Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

13 Strony « < 9 10 11 12 13 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> VII Tom HARDCORE - SPOILER WARNING!, SPOILERY - tu piszemy otwarcie co i jak

Ginnusia
post 23.10.2007 11:51
Post #251 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 464
Dołączył: 18.07.2007




Mam wrażenie, że przeczysz sam sobie - najpierw udowadniasz, że znaczą coś innego, teraz - że to samo.
A "gej", owszem, w polszczyznie się zadomowił i oznacza "homoseksualistę". I tyle.
Dyskusja zaczyna nam się robić lekko absurdalna.

Ten post był edytowany przez Ginnusia: 23.10.2007 11:52
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ginnusia
post 23.10.2007 12:29
Post #252 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 464
Dołączył: 18.07.2007




OK, teraz rozumiem Twoje stanowisko. Nie zgadzam się, ale rozumiem. smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 23.10.2007 13:00
Post #253 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ja bym jeszcze dodał kontekst historyczny. Zjawisko 'gejostwa' istnieje od 40 lat najwyżej. Homoseksualizmu od jaskini. Nazwanie Czajkowskiego gejem jest absurdalne. Nawet nazwanie Wilde'a gejem jest absurdalne. Podobnie jest z Dumbledorem przeżywającym swoje uniesienia w 60 latach XIX wieku (chyba).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 23.10.2007 17:42
Post #254 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE
Rowling knew early on Dumbledore was gay

Oct 23, 2007 10:49 AM
Victoria Ahearn
THE CANADIAN PRESS

J.K. Rowling says her out-of-the-blue revelation about the sexual orientation of Albus Dumbledore, one of the key characters in her blockbuster "Harry Potter" series, has prompted at least one fan to come out of the closet.

"I know that it was a positive thing that I said it for at least one person because one man 'came out' at Carnegie Hall," Rowling told a news conference at the International Festival of Authors. ``I'm not kidding."

Rowling revealed the late Dumbledore's sexuality late last week while taking questions from fans at New York City's Carnegie Hall. During a news conference in Toronto on Tuesday, the author says she knew "very early on" in the writing process that Dumbledore was gay, but didn't feel the need to spell it out for readers.

The Dumbledore bombshell has stunned Potter fans around the world and left many wondering why Rowling waited until the conclusion of her seven-book series to reveal the sexuality of the Hogwarts headmaster.

Asked about the timing of her revelation, Rowling said: "I was asked a very direct question."

The U.K.-based author, stylishly dressed in a brown dress and matching boots, grew impatient with reporters who pressed her on the issue, saying she didn't feel the need to be explicit about Dumbledore's sexual preferences because she wanted to focus on character development.

"If you were an author then you would understand that when you write the ending it comes at the end," she said.

Dumbledore, Rowling has now revealed, was once in love with the dark wizard Grindelwald, something that some canny Potter fans had long suspected.

"The plot is what it is," said Rowling. "(Dumbledore) did have, as I say, this rather tragic infatuation but that was a key part of the ending of the story so there it is. Why would I put the key part of my ending of my story in Book One?"

Rowling said Tuesday she found it "freeing" to out Dumbledore, adding that the passages about him will mean different things to different readers.

"I think a child will see a friendship and I think a sensitive adult may well understand that it was an infatuation," she said.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 23.10.2007 23:27
Post #255 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




QUOTE
No cóż... Miłość miłością. Ale jednak myślę, że nie tylko owe uczucie ich łączyło. Skoro już Rowling powiedziała, że to gej, to wątpię by miała na myśli tylko i wyłącznie ogromne uczucie. To a i owszem. Ale myślę, że jednak mieli jak to nazwałaś "dzikie młodzieńcze pożądanie czy chęć eksperymentowania". Takie przynajmniej moje zdanie jest.


Nie zrozumiałaś mnie. Nie mówię, że do niczego między nimi nie doszło. Jedynie zauważyłam, że niektórzy postrzegają ich związek niemal wyłącznie na płaszczyźnie seksualnej. Słowem: z seksu zrodziło się uczucie, a nie odwrotnie (mam zdecydowanie za dużo znajomych yaoi-fanek spragnionych "scenek"). Przynajmniej na tym forum nie bombarduje się mnie spekulacjami na temat ich ulubionej pozy. Trudno przyjąć do świadomości, że uczucie wcale nie musi kończyć się w łóżku. Chociaż dodałoby to historii nieco pikanterii ;).
Może Grindelwald nie był przebrzydłym seme, a niewinny Dumbledore zapałał doń cichym uczuciem? A może nie zdążyli się bardziej zbliżyć? Nieważne. Ważne, że Dumbledore nie związał się z nikim innym. Żadna kobieta ani mężczyzna nie rozumiałby go tak jak Grindelwald.

A jak chcecie omawiać nieistniejące problemy natury semantycznej, dział Talk Show zaprasza.


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 24.10.2007 07:53
Post #256 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE
Nie zrozumiałaś mnie. Nie mówię, że do niczego między nimi nie doszło. Jedynie zauważyłam, że niektórzy postrzegają ich związek niemal wyłącznie na płaszczyźnie seksualnej. Słowem: z seksu zrodziło się uczucie, a nie odwrotnie (mam zdecydowanie za dużo znajomych yaoi-fanek spragnionych "scenek"). Przynajmniej na tym forum nie bombarduje się mnie spekulacjami na temat ich ulubionej pozy. Trudno przyjąć do świadomości, że uczucie wcale nie musi kończyć się w łóżku. Chociaż dodałoby to historii nieco pikanterii wink2.gif.
Może Grindelwald nie był przebrzydłym seme, a niewinny Dumbledore zapałał doń cichym uczuciem? A może nie zdążyli się bardziej zbliżyć? Nieważne. Ważne, że Dumbledore nie związał się z nikim innym. Żadna kobieta ani mężczyzna nie rozumiałby go tak jak Grindelwald.


A to zwracam honor wink2.gif
Do niczego nie mogło między nimi dojść, ponieważ jak sama autorka napisała, Grindelwald nie odwzajemniał jego uczuć, więc raczej siłą go nie wziął biggrin.gif


QUOTE
A jak chcecie omawiać nieistniejące problemy natury semantycznej, dział Talk Show zaprasza.

Ja podziękuję. Jakoś nie czuję się kompetentna, by zająć jakąkolwiek pozycję w tej rozmowie, której zaczątek już tutaj zaprezentowali nam Katon i Ginnusia wink2.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 24.10.2007 12:13
Post #257 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ja mogę tylko powtórzyć za Kurtem Cobainem, który w piosence "All Apologise" śpiewa:

"What else can I say,
Dumbledore is gay"

All Apologies, ekspercie od Nirvany laugh.gif //jes

Im szybciej zorientujecie się, że nigdy nie czytam tego co napisałem po napisaniu, tym lepiej =D

Ten post był edytowany przez Katon: 25.10.2007 12:10
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 24.10.2007 15:05
Post #258 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



Zwłaszcza z tym Dumbledorem xD


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 24.10.2007 20:15
Post #259 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Na Mugglenecie pojawił się bardzo ciekawy artykuł związany z ostatnimi rewelacjami na temat Dumbledore'a. Całość jest naprawdę całkiem ciekawa, ale moim ulubionym fragmentem pozostaje ten poniżej cheess.gif:
QUOTE(Mugglenet)
And the truth is… yes, the Bible clearly states that homosexuality is a disgusting thing in the eyes of God. It says this in the book of Leviticus, the chapter in which the laws passed from God to Moses are listed. This would appear to be pretty damning evidence at first sight, until you consider that the following laws are also specified:

    * The punishment for adultery is death.
    * Anyone consulting a medium is to be stoned to death.
    * Anyone so much as lighting a fire in their house on the Sabbath is to be put to death.
    * It is forbidden to cut your hair, or to wear clothing made out of more than one fabric.
    * It is, however, perfectly acceptable to sell your children into slavery should you choose to do so.

So anybody who cites the Bible as the reason to denounce homosexuality, but who has ever had a haircut or worn a polyester and cotton shirt, actually has a moral obligation to have themselves stoned to death at the earliest opportunity.


Ten post był edytowany przez owczarnia: 24.10.2007 20:16


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 24.10.2007 20:21
Post #260 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Umarłem biggrin.gif

Muszę przeczytać całość.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 25.10.2007 12:06
Post #261 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Taka tam klasyczna demagogia wynikająca z totalnej ignorancji biblijnej współczensych. No ale fakt, dość zabawna.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 29.10.2007 18:30
Post #262 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Jedna z nauczycielek angielskiego w mojej szkole przeczytała ostatnio VII tom. Jakoś tak miło pomyśleć, że nie jest się jedynym w okolicy, kto zadał sobie trud czytania w oryginale smile.gif No i zupełnie inaczej się patrzy na takiego nauczyciela - jak na człowieka, nie na belfra.

Bierze mnie straszna ochota na poczytanie DH, a pożyczyłem Avadzie, który i tak go nie czyta. :/

No i chciałbym napisać - albo przeczytać - fanfika osadzonego w czasie tych dziewiętnastu lat przed epilogiem. Coś tak naiwnie harlequinowatego jak "Zgubiona droga, czyli chłopaki nie płaczą" przeczytane dawno temu chyba na tym forum.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 30.10.2007 00:47
Post #263 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Pamiętam, jak parę osób się straaasznie dziwiło (żeby nie powiedzieć: pukało palcem w czoło) kiedy napisałam, że Cuaron widział Lupina jako geja dementi.gif:
QUOTE(Veritaserum)
Actor David Thewlis (Remus Lupin), was in Toronto this week, where he promoted his new book entitled The Late Hector Kipling at the International Festival of Authors. In a video interview, he spoke about Dumbledore being outed, and how he and Harry Potter and the Prisoner of Azkaban director Alfonso Cuaron thought Remus was the character who was actually gay.

    O.K. but what about the revelation that Albus Dumbledore is gay? Thewlis concedes that threw him for a loop, but not for the reasons you might think. "The funny thing when Alfonso Cuaron directed "The Prisoner of Azkaban, the first film that I appear in, he had the idea that Lupin was gay and he described my character like a 'gay junkie'. And of course Lupin turns out not to be gay because he marries Tonks and has children."


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 25.11.2007 15:26
Post #264 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Ach, przykrywka,przykrywka - jak powie fangirl!

A ja myślałam, że Cuaron sugeruje, że Lupin się w Lily kochał! Cóż, mamy teraz odpowiedź na nurtujące niektórych pytanie, dlaczego Lupin zachowywał się jak pedofil? Ja tego tak nie widziałam. Co innego gdy mowa o faunie z Narnii, ale nie offtopujmy ;).



--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ginnusia
post 25.11.2007 17:49
Post #265 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 464
Dołączył: 18.07.2007




Kiedy oglądałam "Narnię" z przyjaciółką, ona twierdziła, że tego filmu nie mozna pokazywać dzieciom, bo zrozumieją, że można iść z obcym panem, którym mówi miłe rzeczy, do jego domu i jeść to, czym częstuje.
Czasy może są chore, ale coś w tym było.
Natomiast pedofilii u Lupina nie zauważyłam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 26.11.2007 02:48
Post #266 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Cuaron chciał być politpoprawny ponad normę. I wyszedł wujek ciepła rączka.

Ale Jestie ma rację, coś się w ludziach podziało. Kiedy C.S. Lewis pisał scenę z Tumnusem nie przychodziłoy nikomu do głowy takie skojarzenia. Mili panowie byli mili dla dziewczynek, bo byli mili.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 26.11.2007 11:17
Post #267 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Oczywiście. Niedobrze jest wychowywać dzieci w nieświadomości zagrożeń, ale obawiam się, że wychowywanie ich na paranoików to też nie najlepszy pomysł.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 26.11.2007 14:36
Post #268 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Co gorsza, dzieci mogą wziąć za molestowanie nawet wzięcie na kolana. Albo lepiej, dorośli, którzy wmówią dziecku, że tak było. Chore.

Ja Lupina w III filmie bardzo lubię i bronię go przy każdej okazji! Ale co ja zrobię, że mi się kojarzy, jak Narnię oglądam XD. Nie boję się o cnotę małej Lucy, o nie. Ale Mr Tumnus jest tu taki... zniewieściały. Materiał na dowcipy gotowy. I tak go lubię.

Wróćmy do Pottera.


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 26.11.2007 15:46
Post #269 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(Katon @ 26.11.2007 01:48)
Cuaron chciał być politpoprawny ponad normę. I wyszedł wujek ciepła rączka.
*


O Cuaronie można powiedzieć akurat wszystko, oprócz tego, że chciał być politpoprawny.

Obejrzyj sobie jego "I twoją matkę też", to zrozumiesz o czym mówię. Z równym powodzeniem mógłbyś o to samo oskarżać Almodovara.

On się raczej biedak hamować musiał cheess.gif.

Ten post był edytowany przez owczarnia: 26.11.2007 15:49


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
QbaNowy
post 26.11.2007 16:05
Post #270 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 458
Dołączył: 15.10.2007
Skąd: Ci to przyszło do głowy???

Płeć: Mężczyzna



a co do (chyba juz ostatecznej??) polskiej nazwy 7 czesci HP jestem zawiedziony...
ten tytul kompletnie nie pasuje do tresci!!! insygnia śmierci to kosa, czarny stroj... bo insygnia to sa przedmioty, ktore kojaza nam sie z czyms a mi jakos peleryna niewidka sie ze smiercia nie kojazy...
dary by byly najlepsze ale z braku laku wybralbym relikwie.
relikwia to jest jakas pamiatka, nie zawsze "pozostalosci" po ciele, ja na przyklad posiadam rozaniec od Jana Pawła II i mam nadzieje ze juz wkrotce stanie sie on relikwia poniewaz JPII bedzie swietym...
i wlasnie smierc zostawila po sobie takie "pamiatki" i dlatego tytul powinien brzmiec "Harry Potter i Relikwie Śmierci" smile.gif


--------------------
user posted imageuser posted image

"Zbyt proste byłoby robić sobie doświadczenia na ubogich,wykorzystać ich dla własnego duchowego
wzbogacenia, a potem odejść; chodzi o to, by pozostać razem z nimi."

Jean Vanier o osobach niepełnosprawnych...

And I don't know where to look
My words just break and melt
Please just save me from this darkness

Zawsze byłem raczej sam...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 26.11.2007 16:47
Post #271 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Polkowski wytłumaczył, że hallowsy dawały władzę nad śmiercią, a że insygnia się z władzą kojarzą, to ostatecznie wybrano ten tytuł. Tłumaczenie dość logiczne, jak dla mnie.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 26.11.2007 16:55
Post #272 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Mnie się nie kojarzą z władzą, tylko tak jak Qbie. Ale to raczej kwestia błędnego rozumienia słowa.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 26.11.2007 18:17
Post #273 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Zdecydowanie.

insygnium «oznaka godności, władzy, stanu lub urzędu»
insygnia królewskie «korona, berło, jabłko i miecz»
insygnia papieskie «tiara i dwa skrzyżowane klucze»



Przypuszczam, że słowo, o którym myślicie, to atrybut.

atrybut
1. «cecha jakiejś rzeczy, osoby lub zjawiska wyróżniająca je spośród innych»
2. «przedmiot o charakterze symbolicznym, ściśle związany z życiem lub działalnością jakiejś postaci»


Ten post był edytowany przez owczarnia: 26.11.2007 18:19


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 26.11.2007 18:38
Post #274 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Z przytoczonych przez Ciebie definicji nie wynika jakaś zasadnicza różnica między tymi słowami. Insygnia królewskie - korona, berło, jabłko i miecz - to przecież «przedmioty o charakterze symbolicznym, ściśle związany z życiem lub działalnością jakiejś postaci», w tym wypadku króla.

Ale nie kłócę się, uznaję Twoją rację. Tak mi się tylko skojarzyło.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 26.11.2007 18:49
Post #275 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Może trzeba było postawić na "Pamiątki Śmierci"? Może znaczenie nie jest dosłowne, ale równie wieloznaczne. Nieważne. Deathly Hallows rządzą. A inteligenty czytelnik sam wyłapie znaczenia ukryte pod "Insygniami".


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

13 Strony « < 9 10 11 12 13 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 03.05.2024 02:01