Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Jak Wygląda Scenariusz Do "czary Ognia"?, Co zostanie wycięte, a co nie? [spoiler]

kkate
post 22.08.2004 17:08
Post #1 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Osoba, która pracowała nad scenariuszem Czary Ognia wysłała do strony Mugglenet informacje na temat tego, jakie sceny są w nim w całości, jakie w części, a jakich nie ma wcale. UWAGA! Jeśli nie chcecie wiedzieć, nie klikajcie na „więcej”....


Są to informacje nie do końca potwierdzone, ale jednak…

„- Co zostało częściowo wycięte: całkowicie wątek z W.E.S.Z, początkowe sceny z Dursleyami, ekspres do Hogwartu (są ujęcia z nim, ale nie to, co było w pociągu), oraz sprawdzanie różdżek.

- Co na razie zostało: pierwsza scena z Voldemortem, Glizdogonem i Nagini, sceny z Mrocznym Znakiem, kawałek z „Potter cuchnie”, sklątki, zadanie z rogogonem, zadanie z trytonami (może być super!) oraz ostatnie zadanie, chociaż pająk może się NIE pojawić (informator nie pamiętał tego). Jest za to sfinks. Więc są Zgredek i Mrużka, świstokliki, szaleństwo Croucha, scena z myślodsiewnią i koniec Cedrika.

- Sceny wycięte w całości: Bal Bożonarodzeniowy (nie… jaka szkoda! bardzo szkoda! – K.), Mistrzostwa świata w quidditchu, bzdury wypisane przez Ritę Skeeter (pojawia się w filmie, ale nie tak dużo jak w książce), stres Harry’ego spowodowany zagadką jaja, sceny ze Snapem (nie ma go za dużo), historia miłości Hagrida i madame Maxime (jest, ale zredukowana do krótkich, zwięzłych momentów dla humoru), humor Dumbledore’a (znowu.. nigdy nie zostawią go w spokoju).

Muszę wam powiedzieć, że zawiodłam się, gdy usłyszałam, że skrócili to z dwóch filmów do jednego, ale wygląda na to, że naprawdę to ścisnęli. Drugie zadanie naprawdę odgrywa rolę tej akcji w środku obrazu, kiedy wszyscy zapomną o tym, co dotychczas widzieli w filmach. Ostatnie zadanie także wygląda niesamowicie (mowa oczywiście o scenariuszu), a koniec będzie taki, że aż dreszcz przechodzi po plecach. Wiem, że mówią to przy każdym filmie, ale ten powinien być naprawdę pełen grozy (nie „mroczny”) z powodu scen z Voldemortem. Nie jestem pewna, co będą o tym myśleć młodsi. Ale ten film będzie wierny książce, i będzie najlepszym z serii (a po tym, co zrobił Cuaron, to coś chyba mówi!)”

Mój komentarz: no cóż, ja żałuję, że prawdopodobnie wycięta będzie ta scena z balem, a szkoda. Chciałabym zobaczyć Hermionę z Krumem i Harry’ego z Parvati. Nie jest wspomniane nic o kąpieli Harry’ego w łazience prefektów (chyba że to ten jego „stres”?). W każdym razie według mnie szkoda, że nie będzie z tego dwóch filmów. Zresztą, oceńcie sami.

Źródło: Mugglenet

Ten post był edytowany przez kkate: 22.08.2004 17:10


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Anet
post 22.08.2004 18:01
Post #2 

mała księżniczka


Grupa: czysta krew..
Postów: 144
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: raz w lewo, raz w prawo i prosto.

Płeć: Mężczyzna



To, co caly film niech wytna ;>

A moze to tylko plotki


--------------------
Straceni jak Romeo i Julia, bez szansy na lepsze jutro.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Szyszmora
post 22.08.2004 18:08
Post #3 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 58
Dołączył: 17.07.2004




szkoda, że wycięli ten bal, bo ja chciałam zobaczyć jak Fleur i ten jej chłoptaś są sobą "bardzo zajęci" tongue.gif


--------------------
the things you say
games you play
dirty magic...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hipopotamus
post 22.08.2004 18:40
Post #4 

Hipo Zawsze Czujny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 25.01.2004

Płeć: Mężczyzna



W sumie szkoda niektórych z wyciętych scen, zwłasza Mistrzostw Świata, ale trudno by było zmieścić całą treść książki w jednym, czy nawet dwóch filmach. Może serial by tu pomógł, ale trudno serial pokazywać w kinie. Wierzę jednak ze za kilka lat tak się stanie i powstanie serial telewizyjny z WSZYSTKIMI przygodami naszych ukochanych bohaterów....

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pottero
post 22.08.2004 21:42
Post #5 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 13
Dołączył: 24.04.2003
Skąd: Rybnik




Cóż, bardzo dziękuję za tego newsa – utwierdziliście mnie już całkowicie w tym, że nie pójdę na „Harry’ego Pottera i Czarę Ognia” do kina. Po obejrzeniu „Kamienia Filozoficznego” obiecałem sobie, że nie obejrzę „Komnaty Tajemnic”, a po obejrzeniu tego filmu obiecywałem sobie, że nie obejrzę „Harry’ego Pottera i więźnia Azkabanu”, ale teraz to już naprawdę – przecież z tego filmu prawie nic nie zostało! Jestem jak najbardziej za dwoma filmami, nawet jeżeli miałbym płacić dwa razy – załóżmy, że zrobiono by dwa filmy po około trzy godziny, już co nieco byłoby w nich ujęte. A tak? Dwie i pół godziny z 700-stronicowej książki? Nie, dziękuję! Nie pójdę ani do kina, a tym bardziej nie kupię tego filmu na DVD – to oszukiwanie fanów. Nie pomoże nawet to, że w tym filmie gra Emma Watson.
I na zakończenie: to skandal, że Rowling godzi się na takie coś! Mam nadzieję, że nie podpisze z Warner Bros. kontraktu na ekranizację kolejnych części. Niech się zadowoli kasą z książek i nie kaleczy uczuć fanów pozwalając realizować takie szmiry.


--------------------
„Jeden, dwa - Freddy idzie po ciebie.
Trzy, cztery - zarygluj dokładnie drzwi.
Pięć, śześć - krucyfiks w rękę weź.
Siedem, osiem - czuwaj do późna w noc.
Dziewięć, dziesięć - nie zaśniesz nigdy już!”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona13
post 22.08.2004 22:25
Post #6 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 113
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: Sosnowiec




Nie no za dużo już wycieli!! jakby nie mogli zostawić już tych dwóch filmów...Najlepsze kawałki wycieli..


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image





Let's go the library! Let's go crazy and omit words to show off how good our English really is! Also, let's put a lot of shiny pictures to irritate the s... out of modem users.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ANASTAZJA BLACK
post 23.08.2004 11:02
Post #7 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 135
Dołączył: 06.07.2004




QUOTE (Anet @ 22.08.2004 18:01)
To, co caly film niech wytna ;>

A moze to tylko plotki

racja! jak pająka wycięli to kitowo!!!! to w jaki sposób Harry bedzie kulał?
jeżeli to nie plotki, to bedzie to film bezsensowny, podobnie jak III!!!!! w III akcja działa sie tak szybko, ze ktos kto nie czytał książki by sie niepołapał, już nei mówiąc o złej kolejności!!!!!!
ale to tylko film. zobaczymy.


--------------------
SADZONKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Osioł, "Shrek2")
http://img.photobucket.com/albums/v480/kka...hp/sadzonki.jpg

obrazek w sygnaturce nie przekracza 200x200
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Elendil!
post 23.08.2004 11:12
Post #8 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 26
Dołączył: 08.02.2004




oj szkodaaaa bardzo wielu fajnych scen których wkońcu "Czarze...." nie brakuje sad.gif to moze od poczatku: Wątek WESZ- bardzo sie przy nim ubawiłem ( chcaiłbym zobaczyc Hermione z tą "obsesją' w oczach tongue.gif) ; Dursleye- jakos za nimi nie bedę płakał smile.gif w 4 rzeczy nie robią nic ciekawego( dopiero"budzą" sie w 5); Express mnie nie instersuje - nie ma tam nic ciekawego; Sprawdzanie rózdzek- czy ma byc w całosci wyciete czy tylko częsc? jezeli częsc to dobrze zrobią ale całosc...; To co JEST mnie się podoba; Bal - aj szkoda chcaiłbym zobaczyc szczegolnie 3 rzeczy- 1. Jak fred( a mzoe Geroge?) tanczy po całej sali z Angleiną nie zwazając na innych i 2. Sukienke Rona( a rczej Szate Wyjściową ) oraz po 3. "Zmienioną Hermione". ; Ale co z tymi Mistrzostwami? przeciez na zdjeciach widac jak idą po świstoklika by dostac sie na stadion wiec chba cos powinni pokazac( mogby byc ten dialogo o " przewiewie intymnych miejsc smile.gif") ; Za Ritą tez płakać nie bede- cały zcas mnie tylko wkurzała ; baaardzo szkoda ze nie bedzie okazanego strsu Harry'ego przed 2 zadaniem - ja czytajac pierwszy raz denerwowałem sie prawie jak on ; Snape'a Hagrida i Dumbla mi szkoda sad.gifsad.gifsad.gif. moze jednek bedzie tak jak z 3 czescia- film zmieniony bardzo ale jednak najlepszy dotychczas.pozdrawiam


--------------------

Et Earello Endorenna utulien. Sinome maruvan ar Hildinyar tenn' Ambar-metta!

Zza Wielkiego Morza przybywam do Śródziemia i tutaj żyć będziemy ja i moi potomkowie aż do końca świata
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
justine
post 23.08.2004 12:00
Post #9 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 23.08.2004




[SIZE=1][COLOR=blue]
oby to były tylko plotki, bo jak wytną te wszystkie rzeczy, :down:albo przynajmniej ich większość to.........oooooo..... ohmy.gif będą mieli doczynienia ze mną tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 23.08.2004 12:11
Post #10 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Ktoś tu o ostrzezeniu spojleorwym chyba zapomniał. dry.gif wink.gif


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 23.08.2004 17:36
Post #11 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Tak mówisz? W opisie tematu jest napisane [spoiler], a na stronie głównej "kto nie chce niech nie czyta" . Chyba że masz na myśli większe zabezpieczenia tongue.gif Kto nie chce wiedzieć, to i tak tu nie wszedł.


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 23.08.2004 17:49
Post #12 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



UWAGA!

Na Mugglenet pojawił się kolejny news dotyczący scenariusza CO. Przysłał go syn jednej z osób nad nim pracującej. Oto i on:

"Kiedy ludzie mówią, że calutki wątek WESZ nie jest włączony do filmu, zapewniam was, że jest! Nie wspominają o tym zbyt dużo ale pokazują Hermionę robiącą odznaki WESZ i namawiającą Harry'ego i Rona do kupienia ich. Scena z Mrocznym Znakiem ma być naprawdę długą sceną, co powiedział mi mój tata. Powiedział też, że skończono filmowanie sceny z myślodsiewnią. Umieszczono też Karkarowa zawsze łażącego za Snapem, by rozmawiać z nim o Znaku na jego ręce. Scena z jajkiem jest nie taka jak w książce. Harry naprawdę nie stresuje się przez to zbyt dużo, ale dostaje pomoc od Cedrika. Inna pokazana rzecz to ta, kiedy skrzeloziele zostaje ukradzione z gabinetu Snape'a przez Zgredka, a Harry nie jest osobą podejrzewaną przez Snape'a.. Scena z Harrym wracającym do dormitorium po rozwiązaniu zagadki jaja jest wycięty, więc nie widzimy, jak jego stopa utyka w schodach, zamiast tego Moody pyta Harry'ego o Mapę."

Do licha, znowu nie powiedzieli, czy będzie sama scena, gdy Harry rozwiązuje zagadkę jaja w łazience..... dry.gif


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
czadowa_
post 23.08.2004 22:10
Post #13 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 225
Dołączył: 21.03.2004
Skąd: Białystok




ciągle o tej łazience... smile.gif

swoją drogą szkoda ze na razie nic o niej nie wiadomo - na pewno fajna scena by była laugh.gif laugh.gif

jeżeli uda im sie z tych wycinków scen sklecić cos inteligentnego to ja jestem cała za.


--------------------
Jestem Tobą zafascynowana, M.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 24.08.2004 10:08
Post #14 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE
ciągle o tej łazience...


No a co! biggrin.gif To byłaby moja ulubiona scenka!

A czy sklecą z tego coś dobrego, to mam pewne wątpliwości... dry.gif


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona13
post 24.08.2004 10:14
Post #15 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 113
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: Sosnowiec




Mogliby ją nakręcić byłoby zabawnie... tongue.gif


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image





Let's go the library! Let's go crazy and omit words to show off how good our English really is! Also, let's put a lot of shiny pictures to irritate the s... out of modem users.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 24.08.2004 12:25
Post #16 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Bardzo zabawnie.... laugh.gif A ja jestem ciekawa, jak zrobią scenę z myślodsiewnią i czy na 100% nie będzie balu.... sad.gif Przecież to byłaby świetna scena! Harry z Parvati, Ron z jej blizniaczką, Hermiona (z nowym fryzem) z Krumem itd... Ale przecież to właśnie wtedy Harry i Ron dowiedzieli się, że Hagrid to półolbrzym! Czy to jest nieważne?!

Wiem! Na pewno ta dziewczyna co gra Parvati, nie ma siostry bliźniaczki i w jednej scenie nie mogłyby grać jednocześnie; tzn. wiem że to się da zrobić dzięki efektom specjalnym, ale może uznali że za dużo roboty... laugh.gif


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Will12
post 24.08.2004 16:36
Post #17 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 24.08.2004




Ja uważam, że to jest po rpostu śmieszne, wycinać z filmu dosyć ważne sceny. Może jeszcze te trzy zadania wytną?!



Will, wybaczysz, że ci zedytowałam tego posta, ale przekształciłam go na normalny tekst tylko.... - kkate

Ten post był edytowany przez kkate: 25.08.2004 22:24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ANASTAZJA BLACK
post 24.08.2004 19:45
Post #18 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 135
Dołączył: 06.07.2004




QUOTE (kkate @ 23.08.2004 17:49)


Do licha, znowu nie powiedzieli, czy będzie sama scena, gdy Harry rozwiązuje zagadkę jaja w łazience..... dry.gif

a ty co , kkate, tak bardzo chcesz zobaczyć Dana w łazience??

smile.gif


--------------------
SADZONKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Osioł, "Shrek2")
http://img.photobucket.com/albums/v480/kka...hp/sadzonki.jpg

obrazek w sygnaturce nie przekracza 200x200
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 24.08.2004 22:54
Post #19 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



A żebys wiedziała, Anastazjo Black! biggrin.gif Dan 4ever!!!

Ale tak serio, to po prostu myślę, że mogłaby to być ciekawa, fajna i zabawna scena.

Zaraz... bingo! W 4 tomie ma się na pewno pojawić Jęcząca Marta, a z tego co wiem, to pojawiała się ona podczas drugiego zadania (Harry ją pod wodą spotkał), a także w łazience, pomogła Harry'emu w rozwiązaniu zagadki! Czyżby więc... jednak to było? happy.gif


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
czarnotek
post 25.08.2004 09:33
Post #20 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 19.05.2004
Skąd: Kaliszewo




Najbardziej mi szkoda sceny z Balu i Mistrzostw Świata... To były naprawdę świetne kawałki! Spodziewałam się, że takie fragmenty po prostu MUSZĄ być w filmie. Nawet jeżeli miałby być podzielony na dwa- wcale, a wcale by mi to nie przeszkadzało =))

Ten post był edytowany przez czarnotek: 25.08.2004 09:35


--------------------
[I] Mother, do you think they`ll drop the bomb? [/I]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Will12
post 25.08.2004 13:38
Post #21 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 24.08.2004




kkate, nie mogą nie pokazać łzienkowej sceny, bo przcież Harry właśnie wtedy rozwiązał zagadkę tego jaja! Pod wodąw tej wielkiej wannie, usłyszał o tych trytonach. Muszą to pokazać, bo jak Harry się dowie o tych stworzonkach? Ja uważam, że to pokażą. dry.gif thumbdown.gif

Ten post był edytowany przez Will12: 25.08.2004 13:49
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 25.08.2004 13:44
Post #22 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



tak tródno wymyslec jakąs scene?


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sunlight Priestess
post 25.08.2004 17:32
Post #23 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 97
Dołączył: 26.06.2004
Skąd: Privet Drive, Surrey




Duuuuuużo fajnych momentów wycięli, i bardzo żałuję,ale nie można mmieć wszystkiego nie?


--------------------
Nieśmiertelność. Nie ufam. Nie wierzę. Nie toleruję. To nie istnieje.

user posted image

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 25.08.2004 22:17
Post #24 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE
tak tródno wymyslec jakąs scene?


Nietrudno. Kubik, trudno się pisze przez "u" A równie dobrze Harry może rozwiązać zagadkę w innych okolicznościach, wymyślonych przez scenarzystów....


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eden_ka
post 30.08.2004 00:48
Post #25 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 149
Dołączył: 08.05.2003
Skąd: Neverland




Że jak słucham?!?!
Nie ma balu?! O nie nie nie, ja tego do wiadomosci nie przyjmuję, mowy nie ma! Bal po prostu musi (muuuusi XDXD) być i koniec... to na pewno sa plotki bez pokrycia!
Racja, Marta (a bardziej ta aktorka.. w tym momencie nie pamietam nazwiska) ma sie pojawic, wiec scena w lazience bedzie...
Innych scen jakos nie zaluję zbytnio... WESZ bylo troche wkurzajace... nie bedzie stresu przed 2? glupio... ja tez sie stresowalam czytajac ten fragment, szkoda by bylo pozbawic widza tego uczucia, hyhy...


--------------------
user posted image
"While I crawl into the unknow - cover me
I'm going hunting for mysteries - cover me
I'm going to prove the impossible really exists" - Bjork
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 19.04.2024 07:30