Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Prawa Pottera

Co sądzicie o tym opowiadaniu?
 
Dobre - zostawić [ 2 ] ** [33.33%]
Gniot - wyrzucić [ 4 ] ** [66.67%]
Zakazane - zgłoś do moderatora [ 0 ] ** [0.00%]
Suma głosów: 6
Goście nie mogą głosować 
franki
post 07.09.2007 00:08
Post #1 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 11
Dołączył: 25.07.2007

Płeć: Mężczyzna



Tłumaczenie Potter Law z forum Dark Lord Potter. Prawa te opisują czego nie powinien robić żaden autor, bądź autorka, który/a zamierza pisać opowiadanie w świecie Harry'ego Potter'a.
Usunąłem część zasad, które są za bardzo osadzone w angielskim fantomie.
Tutaj można znaleźć oryginał. Życzę przyjemnej lektury.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawa Potter’a
Stworzone i przechowywane przez Święty Zakon Dark Lord Potter

I. Harry Potter. To wszystko. Jeżeli tego nie rozumiesz, jesteś beznadziejnie głupi. Opuść fandom. I jeżeli dalej nie zdajesz sobie z tego sprawy – HARRY POTTER JEST WSZYSTKIM W TYM FANDOMIE! Traktuj go dobrze (poprzez znęcanie się nad nim). Spraw by błyszczał (wsadzając go w najgorsze, najciemniejsze i najniebezpieczniejsze sytuacje jakie możesz wymyślić). Niech Harry Potter, będzie o Harry’m Potterze.

II. Jeżeli Potterowie kierowaliby się w swoich preferencjach miłosnych kolorem skóry – nienawidzilibyście ich. Tak samo jest z kolorem włosów. Potterowie nie mieli trendu na związki z rudzielcami. No, chyba, że jesteś szmirowatym autorem/autorką.

III. Fleur Delacour to jedyna seksowna laska w uniwersum Harry’ego Potter’a.
Klaryfikacja numer jeden: Tonks też jest seksowna.

IV. Jeżeli sądzisz, że masz ciekawy i oryginalny pomysł na opowiadanie, zawróć i pomedytuj.

V. Różdżka to narzędzie będące wstanie zasiać chaos lub przywrócić porządek w jakiejkolwiek sytuacji. Jest to potężna broń – osobisty znak każdego czarodzieja i każdej czarownicy. Postaraj się by Ollivander (albo jakikolwiek inny wytwórca różdżek) spędził więcej niż pięć minut nad konstruowaniem specjalnie modelowanej różdżki dla głównego bohatera.

VI. Niechaj będzie wiadomo że przy pomocy magii można uczynić niemal wszystko. POZA, SPRAWIENIEM BY HARRY POTTER (albo jakikolwiek inny męski bohater) ZASZEDŁ W CIĄŻĘ! To wymaga umysłu bardziej spartolonego, zwichrowanego i skretyniałego niż umysł osoby o nicku Demon God of Chaos.
Klaryfikacja na temat homoseksualistów: Geje są dozwoleni, tylko wtedy kiedy są drugorzędnymi bohaterami i nigdy nie nazywają się Harry Potter, który nigdy nie wykazywał tendencji homoseksualnych.
Klaryfikacja numer dwa: Próba obchodzenia tego zakazu poprzez zmianę głównego bohatera w dziewczynę przy pomocy eliksiru wieloskokowego, jest surowo zabroniona. Główny bohater ma penisa i jedyny otwór w którego go będzie wkładał to wagina dziewczyny. Wspomniana wcześniej dziewczyna, nie może być być Draconem Malfoy’em pod wpływem eliksiru wieloskokowego, który jest ciekaw jak druga płeć sobie żyje.

VII. Ani Syriusz, ani Potterowie nie napisali do Harry’ego listu, który ma on otrzymać w dniu swoich szesnastych urodzin, i który ma ujawnić mu potrzebne w danej chwili informacje. Coś takiego wymagałoby niebywałych zdolności proroczych.

VIII. Co raz przeszło przez Zasłonę, zostaję po drugiej stronie.

IX. Nikty nigdy nie uprawiał, ani nie będzie uprawiał seksu z Severusem Snape’em.

X. Ron Weasley nie jest dowódcą armii, ani strategiem w sztabie generalnym. Jest on dobrym szachistą, bez jakichkolwiek innych zdolności.

XI. Jeżeli Harry Potter będzie używał czegoś innego do zabijania ludzi - broń palna, miecze, miecze świetlne, zastawa stołowa, czy taktyczne głowice termojądrowe „pożyczone” z byłych sowieckich baz – będą one traktowane jako instrumenty, które służą Harry’emu by zadawać śmierć, ból i siać zniszczenie wśród jego wrogów.

XII. OGIEŃ ZAWSZE CZYNI RZECZY LEPSZYMI.

XIII. Lily Potter nie cierpiała na syndrom Downa. Była w pełni świadoma i zdawała sobie sprawę, że Severus Snape jest w istocie obrzydliwym facetem i dlatego nie nadawał się na materiał do seksu. Lily Potter była także w minimum 80% wierna James’owi Potter’owi.

XIV. Zaklęcia Niewybaczalne, są niewybaczalne tylko wtedy gdy używa się ich na drugim człowieku. Nie jest sprzeczne z prawem używanie ich na zwierzętach i Malfoy’ach. Sprawdziłem Wikipedię w tej sprawię. Chociaż muszę się przyznać, że lekko zmieniłem dany artykuł przed sprawdzeniem.

XV. Hermiona nie kocha Rona – jest on jedynym chłopakiem, poza Harry’m z którym rozmawia. Luna także nie kocha Rona – on po prostu lubi mącić mu w głowie. Nikt nigdy nie kochał Rona. Nawet jego matka, jest nim średnio zainteresowana. Do tego woli Harry’ego – bądź, co bądź Harry zawsze dostawał sweter w lepszym kolorze.

poprawiłam pisownię tytułu
//hazel


Ten post był edytowany przez hazel: 07.09.2007 00:20


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 08.09.2007 19:15
Post #2 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



W życiu nie widziałem bardziej idiotycznych zasad.

Zasady V, XI i XII są kompletnie niezrozumiałe.

Zasady III, X i XV są uwłaczające dla postaci, które opisują.

Zasady I, VI, VII, VIII, IX i XV to bezsensowne ograniczenia swobody fabularnej. To, że pomysł Pottera w ciąży jest idiotyczny, nie wyklucza możliwości użycia go w parodii. A naprawdę dobry autor i z tego zrobi genialnego ficka.

Tylko zasady II, IV i w jakimś stopniu VIII mają sens.

A tłumaczenie średnie, zła pisownia imienia Harry'ego w pierwszej zasadzie i sporo naleciałości z angielskiego.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katarn90
post 08.09.2007 19:35
Post #3 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 826
Dołączył: 13.07.2005

Płeć: Mężczyzna



a mi się nawet spodobało tongue.gif specyficzne poczucie humoru, nie każdy pojmie tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 08.09.2007 20:07
Post #4 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Och, nie odmawiam temu poczucia humoru. Ale wg autorki tłumaczenia te zasady są na poważnie, a to już ponad moje siły.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 08.09.2007 20:35
Post #5 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



eee mi to przypomina po prostu jakieś zasady obowiązujące na jakimś forum fanfikowym, co jest na owym forum tolerowane, a co nie. nie wiem, na ile można to uznać za tekst nadający się do FF...


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katarn90
post 08.09.2007 21:10
Post #6 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 826
Dołączył: 13.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(PrZeMeK Z. @ 08.09.2007 22:07)
Och, nie odmawiam temu poczucia humoru. Ale wg autorki tłumaczenia te zasady są na poważnie, a to już ponad moje siły.
*



jeśli tak myślisz to coś jest z tobą nie tak czarodziej.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 08.09.2007 21:21
Post #7 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Jak miło wiedzieć, że coś jest ze mną nie tak.
QUOTE
Prawa te opisują czego nie powinien robić żaden autor, bądź autorka, który/a zamierza pisać opowiadanie w świecie Harry'ego Potter'a.

Dla mnie brzmi dość poważnie, jak i reszta wypowiedzi tłumaczki. A bez kontekstu trudno się domyślić, czy tekst miał być na poważnie (w sensie: naprawdę gdzieś takie zasady obowiązują).


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 08.09.2007 21:36
Post #8 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



Podobało mi się cheess.gif I zgadzam się z Katarnem90 - specyficzne poczucie humoru. Ale to mnie akurat przypadło.

I raczej nie było pisane na poważnie


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 08.09.2007 21:40
Post #9 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Poszczególne punkty są zabawne i uśmiechałem się, gdy je czytałem. Ale jeśli to są drwiny z najczęstszych wątków w zagranicznych fanfikach, to mnie to przeraża. Poza tym nie zmienia to faktu, że
QUOTE
Zasady V, XI i XII są kompletnie niezrozumiałe.


Dobra, nie chce mi się kontynuować tematu.

Ten post był edytowany przez PrZeMeK Z.: 08.09.2007 21:40


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Skierka
post 08.09.2007 22:41
Post #10 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 17.08.2007




Mi też się podoba biggrin.gif.

A Harry w ciąży… No cóż… Mogłoby być interesujące biggrin.gif.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 09.09.2007 02:05
Post #11 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Nie, nie, NIE, nie moge sie zgodzic na j na poczatku xP No. I czekam na to story.


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 09.09.2007 15:34
Post #12 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Niektóre naprawdę śmieszne. Niektóre nie, więc całość nie równa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
solve
post 09.09.2007 18:12
Post #13 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 67
Dołączył: 30.11.2006
Skąd: from middle of nowhere

Płeć: Mężczyzna



Ani to śmieszne, ani poważne.
Bardziej mdłe jakieś, bezsensowne huh.gif


--------------------

"...Widzisz to, czego nie ma, a nie widzisz tego, co jest..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 02.05.2024 01:53