Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Coś Naprawdę Długiego... Lubisz Czytać?[zak], vel "Ciemności, weź mnie za rękę..."

Co sądzicie o tym opowiadaniu?
 
Dobre - zostawić [ 72 ] ** [92.31%]
Gniot - wyrzucić [ 5 ] ** [6.41%]
Zakazane - zgłoś do moderatora [ 1 ] ** [1.28%]
Suma głosów: 78
Goście nie mogą głosować 
WeEkEnD
post 13.04.2006 23:20
Post #51 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 103
Dołączył: 29.03.2006
Skąd: Taka dziura nad jeziorem Czos ;P




Hehehehehe OK obiecuje przeczytać do końca ;]


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 15.04.2006 19:00
Post #52 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Cieszy mnie, że ten urwany tekst to nie tylko mój problem smile.gif . Oto zakończenie tego rozdziału. WeEkEnD - trzymam cię za słowo smile.gif !

[...]

Ten post był edytowany przez PrZeMeK Z.: 02.08.2014 13:51


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 15.04.2006 19:16
Post #53 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



A oto obiecany kolejny rozdział. Jak widzicie, nie próżnowałem tongue.gif .
Chciałbym tylko zaznaczyć, że pewne słowa wypowiadane przez Lunę w tym rozdziale nie mają absolutnie NIC wspólnego z filmem o tym samym tytule. O filmie dowiedziałem się już PO napisaniu tej rozmowy.

[...]

Ten post był edytowany przez PrZeMeK Z.: 02.08.2014 13:51


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
daigb
post 16.04.2006 16:18
Post #54 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 92
Dołączył: 25.05.2004

Płeć: Mężczyzna



eh... biedny Harry sad.gif az mi smutno sie zrobilo pod koniec tego rozdzialu! eh... mam nadzieje ze uda im sie przezyc i jestem tez ciekawa jak zaplaca za Malfoya smile.gif pozdrawiam i niecierpliwie czekam na ciag dalszy wink2.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
RappaR
post 16.04.2006 21:04
Post #55 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 12
Dołączył: 10.01.2006




Dobra, a teraz krytyka.
Co robi w Hogwarcie Granger?
Dean Thomas??
Neville Longbotoom?
W świecie Voldemorta raczej szlam nie powinno być. Tak samo nieudacznika Nevilla, syna aurorów.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 17.04.2006 16:31
Post #56 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



Nieprawdopodobny pomysł, który jest fabułą tego ficka na początku drażni sztucznością i odejściem od kanonu. Rzucają się w oczy zapożyczenia z klasyki. Potem natomiast...niesamowicie wciąga. Wystarczy tylko zacząć traktówać twoje opowiadanie jako coś niezależnego od serii HP i zaczyna być dużo bardziej znośne. Nie ma w ficku wielu błędów, może kilka interpunkcyjnych (głównie w pierwszej im drugiej części) i kilka stylistycznych (z tego, co zapamiętałam: mówi się "tych płaszczy" a nie "tych płaszczów"). Literówek nie zauważyłam, być może z racji późnej godziny nocnej a właściwie wczesnej porannej. Bo muszę ci powiedzieć, że jest niewiele...dzieł, które mogą mnie skłonić do zarwania nocy. Wśród nich jest "Mechanika Budowli" Mariana Palucha, "Analiza Matematyczna" Krysickiego i twój fick. Możesz być na prawdę dumny.

QUOTE
Co robi w Hogwarcie Granger?
Dean Thomas??
Neville Longbotoom?
W świecie Voldemorta raczej szlam nie powinno być. Tak samo nieudacznika Nevilla, syna aurorów.
Pytania warte zastanowienia, mam nadzieję, że masz lub znajdziesz na nie sensowną odpowiedź.


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kara
post 18.04.2006 18:27
Post #57 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 666
Dołączył: 12.11.2005
Skąd: 3miasto

Płeć: Kobieta



Hazel znakomicie to ujęła i ma rację możesz być z siebie dumny smile.gif Powodzenia w dalszej pracy życze...


krowki.gif --> na wenę smile.gif

Kara


--------------------
Luke I'm your father!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ginny
post 18.04.2006 19:27
Post #58 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 36
Dołączył: 19.10.2005




Skopiowałam sobie całe opowiadanie do Worda i zaczynam czytać! Po komentarzach widzę, że jest świetne, a sama myślę, że przebije to chyba nawet moją ulubioną "Zmowę Dziewic". Życzę powodzenia w dalszym pisaniu! I coś na zachętę ---> krowki.gif landrynki.gif czekolada.gif nutella.gif zelka1.gif


--------------------
Uwierz w noc. To ona cię przywiodła tu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
WeEkEnD
post 18.04.2006 23:00
Post #59 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 103
Dołączył: 29.03.2006
Skąd: Taka dziura nad jeziorem Czos ;P




Ja zazwyczaj spełniam obietnice ;] Toteż przeczytałem całego ficka i muszę anulować poprzednią wypowiedź. Któregoś pięknego dnia napisałem, że jeśli fick bardzo mi się podoba to nie zwracam uwagi na błędy- więc ich nie wytykam ;]

Pozdro


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 20.04.2006 13:20
Post #60 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Dzięki za komentarze. Jeśli chodzi o szlamy (mugolaki) w Hogwarcie, to ich obecność wynika z polityki Voldemorta. Uznał on, że bezpieczniej jest umieścić w obrębie jednego budynku WSZYSTKICH młodocianych czarodziejów - nie istnieje wtedy ryzyko, że taka osoba zostanie "przechwycona" przez przeciwników Czarnego Pana i wyszkolona do walki. Przypomina to nieco stosunek ministerstwa do uczniów Hogwartu w V tomie, ale Voldemort ma trochę racji. W pierwszych latach po objęciu władzy Czarny Pan praktykował głównie mordowanie szlam - teraz również to się zdarza, ale bardziej opłacalne jest zamykanie ich w zamku. Poza tym, nie ma przecież aż tak wielu czarodziejów czystej krwi, a gdyby wybić wszystkich mugolskiego pochodzenia, niemal cała społeczność czarodziejów zostałaby zlikwidowana. a ktoś musi pracować na luksusy śmierciożerców...
Jeśli chodzi o Neville' a, miał on po prostu szczęście - trafił do zamku w czasie, gdy Voldemort pozostawił los uczniów w gestii Lucjusza Malfoya, a sam przestał sie nimi interesować (nie licząc sporadycznych kontroli). Chłopakowi udało się zwyczajnie "prześlizgnąć", a że w Hogwarcie jest około tysiąca uczniów, trudno oczekiwać, by śmierciożercy przejmowali się każdym. I nie nazywać mi Neville' a nieudacznikiem!
Przepraszam, że ten problem objaśniam tu, a nie w opowiadaniu, ale tam naprawdę by już nie pasował. smile.gif
Hazel - jako autor jestem trochę niezadowolony z samego pomysł podróży międzywymiarowej, ale inaczej się nie dało.

Ten post był edytowany przez PrZeMeK Z.: 29.04.2006 16:18


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 29.04.2006 18:45
Post #61 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Chciałbym ostrzec, że ten rozdział zawiera sceny brutalne, aczkolwiek nie wydaje mi się, by ktokolwiek poczuł sie nimi urażony czy zgorszony. Znacie mój styl - wiecie, czego się spodziewać.
Bardzo jestem ciekaw waszych komentarzy po tym rozdziale.
A zatem snujmy dalej naszą opowieść...


[...]

Ten post był edytowany przez PrZeMeK Z.: 02.08.2014 13:52


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ginny
post 29.04.2006 19:52
Post #62 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 36
Dołączył: 19.10.2005




To jest... to jest... takie straszne, że aż prawie się rozpłakałam...
Nie byłabym zdolna znieść takiego cierpienia...
Ostatni tydzień spędziłam na czytaniu od początku Twojego opowiadania.

Śmiało mogę powiedzieć, że to najlepszy FF HP jaki kiedykolwiek czytałam w całym swoim życiu.


--------------------
Uwierz w noc. To ona cię przywiodła tu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ajihad
post 30.04.2006 12:00
Post #63 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 32
Dołączył: 08.02.2006




Nowy part mojego ulubionego ficka nie zawiódł moich oczekiwań w najmniejszym stopniu. Nie będę znów opowiadania wychwalał bo bym się powtarzał więc tylko: gratulacje przemek i oby tak dalej!
pozdrawiam Ajihad


--------------------
G.R.O.M. Grupa Rosjan Odśnieżających Miasta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kedos
post 30.04.2006 21:46
Post #64 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 45
Dołączył: 09.05.2005




Teraz Harry niebieski ciuszek z czerwonym płaszczem i czerwonymi majtkami i zrowna wszyskich śmierciozerców z ziemią, sam otworzy portal i wroca do swoich ;P

Fick boski!!!! Chociaz ten ostatni rozdzial byl obrzydliwy... byly momenty ze prawie zygalem... No to pozdro...


--------------------
Przeczytanie tego zajmie Ci mniej niż 5 sekund życia ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 01.05.2006 03:47
Post #65 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



Trzymasz poziom, to trzeba przyznać. Opisy realistyczne, ale przez to wiarygodne. Ale nie wiem czy tylko mi nasuwa się po tym rozdziale skojarzenie z "Matriksem"?

Jeszcze jedna sprawa dotycząca całego ficka: zmień tytuł, a właściwie go wymyśl. Nazwa tematu odstrasza.

Pozdrawiam i życzę kolejnych, udanych rozdziałów. Jak najszybciej wink2.gif


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 01.05.2006 10:57
Post #66 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Nie przeczytałem jeszcze całego, ale muszę powiedzieć, że to jest najlepszy fick jaki czytałem do tej pory. Literówki znikają pod dużą ilością tekstu, ale się zdarzają. Zdarzają się też inne pomyłki jak np.:

QUOTE
Proszę państwa, oto przed wami... PETUNIA EVANS!!!

- Dziękujemy Petunii Dursley za tak wspaniały występ. Nasza gwiazda ma niestety ważny koncert w Czarodziejskim Domu Dziecka w Nowym Jorku i dlatego nie wystąpi więcej. Za chwilę odleci przez kominek Rady Miasta.


Powinieneś zdecydować się albo na nazwisko panieńskie albo po mężu, nie wink2.gif
Ogólnie wszystko jest na duży plus, a zwłaszcza orginalny pomysł podróży międzywymiarowych, mroczny świat i wplątanie w to wszystko romansu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 01.05.2006 14:07
Post #67 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Poprawiłem myślniki w pierwszych siedmiu rozdziałach, chociaż najchętniej napisałbym je od nowa... dry.gif
Chciałbym powiedzieć kilka słów na temat "mocy, jakiej Czarny Pan nie zna", jaka pojawia się w tym rozdziale. Po pierwsze: skojarzenie z "Matriksem" przyszło mi do głowy dopiero po przeczytaniu postu Hazel, tak więc nie było to moją inspiracją. (Choć pierwszego "Matriksa" bardzo lubię).
Może nie zaznaczyłem tego wystarczająco wyraźnie, ale to, co wydarzyło się w lochu, było sytuacją absolutnie ekstremalną - a więc wyjątkową. Nie od dziś wiadomo, że w człowieku drzemią siły, o jakich nie ma nawet pojęcia - znacie te opowieści o matkach walczących z dzikimi zwierzętami, by obronić dziecko. Sam Harry także nie jest - w moim opowiadaniu - kimś zwyczajnym, a podróże między wymiarami nasiliły jego niezwykłe zdolności. Skojarzenia z Supermenem są zatem błędne - to nie tak, że Harry stał się nagle wszechpotężny i niezwyciężony. Parafrazując pewien cytat: "Wielka moc to wielka odpowiedzialność"... i wielka cena. Postaram się ukazać to dokładniej w kolejnym rozdziale, ale pamiętajcie o tym, co napisałem.
Lupek - zachęcam do dalszej lektury, a nazwisko... Ot, taki głupi błąd - w obu przypadkach miało być Evans. W tamtym świecie Petunia nie potrzebuje bogatego i nudnego męża.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 01.05.2006 17:59
Post #68 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Przeczytałem cały i nie zmieniam zdania, że jest to najlepszy fick jaki czytałem w swoim krótkim życiu turned.gif . Do tego ten ostatni rozdział- bardzo mocny, który chyba na każdym robi wrażenie (choć pewnie dla niektórych negatywne). Mały błąd z tymi nazwiskami jednak mi się strasznie rzucił w oczy, ale nie przejmuj się tym i pisz dalej wink2.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kedos
post 02.05.2006 17:41
Post #69 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 45
Dołączył: 09.05.2005




A ty jeszcze raz napiszesz jakiegos posta z odpowiedziami to cie zabije!!!!! Napisanie komenta zajmuje ci okolo 10 minut a te 10 minut mozesz poswiecic na napisanie dalszego rozdzialu ;P No to tyle tongue.gif


--------------------
Przeczytanie tego zajmie Ci mniej niż 5 sekund życia ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 02.05.2006 17:54
Post #70 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



Oj Kedos, nie bądź taki namolny, bo nam się Twórca obrazi i nie będzie dalszego ciągu.

Przemek, przyjmuję twoje wyjaśnienia z ulgą, widzę, że wiesz o czym mówisz (piszesz) i umiesz bronić swojego pomysłu, a to jest prawie tak samo ważne jak sam pomysł.


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kedos
post 04.05.2006 21:16
Post #71 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 45
Dołączył: 09.05.2005




Ja tak czy siak obstaje przy swoim... SUPERMEN!!!!!!!!!!!!! ;P Pisz ino szybciej bo nie mam co czytac ;P


--------------------
Przeczytanie tego zajmie Ci mniej niż 5 sekund życia ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ajihad
post 20.05.2006 21:56
Post #72 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 32
Dołączył: 08.02.2006




How many time to next part yet!?

Ten post był edytowany przez Ajihad: 20.05.2006 21:57


--------------------
G.R.O.M. Grupa Rosjan Odśnieżających Miasta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 23.05.2006 16:30
Post #73 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Mam nadzieję, że nie rozwścieczyłem was za bardzo tak długą przerwą. blush.gif Niestety, mam teraz niewiele czasu na pisanie i jeszcze mniej na odwiedzanie szczęśliwców posiadających Internet. mad.gif Dlatego też - po raz pierwszy i, mam nadzieję, ostatni - zamieszczam POŁOWĘ rozdziału. Jeszcze raz przepraszam za to, że musieliście czekać, ale ostatnio naprawdę różnie mi się toczyło.
Hazel - dziekuję ci za twoje słowa.
Kolejna część w ciągu góra trzech tygodni, obiecuję!



[...]

Ten post był edytowany przez PrZeMeK Z.: 02.08.2014 13:52


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
koala
post 23.05.2006 18:21
Post #74 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 83
Dołączył: 23.05.2006
Skąd: z Centrum Dowodzenia Wszechświatem =3

Płeć: Kobieta



Chwała ci Boże, Kriszno, Allachu, Zeusie, Jowiszu, Sziwo, Buddo i całej reszcie za natchnienie dla autora (tu następują ukłony do samej ziemi;P)! biggrin.gif No już myślałam, że się nigdy nie doczekam!

Opowiadanie jest po prostu genialne! Na błędy nie zwracałam uwagi, bo ważniejsza była tresc! Denerwowało mnie jedynie to ciągłe opisywanie mocy/kuli/poświaty/energii/etc. dry.gif Trochę tego było za dużo, ale i tak oklaski na stojąco!!

W nagrodę masz czekolada.gif ! A nawet dwie: czekolada.gif czekolada.gif biggrin.gif


--------------------
Nie wiem jaka broń zostanie użyta w trzeciej wojnie światowej,
ale czwarta będzie na maczugi. [Albert Einstein]user posted image

***
logiczna konsekwencja katolickiej ideologii
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
EnIgMa
post 23.05.2006 20:15
Post #75 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 43
Dołączył: 30.01.2006

Płeć: Kobieta



Przemek, przecież nie musisz tak przepraszać wink2.gif , to jest Twoje opowiadanie i to Ty decydujesz, kiedy pojawiają się kolejne części, a biorąc pod uwagę fakt, iż tekst stoi na naprawdę wysokim poziomie i niewiele można mu zarzucić, chyba nikt nie powinien mieć do Ciebie pretensji o częstotliwość wklejania kolejnych partów. Zresztą trzy tygodnie to nie aż tak dużo, a tekstu i tak jest sporo.

Koala, na błędy nie zwracałaś uwagi, bo ich tutaj po prostu nie ma! A jeśli są to naprawdę nieliczne, bo ja jestem dość wyczulona na wszelkiego rodzaju błędy, a nic nie zauważyłam. No może poza dwoma powtórzeniami:
QUOTE
Zachwiał się, ale wibrujące w umyśle słowa działały jak kojący balsam, uspokajając oddech i myśli. Wziął głęboki oddech, ignorując lekkie mdłości.
QUOTE
siedziała po jego lewej stronie, ściskając jego dłoń w swojej i uśmiechając się przez wciąż płynące łzy

Ale poza tym nie znalazłam już nic, do czego mogłabym się przyczepić. Opowiadanie jest naprawdę świetne, z całą pewnością jedno z lepszych, a do tego nietypowe. Tylko pogratulować autorowi i to jemu składać pokłony, a nie innym bogom tongue.gif .

Pozdrawiam gorąco i weny życzę.


--------------------
"Love isn't brains, children, it's blood. Blood screaming inside you to work its will."

Nakarm mnie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 02.05.2024 22:53