lub kilkanaście botów, żeby uniknąć przejęcia kanału. Boty to sesje postawione na koncie shellowym w specjalny sposób. Można pisać nimi na kanale, ale zazwyczaj są one po to, by właśnie zajmować nazwę lub też dawać operatora lub voice'a wpisanym wcześniej osobom.
Na innych serwerach typu ircx czy quakenet - rejestrujesz swój własny pokój i po dokonaniu autoryzacji swojego nicka - dostajesz prawo operatora od serwera na ten kanał.

Komercja? Ale co komercja? Komercyjny to znaczy nastawiony na czepranie materialnych profitów z danego przedsiewzięcia.. Kto miałby dostawać pieniądze i za co w takich przypadku.. W przypadku czata.. O czym Ty wogóle mówisz..

Jak ktoś w miarę ogarnięty i odpowiedzialny będzie chciał coś ruszyć z Ircem - niech mi da znać.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 18:14