Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Habemus Papam!, Benedykt XVI

murof
post 20.04.2005 17:38
Post #51 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(eNoPe @ 20.04.2005 14:20)
QUOTE(Alexa666 @ 19.04.2005 18:18)
no to dupa a nie koniec świata ;P
*


Jeszcze nie wszystko "stracone". Czarny nie koniecznie musial byc dokladnie po polaku. Poza tym wiele Polakow moze jeszcze zostac papiezem choc raczej nie za naszego zycia, wiec 1000 lat w te czy wewte(jak to mowia w szpitalu)...
*


W ostatnich latach współcześni badacze przepowiedni powrócili do analizy przepowiedni Malachiasza, znajdując w niej nowe, trafne wizje – choć te interpretacje są podważane przez sceptyków.

Papież Paweł VI został opisany jako "Flos Florum" (kwiat kwiatów) – a na jego herbie znajdują się trzy heraldyczne kwiaty lilii (co ignoruje jednak fakt, że wszyscy poprzedni papieże także mieli kwiaty we własnych herbach).

Papież Jan Paweł I opisany został przez hasło De medietate Lunae (z połowy księżyca). Został on wybrany 26 sierpnia 1978, dzień po tym kiedy księżyc wszedł w ostatnią kwadrę i panował zaledwie niewiele ponad miesiąc (33 dni – miesiąc księżycowy wynosi 28 dni), a więc umarł on na jeden dzień przed połową księżyca.

Papież Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 w dniu zaćmienia słońca, a jego pogrzeb odbył się w czasie innego zaćmienia słońca 8 kwietnia 2005, co według osób wierzących w trafność przepowiedni odpowiada jego motto De labore Solis (Z pracy Słońca).

Papież Benedykt XVI opisany został przez hasło Gloria Olivae (Chwała oliwki). Jednym z symboli tego zakonu jest gałązka oliwna, a imię papieża ściśle wiąże się z tym zakonem. Można też spotkać się z następująca interpretacją, która sugeruje, że gloria olivae ma coś wspólnego z faktem, że Joseph Ratzinger był prefekten Kongregacji ds. Nauki Wiary:

Obj. 11:4-5 "Ci są dwie oliwy i dwa świeczniki, stojące przed obliczem Pana wszystkiej ziemi. A jeśliby im kto chciał szkodzić, ogień wynijdzie z ust ich i pożre nieprzyjacioły ich; a jeśliby im kto chciał szkodzić, ten też tak musi być zabity."

Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie interpretacje przepowiedni prowadzone są post facto i na podstawie tej przepowiedni nikt nie zdołał jeszcze przewidzieć kto zostanie papieżem przed jego faktycznym wyborem.

Wg przepowiedni do wyboru pozostał już tylko 1 papież - Petrus Romanus (Piotr Rzymianin).

Ostatnie, najdłuższe hasło brzmi:

"In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur, & Iudex tremendus iudicabit populum suum. Finis."

"W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_Malachiasza

QUOTE(Sihaja @ 20.04.2005 16:38)
Powiem tylko, że skoro miłość w najczystszym tego słowa znaczeniu jest grzechem, to jakoś mi dziwnie. Bo ja nie bronię tych setek ludzi, którzy myślą, że homo jest "trendi" i warto spróbować (bo to moim zdaniem jest równie upadlające i niezdrowe, co wulgarność seksualna u hetero), tylko tych, co naprawdę obdarzają miłością. I wolę sto razy parę homoseksualną, która się naprawde kocha, niż hetero, w której jest przemoc i ból. A mam wiele takich przykładów wokół siebie.
Heh, patrzcie, a zobaczycie. Tez kiedyś byłam przeciwna "ludziom kochającym inaczej". A potem takich poznałam i porozmawiałam z nimi.
*



Kościół nie jest przeciw miłości do osób jednej płci. Kościół jest przeciwko _Praktykom homoseksualnym_. Możesz kochać swoją matkę, mimo, że jest jednej płci. Możesz kochać siostrę, a nawet przyjaciółkę. Możesz kochać. Ale nie możesz uprawiać stosunktów homoseksualnych.

Poza tym - Kościół nie jest przeciwko osobie która posiada pociag do osobników tej samej płci. Kościół jest przeciwko nie panowaniu nad popędami i własną seksualknością. Tak więc jeśli czujesz "pociąg", ale nie uprawiasz sodomi to nic się nie dzieje.


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 20.04.2005 18:10
Post #52 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



Racja - dzisiaj kosciół nie wnika w to co komu i gdzie pchasz niemniej jednak jezeli usilnie chcesz wyjść za swego kumpla (zakladajac ze jestes facetem) to możesz to zrobić, a jakże - ale nie nazywaj sie wtedy katolikiem.

Co jest złego w konserwatyźmie? Postęp to wszkaże krok ku przyszłości i cal do końca (BR - progress ;])
Bogu dzięki za Benedykta XVI który jest postrzegany jako konserwatysta (gdybym miał siebie gdzieś zakwalifikować to też do tej grupy) bo powie nie gdy jakis Holender wpadnie na pomysł eutanazji ludzi niezdolnych do pracy na ten przykład i reszta postepowego świata mu przyklaśnie albo gdy para tatusiów zechce mieć dziecko z probowki i urodzone przez ich znajomą - jeżeli są az tacy normalni jak to manifestują niech sobie dziecko sami wykombinują...

Cała gadka o tolerancji jest bezcelowa bo to robią najbardziej tolerancyjni wygląda mniejwięcej tak :
http://paski.org/paski/tolerancja.jpg

"...P..."

Ten post był edytowany przez Pawelord2: 20.04.2005 18:11


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Luthien
post 20.04.2005 18:56
Post #53 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 74
Dołączył: 18.01.2004
Skąd: Kraina Zero

Płeć: Kobieta



polać temu na górze, albowiem dobrze prawi ; ]

papież konserwatysta to najlepsza opcja w dzisiejszym świecie. mamy przynajmniej pewność, że nie grozi nam legalizacja wielce normalnych związków homoseksualnych czy zabijania ludzi [aborcja, eutanazja]. mamy przynajmniej pewność, że nagle nie poczujemy się obco w swojej własnej matczynej religii, w swoim wg ludzi postępowych 'zacofanym' kraju. Benedykt XVI do tego nie dopuści.
i bardzo dobrze. daj mu Boże zdrowia ; ]


--------------------
nie patrz nie patrz w te oczy bez serca.

dobrze by się szło
gdyby nie to szkło.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nes
post 20.04.2005 19:12
Post #54 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




QUOTE(Yavanna @ 20.04.2005 15:23)
Kościół głównie opiera się na Biblii, naukach w niej zawartych. Gdyby od nich odszedł, jaki sens miała by ta wiara, na czym by się opierała? Według jakich kryteriów rządzący Kościołem określaliby co jest zgodne z wiarą, a co nie? Na podstawie woli ludzi, którym niejednokrotnie nie w smak obecna nauka Kościoła, bo jest niewygodna w dzisiejszym "nowoczesnym" życiu? A aborcja, eutanazja, związki homoseksualne, antykoncepcja, kapłaństwo kobiet czy zniesienie celibatu jest zaprzeczeniem tego, co jest napisane w Biblii, a tym samym tego, czego nauczał Jezus.
*



wierze w Jezusa i Pismo Świete, a nie w Kosciol. wydaje mi sie, ze wiara powinna opierac sie przedewszystkim na sumieniu.
celibat chyba nie zostal ustanowiony przez Jezusa, ale przez Kosciol, bodajze w 1015r. nie widze powodow dlaczego nie moglby byc odwolany przez ta sama instytucje przez, ktora zostal stworzony.
jaka jest sprzecznosc miedzy kaplanstwem kobiet i antykocepja, a ewangelia?

zgadzam sie co do aborcji i homoseksualizmu. podobno ten w latach 60 byl uwazany przez wielu naukowcow za chorobe. dzis tak opinia bylaby uznana za przejaw nietolerancji :]
nie nalezy popadac w skrajnosci tongue.gif


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yavanna
post 20.04.2005 20:07
Post #55 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 95
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Lubaczów/Kraków

Płeć: Kobieta



QUOTE(Nes @ 20.04.2005 19:12)
QUOTE(Yavanna @ 20.04.2005 15:23)
Kościół głównie opiera się na Biblii, naukach w niej zawartych. Gdyby od nich odszedł, jaki sens miała by ta wiara, na czym by się opierała? Według jakich kryteriów rządzący Kościołem określaliby co jest zgodne z wiarą, a co nie? Na podstawie woli ludzi, którym niejednokrotnie nie w smak obecna nauka Kościoła, bo jest niewygodna w dzisiejszym "nowoczesnym" życiu? A aborcja, eutanazja, związki homoseksualne, antykoncepcja, kapłaństwo kobiet czy zniesienie celibatu jest zaprzeczeniem tego, co jest napisane w Biblii, a tym samym tego, czego nauczał Jezus.
*



wierze w Jezusa i Pismo Świete, a nie w Kosciol. wydaje mi sie, ze wiara powinna opierac sie przedewszystkim na sumieniu.
celibat chyba nie zostal ustanowiony przez Jezusa, ale przez Kosciol, bodajze w 1015r. nie widze powodow dlaczego nie moglby byc odwolany przez ta sama instytucje przez, ktora zostal stworzony.
jaka jest sprzecznosc miedzy kaplanstwem kobiet i antykocepja, a ewangelia?

zgadzam sie co do aborcji i homoseksualizmu. podobno ten w latach 60 byl uwazany przez wielu naukowcow za chorobe. dzis tak opinia bylaby uznana za przejaw nietolerancji :]
nie nalezy popadac w skrajnosci tongue.gif
*



I właśnie gadka "Wierzę w Jezusa i w Pismo Święte, ale w Kościół już nie" denerwuje mnie wielce. Sam Chrystus powiedział (przytaczam z pamięci): "Kościół to Ja. Kto w Niego nie wierzy, nie wierzy we Mnie". Owszem, wielu ludzi niekompetentnych zdarzało się w historii Kościoła i zdarza się dzisiaj, jednakże Jezus ustanowił swój Kościół na ziemi i mają kierować nim ludzie.
Do celibatu księży jestem raczej przywiązana i zbyt wielkim szokiem byłoby dla mnie, jak i zapewne dla wielu katolików, gdyby Ci zaczęli się legalnie żenić. Duchowny powinien poświęcić całe życie Bogu, a nie żonie, dzieciom czy innym sprawom. Zresztą żaden apostoł - odpowiednik dzisiejszych księży - nie był żonaty, życie oddał Bogu przekazując Jego naukę innym ludziom. Takie jest moje zdanie.
Kapłaństwo kobiet - znowuż wracają apostołowie. Gdyby Jezus chciał, by kobiety sprawowały kapłańską posługę, wybrałby jakąś na swoją uczennicę, nie sądzisz? To, co ustanowił Jezus za swego życia, powinno być kultywowane przez kolejne wieki.
Antykoncepcja to zapobieganie ciąży, czyli po prostu zabijanie życia w zarodku (taka bezbolesna aborcja). A jak wiemy, piąte nie zabijaj ;]

Aborcja byłaby zwykłym zezwoleniem na zabijanie i rozwiązłość seksualną. Martwisz się, że zajdziesz w ciążę? Niepotrzebnie - możesz ją przecież legalnie usunąć! Jakby doszło do legalizacji aborcji przez Kościół, to zapewne, jak to napisał P2: "jakis Holender wpadnie na pomysł eutanazji ludzi niezdolnych do pracy na ten przykład". Co do homoseksualizmu - moje zdanie wyrazili już poprzednicy.

Mam nadzieję, że Ratzinger (no nie mogę się do tego Benedykta przyzwyczaić ;>) będzie żył długo. Jego pontyfikat nie będzie już oczywiście tak długi, jak Jana Pawła II, ale przydałoby się, by trochę otrzeźwił niektórych, którzy zbyt zazdrośnie patrzą na "wolność holenderską" i jeszcze chcą, by Kościół poparł tą wolność, bo im niewygodnie żyć. Lepszego zwierzchnika Kościoła, strażnika wiary, nie mogli wybrać według mnie.

Ten post był edytowany przez Yavanna: 20.04.2005 20:09


--------------------
"(...) Proszę tylko, żebyście raczyli uważnie przeczytać to, co piszę, zamiast, jak to jest w Polsce we zwyczaju, wydawać opinię nie skażoną znajomością rzeczy".
Rafał A. Ziemkiewicz - "Polactwo"

Ot co.

'What this country really needs... right now... is a Doctor' (;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nes
post 20.04.2005 21:03
Post #56 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




QUOTE
I właśnie gadka "Wierzę w Jezusa i w Pismo Święte, ale w Kościół już nie" denerwuje mnie wielce. Sam Chrystus powiedział (przytaczam z pamięci): "Kościół to Ja. Kto w Niego nie wierzy, nie wierzy we Mnie". Owszem, wielu ludzi niekompetentnych zdarzało się w historii Kościoła i zdarza się dzisiaj, jednakże Jezus ustanowił swój Kościół na ziemi i mają kierować nim ludzie.

jak bys mogla to napisz mi gdzie jest to napisane, sprawdze :>

mamy wlasny rozum, a ludzie jak napisalas bywaja niekompetentni, a przedewszytkim omylni. chyba powinnismy kierowac sie wlasnym sumieniem a nie nakazami hierarchii koscielnej.
Kosciol ma nam chyba pomagac w wierze, a nie za nas myslec?

co do celibatu do to kaplani chyba jakos sobie radzili do czasu jego ustanowienia? a co z pastorami? czy przez to ze maja zony i rodziny mniej kochaja Boga i trudniej im glosic slowo Boze?
gdyby Jezus chcial by ludzie latali dal by nam skrzydla? czy zakazal kobietom kaplanstwa?
kobiety w dawnych czasach mialy inna pozycje spoleczna niz dzis.

a antykocpecja nie zmniejsza przypadkiem takze ryzyka zakazeniem chorobami wenerycznymi?
poglad Kosciola o antykocepcji chyba zaakceptowac najtrudniej bo ludzie nie chca poprostu rezygnowac z seksu tongue.gif
widze roznice pomiedzy zapobieganiem a zabijaneim.

Ten post był edytowany przez Nes: 20.04.2005 21:04


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 20.04.2005 21:06
Post #57 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(murof @ 20.04.2005 17:38)
QUOTE(eNoPe @ 20.04.2005 14:20)
QUOTE(Alexa666 @ 19.04.2005 18:18)
no to dupa a nie koniec świata ;P
*


Jeszcze nie wszystko "stracone". Czarny nie koniecznie musial byc dokladnie po polaku. Poza tym wiele Polakow moze jeszcze zostac papiezem choc raczej nie za naszego zycia, wiec 1000 lat w te czy wewte(jak to mowia w szpitalu)...
*


W ostatnich latach współcześni badacze przepowiedni powrócili do analizy przepowiedni Malachiasza, znajdując w niej nowe, trafne wizje – choć te interpretacje są podważane przez sceptyków.

Papież Paweł VI został opisany jako "Flos Florum" (kwiat kwiatów) – a na jego herbie znajdują się trzy heraldyczne kwiaty lilii (co ignoruje jednak fakt, że wszyscy poprzedni papieże także mieli kwiaty we własnych herbach).

Papież Jan Paweł I opisany został przez hasło De medietate Lunae (z połowy księżyca). Został on wybrany 26 sierpnia 1978, dzień po tym kiedy księżyc wszedł w ostatnią kwadrę i panował zaledwie niewiele ponad miesiąc (33 dni – miesiąc księżycowy wynosi 28 dni), a więc umarł on na jeden dzień przed połową księżyca.

Papież Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 w dniu zaćmienia słońca, a jego pogrzeb odbył się w czasie innego zaćmienia słońca 8 kwietnia 2005, co według osób wierzących w trafność przepowiedni odpowiada jego motto De labore Solis (Z pracy Słońca).

Papież Benedykt XVI opisany został przez hasło Gloria Olivae (Chwała oliwki). Jednym z symboli tego zakonu jest gałązka oliwna, a imię papieża ściśle wiąże się z tym zakonem. Można też spotkać się z następująca interpretacją, która sugeruje, że gloria olivae ma coś wspólnego z faktem, że Joseph Ratzinger był prefekten Kongregacji ds. Nauki Wiary:

Obj. 11:4-5 "Ci są dwie oliwy i dwa świeczniki, stojące przed obliczem Pana wszystkiej ziemi. A jeśliby im kto chciał szkodzić, ogień wynijdzie z ust ich i pożre nieprzyjacioły ich; a jeśliby im kto chciał szkodzić, ten też tak musi być zabity."

Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie interpretacje przepowiedni prowadzone są post facto i na podstawie tej przepowiedni nikt nie zdołał jeszcze przewidzieć kto zostanie papieżem przed jego faktycznym wyborem.

Wg przepowiedni do wyboru pozostał już tylko 1 papież - Petrus Romanus (Piotr Rzymianin).

Ostatnie, najdłuższe hasło brzmi:

"In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur, & Iudex tremendus iudicabit populum suum. Finis."

"W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_Malachiasza



dałem już linka w 1-szym swym poście ;-P

polać Pawelordowi!

a gadka 'wierzę w Ewangelię i Jezusa ale nie w Kościół' to jest zwyczajnym p...eniem.

tak mówiący widocznie są albo niedouxczeni , albo nie wierzą w nic.

Wystarczy zacytować PODRĘCZNIK DLA 6ej KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ i ma się definicję Kościoła..


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 20.04.2005 21:08
Post #58 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



a słyszeliście o tym?

http://www.geocities.com/lbc_1917/


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pottermenka
post 20.04.2005 21:12
Post #59 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 545
Dołączył: 03.07.2004
Skąd: Proxima Centauri

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Gdyby Jezus chciał, by kobiety sprawowały kapłańską posługę, wybrałby jakąś na swoją uczennicę, nie sądzisz?


Na mysl nasowa mi sie dynastia Omajdów - za czasow Mahometa nie spisano jego slow wiec 10 lat po jego smierci bylo juz tak wiele i tak roznych wersji Koranu ze zostawiono tylko jedna losowo wybrana, a wszystkie inne spalono. Nie wiemy jakia mogla byc tak naprawde "droga" Jezusa. Czasami miewam powazne watpliwosci co do nauk gloszonych w kościele (tym przez male "k").

QUOTE
Antykoncepcja to zapobieganie ciąży, czyli po prostu zabijanie życia w zarodku (taka bezbolesna aborcja)


O ile mi wiadomo zarodek powstaje dopiero podczas polaczenia dwoch komorek - meskiej i zenskiej. Antykoncepcja to nic innego jak "usmiercanie" poszczegolnych - osobnych - komorek. Czyz odcinajac np. palca nie umieraja komorki?? ; >


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 20.04.2005 21:19
Post #60 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Nes @ 20.04.2005 19:12)
wierze w Jezusa i Pismo Świete, a nie w Kosciol. wydaje mi sie, ze wiara powinna opierac sie przedewszystkim na sumieniu.

Otóż i Ja tobie powiadam: ty jesteś Piotr, czyli Skała i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego: cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem (Mt 16, 16-20).

A reszta wynika z tego.
Mówi, że on jest Skałą. Już jest Skałą. Tak jak Piotr powiedział Ty jesteś Mesjaszem i Synem Boga, tak Chrystus mówi, ty jesteś Skałą. Odtąd Szymon będzie nosił imię "Skała". Następnie Jezus mówi, że na tej Skale, czyli na Piotrze, zbuduje swój Kościół. Nie Piotr będzie budował Kościół, Chrystus będzie go budował na Piotrze. Jezus porównuje Kościół do domu budowanego na skale. Podkreśla wyraźnie, że żadne zło, nawet piekielne, nie potrafi zniszczyć Kościoła. Zapowiada więc, że Kościół budowany na Piotrze będzie w zasięgu ataków zła, ale zło nie potrafi go zniszczyć. Tobie dam klucze. Jezus zapowiada, że Piotr otrzyma klucze Królestwa niebieskiego. Klucz to symbol władzy. Piotr będzie decydował, kogo do Królestwa wpuścić, a kogo nie. Chrystus podkreśla, że od decyzji Piotra zależą rozwiązania nie tylko na ziemi, ale i w niebie. Czyli w ręce Piotra Jezus odda decyzję o tym, kto ma być zbawiony, a kto nie. To była zapowiedź podana przez samego Chrystusa. Ponieważ każda Jego obietnica została zrealizowana, i ta również.

Czy na pewno wierzysz w to co mówi Jezus? Przecież to Kościół wybrał treść Pisma Świętego w które wierzysz.

QUOTE
celibat chyba nie zostal ustanowiony przez Jezusa, ale przez Kosciol, bodajze w 1015r. nie widze powodow dlaczego nie moglby byc odwolany przez ta sama instytucje przez, ktora zostal stworzony.
jaka jest sprzecznosc miedzy kaplanstwem kobiet i antykocepja, a ewangelia?

To, że coś nie jest zabronione bezpośrednio nie znaczy, że jest dobre. Są pewne prawa, które wynikają z treści Ewangelii w sposób pośredni. Ewangelia to nie "dziesięć przykazań": nie wolno tego, wolno to.


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nes
post 20.04.2005 21:19
Post #61 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




QUOTE(Hefaj @ 20.04.2005 20:06)
tak mówiący widocznie są albo niedouxczeni , albo nie wierzą w nic.

Wystarczy zacytować PODRĘCZNIK DLA 6ej KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ i ma się definicję Kościoła..
*



chodzilo mi o instytucje koscielna.

a ty? w co wierzysz?


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sihaja
post 20.04.2005 21:21
Post #62 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: czysta krew..
Postów: 1716
Dołączył: 12.06.2003
Skąd: Z Nibylandii

Płeć: Kobieta



Kira - tak wiedziałam o tym, dlatego mam niejakie obiekcje co do papieża. A i ostatnio ich trochę przybyło.

Co do aborcji i eutanazji to śmieszy mnie postawa większości ludzi co do nich. Bo gadać to potrafią wszyscy. A zaradzić nikt. Nawet kościół. Bo jeśli wytkniecie kobietę, która chce popełnić aborcję palcem i powiecie "morderczyni" to ona i tak to zrobi, bo widocznie okoliczności ją do tego zmusiły. Ale jeśli weźmiecie ją za rękę i powiecie: "Nie rób tego. Ja ci pomogę, nie będziesz sama. Zaradzimy temu, nie musisz wcale tego robić" to istnieje duża szansa, że ona się cofnie. Bardzo duża. Bo niestety większość aborcji popełniana jest ze strachu, z samotności, z tego, że brak pieniędzy, albo już sześcioro dzici pod dachem a i tak brakuje jedzenia. To te stosowane jako "zabieg kosmetyczny" powinny być potępiane. Z eutanazją tak samo - powiedz człowiekowi, który chce umrzeć, że jest potrzebny - a będzie żył. Nie mówię o słowach. Mówię o przekazie.

Krótko mówiąc: i Kościół i ci wszyscy "wielcy" przeciwnicy aborcji i eutanazji powinni coś robić, pomagać i kierować spowrotem na lepszą ścieżkę, a nie tylko p...yć.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 20.04.2005 21:27
Post #63 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Nes @ 20.04.2005 21:03)
mamy wlasny rozum, a ludzie jak napisalas bywaja niekompetentni, a przedewszytkim omylni. chyba powinnismy kierowac sie wlasnym sumieniem a nie nakazami hierarchii koscielnej.
Kosciol ma nam chyba pomagac w wierze, a nie za nas myslec?

Wyobraź sobie, że Kościół, jako ponad dwutysięczny organizm, który przez czały ten czas się rozwijał ma już trochę doświadczenia w obchodzeniu się z Bogiem. Sądzisz, że twoje "marne" 18? 20? lat przewyższa dwa tysiące lat, ponad 260 papieży i kilka tysięcy świętych?
QUOTE
co do celibatu do to kaplani chyba jakos sobie radzili do czasu jego ustanowienia?

To może poczytaj czemu został ustanowiony?
QUOTE
gdyby Jezus chcial by ludzie latali dal by nam skrzydla? czy zakazal kobietom kaplanstwa?
kobiety w dawnych czasach mialy inna pozycje spoleczna niz dzis.

Jezus znany był z tego, że jeśli coś było naprawdę ważne nie miał zwyczaju babrać się w konwenansach.
QUOTE
a antykocpecja nie zmniejsza przypadkiem takze ryzyka zakazeniem chorobami wenerycznymi?

Wierność i czasowa bierność też.
QUOTE
poglad Kosciola o antykocepcji chyba zaakceptowac najtrudniej bo ludzie nie chca poprostu rezygnowac z seksu tongue.gif
*


Tak jest ze wszystkim. Ludzie akceptują to co im się podoba. Bóg tak, jak robi dobrze. Jak ja mam się mu poświęcić to nie.


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yavanna
post 20.04.2005 21:33
Post #64 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 95
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Lubaczów/Kraków

Płeć: Kobieta



QUOTE(Nes @ 20.04.2005 21:03)
QUOTE
I właśnie gadka "Wierzę w Jezusa i w Pismo Święte, ale w Kościół już nie" denerwuje mnie wielce. Sam Chrystus powiedział (przytaczam z pamięci): "Kościół to Ja. Kto w Niego nie wierzy, nie wierzy we Mnie". Owszem, wielu ludzi niekompetentnych zdarzało się w historii Kościoła i zdarza się dzisiaj, jednakże Jezus ustanowił swój Kościół na ziemi i mają kierować nim ludzie.

jak bys mogla to napisz mi gdzie jest to napisane, sprawdze :>

mamy wlasny rozum, a ludzie jak napisalas bywaja niekompetentni, a przedewszytkim omylni. chyba powinnismy kierowac sie wlasnym sumieniem a nie nakazami hierarchii koscielnej.
Kosciol ma nam chyba pomagac w wierze, a nie za nas myslec?

co do celibatu do to kaplani chyba jakos sobie radzili do czasu jego ustanowienia? a co z pastorami? czy przez to ze maja zony i rodziny mniej kochaja Boga i trudniej im glosic slowo Boze?
gdyby Jezus chcial by ludzie latali dal by nam skrzydla? czy zakazal kobietom kaplanstwa?
kobiety w dawnych czasach mialy inna pozycje spoleczna niz dzis.

a antykocpecja nie zmniejsza przypadkiem takze ryzyka zakazeniem chorobami wenerycznymi?
poglad Kosciola o antykocepcji chyba zaakceptowac najtrudniej bo ludzie nie chca poprostu rezygnowac z seksu tongue.gif
widze roznice pomiedzy zapobieganiem a zabijaneim.
*



Właśnie - Kościół ma nam pomagać w wierze, a tym samym nas kształtować, ukierunkowywać nasze sumienia. Ale gdyby tak każdy człowiek według własnego widzimisię postępował, to nie byłoby zbyt ciekawie na świecie. O to mi chodziło.
Co do celibatu - pisałam, to już moje takie przyzwyczajanie i nie mogłabym tego ot tak przyjąć.
Biblia, jak już wspominałam, jest podstawą i tekstami w Niej zawartymi przede wszystkim powinniśmy się kierować w życiu. Nie ma kobiet wśród apostołów? No to widać Jezus z jakichś powodów kobiety nie wziął na uczennicę, a dał jej rolę o wiele ważniejszą - dar dawania życia. Pandto wywyższył Maryję na Królową Nieba, kobiety mogą być zakonnicami. I jak dla mnie jest to bardzo dużo. Zresztą w tym przypadku jestem tak samo nastawiona jak do celibatu - tradycyjnie. A jakby Jezus chciał, by ludzie latali, to bym im zapewne dał skrzydła, ale nie mnie wnikać w zamysły Boże ;>

Nie wiem, czy antykoncepcja zmniejsza ryzyko zakażenia chorobami wenerycznymi. Jej głownym celem jest zapobieżenie powstania nowego życia i to mi wystarcza, by nie zgadzać się z jej stosowaniem.

Pottermenko - lekcje biologii z pierwszej klasy gimnazjum lekko ulotniły mi się już z głowy, ale nie w tym sedno. Komórki są zaczątkiem życia. Z nich powstanie życie. To coś jak zabijanie płodu do 12 tygodnia życia, tylko mniej szkodliwe? Jak tak dalej myśleć, to może zabijać już 8-miesięczne płody - przecież to nie myśli i własnego zdania wyrazić nie może. A co dopiero komórki! Jak już raz powstało życie, to nie powinno się go zabijać.

Nes - Murof już podał Ci ten fragment Pisma Świętego.

Co do adresu, który podała Kira - muhaha, wspaniały język komunistów ;> A to, że Ratzingera przymusowo wcielili do Hitlerjugend to już autor artykułu przeoczył? Miał jakiś atak głuchoty jak w radiu mówili lub ślepoty, gdy czytał biografię Ratzingera? Nie ma co się przejmować, co najwyżej pośmiać. Tekst jest nie tylko wymierzony przeciw Niemcom, ale głównie w Kościół katolicki, którego socjaliści ścierpieć nie mogą, bo nigdy nie zgromadzą tylu swoich zwolenników, co Jan Paweł II i nikt inny nie będzie ich tak wielbił.

Sih - a no właśnie. I takie potępienia bez znania szczegółów sprawy mnie irytują. Nie mogę ścierpieć jedynie "aborcji kosmetycznej", jak to ujęłaś. Ale i tak zawsze jest to dla mnie trudne do przyjęcia, kiedy mówi się, że aborcja była konieczna. A eutanazja? Głównie jest po to, by pozbywać się krewnego, bo spadek czeka, bo niewygodnie się opiekować. Tak wynikało z artykułu w czerwcowym numerze "Forum" z roku 2004. I skąd się dziwić niektórym ludziom, że mają już dość życia, kiedy krewni tylko czyhają na spadek i chorzy czują się niepotrzebni we własnej rodzinie.

Ten post był edytowany przez Yavanna: 20.04.2005 21:43


--------------------
"(...) Proszę tylko, żebyście raczyli uważnie przeczytać to, co piszę, zamiast, jak to jest w Polsce we zwyczaju, wydawać opinię nie skażoną znajomością rzeczy".
Rafał A. Ziemkiewicz - "Polactwo"

Ot co.

'What this country really needs... right now... is a Doctor' (;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nes
post 20.04.2005 22:23
Post #65 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




QUOTE
Otóż i Ja tobie powiadam: ty jesteś Piotr, czyli Skała i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego: cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem (Mt 16, 16-20).

Dobrze, Jezus zalozyl Kosciol, ale jednak prowadza go ludzie?

QUOTE
Wyobraź sobie, że Kościół, jako ponad dwutysięczny organizm, który przez czały ten czas się rozwijał ma już trochę doświadczenia w obchodzeniu się z Bogiem. Sądzisz, że twoje "marne" 18? 20? lat przewyższa dwa tysiące lat, ponad 260 papieży i kilka tysięcy świętych?

Nie, ale czy ma prawo narzucac nam jakis poglad, wlasna interpretacje slow Jezusa?

QUOTE
To może poczytaj czemu został ustanowiony?

Alez czytalem :> Protestanci nie maja celibatu, wiec mysle ze chyba jakos rozwiazli ten problem tongue.gif


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 20.04.2005 22:30
Post #66 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Nes @ 20.04.2005 22:23)
Dobrze, Jezus zalozyl Kosciol, ale jednak prowadza go ludzie?

I sądzisz, że On nie wziął tego pod uwagę?

QUOTE
Nie, ale czy ma prawo narzucac nam jakis poglad, wlasna interpretacje slow Jezusa?

Odpowiem krótko - tak.

QUOTE
Alez czytalem :> Protestanci nie maja celibatu, wiec mysle ze chyba jakos rozwiazli ten problem  tongue.gif
*


Nie sądzę - poprostu zdecydowali, że nie jest on tak istotny.


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nes
post 20.04.2005 22:42
Post #67 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




QUOTE
I sądzisz, że On nie wziął tego pod uwagę?


ale czy w ten sposob niemoglby sie usprawiedliwiac np. inkwizytor? skoro Bog wszytko przewidzial, oddajac Kosciol w rece ludzi?


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 20.04.2005 23:07
Post #68 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Nes @ 20.04.2005 22:42)
QUOTE
I sądzisz, że On nie wziął tego pod uwagę?


ale czy w ten sposob niemoglby sie usprawiedliwiac np. inkwizytor? skoro Bog wszytko przewidzial, oddajac Kosciol w rece ludzi?
*


Mógłby i robił to. I co tego?


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 20.04.2005 23:38
Post #69 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



Coś czuje ze sie zaraz zacznie gadanina o niezawsze chwalebnej przeszlości kościoła :] Więc zawczasu trochę woldy na ogień wyleje:


I jak już napisano - kościół tworzą ludzie, a nad tym wszystkim stoi Bóg. Jednak to co mamy od Boga to wolna wola - i własnie dlatego mamy wojny, mamy zbrodnie i mamy tyle problemów :]
Wolna wola pozwala iść albo w lewo albo w prawo i Bóg nie będzie ingerował w sposób taki że zamknie nam jakieś drzwi. Po co by była cała egzystencja gdybyśmy nie mieli wolnej woli :] od razu do nieba.
I stąd w historii kościoła róznie bywało.

Nie bronie inwizycji, ale trzeba wiedzieć że jej demoniczny wyraz jest poniekąd wynikiem polityki mającej na celu zniechęcenie ludzi do kościoła ;] bywały w świecie i gorsze tragedie - jedna noc nie raz przyniosła więcej ofiar niż wszystkie lata działania inkwizycji, ktora też nie zawsze palila na stosie, czesciej pewnie uniewinniala ew nakladala kary inne niz smierc.
"...P..."

Ten post był edytowany przez Pawelord2: 20.04.2005 23:39


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 21.04.2005 07:00
Post #70 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



QUOTE
Dla mnie Benedykt XIV jakoś nie będzie Ojcem Świętym, dla mnie zawsze nim będzie Jan Paweł II. Współczuję mu, bo teraz będzie musiał się starać, żeby być godnym następcą Karola Wojtyły. I jakoś się nie ciesze, bo  w tych ubrankach będzie na zawsze dla mnie chbodził Jan Paweł II a nikt inny sad.gif


Jeszcze wczoraj miałem podobne zdanie.
Ale.
Tak sobie siadłem i pomyślałem. W sumie papież jest Ojcem Kościoła i wszystko jedno kto nim jest. Darzyliśmy sentymentem Jana Pawła II - jasne, to Polak, nasz papież, bliska nam osoba. Ale tak samo bliski dla JP II był Ratzinger.
Nie możemy go przekreślić na wstępie, bo nie jest JP II. Trzeba dać mu szansę, bo może się okazać dobrym papieżem. Już został zaproszony do Polski, przyjedzie, to się przekonamy jaki jest w rzeczywistości.
A jeżeli papieżem był dla Ciebie (i innych wypowiadających się podobnie) tylok Jan Paweł II, to taka wiara nie ma sensu, bo jeżeli robi się coś dla kogoś, a nie dla siebie, to weź mi wytłumacz po co?


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 21.04.2005 08:32
Post #71 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Nes @ 20.04.2005 22:23)
Alez czytalem :> Protestanci nie maja celibatu, wiec mysle ze chyba jakos rozwiazli ten problem  tongue.gif
*


W takim maleńkim nawiasie.

Mamy postępującą dechrystianizację, prawda? Kościół traci wiernych. To prawda. Jakie jest rozwiązanie ludzi? Pozwolić kobietom zostawać księżmi, zaakceptować małżeństwa homoseksualne, znieść celibat...

A teraz popatrzmy na protestantów, którzy już wszystkie te "ulepszenia" wprowadzili. Chciałem was uświadomić, że u nich też następuje dehrystianizacja (o ile ich w ogóle można ich zaliczyć do chrześcijan, czego ja osobiście bym nie robił). Powiem więcej, u nich dechrystianizacja następuje w dwa razy szybszym tempie. I nie będę mówił liczbami, bo zaraz odezwą się malkontenci twierdzący że to oczywiste że to tak wygląda, bo przecież kościół katolicki jest dużo większy. Załóżmy że Kościół traci 1% wiernych rocznie. W ciągu tego samego roku kościoły protestanckie według mojej oceny tracą 2-3%.

Niestety nie mogę tego poprzeć liczbami, ponieważ nie udało mi się znaleźć nikogo żeby dokonać takiej analizy metodami naukowymi. Ale znam sytuację kościoła katolickiego w Polsce bardzo dobrze, a o sytuacji kościoła protestanckiego u nas i w paru innych krajach dowiaduję się od znajomych (lata w Oazie dają człowiekowi umiejętność dogadania się z wyznawcami każdej religii - nie ma takiej herezji, którą mogliby wymyślić, której nie wymyślą niedouczeni katolicy wink.gif ) i wydaje mi się że moja ocena jest całkiem realna.

Ale to już kwestia tego czy ktoś mi wierzy czy nie.

Dlatego nawet patrząc na to z drugiej strony, czyli nie przejmując się tym że Biblia wyraźnie zaprzecza większości z proponowanych zmian, w czym zgadzam się całkowicie z murofem, nawet spojrzenie marketingowe powie że dużo bardziej opłaca się nie zmieniać konkretnie tych rzeczy. I śmiem twierdzić że są sprytnie podrzucane przez wrogów Kościoła, którzy chętnie widzieliby go w ruinie.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 21.04.2005 15:13
Post #72 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Kira @ 20.04.2005 21:08)
a słyszeliście o tym?

http://www.geocities.com/lbc_1917/
*



no tak - jak zwykle bełkot ala Partyjniak.. (roll)

wiem że jestem wrogiem ludu

pal kościoły będziesz wielki!

ahoj , tawariszcz!

Nes - a Żydzi też nie mieli (mają?) celibatu ale mają Torę , I? Mamy się wzorować na protestantach ? A może wprowadźmy Jeszcze wzorując się na prawosławnych język liturgiczny Rosyjski oraz zapożyczmy troochę z Koranu ? No ludzie , bądźmy poważni.

btw. ciekawe jak na nowego Papieża zareaguje Kościół Polsko-Katolicki ?


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 21.04.2005 16:41
Post #73 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



Celibat akurat jest tutaj kwestią o tyle dowolną że Jezus nie zostawił oczywistych dyrektyw. Niemniej - jak już jesteśmy konsekwentni to bądzmy, jak mówił obecny papież Kościół nie może być chwiejny w swoich przekonaniach. Zwolennikiem celibatu był JPII i nie widzę powodu by coś tutaj zmieniać.

A co do reszty - o aborcji i eutanazji zapomnijcie... ŻADEN papież tego nie wprowadzi bo automatycznie przestałby być papieżem - dlaczego? bo jemu wolno modyfikować prawo kościelne, to co ludzie sobie umyślili i maja. Ale ingerencja Pismo Swięte, zmiana podstawowych praw (no bo nie zabijaj to podstawa) równoznaczna jest z herezją.
"...P..."

Ten post był edytowany przez Pawelord2: 21.04.2005 16:42


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nes
post 21.04.2005 16:45
Post #74 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 195
Dołączył: 26.02.2004
Skąd: Szczytno




QUOTE(Hefaj @ 21.04.2005 14:13)
QUOTE(Kira @ 20.04.2005 21:08)
a słyszeliście o tym?

http://www.geocities.com/lbc_1917/
*



no tak - jak zwykle bełkot ala Partyjniak.. (roll)

wiem że jestem wrogiem ludu

pal kościoły będziesz wielki!

ahoj , tawariszcz!

Nes - a Żydzi też nie mieli (mają?) celibatu ale mają Torę , I? Mamy się wzorować na protestantach ? A może wprowadźmy Jeszcze wzorując się na prawosławnych język liturgiczny Rosyjski oraz zapożyczmy troochę z Koranu ? No ludzie , bądźmy poważni.

btw. ciekawe jak na nowego Papieża zareaguje Kościół Polsko-Katolicki ?
*



a nie wzorowalismy sie na protestantach, kiedy msze przestano odprawiac po lacinie, a zaczeto w jezykach narodowych? [no moze nie koniecznie doslownie wzorowalismy sie, ale wprowadzono cos co prostestanci praktykowali od dawna]

zostawmy na razie podejcie 'markatingowe', a spojrzmy na sprawe z perspektywy mlodej osoby ktora chce sie poswiecic Bogu, ale nie chce rezygnowac z milosci czy rodzicielstwa. czy ksiadz, ktory nie ma dzieci nie traci czegos w zyciu? czy moze np. zrozumiec w pelni postawe rodzicow, gdy sam nigdy nie mial dziecka? do pewnego stopnia tak, ale to chyba nie to samo.

Jezus, wybieral swoich uczniow sposrod mezczyzn. Czy znaczy to ze kobiety bylyby gorszymi kaplankami? Wiem, ze dla nas najwiekszym i jedynym argumentem przeciw powinno byc postepowanie Jezusa, ale czy sa jakies inne przeciwskazania by kobiety nie mogly pelnic poslugi kaplanskiej? co z kobietami ktore czuja powolanie i chcialyby prowadzic wspolnote religijna?

Ten post był edytowany przez Hefaj: 21.04.2005 18:02


--------------------
user posted image

"Gryffindor - You're brave, but you'll probably die by 20."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Anita
post 21.04.2005 17:17
Post #75 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 88
Dołączył: 13.05.2004
Skąd: (z)myślona




Herr Ratzinger!
Prawdopodobnie podczas jego pierwszej pielgrzymki wykażemy się tolerancją. Liczę na to. Ale co z tego, skoro w głębi serca... Dla mnie Jan Paweł II był zawsze. I irracjonalnie podświadomie żywiłam przekonanie, że zawsze będzie. A teraz Niemiec... Nie czepiam się Hitlerjugend, ale coś w osobie Ratzingera (do Benedykta się jeszcze nie przyzwyczaiłam smile.gif ) nie pozwala mi zapomnieć o jego narodowości. I to, że nie umiem tego odrzucić, bardzo przeszkadza. Bo w sumie powinno być łatwo. Papież jest "międzynarodowy" smile.gif
I właśnie dlatego, że obawiałam się takich uczuć u siebie (a podejrzewam że i u innych) bardzo liczyłam na Arinze. Bo chyba w tym wypadku nie byłoby problemów. Rasizm tępimy otwarcie a jako Papież - trudno ocenić, ale mógłby się sprawdzić.
Trzeba się będzie przyzwyczaić...

Chyba że bazujemy na zasadzie: długi pontyfikat - krótki pontyfikat! wink.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Strony < 1 2 3 4 5 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 09.05.2024 04:15