Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony « < 3 4 5 6 7 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Seksualnie, Czyli Cos O Milosci Cielesnej

Eva
post 25.09.2004 14:39
Post #101 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Na wiosne rozkwitaja uczucia, a na zime perwersja ^^"


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ciaptak
post 25.09.2004 19:43
Post #102 

blaa blaaa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 146
Dołączył: 07.04.2003
Skąd: underground-pod stolem :D




hmm z tymi porami roku masz racje, ale niekoniecznie.

jak ktos nie chce to moze isc na spacerek, ale zimno w czajnik jest


--------------------
oto cały Ciaptak :D

Aneta(14-06-2004 17:14)
Kiedy pan odkrył w sobie gwiazdę?
Ciaptak (14-06-2004 17:16)
od razu wiedziałem, że mam piekielnie dopracowany talent, i charyzme, i wyglad, i charakter, i nie bede sie przechwalal bo to nie ładnie przecież jest.


ta, to jest fragment wywiadu :)

http://ciaptaczek.friendtest.com

czy mnie znasz?? , zlbo czy masz szcescie :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 26.09.2004 08:06
Post #103 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



A chociażby większość danych o naturalnych metodach antykoncepcji... W szkole romowa o tym wyglądała tak:

"Naturalne meotody - to się nazywa kalendarzyk i jest nieskuteczne.

A to jest prezerwatywa..."

A księża powiedzieli mi więcej. I jeśli chodzi o skuteczność - naturalne metody są jedynymi które mają 100% biggrin.gif Tylko trzeba najpierw się nauczyć je stosować tak jak trzeba.

A nawiasem mówiąc, skoro już o antykoncepcji - wiecie ze pigułki hormonalne są rakotwórcze? A ja na przykład ostatnio widziałem przemiłą ulotkę o pigułkach, cytuję, "na ładną cerę", w której małymi literkami napisane było, że środek ma działanie antykoncepcyjne, i nie ma konieczności stosowania dodatkowych środków anty w czasie stosowania tegoż środka... Dziękuję, nie mam pytań...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 26.09.2004 11:10
Post #104 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Na wiosne rozkwitaja uczucia, a na zime perwersja ^^"

Cieplo trzeba zachowac :]

QUOTE
jak ktos nie chce to moze isc na spacerek, ale zimno w czajnik jest

Klawo!

QUOTE
pigułkach, cytuję, "na ładną cerę", w której małymi literkami napisane było, że środek ma działanie antykoncepcyjne, i nie ma konieczności stosowania dodatkowych środków anty w czasie stosowania tegoż środka... Dziękuję, nie mam pytań...

Fajny srodek to piekno ma polegac na tym ze jej brzuch nie urosnie po seksie? user posted image





--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 26.09.2004 11:16
Post #105 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(BlackOmen @ 26.09.2004 11:10)
Fajny srodek to piekno ma polegac na tym ze jej brzuch nie urosnie po seksie? user posted image
*



Nie, na tym, że nie będzie miała pryszczy, które to powstają przez działanie hormonów, blokowanych, przez ów specyfik.


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 26.09.2004 12:32
Post #106 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



To już mamy 2w1


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sasilla
post 26.09.2004 15:38
Post #107 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 125
Dołączył: 09.08.2003
Skąd: Grodzisk Maz.




Tak sobie juz czytam dluzsza chwile ten temat i az w koncu postanowilam sie odezwac. Tak mnie natchnely te m"etody naturalne", ktore hmm...
No coz ja tez nie lubie pigulek, bo to zawsze jakas ingerencja w hormony i mozna sie potem niezlych problemow nabawic, ale...

"Naturalne metody" to nie sa wcale takie cool...
Wiem co mowie, bo juz prawie rok (ze wzgledow na problemy zdrowotne, a nie na ich dzialanie antykoncepcyjne, jakby sie kto czepial tongue.gif) zmuszona jestem bawic sie codziennie w pomiary temperatury i takie tam... I wlasnie tu mamy pierwszy minus, wszystkie te czynnosci wcale nie sa przyjemne, serio.

I druga najwazniejsza sprawa, cos co stanowi ogromna wade tych metod. Cos o czym wielu facetow nie wie, niestety. Kobieta najwieksza ochote na seks ma w czasie dni plodnych, czyli wlasnie wtedy kiedy w metodach naturalnych seksu uprawiac nie mozna... Sorry, ale to nie jest fair w stosunku do kobiet.
I co wy(czytaj Kolego Matoos ^^) na to?
Tylko prosze nie wyskakiwac z tekstami, ze jak mezczyzna sie postara to zawsze potrafi rozgrzac kobiete, bo to nie jest do konca tak...


--------------------
Spotkałem panią pośród łąk.
Przecudną panią, dziecko wróżki:
Włos miała długi, dzikie oczy.
Leciutkie nóżki.


John Keats
La belle Dame sans merci
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 26.09.2004 15:54
Post #108 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



No zycie.
Bywa i tak. Ale nie kazdy mezczyzna wie o takich kwestiach. Moze kampania uswiadamiajaca? www.czemu-jej-sie-nie-chce-piepszyc.pl ? ;]

Ja nie wiem kiedy rozpoczac wspolzycie. Ale nie teraz. Nie wiem czy moze jak bedzie 17 to odpowiedni wiek. Czy moze czekac na wspaniala okazje zeby pierwszy raz byl nietuzinkowy? Ale najczesciej jest tak ze pierwszy raz jest niewypalem. Ludzie nie potrafia jeszcze wspolzyc i dobrze wspolgrac.

A i jeszcze jedno:
Czemu do cholery jest tak, ze w kazdym temacie to trzeba zachaczyc o Kosciol a jak o Kosciol to darcie ryja: MAAAAAAAAAATTTTTTTTOOOOOOSSSSSSSSSSS, chopdz tu i sie wypowiedz co o tym Kosciol sadzi...
Glupie.

Fajne jest to, ze dzieci male nie czuja wstydu. Potem nadchodzi okres jak jest nastolatkiem. Nie wolno nigdzie dotknac, nie wolno nic, wszystko zabronione, temat tabu. A potem nadchodzi magiczny wiek 17,18,19 lat i sie czlowiek przekonuje, ze to w gruncie rzeczy nic zlega, a przyjemnego.

Ale niestety dziewczyny w wieku 14,15,16 lat nie moga zrozumiec, ze to przyjemnosc sprawia ;p;p;p;p;p;p

stay czarodziej.gif

Ten post był edytowany przez TimmY: 26.09.2004 16:08


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Puszczyk
post 26.09.2004 16:05
Post #109 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



I się niedługo potem ukarze w gazetach artykuł - "Co ksiądz ma pod sutanną?"
XDDDD


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 26.09.2004 16:18
Post #110 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
"Co ksiądz ma pod sutanną?"

sekret mnicha?


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 26.09.2004 16:34
Post #111 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Sasilla: Wyobraź sobie że to dla mnie nic nowego... Ale widzisz, teraz jestem z moją kobietą i wyobraź sobie że przed ślubem ona także ma dni płodne i też ma wielką ochotę, ale jakoś udaje jej się powstrzymać... Więc nie widzę dlaczego po ślubie mielibyśmy mieć z tym problem.

Po drugie: To że pomiary nie należą do najprzyjemniejszych także nie jest mi obce. I co z tego? Wizyta u dentysty także nie należy a jednak do dentysty chodzę w miarę regularnie...

A i nie mogę się powstrzymać. Pewności nie mam ale wydaje mi się, że potrafię rozgrzać moją kobietę kiedy przyjdzie na to czas.

QUOTE(Timmy)
Czemu do cholery jest tak, ze w kazdym temacie to trzeba zachaczyc o Kosciol a jak o Kosciol to darcie ryja: MAAAAAAAAAATTTTTTTTOOOOOOSSSSSSSSSSS, chopdz tu i sie wypowiedz co o tym Kosciol sadzi...
Glupie.


Eee... nie bardzo wiem czy to ma być ochrzan dla mnie czy dla ludzi na tym forum, ale postaram się odpowiedzieć.
Dlatego jest tak bo mało ludzi poza mną na tym forum czuje się na tyle kompetentnych żeby bronić stanowska Kościoła dotyczącego pewnych rzeczy. Konkretnie mogę ci wyliczyć te osoby - Hagrid i Katon. Ostatnio czasami murof, na swój sposób, co szczerze mówiąc przeszywa mnie dreszczem niepokoju wink.gif Wynika to z tego że aby bronić stanowiska Kościoła, trzeba o tym Kościele wiedzieć na tyle dużo żeby rozumieć jego filozofię i podejście. Większości ludzi tego brakuje - z tego wynika większość nieporozumień i nadinterpretacji - a za nimi idą stereotypy itp, które staram się dusić w zarodku i wyjaśniać - jak na katolika przystało.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 26.09.2004 18:39
Post #112 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



To ma byc na ludzi z forum.
Twoja religijnosc, ktora ja podziwiam, traktuja jako wyrocznie. I nie robia tego powaznie tylko po to, by pokazac jak dziwne ma do jakiejs sprawy podejscie Kosciol.



--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sasilla
post 26.09.2004 21:03
Post #113 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 125
Dołączył: 09.08.2003
Skąd: Grodzisk Maz.




Nie chodzi mi o powstrzymywanie sie przed i po slubie... Wiem, ze mozna... z autopsji, tylko...

Czy to jest OK., ze wie się ze osoba która się kocha nie może dostac tego co potrzebuje wtedy kiedy tego potrzebuje? (pytanie retoryczne)

A w „te dni” jest naprawde inaczej. Każdy dotyk, pocalunek, musniecie odbiera się kilkakrotnie mocniej niż kiedy indziej. Poza „tymi dniami” jeżeli facet wystarczajaco się stara jest dobrze. Nawet bardzo dobrze. Ale brakuje tego „czegos”, czegos czego nie da się nazwac, takich hmm... motylkow, które pojawiaja się tylko wtedy. Chocby mezczyzna nie wiem co robil...

I żeby nie było, ze ja się czepiam kogos (np. Matoosa albo nie daj Boze Kosciola!) Nigdy nie mialam takiego zamiaru. Po prostu musialam to wszystko napisac, bo wielu ludzi nie wie jak jest.

Jeżeli mam do czegos pretensje to tylko do tego, ze tak po prostu jest. Ze kobieta jest w pewien sposób poszkodowana przez los, bo na nia spada wiekszosc obowiazkow z tym zwiazanych, a przy okazji ma jeszcze przechlapane jeśli chodzi o mozliwosc zaspokojenia swojego popedu, gdy naprawde ma na to ochote... I to nie jest fair...



QUOTE
I nie robia tego powaznie tylko po to, by pokazac jak dziwne ma do jakiejs sprawy podejscie Kosciol.


Jezeli mial byc to jakis przytyk do mnie to calkiem nietrafiony. Ja pytam powaznie, calkiem abstrahujac od pogladow Kosciola. Chodzi mi o poglady ludzi, a jezeli sa zgodne z tym co glosi Kosciol to OK. To dobrze o nich swiadczy.

Zagadnelam szczegolnie Matoosa bo zauwazylam, ze jego poglady sa momentami rozbiezne od moich. A wymiana zdan pomiedzy ludzmi (dopoki pozostaje na poziomie, a nie czuje, aby nasza "rozmowa" przekroczyla jakies normy) nie jest chyba niczym zlym, k?


--------------------
Spotkałem panią pośród łąk.
Przecudną panią, dziecko wróżki:
Włos miała długi, dzikie oczy.
Leciutkie nóżki.


John Keats
La belle Dame sans merci
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ikar
post 26.09.2004 23:21
Post #114 

Mały człowieczek...


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Wawa :D

Płeć: Mężczyzna



A moje osobiste zdanie jest takie - metody naturalne metodami naturalnymi, a prezerwatywy i inne środki - swoją drogą. Z tego co ja wiem - nie ma metody skutecznej w 100% - ale rozsądkiem można prawie całkowicie wykluczyć nieplanowane rzeczy. A nawet - jeśli pomiary itp są wyrocznią, to czasem interpretacja wyników może być błędna - i na mój gust to dziewczyny będą o tym lepiej wiedziały niż ja kiedykolwiek. A co do "gumek" - osobiście niezbyt mi się podobają i w sensie estetycznym i pewnego... khem - rozdzielenia, ale ich funkcje użytkowe... są nie do przecenienia. A już przede wszystkim w miejscach takich jak biedne kraje afrykańskie czy inne - no offense, ale przy tak wysokim wskaźniku biedy, braku uświadomienia i choćby nauki metod naturalnych - już nie mówię o braku środków i chęci do tego, oraz tak wysokiego wskaźnika zachorowań na AIDS tam, i nieplanowanych ciąż kończących się głodowaniem i umieraniem z głodu dzieci, na które tak naprawdę rodzice nie mogli sobie pozwolić - kampania głosząca, że prezerwatywy i uświadamianie ich tam, to dzieło szatana - uważam ją za wielką pomyłkę i, nawet, wielkie zło - codziennie wyrządzane tym ludziom. Nie chcą, aby prezerwatywy były używane, to niech, na miłość Boską, edukują tych ludzi seksualnie - bo póki co - to właśnie te pogardzane gumki są nalepszą drogą do ograniczenia zapadalności na HIV i AIDS, oraz na zmniejszenie głodu i generalnie lepsze planowanie życia...

Ale - NADUŻYWANIE prezerwatyw i wynikająca z tego rozwiązłość i poczucie bezkarności - to jest zupełnie, ale to zupełnie inna sprawa... i z pozostałymi rzeczami, o których mówiłeś i o których tylko wspominałeś - jak najbardziej się zgadzam...

Ten post był edytowany przez ikar: 26.09.2004 23:25


--------------------
"At least we had a chance to say... Goodbye"
Nie ma opowiadań doskonałych - są tylko takie, w których jeszcze nie znaleziono błędów... (albo już je poprawiono :D)
Tolerancja, Wolna wola, Miłość (:)), Optymizm :)
Największe polskie forum RPG by Forum: Strefa Forumowych RPG ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 27.09.2004 08:42
Post #115 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Sasilla)
A w „te dni” jest naprawde inaczej. Każdy dotyk, pocalunek, musniecie odbiera się kilkakrotnie mocniej niż kiedy indziej. Poza „tymi dniami” jeżeli facet wystarczajaco się stara jest dobrze. Nawet bardzo dobrze. Ale brakuje tego „czegos”, czegos czego nie da się nazwac, takich hmm... motylkow, które pojawiaja się tylko wtedy. Chocby mezczyzna nie wiem co robil...

QUOTE
Jeżeli mam do czegos pretensje to tylko do tego, ze tak po prostu jest. Ze kobieta jest w pewien sposób poszkodowana przez los, bo na nia spada wiekszosc obowiazkow z tym zwiazanych, a przy okazji ma jeszcze przechlapane jeśli chodzi o mozliwosc zaspokojenia swojego popedu, gdy naprawde ma na to ochote... I to nie jest fair...


Dobrze... A teraz wyobraź sobie że każdy dotyk, każde muśnięcie osoby na której ci zależy sprawia że czujesz się jak jeden wielki hormon momentami - a najgorsze jest to że tak naprawdę nigdy nie wiesz kiedy tak się stanie...

Witaj w świecie faceta. Nie tylko kilka dni w miesiącu - cały czas praktycznie bez przerwy... To dopiero jest nie fair biggrin.gif

Ikar:

Tylko problem jest taki że ze skutecznością prezerwatywy to jest tak - jest skuteczna tylko dziwnym trafem tylko wtedy kiedy kobieta akurat jest niepłodna... W wypadkach takich o których mówisz już prędzej zgodziłbym się na stosowanie pigułek hormonalnych - tyle że to nie uchroni przed AIDS - ale prezerwatywa też nie. Nie czytałeś nigdy tych słynnych badań które pokazują wielkość wirusa HIV w porównaniu z mikrodziurkami które są w prezerwatywie? Przecież te wirusy mogłyby przechodzić po kilka naraz przez te dziurki...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ciaptak
post 27.09.2004 17:53
Post #116 

blaa blaaa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 146
Dołączył: 07.04.2003
Skąd: underground-pod stolem :D




sa metody prawie 100% czyli np. 99 i cos
a najlepiej prezerwatywa i w szahce obok na wszelki wypadek tabletki PO


wtedy jak sie cos urodzi to wola boza i tyle biggrin.gif


--------------------
oto cały Ciaptak :D

Aneta(14-06-2004 17:14)
Kiedy pan odkrył w sobie gwiazdę?
Ciaptak (14-06-2004 17:16)
od razu wiedziałem, że mam piekielnie dopracowany talent, i charyzme, i wyglad, i charakter, i nie bede sie przechwalal bo to nie ładnie przecież jest.


ta, to jest fragment wywiadu :)

http://ciaptaczek.friendtest.com

czy mnie znasz?? , zlbo czy masz szcescie :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dajmond
post 27.09.2004 20:23
Post #117 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 356
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: nie wiem




Hmmm wiecie, czasami jednak lepiej jest mieć przy soibe prezerwatywę, albo tabletki, które sie bierze po. Nie okłąmujmy się, ze seksu może wam sie zachcieć w każdej chwili, a wtedy bedziecie tak napaleni (ew. rozpaleni), że cały świat będzie nieważny. I to pisze małą dziewczynka, która jest dopiero w drugiej gim XD.


--------------------
.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ikar
post 27.09.2004 22:14
Post #118 

Mały człowieczek...


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Wawa :D

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Tylko problem jest taki że ze skutecznością prezerwatywy to jest tak - jest skuteczna tylko dziwnym trafem tylko wtedy kiedy kobieta akurat jest niepłodna...


Wiesz co... z punktu widzenia tego, co wiem, to co tu zacytowałem, to za przeproszeniem, bzdura ^^. W tym także z punktu widzenia moich rodziców - w momencie, w którym nie chcieli mieć więcej dzieci - stosowali prezerwatywy - i - bardzo dziwna sprawa, nie mieli problemów z niechcianymi dziećmi... niezależnie od dnia i czasu w miesiącu...
Plus dodałbym tu przykład tych państw afrykańskich, które zaczęły powszechnie stosować prezerwatywy - i - również dziwna sprawa - zaczęli sobie całkiem nieźle radzić w walce z AIDS. Podobnie w Tajlandii i innych miejscach...
A i żeby daleko nie szukać - w Polsce też jest masa "domów publicznych", albo dosadniej mówiąc - burdeli, i panie tam nagminnie używają prezerwatyw - i jakoś jednak i ich klienci i one same czują się w miarę bezpiecznie i nie zapadają całymi tabunami na AIDS, ani nie zachodzą w ciążę...

aczkolwiek - jak to napisałeś w jednym z poprzednich postów
QUOTE
I jeśli chodzi o skuteczność - naturalne metody są jedynymi które mają 100%  Tylko trzeba najpierw się nauczyć je stosować tak jak trzeba.

tu bym w sumie tylko zmienił na 99.9% i też tak sądzę... no, może jeszcze jedno biggrin.gif - nauczyć się je stosować tak jak trzeba i nauczyć się powstrzymać wtedy, kiedy nie można smile.gif

Ten post był edytowany przez ikar: 27.09.2004 22:18


--------------------
"At least we had a chance to say... Goodbye"
Nie ma opowiadań doskonałych - są tylko takie, w których jeszcze nie znaleziono błędów... (albo już je poprawiono :D)
Tolerancja, Wolna wola, Miłość (:)), Optymizm :)
Największe polskie forum RPG by Forum: Strefa Forumowych RPG ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sasilla
post 27.09.2004 22:44
Post #119 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 125
Dołączył: 09.08.2003
Skąd: Grodzisk Maz.




QUOTE
QUOTE
I jeśli chodzi o skuteczność - naturalne metody są jedynymi które mają 100%  Tylko trzeba najpierw się nauczyć je stosować tak jak trzeba.

tu bym w sumie tylko zmienił na 99.9% i też tak sądzę... no, może jeszcze jedno biggrin.gif - nauczyć się je stosować tak jak trzeba i nauczyć się powstrzymać wtedy, kiedy nie można smile.gif


Oj panowie, panowie... W 100% (nawet w tych 99,9%) to skuteczna jest szklanka wody...
...zamiast. Jest stosunek, jest ryzyko.

Metody naturalne opieraja sie w wiekszosci na codzinnych pomiarach temperatury + roznego rodzaju obserwacjach (nie bede pisac jakich bo to troche... achem... dzieci to czytaja i w ogole ;P)
Czasami tylko stres, kieliszek wina, pozne pozozenie sie spac sprawiaja, ze temperatura jest inna. A tu liczy sie kazdy stopien!

Zebym juz nie wspomniala o kobietach, ktore sa strasznie czule na takie sprawy(noo... na przyklad ja... ==') u ktorych juz kilkunastominutowa roznica w czasie mierzenia sprawia ze wszystko sie wali. Albo moja kolezanka, ktora wedlug wykres byla przez caly czas w ciazy O_o
I co ma zrobic kobieta w takiej sytuacji, he?


--------------------
Spotkałem panią pośród łąk.
Przecudną panią, dziecko wróżki:
Włos miała długi, dzikie oczy.
Leciutkie nóżki.


John Keats
La belle Dame sans merci
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 28.09.2004 08:16
Post #120 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Uczyć się. Powtarzam po raz kolejny - metody naturalne sa skuteczne w 100 % pod warunkiem że są odpowiednio stosowane a kobieta jest do nich przygotowana. Nic nie zmieni wartości pomiaru bo metoda polega nie tylko na mierzeniu temperatury ale także na obserwacji objawów i ogólnie znajomości swojego ciała. Może być stosowana nawet u kobiet które mają niestabilny okres i problemy z nim, oczywiście po odpowiednim dostosowaniu. Wszystkiego można się dowiedzieć od ginekologa wykształconego w tym kierunku albo pod odpowiednim numerem telefonu można umówić się na kurs uczący zastosowania takich metod... Nie pamiętam w tej chwili numeru ale jak ktoś chce to znajdzie, w internecie albo książcce telefonicznej... Znam kilka rodzin które stosują TYLKO tę metodę i jakoś im się wpadka nie trafiła. W ogóle co ten świat robi z ludzi jak dziecko nazywa się wpadką...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ikar
post 28.09.2004 10:38
Post #121 

Mały człowieczek...


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Wawa :D

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
W ogóle co ten świat robi z ludzi jak dziecko nazywa się wpadką...


I to co tu powiedziałeś - to jest bardzo, bardzo, bardzo wielką prawdą... Zamiast się cieszyć i radować z błogosławieństwa (jest werset biblijny mówiący, że dzieci to błogosławieństwo od Boga), to ludzie traktują dzieci jako osobiste porażki... No i nawet nie sposób stwierdzić w jaki negatywny sposób może się to później na nich odbić... Trzeba być świadomym tego co się robi, świadomym konsekwencji i z rozsądkiem planować pewne sprawy, albo przynajmniej brać pod uwagę to, co się może wydarzyć. I nie pozować na dorosłego, ale dorosnąć...

Ja osobiście kiedyś bardzo chciałem mieć dwójkę dzieci - najlepiej bliźniaków, albo rok po roku urodzonych - z różnych tam względów, ale od jakiegoś czasu, ekhm... może mam za dużo znajomych z małymi dzięćmi, które mnie skutecznie zniechęcają do przeżywania osobiście tego terroru (biggrin.gif). Aczkolwiek - ta perspektywa dalej jest kusząca i w pewnym momencie chciałbym je mieć... kiedyś smile.gif jak już dorosnę, bo teraz jeszcze nie czuję się do tego gotowy. A, że sprawy seksu zostawiam na po ślubie, to i narazie się o to nie martwię wink.gif, acz już staram się znać konsekwencję moich różnych działań (ależ eufemizm biggrin.gif).


--------------------
"At least we had a chance to say... Goodbye"
Nie ma opowiadań doskonałych - są tylko takie, w których jeszcze nie znaleziono błędów... (albo już je poprawiono :D)
Tolerancja, Wolna wola, Miłość (:)), Optymizm :)
Największe polskie forum RPG by Forum: Strefa Forumowych RPG ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sihaja
post 28.09.2004 11:32
Post #122 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: czysta krew..
Postów: 1716
Dołączył: 12.06.2003
Skąd: Z Nibylandii

Płeć: Kobieta



Metody naturalne nie są pewne na 100%, wystarczy zmęczenie/podniecenie/wysiłek/silna emocja i wszystko bierze w łeb, bo cykl rozpoczyna się niespodziewanie samoistnie.

Ja jestem wpadką, jestem z tego dumna, a moi rodzice mnie kochają. Bo to nie zależy od podejścia do seksu, tylko od podejścia do macieżyństwa. Ja nie czekam ze współżyciem na po ślubie, tylko na kogoś, z kim naprawdę chciałabym to przeżyć. Nie pili mnie aby wskoczyć komuś do łóżka, ale też nie podetnę sobie żył kiedy to się stanie. To jest rzeczą naturalną, nie powinno się przeginac z tym ani w jedną ani w drugą. Jeśli ktoś chce czekać ze współżyciem na po ślubie, to widocznie to jest dla niego normalne, jeśli chce rozkładać nogi od 16 roku zycia, widocznie to też jest dla niego normalne (choć w tym wieku jeszcze małe poczucie odpowiedzialności sie ma. W moim zresztą też). Idiotyzmem jest dla mnie natomiast twierdzenie, że "ja muszę, bo wszystkie moje koleżanki już to robiły", a to, wbrew pozorom jest bardzo częste.

Ikar - co do tej świadomości - 50 % ludzi dorosłych nie jest świadomych konsekwencji podejmowanych przez nich działań. Więc jak my mamy? Poza tym dojrzałość to to co ma się w głowie, nie w metryce smile.gif

Ten post był edytowany przez Sihaja: 28.09.2004 11:32


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 28.09.2004 12:13
Post #123 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Sihaja @ 28.09.2004 11:32)
Metody naturalne nie są pewne na 100%, wystarczy zmęczenie/podniecenie/wysiłek/silna emocja i wszystko bierze w łeb, bo cykl rozpoczyna się niespodziewanie samoistnie.


Tak właśnie mówią osoby które nie znają się na metodach naturalnych. Chodzi o to że właśnie musisz najpierw nauczyć się jak reaguje twoje ciało zanim zaczniesz je stosować... Kurs stosowania tych metod trwa pół roku. I nie mylcie ich z kalendarzykiem ani metodą ermiczno-objawową bo to jest tak jakby połączenie ich...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sasilla
post 28.09.2004 14:05
Post #124 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 125
Dołączył: 09.08.2003
Skąd: Grodzisk Maz.




QUOTE(matoos @ 28.09.2004 12:13)
QUOTE(Sihaja @ 28.09.2004 11:32)
Metody naturalne nie są pewne na 100%, wystarczy zmęczenie/podniecenie/wysiłek/silna emocja i wszystko bierze w łeb, bo cykl rozpoczyna się niespodziewanie samoistnie.


Tak właśnie mówią osoby które nie znają się na metodach naturalnych.


Zgadzam sie. Nic tu sie samoistnie nie zaczyna, ale...
Te wszystkie czynniki maja wplyw na roznego rodzaju przesuniecia i skoki temperatury. MAJA do ciezkiej cholery, i nikt mi nie powie, ze jest inaczej bo sama sprawdzilam w praktyce!
Niektore kobiety moga stosowac NMA bez zastrzezen bo im sie wszystko sprawdza, a niektore, tak jak ja, nie. Bo mi wystarczy stres dnia poprzedniego a temperatura rozni sie o okolo szesc kresek. (to strasznie duzo, bo juz 2 decyduja o zmaianie plodnosci).
Zebym juz nie mowila co dzieje sie z moja obserwacja "objawow" po jakiejkolwiek randce. =='
I wielkie sorry, ale ja naprawde dobrze znam sie na metodach naturalnych (stosuje je juz grubo ponad POL roku ==") I tez znam pary, ktore dzieci nie mialy przy stosowaniu tylko tej metody, ale znam tez takie ktore mialy...
Kobieta to nie komputer, ktory reaguje zawsze tak samo, dlatego zadna metoda nie da 100%... Sorry, ale chyba wiem lepiej jak jest.
To JA tu jestem kobieta tongue.gif


--------------------
Spotkałem panią pośród łąk.
Przecudną panią, dziecko wróżki:
Włos miała długi, dzikie oczy.
Leciutkie nóżki.


John Keats
La belle Dame sans merci
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 28.09.2004 14:38
Post #125 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



Moze i macie racje co do skutecznosci metod naturalnych, ale jedno jest pewne - trzeba poswiecac im wiecej czasu i trzeba byc dokladnym, i wciaz czegos pilnowac. Zwrocmy uwage na to ze spoleczenstwo jest leniwe (;P) i wygodne i potrzbuje szybkich i wygodnych i co najwazniejsze skutecznych metod. dlatego wydaje mi sie ze metoda naturalna nie jest tak czesto stosowana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Strony « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 30.04.2024 04:57