Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Pod rozłożystym klonem (zak)

Psychopatka
post 19.04.2003 21:14
Post #26 

Prefekt Naczelny


Grupa: czysta krew..
Postów: 518
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Glajwic

Płeć: Kobieta



Wlasciwie to stylowo mi sie podoba. Czepie sie tam kilku zdan np.

<Również zaczęli dziwnie na nią patrzeć.> -- to mi sie nie podoba... moze lepiej:
Rowniez spogladali na nia dziwnie.- albo jakos tak.

i jeszcze jedno.. to nei stylowka... bardziej logika, albo nie wiem jak to nazwac...

<Chłopak Anki nagle wstał od stołu i popędził do łazienki.> --- wyobrazasz se chlopaka ktory nagle wstaje i bez slowa wybiega do WC? Nie nie... tutaj trzeba bylo jakos inaczej to rozegrac... bo wyszlo nienaturalnie.

Poza tym jest oki i jal zwykle mi sie podoba i czekam na wiecej .


--------------------
Hey you little Jesus bride why have you smiled to me ?
Hey you little Jesus bride why have you sang to me ?
They say that God is inside us all, and sometimes
He is not in the way that I have preached for to wish to
but God is my lover and I love him too

//F.Ribeiro//
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ikar
post 21.04.2003 21:31
Post #27 

Mały człowieczek...


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Wawa :D

Płeć: Mężczyzna



_Marcia... tak jakoś dziwnie to wyszło... smile.gif - a w każdym razie... inaczej - może trochę nienaturalnie (szczególnie końcówka - ale to w sumie moje zdanie wink.gif ) smile.gif. Fajnie, że się przełamałaś i ponadto widzę, że jakby coraz mniej problemów z długością zdań (acz ciągle są! wink.gif ), nie ma natomiast literówek i żadnych błędów ortograficznych. smile.gif. Pisz _Marcia, pisz smile.gif nieźle ci to wychodzi wink.gif.

Pozdroofka smile.gif


--------------------
"At least we had a chance to say... Goodbye"
Nie ma opowiadań doskonałych - są tylko takie, w których jeszcze nie znaleziono błędów... (albo już je poprawiono :D)
Tolerancja, Wolna wola, Miłość (:)), Optymizm :)
Największe polskie forum RPG by Forum: Strefa Forumowych RPG ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Abaska
post 21.04.2003 22:12
Post #28 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 240
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: a nie wiem, tak z powietrza.

Płeć: Kobieta



Ubrana w krótki top i obcisłe dżinsy, czekała na Marcina, który pojawił się punktualnie. Aż zaniemówił gdy ją zobaczył.
- Świetnie wyglądasz- jego oczy były okrągłe ze zdziwienia.
- Idziemy?- zapytała słodkim głosem i pełnym gracji krokiem wyszła z domu.
Aśka i jej chłopak czekali na nich przed drzwiami. Również zaczęli dziwnie na nią patrzeć.

troche sie w tym zdaniu pogubilam ^^ bo wychodzi na to, ze to Marcin jest chlopakiem Anki... ^^ chyba tez sie w tym pogubilas ^^ ten ostatni part jest troche jakby... no... jakby to nazwac... oklepany? bo tak mi sie wydaje.... sorx, nie wiem jak to nazwac biggrin.gif



--------------------
uhm.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mara
post 22.04.2003 20:31
Post #29 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 485
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Słupsk ;D




To już ostatni part mojego opowadania. Chciałabym podziękowac najbardziej Psychopatce i Ikarowi.
Psychpatce za to, że:
* dawała mi wiele świetnych rad, które jak myślę wykorzystywałam
*od czasu do czasu pomagała mi coś sklecić w moim opowiadanku
* tłumaczyła rzeczy których nie rozumiem
Wielka buźka dla Ciebie smile.gif
Ikarowi za to, że:
*w każdym moim opowiadaniu doszukiwał sie błędów( i dobrze) i starał mi sie je uświadomić
*poprawiał te zdania i sugerował, jak napisane byłoby lepsze
Dziękuje Ci bardzo. Dziekuje również osobą, które wiernie śledziły losy mojego ficka...to chyba wszystko smile.gif

Dziewczyna wstała bardzo wcześnie chcąc jeszcze pożegnać się z Markiem, lecz go już nie zastała. W domu bardzo długo czekała na telefon, który umilkł jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Chodziła w tą i z powrotem nie mogąc znaleźć sobie miejsca ani zajęcia. Aneta nie wiedziała co się z nią dzieje, gdy wróciła z pracy.
- Aniu co ci się stało?- zapytała niepewnie i złapała ją za rękę.
- Marek pojechał do babci na motorze i jeszcze teraz się nie odezwał...mam złe przeczucia- powiedziała dziewczyna spoglądając za okno.
- Oj...- matka dziewczynki roześmiała się- na pewno mu nic nie jest nie przejmuj się- objęła ją ramieniem- ooo... czyżbym słyszała telefon.
- Dziękuje...- Aneta zaczęla rozpakowywać zakuoy, a w tym czasie Ania już podnosiła słuchawkę telefonu.
- Halo?

"Nie cieszcie się zbyt szybko, bo nie wiadomo kiedy możecie kogoś stracić"- Ania usłyszała tą myśl w pewnym filmie, a teraz ona nie dawała jej spokoju. Miłość. Śmierć. Najgorsze gdy to się połączy, wtedy wylewamy wiele łez nie prowadzących do niczego. Pod klonem Ania płakała jak nigdy przedtem, brakowało go. Miała ochotę tak jak Marek umrzeć i polecieć do krainy wiecznego spokoju, gdzie już nikt nie będzie przeszkadzał ich miłości. "Czemu on umarł?"- myślała-"Czemu mnie zostawił?"
- Nic nie dzieje się bez przyczyny, tylko dlaczego los zawsze zabiera mi to co kocham?- odpowiedziała sobie na głos. Jej żal był ogromny, była rozgoryczona a jej łzy powoli skapywały na trawę. Saba była przy niej, była zawsze gdy Ania jej potrzebowała, a teraz potrzebowała jej najbardziej. Marek był wszystkim, był jej szczęściem, zawsze potrafił pochmurny dzień rozpogodzić. Ukochany chłopak, świetny przyjaciel. Gdyby wtedy nie wsiadł na ten motor...może wszystko byłoby inaczej. Nadal byłby dla Ani kropla wody na pustyni...jedyną podporą...
"Z żalu co przygniata Cię, z czarnej nocy pełnej łez...podniesiesz się"- zaśpiewała cichutko. Nie pomagało jej to. Życie jest zbyt kruche, więc trzeba się cieszyć z każdego dnia z każdej minuty, którą daje nam los. " Ludzie są jak marionetki w rękach Boga!"- usłyszała kiedyś od Aśki. Miała całkowitą rację. Od wielu lat dziewczyna nie wierzyła już w Boga. Wiedziała, że jeśli ktoś taki jest to popełnił więcej błędów niż nie jeden przestępna na Ziemi. Nie wierzyła również, by mógł być aż tak okrutny i zabierać komuś osobą, którą kochał. "Kto, więc rządzi światem?". Nikt. Ludzie rozdzielają Ziemię na lepsze i gorsze części." Czy ktoś z nas jest gorszy? Czy ma prawo umierać, gdy jeszcze nie pocieszył się życiem?"- pytań było wiele. Na ręce Ani wisiała bransoleta od Marka, którą dziewczyna zerwała powoli. Była strasznie słaba i cienka, od razu puściła. Wzięła ją do ręki i chwilę się przyglądała, temu prezentowi. Naglę wrzuciła go do jeziora, łzy na jej policzkach już prawie wyschły, ale oczy zaczynały się nimi napełniać.
- Żegnaj Marku- patrzyła jak wolno i swobodnie porusza się bransoleta po tafli wody- na zawsze...- dodała.

THE END


--------------------
'Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą'
Profesorze Włodku... na zawsze w naszych sercach ;*


Give me a whisper And give me sigh
Give me a kiss before you tell me godbye
Don't you take it so hard now
And please don't take it so bad
I'll still be thinking of you
And the times we had ... Baby

'Don't cry' Guns N'Roses

"Bo w życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Psychopatka
post 22.04.2003 20:42
Post #30 

Prefekt Naczelny


Grupa: czysta krew..
Postów: 518
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Glajwic

Płeć: Kobieta



Hmmm... marciu masz tendencje do dramatow... tak jak i ja. Albowiem jak kocham takie zakonczenia. To ostatnio parciol wiec nie przykladam do bledow uwagi. Wglebilam sie w tresc. zawarlas tutaj kilka madrych uwag... troche zal ze ten fick sie juz skonczyl... teraz czekam na kolejne dziela. Pozdrawiam.


--------------------
Hey you little Jesus bride why have you smiled to me ?
Hey you little Jesus bride why have you sang to me ?
They say that God is inside us all, and sometimes
He is not in the way that I have preached for to wish to
but God is my lover and I love him too

//F.Ribeiro//
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ikar
post 23.04.2003 06:17
Post #31 

Mały człowieczek...


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Wawa :D

Płeć: Mężczyzna



No _Marcia... faktycznie szkoda, że to już koniec :) Widziałem praktycznie cały czas twoją pracę i postępy - no to na zachentę powoli możemy zakończyć ćwiczenie - z tego co widzę - dało dobre skutki i myślę, że i tak przez większość czasu będziesz korzystała z niego ;). Bardzo ładny part i cała opowieść, miło się czytało, więc i z tym większą chęcią zacząłem się wgłębiać w strukturę tego opowiadanka :). Ze względu na to, że naprawdę korzystasz ze wskazówek - dziś dwie następne :), dość długie, ale skomplikowane tylko na pierwszy rzut oka :), zobaczysz, że później nawet nie będziesz zauważała momentów, w których będziesz to stosowała :). Brawa za opowiadanko, i czekam - a może właściwie - czekamy - na następne :). Pozdrawiam :)

A teraz... ;) -

"Aneta nie wiedziała co się z nią dzieje, gdy wróciła z pracy." <- nie bój się też umieszczać zdań podrzędnych w środku zdania :) - zdanie podrzędne, które opisuje jakąś rzecz/postać, powinno być w miarę blisko tego co opisuje i powinno być z tym logicznie powiązane. W przypadku powyższego zdania - "Aneta, po powrocie z pracy, nie wiedziała co się z nią dzieje". "Po powrocie z pracy" pełni w tym zdaniu funkcję orzecznika czasu i opisuje pewną cechę umiejscowienia Anety - podmiotu - w czasie akcji. Człon określający musi być w poprawnej relacji z członem określanym :) - zdanie to można podzielić na dwa - jak każde złożone (inne zdania nawet na więcej osobnych zdań :) ). Pierwsze: "Aneta wróciła z pracy" <- wskazujące na podmiot i na czas akcji. Drugie: "Nie wiedziała co się z nią dzieje" <- Podmiotem jest tu "nią" (czyli inaczej "ona" = "Aneta"); opisuje ono stan w jakim znajduje się podmiot. Łącząc te dwa zdania otrzymujemy opis i podmiotu w czasie i przybliżenie stanu podmiotu.

Podobną strukturę jak powyższe zdanie ma też zdanko "Aneta poszła zjeść obiad, gdy umyła ręce" (wymyśliłem to zdanie) <- jak widzisz to zdanko analogicznie powinno brzmieć "Aneta, po umyciu rąk, poszła zjeść obiad".

Podobne zasady stosują się też do innych zdań opisujących - myślę, że to się przyda i będziesz pisała jeszcze lepiej :).

A tak przy okazji - umieszczę też te wskazówki w "Poradach..." :)

Dalej:

"Najgorsze gdy to się połączy" <- "Najgorzej jest gdy się połączą", "...gdy zostaną połączone", "Najgorszym jest gdy się połączą" czy jakoś tak :)

"Ania usłyszała tą myśl w pewnym filmie, a teraz ona nie dawała jej spokoju" <- na tej samej co wyżej zasadzie - "Ania usłyszała tą, nie dającą jej spokoju, myśl w pewnym filmie".

"brakowało go" <- "brakowało jej go", a może "bo bardzo jej go brakowało..."

"była rozgoryczona a jej łzy" <- od "a jej łzy..." jest następne zdanie składowe, więc powinno być oddzielone przecinkiem od poprzedniego :)

"z każdego dnia z każdej minuty" <- tak samo jak wyżej - przecinek przed "z każdej minuty"

"nie jeden przestępna" <- literóweczka ;)

"że jeśli ktoś taki jest to popełnił więcej" <- od "to popełnił więcej" jest następne zdanie składowe - a więc przecinek przed :)

"nie pocieszył się życiem" <- może - "nie nacieszył się życiem"

"i chwilę się przyglądała, temu prezentowi." <- hmm - "przyglądała się" komu? czemu? "temu prezentowi" (albo "jemu") - a więc stanowią one jedną całość i powinny być w jednym zdaniu składowym. "i chwilę się jemu (a właściwie to nawet "jej", bo to była branzoletka - sorki ;) ) przyglądała", albo "i chwilę się temu prezentowi przyglądała".

"zaczynały się nimi napełniać" <- może "nimi spowrotem napełniać"

Pozdroofka ;) - end tego dłuuuugiego komenta ;) - jak widzisz, poza tymi nowymi rzeczami, na które zwracam twoją uwagę, jest bardzo mało rzeczy, do których mam zastrzeżenia :). Więc pozdrawiam i kończę :)

END... ;)


--------------------
"At least we had a chance to say... Goodbye"
Nie ma opowiadań doskonałych - są tylko takie, w których jeszcze nie znaleziono błędów... (albo już je poprawiono :D)
Tolerancja, Wolna wola, Miłość (:)), Optymizm :)
Największe polskie forum RPG by Forum: Strefa Forumowych RPG ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 16:36