Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Edinburgh Book Festival Czyli, spoiler warn

kubik
post 15.08.2004 22:17
Post #1 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Dumbledore wie więcej!
Dlaczego Voldemort nie zgionał tamtej nocy i Dlaczego Dumbledore nie chciał zabić Volda pod koniec OotP.
Albus powiedział dlaczego ale nie jest to cała prawda, on wie cos więcej.
Squib?
Petunia nie jest charłakiem jest mugolem... [tak zostawiła więc może cos jeszcze]
Aberforth Dumbledore jest barmanem w Świńskim łbie
Petronusem Dumbla jest Feniks
Nowy bohater zwał się będzie McClaggan
Harry nie ma matki chrzestnej
Snape widzi trestale
Tom Riddle nigdy nie zaznał miłosci
i najwazniejsze:
Jo jest juz po połowie pisania Book 6 jupii

zrodlo

Ten post był edytowany przez kubik: 16.08.2004 20:12


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Closed TopicStart new topicStart Poll
Odpowiedzi
Koralina
post 18.08.2004 17:53
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



QUOTE
Dumbledore wie więcej!
Dlaczego Voldemort nie zgionał tamtej nocy i Dlaczego Dumbledore nie chciał zabić Volda pod koniec OotP.
Albus powiedział dlaczego ale nie jest to cała prawda, on wie cos więcej.


Dumbledore powiedział kiedyś do Harry'ego o Voldzie: "łączy was zaklęcie, które zawiodło". Łączy, czyli ich duszy i umysły coraz bardziej stają się sobie bliskie. Jeden wie, co drugi czuje i odwrotnie. Harry przyjmuje emocje Voldemorta, jego gniew i śmiech. Tak samo może być z energią życia - Voldemort umierał, ale miał osobę na ziemi która niedawno się narodziła i była potężna jesli chodzi o potęge życia (nie stary człowiek, słaby) złączoną z własnym ciałem poprzez zaklęcie i żeby przeżyć "żywił" się energią Harry'ego. Żeby Voldemort zginął Harry musi pozbyć się życia z własnego ciała, bo inaczej, siła Voldemorta nawet osłabiona przez tysiące czarodziejów będzie odbudowywana dzięki energi małego Pottera. Narazie tak byłoby chyba najlogiczniej.

QUOTE
Petunia nie jest charłakiem jest mugolem... [tak zostawiła więc może cos jeszcze]


To, że nie jest charłakiem, nie oznacza, że nie jest człowiekiem i nie ma uczuć. Nie wyobrażam sobie, że jest zupełnie inna niż Lily skoro mają takich samych rodziców. Wydaje mi się, że stanie kiedyś po stronie Harry'ego, gdy Vernon będzie się z nim kłócił, co doprowadzi do kłótni między Vernonem i Petunią, może Petunia się tak zdenerwuje, że wyprowadzi się z domu np. razem z Harrym, wtedy jakaś przepaść między Harrym a Petuniem zniknie i zaczną być normalną rodziną. Ciekawie wtedy by było.

QUOTE
Aberforth Dumbledore jest barmanem w Świńskim łbie


Pytanie tylko - od kiedy.

QUOTE
Petronusem Dumbla jest Feniks


Feniks to zwierze pozytywne i można było się spodziewać, że będzie patronusem Dumbledora.

QUOTE
Nowy bohater zwał się będzie McClaggan


Tylko ciekawe, kim on będzie.

QUOTE
Harry nie ma matki chrzestnej


Myśle, że nawet jeśli by posiadał, to ta postać nie wnosiłaby nic szczególnego do fabuły. Przypominałaby tylko ciągle o śmierci Syriusza.

QUOTE
Snape widzi trestale


Może być to coś o wiele głębszego niż nam się wydaje, Severus od początku Hogwartu z tego co wiemy był zamknięty w sobie i przez to wyśmiewany. Wątpie, żeby zdziwaczał bez powodu. Mógł pochodzić z rodziny patologicznej i przeżyc wiele już w młodym wieku - nawet zobaczyć śmierć.

QUOTE
Tom Riddle nigdy nie zaznał miłosci


To było do przewidzenia - gdyby kogoś kochał, nie chciałby zabijać, niszczyc innym ich miłość. Ale los go tak obdarzył, że wychował się bez wspłóczucia, miłości, zaufania co doprowadziło go powoli do stanu w jakim się znajduje.

QUOTE
i najwazniejsze:
Jo jest juz po połowie pisania Book 6 jupii


Pierwszą połowe pisała rok, więc dajmy na to drugą też rok = wychodzi nam sierpień 2005. Plus projekt okładki, ewentualne poprawki, praca drukarni = daje 4 miesiące, 5 może. Koło bożego narodzenia byłaby książka w Wielkiej Brytani, czyli dla osób czytających tłumaczenie Polkowskiego w czerwcu 2006 - 2 długie lata.


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
M.J
post 11.10.2004 16:39
Post #3 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 09.10.2004




[quote=Koralina,18.08.2004 17:53]

To, że nie jest charłakiem, nie oznacza, że nie jest człowiekiem i nie ma uczuć. Nie wyobrażam sobie, że jest zupełnie inna niż Lily skoro mają takich samych rodziców.
[quote]

Przecież rodzeństwo moze byc zupelnie inne. Z charakteru szczególnie!


--------------------
Harry milczał, oszołomiony tym, co usłyszał. Dusza wysysana przez usta... A potem pomyślał o Blacku
- Zasługuje na to - powiedział nagle...


Ponownie rozległ sie brzdęk tłuczonej porcelany. Neville rozbił drógą filiżankę. Profesor Trelawney opadła na wolny fotel: oczy miała zamkniete, a połskującą klejnotami dłoń przyciskała do piersi w okolicy serca...
... - Mój drogi - olbrzymie oczy profesor Trelawney otworzyłysię szeroko - masz ponuraka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Koralina
post 11.10.2004 17:23
Post #4 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



QUOTE(M.J @ 11.10.2004 15:39)
Przecież rodzeństwo moze byc zupelnie inne. Z charakteru szczególnie!


Mogą być zupełnie inne, ale chodzi mi bardziej o wychowanie. Jeden dom i jedne reguły i ten sam przykład prawdziwej rodziny nadany przez rodziców. Wpajając od małego dziecku jak ma postępować można je nie tyle co zmienić, jak ukierunkować co ma robić i jak się zachowywać. Jeśli pochodziły z porządnej rodziny, gdzie rodzice interesowali się dziećmi znali ich wady i pewnie próbowali je zniszczyć w sposób łatwo przyswajalny. Petunia mimo wszystko posługuje się regułami, dowód - zareagowała na wyjca Dumbledore'a, a jednak nie musiała - mogła zostawić Pottera na pastwe losu, niech zginie.

Ten post był edytowany przez Koralina: 11.10.2004 17:25


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
...   16.08.2004 12:05
Szyszmora   No nie, nie mów, że twoi rodzice czasem sie ni...   16.08.2004 16:06
anagda  
...   16.08.2004 19:41
selenity  
  17.08.2004 02:19
kubik   oto co ma do powiedzenia jedna ze szczęśliwych...   17.08.2004 22:46
anagda   nieźle. ale tak szczerze mówiąc, to tego się d...   18.08.2004 10:16
IceSoul     18.08.2004 15:20
ANASTAZJA BLACK     18.08.2004 16:05
Koralina  
  18.08.2004 17:53
M.J   [quote=Koralina,18.08.2004 17:53] To, że nie jest...   11.10.2004 16:39
Koralina   Mogą być zupełnie inne, ale chodzi mi bardziej o...   11.10.2004 17:23
anagda   według mnie nawet trochę więcej. przecież V cz...   18.08.2004 18:37
voldzia   fragment tego wywiadu: ...   20.08.2004 20:48
kubik   voldzia => czytanie ze zrozumieniem fajna ...   20.08.2004 21:53
voldzia   "dobrze rozumujecie" nie znaczy maci...   20.08.2004 22:37
anagda  
  20.08.2004 22:40
voldzia   no, sorry, czytalam okrojona wersje wywiadu, i...   21.08.2004 11:27

« Następny starszy · Harry Potter · Następny nowszy »
 

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 02.05.2024 21:13