Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Mugole, spory z niemagiczną częścią społeczności

Fall
post 11.02.2006 11:14
Post #1 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 30.01.2006




Nie wiem jak wam ale mi dosc czesto zdarza sie rozmawiac o Harrym z ludzmi ktorzy traktuja go jak bajeczke dla dzieciaczkow, przesadzony hit. Strasznie mnie wkurza kiedy dowiaduje sie ze oni nawet nie przeczytali wszystkich czesci albo tylko jedna bo musieli jako lekture. Ostatno wlasnie zdarzylo mi sie prowadzic spor na ten temat z moim przyjacielem, i musze wam powiedziec ze doszlo do tgo ze nie rozmawialismy ze soba caly tydzien .Czy tez spotykacie sie z objawami takiej ignorancji?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katarn90
post 11.02.2006 11:16
Post #2 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 826
Dołączył: 13.07.2005

Płeć: Mężczyzna



czy mi się zdaje, czy był już taki temat? muszę sprawdzić ,więc sie na razie nie wypowiem.
Ale mała uwaga dla nowych: nie zakładajcie nowych tematów. Dyskutujcie na forum, a tak po miesiącu, jak wyczaicie o czym warto rozmawiać, a jakie dyskusje już były, zakładajcie temat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Savvage
post 11.02.2006 12:09
Post #3 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 116
Dołączył: 10.02.2006
Skąd: TBG

Płeć: Mężczyzna



Ja miałęm tak jak Fall. ludzie nie maja pojecia a wypowiadaja sie i głupie uwagi wymyslaja. gdy sie napomknieo nim odrazu ze załosne a nawet nie popatrzył na okładke. ja na szczescie w konfrontacji z przyjacielem wygrałem i on zaczał czytac biggrin.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dominika00
post 11.02.2006 12:19
Post #4 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 70
Dołączył: 27.01.2006




Ja mysle, ze to wszytsko przez fenomen książki. Ludzie nei wierzą, ze cos o magii może być fajne. Myślą, ze nam się to podoba, bo uleglismy jakiejs reklamie. Ale to jest tak jak sie nie przeczyta a wypowiada. Ja też tocze spór o to z wieloma osobami. Wiele razy słyszałam, ze zachwycam się książką dla dzieci. Ale według mnei to ona nie bardzo taka jest ;/ Szczególnie te późniejsze części. No ale nie ma co sie kłócic. wazne ze my wiemy co dobre:) Inny jak sie nei znają, to trudno neich tracą. smile.gif


--------------------
..." Bo miłość mocna jest jak smierć "...


user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 11.02.2006 12:35
Post #5 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Potrzeba dystansu. Jeżeli będziecie się przedstawiać jako prorocy i misjonarze czegoś wielkiego, to będziecie wyśmiewani. A powiętpiewanie jest naturalną reakcją. Wina jest tu i tu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dominika00
post 11.02.2006 13:06
Post #6 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 70
Dołączył: 27.01.2006




JA bron Boże sie tak nie przedstawiam, lubie Harry'ego,ale nie mam bzika na tym punkcie blink.gif To troche przesada, zeby wszytsko co mamy było w Harrym Potterze, itd. Jak ludzie widza coś takiego to szczerze mówiąc nie dziwie sie, ze maja tych któryz lubią Harry'ego za dziwolagów. Sorry,ale oglądałam reportarz z premiery w ksiegarni, pokazali takich czubków,ze aż mi było glupio. No i co myślą ludzie widząc 4 ludzi, ktorzy mówią jakby byli cofnieci w rozwoju i wygladaja jak 8 letnie dzieci które uciekly z balu przebierańców http://www.podziemna.republika.pl blink.gif Żenada na maksa

Ten post był edytowany przez vampirka: 06.10.2016 16:42


--------------------
..." Bo miłość mocna jest jak smierć "...


user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Savvage
post 11.02.2006 14:53
Post #7 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 116
Dołączył: 10.02.2006
Skąd: TBG

Płeć: Mężczyzna



Ja tez zachowuje sie normalnie nie robie zadnych scen ale nie mam bzika naj ego punkcie. Osoby poprostu uwazaja ze one sa dorosłe i ksiazka ta jest niegodna ich czasu i dlatego wysmiewaja. Ja sie tym nie przejmuje tak bardzo ale denerwua nmie osoby które nie czytały a wypowiadaja jakie to głupie i ze dla dzieci.

P.S. Mój kolega to czyta i nic nie rozumie za bardzo biggrin.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Fall
post 11.02.2006 14:57
Post #8 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 30.01.2006




Mam podobnie, po Harry'ego siegam tak jak po wiele innych ksiazek. A inni sa poprostu czasem smieszni w tym jak pogardzaja ta ksiazka a sami zadaja czasami pytania tylu .." a ten Dumbledore to kto to byl? ;/"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Goomisia
post 12.02.2006 12:55
Post #9 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 190
Dołączył: 11.04.2005
Skąd: Lublin

Płeć: Mężczyzna



Najczesciej na HP nazekaja dorosli i starsza mlodziez - zauwazyliscie? mi sie wydaje ze akurat ta grupa wiekowa albo nie umie czytac albo nie ma wyobrazli albo poprostu jest zbyt przyziemna. czasem nazekaja i mlodsi ale to ludzie czesto tacy ktorych rodzice uwazaja HP za niedobra ksiazke albo tacy co zyja tylko i wylacznie zabawkami...


--------------------
Naczelna Syriuszomaniaczka - członek zarządu THE MARAUDERS - FANKLUB HUNCWOTÓW.
***
user posted image
***
http://s14.bitefight.pl/c.php?uid=2073
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 12.02.2006 22:00
Post #10 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



Mnie do przeczytania prędzej zmusiłby właśnie kto, kto by mi tego zabronił, albo usilnie odradzał. Tak to dzieła - zakazany owoc wink2.gif. A serio - najbardziej wkurzają mnie ludzie, którzy krytykują HP bo słyszeli w kościele/radiu Maryja/TV Trwam, że to siła nieczysta i że deprawuje młodzież, choć nie przeczytali nawet notki na okładce


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Merkus
post 12.02.2006 22:19
Post #11 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 09.02.2006
Skąd: Strumień




A ja się, że tak powiem wkurwi*** na naszego drogiego Papieża... znaczy Rajcingera czy jak to tam się pisze:P Wyprowadziło mnie z równowagi to, że wydał książkę w której krytykuje HP ale sam go nie przeczytał bo nie ma czasu(tę wypowiedź znalazłem w jednej z gazet), a jedźie po nim ostro. To mnie najbardziej wkurza w świeci - krótkowzroczność.

PS: Boże przyślij Jana Pawła II

Ten post był edytowany przez Merkus: 12.02.2006 22:24


--------------------
Parkour - everything I love:D

Free running jest jak naroktyk - to wolność, której nie chcę przestać czuć.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katarn90
post 12.02.2006 22:22
Post #12 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 826
Dołączył: 13.07.2005

Płeć: Mężczyzna



zdaje się, że Racinger wydał to zanim został papajem.
A Papież pisze się przez Ż. Z szacunku chociażby do tej osoby
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dorcas Ann Potter
post 12.02.2006 22:25
Post #13 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 309
Dołączył: 14.06.2005




QUOTE
Racinger


Z szacunkiem dla aktualnego papieża, Benedykta XVI.
Joseph Ratzinger ;]
A nie żaden Rajcinger..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katarn90
post 12.02.2006 22:27
Post #14 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 826
Dołączył: 13.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Dorcas Ann Potter @ 13.02.2006 00:25)
QUOTE
Racinger


Z szacunkiem dla aktualnego papieża, Benedykta XVI.
Joseph Ratzinger ;]
A nie żaden Rajcinger..
*



O cholera!

Uznajmy, że napisałem jak się powinno wymawiać biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Savvage
post 12.02.2006 22:28
Post #15 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 116
Dołączył: 10.02.2006
Skąd: TBG

Płeć: Mężczyzna



Dobra mniejsza jak to sie psize. Coz on jest papiezem i tez ma zdanie
Joseph Ratzinger. chyba tak nei wiem biggrin.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubaj0
post 12.02.2006 22:32
Post #16 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 150
Dołączył: 05.02.2006
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Płeć: Mężczyzna



Trzeba się zastanowić kto jest większym idiotą. Ten co nie przeczytał książki i ją krytykuje bo zobaczył w telewizji bande debili, czy ten co ją przeczytał (ale ze zrozumieniem tylko głównego wątku fabularnego bez poznania takich drobnych smaczków jak np. pochodzenie nazwiska Dumbledora), przebrał się za dziwoląga i wystąpił w telewizji.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 12.02.2006 23:11
Post #17 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Hehehe
Ależ oczywiście, że HP jest tandetną książeczką dla dzieci którą tylko cud [córka czy tam wnuczka szefa bloomsberry] uratował przed wywaleniem do kosza. Dodajmy do tego wręcz maniakalny poziom powagi jeżeli chodzi o premiere nowego tomu. Widzieliście może ten filmik jak 6 tom do NY płynie? Widzieliście mine Jo? ŻENADA! krótko mówiąc
Nie ma tam [w książce] nic nowego, światłego a wręcz przeciwnie. Dzieli ona świat na lepszych i gorszych. My [czarodzieje = lepsi], oni [głupi = {tak, tak takie wrażenie się odnosi}. Mugole]
Do tego cała otoczka jaką prezentują fani idealizując ten twór Jo. Strojenie sie na magów? O_o naprawdę sądzicie, że to normalne? Dobra rozumiem, że dzieci mogą ale nastolatki? To jest naprawde smutne kiedy sie widzi taką 14-15 latke w przebraniu Hermiony czy Ginny.
O sto baksów [nie na serio ofcuz juz jestem winny Katonowi 100 za loonies&lions ;p chociaż do 7 poczekam ;d] sie założę, że jakby fani Naruto zaczeli zakładać swoje wioski a swoje fatałaszki przebierać za Naruto, Sakurę czy Kakashi'ego to by się zaraz zleciało tow. op. nad zdr. umysł. młod. polak. A tu nic. Cisza. Bo to Harry Potter. [sarc]AAA ta fajna i mądra książka dla dzieci i młodzieży[/sarc]
W zasadzie to wszystko. Nadal twierdzę, że tomy pottera należy mieć na półce. To w koncu kawałek mojego zycia. Ale czy teraz bym polecił mojemu dziecku HP? Nie wiem. Musiałbym sie bardzo mocno zastanowić.
http://mobbing-dyskryminacja.pl/dyskryminacja.html

A teraz pare słów do emodzieciaczków z kompleksem pottera:
Jak jeszcze raz zobacze na FG coś o Benedykcie XVI to przysięgam pójdzie monit o bana!
Weście zajmijcie sie Kodem Leonarda dobra?

Ten post był edytowany przez vampirka: 04.02.2019 15:44


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hito
post 13.02.2006 00:46
Post #18 

Magik


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 751
Dołączył: 11.10.2005
Skąd: Częstochowa/Wrocław

Płeć: Mężczyzna



Po pierwsze - dziwnie wyrażasz swoje przekonanie, że Pottera trzeba mieć na półce :]
Po drugie - to Ty hardcoru jeszcze nie widziałeś prawdziwego. Mówie o kobietach (nie dziewczynach) przebranych za czarownice i czekających w kolejce.
Po trzecie - tak patrzę na Twój podpis i z zaskoczenia wyjść nie mogę. Tylko mi nie mów, że piszesz fici Naru/Hina smile.gif

Aha - Ratzinger żadnej książki nie wydawał, on tylko zgodził się z opinią pewnej pani z Niemiec, jeśli mnie pamięć nie myli.


--------------------
Mój nowy fic

One in Fire Two in Blood
Three in Storm Four in Flood
Five in Anger Six in Hate
Seven Fear Evil Eight
Nine in Sorrow Ten in Pain
Eleven Death Twelve Life Again
Thirteen Steps to the Dark Man’s Door
Won’t be turning back no more
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 13.02.2006 14:34
Post #19 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



QUOTE(Merkus @ 12.02.2006 23:19)
A ja się, że tak powiem wkurwi*** na naszego drogiego Papieża... znaczy Rajcingera czy jak to tam się pisze:P Wyprowadziło mnie z równowagi to, że wydał książkę w której krytykuje HP ale sam go nie przeczytał bo nie ma czasu(tę wypowiedź znalazłem w jednej z gazet), a jedźie po nim ostro. To mnie najbardziej wkurza w świeci - krótkowzroczność.

PS: Boże przyślij  Jana Pawła II
*



[...] - tu była moja dezaprobata. Usunąłem ją, gdyż była za ostra jak na warunki forum. Wyrażę ją kulturalnie. Twój post prezentuje żenujący poziom intelektualny, językowy i przede wszystkim kompletny brak szacunku dla kogoś, kto dla wielu ludzi jest autorytetem. Jest na tym forum wielu ludzi, którzy się z Josephem Ratzingerem nie zgadzają, ale umieją to napisać w sposób cywilizowany. Chętnie pojechałbym po Tobie ostro, ale się powstrzymam.

Co do tej książki pani Kuby (chyba tak się nazywa), to ten napis na okładce jest nadużyciem. A cała sprawa z Ratzingerem wygląda całkiem inaczej niż ją przedstawia pani Kuby i przede wszystkim całkiem inaczej niż ją przedstawia ten matoł powyżej.

Ten post był edytowany przez Katon: 13.02.2006 15:25
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 13.02.2006 14:54
Post #20 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Po pierwsze - dziwnie wyrażasz swoje przekonanie, że Pottera trzeba mieć na półce :]


A bo mam schizofremie XD
Nie no na poważnie to w zasadzie Mein Kampf też bym nie zżucił z półki. :P
Ważne jest miec jak najszersze horyzonty

QUOTE
Po drugie - to Ty hardcoru jeszcze nie widziałeś prawdziwego. Mówie o kobietach (nie dziewczynach)

Bleach!

QUOTE
Po trzecie - tak patrzę na Twój podpis i z zaskoczenia wyjść nie mogę. Tylko mi nie mów, że piszesz fici Naru/Hina


A próbuje XD Tylko jak widze jak Naruto w pięc sekund odwzajemnia jej uczuce to... ugh. Ja bym to napisał inaczej XP
A co shipper Saku/Naru czy może Sasu/Naru? XDDD


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hito
post 13.02.2006 19:43
Post #21 

Magik


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 751
Dołączył: 11.10.2005
Skąd: Częstochowa/Wrocław

Płeć: Mężczyzna



Żaden szczególny ze mnie shipper, ,,Naruto'' znam i oglądałem (zatrzymałem się w pewnym punkcie), ale manga/anime to nie jest jakąś szczególną moja pasją.
Ciężko stwierdzić, który pairing ma tu największy sens, z powodu krucjaty Sasuke. Teoretycznie Sakura nadal na niego leci, a Hinata nadal na Naruto, zatem Naru/Hina ma całkiem duży sens.
W każdym razie, pisać fici romansowe ze świata Naruto - trzeba być twardym :]


--------------------
Mój nowy fic

One in Fire Two in Blood
Three in Storm Four in Flood
Five in Anger Six in Hate
Seven Fear Evil Eight
Nine in Sorrow Ten in Pain
Eleven Death Twelve Life Again
Thirteen Steps to the Dark Man’s Door
Won’t be turning back no more
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
saya
post 13.02.2006 21:23
Post #22 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 24
Dołączył: 12.02.2006
Skąd: Warszawa




Dobra ja się wypowiem na ten temat, bo też mnie to troszkę irytuje. Chociaż muszę przyznać, że jeszcze niedawno uważałam dokładnie tak samo jak ci, co nie przeczytali książki. Moim skromnym zdaniem ci, co nie czytali uważają nas za hmm.. ‘’mało inteligentnych’’ jak to powiedział mój kochany tata. Jego słowa:, Bo kto o zdrowych umysłach zabiera się za taką lekturę? Jaki katolik prawdziwy czyta takie brednie?. I podstawowe pytanie, kto normalny zabiera się za pisanie takich bredni? Mój tata ma trochę nikłe pojęcie o tym albo brak mu wyobraźni i trochę fantazji. Tak samo jest z resztą ludzi, którzy chyba w moim mniemaniu nie mają pojęcia o wyobraźni^^. Każdemu przecież odrobina magii jest w życiu potrzebna to taka odskocznia od szarej rzeczywistości.


--------------------
just wait for me, a'right?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Savvage
post 13.02.2006 22:03
Post #23 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 116
Dołączył: 10.02.2006
Skąd: TBG

Płeć: Mężczyzna



To tak jak u mnie mojemu tacie tez troche brak wyobrazni i zgadzam sie tu z Saya


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Fauna
post 13.02.2006 22:35
Post #24 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 80
Dołączył: 13.02.2004




Moi rodzice są spoko, tata trochę tylko się ze mnie podśmiewa, a mama nawet czytała wszystkie części smile.gif Po razie, więc już z pierwszysch części nic nie pamięta, ale jednak... Większość moich znajomych też nie ma nic przeciwko, ale jedna jest szczególnie zacietrzewiona - czytała do trzeciej części włącznie i jej się nie spodobało. Zadziwia mnie.


--------------------
"Połowy z was nie poznałem i w połowie tak dobrze jak bym chciał. A mniej niż połowę chciałbym znać choć w połowie tak dobrze jak na to zasługują."
/Bilbo Baggins/

(\__/) This is Bunny. Copy Bunny into
(O.o ) your signature to help him
(> < ) on his way to world domination
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dominisia888
post 14.02.2006 18:32
Post #25 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 325
Dołączył: 30.10.2005
Skąd: Trójmiasto

Płeć: Kobieta



Szczerze nie spotkałam się w swoim otoczeniu z jakimś strasznym krytykowaniem Potter’a... rozumiem, że ktoś po przeczytaniu pierwszego tomu stwierdza, że Potter jest głupi...nie podoba się i tyle... nie wszystkim może się to podobać... każdy ma swój gust i należy to uszanować... a z postów niektórych osób wynika, że nie przyjmują jakiejkolwiek krytyki tej książki... ja pierwsze części przeczytałam zanim usłyszałam o tej książce w jakiejkolwiek prasie... a teraz Potter stał się strasznie komercyjną książką... to jest śmieszne i nie dziwię się, że jest wielu ludzi, którzy nie trawią tej książki a raczej tego wszystkiego co się wokół niej dzieje... ja osobiście teraz też bym nie sięgnęła po Harry'ego... jak widzę to wszystko co się dzieje... to jest komiczne i tak jak ktoś już wspominał osoby stojące w kolejce przebrane za czarownice... paranoja... ta książka naprawdę nie jest zła dopóki nie zaczynamy żyć tylko nią i przyjmować tego co w niej jest za rzeczywistość...


--------------------
Czlonkini The Marauders fanklubu Huncwotow

"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą..."
[ks. Jan Twardowski]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 30.04.2024 09:26