Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Harry Potter I Książe Półkrwi, przemyślenia Kuby

Hipopotamus
post 06.07.2004 22:12
Post #1 

Hipo Zawsze Czujny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 25.01.2004

Płeć: Mężczyzna



Przemyślenia Kuby
Bez sensu... Strona o Harrym a jej autorzy nie sięgają nawet do gł. strony autorki. Kwestia tytułu to nie spodobanie się autorce, czy nie. To tytuł, który krążył jej po głowie od kilku lat. Rowling doskonale wiedziała, że jedna z książek cyklu o HP będzie nosiła właśnie taki tytuł.
"Harry Potter i Książe Półkrwi". Czy uważacie ten tytuł za wiarygodny? Z jednej strony wielu znajomych przedsiębiorców zajmujących się i współpracujących z pisarką książek o Harrym Potterze – J. K. Rowling twierdzi, iż ten tytuł prawdopodobnie zostanie jako ostateczny ale czy na pewno? Osobiście uważam go za wspaniały! Mnie on się bardzo podoba, ale czy na pewno on będzie przodującym pomysłem i zachwyci naszą pisarkę aż tak, aby był ten tytuł ostatecznym. Oby tak było. „Harry Potter i Książe Półkrwi” - ten tytuł nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie które mnie irytuje odkąd skończyłem czytać V tom (czyli od 4 lutego 2004 roku). Kto będzie czarodziejem który zwycięży? Kto przeżyje? Kto będzie tym lepszym, tym mocniejszym? Czy rzeczywiście w tym starciu będzie się liczyła tylko umiejętność władania różdżką i wykorzystania zdobytych umiejętności magicznych? Mam takie przeczucia, że to nie będzie walka na różdżki, tylko na umysły - jeżeli mogę to tak nazwać. Jednak ten tytuł nie mówi jednoznacznie kto by mógłby być tym Księciem Półkrwi, gdyż Sami Wiecie Kto miał ojca mugola, a matke czarownicę, w podobnej sytuacji jest Harry Potter: jego matka jest mugolską dziewczyną, a ojciec czarodziejem. Więc który z nich? Kto to będzie? A może jeszcze Neville Longbottom będzie brał w tym starciu swój udział? Na razie możemy tylko spekulować i przepowiadać tak jak to zrobiła prof. Trelawney w piątej części. Na razie wszystko okryte jest ścisłą ochroną autorską i nic na razie się nie przeciśnie. Może J.K. Rowling coś zdradzi na swojej stronie? Możemy najwyżej czekać i czytać to co jest na bieżąco.

Ten post był edytowany przez Hipopotamus: 07.07.2004 23:07
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kasjopeja
post 06.07.2004 23:04
Post #2 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 10
Dołączył: 05.07.2004
Skąd: Zakon




Pragnę powiedzieć iż Rowling zastrzegła, że owym księciem nie będzie ani Voldemort, ani Harry, a co do Nevila, to mi się wydaje, że jego rodzice byli czarodziejami. Więc kto? Tego nie wiem... Może pojawi się jakiś nowy bohater... A może Lupin? Przecież Rowling, w jakimś wywiadzie powiedziała, że Lupi miał jednego rodzica czarodzieja, a jednego mugola. Czyli jest pół krwi. Nie wiem... Pozdrawiam.


--------------------
Cienką linię między dobrem a złem łatwo przekroczyć.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 06.07.2004 23:20
Post #3 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



I tak sie rozdzą nieporozumienia
QUOTE
Przecież Rowling, w jakimś wywiadzie powiedziała, że Lupi miał jednego rodzica czarodzieja, a jednego mugola.

masz taki ładny nick smile.gif a jak ciebie ładnie poproszę o podanie źródła tego wywiadu to mi podasz?
Oczywiście nie, poniewaz Lupin jest półkrwi, ale wynika to z jego wilkołaczej połowy a nie z tego, że miał/ojca matke mugola. Nie zaprzeczam, że Remus mógł miec takich rodziców. Nie spotkałem sie jednak z taka odpowiedzia Jo. A wierz mi widziałem ich dużo.
Bardzo ładnie od razu prosze o nie pisanie tutaj swoich teorii na temat: "kto jest tym księciem" Od tego jest wyraźnie uwidoczniony temat na FG [Forum główne].
Pozdr.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Olka xcom
post 06.07.2004 23:27
Post #4 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 18
Dołączył: 10.02.2004




Kwestia tytułu to nie spodobanie się autorce, czy nie. To tytuł, który krążył jej po głowie od kilku lat. Rowling doskonale wiedziała, że jedna z książek cyklu o HP będzie nosiła właśnie taki tytuł.
Nevile księciem pół krwi? Może, może, ale nie sądzę. Stawiałabym na Deana Thomasa, albo Seamusa Finigana. W książkach Rowling nie ma ani jednej linijki textu, która nie miałaby swojego odniesienia w kolejnych częściach. A spośród wszystkich przyjaciół/kolegów Harry'ego (często wspominanych przez rowling w najmniej istotnych sytuacjach) właśnie Dean i Seamus do tej pory nie charakteryzowali się czymś szczególnym.

Ten post był edytowany przez Hipopotamus: 07.07.2004 23:04
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kuba (ciara)
post 07.07.2004 00:20
Post #5 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 04.06.2004




Tak ! wszyscy macie po troszczeczku racji. Przyznaje się ja jestem autorem tego newsa, a Hipopotamus tylko go opublikował. Jestem wdzięczny, że już tyle osób napisało własne zdanie na ten temat! Jak już wspomniałem ten tytuł jest owiany ścisła tajemnicą na razie więc nikt jeszcze się na razie nie może wiedzięć oprócz samej J.K. Rowling. I przepraszam że to powiem , ale jeśli chcielibyście wiedzieć to zaczerpnąlem zródeł nie tylko ze strony oficjalnej Joanne Ketling Rowling ale tez z innch wiarygodnych!!! Co do Nevilla nie jestem pewien tak sobie skojarzylem z przepowiednią, którą prof. Trelawney wypowiedziala przed Harrym. A tylko dwóch chłopców urodziło sie w licpcu kiedy Czarny Pan mial wieką moc. Był to Harry i kto... Wydaje się ze to jest Neville ale czy napewno ???


Pozdrawiam Piszcie!!!
Kuba (autor newsa)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Anita
post 07.07.2004 13:01
Post #6 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 88
Dołączył: 13.05.2004
Skąd: (z)myślona




QUOTE (Kuba (ciara) @ 07.07.2004 00:20)
  Co do Nevilla nie jestem pewien tak sobie skojarzylem z przepowiednią, którą prof. Trelawney wypowiedziala przed Harrym. A tylko dwóch chłopców urodziło sie w licpcu kiedy Czarny Pan mial wieką moc. Był to Harry i kto... Wydaje się ze to jest Neville ale czy napewno ???

Na pewno Neville jest tym drugim chłopcem, ale, jak powiedział Dumbledore, nie można zapominać o ostatecznej identyfikacji- "sam Czarny Lord naznaczy go jako równego sobie". Ale... Wszyscy przyjęli, że chodzi o bliznę. Może. Ale może chodzi o jakieś cierpienie, coś w tym rodzaju...
Neville jest czystej krwi. Alicja i Frank Longbottomowie byli aurorami (patrz. tom V). Więc ten "książę" do niego nie pasuje.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kuba (ciara)
post 07.07.2004 13:51
Post #7 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 04.06.2004




Tak masz rację Anita!! Ten tytul nie pasuje do Nevilla, ale ja nie myślalem że Niville Longbotoom Ma zostać tym Księciem Półkrwi. O Nevillu napisalem że to może być jeden z tych chłopców króry bedzie być może walczył z Czarnym Panem (patrz V tom przepowiedniaTrelawney i rozmyślania Dumbledora) A co do tytulu to myśle ze chodzi i Voldemorta i Harry'ego Pottera. Ale to jeszcze nic nie jest pewne. To tylko moje podejrzenia i domysły na ten temat. Wkrótce...wszystko się okaże!!!


Pozdrawiam magicznie Anita!
Kuba
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Galdor
post 07.07.2004 15:42
Post #8 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 01.03.2004




>Kuba (ciara)

"O Nevillu napisalem że to może być jeden z tych chłopców króry bedzie być może walczył z Czarnym Panem (patrz V tom przepowiedniaTrelawney i rozmyślania Dumbledora)"

To na pewno nie jest osoba, która jest 'głównym' przeciwnikiem Voldemorta - jak byś czytał dokładnie, to byś wiedział, że Voldemort miał naznaczyć jednego z tych dwóch chłopakow jako rózwnego sobie i naznaczył Harry'ego.

" A co do tytulu to myśle ze chodzi i Voldemorta i Harry'ego Pottera. Ale to jeszcze nic nie jest pewne"

Jest pewne, że to NIE będzie ani Harry, ani Voldemort.

Ten post był edytowany przez Galdor: 07.07.2004 15:42
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hungarian Horntail
post 07.07.2004 15:47
Post #9 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 14
Dołączył: 21.06.2004




QUOTE (Hipopotamus @ 06.07.2004 22:12)
(...) w podobnej sytuacji jest Harry Potter: jego matka jest mugolską dziewczyną, a ojciec czarodziejem. (...)

Nie zgadzam sie!!! Przeciez Lily była czarodziejką, bo chodziła do Hogwartu. Predzej można powiedziec ze Harry jest w 1/4 mugolem, ale napewno nie jest pół krwi. Ja osobiście nie mam zadnych przemyśleń co do tytułu...czekam az wszystko wyjaśni mi Rowling... aczykolwiek musze w takim razie jeszcze troche na to poczekac wink.gif


--------------------
Skąd wziąść szablony na bloga, do komentarzy i księgi gości?? Pomóżcie plisssssss....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Moon daughter
post 07.07.2004 15:50
Post #10 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 43
Dołączył: 07.07.2004
Skąd: Moon Lake




Tak matka Harry'ego była szlamą ale nie mugolką! Dajcie spokuj wogle Pottera czytaliście...?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hipopotamus
post 07.07.2004 23:01
Post #11 

Hipo Zawsze Czujny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 25.01.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Olka napisała: Kwestia tytułu to nie spodobanie się autorce, czy nie. To tytuł, który krążył jej po głowie od kilku lat. Rowling doskonale wiedziała, że jedna z książek cyklu o HP będzie nosiła właśnie taki tytuł.

Olka, to nie Rowling o tytułach decyduje tylko WB i wydawcy. Wiesz o tym że przed wydaniem pierwszego tomu kazali jej zmienic nazwisko i tytuł?
J.K.Rowling to tak naprawde J.Rowling. Litere K kazali jej amerykanie dołożyc przed wydaniem pierwszego tomu zeby sie lepiej sprzedawał bo inicjały J.K. kojarzą sie z autorem - mężczyzną. A jak chodzi o tytuł to jej tytuł Harry Potter and the Philosopher's Stone zamienili na HP i Sorcerer's Stone. Wiec tu tez bym nie uważał że to ona decyduje o tytule!!!

Ten post był edytowany przez Hipopotamus: 07.07.2004 23:10
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kuba (ciara)
post 07.07.2004 23:31
Post #12 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 04.06.2004




Tak . Harry został naznaczony przez Voldemorta zostawił mu blizne ktora w piątej częsci sygnalizowala mu kiedy Voldemort był w dobrym a kiedy w złym humorze! Tak naznaczył go ale nie wiadomo co J.K.Rowling wymyśliła w Vi tomie prawda???.Może dopiero teraz opisze coś co bedzie związane z Nevilem...wszytko jest mozliwe tak naprawde... Nie musicie mi mowic co było w przepowiedni bo czytalem Harry'ego Pottera i Zakon Feniksa juz dwa razy a teraz zacząłem cztytać juz 3 raz. Więc doskonale wiem co było napisane i co Voldemort zrobił czy zrobi aby wybrać tego, z którym bedzie walczył... Nie musicie mi mówic ja to naprawde wiem... nie chcialem wszystkiego pisac ayscie wlaśnie mogli cos pokomentować wyrazic wasze zdania na ten temat... Ale czasem wasze wypowiedzi mnie irytują...

to wypowieddz Hungarian Horntail
"Przeciez Lily była czarodziejką, bo chodziła do Hogwartu." blink.gif

No i co z tego że chodziła do Hogwartu ale pochodziła z zupełnie mugolskeij rodziny, u której teraz Harry musi mieszkac do osiągniecia magicznego wieku, gdyż na dom Dursleyów rzucony jest urok który chcroni Harry'ego przed atakiem sił zła z zewnątrz. Ona była mugolską dziewczyną i to nie ulega wątpliwości. Ojciec Harry'ego wywodził sie z rodziny czarodziejó czystej krwi !!! Harry jest pól krwi, gdyżjego matka była mugolką, a ojciec czarodziejem!!!

tak ty też masz rację Galdor!!!
Neville nie jest głownym przeciwnikiem Voldemorta ale nie jest tez na ostatnim miejscu, to że Harry zostal naznaczony to jeszcze o niczym nie świadczy może Neville tez ma jakieś znamie o którym do tej pory nie wiedzielismy. Przecież rodziców Nevilla też zaatakował Voldemort( a jak sami wiecie Voldemort atakował tylko tych, którrzy byli dal niego ważnymi osobami groźnymi !!!); Więc Nic nie wiadomo... wszytko się okaże.

A czemu uważasz że to nie będzie ani Voldemort ani Harry co???? wink.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 08.07.2004 00:04
Post #13 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Hipopotamus =>
mówisz o 1 tomie masz takie informacje o innych?
no dobra powiem... to co piszesz jest prawda ale tyczy sie tylko... pierwszego tomu. Postaw sie w sytuacji Jo. Biegasz od wydawcy do wydawcy wrecz błagasz aby przeczytali i ocenili, az wreszcie jest! Jakis 6 oddział z rzędu czyta i aprobuje i mówi:
- damy pani czek na 10 tyś [chyba tyle dostała za pierwsża książkę] funtów ale...
Nie zgodziłbys sie?
Natomiast z pozostałymi tomami juz jest inaczej. Teraz już Jo miała "władzę" mogła stawiac warunki.
Ty myslisz dlaczego w filmie HP moga wystepowac tylko aktorzy z Wielkiej Brytanii?
Juz oni w WB i Bloomcostamjeszcze wola na nia chuchac i dmuchac a nie stawiac warunki. Zreszta nie widze sensu we wtracaniu sie wydawcy do kury znoszącej złote jaja.
a teraz quotanko:
QUOTE
Litere K kazali jej amerykanie dołożyc przed wydaniem pierwszego tomu

nie kazali a poprosili to po pierwsze
po drugie nie imie i nazwisko tylko tytuł [sorcerers stone na philosopher stone albo odwrotnie XD] a K kazał jej Bloomcostamjeszcze dac PRZED wydaniem I tomu [przypomnij sobie jak wtedy wyglądało jej życie]
po trzecie Jo była tak wdzięczna za wydanie w stanach I tomu ze sie zgodziła. [czego teraz żałuje ale to inna historia]

Ten post był edytowany przez kubik: 08.07.2004 00:52


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Galdor
post 08.07.2004 17:02
Post #14 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 01.03.2004




QUOTE
No i co z tego że chodziła do Hogwartu ale pochodziła z zupełnie mugolskeij rodziny, u której teraz Harry musi mieszkac do osiągniecia magicznego wieku, gdyż na dom Dursleyów rzucony jest urok który chcroni Harry'ego przed atakiem sił zła z zewnątrz. Ona była mugolską dziewczyną i to nie ulega wątpliwości.


Ty kuba nie rozumiesz jak działa dziedziczenie? Jeśli urodzi się czarodzie/ka z całkowicie mugolskich rodziców to jest on/a szlamą, a nie mugolką! Więc dziecko jego/jej jeśli drugi rodzic będzie pełnej krwi jest już czarodziejem czystej krwi. (Albo jak niektórzy mówią 1/4...),
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Black_widow
post 08.07.2004 17:59
Post #15 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 8
Dołączył: 09.04.2003
Skąd: Szczecin




z twoich domysłów wynika, że poddtytuł tej części będzie brzmiał Harry Potter i Harry Potter... cieszymy się, że tak ładnie myślisz... po drugie tytuł jest już pewny. A poza tym, wydawało mi się, że to w siódmej części miała się odbyć ostateczna walka... Chyba, że ostatnia część będzie miala tytuł: "Harry Potter jedzie nad morze"... czarodziej.gif


--------------------
Innocent - Fani Syriusza łączcie się! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eowyn_
post 08.07.2004 18:11
Post #16 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 08.06.2004




Bez sensu. Od kiedy to matka Harry'ego jest muglką? A ja myslałam, ze ona tez byla czarownicą. No, ale wiem wiem... Matka HP nie była mugolka !!!! tylko jej rodzice i nieszczsna siostra, jejku płakac mi sie chce.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ashia
post 08.07.2004 19:19
Post #17 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 3
Dołączył: 08.07.2004




Cześć wszytkim! ( co "zabrzmiało" banalnie i kretyńsko, ale jestem nowa na tym forum, a nowi to przeważnie kretyni tongue.gif po pewnym czasie jednak to daje się wyleczyć ;D ) przede wszystkim uważam, że tytuł jest troszkę źle przetłumaczony, powinno być na odwrót, Harry Potter i półkrwi Książę, bo nie mamy pewności czy chodzi o jakiegoś księcia szlam czy o kogoś , kto sam jest półkrwi, więc poprawne tłumaczenie będzie takie jak wyżej. I od razu lepiej brzmi. Nie sądzę żeby to był Nevill, ale może stary Dumbel?? w końcu niewiele o nim wiemy, tylko tyle, że ma brata, który robił coś "niestosownego" z kozami blink.gif co się tyczy wilkołactwa Lupina : on może być półkrwi(jeśli w ogóle jest ) po mugolu, a nie po wilkołaku, przecież Lupin wyraźnie mówi w trzecim tomie, że został POGRYZIONY w dzieciństwie. jak na razie pewne jest tylko tyle, że ten cały książę czy tam inny cud na patyku będzie rodzaju męskiego.... OLŚNIENIE!!!! TO BĘDZIE MAŁY KSIĄŻE Z PLANETY B612(chyba) !!! biggrin.gif A tak na poważnie, to myślę że pani Rowling nieźle nas wszystkich zaskoczy... wink.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Olka xcom
post 08.07.2004 21:05
Post #18 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 18
Dołączył: 10.02.2004




Amen Ashia. Amen dziewczyno (chłopcze? wink.gif)
Hipopotamus nie masz racji. Rowling to już nie jest biedny J.K. dla zmyłki tylko światowa gwiazda, której w kaszę się nie dmucha. Z pierwszym tomem to zupełnie inna bajka.
Wiadomo też, że Voldi i Harry to nie są tytułowi książęta, bo... sama autorka pisze o tym na swojej stronie.
Lily nie była mugolką. Była szlamą (mówiąc ściśle, choć bardzo nie lubię tego mówić/pisać :roll:). Była tak jak Hermiona. ni stąd ni zowąd czarodziejskie dziecko w mugolskiej rodzinie. Dlatego też odrazu nasówa nam się podpowiedź, że harry nie może być pół krwi. Wtedy jedno z jego rodziców musiałoby być mugolem, a nie było! Jaeśli nie jest to dla kogoś jasne, to znaczy, że nie doszedł do programu z genetyką w szkole średniej. Jak pojmiecie genetykę (a jest to prostsze na etapie liceum niż konstrukcja cepa), sami zrozumiecie, że Harry NIE JEST i nigdy NIE BYŁ pół krwi czarodziejem.
Przyznaję też, że Neville ni może nim być. Przynajmniej analizując dotychczasową wiedzę, z której wynika, że Neville jest czystej krwi. Ale prawdę zna tylko Rowling, która może do woli manipulować bohaterami i ich historią. W końcu to jest świat stworzony przez nią i to ona zna go najlepiej.
Wycofuję się także z obstawiania Deana jako tytułowego księcia. Na swojej stronie autorka mówi, że choć miała notatki dotyczące jego tożsamości/historii (których część ujawnia na stronie) po konsultacji z wydawcą zdecydowała wyciąć te fragmenty z zdaje się I-szej książki, gdyż były NIE ISTOTNE. Gdyby chłopak był tymże księciem, napewno nie pozwoliłaby na wycięcie tych fragmentów, bo byłyby zbyt ważne dla póxniejszej fabuły.
P.S. Black widow - amen razy dwa! laugh.gif

Ten post był edytowany przez Olka xcom: 08.07.2004 21:08
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kuba (ciara)
post 08.07.2004 23:11
Post #19 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 04.06.2004




Ashia !!!

Jeżeli nie zauważyłas to ci mówie moim zdaniem ten tytuł nie może być tak jak ty mówisz wink.gif ,gdyż wzytkie inne zaczynały się od rzeczownika : Kamień, Komnata, Więzień, Czara, Zakon... Więc to by było trochę bez sensu gdyby nagle zmienili kolejnośc i na 1-szym miejscu postawili przymiotnik.. Dlatego nadal uważam że to bedzie tytuł "HARRY POTTER I KSIĄŻE PÓŁKRWI" albo inaczej jeszcze ,z tym tytułem też się spotkałem ostatnio często " HARRY POTTER I KSIĄŻĘ SZLAM" lecz wydaje mi się, że ten 1-szy bedzie bardziej wiarygodny. Myśle, że głupie by było zmieniać kolejność w ostatnich dwóch, lub może trzech tomach! Jednak wszytko moze się zdarzyć... Nigdy nic nie wiadomo!!! czarodziej.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kuba (ciara)
post 09.07.2004 08:51
Post #20 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 04.06.2004




Tak nie mialem jeszcze w szkole genetyki. Dopiero bedę ją miał w tym roku w 3 klasie gimnazjum, i dlatego być może nie wiedzialem do jakiej grupy przydzielic matkę Harry'ego. dry.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
feja
post 09.07.2004 10:41
Post #21 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 3
Dołączył: 09.07.2004
Skąd: z europy




hmmm...
po pierwsze-dean thomas ma rodziców mugoli o czym powiadamia nas w tomie V
osobiście wątpię, by on lub seamus mieli odegrać większą(główną) rolę w kolejnym tomie-nawet się nie przyjaźnią z harrym tylko się kolegują
co do nevila, mam teorię, że nie na darmo wspomniano o nim w przepowiedni i mimo iż harry jest gł. bohaterem i to on wg. dumbla został naznaczony, to sądzę,że nevil będzie np pomagałharremu w ostatecznym starciu z czarnym panem, tak jak w V tomie(harry nie zostanie opuszczony, nie będzie walczył sam, mimo, że tylko on ma moc pokonania lorda)
może nev okaże jakieś ukryte talenty...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 09.07.2004 11:42
Post #22 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
po pierwsze-dean thomas ma rodziców mugoli o czym powiadamia nas w tomie V

i tu cie mam kolego. Mylisz się Dean jest półkrwi.
QUOTE
to sądzę,że nevil będzie np pomagałharremu w ostatecznym starciu z czarnym panem,

a niby czemu miałoby się cos zmieniać skoro od poczatku Harry sam stawiał czoło Voldowi?


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Moon daughter
post 09.07.2004 12:23
Post #23 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 43
Dołączył: 07.07.2004
Skąd: Moon Lake




No a nawet jeśli to chyba by mu nie za dużo pomógł... laugh.gif Chociaż ostatnio Nevill stał się tyci odważniejszy i pewny siebie.
A tak wogle to uważaciee że Nevill ma jeszcze do odegrania jakąś ważną "misję'? No bo ostatnio coraz częściej można go zauważyć czytając książke.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
feja
post 09.07.2004 12:42
Post #24 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 3
Dołączył: 09.07.2004
Skąd: z europy




oj, z deanem się nie popisałam
wydawało mi się, że powiedział, że oboje jego rodzice są mugolami kiedy harry "zaatakował" go wściekły na matkę seamusa.ale mój błąd-coś mi świta, że w pierwszej części mówił, że jest "pół na pół"
ok, ale co do nevila, będę się upierać-w dobrym filmie, jeżeli pokazują nóż, to ktoś zginie, a nóż będzie narzędziem zbrodni; podobnie jest z dobrymi książkami, a za takie uważam te autorstwa jo-nigdy nie pisze nic nadaremnie
konstrukcja jej książek jest b. przemyślana i jestem pewna, że wspomnienie nevila w przepowiedni miało ukryty cel.przekonamy się niebawem
nie mówię jednak, że nevil ma być księciem półkrwi!
niemniej jednak o nevilu jeszcze usłyszymy

a czy nie byłoby ciekawie gdyby lord V. dowiedział się dalszego ciągu przepowiedni i na wszelki wypadek porzucając wszelkie środki ostrożności (to samo zrobił z harrym i w ten sposób go naznaczył na równego sobie), postanowił zlikwidować nevila?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Olka xcom
post 09.07.2004 18:35
Post #25 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 18
Dołączył: 10.02.2004




zgadzam się co do nevila. nie sadzę by był tym księciem półkrwi, ale napewno odegra ważną rolę w życiu harry'ego, a nawet jeśli nie jego, to jego postać będzie bardzo istotna w dalszych częściach. Zauważcie, że Neville od początku traktowany był po macoszemu. Niby jakis tam Nevile, fajtłapa, który zna harry'ego. A jednak Rowling z niego nie rezygnuje i z każdym tomem odsłania rabka tajemnicy dotyczącej jego postaci. Gdyby były one nie istotne i gdyby neville nie miał odegrać ważnej roli autorka wycięłaby szczegóły go dotyczące podobnie jak zrobiła to z postacią Deana. A tak Nevile z jakiegoś kolegi powoli przeistacza się w bohatera, którego z tomu na tom łączy co raz więcej z historią Harry'ego. holiday.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 18.04.2024 04:08