Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Hogwart Pod Rządami Umbridge, Agata Siwka i jej praca konkursowa

Hipopotamus
post 30.05.2004 22:08
Post #1 

Hipo Zawsze Czujny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 25.01.2004

Płeć: Mężczyzna



Któż nie pamięta tej, jakże „uroczej” i „miłej” nauczycielki, wykładającej Obronę przed czarną magią? Na pewno wszyscy dobrze ją znają, a to nawet dobrze się składa, bo mamy do przedstawienia kilka ciekawych informacji.
Gdyby nie ten drobny fakt, iż Pani Umbridge, od paru miesięcy jest na emeryturze, pewnie słowa, które teraz czytacie nigdy nie zostałyby wydrukowane.
Gdy tylko Dolores pojawiła się w Hogwarcie, dla uczniów (i nie tylko) zaczęły się ciężkie czasy. Już sama Uczta powitalna w Wielkiej Sali została zakłócona przez przemówienie Dolores Umbridge. Współpraca z Ministerstwem pozwoliła jej zostać Wielkim Inkwizytorem Hogwartu. To był pierwszy krok w stronę uzależnienia szkoły od Ministerstwa. Później kolejne dekrety były wydawane już jeden za drugim. Przypomnijmy:
- Dekret Edukacyjny Numer Dwadzieścia Cztery
- Dekret Edukacyjny Numer Dwadzieścia Pięć
- Dekret Edukacyjny Numer Dwadzieścia Sześć
I tak dalej....Naszym najdociekliwszym reporterom udało się nawet przeprowadzić parę wywiadów z osobami, które miały styczność z Dolores. Na pierwszy ogień poszła Profesor Minerwa McGonnagall, zastępczyni dyrektora Hogwartu.
My: - Czy może nam pani powiedzieć czym zaskarbiła sobie pani niechęć Dolores Umbridge?
McGonnagall: - Przede wszystkim nie powinna wtykać nosa w nie swoje sprawy! Wielki Inkwizytor Hogwartu! Też mi coś! A jak zaczęła przypatrywać się naszym lekcjom i robić uwagi mimo, iż to nasza specjalność...Och, nie powinnam tak mówić! Proszę to wykasować! Daję zły przykład moim uczniom!
My: - Jeszcze tylko jedno pytanie! Jak dokładnie wyglądały wizytacje Inkwizytora na pani lekcjach?
Niestety na to pytanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi, ponieważ pani Minerwa, wyraźnie wzburzona ( chyba przypomniała się jej Dolores ) pożegnała nas chłodno i odeszła do swego gabinetu.
Następnie poprosiliśmy o wywiad jednych z najbardziej znanych uczniów Hogwartu:
My: - Harry, Hermiono, Ronie, jak miło was widzieć! Czy zechcielibyście odpowiedzieć na parę naszych pytań?
Harry i Ron: - No jasne!
Hermiona: - Zależy czego będą dotyczyły.
My: - Chcieliśmy dowiedzieć się co sądzicie o waszej BYŁEJ nauczycielce, profesor Umbridge.
R: - Na Hermionę nie macie co liczyć!
He: - Jakbyś zgadł Ron! Przykro mi drodzy państwo, ale na temat nauczycieli, nawet jeśli byli...nie, ja nie będę brała w tym udziału!
H: - Och, daj spokój! Ona i tak tego nie przeczyta!
R: - Właśnie! Przecież ją wywalili...to znaczy...eee...odeszła na emeryturę.
He: - Przykro mi, ale to wbrew moim zasadom! Nie...
R: - To my odpowiemy za Hermionę! Ta wredna ropucha była głupia, zła, brzydka, mniej inteligentna niż fretka, a do tego nic nie nauczyła nas z obrony!
He: - Ron! Opanuj się człowieku!
H: - Trochę się zagalopowałeś!
R: - Dobra, przepraszam! No więc...? Jaka ona była? W zasadzie to SUM-y z Obrony zaliczyliśmy tylko dzięki Hermionie. No, przy drobnym udziale Harry’ego...
H: -Hej!
My: - Hermiona was uczyła, jak rozumiem?
R: - Nie! Hermiona to wymyśliła, a Harry tylko uczył...
My: - Świetny podział zasług, nie ma co! Co sądzicie o dekretach, które wydawała?
He: - To były ciosy poniżej pasa! Zabraniała wszystkiego, nawet uczenia się po kątach. Gdy utworzyliśmy AD czyli...Armię Dumbledore’a, natychmiast pojawił się dekret...



Z POLECENIA WIELKIEGO INKWIZYTORA HOGWARTU
Wszystkie organizacje uczniowskie, stowarzyszenia, drużyny, grupy i kluby zostają odtąd rozwiązane.
Za organizację, stowarzyszenie, drużynę, grupę lub klub są niniejszym uznawane regularne spotkania trzech lub więcej uczniów.
O pozwolenie na ponowne stworzenie jakiejkolwiek grupy można uzyskać u Wielkiego Inkwizytora (profesor Umbridge).
Żadna uczniowska organizacja, stowarzyszenie, drużyna, grupa czy klub nie może istnieć bez wiedzy i zgody Wielkiego Inkwizytora.
Każdy uczeń przyłapany na tworzeniu lub przynależności do organizacji, stowarzyszenia, drużyny, grupy lub klubu, które nie zostały zaakceptowane przez Wielkiego Inkwizytora zostanie wydalony ze szkoły.
Powyższe zawiadomienie jest zgodne z Dekretem Edukacyjnym nr 24.
Podpisano: Dolores Jane Umbridge, Wielki Inkwizytor


R: - Mimo to nie zaprzestaliśmy działalności AD. W normalnych warunkach Hermiona nie pozwoliłaby na cokolwiek co wymagałoby złamania jakiegoś prawa, ale...
H: - To była sytuacja wyjątkowa! No i w rezultacie wszyscy dostaliśmy dobre oceny z SUM-ów. a Umbridge...dobrze, że jej już nie ma!
R: - Tak między nami to miała okropne perfumy, śmierdziały bagnem!
He: - I okropnie się ubierała!
My: - Dzięki za informacje! Cześć!
H;He;R: - Na razie!
My: - Ach, Harry, a jak twoje szlabany?
H: - Na szczęście ręka, którą ona mi codziennie rozcinała, już się zagoiła. Ale to karygodne, że by tak traktować uczniów!
My: - Racja. Cześć!
Podsumowując nie dowiedzieliśmy się ani jednej pozytywnej rzeczy o profesor Dolores Jane Umbridge. Jedynie, że była... no..mało inteligentna, bezwzględna i okrutna. Cóż można znaleźć na jej usprawiedliwienie? Nie wiem, może nikt jej nie kochał gdy była dzieckiem?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nimbuska2000
post 31.05.2004 08:55
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 166
Dołączył: 13.05.2004

Płeć: Kobieta



ona musiała być slizgonką bo tak lubiła z nimi pracować i w ogóle


--------------------
-To żałosne. No, mam nadzieję, że będziesz się świetnie bawić. Wiesz co, może zaczniesz chodzić z McLaggenem, wtedy Slughorn mianuje was królem i królową Ślimaków...
-Możemy przyprowadzić gości-powiedziała Hermiona, która z jakiegoś powodu zrobiła się purpurowa na twarzy- i zamierzałam zaprosić ciebie, ale skoro uważasz, że jesteś ponad takie głupoty, nie będę nawet próbowała! (...)
-Zamierzałaś mnie zaprosić?- Zapytał Ron zupełnie innym tonem.
-Wyobraź sobie, że ta.- Odpowiedziała ze złością Hermiona.- Ale jeśli wolisz, żebym chodziła z McLaggenem... (...)
-Nie, nie chcę- powiedział bardzo cicho Ron.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Fauna
post 31.05.2004 11:55
Post #3 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 80
Dołączył: 13.02.2004




Nawet niezła praca. Osobiście, to nie dałabym jej wyróżnienia, ale nie wiem, jak wyglądały inne. Może ta rzeczywiście się wybija?


--------------------
"Połowy z was nie poznałem i w połowie tak dobrze jak bym chciał. A mniej niż połowę chciałbym znać choć w połowie tak dobrze jak na to zasługują."
/Bilbo Baggins/

(\__/) This is Bunny. Copy Bunny into
(O.o ) your signature to help him
(> < ) on his way to world domination
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Miss Hahn
post 31.05.2004 14:23
Post #4 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 09.05.2004
Skąd: Sława




Według mnie ta praca jest świetna! Zasłużyła nawet na więcej niż wyróżnienie. Różni się od tych wszystkich nuuuuuuuuudnych prac, które zajęły pierwsze miejsca. Naprawdę gratuluję! Uważam że przedstwienie postaci Umbridge w ten sposób sprawia, że każdy z nas się trochę uśmiechnie smile.gif A najbardziej to podoba mi się to ostatnie zdanie biggrin.gif


--------------------
monika.lp@poczta.onet.pl

[COLOR=green]There's something inside me that pulls beneath the surface
Consuming/Confusing
This lack of self-control I fear is never-ending
Controlling/I can't seem

To find myself again
My walls are closing in
Without a sense of confidence and I’m convinced
That there’s just too much pressure to take]
I've felt this way before
So insecure
[/FONT][/FONT]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
akkusia
post 31.05.2004 15:31
Post #5 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 31.05.2004




Uważam, że ta praca zasłużyła na 2 miejsce ponieważ opowiadanie autorstwa Ewy Ciałowicz pobiła wszystkie! czarodziej.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eden_ka
post 31.05.2004 15:42
Post #6 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 149
Dołączył: 08.05.2003
Skąd: Neverland




Dziwnym trafem sami nowi majacy na liczniku 1 posta tak zachwalaja wszystkie prace... XD
Ja bym nie dala za to wyroznienia... Napisac taki wywiad, to wedlug mnie banał! Przeanalizowac wszystkie wiadomosc o danej psotaci, miejscu - to wydaje mi sie trudniejsze...


--------------------
user posted image
"While I crawl into the unknow - cover me
I'm going hunting for mysteries - cover me
I'm going to prove the impossible really exists" - Bjork
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Miss Hahn
post 01.06.2004 13:37
Post #7 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 09.05.2004
Skąd: Sława




Chyba trochę przesadzasz! Ja wcale nie zachwalałam wszystkich prac ale ta najbardziej mi się podoba - bo nie jest taka jak wszystkie inne. I chyba będę oryginalna jeśli powiem że praca Ewy Ciałowicz nie była wcale taka piękna. Może to dziwne ale tak po prostu uważam.


--------------------
monika.lp@poczta.onet.pl

[COLOR=green]There's something inside me that pulls beneath the surface
Consuming/Confusing
This lack of self-control I fear is never-ending
Controlling/I can't seem

To find myself again
My walls are closing in
Without a sense of confidence and I’m convinced
That there’s just too much pressure to take]
I've felt this way before
So insecure
[/FONT][/FONT]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 01.06.2004 13:52
Post #8 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



uwaga! będę się czepiał...

1. w tytule jest o Hogwarcie pod rządami Mostowej. A moje pytanie brzmi - dlaczego nic o tym nie wspomniano? jest tylko coś o niej samej i kilku dekreatach [ni w cholerę nie obtłumaczonych poza jednym].
2. gdyby nie te "wywiady" [nie mogę - dwa trzy pytania i mamy wywiad] tekst zawarłby się w 1/3 tego co jest obecnie
3. I najważniejsze Nihil novi...


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 01.06.2004 16:06
Post #9 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




praca nie jest jakas wyrozniejaca sie. akurat wedlug mnie napisanie wywiadu to zaden klopot i pojscie po najmniejszeju lini oporu. tym bardziej, ze nawet pytania nie sa jakies powalajace. o wiele trudniej jest stworzyc tekst ciagly, dlatego osobiscie nie przyznalabym nawet wyroznienia.


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 13:16