Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

63 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Film Numer Pięć, Znaczy Się Hpizf, Uwaga, prawdopodobnie SPOJLERY.

owczarnia
post 24.07.2006 14:09
Post #1 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Poniższe informacje pochodzą z IMDb i nie zostały (oraz prawdopodobnie do samej premiery nie zostaną) potwierdzone przez Warner Bros. Jednakowoż osoba, która je zamieściła jest ponoć wysoce wiarygodna i twierdzi ona, ta osoba, że jest to streszczenie/wyciąg ze scenariusza. Samo info, jak się przekonacie, brzmi rzeczywiście bardzo prawdopodobnie. Sprzedaję jak kupiłam, tłumaczyłam jak leciało, czasem tylko nieco poprawiając wyjątkowo już karkołomne stylistycznie konstrukcje.

Tak więc.

W "Harrym Potterze i Zakonie Feniksa" nie ujrzymy:
- quidditcha
- Zgredka
- Rity Skeeter
- Żonglera

*

1. Napisy początkowe pojawiają się na tle białego pokoju pełnego drzwi, korytarzem prowadzącym do ostatnich drzwi biegnie człowiek, Harry budzi się na placu zabaw widzianym już w "Więźniu Azkabanu" - siedzi na huśtawce, w ręku trzyma Proroka Codziennego.

2. Widzi Dudleya żegnającego się ze swoimi kumplami i idzie za nim, pojawiają się dementorzy.

3. Harry walczy z nimi, następnie pani Figg odprowadza jego i nieprzytomnego Dudleya do domu. Po drodze opowiada co się dzieje w magicznym świecie i wspomina o lekceważeniu sytuacji ze strony Ministerstwa.

4. Harry idzie do domu i opowiada Dursleyom o całym zdarzeniu. Przez okno wlatuje kilka sów, w tym wyjec.

5. Dursleyowie zabierają Dudleya do szpitala, Harry wchodzi do salonu i widzi zebranych tam czarodziejów (Moody, Lupin, Tonks, Shaklebot oraz Arthur Weasley). Lupin i Arthur przedstawiają nowe postacie.

6. Czarodzieje wydają się śpieszyć, Tonks biegnie na górę po rzeczy Harry'ego, wszyscy wychodzą na zewnątrz z miotłami, a następnie lecą jakby uciekając przed pościgiem, do Londynu i przez miasto. Lądują w ciemnym i raczej strasznym zaułku, znikąd pojawia się numer 12, Harry wchodzi dzięki notatce od Dumbledore'a.

7. Harry widzi (zwiedza?) stary, budzący grozę dom, widzi Stworka patrzącego na niego i znikającego.

8. Nagle portret kobiety zaczyna wrzeszczeć, pojawia się Syriusz Black, ucisza obraz, a następnie bardzo ciepło wita się z Harrym.

9. Harry i Syriusz idą do kuchni, gdzie są już wszyscy. Harry dowiaduje się wszystkiego, co potrzebuje wiedzieć.

10. Harry idzie do swojego pokoju razem z Ronem, Hermioną i Ginny. Tam dyskutują o członkach Zakonu oraz czym też może być ta tajemnicza broń.

11. Następnego ranka Harry budzi się i schodzi na dół do jadalni, gdzie widzi wszystkich sprzątających i wyrzucających różne rzeczy. Harry podchodzi do Syriusza i omówione zostaje drzewo genealogiczne Blacków. Pokazana jest również zdradzieckość Stworka.

12. Harry udaje się do Ministerstwa Magii z Arthurem, staje przed sądem, Dumbledore go broni. Percy, Knot, Amelia Bones, Umbridge, cały Wizengamot - wszyscy tam są.

13. Harry idzie do pokoju Hardodzioba, żeby porozmawiać z Syriuszem. Poruszająca, osobista rozmowa o Hogwarcie, rodzicach Harry'ego i przyszłości.

14. Harry wraca do Hogwartu, w pociągu poznaje Lunę.

15. Harry po raz pierwszy widzi Testrale, nikt prócz Luny mu nie wierzy.

16. Przemowa Dumbledore'a. Brak Hagrida przy stole dla nauczycieli, Umbridge przerywa, straszy uczniów konsekwencjami łamania jej zasad i dekretów, wprowadza zakaz na wszystkie kluby, w tym quidditcha.

17. Pierwsza lekcja z Umbridge, Harry traci panowanie nad sobą i dostaje szlaban.

18. Harry rozmawia z Deanem, Nevillem, Seamusem i Ronem na temat tego, co wyczynia Umbridge. Seamus i Harry kłócą się. Harry idzie spać wściekły.

19. Harry ma wizję, idzie do Dumbledore'a, który przekonuje go aby zaczął brać lekcje Oklumencji ze Snape'em po Świętach.

20. Harry idzie na swój koszmarny szlaban do Umbridge.

21. Harry, Hermiona i Ron zaczynają w tajemnicy planować GD.

22. Harry idzie do kominka w Pokoju Wspólnym Gryffindoru, gdzie za pomocą proszku Fiuu rozmawia z Syriuszem i Lupinem na temat pomysłu z GD. Stworek zostaje również pokazany w tej scenie. Syriusz i Lupin mówią Harry'emu o Pokoju Życzeń.

23. Hogsmeade. Harry wygłasza, ku ogólnemu aplauzowi, swoją mowę, Hermiona rozdaje monety mające powiadomić wszystkich o kolejnym spotkaniu. Jest tam też Cho i Aberforth, wszyscy. Pokazana jest scena z przelatującą na tle zmieniającej się pogody Hedwigą i odbywają się pierwsze zajęcia GD.

24. Harry'emu śni się atak na Arthura Weasleya i wszyscy udają się wprost do szpitala, przez świstoklik, z biura Dumbledore'a.

25. Dowiadują się, że z Arthurem wszystko w porządku i postanawiają zostać na ferie świąteczne w Londynie.

26. Harry i Weasleyowie jadą do Grimmauld Place, pojawia się Snape aby powiedzieć Harry'emu o lekcjach Oklumencji, wywiązuje się kłótnia pomiędzy nim (Snape'em) i Syriuszem.

27. Podczas kolejnej wizyty u Arthura w szpitalu, trio plus Ginny wpadają na Lockharta, który zabiera ich do swojego pokoju, gdzie widzą Nevilla i poznają jego historię.

28. Po krótkiej rozmowie Syriuszem i otrzymaniu zapakowanego (i nieotwartego) lusterka, Harry wraca do Hogwartu.

29. Drugie spotkanie GD. Na koniec lekcji Harry całuje się z Cho.

30. Profesor Trelawney zostaje zwolniona, jej posadę otrzymuje Firenzo dzięki pomocy Dumbledore'a. Umbridge się wścieka.

31. Harry idzie na pierwszą lekcję ze Snape'em.

32. GD zostaje nakryte przez Umbridge i jej pomagierów. Harry zostaje złapany i zaprowadzony do gabinetu Dumbledore'a, Dumbledore ucieka, mówi Harry'emu aby ten ćwiczył oklumencję.

33. Krótka scena w bibliotece, trio rozmawia o lekcjach.

34. Harry idzie do gabinetu Snape'a na drugą lekcję, po jego wyjściu widzi Myślodsiewnię, odwiedza wspomnienie. Snape wraca, dostaje szału i przestaje udzielać Harry'emu lekcji.

35. Harry rozmawia z Syriuszem o swoim ojcu, ale w momencie, w którym Umbridge już miała go nakryć, Fred i George odwracają jej uwagę, a następnie wśród wiwatów opuszczają Hogwart.

36. Pokazana jest szkoła w kompletnym chaosie, bez Dumbledore'a. Kilka zabawnych scen z Flitwickiem, między innymi.

37. Harry idzie na swoją pierwszą randkę z Cho, ale w połowie ich spotkania widzi Hagrida wchodzącego do swojej chatki. Mówi Cho, że chce iść go odwiedzić, Cho jest zła i zrywają ze sobą.

38. Harry widzi Rona i Hermionę także idących w stronę chatki Hagrida, wchodzą.

39. Hagrid opowiada im o swojej wyprawie (retrospekcja).

40. Hagrid zabiera całą trójkę do Graupa, natykają się na centaury, które są wściekłe z powodu zdrady Firenza.

41. Harry zasypia na Zaklęciach i widzi we śnie torturowanego Syriusza.

42. Harry próbuje odnaleźć kogoś z Zakonu, ale nie może. Idzie do kominka aby porozmawiać z Syriuszem, ale zastaje tylko Stworka, który mówi mu, że w domu nikogo nie ma.

43. Umbridge nakrywa Harry'ego i jego przyjaciół, grozi im. Ci wymyślają podstęp, zabierają Umbridge do lasu. W między czasie wchodzi Snape i ignoruje próby przekazania mu komunikatu o Syriuszu przez Harry'ego.

44. Umbridge widzi Hagrida i nakazuje swoim pomocnikom aresztować go. Pojawia się McGonagall i również zostaje zaatakowana.

45. Umbridge próbuje zastraszyć całą grupę, ale zjawiają się centaury i Graup.

46. Przyjaciele lecą na testralach do Ministerstwa na ratunek Syriuszowi.

47. Na miejscu wszystko jest ciche i opustoszałe. Biegną do Departamentu Tajemnic i tam zaczyna się akcja. Pojawiają się Śmierciożercy, Ron zostaje zaatakowany przez mózgi, Hermiona oszołomiona...

48. Pojawiają się członkowie Zakonu Feniksa, rozpoczyna się magiczna walka. Rozbija się przepowiednia.

49. Pojawia się Dumbledore i włącza się do walki.

50. Ginie Syriusz sad.gif. Wszystko cichnie, słychać tylko smutną muzykę.

51. Harry biegnie za Bellatriks aby ją zabić, pojawia się Voldemort.

52. Pojawia się Dumbledore, dwaj najwięksi czarodzieje wszechczasów pojedynkują się.

53. Knot wraz z kilkoma innymi czarodziejami widzą Voldemorta tuż przed tym jak ten znika.

54. Dumbledore i Harry wracają do Hogwartu, Dumbledore wyjaśnia wszystko Harry'emu.

55. Harry opuszcza jego gabinet pogrążony w głębokiej depresji, biegnie do Nicka aby porozmawiać z nim o śmierci.

56. Harry idzie do Hagrida, rozmawiają o przyszłości, później Harry idzie nad jezioro z Hedwigą. Na sekudnę pojawia się odbicie psa, następnie ekran robi się czarny...

57. Napisy końcowe - tym razem na tle drzewa genealogicznego Blacków.

58. Po napisach scena w pociągu z Hogwartu: Malfoy podchodzi do Harry'ego razem ze swoimi gorylami i zaczyna mu grozić (za wsadzenie do więdzienia jego ojca). Pojawiają się członkowie GD i robią z Malfoya miazgę zaklęciami. Harry patrzy na nich i wie, że nie jest sam.
Więcej informacji na stronie: http://online.freeware.info.pl

Ten post był edytowany przez vampirka: 06.10.2016 14:06


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 24.07.2006 14:29
Post #2 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Cóż, wygląda to dość wiarygodnie. Skróty w fabule wydają się bardziej..zrozumiałe niż w CO. Tylko dlaczego Harry tak wcześnie dowiaduje się o Oklumencji?

Jeżeli scenariusz naprawdę tak teraz wygląda (doniesienia z IV filmu okazały się raczej chybione), zapewne niejedno się zmieni. Często pierwotny plan znacznie odbiega od ostatecznego efektu.

Szkoda, że nie ma Dobby'ego. Ale gdyby jeszcze jego mieli robić komputerowo, film ukazałby się za 2 lata, a nie za rok.

Mam nadzieję, że odtwórca roli Dumbledore'a nie będzie już tak...porywczy jak w ostatniej części.


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ronald
post 24.07.2006 14:33
Post #3 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 815
Dołączył: 26.08.2005
Skąd: stolec:/

Płeć: Mężczyzna



JA ICH CHYBA PODAM DO SĄDU O ZNIESŁAWIENIE!!!!!!!!!!!!!! Nie będzie quidditcha, Rona na miotle, Zgredka mad.gif Okrajają tą ksiazkę strasznie. No ale muszą dry.gif Zgadzam sie, ze ogólny zarys jka na chwilę obecną zapowiada sie obiecująco. Ciekawe tylko, czy gotowy produkt, będzie wierny projektowi.

Ten post był edytowany przez Ronald: 24.07.2006 14:36


--------------------
- A mugole...nie widzą nas?
- Mugole? Oni nie potrafią patrzeć...
- Nie, ale jak ich pokujesz widelcem to ich boli. Hahaha!


"Dopóki człowiek się śmieje, nie przegrał" Adrew Vachss
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 24.07.2006 14:33
Post #4 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



A które doniesienia z czwartego filmu okazały się chybione?... Te, co ja czytałam, jak najbardziej się potwierdziły wink2.gif.

Btw, jeśli to są rzeczywiście wiarygodne informacje, to nie ma mowy o pierwotnym planie. To byłby plan ostateczny i wiążący, jakiekolwiek zmiany jeśli już, to drobne. Film kręcony jest już od sześciu miesięcy, na jesieni ma pokazać się pierwszy trailer.

Ale jak de facto będzie - oczywiście zobaczymy dopiero za rok smile.gif.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hito
post 24.07.2006 14:38
Post #5 

Magik


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 751
Dołączył: 11.10.2005
Skąd: Częstochowa/Wrocław

Płeć: Mężczyzna



Jak pisałem, że nie będzie Rity, to nikt mi nie wierzył sad.gif
Nie przeczytałem całego scenariusza, a już kilka punktów (i brak innych) mnie zdenerwowało. Czarno widzę.


--------------------
Mój nowy fic

One in Fire Two in Blood
Three in Storm Four in Flood
Five in Anger Six in Hate
Seven Fear Evil Eight
Nine in Sorrow Ten in Pain
Eleven Death Twelve Life Again
Thirteen Steps to the Dark Man’s Door
Won’t be turning back no more
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 24.07.2006 14:40
Post #6 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



Myślałam, że będzie gorzej. W sumie wszystkie główne wątki zostały zachowane, zmiany nie są wielkie i nawet do zniesienia.

@Ronald
A ja się cieszę, bo sekwencje z quidditchem mnie niezmiernie nudziły.


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 24.07.2006 14:42
Post #7 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Jeśli chodzi o quidditch, to tu popieram Ronalda - Weasley is our king usłyszane przez Harry'ego i Hermionę wychodzących z lasu jako pieśń zwycięstwa było chyba jednym z najlepszych momentów w książce...


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 24.07.2006 14:53
Post #8 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Racja, lubię Quidditch, ale już dość będzie fajerwerków bez dodatkowych wątków. W czwartym filmie mieliśmy wystarczająco dużo tego sportu.

Owczarnia, chodzi głównie o to, że nie miało być np. Balu Bożonarodzeniowego,a potem było go aż za dużo. miał myć W.E.S.Z..... chociaż może był potem? E, tylko raz oglądałam IV część.

Szkoda, że nie będzie Rity, prawda. Ale rozdrabnianie się na kolejne wątki zabije film. Mam przynajmniej nadzieję, że ten będzie dłuższy od poprzedniego. I niech dadzą temu jakiś kręgosłup, coś co będzie się powtarzało jak w trójce. Tam był wątek czasu, ruchome obrazy, Dementorzy, Wierzba & ptaszek, kurczone głowy Cały czas gdzieś się przez film przewijały. Takie rzeczy tworzą klimat filmu. W CO tylko scena nauki tańca była jako-tako oryginalna. Teraz powinni wykorzystać sny o korytarzu (biały!??), Snape'a powinni więcej dać, jakieś światła przypominające Myśloodsiewnię tańczące na ścianiach, itd. Ważne rzeczy, ale żeby się przewijały przez film.

No i muzyka. Williams był świetny, jego następca - nie.

Ciekawe czy pokażą zamknięty złoty medalion, na który się natknięto podczas sprzątania GP. Jeżeli tak, będzie to znak, że rzeczywiście pani Rowling może chcieć go wykorzystać w VII części. Wiecie, R.A.B, Horcruxy i te sprawy.

Ten post był edytowany przez Pszczola: 24.07.2006 14:57


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 24.07.2006 15:04
Post #9 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Biały pokój też mnie nurtuje, jeśli mam być szczera. Może się ktoś przejęzyczył cheess.gif?...

Quidditcha szkoda, ale faktycznie, może w końcu zejdą z tych efektów specjalnych trochę. Smoka na zastępstwo chwalić Boga tu nie ma, więc jest szansa cheess.gif. Chyba, że uprą się przy maksymalnej widowiskowości walki w Ministerstwie (oby nie).

Btw, miało nie być Balu? I W.E.S.Z. miała być?... Eeee, coś jakieś dziwne źródła masz, Pszczoła wink2.gif. W.S.Z.Y. od pierwszych przecieków wiedziałam, że nie będzie, a o balu to się tak rozpisywali, że hej...



--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 24.07.2006 15:12
Post #10 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



A ja też czytałam gdzieś, przed premiera czwórki, że balu nie będzie. Nie pamiętam niestety gdzie, ale jestem pewna, że tak było.


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 24.07.2006 15:24
Post #11 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Oj tam, bo Wy w złych miejscach czytacie wink2.gif. Sensowne info mają tylko duże portale HP, i to zagraniczne w dodatku. Jeśli znajdziecie coś na MuggleNecie, Leaky Cauldronie, HPANie albo Snitch Seekerze - możecie być pewni wiarygodności tych informacji. Jeśli coś jest póki co jedynie plotką, na pewno to zaznaczą. Info z IMDb odnośnie scenariusza zamieszczone tutaj mam akurat od redaktorki naczelnej newsów na SnitchSeekerze, która je dostała i sprawdziła źródło.

Ten post był edytowany przez owczarnia: 24.07.2006 15:25


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 24.07.2006 15:30
Post #12 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Przeczytałam to najpierw na hp.org.pl, a potem na Veritaserum albo LC, skąd informacja była wzięta. Pochodziła od dzieciaka jakiegoś współscenarzysty ponoć.

Ten post był edytowany przez Pszczola: 24.07.2006 15:31


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 24.07.2006 15:44
Post #13 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Ee, ale chyba podali, że to ściema może być? No i dementi (nomen omen cheess.gif) się musiało jakieś pojawić... Z czystej ciekawości: pamiętasz, kiedy to mniej więcej było? W jakim miesiącu chociaż. To przejrzę archiwa. Poczułam się zainteresowana, bo TLC, Veritaserum i resztę trzepię codziennie, wszystko o czwartym filmie takoż śledziłam od samego początku. I nic sobie o tym co mówisz nie przypominam... Tu nawet prowadziłam taki mini serwisik informacyjny na temat HPiCO, pierwsze info jak widzę wklejałam w lutym 2005. I już pisałam, że Zgredka i Mrużki nie będzie, będzie za to mocno dekoracyjny Bal Bożonarodzeniowy. O braku W.S.Z.Y. też widzę informację, 01 marca 2005 podana.

Edit: póki co, dogrzebałam się tego. Wywiad z Bonnie Wright (Ginny Weasley) z 21 listopada 2004r. Mowa w nim o scenie tańca z Balu, czyli wiadomo już było, że będzie.

Ten post był edytowany przez owczarnia: 24.07.2006 15:58


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona1900
post 24.07.2006 15:53
Post #14 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 518
Dołączył: 10.06.2006
Skąd: ja to znam??

Płeć: Kobieta



No rzeczywiście; niektóre źródła są w 100% wiarygodne, a niektóre są po prostu domysłami i wymysłami innych, którzy robią i piszą wszystko, żeby tylko im uwierzono...nie mają zajęcia po prostu laugh.gif


--------------------
Gryffindor

KLL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 24.07.2006 15:58
Post #15 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Owczarnia, jeżeli premiera CO była w listopadzie, to stawiałabym na jakieś pół roku, rok wcześniej. To było wtedy kiedy pojawialy się pierwsze zdjęcia. hp.or.pl nie ładuje mi się złosliwie, więc nie sprawdzę.

Ten post był edytowany przez Pszczola: 24.07.2006 15:58


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 24.07.2006 16:02
Post #16 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



No to masz, spójrz w mój edit wyżej. Znalazłam info z 21 listopada 2004, równiusieńki rok wcześniej - i już jest mowa o Balu smile.gif. A pół roku wcześniej to już w ogóle, zdjęcia były wink2.gif. Idę kopać dalej cheess.gif.

Edit: najwcześniejsze, co znalazłam - informacja o tym, że WB szuka dziewczynek do ról Padmy i Parvati Patil do HPiCO. Łącznie z silnym przypuszczeniem, że może to oznaczać tylko jedno: Bal Bożonarodzeniowy zostanie ujęty w filmie. Data: 9 grudnia 2003. Mowa oczywiście cały czas o TLC.

Ten post był edytowany przez owczarnia: 24.07.2006 16:10


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kara
post 24.07.2006 19:34
Post #17 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 666
Dołączył: 12.11.2005
Skąd: 3miasto

Płeć: Kobieta



No nie! Nie będzie Quidditcha?? Juz w 4 cześci mnie to wkurzyło że nie były w zasadzie pokazane MŚ a teraz nie będzie Weasley jest naszym królem?? sad.gif


--------------------
Luke I'm your father!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lenka
post 24.07.2006 21:12
Post #18 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 21
Dołączył: 14.07.2006
Skąd: Z daleka

Płeć: Kobieta



QUOTE(Kara @ 24.07.2006 21:34)
teraz nie będzie Weasley jest naszym królem?? :(
*



Kurde, a ja tak chciałam, żeby było pokazane, jak Ron broni, jak ślizgoni śpiewają Weasley is our king, no i potem, jak zanoszą rona na rękach do zamku:P Wiuem, że się rozdrabniać nie mogą, ale to, że Harry zrywa z Cho, bo Hagrid jest ważniejszy, tez nie za bardzo mi podchodzi... i jeszcze ta biała komnata:/


--------------------
- After all this time?
- Always...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dracon
post 24.07.2006 23:21
Post #19 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 23
Dołączył: 14.12.2004
Skąd: Jelenia Góra




tak to jest niestety... im grubsza książka tym trudniej wszystko pokazać... a 5 część najgrubsza, więc trudno byłoby sprostać oczekiwaniom wszystkich ludzi smile.gif ja poczekam na film, obejrze i wtedy sie o nim wypowiem
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mida
post 25.07.2006 12:39
Post #20 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 99
Dołączył: 02.08.2005
Skąd: z Polski

Płeć: Kobieta



Cóż... Nie było Zgredka w 4 to jakoś zniosę, że nie będzie go i w 5...
No ale pożyjemy, zobaczymy, ocenimy.


--------------------
"Na mój zew chłoń nocy smak, tylko nocą zatracisz duszę
Przeklnij ze mną słońca blask, pragnień twych nic już nie zagłuszy
Uwierz mi i uwierz w noc, tylko nocą odkryjesz prawdę
Sny wstydliwe skryje mrok, z marzeń nikt cię tu nie okradnie!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 25.07.2006 16:54
Post #21 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Ciekawe jak będzie wyglądała VII część? Będzie tam tyle wątków, a książka ma być równie gruba jak ZF, że może powinni wziąć przykład z takiego Kill Bill? Dwie części tworzące całość, ale wchodzące do kin w odstępie paru miesięcy? Więcej by na tym zarobili niż stracili.

A scenariusz zawsze się zmienia podczas kręcenia. Oczywiście w przypadku adaptacji książki to nie tak łatwe, ale jeszcze kilka scen wytną, kilka dodadzą.

Ten post był edytowany przez Pszczola: 25.07.2006 16:55


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 25.07.2006 19:31
Post #22 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



Kill Bill vol 1 sprawdzał się jako film odrębny. Na upartego dwójka takoż. A pociachanie na dwie części spójnej powieści nie przyniosłoby raczej pozytywnego efektu. Po pierwsze ludzie, którzy książki nie czytali, mogliby miec niesamowity problem ze zrozumieniem akcji, wyposazonej w wiele wątków pobocznych. Po drugie fani, w tym i ja zapewne, nie mogliby się doczekać drugiej połowy, tak, jak teraz nie mogą doczekać się kolejnego filmu.


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 25.07.2006 22:16
Post #23 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Ale pomyśl jaki głód i osierocenie nastąpi po publikacji VII tomu! Im dłużej pociągnie się legendę Harry'ego, tym więcej pieniędzy zarobią.

Nie musi być nawet mnośtwo watków pobocznych. Byleby tylko nie lecieli z akcją na łeb na szyję jak w ostatnim filmie.

A Kill Bill dla mnie to spójna całość.

Ten post był edytowany przez Pszczola: 25.07.2006 22:17


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 25.07.2006 22:20
Post #24 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



QUOTE(Pszczola)
A Kill Bill dla mnie to spójna całość.


Nie mówię, że nie jest. Chodzi bardziej o to, że jedynka mogłaby występować jako osobny film, nawet gdyby dwójka nigdy nie powstała. W przypadku podzielonego HP taka sytuacja nie miałaby miejsca.


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 25.07.2006 22:34
Post #25 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Patrz na Władcę Pierscieni albo ostatnich Piratów (chociaż czy tutaj rozdzielanie filmu było dobrym pomysłem?). Jest jeszcze Matrix ;P

A teraz na serio: miło by było obejrzeć jeden a dobry film (ja tam mogę nawet 4 godziny w kinie wysiedzieć), ale mam wrażenie, że akcja VII tomu może się rozciągnąć na np. 2 lata, a nie jak do tej pory rok. Może będą jakieś punkty przełomowe w akcji? http://przewodniki.wypoczynek.turystyka.pl/wyprawy.html
Książka jeszcze nie napisana, a ja tutaj o scenariuszu!
Po prostu nadal boli mne IV film. A można było spokojnie sporo powycinać i zachować poziom (tak jak w III).

Ten post był edytowany przez vampirka: 04.02.2019 14:08


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

63 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 16.04.2024 23:56