Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

129 Strony « < 6 7 8 9 10 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> [filmy] Co Ostatnio Obejrzeliśmy, cd

Pawelord2
post 04.05.2005 00:15
Post #176 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



Ale misia to już wszyscy chyba widzieli ;] łubudubu...

W kazdym razie - dzisiaj sobie odswierzylem Eurotripa - co to? młodziezowa komedia w amerykańskim stylu. Człowiek imieniem Scotty zostaje rzucony przez dziewczynę, a następnie w napadzie złości obrzuca błotem swego znajomego internetowego, o którym myśli że jest młodym niemcem. Okazuje się iz jest to sexowna młoda niemka... by swój błąd naprawić wyrusza do europy...
Powiadam wam - jest to, jak na amerykańską komedie - film udany i ciekawy. Pokazuje w krzywym zwierciadle co sobie takie amrykańce o europie i jej krajach myslą ("Sweet mother of God, we are in the east europ")
Pozatym bywają autentycznie zabawne momenty - włoch o odmiennej orientacji wymiata. Jako że jest o nastolatkach to mamy troche seksu, nagie kobiety (do pasa zazwyczaj ;]) punkowa muzyke i sporo imprez z alkoholem. Jeszcze raz to powiem - widziałem już sporo tego typu komedi...ale ta jest naprawde fajna, cytaty mozna sobie gdzies spisac i rzucac nimi w gronie osob ktore wiedza skad sie wziely ;] muzyka tez niezgorsza - w kazdym razie wpada w ucho ("Scotty doesn't know, "99 red baloons")
"...P..."


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 05.05.2005 22:16
Post #177 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



yeah
lecim za ciosem - dzisiaj zobaczyłem wreszcie HP i wiezień azkabanu.

Dobry aczkolwiek - za szybko się film dzieje. Zaznaczam że film widziałem na tym co ludzie nazywają "spałem" - ale nie do końca ;] spał dotyczy trawy a ja byłem pod wpływem duzej ilosci piwa.

I co zauważyłem? ano jeszzce raz - za szybko...ale nie ma szans zeby tak obszerna książkę jakoś lepiej opowiedziec. Tak musiało być. Niestety sporo filmu przez to umyka, nie ma szans na to zeby sie z postaciami oswoić - i dlatego przy scenie niby ścięcia hardodzioba bliżej mi do smiechu było.
Film efektowny ale bez przesady - animacje niekiedy na poziomie Baginskiego i "Katedry" były - co nie znaczy ze złe, ale do katedry starczył jeden człowiek a nie sztab filmowców ;]
Muzyka - nie zwracałem wagi - czyli znośna ale bez przesady ;]
Czyli? da sie zobaczyc ale nie oczekujcie czegoś wypasionego...
Aha - ilekros Hermiona rzucała Harrym o sciane (raz czy dwa ;p) od razu małem w głowie nie powiem jaka kontynuacje sceny ;] szkoda ze na taka nie wpadł reżyser ale w sumie byłaby sprawa o pedofilie ;]
no nvm
na 10 daje 7+
"...P..."


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 08.05.2005 22:03
Post #178 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



Hitler - narodziny zła [1, 2 - ost.]
8 maja, niedziela, 22.55, TVP1


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eden_ka
post 08.05.2005 22:25
Post #179 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 149
Dołączył: 08.05.2003
Skąd: Neverland




Byłam dwa dni temu na "Królestwie Niebieskim". Film dobry, chociaż nie powalił mnie na kolana - tak jak się zresztą spodziewałam. Nie wyróżnia się zbytnio spośród filmow batalistycznych (moge je tak nazwać? tongue.gif) , ktore podawano nam ostanimi czasy. Cały czas miałam wrażenie, że Orlando Bloom jest drętwy po krańce możliwości, nie wiem, może to tylko moje zdanie. Tak czy siak nadrabiali za niego grą inni - np. Liam Neeson i Eva Green. Technicznie film oczywiscie dobry - stroje, muzyka, zdjęcia - ale co z tego jeśli treść nijaka. Pomysł na film był dobry, ale na tym chyba się kończy. No i uważam, że inne zakończenie powinno być smile.gif .
Oglądał ktoś już "Krolesteo" ?


--------------------
user posted image
"While I crawl into the unknow - cover me
I'm going hunting for mysteries - cover me
I'm going to prove the impossible really exists" - Bjork
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Moonchild
post 09.05.2005 11:19
Post #180 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 120
Dołączył: 11.04.2005
Skąd: z daleka




Ja sie wybieram na Królestwo Niebieskie i jakoś wybrać się nie mogę smile.gif Lubię tego typu filmy, ale mam wrażenie, że to będzie kolejny przereklamowany kicz...

Za to wczoraj oglądałam straaaaaszny film. Mianowicie Martwe ptaki. Naprawde nie wiem co ten tytuł ma wspólnego z całym filmem. Może ktoś oglądał i mnie uświadomi? No w każdym razie, radze omijać ten film szerokim łukiem, bo był beznadziejny, a sceny które miały straszyć przyprawiały mnie o wybuchy niekontrolowanego śmiechu...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 09.05.2005 17:00
Post #181 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



Teraz w sobotę był polski film "Anioł w Krakowie". Fantastyczny, ciepły film, który ukaja skołatane nerwy. Fantastyczna rola Jerzego Treli wink.gif i Krzysztofa Globisza (przede wszystkim!) Ten film ma jakieś przesłanie. Dzisiaj przeczytałam, że nakręcili kontynuację tego filmu, a premiera będzie 13 maja. Jak będzie u mnie w mieście to na pewno pójdę smile.gif

Ten post był edytowany przez Magya: 10.05.2005 18:22


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 09.05.2005 18:26
Post #182 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE
Hitler - narodziny zła [1, 2 - ost.]
8 maja, niedziela, 22.55, TVP 1


wybaczcie wprowadzenie w błąd, ale film zaczynał się o pełnej 23.00. no ale czym jest 5 minut do wieczności...

więc czy ktoś oglądał?
bo bardzo chciałam poznać opinie...

oglądałam ten film już po raz drugi i moje wrażenia pozostają niezmienione. wartość historyczna, bardzo obrazowy i przemawiający sposób ukazania drogi Hitlera do władzy, to chyba jedyny plus... jako film, kategoria artystyczna, to nic ciekawego. w każdym razie dla mnie...

- w filmie nie podobał mi się aktor grający wyżej wspomnianego. był zbyt chudy, za drobny, Hitler miał bardziej pociągłą twarz. w ogóle nie przemówił do mnie ten wizerunek fuhrera. gryzł mi się na tyle z tym Hitlerem, którego znamy z fotografii, archiwalnych materialów filmowych itp., że nie potrafiłam skoncentrować się na samej grze aktorskiej Roberta Carlyle'a.
- Ewa Braun wyglądała i grała głupawo. przepraszam, ale nie wiem, jak to inaczej ująć.
- Geli to brunetka :] ehh.
- w ogóle cały film był zrobiony w stylu iście amerykańskim, czyli BEZ charakteru * Upadek to przy nim arcydzieło - miał świetną obsadę aktorską, klimat, dramaturgię, surowość, chłód. Niemiec potrafi. i nie chodzi mi teraz o prawdę historyczną, bronienie Hitlera, ale o nastrój, który udało im się wyczarować w tym filmie.

+ plusy... mogłabym dać jeszcze jeden, bo podobał mi się względnie ciekawie zrealizowany początek...




* choć to też niekoniecznie jakaś zasada, bo ... Lista Schidnler'a. prawdziwy, poruszający, naprawdę wspaniały film. a przeta amerykańskiej produksji.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 09.05.2005 19:40
Post #183 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Wczoraj ogladalem tylko kawalek tego filmu. Mnie sie nawet podobal film byl b fajnie zrobiony. Aktor tez byl dobry (Bagbee z Trainspottinga ale mi sie grin pojawil jak zobaczylem ze gra glowna role) nadawal sie do tej roli. Niestety okolo 12 z hakiem poszedlem spac bo dzisiaj rano musialem wstac.


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meave
post 09.05.2005 22:34
Post #184 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 127
Dołączył: 07.07.2003
Skąd: Bydgoszcz

Płeć: Kobieta



QUOTE(Magya @ 09.05.2005 17:00)
Fantastyczna rola Franciszka Pieczki i Krzysztofa Globisza (przede wszystkim!)

Franciszek Pieczka? Raczej Jerzy Trela. wink.gif


--------------------
"Nazwanym i bezimiennym, pamiętanym i zapomnianym - wszystkim udała się ta sama sztuczka, niezależnie od tego czy zmarli natychmiast czy minutę czy godzinę póżniej. Hokus-pokus: z żywej istoty w nieboszczyka. Najszybsza przemiana na świecie."
/Robert McLiam Wilson, "Ulica Marzycieli"/

Champagne for my real friends, and real pain for my sham friends!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 10.05.2005 18:21
Post #185 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



Właśnie sprawdziłam i fakt, pomyliłam się blush.gif
Ale film fantastyczny jest wink.gif


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Milina
post 10.05.2005 18:37
Post #186 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 125
Dołączył: 05.05.2005
Skąd: Kraina Marzeń

Płeć: Kobieta



Wczoraj w tv leciał "Telemaniak" z Jimem Carreyem, który jak zwykle dał popis. Film dziwny. Na swój sposób wyjątkowy. Warto zobaczyć nawet tylko dlatego, by przekonać się, co telewizja robi z człowiekiem.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 11.05.2005 17:29
Post #187 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



A oglądałaś "Truman show"? Także fantastyczna rola Carreya. Film też dziwny, ale da się go jakoś zrozumieć wink.gif


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Milina
post 11.05.2005 17:49
Post #188 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 125
Dołączył: 05.05.2005
Skąd: Kraina Marzeń

Płeć: Kobieta



Uważam "Truman show" za jedną z najlepszych, jeżeli nie najlepszą rolę Carreya. Fabuła po prostu wspaniała. Jego gra również. Film niesamowity...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 11.05.2005 17:57
Post #189 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



Wybiegam w przyszłość - w poniedziałek polshit puści wreszcie dobry film :]
O 20:45 o ile bedziecie w domu zapuście sobie FightClub czyli Podziemny Krag po polsku. Świetny film, świetny Norton, Pitt i wogole... tylko szkoda że dubbing bedzie zrobiony tak jakby przed telewizorem zasiadly dzieci... ale nic to, film polecam bo zacny
"...P..."


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Conrad
post 11.05.2005 18:21
Post #190 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 42
Dołączył: 26.04.2005
Skąd: Kraków




Ja w poniedziałek oglądałem na Polsacie super komedie "Telemaniak", Jim Carrey wymiata smile.gif


--------------------
user posted image
Wynajdywacz Formuł
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
żaba
post 12.05.2005 14:17
Post #191 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 146
Dołączył: 06.12.2003
Skąd: obsypany różanym kwieciem Olsztyn...(pff jasne =P)




Nie chce mi się znowu pisać to wkleje moją wypowiedzieć z innego forum wink.gif :

O! MÓJ! BOŻE!... jaki piekny film widziałam!

Nazywa się "Pamiętnik"... piękny... musicie to obejrzeć...

Zdjęcia z filmu:

user posted image

user posted image

user posted image

Recenzja filmu "Pamiętnik"

Dawno takiego filmu nie było! Widzowie ostatnio bardziej przyzwyczaili się do strzelanin na ekranie niż do oglądania typowych historii miłosnych. Czy będą w stanie się odzwyczaić? Bajkowy scenariusz (na podstawie książki Nicholasa Sparksa) za bardzo im tego nie ułatwia. Akcja filmu toczy się w latach 40. w USA, gdzie Noah, biedny chłopak pracujący przy obróbce drewna poznaje Allie, córkę bogatych rodziców, która przyjechała do jego miasteczka na wakacje. Pomimo różnic jakie ich dzielą, zakochują się w sobie do szaleństwa, lecz ich sielankę przerwywają rodzice Allie, którzy po wakacjach, chowając listy od Noaha, sprawiają iż kontakt się urywa. Lecz po siedmiu latach Noah i Allie spotykają się znowu...


Film jest niesamowity. Opis nie jest jakiś super zachwycający... jesli ktoś lubi filmy romantyczne to niech to natychmiast obejrzy. Płakałam przez pół filmu(ale ja jestem bardzo wrażliwa, więc to normalne tongue.gif ).

Ten film z pewnością zalicza się do moich najukochańszych i najlepszych.


--------------------
„I nagle zdałam sobie sprawę, jak bardzo jestem próżna; jak próżni jesteśmy wszyscy i jak wielką wagę przypisujemy sobie samym, naszemu istnieniu w świecie, które tak naprawdę ma znaczenie jedynie dla paru najbliższych. A może nawet i to znaczenie przeceniamy? A nawet jeśli nie, to czymże ono jest wobec milionów tych, którym nasz los jest obcy i najzupełniej obojętny; którzy o tym, że w ogóle jesteśmy, nawet nigdy się nie dowiedzą? Tysiące, miliony takich jak ja dziewcząt i chłopców – tak samo przecież jak ja ważnych i niepowtarzalnych – mogłoby zniknąć w jednej chwili jak jakiś obłok albo tęcza i czy to by cokolwiek zmieniło? Czy świat by przez to przestał istnieć? Wszystko by nadal biegło już utartym torem, a po zimie, jak zwykle, zakwitłyby kwiaty... Z jaką siłą dotarła do mnie ta brutalna prawda! Ta oczywista prawda, którą tak łatwo jest przeoczyć, przez to, że taka oczywista...”
Helena Saniewska –Mały wielki świat

Mój blog
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 13.05.2005 15:49
Post #192 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Pawelord2 @ 11.05.2005 17:57)
Wybiegam w przyszłość - w poniedziałek polshit puści wreszcie dobry film :]
O 20:45 o ile bedziecie w domu zapuście sobie FightClub czyli Podziemny Krag po polsku. Świetny film, świetny Norton, Pitt i wogole... tylko szkoda że dubbing bedzie zrobiony tak jakby przed telewizorem zasiadly dzieci... ale nic to, film polecam bo zacny
"...P..."
*


film finchera znam na pamiec ale i tak obejrze :> no i muzyka dust brothers.

edit:
ostatnio w kinie na "13tej dzielnicy". film fabularnie jest jednym wielkim belkotem, ale sami autorzy sie zapierali ,ze przeciez nie o to w nim chodzi. no wlasnie. skracajac opis filmu, to jedna wielka reklama dla 'le parkour' (czy jakos tak) tudziez znanego jako 'street climbing' - znaczy sie o tym, jak wysportowani panowie pokonuja przeszkody w miescie. fakt , pierwsze bylo 'yamakasi', ale tutaj wiecej sie dzieje, a niektore sceny tutaj to juz przegiecie (chocby poczatkowy hop przez okienko o szerokosci chyba 30 cm O_O). w tle dogrywa jakis francuski bicik, slowem prosta (co nie znaczy,ze prostacka) rozrywka, ale do kina lepiej nie isc. szkoda tych kilkunastu zl.

Ten post był edytowany przez GrimmY: 13.05.2005 15:50


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Moonchild
post 13.05.2005 16:26
Post #193 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 120
Dołączył: 11.04.2005
Skąd: z daleka




Też ogladałam 13 dzielnice no i cóż... na kolana to mnie ona nie powaliła. Fabuła nieco liniowa i przewidywalna, ale jeśli ktoś ma ochotę na lekki film w którym duzo się dzieje, to może mu się spodobać. Sceny walk oraz ucieczek trzeba przyznać są niezwykle widowiskowe smile.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 14.05.2005 01:31
Post #194 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



dzis mialem okazje nadrobic zaleglosci. szkoda tylko ,ze nie przeczytalem wczesniej jakiejs recenzji, czasu na download sobie bym oszczedzil (przewaznie jak cos sciagam to ogladam do konca, bez wzgledu na to jak tragiczny film by nie byl). king arthur.zeby bylo jeszcze smieszniej, sciagnalem wersje rezyserska, ktora byla jeszcze dłuzsza. naiwny, amerykanski do bolu, ze stereotypowymi scenami, przewidywalny. totalna zamiana rol niektorych postaci z legendy (merilin jest jakims szamanem-analfabeta z buszu, a ginewra puszczalska panienka, ktara po poznaniu artura i zamienieniu z nim paru slow idzie cwiczyc z nim pozycje, bo jak stwierdza "nie wiadomo czy dozyjemy jutra!" - tak wiec mozna sie troche pokochac, bo szkoda by było tracic noc :/.)nie ma co porównywać do innych filmach traktujących o krolu arturze. kuwa no, boli to, ze nawet mistrz hans zimmer ze swoja muzyka nie ratuje tej produkcji /o\.

Ten post był edytowany przez GrimmY: 14.05.2005 01:32


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 14.05.2005 21:15
Post #195 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



America!
Fuck, Yeah!

Czyli co za film zassałem? ;]
Otóż film twórców South Park - America Team World Police.
Tak jak w wypadku SP mamy tutaj cos nietypowego - o ile pierwszy był animowany o tyle tutaj są marionetki :] nawet sznurki widac :] tworzy to dosyc nietypowy klimat, zupełnie nie przeszkadzajacy w oglądaniu.
O czym?
Ano o ... kurde, każdy wie doskonale jak zachowuje się rząd USA - widzą terrorystów wszędzie, zabijają ich i mówia o pokoju :] to własnie jest zadanie World Police - za wszelką cenę zapewnić pokój na ziemi. Mamy tutaj sporo (dzika masę) smaczków w stylu odpowiednio wymawianego "weapons of mass destruction" (Buszyzm ;]) sporo nabijania się z aktorów i filmów (ot chocby z Pearl Harbour czy rozbrajajacy i upośledzony Matt Damon) parodiuje oklepane schematy
Oczywiście - trzeba by było ogladnąć mase filmów by wszystkie smaczki wyłapać - powodzenia :]
Coś niesamowitego, polecam ale od razu mowie że to sie nie wszystkim spodoba
Everyone has AIDS :]]
"...P..."


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 14.05.2005 23:01
Post #196 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




przed chwilą na tvn-ie "Patriota". kurcze, bardzo zacny film. poryczałam sie chyba ze cztery razy. Mel Gibson był świetny. reszta zreszta też. film może dla niektórych troszkę zamerykanizowany, ale mi to raczej nie przeszkadzało...


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 14.05.2005 23:03
Post #197 

Unregistered









co Team America to nalezaloby takze znac wszystkie 'glupie' newsy z Ameryki, bo panowie Stone i Parker wychwycaja je i umieszczaja w swoich 'tworach'.

widzialem 13. Dzielnice. typowo Bessonowo. niestety... bo on obnizyl potwornie swoj poziom. fabula dosyc slaba, zupelnie niewykorzystana i przesadna. no bajka, jakby nie bylo. zajebiste popisy akrobatyczne, na szostke z wuefu ;p slyszalem przed obejrzaniem, ze w ogole bez efektow specjalnych. niestety spora pomylka, bo pamietam nawet teraz ze 3 czy 4 sceny z fx. ale trudno sie mowi. myslalem ze bedzie lepiej.
5.../10

z innego tematu:
QUOTE
obejrzalem poraz drugi Virgin Suicides - 'Przeklenstwa niewinnosci'. film dzialajacy, pokazujacy, swietnie zagrany, chociaz z wieloma niedociagnieciami.
historia siostr Lisbon jest wciagajaca, przerazajaca i na pewno dajaca do myslenia. ignoranctwo, nie poraz pierwszy pisze ze to najstraszniejy wrog czlowieka. jak najbardziej.
a Josh Harnett w tamtej roli naprawde wymiatal /nawet lubie lojtka, tak jak Afflecka, Pitta czy Damona/. zreszta Kirsten Dunst tez, tylko wlasnie pani Coppola zbyt skupila sie na postaci Lux i bylo to troche zastanawiajace, chociaz nie uwazam zeby wlasnie Lux byla najladniejsza z siostr.

9/10
Go to the top of the page
+Quote Post
pITe
post 18.05.2005 17:41
Post #198 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 16
Dołączył: 14.08.2004




xXx.State.of.the.Union
OMG darujcie sobie film - pieprzona komercha i tyle :/ co teksty i wogole mad.gif


--------------------
Antybarca
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
KaRoLiNa
post 19.05.2005 19:07
Post #199 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 60
Dołączył: 24.05.2003
Skąd: Łódź




Ogólnie ja bardzo żadko oglądam jakiekolwiek filmy, ale ostatnio zobaczyłam "Patriote" - opowieść troche historyczno-patriotyczna trktującą o wojnie o niepodległość stanów zjednoczonych, z wplecionymi, gdzie się tylko, da wątkami miłosnymi. Film (przynajmniej dla mnie) dość gładki i przyjemny, sceny z pól bitwy nie robiły na mnie jakiegoś specjalnego wrażenia. Za to wyczaiłam jedną i to sporą gafę, mianowicie flaga na filmie wygląda prawie tak jak ta współczesna tylko ma o wiele mniej gwiazdek (bodajże 13), a takowa została wprowadzona w tym samym roku, w którym Anglia uznała niepodległość swojej byłej koloni (1783). Z okresu 1776-1783 powinna wyglądać tak - w rogu jakby miniaturka brytyjskiej flagi a na reszcie biało-czerwone poziome paski. Strasznie mi to nie pasowało, bo jak już się robi film historyczny to powinno się unikać takich błędów. Dodatkowy plus to jako-taka treść merytoryczna, człowiek który nie ma zielonego pojęcia o historii USA może się z tego filmidła coś niecoś o tym dowiedzieć. Ogólnie nie jest źle da się obejrzeć. Ocena 4/6.


--------------------
T.Love - Marzyciele
Życie jest tak wspaniałe, że trzeba przez nie przejść
Czasami w to nie wierzę i myślę, że lepsza jest śmierć
Babilon-System swoją bronią pragnie zniszczyć mnie
Lecz życie jest wspaniałe - kolory czarno-białe
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
Ja wtedy właśnie żyję, gdy idziesz obok mnie
Dla mojej i dla twojej satysfakcji wszystko dzieje się
Życie jest tak wspaniałe, naprawdę to wiem
A ci, którzy chcą mnie zniszczyć, faszerują nas złem
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
Na całe ziemi piekło - napompowany świat
Zatruty, zepsuty balon - nienawiść i gwałt
A nasze życie jest, nasze życie trwa
Dla mojej i twojej satysfakcji - dla naszego ja
My marzyciele naszego wieku
Dzieci rewolucji pijące mleko
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 04.06.2005 23:59
Post #200 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



Touching The Void - pol-dokument, poł-fabularny. film opowiada historie o dwoch alpinistach zamierzajacych zdobyc najwyzszy szczyt w peru. dojscie do niego nie sprawia smialkom wiekszych trudnosci, ale zajscie z niego - owszem. w produkcji mamy na przemian sceny z wypowiedziami alpinistow, ktorzy tam naprawde byli, z wyrezyserowanymi akcjami odwzorowujacymi ich sytuacje w gorach.
film zrobił na mnie niemale wrazenie. przesiaknięty dawka pesymizmu i beznadziejnosci, ale takze pokazujacy granice ludzkiej wytrzymalosci i niesamowite zbiegi okolicznosci, ktore ratuja glównych bohaterow od smierci. mamy do czynienia z sytuacjami, w ktorych zostajewystawiona na probe ich przyjazn i zaufanie, a chec przezycia. poza tym, swietne zdjecia, piekne krajobrazy gor.

po jego obejrzeniu naszła mnie taka mala refleksja, ilu takich smiałkow podobnych do nich musialo nie wrocic z gor tylko dlatego, ze nie mieli tyle szczescia, co bohaterowie tej przygody. zdecydowanie nie jest to film na lekki (goracy) wieczorek. daje po glowie, imo nie dla przecietnego widza...poza tym, nie wiem jak to okreslic - jakies zimno z niego emanuje.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

129 Strony « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 20.04.2024 03:59