Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

8 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Lektury Szkolne, obowiązek i przyjemność

Zeti
post 04.10.2007 17:59
Post #1 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Dzisiaj na lekcji j. pl. mieliśmy fajną sytuację. Pani powiedziała: Numer 12 czyta utwór. 12 miała na imię Dawid. i zaczyna czytać. Psałterz Dawidów przekład Jan Kochanowski.

Pytanko takie mam. Czy będzie mi się opłacało zacząć teraz Mistrza i Małgorzatę, czy poczekać jeszcze kilka lat?


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 04.10.2007 18:56
Post #2 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Cóż, powiem tak: nie zrozumiałem przesłania tej książki, ale bardzo mi się podobała. Jeśli zaczniesz ją teraz, prawdopodobnie i tak zrozumiesz więcej niż ja, a przy okazji zaoszczędzisz sobie czasu w przyszłości. Tak więc wg mnie powinieneś zacząć.

Dopiero teraz widzę, jak marnowałem czas w wakacje. W ciągu miesiąca mam przeczytać I tom "Chłopów", "Proces" Kafki i "Jądro ciemności" Conrada.

"Opowiadania" Hłaski leżą i pokrywają się kurzem.

Ten post był edytowany przez PrZeMeK Z.: 04.10.2007 18:57


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 04.10.2007 19:45
Post #3 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



Każda z wymienionych przez Ciebie książek to lektura na jeden wieczór. "Proces" i "Jądro Ciemności" dlatego, że są bardzo dobre. A "Chlopi", bo nudne niesamowicie i dużą część można olać.


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 04.10.2007 20:00
Post #4 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Reymont -> Chłopi
Uwaga fragmenty fabuły!
Chłopi -> Wesele Boryny, śmierć Boryny
Wesele Boryny, śmierć Boryny -> Nuda

Nuda -> Ohyda

QUOTE
Cóż, powiem tak: nie zrozumiałem przesłania tej książki, ale bardzo mi się podobała. Jeśli zaczniesz ją teraz, prawdopodobnie i tak zrozumiesz więcej niż ja, a przy okazji zaoszczędzisz sobie czasu w przyszłości. Tak więc wg mnie powinieneś zacząć.

No więc pozyczę, ciekawe co z tego wyniknie.

Ten post był edytowany przez Zeti: 04.10.2007 20:13


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 04.10.2007 20:08
Post #5 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Niech Cię, Zeti. Jeszcze bardziej utrudniłeś mi czytanie "Chłopów", bo teraz nawet nie mam po co śledzić fabuły. sad.gif
Spojlery nie przysporzą ci przyjaciół.

Hazel - być może, ale nie lubię czytać książek w takim pośpiechu. Rozumiem, że trzeba, ale od początku września jadę jednym ciągiem: "Potop" - "Zbrodnia i kara" - "Ludzie bezdomni" bez nawet chwili wytchnienia i zaczynam gubić szczegóły. Niedobrze.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 04.10.2007 20:12
Post #6 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Jakie spoilery? Przecież te dwa fragmenty omawiane są w pierwszej gimnazjum jako lektura obowiązkowa. Myślałem, że je znasz. Jeżeli nie to przepraszam, i daję tamto na biało.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 04.10.2007 20:18
Post #7 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



W moim gimnazjum mało co się omawiało. Pamiętam "Buszującego w zbożu", "Za minutę pierwsza miłość", "Stary człowiek i morze" i parę kawałków z Mickiewicza.

Niedobrze jest czytać jako ostatni książki, które wszyscy już znają.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 04.10.2007 20:23
Post #8 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



Pamiętam, że "Stary człowiek i morze" też omawialiśmy, ale dla mnie to był jakaś masakryczna książka. I o ile dobrze kojarzę, to mnie jakoś tak za bardzo nie poruszyła. A "Buszującego..." nie przeczytałam, bo nigdzie dostać nie mogłam. No i jak omawiali tą książkę, to akurat mnie nie było w szkole.

No w zeszłym roku to nie mogłam znieść "Cierpień młodego Wertera". dry.gif


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 04.10.2007 20:25
Post #9 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Moje lektury w tym roku szkolnym:
Faraon
Psałterz Dawidowy
Mity greckie, Mitologia Parandowskiego - fragmenty
Antygona
Biblia - Genesis - Księga rodzaju
Romeo i Julia
Balaldyna
Pan Tadeusz
śmierć Urzędnika
Wesele - fragm.
Szuler
Silmarillion - Ainulindale
Quo Vadis
Władca Pierścieni - fragment księgi V - bitwa na polach pellenoru




--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 04.10.2007 20:33
Post #10 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Jesteś w trzeciej gimnazjum, prawda, Zeti? Trochę dziwne lektury. My takie mieliśmy w pierwszej liceum. To znaczy większość.

A na fragment WP nigdy czasu byśmy nie znaleźli.

Harolciu - "Buszujący w zbożu" to jedna z moich ulubionych lektur. Jeśli nie czytałaś i masz czas - przeczytaj. Ciekawa.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 04.10.2007 20:37
Post #11 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Tak, w trzeciej. Większość nauczycieli z mojej szkoły uczy także w liceum. (i stąd przyzwyczajeni są do panie profesorze.) Poprzednia polonistka (sprzed czterech lat, jej profesorska wysokość) ustaliła takie lektury. I nowa mimo, że nie uczyłą w liceum, przyjęła te same, wzbogacając je o swoje pozycje, jako lekturę nadobowiązkową (jeżeli chcesz mieć więcej jak dopa to musisz przeczytać) Teraz ta reforma lektur była w pierwszej klasie, ale i tak tam mają z 15 książek do przeczytania.W gruncie rzeczy szkołą trzyba bardzo wyskoki poziom, i bardzo dużo uczniów zalicza rok albo na wakacjach, albo sobie zostaje aby się do edukować.

"Buszujący w zbożu" Co to za książka? Nie miałem okazji przeczytać.

Ten post był edytowany przez Zeti: 04.10.2007 20:38


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 04.10.2007 20:55
Post #12 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



blink.gif blink.gif czuję się taki niedokształcony przy Tobie Zeti. Z gimnazjum lektury, jakie pamiętam, to Krzyżacy, Syzyfowe prace, Mały książę, Hobbit, Romeo i Julia, Antygona, Kamienie na szaniec. Jeśli chodzi o fragmenty, to nawet nie pamiętam, skąd pochodziły (poza oczywiście Biblią i mitami greckimi). Ale Faraon, Quo vadis, Szuler, Śmierć urzędnika w gimnazjum? Jeszcze do tego wszystkie, jakie wymieniłeś w ciągu dwóch semestrów? blink.gif Tym, którzy przeczytają wszystko na czas (a nie skończyli kursu szybkiego czytania) i nie zwariują gratuluję.

Co do Chłopów to ja też nie miałem tego w gimnazjum. Dopiero w zeszłym roku w drugiej liceum. A Tobie Przemek szczerze współczuję. Sienkiewicz, Dostojewski, Reymont w przeciągu nieco ponad miesiąca...szkoda gadać.

Jeśli chodzi o mnie, to dzisiaj skończyłem omawiać Przedwiośnie, jestem też już po Granicy Nałkowskiej, a w przyszłym tygodniu zabieram się za Gombrowicza i jego Ferdydurke. Nareszcie dementi.gif


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 04.10.2007 21:10
Post #13 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Czyli,,ze jednak narzekania części uczniów mojej szkoły na zbyt wielki nawał nauki nie są bezpodstawne jak twierdzą nauczyciele? Moja polonistka mówi, że to co poznajemy to podstawa, którą można by wzbogacić. Ten malutki fragmencik (na dwie lekcje) pani polonistka upchnęła w planie tematów na moją prośbę. Na jutro mam przeczytać Szulera. Chyba czas zacząć.

A Hobbita miałem jeszcze w podstawówce, podobnie jak Komnatę Tajemnic w szóstej klasie. Teraz, jak już jestem w gimnazjum, po zmianach statutu obie te lektury omawia się w klasie piątej (Akurat moja siostra czyta.)

I Ferdydurke też czytałem, w drugiej gimnazjum, ale chyba tylko fragment, na ostatnią lekcję omawiania, bo byłem chory wcześniej (zwolniony ze sprawdzianu) więc nie czytałem całości tylko fragmencik z podręcznika.

Ten post był edytowany przez Zeti: 04.10.2007 21:15


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 04.10.2007 21:26
Post #14 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



Jak tylko będę miała okazję, to przeczytam tego Buszującego.

Zeti - zazdroszczę Ci takich fajnych lektur jak WP (chociaż to tylko fragmenty). Ja nawet Hobbita, czy HPiKT w podstawówce nie omawiałam. Nawet nie pamiętam, czy tam jakiekolwiek lektury oprócz W pustyni i w puszczy omawialiśmy.

Co do Quo vadis - to miałam w 2 gimnazjum zamiast Krzyżaków
Faraon w 3 gim.

A moje lektury w tym roku to nawet nie są aż tak złe:
Wesele
Dziady cz. II, III, IV
Pan Tadeusz
Nieboska komedia
(fragmenty)
Lalka
Nad Niemnem
Mendel Gdański
Kamizelka
Ludzie bezdomni
Kordian
( a na to nawet idę do teatru w przyszłą środę!! biggrin.gif )
Zbrodnia i kara
Jądro ciemności


Ten post był edytowany przez harolcia: 04.10.2007 21:27


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 04.10.2007 21:29
Post #15 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Dziady cz II też miałem, i fragmenty Lalki w pierwszej i Drugiej Klasie.

QUOTE
Zeti - zazdroszczę Ci takich fajnych lektur jak WP (chociaż to tylko fragmenty). Ja nawet Hobbita, czy HPiKT w podstawówce nie omawiałam. Nawet nie pamiętam, czy tam jakiekolwiek lektury oprócz W pustyni i w puszczy omawialiśmy.

Każdy nauczyciel, ma obowiązek wprowadzić jedną lekturę wybraną przez uczniów (u nas WP)


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 04.10.2007 21:48
Post #16 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



A gdzie masz Harolcia Sienkiewicza? Dopiero w 3 klasie?

To ja miałem w zeszłym roku wszystkie te, co wymieniłaś + :
Giaur
Konrad Wallenrod
fragmenty Beniowskiego
całość Nie-boskiej (omawianie jej we fragmentach uważam za stratę dla ucznia)
Gloria victis
Potop
Chłopi (pierwszy tom)

Wesele, Dziadów część III...świetne lektury...

Ten post był edytowany przez Ramzes: 04.10.2007 21:48


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 04.10.2007 22:01
Post #17 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



Tzn. tak, w I klasie w LO miałam:
Cierpienia Młodego Wertera
Potop
Quo vadis
Świętoszka
Król Edyp
Biblię i Mitologię
To z tego co pamiętam, bo nie chce mi się sprawdzać. A teraz, czyli w 2 klasie ma te wypisane wcześniej


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 04.10.2007 22:17
Post #18 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



Ja tak potraktowałem Nad Niemnem wink2.gif zaczęło mnie odrzucać już na drugiej stronie, ale przetrwałem. Udało mi się przebrnąć przez wszystkie 3 tomy.


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 06.10.2007 14:06
Post #19 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Szuler jako taki nawet przyjemny był, ale to całe opracowanie na lekcji polskiego... jak zupełnie inaczej zrozumiałem go podczas czytania.

QUOTE
Zacznij teraz, chyba że planujesz zmianę imienia na Małgorzatę za parę lat.

blink.gif


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona1900
post 09.10.2007 18:00
Post #20 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 518
Dołączył: 10.06.2006
Skąd: ja to znam??

Płeć: Kobieta



QUOTE
Quo Vadis zacznę chyba dopiero w okolicach Bożego Narodzenia.[/CODE]

wow, ja miałam Quo Vadis w 2 kl. gimnazjum (taka porypana polonistka), Romea i Julię, Dziady (II), Krzyżaków, Pana Tadeusza i tym podobne też w 2.
Teraz mam Kamienie na Szaniec, za tydzień Antygonę, a potem Dzieje Tristana i Izoldy. Normalnie to lubię tą opowieśc, ale książki nie akceptuję - nie wiem, dlaczego...


--------------------
Gryffindor

KLL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 09.10.2007 18:09
Post #21 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



QUOTE
Chłopi nie są nudną książką, ale dla młodego człowieka są rzeczy ciekawsze do roboty i dzieło Reymonta przeczytałem dopiero kilka lat temu. Jeśli historia nie wyda się komuś ciekawa, to polecam ze względu na język, jakim Chłopi są napisani. Rarytas.

Fakt, nudni nie są, czyta mi się to lepiej niż "Ludzi bezdomnych". Język rzeczywiście wspaniały i oryginalny. Szkoda tylko, że co dłuższe opisy tylko przebiegam wzrokiem, bo czas mnie goni.

Chciałbym kiedyś przeczytać wszystkie tomy "Chłopów". I "Boską komedię". I jeszcze parę innych rzeczy.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 10.10.2007 20:42
Post #22 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Zaskoczył mnie pierwszy z Czasów Kłoski Cóż tu dużo mówić, nie spodziewałem się czegoś takiego.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 10.10.2007 22:24
Post #23 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



Ze Staffa podoba mi się Deszcz jesienny. Zbyt dużo jego wierszy nie poznałem, więc się nie wypowiadam, czy go lubię, czy nie smile.gif ale mogę tak powiedzieć zdecydowanie o Tuwimie. Jeden z moich ulubionych poetów. Świetne rzeczy pisał. Nie dość, że zdolny, to jeszcze potrafił się bawić poezją i olewać system. Takich powinno być więcej, którzy sie nie boją napisać to, co myślą.


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 11.10.2007 18:41
Post #24 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Pochlastam się. Oprócz "Chłopów" i "Procesu" Kafki mam przeczytać do końca miesiąca jeszcze "Moralność pani Dulskiej". I ostatnie dwa teksty + "Mistrza i Magłorzatę" samemu zanalizować i napisać z nich wypracowanie. :/


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 11.10.2007 18:46
Post #25 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Zakończyłem "Szulera" Na jutro "Antygona". A później to chyba nie dam rady. "Romeo i Julia". Czy to tylko jest tak przedstawione jako łzawy melodramat przez komercję, czy jest nim naprawdę?


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 21:47