Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Magia Kłamstwa, psychologia czy hochsztaplerka?

Guardian
post 18.10.2012 11:01
Post #1 

Guardian Outdoor


Grupa: wiecznie żywi...
Postów: 143
Dołączył: 06.04.2005
Skąd: www.harrypotter.org.pl

Płeć: Mężczyzna



"Magia kłamstwa (ang. Lie to me) – amerykański serial telewizyjny pokazujący życie zawodowe dr. Cala Lightmana i jego kolegów z "The Lightman Group". Mają za zadanie "rozszyfrowywać" uczucia ludzi, wyrażane mową ciała."

Serial wciągający, choć główny bohater czasem mnie irytuje, ale sam łapię się czasami (jak kłamię smile.gif) żeby robić to "profesjonalnie"... Jest w tym trochę prawdy? Może i jest, ale chyba nie dla zwykłych śmiertelników.

Leci już 3 sezon na Fox Lifie!

user posted image



--------------------
"Najważniejsze to nie szkodzić!" - powiedział doktor James amputując głowę...

HarryPotter.org.pl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 27.11.2012 20:27
Post #2 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Dość ciekawe, ale jak dla mnie mocno zerżnięte z "House'a" - nielubiany geniusz obrażający ludzi, odkrywanie prawdy, gadżety, mam chwilami wrażenie, że nawet muzyka i oświetlenie są podobne. Dopiero zaczynam pierwszy sezon, na razie ogląda się miło, zobaczymy, co będzie dalej.

Jeśli chodzi o samo wykrywanie kłamstw, nie wiem, wygląda dość wiarygodnie, choć pewnie jest przerysowane, jak to zwykle takie umiejętności w serialach. Z kursu o kłamstwie i mowie ciała (gdzie nam nawet pokazano fragment pierwszego odcinka) rozpoznaję niektóre gesty, więc przynajmniej te są prawdziwe. Bardzo mi się podoba pokazywanie fotografii znanych ludzi z konkretną miną - łatwiej uwierzyć w powszechność pewnych wyrazów emocji.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 22:48