Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Dziela zwiazane z Harrym Potterem

eNoPe
post 10.02.2004 16:50
Post #1 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 105
Dołączył: 25.01.2004
Skąd: Las Venturas

Płeć: Mężczyzna



Zobaczcie jakie już powstały książki o Harrym Potterze.

Podstawowo wymienie bez opisów:
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Więzień Azkabanu
Harry Potter i Czara Ognia
Harry Potter i Zakon Feniksa
Wszystkie oczywiście są dziełem J.K. Rowling.

A tu zamieszczam dziełą innych pisarzy:

Jak powstał Harry Potter - Lindsey Fraser.
Opis:
Harry Potter objawił mi się w pociągu, którym wracałam z Manchesteru do Londynu. Nigdy w życiu nie czułam takiej fali podniecenia. Od samego początku wiedziałam, że to będzie wielka frajda pisać o Harrym.
To, jak i gdzie narodził się pomysł na napisanie książki o Harrym, wiedzą już zapewne zagorzali fani jego przygód. Ale na pewno warto jest też przeczytać o samej autorce, która doskonale rozumie, co bliskie jest dzieciom.



Harry Potter. Nauka i Magia - Roger Highfield
Opis:
Za sprawą J. K. Rowling nasz świat ponownie zapełnił się smokami, latającymi miotłami, magicznymi zaklęciami, cudownymi eliksirami, no i czarodziejami.

Ta książka powinna znaleźć się na półce każdego miłośnika magicznego świata Harry'ego Pottera, bo czyż nie zasługuje na uwagę to, że:
wyczyny miotły Nimbus 2000 zaczynają być bardziej zrozumiałe, skoro uczeni próbują "wyłączać" siłę ciążenia.
peleryna-niewidka Harry'ego może okazać się tkaniną z cienkich włókien światłowodów - czymś, z czym zaczynają sobie radzić nawet mugole.
gryfy przypominają do złudzenia zwierzęta, których szczątki znajdujemy na pustyni Gobi.
trójgłowy pies Puszek i wierzba bijąca mogą wkrótce znaleźć się na liście stworzeń, powoływanych do życia przez inżynierię genetyczną.
czarownice i czarodzieje zostali zmuszeni do ukrycia się przed mugolami za sprawą małej epoki lodowcowej.
badania zaginionej cywilizacji Majów wskazują, że w quidditcha nie zawsze grywano w powietrzu.
jesteśmy o krok od poznania tajemnicy fasolek wszystkich smaków Bertiego Botta



Mój Przyjaciel Harry Potter - Antoine Guillemain
Opis:
Szczegółowa analiza czterech tomów powieści napisanej przez J.K.Rowling. Ta książka jest również podstawowym vademecum dla mugoli, którzy znajdą w niej karty osobowe postaci wraz z komentarzem, słownik terminów czarodziejskich i formuł magicznych, dane statystyczne oraz wiele innych informacji



A tutaj inne gadżety związane z Harry'm Potter'em:

Zakładki Harry Potter -..
Opis:
Zbierz zakładki z wizerunkami wszystkich ulubionych bohaterów książek o przygodach Harry'ego Pottera:
"Harry Potter i kamień filozoficzny"
"Harry Potter i komnata tajemnic"
"Harry Potter i więzień z Azkabanu"



Harry Potter. Hogwart - ..
Opis:
Wspaniała rozrywka dla miłośników Harry'ego Pottera. Trójwymiarowa, ruchoma makieta zamku Hogwart na czterech planszach oraz figurki bohaterów pozwolą raz jeszcze odtworzyć przygody Harry'ego i jego przyjaciół lub stworzyć własną wersję wydarzeń!





--------------------
;] wiadomo 24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
eNoPe   Dziela zwiazane z Harrym Potterem   10.02.2004 16:50
herbelt   A co z książką "Fantastyczne zwierzęta i ...   10.02.2004 17:24
eNoPe   Wiesz nie szukalem konkretnych ksiazek tylko t...   10.02.2004 17:42
Karolinka   no i jeszcze świetna ksiażka "Magiczne św...   10.02.2004 19:59
kathy   Mysle ze zapomniales jeszcze o dwoch dosc wazn...   10.02.2004 20:47
Pottero   Brakło dwóch dzieł bardzo związanych z Harrym ...   10.02.2004 21:55
Hefaj   No i oczywiście zabrakło 'Magiczne Światy ...   11.02.2004 08:50
eNoPe   Bede pamientac na przyszlosc!

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.04.2024 21:44