Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

12 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Historia..., Powstanie Warszawskie i inne wydarzenia.

Syriusz_Black
post 01.08.2004 19:33
Post #51 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



No i wygwizdali Schroedera, kiedy wręczano mu medal....

Tyle, że "Godzina W" to film komunistyczny, pokazujący, że Polacy to boohaterowie, ale sama idea była głupia i dowództwo wysyłało ich na pewną śmierć... To nie jest prawda - i te samowolne podejmowanie decyzji i zmieny posterunków.... to propaganda komunistyczna....


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 01.08.2004 19:38
Post #52 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Sama idea filmy pewnie taka nie byla... ale juz cenura komunistayczna przerobila co trzeba...

Edit//I dobrze ze go wygwizdali.

Ten post był edytowany przez MisieK: 01.08.2004 19:39


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 01.08.2004 19:49
Post #53 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (Yavanna @ 31.07.2004 17:30)
Jestem dumna z postawy żołnierzy uczestniczących w powstaniu. Gdybym wtedy żyła, na pewno brałabym w nim udział. Uważam, że dobrze, że w ogóle wszczęto tę walkę o wolność. Powstańcy wierzyli, że może im się udać. Miłość do ojczyzny ich do tego pchnęła. Nie chcieli żyć dłużej w zniewolonej Polsce. Chcieli, by ich dzieci i wnuki mogły żyć w wolnym i bezpiecznym kraju.
Liczyli też na pomoc Rosjan tudzież aliantów. I jak zawsze Polacy się przeliczyli.

Nie czytalem calego topicu wiec odniose sie jedynie do jednej z pierwszych odpowiedzi.

Ja jestem dumny z postawy zolnierzy ale jestem zdecydowanie przeciwny decyzji dowodztwa o rozpoczeciu powstania. Wszystkie polskie powstania ( no moze poza wielkopolskim ) zakonczyly sie fiaskiem poniewaz byly jedynie nieprzemyslanym zrywem romantycznych idei. To co zrobili powstancy w 44 bylo jedynie wielkaprzysluga dla towarzysza Stalina i takze przez to powstanie Warszawa teraz wyglada jak wyglada...


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 01.08.2004 19:58
Post #54 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Nie chodzi o samo zwycięstwo - tylko o ideę i marzenie o wolności... Poza tym nie wiedziano jak się zachowają Rosjanie... nie przygotowano zaplecza i innych wariantów, rozwiązań... Anglicy kiepsko zorganizowali zrzuty...
Nie do końca można było przewidzieć jak się zakończy... ale sądzę, że gdybym miał możliwość walki o swoje miasto w takiej sytuacji to walczyłbym....


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 01.08.2004 20:12
Post #55 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



Ja mysle, ze dowodztwo doskonale wiedzialo, ze nie moze liczyc na pomoc armii czerwonej ani na pewno na pomoc zachodu. Tym bardziej, ze powstanie wybuchlo po to by to polacy nie rosjanie wyzwolili Warszawe.


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nadzieja
post 01.08.2004 20:45
Post #56 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 217
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Nibylandia




QUOTE
Ja mysle, ze dowodztwo doskonale wiedzialo, ze nie moze liczyc na pomoc armii czerwonej ani na pewno na pomoc zachodu. Tym bardziej, ze powstanie wybuchlo po to by to polacy nie rosjanie wyzwolili Warszawe.

Nie rozumiem. To co? Lepiej, zeby to rosjanie wyzwolili warszawę, a polacy siedzieli grzecznie w domkach i palcem nie kiwnęli? Piszesz o przegranych powstaniach, niezaplanowanych, pochopnych, ale nie zapominaj, ze gdyby nie te powstania to Polski już dawno by nie było. Nie tylko na mapach, ale też w sercach ludzi. Może to romantyczne, naiwne idee, ale w czasie wojny są potrzebne jak nic innego.
A że przysługa dla Stalina to się zgodzę, chyba jednak w innym sensie niż się czasem myśli. Bo prawda jest taka, ze Stalin nawet jakby chciał wejść do Warszawy to nie mógł. Ta armia rosyjska stojąca na drugim brzegu Wisły nie była wcale tak wielka i potężna. Wyczerpani żołnierze, bez broni, amunicji i możliwości dostaw. Stalin nie był idiotą ( psychopatą tak, ale to już inna bajka), jemu zależało przede wszystkim na dojściu do Berlina. Nie lubię gdybać, ale w takim stanie w jakim były wtedy te oddziały armii czerwonej, ich wejście do Warszawy raczej ostatecznego wyniku by nie zmieniło.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 01.08.2004 20:51
Post #57 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



re up:
To, ze przysluga dla Stalina to bardziej to byla przysluga od strony polakow, w czasie powstania wyginela prawie cala opozycja warszawska i gdyby polacy powstanie wygrali to by musieli walczyc z Rosjanami bo wiadomo jak Stalin traktowal opozycje.


do MisKa:
Nie robmy off topica jak co moj gg - 3657336. Ateista tez jestem i jak mowilem Biblia to pierwsza ksiazka Fantasy =p Wszystkie cytaty w opowiadaniach Piekary sa z bibli a wiekszosc z apokalipsy wg. św Jana. ( off topicowe posty skasowalem )

Ten post był edytowany przez Quizer: 01.08.2004 22:08


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 02.08.2004 07:25
Post #58 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



No... Schröder wczoraj powiedział kila ciekwaych rzeczy - wreszcie przeprosił za masakrę II wojny światowej... I po niej nie wygwizdywali go już biggrin.gif



--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meave
post 02.08.2004 10:27
Post #59 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 127
Dołączył: 07.07.2003
Skąd: Bydgoszcz

Płeć: Kobieta



Tak jak już kiedyś pisałam powstanie warszawskie zawsze pozostanie dla mnie bohaterskim czynem, którym Polacy udowodnili moc ich ducha. Wychowani w duchu patriotycznym (Bóg – Honor - Ojczyzna), przelewali krew i walczyli o naszą wolność i polskość.

W Katyniu i przez lata wojny utraciliśmy część elity narodu. W Powstaniu straciliśmy resztę. I to był GWOŹDŹ DO TRUMNY NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI. Bo w komunizmie panował już tylko negatywny dobór kadr, w myśl zasady “mierny ale wierny”. Nowa “elitę” zaczęli tworzyć tylko zdrajcy lub miernoty. Natomiast doświadczenie Powstania ustrzegło nas przed interwencją sowiecką w 1956 i 1981 roku. Sowieccy marszałkowie ostrzegali Biuro Polityczne KPZR, że Polacy to naród szaleńców (jeśli nie wariatów). Opinia niezbyt pochlebna, ale czasem przydatna.

Jakiś czas temu natknęłam się na wypowiedź pewnego człowieka, który przeżył Powstanie Warszawskie:
„Wejście Rosjan zastało nas w styczniu 1945 w Piotrkowie Trybunalskim. Pamiętam jak jakieś wyrostki pozbierały porzucone przez Niemców karabiny, założyły sobie biało-czerwone opaski i zaczęli “robić Polskę”. A mnie chciało się płakać na wspomnienie, z jakim bohaterstwem zdobywali broń Chłopcy z AK i z jakim poświeceniem tą bronią o Polskę walczyli. Gdy urządzono nam defiladę oddziałów Ludowego Wojska Polskiego pod dowództwem sowieckich oficerów (bo naszych zgładzono w Katyniu), to tłum ludzi witał ich w milczeniu. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że nie na takie wojsko czekaliśmy, że to wielkie oszustwo.
I dlatego potem, w czasach najczarniejszej nocy stalinowskiej i przez cale pół wieku tego oszustwa, myślałem sobie z satysfakcja, że dzięki Powstaniu przeżyłem chociaż 60 dni w AUTENTYCZNEJ Polsce, która miała wtedy powierzchnię kilkunastu kilometrów kwadratowych. Ale za jaka cenę! Znam nawet takich nielicznych, co mówią, że ich walka w Powstaniu, to były najpiękniejsze chwile w ich życiu.”


--------------------
"Nazwanym i bezimiennym, pamiętanym i zapomnianym - wszystkim udała się ta sama sztuczka, niezależnie od tego czy zmarli natychmiast czy minutę czy godzinę póżniej. Hokus-pokus: z żywej istoty w nieboszczyka. Najszybsza przemiana na świecie."
/Robert McLiam Wilson, "Ulica Marzycieli"/

Champagne for my real friends, and real pain for my sham friends!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 02.08.2004 11:53
Post #60 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




QUOTE
No... Schröder wczoraj powiedział kila ciekwaych rzeczy - wreszcie przeprosił za masakrę II wojny światowej...

powiedzial dokladnie to, co Polacy chcieli uslyszec...
QUOTE
Ja jestem dumny z postawy zolnierzy ale jestem zdecydowanie przeciwny decyzji dowodztwa o rozpoczeciu powstania. Wszystkie polskie powstania ( no moze poza wielkopolskim ) zakonczyly sie fiaskiem poniewaz byly jedynie nieprzemyslanym zrywem romantycznych idei. To co zrobili powstancy w 44 bylo jedynie wielkaprzysluga dla towarzysza Stalina i takze przez to powstanie Warszawa teraz wyglada jak wyglada...

romantycznych idei...? Oni tam walczyli za Polske, za Wolnosc, Oni poswiecali zycie za to wszystko, a ty to nazywasz romantycznymi ideami?! pfff...
Warszawa wyglada jak waglada. no walsnie. nie jest teraz jakims niemieckim zadupiem, ale jest stolica Polski. Wolnej Polski.

dla mnie Powstanie Warszawskie bylo bohaterskim zrywem. moze i nie bylo zupelnie do konca przemyslane. ale bylo. pokazalo, ze Polacy potrafia poswiecac zycie za Ojczyzne, chociaz z gory sa skazani na niepowodzenie. ci wszysscy ludzie sa w moich oczach bohaterami.


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 02.08.2004 12:10
Post #61 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



re up:
Heh nie komentuj jak nie wiesz czym jest romantyzm, proponuje do encyklopedii zajrzec jak Cie w szkole jeszcze o tym nie uczyli.


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 02.08.2004 12:20
Post #62 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Idee owszem, były romantyczne, jakkolwiek sam cel i szanse powodzenia powstania byly jak najbardziej realne do osiągnięcia...
"Zbiegi okoliczności" i nicnieróbstwo Rosjan (i niewliekie starania aliantów) zadecydowały o klęsce i upadku...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dr_a_kula
post 02.08.2004 12:34
Post #63 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 01.08.2004
Skąd: Polska




QUOTE (MisieK @ 01.08.2004 19:10)
dr_a_kula -> mogles to napisac w jednej wiadomosci.

zrobione biggrin.gif

Ha! Obejzalem Godzine W. ciekawy film.

pewnie mogłem, tyle że odpowiadałem sukcesywnie. Ale widzę tu są fachowcy którzy potrafią skompilować co trzeba i jak trzeba.

Jeśli zaś idzie o reżysera Morgensterna, to nie zachwycałbym się aż tak bardzo. Powstanie zostało przedstawione jako "zabawa" paczki kolegów z jednego podwórka. I taka ma być prawda historyczna ??

Added:
QUOTE
[ Nie rozumiem. To co? Lepiej, zeby to rosjanie wyzwolili warszawę, a polacy siedzieli grzecznie w domkach i palcem nie kiwnęli?


Właśnie. Do końca trwania ZSRR kazaliby sobie dziękować. A i tak przez wiele wiele lat 17 stycznia ( oficjalna data wyzwolenia Warszawy) była huczniej świętowana niż 1 sierpnia. Ale na szczęście prawda czasem zwycięża, i dziś o 17 stycznia mało kto pamięta. A swoją drogą nóż sie w kieszeni otwiera jak oglądałem wczoraj chyba w teleekspresie sondę uliczną, i na pytanie reportera
kiedy wybuchło powstanie jakiś młodzian powiedział, ja nie wiem ja nie z Warszawy, a druga ( wyglądała na studentkę) powiedziala wprost - nie wiem, tłumacząc jednocześnie - jestem matematyczką nie historykiem


Ten post był edytowany przez Quizer: 02.08.2004 12:51


--------------------
Lepiej jeść biały chleb nad Morzem Czarnym
niz czarny chlen nam Morzem Białym
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 02.08.2004 15:45
Post #64 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



mnie sie podobal (nie wiem czy zmierzony) gest organizatorow przemowien wczorajszych, otoz nie wiem dlaczego,ale bardzo podobalo mi sie to,ze kombatanci siedzieli w pierwszych rzedach, a dopiero dalej wipy...swoja droga to srednio podobaly mi sie przemowienia (np. wzmianka kanclerza niemiec, o zaprzestaniu roszczen majatkowych, domyslam sie co sie dzialo w prasie niemieckiej dzisiaj), ale coz, mowili, jak juz to ktos wczesniej napisal, to co ludzie chcieli uslyszec, ale za to rozmieszyl mnie text powella (przekrece na bank, ale sens zostanie zachowany) "polska juz nigdy nie zostanie sama" taaa, wujek sam sie nami zajmie
gdzies czytalem, ze rosjanie chwalili sie, bo my mielismy swoje powstanie warszawskie,a oni swoja bitwe o stalingrad...dodac by tylko wypadalo, ze pod stalingradem walczyly dwie rownorzedne armie,z kim walczyla armia niemiecka w warszawie mowic nie trzeba


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 02.08.2004 17:32
Post #65 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



taa , mieli Bitwę o Stalingrad , ale oni nie walczyli o niepodległość.
a tak btw , to mają się zaprawdę czym chwalić - Katyniem i 'wyzwalaniem' ( chociażby ) Gdańska - a jak wyzwalali to wystarczy przejść się nad Młotławą i dobrze się przyjerzeć okolicom Ołowianki.


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 02.08.2004 19:33
Post #66 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (GrimmY @ 02.08.2004 15:45)
dodac by tylko wypadalo, ze pod stalingradem walczyly dwie rownorzedne armie,z kim walczyla armia niemiecka w warszawie mowic nie trzeba

To, ze walczyly dwie rownorzedne armie nie ma nic do rzeczy. Liczy sie to co przezyli ludzie tam walczacy i jak zostala odebrana ich determinacja i wola walki.


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 03.08.2004 06:08
Post #67 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Hmm... równorzędne??
Chyba jeśli Rosjanie nadganiali swoje braki sprzętu, umiejętności i pożywienia liczbą żołnierzy... cholerni kanibale...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 03.08.2004 09:51
Post #68 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



re up:
Miedzy innymi, a takze przez slaba wytrzymaloscia niemieckich pojazdow na mroz
i slabym zaopatrzeniem wermachtu ( droga kolejowa zamiast lotnicza - mieli obiecane dziennie zrzutu 500 ton zaopatrzenia ) no i duzo swojej kawalerii zawdzieczali.

Ten post był edytowany przez Quizer: 03.08.2004 09:52


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 03.08.2004 12:36
Post #69 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Z Rosjanami na ich własnej ziemi (szczególnie zimą) nie sposób wygrać... przekonał się o tym już Napoleon a potem i Hitler....

Tylko Polacy wiedzą co to znaczy skopać tyłek ruskim biggrin.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 03.08.2004 12:59
Post #70 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



Tiaa Dimitriada rox =p


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 03.08.2004 13:06
Post #71 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



A jak biggrin.gif
Bolek Chrobry i Kijów... biggrin.gif o ile dobrze pamiętam 1017 albo 1018 ....


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 03.08.2004 13:10
Post #72 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



1853-56, wojny krymsie, Rosjanie dostali od Turków. potem odzyskali, ale po dupie dostali

Edit;// nie doczytalem, na wlasnej ziemi:D

Ten post był edytowany przez MisieK: 03.08.2004 13:12


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 03.08.2004 13:16
Post #73 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



QUOTE
Krymska wojna, wojna wschodnia 1853-1856, wojna rosyjsko-turecka o dominację na Bałkanach i w cieśninach tureckich. Sprzymierzeńcami strony tureckiej były: Wielka Brytania, Francja i Sardynia. Po rozbiciu floty tureckiej pod Synopą po stronie Turcji stanęli sprzymierzeńcy, Anglia i Francja, wypowiadając wojnę Rosji. Z powodu nieudolności rosyjskich generałów i braków w zaopatrzeniu armia rosyjska poniosła klęskę pod Almą i straciła Sewastopol (1855). Polacy brali udział w wojnie walcząc po obydwu stronach; zarówno w szeregach wojska carskiego (jako poddani caratu) ale także po stronie angielskiej (Polska dywizja - kilka pułków jazdy - w armii tureckiej w angielskim żołdzie pod dowództwem Władysława


Zgadza się - ale dokładnie.... to nie była ich ziemia...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 03.08.2004 13:18
Post #74 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



nom rzeczywiscie to wszystko ma duzo do powstania warszawskiego =p


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 03.08.2004 13:20
Post #75 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Jejku.. o historii też tu można porozmawiać...

Podczas obchodów Powstania na Apelu Poległych premier W. Brytanii powiedział o enigmie... wreszcie zostało to powiedziane na głos...
I o tym Polaku co na golasa po śniegu zasuwał biggrin.gif hehe... ale wspomnienia ;D


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 16:01