Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

8 Strony < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Syriusz Black, tylko tutaj...

madziula
post 01.08.2004 23:52
Post #26 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 63
Dołączył: 13.06.2004




Nie chce mi sie powtarzac tego co juz pisalam...NAGRODĄ??????? PHF..nagrodą to śmierć może być dla bardzo chorego ciepiącego człowieka...a nie dla Syriusza...

a swoją drogą... większego obrazka w podpisie się nie dalo??

Ten post był edytowany przez Syriusz_Black: 03.08.2004 06:14


--------------------
"....And I give up forever to touch You...'cause I know, that You feel me somehow...You're the closest to heaven that I'll ever be...And I don't wanna go home righ now....
And all I can taste is this moment ...and all I can breathe is your life...'cause sonner or later it's over ...I just don't want to miss You tonight...."



"Życie,choć piekne tak kruche jest, wystarczy jedna chwila, by stracić je..."(*)


"Lece,bo chcę..lece bo życie jest złe,czy są pieniądze czy nie ,lecę bo wolność to zew...Lece bo wciąż Kocham Ciebie
...Kocham Cię..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Koralina
post 03.08.2004 21:45
Post #27 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



Fragment Więźnia Azkabanu, strona 283:

QUOTE
Profesor Flitwick pouczał drzwi frontowe, jak rozpoznać Syriusza Blacka, posługując się jego wielkim portretem.


Pytanie pozostaje tylko, jaką droge wybierze Syriusz: pozostanie w świecie zmarłych czy powróci na Ziemi w formie imitacji życia - jako portret. Nie wróci wtedy jako duch i słowa Nicka się sprawdzą.


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sarabi
post 03.08.2004 23:41
Post #28 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 8
Dołączył: 03.08.2004
Skąd: fiiii daleko....




:milka:hmmm był Syriusz mi obojetny, i kiedy zaczełam wchodzić na strony poświęcone Potterkowi okazałosię że wielu ludzi go uwielbia huh.gif ... ale wróćmy do tematu cool.gif
Myślę że Syriusz nie powróci jako duch, tak jak powiedział Nick, zresztą sądze nie był on na tyle ważną, klucząwą postacią by wogle powrócić(bez urazy). Black umarł i koniec, adijos, papa, goodbay,cześć, nie ma większego sensu by wracal...
Powód dla którego umarł... myślę ze to wcale nie jest tak zawiłe jak niektórzy przedstawiają (może się myle..............................- muhahaha) przypomnijmy sobie jak Harry zareagował kiedy Black wpadł za zasłone.Popędziłm za Bellatriks, (mało se nie połamał, w pędzie miną Voldka, nawet sie nie skapną....)
i użył Crucio, może i niedokońca dobrze ale zadziałało. Harry będzie miał powód do zemsty, nietylko na Czarnym Lordzie ale rownież na Belli, uczucie zemsty pozwoliło mu rzucić wymagające duzej mocy zaklęcie...( normalnie by tego nie zrobił...)A chęć zemsty, za Syisza będzie silniejsza nież za nieznanych rodzicow ... Pozatym pewnie jego śmierć miała powiedzmy zahartować Pottera.I tyle już wystarczylo by go uśmiercić... i rzeczywiście miał dosyć marne życie(nie licząc Hogwartu) i był w sumie dość tajemnicza postacią...nuu dobra jak mi cuś jeszcze wpadnie do pacyny do dopiszę......

Ten post był edytowany przez Sarabi: 03.08.2004 23:42
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BeBe
post 04.08.2004 13:10
Post #29 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 229
Dołączył: 11.08.2003
Skąd: Gorzów Wlkp. /szary Poznań

Płeć: Kobieta



Nie widzę powodu dla którego Syriusz miałby wrócić pod jakąkolwiek postacią. Odegrał już w książce swoją rolę. Był przyjacielem Harry’ego, dawał mu rady, ruszył by uratować mu życie. Przez niego HP użył zaklęcia niewybaczalnego, o którym w normalnych warunkach nawet by nie pomyślał. A co mógłby robić jako „inna postać człowieka” (portret, widmo, duch czy jeszcze coś innego)? Stałby się tylko przykrym wyrzutem wspomnienia Pottera...


--------------------
L'amitie doit etre cultivee comme un grain...

Uczę sie Poznania./ Mam go w dupie i uczyć się go już nie zamierzam.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 04.08.2004 14:31
Post #30 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Rozumiem was wszystkich, ale mi jest żal Syriusza i nic tego nie zmieni.
Poza tym, jeżeli JKR chciała go uśmiercić, to czemu nie zrobiła tak, że Syriusz oberwał Avadą, tylko wpadł za jakąś zasłonę w Sali Śmierci (warto zwrócić uwagę, że ta sala tak się nazywa!) i za bardzo nie wiadomo, co stało się z jego ciałem....
Jasne, że gdyby wrócił jako duch czy portret, to Harry'emu nie zastąpiłoby to ojca chrzestnego, tylko mogło wzbudzić jeszcze większy żal i smutek.

A po co Rowling go zabiła? No cóż, po prostu Harry nigdy nie może być dłużej szczęśliwy.... dry.gif
Szkoda, że padło na Syriusza. Chociaż wpadłam na taki pomysł:

- może Syriusz był skazany na wieczną ucieczkę przed ludzmi z ministerstwa, ktorzy uważali go za mordercę pomagającemu Voldemortowi. Natomiast pod koniec 5 tomu Knot wreszcie uwierzył w powrót Voldemorta, więc Syriusz jest automatycznie uniewinniony, (przynajmniej ja tak sądzę). I po prostu Syriusz nie mógłby żyć jako niewinny, wolny człowiek, więc JKR go zabiła tongue.gif

Aha, jak to czytałam w pewnym pięknym wierszyku (patrz podpis), Syriusz nie umarł, tylko po prostu odszedł.... "He is not dead. He is just away..." Ja w to wierzę - on żyje w Harrym, tak jak James. wink.gif

Ten post był edytowany przez kkate: 04.08.2004 14:35


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Koralina
post 04.08.2004 15:34
Post #31 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



QUOTE (kkate @ 04.08.2004 13:31)
Rozumiem was wszystkich, ale mi jest żal Syriusza i nic tego nie zmieni.
Poza tym, jeżeli JKR chciała go uśmiercić, to czemu nie zrobiła tak, że Syriusz oberwał Avadą, tylko wpadł za jakąś zasłonę w Sali Śmierci (warto zwrócić uwagę, że ta sala tak się nazywa!) i za bardzo nie wiadomo, co stało się z jego ciałem....

Gdyby Syriusz został uśmiercony dzięki Avadzie Kedavrze książka stałaby się mętna, wszyscy tak samo umierają. Nie byłoby tej dyskusji, niepewności i rozważań, czy Syriusz na prawdę nie żyje i jakie znaczenie ma zasłona. W VII tomie pewnie będzie wyjaśniona zagadka Sali Śmierci, i pojawia się kolejna rzecz, na której rozwiązanie pozostaje tylko czekać.

QUOTE
Aha, jak to czytałam w pewnym pięknym wierszyku (patrz podpis), Syriusz nie umarł, tylko po prostu odszedł.... "He is not dead. He is just away..." Ja w to wierzę - on żyje w Harrym, tak jak James. 


Tylko trzeba by było zwrócić uwage na fakt, że James jest/był ojcem Harry'ego a Syriusz nie ma żadnego połączenia genetycznego z małym Potterem i to wszystko wydaje się za słodkie. Ale przecież Syriusz też oddał życie za Harry'ego więc nie wiem, co o tym myśleć.


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 04.08.2004 16:02
Post #32 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE
Gdyby Syriusz został uśmiercony dzięki Avadzie Kedavrze książka stałaby się mętna, wszyscy tak samo umierają. Nie byłoby tej dyskusji, niepewności i rozważań, czy Syriusz na prawdę nie żyje i jakie znaczenie ma zasłona. W VII tomie pewnie będzie wyjaśniona zagadka Sali Śmierci, i pojawia się kolejna rzecz, na której rozwiązanie pozostaje tylko czekać.


Zgadzam się, to byłoby nudne. a tak - mamy nad czym myśleć wink.gif

QUOTE
Tylko trzeba by było zwrócić uwage na fakt, że James jest/był ojcem Harry'ego a Syriusz nie ma żadnego połączenia genetycznego z małym Potterem i to wszystko wydaje się za słodkie. Ale przecież Syriusz też oddał życie za Harry'ego więc nie wiem, co o tym myśleć.


Ale czy tu chodzi o połączenia genetyczne? Wiem, że Syriusz nie jest spokrewniony z Harrym, ale to nie o to chodzi... Jakby umarł komuś np. najlepszy przyjaciel, to nie było by tak samo?


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Koralina
post 04.08.2004 16:35
Post #33 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



QUOTE (kkate @ 04.08.2004 15:02)
Ale czy tu chodzi o połączenia genetyczne? Wiem, że Syriusz nie jest spokrewniony z Harrym, ale to nie o to chodzi... Jakby umarł komuś np. najlepszy przyjaciel, to nie było by tak samo?

Wiem o co Ci chodzi, tylko że ostatnio denerwują mnie te stwierdzenia: "on żyje w tobie", bo przecież Harry tak na prawdę znał Syriusza dwa lata i to tak nie dokładnie wcale. Czuł do niego zaufanie, bo był przyjacielem jego ojca a pomijając to wcale go nie znał.


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 04.08.2004 19:42
Post #34 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




QUOTE
Fragment Więźnia Azkabanu, strona 283:

QUOTE

Profesor Flitwick pouczał drzwi frontowe, jak rozpoznać Syriusza Blacka, posługując się jego wielkim portretem.



Pytanie pozostaje tylko, jaką droge wybierze Syriusz: pozostanie w świecie zmarłych czy powróci na Ziemi w formie imitacji życia - jako portret. Nie wróci wtedy jako duch i słowa Nicka się sprawdzą.

o. rzeczywiscie. zupelnie o tym zapomnialam. przeciez, tak naprawde, jesli jest portret Syriusza to Harry moglby z nim porozmawiac.

ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. a mianowicie: obraz. wiemy, ze postacie moga mowic. wiec... nie wiem, jak to napisac. wiec taka namalowana postac to ma 'umysl'? ma swiadomosc...?


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
alexa0900
post 04.08.2004 20:03
Post #35 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 39
Dołączył: 19.06.2004
Skąd: wroclaw

Płeć: Kobieta



QUOTE (vigga @ 04.08.2004 19:42)

ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. a mianowicie: obraz. wiemy, ze postacie moga mowic. wiec... nie wiem, jak to napisac. wiec taka namalowana postac to ma 'umysl'? ma swiadomosc...?

Wydaje mi sie,ze jakas czastka umarlego wedruje do obrazow,przekazuje on czesc siebie,swojej duszy.Takie są moje przypuszczenia blink.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
madziula
post 04.08.2004 22:43
Post #36 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 63
Dołączył: 13.06.2004




Może to moja wydumana opinia...ale..."portret" nie musi znaczyc..obraz na scianie dry.gif .....moze po prostu mial jego zdjecie...skoro byl tak poszukiwany...taki swojego rodzaju plakat...
Bo niby czemu Syriusz mialby miec swoj portret..w Hogwarcie???

Ten post był edytowany przez madziula: 04.08.2004 22:45


--------------------
"....And I give up forever to touch You...'cause I know, that You feel me somehow...You're the closest to heaven that I'll ever be...And I don't wanna go home righ now....
And all I can taste is this moment ...and all I can breathe is your life...'cause sonner or later it's over ...I just don't want to miss You tonight...."



"Życie,choć piekne tak kruche jest, wystarczy jedna chwila, by stracić je..."(*)


"Lece,bo chcę..lece bo życie jest złe,czy są pieniądze czy nie ,lecę bo wolność to zew...Lece bo wciąż Kocham Ciebie
...Kocham Cię..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 05.08.2004 07:45
Post #37 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Portert, to portret...
Skoro na stronie Rowling ma puchar, to czemu nie może mieć portretu???


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 05.08.2004 09:33
Post #38 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



oczywiscie, ze moze mieć portret. chocby z ostatniego roku na tablicy pt. absolwenci.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 05.08.2004 09:41
Post #39 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



o duża musiałaby być ta tablica... bo portret z reguły mały nie jest...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 05.08.2004 09:58
Post #40 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



magiczny portret moze byc wielkosci 3 na 4 XD


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
madziula
post 05.08.2004 10:02
Post #41 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 63
Dołączył: 13.06.2004




No tak.....może i tak...miejmy tylko nadzieję, że jak Sywiursz bedzie tym portretem nie ograncizy sie do mówienia: Belatrix to gówno .... dry.gif

Bo jak ktos tu juz...mowil ...czy portrert tez ma swoja swidomosc...dusze..itp??


--------------------
"....And I give up forever to touch You...'cause I know, that You feel me somehow...You're the closest to heaven that I'll ever be...And I don't wanna go home righ now....
And all I can taste is this moment ...and all I can breathe is your life...'cause sonner or later it's over ...I just don't want to miss You tonight...."



"Życie,choć piekne tak kruche jest, wystarczy jedna chwila, by stracić je..."(*)


"Lece,bo chcę..lece bo życie jest złe,czy są pieniądze czy nie ,lecę bo wolność to zew...Lece bo wciąż Kocham Ciebie
...Kocham Cię..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 05.08.2004 10:05
Post #42 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



No coś musi w nim być.. przynajmniej wspomnienia...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 05.08.2004 11:39
Post #43 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



A przecież pamiętacie w 5 tomie portrety tych dyrektorów Hogwartu? Np. ten Fineas Nigelus, czy jak mu tam było, miał swój (nie bardzo zresztą miły) charakter, inny niż pozostałe portrety u Dumbledore'a. Nie wspomnę nawet o matce Syriusza... Tak więc Syriusz na obrazie nadal będzie miał choć troszkę charakter Łapy... huh.gif Mam nadzieję.

Sama nie wiem, skąd OBRAZ z Syriuszem wziąłby się w Hogwarcie???? Czy jest tam coś takiego jak tablice z absolwentami????
A PORTRET niekoniecznie musi być obrazem, tak myślę. W 3 tomie zdjęć i plakatów z Syriuszem było na pewno mnóstwo....


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 05.08.2004 14:04
Post #44 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




alez sie uczepiliscie tego portretu/obrazu. przeciez Flitwick mogl pokazywac drzwiom wejsciowym np. plakat, ten na ktorym Syriusz jest juz jako wiezien. tylko, ze np. w jakims powiekszonym formacie.


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Inciaa
post 05.08.2004 14:33
Post #45 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 118
Dołączył: 13.04.2003
Skąd: Elbląg




mógł pokazywać zdjęcie, plakat, ale równie dobrze mógłby pokazywać portret dry.gif Dlaczego Syriusz nie mógł mieć swojego portretu w Hogwarcie? mad.gif


--------------------
user posted image
Po co się męczyć i tak wszyscy zginiemy! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 05.08.2004 14:42
Post #46 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




oj, co za roznica co to bylo. zdjecie, plakat, obraz... wazne, ze bylo i prawdopodobnie nadal jest, wiec Harry moglby z tym czyms porozmawiac.


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Inciaa
post 05.08.2004 14:53
Post #47 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 118
Dołączył: 13.04.2003
Skąd: Elbląg




No wiesz, z tą róznicą, że portrety mówią, a nie spotakałam jeszcze rozmawiającego zdjęcia.


--------------------
user posted image
Po co się męczyć i tak wszyscy zginiemy! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 05.08.2004 18:39
Post #48 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




a moze i masz racje... rzeczywiscie o zdjeciach nie bylo wspominane.


ale jesli Hogwart mial porteret Syriusza, jako absolwenta to musialby i miec Jamesa i Lilly.


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sunlight Priestess
post 06.08.2004 10:55
Post #49 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 97
Dołączył: 26.06.2004
Skąd: Privet Drive, Surrey




QUOTE (vigga @ 05.08.2004 18:39)
ale jesli Hogwart mial porteret Syriusza, jako absolwenta to musialby i miec Jamesa i Lilly.

I musiałby mieć tych wszystkich czarodziejów, ktorzy się uczyli w Hogwarcie łącznie z Tomem Riddlem. Coś tu nie pasi.

Portret Syriusza powieszą jeśli już to w kwaterze głównej zakonu. Ale chyba nie bo wieszanie portretu osoby, która przed chwilą zmarła musi być barzdo przykre, chociaż.... A zresztą, nie chce mi się myśleć.


--------------------
Nieśmiertelność. Nie ufam. Nie wierzę. Nie toleruję. To nie istnieje.

user posted image

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 13.08.2004 19:49
Post #50 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



no moze macie wszyscy po trochu racji.... A wg mnie obrazy gadają, zdjęcia nie, bo tak to Harry gadałby ze swoimi rodzicami i Syriuszem w albumie jaki od Hagrida dostał.... Pamiętacie?


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Strony < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 00:29