Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

35 Strony < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Wszelkie Teorie Klubu - Zamknięte, Nowa teoria = nowy temat

-Lily-
post 24.03.2004 08:39
Post #26 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 10.03.2004




Nie wiem co o tym myśleć... Być może to właśnie tylko klątwa która spadła na nich wtedy kiedy Voldemort chciał zabić Harry'ego... blink.gif A to o co chodziło naprawdę, to rzeczywiście może się okazać dopiero w VII części... huh.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 24.03.2004 11:31
Post #27 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



TEORIA 4

OK na pierwszy ogien matka Syriusza:
1. Dlaczego ona wygląda tak staro na tym portrecie? Syriusz w OotP ma pod 30, wiec jezeli jego matka by zyła miałaby pod 90. A 90 nie jest starym wiekiem dla czarodzieja
2. Jezeli portret został zmalowany po pójsciu Syriusza do azkabanu, to czy nie powinna by ona z niego dumna zamiast wyzywac go od "zdrajców krwi"??? Wszakze wszyscy wierzyli, że był on jednym z najzagolrzalszych zwolenników Volda.
---
Cos łatwiejszego:
Jak mozna wyjśc z mysloodsiewni?
Dwa razy Ahrry wyszedł z niej [a raczej został wyciagniety] przez Albusa i Snapka. Jezeli nie ma kto ciebie "wyjąc" z tej "miski" to co?

Ten post był edytowany przez Klaud ze Slytha: 25.03.2004 12:52


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 24.03.2004 13:39
Post #28 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



zauważ, że portrety to nie jakieś gadające zabawki. one, w wyobraźni Rowling, myślą i rozumieją. także zdają sobie sprawę co się wokół nich dzieje. dlatego nie jest wykluczone, że po namalowaniu matka Syriusza go podziwiała. ale później musiała zdawać sobie sprawę, że w jej domu odbywają się posiedzenia Zakonu Feniksa i, że wszystko tam dzieje się na rzecz dobra- dlatego znienawidziła swojego syna.
...
a z myślodsiewni pewnie można wyjść jakimś prostym magicznym sposobem, ewentualnie zaklęciem. ale Potter najnormalniej w świecie nie miał okazji się nad tym zastanowić, bo fabuła potrzebowała żeby ktoś go stamtąd wyciągnął.
dlatego mimo prawdopodobnej prostoty metody na opuszczenie myślodsiewni sami go nie wymyślimy. =)


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_fanka
post 24.03.2004 14:13
Post #29 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 26
Dołączył: 01.03.2004




Zgadzam sie z Potti.

Co do myslodsiewni to albo wychodzilo sie jakims latwym zakleciem, a moze nie latwym? moze z myslodsiewni mogli wychodzic tylko ludzie dobrze znajacy sie na tym. A mnie zastanawia jedno-czy harry wchodzac (a raczej zanurzajac) do myslodsiewni nie obawial sie ze juz z tamtad nie wyjdzie?


--------------------
Pozdrawiam wszystkich HP-maniakow!!!

"Zdawalo mu sie, ze Syriusz upada jak na zwolnionym filmie. Jego cialo wygielo sie w luk i osunelo do tylu przez posrzepiona zaslone zwisajaca spod luku.
I Harry zobaczyl jak na zniszczonej, niegdys przystojnej twarzy jego ojca chrzestnego pojawia sie mieszanina strachu i zaskoczenia...(...)...przeciez Syriusz tylko wpadl za zaslone, zaraz sie pojawi po drugiej stronie...
Ale Syriusz sie nie pojawil.
-SYRIUSZ!-ryknal Harry-SYRIUSZ!
Zbiegl na samo dno, dyszac szybko. Sriusz musi lezec tam za zaslona, a on Harry, zaraz go stamtad wyciagnie...
Ale gdy rzycil sie w strone podestu, Lupin zlapal go w biegu i objal ramieniem.
-Nic juz nie mozesz zrobic Harry...
-Musze go stamtad wyciagnac, on tylko wpadl za zaslone!
-Za pozno Harry...
-Mozemy go wyciagnac...
-Juz nic nie mozesz zrobic Harry...nic...On odszedl..."



user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 24.03.2004 14:21
Post #30 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Harry nigdy nie zwracał uwagi na takie 'drobne' szczegóły =)


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 24.03.2004 14:50
Post #31 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



ad.1: Rety kasza Potti racje masz... lol
ad.2: Nadal jednak nie rozumiem dlaczego jej portret wygladał staro. Przeciesz kobiety z reguły [a juz z rodu Black napewno] chciały by je przedstawiac jak najładniej...
ad.3: I znów Potti najprostrze rozwiazanie... jak mozna tak łatwo wpasc do niej to równie łatwo mozna wyjsc?


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kajka
post 24.03.2004 14:56
Post #32 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 14.03.2004
Skąd: Gliwice




QUOTE (kubik @ 24-03-2004 10:31)
OK na pierwszy ogien matka Syriusza:
1. Dlaczego ona wygląda tak staro na tym portrecie? Syriusz w OotP ma pod 30, wiec jezeli jego matka by zyła miałaby pod 90. A 90 nie jest starym wiekiem dla czarodzieja.

hmmm z tego wynika że Syriusz się urodził jak jego matka miała około 60 lat? coś mi tu nie gra tongue.gif


--------------------
~~Uśmiech jest jak pół pocałunq :)) :*** ~~

Mój, świat, moje myśli... ;)
www.kaarolinkaa.blog.pl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
żaba
post 24.03.2004 15:10
Post #33 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 146
Dołączył: 06.12.2003
Skąd: obsypany różanym kwieciem Olsztyn...(pff jasne =P)




QUOTE
Jezeli portret został zmalowany po pójsciu Syriusza do azkabanu, to czy nie powinna by ona z niego dumna zamiast wyzywac go od "zdrajców krwi"??? Wszakze wszyscy wierzyli, że był on jednym z najzagolrzalszych zwolenników Volda.

Zauwaz,ze portret nie czyta gazet i nie wie co sie dzieje w swiecie.Tym bardziej, ze to byla MATKA syriusza,wiec napewno wiedziala, ze jej syn, ktorego zna od zawsze nie moze byc poplecznikiem Voldemorta skoro nie wyznaje gadania o "czystej krwi"... wink.gif

A jesli chodzi o wychodzenie z mysloodlewni,to nie wiem jak mozna wyjsc...moze gdy mysl sie skonczy,to w jakis sposob mysloodlewnia "wypycha" wluchacza.PO za tym nie trzeba, jesli dobrze pamietam, "wchodzic" , no bo wkancu Dumbledore pokazal HArr'emu przepowiednie,ktory nie musial wcale "wchodzic " do mysloodlewni... smile.gif


--------------------
„I nagle zdałam sobie sprawę, jak bardzo jestem próżna; jak próżni jesteśmy wszyscy i jak wielką wagę przypisujemy sobie samym, naszemu istnieniu w świecie, które tak naprawdę ma znaczenie jedynie dla paru najbliższych. A może nawet i to znaczenie przeceniamy? A nawet jeśli nie, to czymże ono jest wobec milionów tych, którym nasz los jest obcy i najzupełniej obojętny; którzy o tym, że w ogóle jesteśmy, nawet nigdy się nie dowiedzą? Tysiące, miliony takich jak ja dziewcząt i chłopców – tak samo przecież jak ja ważnych i niepowtarzalnych – mogłoby zniknąć w jednej chwili jak jakiś obłok albo tęcza i czy to by cokolwiek zmieniło? Czy świat by przez to przestał istnieć? Wszystko by nadal biegło już utartym torem, a po zimie, jak zwykle, zakwitłyby kwiaty... Z jaką siłą dotarła do mnie ta brutalna prawda! Ta oczywista prawda, którą tak łatwo jest przeoczyć, przez to, że taka oczywista...”
Helena Saniewska –Mały wielki świat

Mój blog
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 24.03.2004 15:21
Post #34 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



moim zdaniem matka Syriusza powinna mieć od 50 do 60 lat. ale też nigdzie nie widziałam opisu, który wskazywałby na to, że wygląda na specjalnie starą. to, że Harry postrzegał ją jako staruszkę da się wytłumaczyć słowami mojej polonistki '60-letnia kobieta w waszych oczach to już staruszka, ale przekonacie się, że wcale tak nie jest'.
i chyba ma rację, bo ja prawdę mówiąc na pierwszy rzut oka nie potrafię ocenić wieku starszych ludzi. a przynajmniej określam ich jako 'staruszków'.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 24.03.2004 17:13
Post #35 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE (kubik @ 24-03-2004 11:31)
OK na pierwszy ogien matka Syriusza:
1. Dlaczego ona wygląda tak staro na tym portrecie? Syriusz w OotP ma pod 30, wiec jezeli jego matka by zyła miałaby pod 90. A 90 nie jest starym wiekiem dla czarodzieja
2. Jezeli portret został zmalowany po pójsciu Syriusza do azkabanu, to czy nie powinna by ona z niego dumna zamiast wyzywac go od "zdrajców krwi"??? Wszakze wszyscy wierzyli, że był on jednym z najzagolrzalszych zwolenników Volda.
---
Cos łatwiejszego:
Jak mozna wyjśc z mysloodsiewni?
Dwa razy Ahrry wyszedł z niej [a raczej został wyciagniety] przez Albusa i Snapka. Jezeli nie ma kto ciebie "wyjąc" z tej "miski" to co?

1. może czarodziejskie portrety (z racji tego, ze są zaczarowane) starzeją się???? może matka Syriusza była jakaś baaaardzo stara??? tzn. staro urodziła Syriusza. np. (jeszcze możliwe) w wieku 40 lat? wtedym jak Sirius ma ok. 30 lat, (co według mnie ejst niemożliwe, ponieważ James musiałby być w tym samym wieku (jakby żył) czyli 30 lat. Harry ma 15. 30-15=15. trochę małoprawdopodobne, by James spłodził syna w wieku 15 lat.)

2. myślę, że ona do końca zwariowała i nie wiedziała, że jej synek gnije w Azkabanie.

Według mnie po porostu trzeba chcieć wyjść z myślodsiwnej, a wtedy sama miska ci "wyrzuca"


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 24.03.2004 17:43
Post #36 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



Ekhem..nawet portret mógł doskonale wiedzieć , że to nie prawda.. a tak wogóle to nie tylko śmiecio(XD)żercy trafiali do Azka..
A z myśloodlewni można chyba wyjść 'wynurzając się'. Tj. nie podpłynąć ( =P ) tylko np. zachcieć wyjść a wtedy/lub jakoś wynurzyć się , załóżmy 'wyjść głową' i tyle..


QUOTE (Lily- @ 24-03-2004 07:58)
Może i Percy będzie śmierciożercą...

A może i nie. Może się okazać że całe ministerstwo kumpluję się z władkiem , a także że mini. ma 'wtyki' u śmieciożerców i u dementoidów ( XD ).. może..

A Narcyza..hmm..b. możliwe. W końcu pewnie współpracuje z mężusiem..

A z oczami - a kto wie ? Może za to , że Lucjusz np. zdezerterował , Włodek będzie próbował go zabić , lecz niwe uda mu się , Lucjusz się znowyu przyłączy , lecz Włodek za karę oślepi jego syna , a ten np. skoczy do Hogwarckiego jeziora ? XD


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bloodlust
post 24.03.2004 18:44
Post #37 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 12
Dołączył: 21.03.2004




QUOTE
Pozdr i dzieki za wyjasnienie.

biggrin.gif
Ja tez czasem lubie sobie pogdybac, ale wyznaje zasade "nic na sile" wink.gif



Z pewnoscia juz wiekszosc z Was byla na tej stronce, ale i tak podaje link'a
Anagramy w HP


Pozdrowionka smile.gif

BTW ja tam dalej obstaje przy swoim- Narcissa nie jest moim zdaniem smiecozerca.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Daga
post 24.03.2004 20:04
Post #38 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 295
Dołączył: 07.03.2004
Skąd: Opalenica




to prawdopodobne że Neville może się okazać tym wybranym ale wtedy trochę dziwnie by to wyszło no nie??
Moja hipoteza jest taka że Harry będzie walczył z Voldemortem ale to Neville ostatecznie zabije Voldiego (przez przypadek pewnie heh...)

kubik mnie chyba po części trochę źle zrozumiał.
QUOTE
Stworek nie jest strażnikeim tajemnicy ba! nawet w zakonie nie jest.

no chociaż nie w Zakonie ale przecież spooro wie.
QUOTE
Nie z Zakonu ależ... prosze:
- Ron Weasley - powod jego "zdrady" jest ponizej
- Hermiona Granger - szantazem Volda
- Ginny Weasley - odegra powazna role i niekoniecznie pozytywna

Heh oni też nie w Zakonie .. laugh.gif No ale przecież też sporo wiedzą i można uznać ich za członków.

ja powtarzam myśl Potti: skąd wiadomo że matka Syriusza wyglądała staro??
I ona chyba jako matka znała przecież baaardzo dobrze Syriusza i wiedziała że nie jst on taki jak reszta parszywej rodzinki...

Ten post był edytowany przez Mornariel: 13.05.2004 23:55


--------------------
"Jeśli nie masz po co żyć - żyj na złość innym"


user posted image
Główny Alchemik (hehehe)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 24.03.2004 22:16
Post #39 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



ad.1: Jak juz mówiłem Potter przecie musi miec na kim ćwiczyc crucio no nie? XD
ad.2: Dlatego potraktowałem ich jak członków zakonu


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
LuNar
post 24.03.2004 22:43
Post #40 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 24.03.2004




Co do portretu:
nie zapominajmy jednak, że młodszy brat Syriusza, Regulus był śmierciożercą, więc matka ich musiała wiedzieć, ze Łapa siedzi w Azkabanie za niewinnośc
i rzeczywiście nie wiadomo czy wygladała staro

Myślodsiewnia:
to jest w ogóle skomlikowane magiczne urządzenie, a samo wyjście to jeden z sekretów; innym może być to, że w tym "naczyniu" widac również to, co jest z tyłu osoby, przypuszczalnie w magiczny sposób wyciąga ona z umysły osoby odsączającej mysli wszystkie szczegóły dotyczące danegomiejsca, jednak nadal jest to nie wyjaśnione; nastepną rzeczą jest to czy rzeczywiście Harry oglądając wspomnienia np Snape'a widział prawdę czy też zobaczył to tak,jak zapamiętał to Snape


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 25.03.2004 00:46
Post #41 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



koncówka IV rodziału:

QUOTE

Przez ułamek sekundy Harr;emu wydawało się, że spogląda przez okno, okno za którym stara kobieta w czarnej czapce krzyczy i krzyczy..."

ofcuz to jest jego subiektywne odczucie XD


QUOTE
I jeden musi zginąc z reki drugiego... zaraz, zaraz niby z jakiej paki??? To znaczy, że Potter jest chroniony jakąś tarczą ochronna którą to tylko Vold moze pokonac?

hm po głębszym zastanowieniu to pasuje. Moze to równierz dlatego DE nie atakowali Harry'ego podczas walki w DoM-ie...
--------
Przepowiednia mówi o "the one"... Moze byc tak, że znaczenie przepowiedni dotyczy dwóch chłopców naznaczonych jako "the one"....


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 25.03.2004 09:55
Post #42 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



jak większość odczuć Pottera, Kubik. ten chłopak nigdy nie wysilił się na obiektywizm :]
bądź co bądź gdyby Syriusz miał lat ok. 35, to jego matka z powodzeniem mogłaby mieć między 55, a 60. jeśli dodatkowo ta kobieta ma potargane włosy i jest niezadbana, to niewątpliwie ją to postarza. z tych wszystkich zmartwień napewno przedwcześnie dostała zmarszczek. ja bym na taką kobietę z powodzeniem powiedziała już 'stara'. w końcu nie powiem, że moja babcia jest młoda -> a ma właśnie coś ok. tego wieku.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lousie
post 25.03.2004 13:46
Post #43 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 165
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Z daleka XD




QUOTE
Kiedy czytałam wspomnienia Snape'a, to też pomyślałam o podobieństwie fizycznym Evans i Ginny. Ale to chyba wszystko. Nie sądzę, żeby coś więcej je "łączyło". Chyba że...
Ginny jest córką Lilly z pierwszego małżeństwa (ze Snape'em  ), z którego na świat przyszedł Mark Evans  Oddali dzieci do sierocińca, Gin adoptowali Weasley'owie, a Marka jacyś mugole. No i macie wasze tajemnicze powiązania - Lilly + Snape, Mark + Lilly, Lilly + Ginny. 



Nie wiem, czy ktoś pisał już to, co chcę napisać, bo nie czytałam całego tematu, ale jak Ginny może być córką Lily, skoro ta zmarła jak Harry miał rok, a Ginny jest od niego o rok młodsza. Mi się wydaje, że nieboszczyki nie mogą rodzić dzieci.


--------------------
One day you will ask
me what's more
important, your life or
mine? And I will say,
my life, then you will
walk away, never
knowing that you are
my life.

----------------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 26.03.2004 13:53
Post #44 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (J S F)
TEORIA 3
QUOTE ("JKR")
The one with the power to vanquish the Dark Lord approaches... born to those who have thrice defied him, born as the seventh month dies... and the Dark Lord will mark him as his equal, but he will have power the Dark Lord knows not... and either must die at the hand of the other for neither can live while the other survives...

---
ad1: te znaki: [...] Może sa to miejsca w których Dumbledore nie dosłyszał przepowiedni?
ad2: moja teoria upadła [łeeee] w pierwszej czesci mamy pokonac - zwyciezyc, a dopiero w drugiej ze ma go zabić... damm XD Jezeli jednak ktos bardzo pragnie poznac co głosiła zapraszam tutaj:
http://www.harrypotter.org.pl/board/index....?showtopic=34 29
ad3: skupmy sie na tym kawałku:
QUOTE ("JKR")
and either must die at the hand of the other

I jeden musi zginąc z reki drugiego... zaraz, zaraz niby z jakiej paki??? To znaczy, że Potter jest chroniony jakąś tarczą ochronna którą to tylko Vold moze pokonac?
Mozna iśc dalej i okazuje się, ze [byc moze] to bzdura z tym, ze tylko Harry moze zabić Volda.
Dalej mamy:
QUOTE ("JKR")
for neither can live while the other survives...

Dlaczego obaj przezyli w 1981 roku dowiemy sie w VII tomie pewnie... ale podejrzewam, że i Neville jest tym wybranym a ponieważ Voldno naznaczył tylko Harry'ego to przepowiednia się JESZCZE nie wypełniła [jej pierwsza część] i dlatego przezyli...

ok wiec tak...
Pottera może zabic byle śmierciożerca poniewaz jest on narazie cienkim bolkiem... ok
Dark Lorda moga pokonac [w domysle pewnie zabić <westchnienie>] dwie osoby:
Harry Potter - swoja jakaś mocą XP
Albus Dumbledore - tym ze "naturalnie" jest od niego silniejszy
---
Co do Neville'a - Voldo nazanaczył [wybrał] jako swojego przeciwnika [obiekt swojej zguby mozna powiedzieć] Harry'ego. Neville który prawdopodobnie stanie sie wielki i poteznym czarodziejem [moze nawet dyrkiem] NIE jest przeznaczony do brania udziału w ostatecznej bitwie. - bardzo mi przykro z tego powodu... ale rozchmuzcie się to znaczy, że Nevi przezyje wink.gif
-----------
-----------
-----------
QUOTE (J S F)
TEORIA 4

OK na pierwszy ogien matka Syriusza:
1. Dlaczego ona wygląda tak staro na tym portrecie? Syriusz w OotP ma pod 30, wiec jezeli jego matka by zyła miałaby pod 90. A 90 nie jest starym wiekiem dla czarodzieja
2. Jezeli portret został zmalowany po pójsciu Syriusza do azkabanu, to czy nie powinna by ona z niego dumna zamiast wyzywac go od "zdrajców krwi"??? Wszakze wszyscy wierzyli, że był on jednym z najzagolrzalszych zwolenników Volda.
---
Cos łatwiejszego:
Jak mozna wyjśc z mysloodsiewni?
Dwa razy Ahrry wyszedł z niej [a raczej został wyciagniety] przez Albusa i Snapka. Jezeli nie ma kto ciebie "wyjąc" z tej "miski" to co?

ad.1: Matka Syriusza "wygląda" staro... miałas rację Potti i inni którzy to mówili XD
ad.2: Rzeczywiście "wystarczy" zamarzyc sobie o wyjściu by wyjść

Ten post był edytowany przez kubik: 26.03.2004 14:01


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 26.03.2004 14:18
Post #45 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Kubik -> złym tokiem myślisz, wg. mnie. w jednym pokoju w Departamencie Tajemnic, czyli w tym z kulkami, zapisana jest cała przyszłość. pilnie strzeżona, bo nikt jej nie powinien znać. ale tak się stało, że jakaś jej część została ujawniona. ale nie jest to powodem żeby wątpić, że jest prawdziwa.
jeśli przepowiednia powiedziała, że Harry zmierzy się z Voldemortem to tak będzie. i właśnie dlatego zdarzyło się tyle szczęśliwych dla niego przypadków, dzięki którym żyje. bo gdyby nie ta 'ręka przeznaczenia' to Potter już by się w grobie przewracał. przecież chłopak w jego wieku nie przeżyłby za nic ani tych starć w poprzednich tomach, ani turnieju trójmagicznego, ani spotkania ze śmierciożercami.
Voldemort podobnie. Dumbledore nie może go zabić, bo jakaś siła wyższa chce, żeby zginął on/ lub odwrotnie z ręki Pottera. dlatego zawsze wymyka się 'najpotężniejszemu czarodziejowi'. no.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 26.03.2004 15:20
Post #46 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



czyli jak mam zapisane w "gwiazdach", ze umre w wieku 70 lat to moge pod pociag włazić i mi sie nic nie stanie??? [sorki ale ja nie wierze w przeznaczenie]
ale wracajmy do pottera: faktycznie siła przeznaczenia [której bogowie greccy nie mogli sie przeciwstawic - a JK czerpie z mitologi] jest tym "ta siła" która w swiecie pottera jest nie do pokonani/przezwycięzenia - btw: inaczej ten cały cyrki z divination byłby bez sensu XD
QUOTE
Voldemort podobnie. Dumbledore nie może go zabić, bo jakaś siła wyższa chce, żeby zginął on/ lub odwrotnie z ręki Pottera. dlatego zawsze wymyka się 'najpotężniejszemu czarodziejowi'. no.

niekoniecznie... Albus nie pragnie go zabic ale to nie znaczy ze nie moze tylko ze wie, ze jest to bezcelowe...


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 26.03.2004 15:49
Post #47 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



ja też nie wierzę w przeznaczenie, mam o nim podobne zdanie jak Ty. ale w książkach dość często o nim mowa (Wiedźmin [[: ), czasem jest też nie do przezwyciężenia. Potter należy właśnie do tych 'czasem'.

i Ty chyba się w tym ze mną zgadzasz. ja nie kwestionuję umiejętności Dumbledore'a, ale wiadome jest, że to nie on zabije Voldemorta. bo tak miało być i choćby nie wiem jak dyrektor próbował to będzie właśnie bezcelowe.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Martucha_Granger
post 26.03.2004 20:06
Post #48 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 44
Dołączył: 18.02.2004
Skąd: z Gliwic




Do teorii I : Ginny wybral tylko dlatego ze lucjusz wsadzil dziennik toma do jej ksiazki a nie dlatego ze jeste jakas "wybrana" albo cosik.
Co do Narcissi to sie zgadzam, ale Percy?? Mysle, ze az tak dalekjo sie nie posunie....... Draco & co. sa mini-smierciozeracami od momentu ich narodzin...skoro maja TAKICH rodzicow...... to sie nie dziwie tongue.gif
do teorii 4 : Syriusz ma pod 40-che a nie 30. Jego matka matka moze miec 70, lub 80 na tym portrecie.

Ten post był edytowany przez Martucha_Granger: 26.03.2004 20:11


--------------------
"The one with the power to vanquish the Dark Lord approaches... born to those who have thrice defied him, born as the seventh month dies... and the Dark Lord will mark him as his equal, but he will have power the Dark Lord knows not.. and either must die at the hand of the other for neither can live while the other survives.. the one with the power to vanquish the Dark Lord will be born as the seventh month dies..."

user posted image
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 27.03.2004 15:38
Post #49 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Bez obrazy dla autora ale ta teoria jest bessensowna i nie trzyma sie kupy...


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
eNoPe
post 27.03.2004 16:45
Post #50 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 105
Dołączył: 25.01.2004
Skąd: Las Venturas

Płeć: Mężczyzna



ech... tom wcale nie wybral Ginny. Bardziej sensowne juz by bylo ze Luciusz wybral Ginny... to on przeciez dal jej dziennik.


--------------------
;] wiadomo 24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

35 Strony < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.04.2024 08:07