Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Śmierć Syriusza, Jak dokładnie umarł?

georgegeorge
post 29.05.2006 20:23
Post #1 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 41
Dołączył: 19.02.2006
Skąd: Pułtusk




Temat podsunął Lord V, ale widzę że nie powstał więc ja go zakładam. biggrin.gif

Nie znamy żadnych szczegółów co do śmierci Syriusza, mimo wszystko Dumbledore był przekonany, że Black nie żyje. Osobiście się z tym zgadzam, bo żaden z bohaterów mających jakie takie pojęcie o Departamencie Tajemnic nie ma co do tego wątpliwości.

Jak myślicie, co mogło znajdować się za zasłoną, czy wpadając za nią Syriusz wiedział, że za chwilę umrze, czy już nic nie dało się zrobić?

Piszcie co Wam przyjdzie do głowy wink2.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shmanii
post 29.05.2006 21:08
Post #2 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 80
Dołączył: 28.05.2006
Skąd: Avalon




A więc piszę tongue.gif
Uważam ze:
- Dumbledore wiedział, co było za zasłoną i wiedział, ze wpadnięcie za nią oiznaczało śmierć, (być moze było to przejście ze świata żywych do świata umarłych. Światczył by o tym fakt, iż Harry słyszał tam jakby głosy i ciągnęło go tam, być moze z tego powodu, iż w zaświatach była jego rodzina) Wiemy napewno, ze Syriusz nie był trafiony Avadą, gdyż ma ona płomień zielony, a nie czerwony. To także przekonuje mnie, iz Syriusza zabił fakt iż spadł on za tą zasłone.
Jest także 2 opcja, że Dumbledore myślał że trafiła fo poprostu Avada.
- Myślę też, ze po śmierci Syriusza a teraz i Dumbledora Harry popadnie w depresje i jednocześnie chęć zabicia LV gdyż bedzie chciał się zemścic za śmierc biskich. Być moze bedzie próbował takze dowiedzieć się czym tak naprawdę jest ta zasłona. mam nadzieję ze się dowie, i bedzie to wyjaśnione w VII części bo w VI o tym nie było. Miejmy nadzieję ze Rowling do tego wróci. mam także nadzieję, iż rozwinie sie wątek ze Snapem , gdyż to bardzo ciekawy i intrygujący wątek. No cóz odbiegłam od głównego tematu ale tródno. To własnie przyszło mi do głowy. Hm.,.. ze swojej stony żałuje Syriusza bo był moją ulubioną postacią, ba jest. Pozdrawiam


--------------------
"Trzeba wiele lat, by znaleźć przyjaciela
wystarczy chwila, by go stracić"
(Stanisław Lec)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lord V
post 29.05.2006 22:14
Post #3 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 18
Dołączył: 17.05.2006
Skąd: Bytom




a jesli nei bedzie wjasnione w tomie VII to osobiscie kopne Rowling w 4 litery bo mnie to strasznie rozdraznilo ze tylko napisala ze zginol i nic wiecej bez zadnego wyjasnienie... co do teori zgadzam sie z Shmanii


--------------------
http://s4.bitefight.pl/c.php?uid=83864 - jesli mozecie to kliknijcie w tego linka z gory dzieki
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 30.05.2006 08:28
Post #4 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ale co tu do wyjaśniania? I dlaczego wszystko ma zawsze być do samego końca wyjaśnione i wyprane z tajemnicy? Ja wcale nie muszę wiedzieć. Śmierć to piekna i poważna rzecz. Nie musimy włazić w nią z butami. Rowling nie tworzy własnej eschatologii (znowu się zacznie - Katon się mądrzy) i nie próbuje odpowiadać na pytania religijno-ontologiczne. Pokazuje, że są. I chwała jej. Syriusz przekroczył granicę między światem żywych a jakimś tam Szeolem i koniec.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lord V
post 30.05.2006 08:37
Post #5 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 18
Dołączył: 17.05.2006
Skąd: Bytom




Katon - katon chyba cos nie zrozumiales... nam ochdzi o to ze chcemy wiedziec co bylo za ta zaslona ze Black umarl... rownie dobrze Rowling mogla napisac ze dotknol palcem muchy i umarl...


--------------------
http://s4.bitefight.pl/c.php?uid=83864 - jesli mozecie to kliknijcie w tego linka z gory dzieki
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 30.05.2006 08:42
Post #6 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ależ to chyba jasne i wyrażone w książce - za zasłoną są zaświaty. Widziałeś kiedyś zaświaty? Ja też nie.


/tylko poprawiłem literówkę/

Ten post był edytowany przez Avadakedaver: 25.04.2007 14:59
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shmanii
post 30.05.2006 13:34
Post #7 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 80
Dołączył: 28.05.2006
Skąd: Avalon




Katon dla ciebie wszystko jest za oczywiste. Ale w takim razie, po co było w MINISTERSTWIE te wrota do zaświatów. Do czego służyły? Czy ktoś ich kiedyś używał? Czemu Dumbledore nie powiedział o nich Harry'emu? Mi od razu nasuwa sie wiele wiele pytań. Dlatego właśnie chcioałabym, by Rowling napisała o ty w VII tomie bo będę czuła niedosyt!
Lordzie V tongue.gif fajnie ze popierasz moją teorię ;]

Ten post był edytowany przez Shmanii: 30.05.2006 13:34


--------------------
"Trzeba wiele lat, by znaleźć przyjaciela
wystarczy chwila, by go stracić"
(Stanisław Lec)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 30.05.2006 14:16
Post #8 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



Ależ wy lejecie po gaciach ;] Na wszystkie Wasze pytania znajdą się odpowiedzi i wątpię, żeby Rowling pozostawiła aż takie niedopowiedzenia. Zresztą obiecała, że dowiemy się czegoś więcej o tajemniczej Zasłonie. A nasze długie oczekiwanie ma jedynie podsycać ciekawość oraz pomagać w rozwijaniu ambitnych teorii. Skoro jesteście aż tacy niespokojni i niecierpliwi stwórzcie własną teorię czym jest Zasłona, do czego słuzy. Podzielcie się przemyśleniami. Mnie póki co satysfakcjonuje ta aura tajemniczości, niedopowiedzeń - to jak puzzle, po ułożeniu których ujawni się rpzed nami pełen obraz.

To potwierdziła sama autorka:
QUOTE
The veil was created hundreds and hundreds of years ago at the same time the Ministry was created. It is only used for the research of death and not for executions.


Edit: a dla osób znających angielski http://www.angielskie.republika.pl

Ten post był edytowany przez vampirka: 06.10.2016 14:43


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Szalik777;-)
post 30.05.2006 16:11
Post #9 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 3
Dołączył: 30.05.2006




[quote=Katon,30.05.2006 09:28]
Ale co tu do wyjaśniania? I dlaczego wszystko ma zawsze być do samego końca wyjaśnione i wyprane z tajemnicy?

zgadzam się z tobą i myślę że wcale się nie mądrzysz tylko jesteś intelgentny.
Te książki są takie wspaniałe międzi innymi przez te tajemnice, które podsysają naszą ciekawość i rozwijają wyobraźnię!
Ale czy dociekanie jest złe?

"Można dochodzić prawdy dla samej satysfakcji jej wykrycia" wink2.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 30.05.2006 16:35
Post #10 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Hehehe, Katon jest nie tylko inteligentny, ale i oczytany cheess.gif.

znaczy się ma na czym siedzieć i czym oddychać?? // estiej

Ten post był edytowany przez estiej: 30.05.2006 17:49


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 30.05.2006 17:39
Post #11 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Ja niggdy nie myślałem o tej zasłonie jako o przejściu do świata zmarłych. Według mnie za tą zasłoną było cos w rodzaju kawałka, małej części zaświatów, służącym do prowadzenia badań. Sam Dumbledore mówił że w departamencie tajemnic bada się śmierć (chyba że coś pokręciłem). Czarodziejów też musiało ciekawic co się dzieje po śmierci. Chociaz teoria o portalu do zaświatów może być bardziej prawdopodobna.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 30.05.2006 18:45
Post #12 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Badania nad zaświatami? Pyszne i mroczne. Cóż... Nie spodziewajcie się ontologii. Ani parareligii. Pojawi się kilka odpowiedzi, a one zrodzą jeszcze więcej pytań. I z tymi pytaniami zostaniemy na zawsze. Albo raczej do momentu śmierci. Jedną z najładniejszych cech JKR jest pokora. Wątpie, żeby zrobiła wyjątek.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aredhel
post 30.12.2006 01:35
Post #13 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 29.12.2006
Skąd: z daleka

Płeć: Kobieta



Ech… po przeczytaniu piątego tomu miałam tyle teorii na temat śmierci Syriusza… jednak prawie każda była dość mało prawdopodobna. Jestem pewna że przyczyną śmierci nie było zaklęcie tzn. na pewno nie avada kedavra, więc spowodować musiała to zasłona, ale mamy bardzo mało informacji na temat tego starożytnego łuku… trudno jest z nich coś wywnioskować, ale fajnie jest pogdybać i pofantazjować. Jeśli prowadzono tam badania nad tajemnicą śmierci lub nawet było tam przejście do zaświatów to co stało się z jego ciałem? Gdzie ono jest? To mnie ciekawi (może wpadło w zaświaty, ale o ile wiem tam chyba tylko dusze przebywają biggrin.gif ) Śmierć jest przecież oddzieleniem niematerialnej duszy od materialnego ciała, za zasłoną słychać było głosy, no ale pewnie nie osób żyjących tylko zmarłych (dusz). No więc gdzie ciało? A poza tym ciekawe czy ktoś tam wpadł przed Blackiem. Wiele jest pytań i równie wiele odpowiedzi, ale ta właściwa tylko jedna, jednak fajnie było by ją poznać po długiej próbie jej odgadnięcia, więc mam nadzieję że Rowling wyjaśni tę sprawę, bo jeśli nie to właściwie faktycznie może napisać wszystko (bo i tak może) bez wyjaśnienia tego w ogóle, ale zburzy to pewien ład świata który sama wykreowała. No i wydaje mi się jednak że ten łuk i zasłona będzie miał duże znaczenie dla fabuły ostatniego tomu, więc pozostaje czekać i gdybać dalej wink2.gif


--------------------
"Tread softly because you tread on my dreams" - W.B. Y.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cień wiatru
post 30.12.2006 17:04
Post #14 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 3
Dołączył: 29.12.2006




Pamiętacie jak Pani Rowling powiedziała, że wyjaśni w siódmym tomie dlaczego część ludzi staję się duchami, a inni nie? Myślę, że to będzie bardzo ważne i związane ze śmiercią Syriusza i innych postaci. Wtedy Harry zagłębi się w znaczenie śmierci, poznaje jej tajemnice jeśli można to tak nazwać. Cały czas mam w głowie słowa Dumbledora „Są gorsze rzeczy od śmierci” myślę że ta myśl będzie nas wiodła przez siódmy tom...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ewamarchewa
post 31.12.2006 12:28
Post #15 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 95
Dołączył: 19.02.2006
Skąd: Z krzesła:P

Płeć: Kobieta



A może tak jak już pisał Zeti:
QUOTE
Według mnie za tą zasłoną było cos w rodzaju kawałka, małej części zaświatów, służącym do prowadzenia badań

Coś w tym chyba jest, ale mi się wydaje, że to jest coś pomiędzy, takie wrota i nie koniecznie się "przechodzi" go zaświatów. I do badań, może... Pamiętacie, jak Nick powiedział, ż on nie wróci? Nick nie wiedział co jest dalej, bo zrezygnował i pozostał jako duch. Może to jest też takie przejście, ale dalej jak duchy? I wtedy mogą go usłyszeć tylko bliscy. Luna słyszał swoją mamę, Harry słyszał rodziców, być może innych członków rodziny. A może trzeba było widzieć ich śmierć? Nie wiem.
Luna:
QUOTE
No i nie jest tak, że już jej nigdy nie zobaczę, prawda?



Wiem, iż wyżej wymieniona teoria jest absurdalna tongue.gif

Nie mogłam się powstrzymać biggrin.gif

Ten post był edytowany przez ewamarchewa: 31.12.2006 15:23
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 31.12.2006 13:08
Post #16 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Oczywiście, że absurdalna. Syriusz wpadł za zasłonę i nie żyje. Umarł, kopnął w kalendarz, wącha kwiatki od spodu, kojfnął, odwalił kitę, odszedł, przeszedł na drugą stronę, padł. To jest eks - Syriusz!


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona1900
post 01.01.2007 14:22
Post #17 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 518
Dołączył: 10.06.2006
Skąd: ja to znam??

Płeć: Kobieta



wow...PrZeMeK.Z zgadzam się, że Syriusz już napewno umar, ale nie wiedziałam, że na to jest tyle określeń biggrin.gif tak, Syriusz niepodważalnie zginął, nie ma odwrotu - i jak powiedział nam Prawie Bezgłowy Nick, raczej jako ducha to już go nie zobaczymy.


--------------------
Gryffindor

KLL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 05.01.2007 17:40
Post #18 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



wink2.gif

Estiej, daj im jeszcze czas. Każdy od czegoś zaczynał.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Krystian
post 12.01.2007 21:56
Post #19 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 6
Dołączył: 12.01.2007
Skąd: GRYFFINDORR

Płeć: Mężczyzna



ja uwarzam że, za zasłoną jest portal do świata z kturego nie można wyjść, bo przecierz Lupin nie puścił Harry'ego za zasłone i powiedział że nie wróci.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smagliczka
post 12.01.2007 23:34
Post #20 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 638
Dołączył: 21.10.2005
Skąd: Warszawa

Płeć: Kobieta



QUOTE
ja uwarzam że, za zasłoną jest portal do świata z kturego nie można wyjść, bo przecierz Lupin nie puścił Harry'ego za zasłone i powiedział że nie wróci.


Tak. Z pewnością coś tu umiera... może już umarło. Może jest to zasługą wspaniałego Ministra Edukacji (bo przecież teraz każdy dostanie maturę, więc niczym nie trzeba się przejmować) a może po prostu ewoluuje nam język?

W każdym razie ortografia leży i kwiczy. I żeby to były jeszcze jakieś trudne słowa, to bym się nie dziwiła... ale tak - to boli. Naprawdę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
EmmaLover
post 25.01.2007 17:32
Post #21 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 19
Dołączył: 25.01.2007
Skąd: Bydgoszcz

Płeć: Mężczyzna



No tak. Jak dla mnie to będzie nierozwiązana zagadka. Jednak ze stwierdzenie Luny pod koniec ZF wywnioskowałem, że to są zaświaty...
Ale jakoś co do szczegółów nie mam pewności ;P


--------------------
"-Severusie... błagam...
Snape uniósł różdżkę i wycelował nią w Dumbledore'a
-Avada kedavra!
..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matips
post 24.04.2007 23:04
Post #22 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 428
Dołączył: 21.04.2007
Skąd: z krainy Mordor

Płeć: Mężczyzna



Pewnie umarł. Raczej są nikłe szanse ne powrót, mam taki pomysł. To mogło być takie starożytne przejście używane do "karania" skazanych. Najprawdopodobniej zabijało. A może był to rodzaj więzienia (jak w Supermen'ie). Mogło to być przejście do zaświatów (w końcu mamy przykłady jak potężna jest starożytna magia tj.ponowne stworzenie ciała, tarcza potężniejsza od Lorda Voldemorta, anty-teleportacyjna tarcz Hogwartu itd.), ale bez rozdzielenia z ciałem, tzn. z możliwością powrotu (z, lub bez pomocy "z zewnątrz)


--------------------
Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.
Mark Twain

Dom Seniora
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 25.04.2007 11:47
Post #23 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



W ogóle Jo dziwnie przedstawiła śmierć Syriusza. Z racjonalnego punktu widzenia, powinien przelecieć przez zasłonę, i wyjść z drugiej strony. Ale, ze tak się nie stało, zasłona kojarzy się na z śmiercionośnym miejscem, ale chwilę przed tym jak Black spadł za zasłonę, trafił go drugi promień. Może to on spowodował śmierć Syriusza, czemu z kolei przeczyłyby słowa Harry'ego, ze on pojawi się z drugiej strony. Bardzo dziwne. Pamiętam, ze po przeczytaniu Zakonu Feniksa, długo się zastanawiałem jak to się stało. Były to ferie, więc czasu miałem dużo. I co wymyśliłem,to opisałem kilka postów wyżej. To była dla mnie największa zagadką 2004 roku.
Chociaż taki jednostronny portal, tez byłby fascynujący. Moze nawet bardziej od części krainy umarłych, ale jak tak pomyślę, to jaka potężna magia mogła umieścić taki fragment zaświatów w MM, to wydaje mi się, ze Voldemort to przy tym tylko błahostka.
Mam jednak głęboką nadzieję, ze Deathly Hallows wyjaśni nam tajemnicę zasłony.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kObra.
post 26.04.2007 17:13
Post #24 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 928
Dołączył: 15.08.2006

Płeć: Kobieta



A może za ową zasłoną jest pułapka z której nie można się uwolnić?
Świat ciemny i niewykształcony, w którym stoi się pośród czarnej przestrzeni nie widząc nic prócz własnej dłoni. Albo i nawet tego się nie widzi.
Rzeczywistość z której chce się rozpaczliwie uciec, jednak jest to niemożliwe.
W końcu ciemność pochłania swą ofiarę.


--------------------
she wolf.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smagliczka
post 26.04.2007 17:29
Post #25 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 638
Dołączył: 21.10.2005
Skąd: Warszawa

Płeć: Kobieta



To chyba wnętrze dementora?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Strony  1 2 3 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 27.04.2024 20:08