Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Przypuszczenia O Syriuszu

Ania*
post 18.09.2004 20:46
Post #1 

Unregistered









Oto przemyślenia Zuzki na temat rzekomej śmierci Syriusza.Dziekuję, Zuzka!

SYRIUSZ NIE ZGINĄŁ. Można to wywnioskować z książki i wypowiedzi J.K. Rowling. Przeczytajcie uważnie:

„Harry zobaczył jak Syriusz unika smugi czerwonego światła wysłanej przez Bellatrix. Śmiał się z niej.

- No dalej, stać cię chyba na więcej! - ryknął, a jego głos rozbrzmiał echem po przypominającym jaskinię pomieszczeniu.

Drugi promień światła trafił go centralnie w pierś.

Śmiech nie całkiem zgasł na jego twarzy, ale jego oczy rozszerzyły się ze zdumienia.

Harry puścił Neville'a, chociaż nie był świadom, że to robi. Skakał w dół po stopniach wyciągając różdżkę, kiedy Dumbledore również odwrócił się ku podestowi.

Trwało wieki, zanim Syriusz się przewrócił. Jego ciało zgięło się we wdzięczny łuk i poleciał w tył przez zniszczoną zasłonę zwisającą z bramy.

Harry dostrzegł strach pomieszany z zaskoczeniem na zniszczonej, niegdyś przystojnej twarzy swojego ojca chrzestnego, kiedy upadał przez prastarą bramę i zniknął za zasłoną, która łopotała przez chwilę, jakby pod wpływem silnego wiatru, po czym opadła z powrotem na miejsce.

Usłyszał triumfujący okrzyk Bellatrix Lestrange, ale wiedział, że nic on nie znaczył...

Syriusz wpadł tylko przez bramę, pojawi się w każdej chwili z drugiej strony... Ale Syriusz nie pojawił się ponownie.” (HPiZF, rozdz. XXXV Za zasłoną)

Z tekstu powyżej można wywnioskować, że został trafiony czerwonym światłem. Nikt nie zauważył koloru światła, bo wszyscy się odwrócili w stronę Syriusza dopiero, gdy upadł.

„(…) Harry rzucił się w bok, a Neville wycelował raz jeszcze i wrzasnął:

- DRĘTWOTA!

Promień czerwonego światła przeleciał tuż nad ramieniem Śmierciożercy i uderzył w oszkloną gablotę na ścianie, pełną różnego kształtu klepsydr.” (HPiZF, rozdz. XXXV Za zasłoną).

CZERWONE ŚWIATŁO - ZALĘCIE DRĘTWOTA – ZAKLĘCIE OGŁUSZAJĄCE. Takim zaklęciem został trafiony Syriusz. Wszystko się skomplikowało, kiedy wpadł w bramę. Nawet jeśli Dumbledore wiedział, co robi ten łuk , uznał, że nie ma to znaczenia - myślał, że Syriusz został trafiony ZAKLĘCIEM AVADA KAVEDA (ZAKLĘCIE UŚMIERCAJĄCE, ZIELONE ŚWIATŁO).

„Nie wierzył w to, nie mógł uwierzyć. Wciąż walczył z Lupinem każdą cząstką siły, jaką w sobie miał. Lupin nie rozumiał, za tą kotarą ukrywali się ludzie. Harry słyszał, jak szepczą, kiedy pierwszy raz wszedł do tej sali. Syriusz się ukrył, po prostu schował się gdzieś poza widokiem” (HPiZF, rozdz. XXXV Za zasłoną).

A oto część wypowiedzi J.K.R.: Byłam naprawdę zmartwiona, kiedy Syriusz został zabrany… Nie, nie, nie możemy. Porozmawiamy o tym później. Myślę, że mimo wszystko już coś wydaliśmy, ale mniejsza o to.

Syriusz został ZABRANY nie ZABITY. Wiele rzeczy na to wskazuje. Ciekawostką jednak owy tajemniczy łuk. Jedynie Harry i Luna słyszeli głosy zza zasłony osłaniającej bramę. Jesteśmy pewne, że jest to bardzo ważna informacja. Możliwe, słyszenie głosów za zasłoną było podobne do możliwości widzenia testrali. Prawdopodobne jest to, iż aby usłyszeć głosy zza zasłony trzeba stracić kogoś bardzo bliskiego (a nie widzieć czyjąś śmierć, tak jak w przypadku testrali). Harry stracił swoich rodziców, ale nie wiemy, kogo straciła Luna (w książce jest tylko wzmianka o ojcu Luny, który jest redaktorem „Żonglera”, ale nic nie wiadomo o jej matce, czy rodzeństwie). Innym przypuszczeniem jest to, że owa sala z łukiem miała straszne przeznaczenie. Po jej wystroju (owalne ściany z rzędami ławek, tak jak w sali Wizengamotu, tyle, że pośrodku na podwyższeniu zamiast krzesła z łańcuchami był łuk, który przykrywała zasłona) można sądzić, ze służyła do wykonywania wyroku śmierci lub czegoś gorszego na największych złoczyńcach (zamiast zsyłania ich do Azkananu). Więźniów wpychano do tajemniczej bramy by już nigdy nie mieli z niej powrócić… Domysłów jest sporo ostatni z naszych to taki, że tajemniczy łuk zwabia ludzi (oczarowany Harry słysząc głosy chciał dotknąć zasłony, zajrzeć za nią, aby dowiedzieć się, do kogo należą owe głosy) jakoś ich ukrywa albo gdzieś przenosi. Niestety dowiemy się tego dopiero w VI części HP

Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Ania*   Przypuszczenia O Syriuszu   18.09.2004 20:46
Zwodnik   Przepraszam autorkę, ale dla mnie to zwyczajne bre...   18.09.2004 21:19
doris   Jak to nie wiemy, kogo straciła Luna?? W rozdziale...   18.09.2004 21:51
Eden_ka   Ta, tez wlasnie chcialam zaprotestowac, ze wiemy o...   18.09.2004 22:41
Eowina   Chcialabym zeby tak bylo :( Ale niestety nie jest...   18.09.2004 23:04
Hermiona z Krakowa   LUDZIE SYRIUSZ UMARL!!!!!...   19.09.2004 10:19
Anulcia   Tak, umarł z całą pewnością. :cry: Sama Rowlling ...   19.09.2004 12:01
Ania*   To nie ja to napisalam, wiec nie moglam zmieniac t...   19.09.2004 12:11
Anulcia   Niedokładnie przeczytała V część i pisze swoje prz...   19.09.2004 12:19
kkate   Tak, Anulcia ma rację... Felietonik troszkę mało o...   19.09.2004 16:33
Olka xcom   Umarł, nie umarł?! Kto to wie? Jedynie sama Ro...   19.09.2004 21:38
Ania*   To co? Dziewczyna sie postarala, a przemyslenia to...   20.09.2004 16:07
kathy   ehhh... teraz pewnie masa ludzi mnie zbeszta -...   07.11.2004 17:32
Koralina   Wracając do sprawy osób, które słyszały głos z...   07.11.2004 18:48
Katon   Syriusz umaaaaaaaaaaaaarł!!!!...   08.11.2004 16:04
Carmen   No coz...temat kontrowersyjny, ale skoro Rowling n...   12.07.2005 18:10
Tomak   Syriusz umarł (według mnie tak) ale wydaje mi sie ...   14.07.2005 09:47
voldzia   Avada Kedava? :P biedny Syriusz, nikt nie zauważył...   10.08.2005 20:52
grlouiee   Czerwony płomien...gdy uzywa sie zaklecia Drętwoty...   11.08.2005 22:14
Tomak   Tu nie chodzi o zaklęcie którym dostał Syriusz. Ró...   31.08.2005 20:22
vigga   o kurde... no jasne, że na pewno. przecież ile ra...   08.09.2005 21:37
Herma   i byloby czwartymzakleciem niewybaczalnym, ktore M...   04.12.2005 15:42
domka   Tak, umarł z całą pewnością. :cry: Sama Rowlling ...   09.03.2006 15:51
kubik   Potter miał posmakowac prawdziwego zycia taki był ...   23.03.2006 19:11
Zeti   Mam nadzieje że to był poważny powód. Syriusz by...   01.07.2006 14:34


Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 18:13