Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Papież, TEMAT NIEKONDOLENCYJNY

Egwadien
post 08.04.2005 07:25
Post #1 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 234
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szare Góry

Płeć: Kobieta



Dzisiaj o 10 odbedzie się jego pogrzeb. Go już nie ma. Jest to wielka strata dla każdego z osobna, dla całego narodu i dla świata. Drugiego człowieka, który potrafi tak pięknie nauczać, kochać i być tak wielkim autorytetem nie ma i nie będzie.

W Warszawie na placu Piłsudskiego dzisiaj odbedzie się już trzecie 'spotkanie' ludzi chcacych uczcić pamięć Ojca Świętego, pomodlić się za Niego i do Niego.
To niesamowite, jak w takich chwilach ludzie są w stanie się jednoczyć. Stworzyć wspólnotę.
Ja będę tą imprezę obstawiać medycznie, jako ratownik. Z mojeg punktu widzenia całośc może wyglądać inaczej niż z tłumu.
Ale to niesamowite jak różni ludzie są w stanie spotkać się w tym samym celu - by współnie się pomodlić...

A jakie, dla Was, było najważniejsze nauczanie Papieża. Co w nim ceniliście, czym chcielibyście się podzielić?


Od cenzora: Nie jest to 'księga kodolencyjna' i każda 'świeczka' w poście nie wnoszącym nic do tematu będzie kasowana.
Dziękuję i życze miłego ( żałobnego ) dnia.


Ten post był edytowany przez Hefaj: 08.04.2005 10:58


--------------------
z podpisów pod postami:
"Elfy powinny się nauczyć żyć w symbiozie z toporem w dupie!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nadzieja
post 08.04.2005 10:45
Post #2 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 217
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Nibylandia




Patrzę tak sobie na ludzi dzielących się przez ostatnie dni swoimi przemyśleniami, wielu zdaje się nie wiedząc co powiedzieć, robić to na siłę. Rozumiem, momentami nawet podziwiam, sama jednak nie umiejąc znaleźć słów które w tej sytuacji nie wydawałyby się śmiesznie małe, wolę raczej zmilknąć. Ten, do którego ewentualnie mogłyby być skierowane, z mentliku w mojej głowie jest chyba w stanie wyczytać najwięcej.

Ten post był edytowany przez nadzieja: 08.04.2005 10:47
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 08.04.2005 10:53
Post #3 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Ja ogladam TVP1 i slucham BBCena, dzisiaj ostatni dzien zaloby narodowej a komentowac dalej tematu smierci i zycia papieza mi sie nie chce.


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dajmond
post 08.04.2005 10:56
Post #4 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 356
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: nie wiem




Moze nie w nauczaniu, ale w Janie Pawle najważniejsza była jego otwartość, normalność. To był człowiek, który mimo swej pozycji umiał żartować nawet z samego siebie. Dlatego czuliśmy się tak mu bliscy.
Denerwuje mnie to, że teraz niektózy, dla których papież był obojętny pokazują swój ,,żal".


--------------------
.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nadzieja
post 08.04.2005 11:20
Post #5 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 217
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Nibylandia




Nie jestem pewna Diamond, czy w tym wypadku żal okazywany przez kogokolwiek jest czymś złym, znaczy to w sumie tylko tyle, że w delikfencie coś wreszcie zaskoczyło:)

Przytoczę fragment wywiadu z wczorajszej wyborczej, w oryginale, bo tak brzmi zabawniej (i proszę mnie za to nie zjadaćsmile.gif):

Poniższy tekst przeznaczony jest dla dużych dzieci w celach informacyjnych, zawiera treści powszechnie uznawane za wulgarne i naprawdę nie ma na celu obrażać niczyich uczuć religijnych.

Dr. Ewa Budzowska:
(...)
Rozmawia dwóch "karków" w tramwaju:
-K...., Papież umarł.
-No, k.... umarł.
-K...., słyszałem, że on napisał w ch.. książek, a ja k.... żadnej nie przeczytałem. Więc wczoraj jedną kupiłem i przeczytałem stronę. I k.... nic z tego nie zrozumiałem!

Pyta pani, co się z nami stało po śmierci Papieża? To się stało, że ludzie tak jak potrafią zastanawiaja się nad sensem swojego życia.
(...)


edit. cenzora uprasza się o wyrozumiałośćsmile.gif

Ten post był edytowany przez Guardian: 14.04.2005 16:31
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dajmond
post 08.04.2005 11:25
Post #6 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 356
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: nie wiem




Wiesz mi chodzi o to, że ci ludzie starają się demonstrować swój żal. Tak żeby zobaczyl iwszyscy sąsiedzi itepe.


--------------------
.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nadzieja
post 08.04.2005 11:35
Post #7 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 217
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Nibylandia




Być może, ja się z skrajną obłudą w każdym razie nie spotkałam. W większości wydaje mi się, jest to potrzeba jednoczenia i utozsamiania się, niezależnie od Papieża i wiary. "Wszyscy tak robią, to my też chcemy". O sąsiadach i demonstracji nie ma raczej mowy. Ale przyznaję, że są pewnie przypadki co do których mogę się mylić.

Ten post był edytowany przez nadzieja: 08.04.2005 11:35
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 08.04.2005 12:05
Post #8 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Diamond @ 08.04.2005 11:25)
Wiesz mi chodzi o to, że ci ludzie starają się demonstrować swój żal. Tak żeby zobaczyl iwszyscy sąsiedzi itepe.
*


Jeśli ktokolwiek się popisuje to raczej osoby, które zachowują się jakby się nic nie stało. A gadanie, że ktoś robi coś demonstracyjnie jest bardzo niebezpieczne. Pamiętaj, że nie masz ZIELONEGO pojęcia co ta osoba czuje i dlaczego zachowuje się tak, jak się zachowuje. To, że nie postępuje według nauki Jana Pawła nie znaczy, że ma go gdzieś. Równie dobrze może być tak, ze osoba ta chciałaby być dobra, ale brak jej sił, lub co gorsza, że boi się reakcji otoczenia (ciebie na przykład).

Osądzasz po ludzku - całe szczęście Bóg nie. No i Papież też tego nie robił - on widział człowieka w każdym - w najgorszym menelu i bandycie, łącznie ze swoim niedoszłym zabójcą, a przede wszystkim w młodych.....


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 08.04.2005 12:34
Post #9 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(murof @ 08.04.2005 12:05)
QUOTE(Diamond @ 08.04.2005 11:25)
Wiesz mi chodzi o to, że ci ludzie starają się demonstrować swój żal. Tak żeby zobaczyl iwszyscy sąsiedzi itepe.
*


Jeśli ktokolwiek się popisuje to raczej osoby, które zachowują się jakby się nic nie stało. A gadanie, że ktoś robi coś demonstracyjnie jest bardzo niebezpieczne. Pamiętaj, że nie masz ZIELONEGO pojęcia co ta osoba czuje i dlaczego zachowuje się tak, jak się zachowuje. To, że nie postępuje według nauki Jana Pawła nie znaczy, że ma go gdzieś. Równie dobrze może być tak, ze osoba ta chciałaby być dobra, ale brak jej sił, lub co gorsza, że boi się reakcji otoczenia (ciebie na przykład).

Osądzasz po ludzku - całe szczęście Bóg nie. No i Papież też tego nie robił - on widział człowieka w każdym - w najgorszym menelu i bandycie, łącznie ze swoim niedoszłym zabójcą, a przede wszystkim w młodych.....
*



o , jeden co też mąrze gada.

sorry , ale to moja sprawa , czy pójdę na mecz czy nie , czy ubiorę się na czarno czy nie..

NIKT CI NIE PRZYPINA ŻAŁOBY NA SIŁĘ!

skąd ty możesz Diamond wiedzieć , czy ja czytałem 8 encyklik , 1-ą czy żadnej nie czytałem ? Wierz mi , nie wszystko jest obłudne..

bardziej obłudne jest chociażby zachowanie niektórych osób dzień przed śmiercią 'Papy' "pff , a co on k.wa takiego wielkiego zrobił" itd. , albo kilka dni po tym pieprzące coś o 'papabełkocie' etc..

jutro lub w następnym tyg dam przykład poprzez link.

a co najbardziej jest hipokryzją: pewnie większość tych co skarżą się na żałobę w takim 'Kwiecie Lotosu' powiedziało by 'Nie lubisz , nie chciesz - nie czytaj , nie patrz!' rolleyes.gif closedeyes.gif

Ten post był edytowany przez Hefaj: 08.04.2005 12:36


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dajmond
post 08.04.2005 12:53
Post #10 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 356
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: nie wiem




Hmmm mi nie chodzi o to, że będę zaraz wytykała palcami i tak dalej. Nie jest też ważne Hefaj czy ubierzesz się na czarno, będziesz miał wstążeczkę etc. Wg mnie żałoba to głównie czas przemyśleń, ciszy, a nie (tak jak np. na jednym forum na którym bywam) zakładanie tematów ,,księga kondolencyjna" i wkładanie sobie do sygnatury zdjęcia Karola Wojtyły. Wiem, że mogę się mylić w osądach, bo jestem tylko małym człowiekiem przechodzącym swoje, stosunkowo krótkie, życie na tym świecie. Nie mówię oczywiście nikomu ,,robisz to na pokaz", bo skąd mogę wiedzieć czy to prawda. Moze po prostu źle sformuowałam tamtego posta.
A co do Ojca Świętego. Wczoraj na mszy żałobnej było w moim mieście 20 000 osób czyli jedna piąta miasta, a na białym marszu ok. 25 000 osób. To było naprawdę godne podziwu.


--------------------
.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 08.04.2005 13:25
Post #11 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



ciekawi mnie jak dlugo zjednoczenie to bedzie trwalo. kibole nawet sie lacza - ciekawe czy na nastepnym meczu znow w ruch pojda kamienie itd. mam nadzieje ,ze nie.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 08.04.2005 13:57
Post #12 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(GrimmY @ 08.04.2005 13:25)
ciekawi mnie jak dlugo zjednoczenie to bedzie trwalo. kibole nawet sie lacza - ciekawe czy na nastepnym meczu znow w ruch pojda kamienie itd. mam nadzieje ,ze nie.
*




ajwaj , muszę odpowiedzieć.

wierz mi , ostatnio okazało sę , że tylkoo wielka tragedia łączy ludzi.

walki pewnie i tak niestety zapewne rozgorzeją
ale!
jest ogromna szansa na to , że skończą się 'klimaty krakowskie' ( noże , scyzoryki i bagnety ) , a stamtąd już nie aż tak daleko do pojednania..

niestety zawsze znajdą się takie elementy które wszystko zniweczą..


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 08.04.2005 14:26
Post #13 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



no wlasnie ,czy tylko w obliczu tragedii potrafimy byc dobrzy? tylko czy az? jak zwykle wiem ,ze nic nie wiem. czas pokaze.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 08.04.2005 14:56
Post #14 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE
[...]szanowni koledzy dla ktorych nagle papiez stal sie autorytetem, powiedzcie mi prosze co zapamietaliscie z tego co papiez POWIEDZIAL w trakcie calego swojego pontyfikatu? Moze jakies zdanie, lub chociaz jego sens? Czy kiedykolwiek sluchaliscie tego co mial wam do powiedzenia? Czy potraficie sobie przypomniec cos wiecej poza opowiadaniem jak w Wadowicach obzeral sie kremowkami? Wlasciwie to nie oczekuje odpowiedzi, bo zaraz znajdzie sie jakis cwaniaczek ktory na google.com wpisze haslo "Jan Pawel II" i przytoczy tu pare cytatow wraz z data, miejscem i liczba wiernych wowczas zgromadzonych. Wszyscy mowia, nikt nie slucha.


QUOTE
Nie chcę tu mówić o moich uczuciach... Ani o tym co w tej chwili przeżywam... Jak dla mnie ten odhumanizowany internetowy świat jest jest najgorszym miejscem do wyrażania tego typu emocji...


wybaczcie , że posiłkuję sie czyimiś postami,ale oddają one po prostu całkowicie to, co myślę...


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 08.04.2005 16:45
Post #15 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Nie chce mi się nic pisać.

Już wszyscy wszystko powiedzieli, a socjologiczne spostrzeżenia zostają traktowane jako obraza majestatu i kończą się ukamieniowaniem obserwatora.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
karolka
post 08.04.2005 18:07
Post #16 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 87
Dołączył: 11.02.2004
Skąd: szczecin

Płeć: Kobieta



Papież umarł, to smutne, ale już się z tym pogodziłam w poniedziałek, bo wiem, że TAM jest Mu lepiej i tak nie ciercpi jak tu, na ziemi. Bardzo mi się podoba, że w tv i w radiach nia ma reklam. Co do pojednania itd. to myślę (jak większość), że już jutro, a jak nie jutro to w pn. wszystko się zacznie od początku (reklamy też dry.gif).

Co do polityki, to najbardziej zabolało mnie to, co zrobił Putin-wyjechał sobie dzisiaj (razem z Jaruzelskim) na urlop! No a Szwecja nie ogłosiła żałoby, chociaż córki królewskie są katoliczkami (cała rodzina z resztą). Wiem, wiem, król z królową byli na pogrzebie, a z tym, że w wiadomościach nie wspomniano o śmirci JPII to wina komunistycznego premiera, ale chyba król mógł by coś z tym zrobić, no nie? huh.gif


--------------------
Jeśli czsem Polka Panu Bogu się uda, to już mówiąc po prostu, klękajcie narody!"
Henryk Sienkiewicz


WEJDŹ KONIECZNIE ! ! !

user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Anya
post 08.04.2005 19:10
Post #17 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 11
Dołączył: 18.06.2004




QUOTE
Putin-wyjechał sobie dzisiaj (razem z Jaruzelskim) na urlop!

Razem, lol?
Brak informacji mi doskwiera...

Nie wiem, może cierpię na znieczulicę, ale nie widzę nic złego w tym, że życie wraca do normy. Kolej rzeczy. I tak już dużo, że udało się je od niej choć na tydzień odciągnąć. Poza tym pora spojrzeć prawdzie w oczy. My mamy Papieża w tv i na ulicach, 24/7 dlatego, że był Polakiem i jest jeśli w ogóle można to tak określić, dumą narodową. Większość ludzi kochała go lub dopiero zaczęła kochać (bardzo często nieswiadomie) z tego powodu, a nie dlatego co mówił czy chciał przekazać. Płaczą katolicy na całym świecie, ale nie jestem pewna czy trzeba potępiać inne kraje(nie katolickie), za to że nie zapanowała tam ogólnonarodowa żałoba. Bo tę ogłasza głowa państwa (przeważnie dlatego, że tak wypada), ograniczając ją do opuszczenia flag, co w absolutnie żadenym stopniu nie wpływa na życie, światopogląd czy choćby zachowanie przeciętnego mieszkańca. Uważasz, że gdyby Jan Paweł II nie był Polakiem lecz nadal wielkim człowiekiem to w ogóle prowadzilibyśmy teraz tę rozmowę? Patrząc realnie, jesteś pewna, że jego śmierć tak bardzo by w was, uderzyła?
Ja mam wątpliwości.


--------------------
I can resist everything except temptation.
Oscar Wilde (Fingal O`Flahertie Wills, 1854 - 1900)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 08.04.2005 21:32
Post #18 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Anya @ 08.04.2005 19:10)
Uważasz, że gdyby Jan Paweł II nie był Polakiem lecz nadal wielkim człowiekiem to w ogóle prowadzilibyśmy teraz tę rozmowę? Patrząc realnie, jesteś pewna, że jego śmierć tak bardzo by w was, uderzyła?
Ja mam wątpliwości.
*



A ja nie - zobacz Chile, zobacz Brazylię, zobacz Argentynę... Prezydent Białorusi i Castro nawet nie pozostali obojętni. W krajach w których Katolików jest dużo (Polska jest takim krajem) żałoba została wprowadzona - i to nie tylko na papierze.


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 08.04.2005 21:39
Post #19 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(karolka @ 08.04.2005 18:07)
Papież umarł, to smutne, ale już się z tym pogodziłam w poniedziałek, bo wiem, że TAM jest Mu lepiej i tak nie ciercpi jak tu, na ziemi. Bardzo mi się podoba, że w tv i w radiach nia ma reklam. Co do pojednania itd. to myślę (jak większość), że już jutro, a jak nie jutro to w pn. wszystko się zacznie od początku (reklamy też <_<).

Co do polityki, to najbardziej zabolało mnie to, co zrobił Putin-wyjechał sobie dzisiaj (razem z Jaruzelskim) na urlop! No a Szwecja nie ogłosiła żałoby, chociaż córki królewskie są katoliczkami (cała rodzina z resztą). Wiem, wiem, król z królową byli na pogrzebie, a z tym, że w wiadomościach nie wspomniano o śmirci JPII to wina komunistycznego premiera, ale chyba król mógł by coś z tym zrobić, no nie? :huh:
*


co do telewizji - jakos tak inaczej kiedy przez caly tydzien nie poleci zadna morda polityka,ani nie dowiemy sie kto kogo dzisiaj zabil w *** (tu wstaw nazwe kraju).

a co do putina i generala towarzysza - putin nie przyjechal...najprosciej tlumaczac po to,zeby nie wkurzac rosyjskiego patriarchatu. co do jaruzelskiego - znow dal ciala. a szwecja nie musiala oglaszac zaloby narodowej.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ania*
post 08.04.2005 21:45
Post #20 

Unregistered









TAk.. w niebie jest mu lepiej.. ale bez niego cry.gif
Teraz zaluje, ze zamiast na Anioł Panski patrzałam w monitor komputera..
Płakalam strasznie jak umarł.
I będę płakać
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 09.04.2005 12:12
Post #21 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




QUOTE(Kira @ 08.04.2005 14:56)
QUOTE
[...]szanowni koledzy dla ktorych nagle papiez stal sie autorytetem, powiedzcie mi prosze co zapamietaliscie z tego co papiez POWIEDZIAL w trakcie calego swojego pontyfikatu? Moze jakies zdanie, lub chociaz jego sens? Czy kiedykolwiek sluchaliscie tego co mial wam do powiedzenia? Czy potraficie sobie przypomniec cos wiecej poza opowiadaniem jak w Wadowicach obzeral sie kremowkami? Wlasciwie to nie oczekuje odpowiedzi, bo zaraz znajdzie sie jakis cwaniaczek ktory na google.com wpisze haslo "Jan Pawel II" i przytoczy tu pare cytatow wraz z data, miejscem i liczba wiernych wowczas zgromadzonych. Wszyscy mowia, nikt nie slucha.


wybaczcie , że posiłkuję sie czyimiś postami,ale oddają one po prostu całkowicie to, co myślę...
*


a nie pomyślałaś o tym, że ludzie płaczą również dla tego, że dotychczas nie Słuchali [przez duże 'S']? że nie będa mogli już nigdy więcej wsłuchiwac się w Jego kazanie i próbować je Zrozumieć? wcześniej tego nie robili, bo myśleli, że Papież jest nieśmiertelny i zawsze zdążą jeszcze Go Usłyszeć, zobaczyć. ale teraz już Go nie ma. i żałują, że przez te wszystkie lata byli tacy obojętni na to, co do nich Mówił. nie pomyślałaś o tym. a szkoda.

QUOTE
Uważasz, że gdyby Jan Paweł II nie był Polakiem lecz nadal wielkim człowiekiem to w ogóle prowadzilibyśmy teraz tę rozmowę? Patrząc realnie, jesteś pewna, że jego śmierć tak bardzo by w was, uderzyła?
Ja mam wątpliwości.

ale był. i dlatego to jest dla nas takie ważne...


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 09.04.2005 13:47
Post #22 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Kira @ 08.04.2005 14:56)
QUOTE
[...]szanowni koledzy dla ktorych nagle papiez stal sie autorytetem, powiedzcie mi prosze co zapamietaliscie z tego co papiez POWIEDZIAL w trakcie calego swojego pontyfikatu? Moze jakies zdanie, lub chociaz jego sens? Czy kiedykolwiek sluchaliscie tego co mial wam do powiedzenia? Czy potraficie sobie przypomniec cos wiecej poza opowiadaniem jak w Wadowicach obzeral sie kremowkami? Wlasciwie to nie oczekuje odpowiedzi, bo zaraz znajdzie sie jakis cwaniaczek ktory na google.com wpisze haslo "Jan Pawel II" i przytoczy tu pare cytatow wraz z data, miejscem i liczba wiernych wowczas zgromadzonych. Wszyscy mowia, nikt nie slucha.




powiem krótko - tak , słuchałem , bynajmniej starałem się słuchać. Papież był dla mnie zawsze autorytetem i koniec gadki zresztą

LUDZIE DO CHOLERY , CZY NIE WIDZICIE ŻE NIE WSZYSTKO JEST OBŁUDNE?!

chciałem jeszcze coś napisać mi.in o hipokryzji niektórych ale cholera zapomniałem i wyeciało mi z głowy.


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 09.04.2005 18:59
Post #23 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Za dużo w tym wszystkim jest "statystyki" To że na Kubie wprowadzono żałobę nie znaczy wcale że coś się tam zmieni z dnia na dzień. Jest to oczywiście dowód na to że tam zniczulica społeczna jest mimo wszystko dużo mniejsza niż w Szwecji gdzie wartości nie ma już zdanych. Szwedzi sa martwi i obojętni uczuciwo na wszystko to nic zaskakujacego. Za dużo narzekamy na telewziję, programy o papiezu nie przyniosły nikomu dochódów wręcz przeciwnie. Stracono 95% czasu reklamowego tak czy siak. Niekóre stacje zaprzestały wogóle nadwania. Bo tak czuli, to wynikaŁ\ło z ich serca, to też sa ludzie. Co z tego że wszystko wróci do normalności? Tych wielkcih duchowych rekolekcji nigdy nie zapomnimy. coś w nas napewno pozostanie ale to sprawa indywidualna i nie ma co oczekiwac powszechnego cudu.

Wiele osób "dziwi" się tym nagłym smutkiem po stracie Papieża. Nie rozumieją że ona dla wielu Polaków był jak ojciec. Mógł być daleko, mogł ktoś się z nim nie zgadzać, ale jego strata była niemalże tym co strata ukochanej osoby z rodziny, z nim wychowały się 2 pokolenia. Masz rację Vigga- po śmierci ludzie bardzo żałuja straconych chwil- czy to jest hipokryzja?

Cerkiew prawosławna w Rosji jest od dawna moralnym zerem. Nie pottrafią powiedzić nic konkretnego. To nie jest Kosciół w naszym stylu - Wojna w czeczeni- nic, pijaństwo - nic, 7\10 z aborcją -nic. Oni sa zerem. Można kogoś nei słuchać ale jeśli się nic nie mówi to jest się niczym. Dlatego w Rosji frekewncja w cerkwiach wynosi 2% ...na miesiąc!!! Gdyby potrafili ukazac jakiekolweik oblicze byłoby 10% w tygodniu. co z tego że reszta pomstowałaby na nich ile wlezie, co z tego że byliby kontrowersyjni9 jak ( jak Papież!) ale byliby czymś! Dlatego bali się Papieża, bo on miał przesłanie. Żal mi Rosjan. Już byłoby lepiej gdyby nawócili się na islam, przynajmniej ejden problem powoli bo rowziązali.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Anya
post 09.04.2005 21:17
Post #24 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 11
Dołączył: 18.06.2004




QUOTE
Cerkiew prawosławna w Rosji jest od dawna moralnym zerem. Nie pottrafią powiedzić nic konkretnego. To nie jest Kosciół w naszym stylu - Wojna w czeczeni- nic, pijaństwo - nic, 7\10 z aborcją -nic. Oni sa zerem. Można kogoś nei słuchać ale jeśli się nic nie mówi to jest się niczym. Dlatego w Rosji frekewncja w cerkwiach wynosi 2% ...na miesiąc!!! Gdyby potrafili ukazac jakiekolweik oblicze byłoby 10% w tygodniu. co z tego że reszta pomstowałaby na nich ile wlezie, co z tego że byliby kontrowersyjni9 jak ( jak Papież!) ale byliby czymś! Dlatego bali się Papieża, bo on miał przesłanie. Żal mi Rosjan. Już byłoby lepiej gdyby nawócili się na islam, przynajmniej ejden problem powoli bo rowziązali.


Wierz mi, Rosjanie nie potrzebują byś ich żałował. Nie wiem skąd wziąłeś te dane, kłócą się 'nieco' z moją wiedzą, choć wycięte z kontekstu faktycznie wyglądają imponująco. Możesz być z siebie zadowolony, zjechałeś kościół, którego nie tolerujesz, bo nie rozumiesz, obrażając przy tym nie jego kapłanów, ale religię i wartości jakie reprezentują oraz samych wiernych(mnie przy okazji). Nie odrobiłam lekcji, więc wolę spytać. Tego uczy katolicyzm?


--------------------
I can resist everything except temptation.
Oscar Wilde (Fingal O`Flahertie Wills, 1854 - 1900)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Alexa666
post 09.04.2005 21:54
Post #25 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 306
Dołączył: 06.04.2003

Płeć: Kobieta



ja tak delikatnie wtrącę moje zdanie...

Papieżowi napewno lepiej jest tam, po drugiej stronie. Nie cierpi, może chodzić i mówić. Złączył się wreszcie ze swoim Panem, któremu tak wiernie służył. Dlatego nie płaczę po nim. On sam mówił, żeby nie płakać.
Ale napewno był Wielkim Człowiekiem. Zrobił wiele dla Polski i całego Świata i chwała mu za to.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Strony  1 2 3 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 02.05.2024 14:13