Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Departament Tajemnic, ...miejsce śmierci i tajemnic...

Martyna
post 02.03.2004 21:36
Post #26 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 24
Dołączył: 24.02.2004




A może oni te mózgi po to badają by dojść do perfecto w magii???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
moniczka
post 02.03.2004 21:39
Post #27 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 143
Dołączył: 26.02.2004

Płeć: Kobieta



Moze charlaki na nich trenuja, zeby nie zrobic krzywde nikomu zywemu? Tylko dlaczego na mozgach?smile.gif


--------------------

trzaba wiedziec kiedy ze sceny zejsc
niepokonanym
wsrod tandety lsniac jak diament
byc zagadka ktorej nikt
nie zdarzy zgadnac nim minie czas

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lousie
post 03.03.2004 10:09
Post #28 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 165
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Z daleka XD




QUOTE
Moze charlaki na nich trenuja, zeby nie zrobic krzywde nikomu zywemu? Tylko dlaczego na mozgach?


Akurat charłakowi pokazano by mózg. Myślę, że jakby ktoś miał trenować, to wynaleźliby jakiś bardziej praktyczny sposób. Wyobraża sobie ktoś, że podchodzi do ciebie człowiek z mózgiem w ręku i mówi : "masz na nim trenować, bo po to został wyciągnięty z czyjejś głowy".


--------------------
One day you will ask
me what's more
important, your life or
mine? And I will say,
my life, then you will
walk away, never
knowing that you are
my life.

----------------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
emilka
post 03.03.2004 10:48
Post #29 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 19
Dołączył: 27.02.2004




Tak przyznaję rację temu kto powiedział że posąg dumbledor ożywił,ale co do mózgów i tej sali nie znam odpowiedzi.
Właśnie mnie to też ciekawi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 03.03.2004 10:57
Post #30 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



badanie wpływu imperio na zywy umysł... e nie XD
A mnie ciekawi jaki wpływ bedzie miało to spotkanie na zachowanie Rona? Myslicie ze może zdobyć jakies moce np. czytanie w myslach lub manipulacja czyims umysłem [bez umiejetnosci legimencji i imperio]?


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ren.Asiek
post 03.03.2004 16:00
Post #31 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 553
Dołączył: 23.11.2003
Skąd: Kraków :)))

Płeć: Kobieta



no ja nie wiem,ale chyba nie....przynajmniej nie wykryto żadnych zmian w jego osobowosci po tym zdarzeniu wiec moze nie doznał żadnych usterek wink.gif Te mózgi raczej nie przekazują jakichś umiejętnosci...nie sąnazbyt chronione wiec to pewnie nic wielkiego...ale najbardziej <oprócz zaslony biggrin.gif > ciekawi mnie ta moc Harry'ego którą podobno badają w zamkniętym pokoju...jak w ogóle mozna badac moc nie mając przy sobie jej własciciela? I na czym ona polega? Bo przeciez ochrona jego matki która pozwolila parzyc Voldzia rękoma juz zostala przez niego przezwyciężona...jak ona ma chronic Harry'ego?Czy ktos zrozumial cos z opisu Dumbledore'a? wink.gif


--------------------
Być nikim innym jak samym sobą w świecie, który każdego dnia próbuje zrobić nas kimś innym.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
peggy_brown
post 03.03.2004 17:42
Post #32 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 79
Dołączył: 15.12.2003
Skąd: Wałbrzych




Ta ochrona została tylko po części przezwyciężona. Vold może dotknąć Harry'ego, ale poza tym są jeszcze inne "zabezpieczenia", np. to z domem Dursley'ów.

A ta moc w zamkniętym pokoju DT jest w każdym człowieku, tylko w różnych ilościach. Harry ma jej bardzo dużo, a ją jest bardzo trudno pokonać Voldemortowi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nes
post 03.03.2004 19:53
Post #33 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




QUOTE (peggy_brown @ 03-03-2004 16:42)
A ta moc w zamkniętym pokoju DT jest w każdym człowieku, tylko w różnych ilościach. Harry ma jej bardzo dużo, a ją jest bardzo trudno pokonać Voldemortowi.

uwazam, ze otym kto jest poteziejszym czaradziejem nie decyduje to ile kto kuje zaklec, ale to ile ma wiecej w sobie tej czarodziejskiej mocy - cos w rodzaju ukrytego potencjału, energi tongue.gif (wątek star wars)

harry let the force will be with you... biggrin.gif

hmm nie jestem pewien czy wlasnie ta energia kryje sie za sie za drzwiami w departamenicie tajemnic, ale vold przekazal czesc swojej energii harry'emu, a tym samym wlazl w niezłe g.... biggrin.gif


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ren.Asiek
post 03.03.2004 21:05
Post #34 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 553
Dołączył: 23.11.2003
Skąd: Kraków :)))

Płeć: Kobieta



Nio to pewnie jest ta siła wewnętrzna czlowieka,ale czemu Harry ma jej tak duzo? Skoro Voldzio dal mu polowe swojej mocy to on równiez powinien posiadac taką moc.No ale on jest zły wiec moze dlatego nie ma jej ogromu? wink.gif


--------------------
Być nikim innym jak samym sobą w świecie, który każdego dnia próbuje zrobić nas kimś innym.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
peggy_brown
post 03.03.2004 22:29
Post #35 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 79
Dołączył: 15.12.2003
Skąd: Wałbrzych




Myślęl, że to nie taką moc przekazał Vold Harry'emu. Dla nie ta moc jest obca, on jej nie rozumie. Poprostu rodzisz się i aniołki ci przydzielają tą siłę, tyle ile chcą tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ren.Asiek
post 04.03.2004 19:19
Post #36 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 553
Dołączył: 23.11.2003
Skąd: Kraków :)))

Płeć: Kobieta



No tak on nie zna tej mocy,ale skoro wie<???> ze ona chroni Harry'ego to czemu nie chcial sie włamac do pokoju zamknietego i poznac jej tajemnicy?przeciez to tez by mu poomogło...i tak własciwie to czemu nikt nie wytlumaczy tego Harry'emu tego co juz wiedzą o tej mocy...przeciez jemu to tez by sie na pewno sprzydalo w przyszlosci no nie?? tongue.gif


--------------------
Być nikim innym jak samym sobą w świecie, który każdego dnia próbuje zrobić nas kimś innym.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 05.03.2004 12:14
Post #37 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Sorki że będę cytował ale inaczej sie nie da...
QUOTE ("ren.Asiek")
Nio to pewnie jest ta siła wewnętrzna czlowieka,ale czemu Harry ma jej tak duzo? Skoro Voldzio dal mu polowe swojej mocy to on równiez powinien posiadac taką moc.No ale on jest zły wiec moze dlatego nie ma jej ogromu?

Jak sama powiedziłaś Voldo dał Harry'emu połowę [a tak btw to była znaczna częśc a nie połowa] SWOJEJ mocy. Vold w ogóle nie ma tej mocy.
QUOTE ("ren.Asiek")
No tak on nie zna tej mocy,ale skoro wie<???> ze ona chroni Harry'ego to czemu nie chcial sie włamac do pokoju zamknietego i poznac jej tajemnicy?

Najpewnie nie wie gdzie jest ona składowana albo by go to odrazu zabiło
QUOTE ("ren.Asiek")
i tak własciwie to czemu nikt nie wytlumaczy tego Harry'emu tego co juz wiedzą o tej mocy...przeciez jemu to tez by sie na pewno sprzydalo w przyszlosci no nie??

A pewno nic nie wiedzą... to w końcu zapomniana magia...
---
A skąd wiemy że ta moca jest miłośc? Równie dobrze może byc to sprawiedliwa zemsta


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matematyka
post 05.03.2004 16:06
Post #38 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 71
Dołączył: 12.02.2004
Skąd: Kraków




Nim przeczytałam piąty tom, wydawało mi sie, ze DT to cos w rodzaju skladowni broni i fabryki nowinek technicznych. Teraz sadze, ze w DT są badane rzeczy zwiazane z smiercia, umyslem ludzkim, przyszloscia.....


--------------------
"Gdyby nasz mózg był tak nieskomplikowany, że moglibyśmy go zrozumieć, bylibyśmy wówczas tak głupi, że i tak byśmy go niezrozumieli."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ren.Asiek
post 06.03.2004 16:32
Post #39 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 553
Dołączył: 23.11.2003
Skąd: Kraków :)))

Płeć: Kobieta



Niom tam są takie badania,ale są one ściśle tajne...czy nie powinno być tak,że jesli ktos odkryje cos co moze ułatwic zycie tysiącom czarodzieji to powinien to ujawnic?I własciwie to ciekawe czemu DT ma tylko jedną siedzibę...moze jest jeszcze gdzies inny punkt jego działalności? wink.gif Bo mienisterstw magii powinno byc wg mnie troche wiecej...jedno na cały swiat???Wiec dlaczego to akurat jest tak blisko Hogwaru czy Nory?? wink.gif tongue.gif


--------------------
Być nikim innym jak samym sobą w świecie, który każdego dnia próbuje zrobić nas kimś innym.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 06.03.2004 16:45
Post #40 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



moge ci odpowiedzec tylko na ostatnie ren... tu chodzi o to ze akcja dzieje sie na wyspach brytyjskich i wiesz no lokalny patriotyzm zobowiazuje XD


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matematyka
post 07.03.2004 13:35
Post #41 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 71
Dołączył: 12.02.2004
Skąd: Kraków




Czy ktos proponuje jedno wielkie państwo czarodziejów? (to raczej nie do zrobienia)

ps. mam wazne pytanie - dlaczego w walke z Voldl , lub przeciw niemu byli zaplatani w wiekszosci (ogromnej) tylko czarodzieje z Wielkiej Brytanii?


--------------------
"Gdyby nasz mózg był tak nieskomplikowany, że moglibyśmy go zrozumieć, bylibyśmy wówczas tak głupi, że i tak byśmy go niezrozumieli."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ren.Asiek
post 07.03.2004 14:41
Post #42 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 553
Dołączył: 23.11.2003
Skąd: Kraków :)))

Płeć: Kobieta



z tego co wiadomo to chyba raczej równiez z innych krajów<taki np Bill=)>...ale to prawda był ich ogrom z Wielkiej Brytani.Moze dlatego że tam własnie znajdował się Hogwart?Noi Ministerstwo Magii? O i jest takie jeszcze jedno pytanko...zanim Voldzio trafił na Potterów i został"pokonany" przez Harry'ego pustoszył cały świat...czyżby teraz owładnęła nim wola zemsty?że kręci sie wokół Harry'ego?Przeciez on nie poznał treści przepowiedni wiec nie wie ze jeden z nich musi zginąć.Czemu on tak bardzo chce go zabic.Z zemsty???I czemu zawsze pojawia sie blisko Howartu i tylko atakuje tak powaznie w Wielkiej Brytani a nie gdzies na innym kontynencie?Ciekawe no nie? tongue.gif


--------------------
Być nikim innym jak samym sobą w świecie, który każdego dnia próbuje zrobić nas kimś innym.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Daga
post 07.03.2004 20:37
Post #43 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 295
Dołączył: 07.03.2004
Skąd: Opalenica




ja może nawiążę to tematu zasłony za którą zniknął Syriusz.. Jak to jest że niektórzy słyszą te szepty a inni nie?? I o co z tym wogóle chodzi?? Może Harry zapytał by się Dumbledora co to właściwie jest, stary Dumbl z pewnością to wie! I może skoro harry słyszał czyjeś głosy za tą zasłoną to gdyby wszedł do Departamentu ponownie to usłyszałby głos Syriusza... sad.gif


--------------------
"Jeśli nie masz po co żyć - żyj na złość innym"


user posted image
Główny Alchemik (hehehe)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ren.Asiek
post 07.03.2004 20:50
Post #44 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 553
Dołączył: 23.11.2003
Skąd: Kraków :)))

Płeć: Kobieta



Nie wiem co i jak jest z tą zasłoną ale wątpie zeby dosłyszal sie tam głosu Syriusza bo przeciez tam było slychac tłum głosów i róznych, wiec nie wyróżnilby sie niczym głos Syriuszka=(tongue.gif


--------------------
Być nikim innym jak samym sobą w świecie, który każdego dnia próbuje zrobić nas kimś innym.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Osamotniona
post 07.03.2004 20:58
Post #45 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 8
Dołączył: 06.03.2004




QUOTE (kubik @ 05-03-2004 11:14)
A skąd wiemy że ta moca jest miłośc? Równie dobrze może byc to sprawiedliwa zemsta

moc ktora sie kryje w zamknietym pokoju i ta ktora ma Harry to milosc... Dumbledore mowi to Harry'emu nazywajac ta sale Komnatą Miłosci czy jakos tak. nie wiem jak dokladnie ale napewno bylo w tej nazwie cos z miloscia,..


--------------------
Oszalała z bólu dusza, karze ciało kaleczyć serce rękę zmusza by cięła skórę, aby ducha wyleczyć. Niczym jest fizyczny ból z cierpieniem duszy porównany kolejny psychiczny dół zostawia na ręce rany nie radzisz sobie z życiem, ze sobą nie wiesz, o co w tym wszystkim chodzi myślisz, że wszystko złączone jest zmową, kolejne przeciwko tobie plany świat rodzi. Najpierw agresja i złość chcesz zniszczyć wszystko masz tego świata dość uderzasz w byle co, bo było blisko. Potem przychodzi wielki smutek i już wiesz, do czego wrócisz to ma taki zły skutek że pociąć się musisz przynosi ci to ulgę i zarazem kiedy robisz kolejną ranę, myślisz że ktoś zwróci na ciebie uwagę sądzisz, że ktoś poda ci rękę...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ren.Asiek
post 07.03.2004 21:01
Post #46 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 553
Dołączył: 23.11.2003
Skąd: Kraków :)))

Płeć: Kobieta



aha dzieki,chyba to pominęłam. No prawda Harry ma w sercu wiele miłosci ale po co badano by miłosc,co chciano by wykryc???A poza tym odbbierają mu najbliższe osoby, więc ta miłosc moze podupaść...


--------------------
Być nikim innym jak samym sobą w świecie, który każdego dnia próbuje zrobić nas kimś innym.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Osamotniona
post 07.03.2004 21:04
Post #47 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 8
Dołączył: 06.03.2004




QUOTE (ren.Asiek @ 07-03-2004 20:01)
aha dzieki,chyba to pominęłam.

spoko ja czytałam ksiazke 9 razy i dopiero za 3 to wychwyciłam smile.gif


--------------------
Oszalała z bólu dusza, karze ciało kaleczyć serce rękę zmusza by cięła skórę, aby ducha wyleczyć. Niczym jest fizyczny ból z cierpieniem duszy porównany kolejny psychiczny dół zostawia na ręce rany nie radzisz sobie z życiem, ze sobą nie wiesz, o co w tym wszystkim chodzi myślisz, że wszystko złączone jest zmową, kolejne przeciwko tobie plany świat rodzi. Najpierw agresja i złość chcesz zniszczyć wszystko masz tego świata dość uderzasz w byle co, bo było blisko. Potem przychodzi wielki smutek i już wiesz, do czego wrócisz to ma taki zły skutek że pociąć się musisz przynosi ci to ulgę i zarazem kiedy robisz kolejną ranę, myślisz że ktoś zwróci na ciebie uwagę sądzisz, że ktoś poda ci rękę...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Livery
post 07.03.2004 21:08
Post #48 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 39
Dołączył: 05.01.2004




Dumbledore powiedział, że mocy, którą badają w DT Harry ma bardzo duża, a której Voldemort nie ma w ogóle bo nią gardzi, Myślę, że to miłość, współczucie czy coś w tym stylu bo napewno nie starożytna magia. Voldemort napewno nią nie gardzi tylko wtedy o niej zapomniał.

Co do MM to myślę, że tak jak Hogwart każdy kraj ma swoje ministerstwo i swoją szkołe.

QUOTE
O i jest takie jeszcze jedno pytanko...zanim Voldzio trafił na Potterów i został"pokonany" przez Harry'ego pustoszył cały świat...czyżby teraz owładnęła nim wola zemsty?że kręci sie wokół Harry'ego?Przeciez on nie poznał treści przepowiedni wiec nie wie ze jeden z nich musi zginąć.Czemu on tak bardzo chce go zabic.Z zemsty???I czemu zawsze pojawia sie blisko Howartu i tylko atakuje tak powaznie w Wielkiej Brytani a nie gdzies na innym kontynencie?Ciekawe no nie? 


To chyba oczywiste! Przecież Voldemort zna pierwszą część przepowiedni. No i chce zabic Harry'ego zanim on zabije jego.

Ten post był edytowany przez Livery: 07.03.2004 21:09


--------------------
"Spójrzcie w niebo.
(...) I zobaczcie, jak wszystko się zmienia. A żaden dorosły nie zrozunie nigdy, jak wielkie to ma znaczenie."



"Być człowiekiem, to właśnie być odpowiedzialnym.
(...) To czuć, kładąc swoją cegiełkę, że się bierze udział w budowie świata."



"Młodzi nie wiedzą, jak myślą i czują starzy, więc to starzy są winni jeśli zapominają, jak to jest być młodym."

-----------------------------------------------------------------------

Świetne avatary z japońskich bajek:
== MUSASABI-NO TORIDE ==
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 07.03.2004 21:09
Post #49 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Osamotniona =>Opierasz sie na punkcie widzenia Dumbledora... ja próbuje patrzec szerzej z punktu widzenia JKR - ale dobra przyznaje ci racje smile.gif


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ren.Asiek
post 07.03.2004 21:11
Post #50 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 553
Dołączył: 23.11.2003
Skąd: Kraków :)))

Płeć: Kobieta



Nio tak prawda, ale przeciez Harry na razie jest jeszcze młodu i nie grozi mu w sumie,A on naraza sie na atak Dumbledore'a no nie??


--------------------
Być nikim innym jak samym sobą w świecie, który każdego dnia próbuje zrobić nas kimś innym.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Strony < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 18.04.2024 03:01