Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Nóż, Knife

Szanon
post 12.09.2005 21:05
Post #1 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 54
Dołączył: 06.09.2003




Żadna rewelka. Opowiadanie dla mojej koleżanki, maschostki. Niestety nie mam możliwości przesłania jej tego, więc umieszczam na forum w oczekiwaniu, że znajdzie i doceni. Pomóz sobie, kochanie, jeszcze nie jest za późno...

Narazie umieszczam tylko prolog, ponieważ chciałabym wiedzieć, czy wsadzać dalej, czy dać sobie spokój.

Mile widziane byłyby komentarze czytelników.

PROLOG

Mam ochotę go dotknąć. Niepewnie obgryzam paznokcie, wpatrując się w niego łapczywie. W wyobraźni czuję, jak jego delikatna rękojeść chłodzi moją czerwoną, spuchniętą dłoń. Nieświadomie przebiegam palcami po gardle, wyobrażając sobie, iż to jego ostrze, delikatnie dzieli płaty mojej skóry. Pewnie nadal trwałabym w zadumie, pomału tonąc w morzu niepewności, dziwnych rozterek, gdyby nie nagły strumień światła, kłujący mnie w oczy.
- Pragniesz go mieć – mówi spokojny, wytrwały głos Tomka
Gorliwie kiwam głową, wykręcając palce różnorakie wzory, których niegdyś uczyłam się w przedszkolu.
- Dlaczego? – pyta.
Wzruszam beznamiętnie ramionami, starając się nie dopuścić do władzy, zżerającą mnie niecierpliwość. Mrużę oczy, starając się dostrzec twarz przyjaciela.
- Wiesz, Marlenko, wiesz…
Z ulgą przyjmuję zanik snopu jasności, który mnie ogarniał. Wyłączył lampę. Z ledwością udaje mi się dojrzeć cokolwiek poprzez żółte plamy, uporczywie zasłaniające mi widok.
- Weź go – mówi Tomek
Ogarnia mnie podniecenie. Z uśmiechem patrzę na twarze, śledzące każdy mój najdrobniejszy ruch. Bez wahania wstaje z krzesła, po czym zdążam ku metalowemu stolikowi, umieszczonemu dokładnie w środku naszego „Okręgu Władzy”. Niecierpliwie sięgam po leżący na nim przedmiot. Chichocze cicho, delikatnie posuwając palec wzdłuż gładkiej powierzchni. Oblizuję wargi w przewidywaniu. Szybko chwytam rękojeść i jednym, zdecydowanym ruchem, przebiegam ostrym końcem wzdłuż gładkiej skóry mojej szyi. Na darmo oczekuję, ciepłych strużek krwi.
- Co? – jęczę cicho
Ze zdumieniem patrzę, jak Tomek wstaje ze swojego fotela, po czym dwoma długimi krokami przemierza dzielącą nas odległość.
- Dlaczego, Marlenko? – pyta ponownie
Pragnę krzyczeć, wyzywać, bić… Jakby czytając moje myśli, Tomek szybko zabiera z mojej ręki srebrny przedmiot mojego podniecenia.
- Pomożemy Ci…
- Nie chce pomocy.
-… wyjść z tej…
- Nie chcę pomocy!
- … otchłani, Marlenko…
- Nie chcę pomocy! – wrzeszczę.
Z rozczarowaniem wpatruję się w sztuczny nóż, leżący płasko na podłodze. Nieświadomie zwracam objęcie Tomka.
- Nie chcę pomocy…
- Chcesz wolności… Damy Ci wolność…

Ten post był edytowany przez Szanon: 12.09.2005 21:06


--------------------
When words mean so much...

Myślę, iż w swoim pisaniu podobna jestem do Ani z Zielonego Wzgórza, bowiem zawsze towarzyszy mi górnolotna paplanina, która uniemożliwiła pannie Shirley znalezienie poklasku wśród znanych pisarzy i krytyków ówczesnego świata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Anita
post 12.09.2005 21:57
Post #2 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 88
Dołączył: 13.05.2004
Skąd: (z)myślona




Zacznijmy od minusów.
Minusem są błędy stylistyczne, jak chociażby
QUOTE
Nieświadomie zwracam objęcie Tomka.

...co nieodparcie nasuwa mi skojarzenia ze zwracaniem posiłku, dziwne zastosowanie przecinków:
QUOTE
Wzruszam beznamiętnie ramionami, starając się nie dopuścić do władzy, zżerającą mnie niecierpliwość.

literówki (typowych ortów nie ma, ale masz zwyczaj zapominania o końcówce "ę" w czasownikach pierwszej osoby liczby pojedynczej, zostawiając "e" i zmianiając tą pierwszą osobę w trzecią ni stąd ni zowąd. Jak dla mnie, są też błędy semantyczne - ale tutaj nie czuję się całkowicie kompetentna, więc poproszę o zdanie ekspertów smile.gif

No, odwaliłam tą wyliczankę, wręcz z obowiązku. Zostawię radę, mam wrażenie, całkiem niezłą. ZNAJDŹ DOBRĄ BETĘ. Betę, betareadera, korektora czy jak to tam nazwać. Dobra beta genialnie rozwiąże wszystkie powyższe problemy. Jak by nie mówić, warsztatowe problemy.

A wtedy będziemy mówić o zupełnie innym opowiadanku. O opowiadanku dobrym. BARDZO dobrym. Bo ono zaciekawia Czytelnika. Temat, mam wrażenie, oryginalny dosyć. Opisany został bardzo obrazowo. I jeszcze posiadasz, Szanon, taką fajną umiejętność, że te Twoje teksty urok mają. Masz rację, że próbujesz pisać, i nie przestawaj (jak Cię zachęcić? Masz czekolada.gif , nutella.gif i zelka1.gif do popicia, smile.gif ), bo jest tu coś... nieokreślonego. Takiego, że ja bym się na twoim miejscu nie przejmowała błędami, które z niechęcią wytknęłam na początku. Bo to wszystko do poprawki. Cechę, której nie da się wyrobić, posiadasz. Taki jakiś... talent? Za dużo powiedziane. Takie coś, że się podoba ten tekst. magia czarodziej.gif biggrin.gif

PS. I można by to jednak wrzucić na Kwiat Lotosu...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kruk
post 13.09.2005 15:12
Post #3 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 12.03.2004

Płeć: Kobieta



Trochę to krótkie, żeby ocenić. Zobaczymy jak się rozkręci. Błędów stylistycznych jest faktycznie kilka, ale to można zawsze poprawić. Pisz dalej czekolada.gif na zachętę!


--------------------
Idę swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą!


user posted image ssssss....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 13.09.2005 15:21
Post #4 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



Ciekawe, ale tak jak napisała Anita, jest wiele błędów stylistycznych i literówek. Opowiadanie jest inne niż wszystkie na tym forum. Myślę, że jak popracujesz nad poprawnością pisania, będzie bardzo ciekawie smile.gif

czekolada.gif <---- dla Ciebie smile.gif Mam nadzieję, że lubisz smile.gif


P.S Oczywiście, żę wstawiaj następną cześć :]


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BeBe
post 13.09.2005 21:22
Post #5 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 229
Dołączył: 11.08.2003
Skąd: Gorzów Wlkp. /szary Poznań

Płeć: Kobieta



Zbyt króciutkie żeby ocenić. Nie zmienia to jednak faktu, że czyta się szybko i z przyjemnością. Nie miałam problemów z dotarciem do końca, a wiedz, że często nie mam siły czytać dalej. Pisz, bo nie jest źle(właściwie jest dobrze;p)

Ten post był edytowany przez BeBe: 13.09.2005 21:23


--------------------
L'amitie doit etre cultivee comme un grain...

Uczę sie Poznania./ Mam go w dupie i uczyć się go już nie zamierzam.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 08.05.2024 07:18