Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Rpg

Katon
post 20.10.2004 11:38
Post #1 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Gracie? Jak gracie to w co gracie? A wiecie co zacz jeśli nie gracie czy nie gracie i nie wiecie w co nie gracie? A może wiecie i dlatego nie gracie w wyniku świadomej decyzji w co nie chcecie grać? Co o rynku RPG sądzicie? Zasilacie go czy kserujecie? Fantsy preferować przywykliście systemy czy inne dziwne zajawki jak Świat Mroku czy postapokalipsa na przykład podam taki przykład.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 20.10.2004 11:54
Post #2 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



<zasłonięta twarz>Tak, jestem graczem...</zasłonięta twarz>

biggrin.gif

Grałem chyba we wszystko co na polskim rynku, a do tego jeszcze w kilka systemów autorskich. To już prawie dekada od kiedy zacząłem... Na początku był tylko Warhammer... (Na Oko Yrrhedesa spuścmy miłościwie zasłonę milczenia...) Potem pokazał się Cyberpunk 2040... Lecz czegoś mi w tych systemach brakowało... Za dużó kostek. Wtedy ukazał się Wampir - cudo poprzedzone średnim Wilkołakiem. Otwarły się przede mną zachęcająco podwoje nocy, zapraszając do zabawy. Bawiłem się długo, ale tylko do pewnego czasu. Wtedy się Przebudziłem. Pojawił się Mag. biggrin.gif

Potem miałem długą przerwę - nie było z kim grać itp. Ale kiedyś wapdliśmy z Ikarem na pomysł - w RPG można grać przez internet. I w ten sposób powstało forum służące do grania - Strefa Forumowych RPG...

Na początku rozwijająca się powoli i statecznie, w tej chwili posiadająca prawie 450 userów, ponad 40000 postów i wiele, wiele przygód, systemów i zabawy.

Nie traktujcie tego jak bezczelnej reklamy biggrin.gif

Zapraszam wink.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 20.10.2004 16:27
Post #3 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Gram gram...


Niestety, zadupie Giżycko, dziura nad dziury, gdzie bym się nie ogłaszał... graczy nie ma! Fuck!

No i zostały mi sesje przez cholerny net, w warhammera, dnd i czasem jakiś autorski...


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 20.10.2004 20:10
Post #4 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Hmm... no gram w wiele rodzajow RPG
z J-RPG - najlepsze w ktore gralem to Chrono Crusade, Golden Sun 1 (w dwojce kufa ugrzazlem ) no i Final Fantasy

najlepsze cRPG - Baldur 1 (2 juz gorzej pod wzgledem fabuly ale pojawilo sie to czego brakowalo w 1 a ToB byl przegieciem). Planscape Torment genialny i jedyny w swoim rodzaju RPG udana produkcja nikt nigdy nie stworzyl czegos podobnego do Tormenta.

No a z RPG to
Warhammer w ktorego gramy od czasu do czasu nawet teraz. Mielismy dobrego mistrza gry ktory trzymal nas w ryzach i nigdy sie tak naprawde nie rozbestwlismy w warhamcu. Kolejny RPF to Neuroshima. Taki sobie w gruncie rzeczy ale tragiczny nie jest. Wydaje mi sie cholernie pokomplikowany a nasz gejm majester nie chcial tego zmienic na styl latwiejszy do zjedzenia. To jak narazie porzucilismy ten system. Teraz katujemy AD&D jak narazie bardzo mi sie podoba. Bardzo zjadliwy, prosty a zarazem rozbudowany. Mam nadzieje ze moj lotr jeszcze dlugo pozyje zanim zostanie przez kogos zabity.

Narazie tyle ludzie RPG rzadza! user posted image


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 20.10.2004 20:27
Post #5 

Unregistered









w Warhama grałem, ale jeżeli to można nazwać 'grą' to fanie ;p

M:tG czy LOTR się nie za bardzo karciane liczą, a w to grałem.

grałem również w Magię i Miecz.

na piecu było tego sporo, BG itp.

na forach nigdy nie próbowałem. ale ostatnio się na strefie zalogowałem i będę chyba sobie w coś grać.
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 20.10.2004 20:31
Post #6 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
w Warhama grałem, ale jeżeli to można nazwać 'grą'


A jak inaczej?:> sama nazwa wskazuje;]


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 20.10.2004 21:20
Post #7 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Ja tam na forach nigdy grac nie bede. Do RPG potrzebny jest klimat. Naprawde bardzo duzo rzeczy zalezy chociazby od samej muzyki. Na kompie mam juz spora kolekcje mp3 jakie mozna uzyc do RPG user posted image


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 20.10.2004 21:46
Post #8 

Unregistered









QUOTE(MisieK @ 20.10.2004 20:31)
QUOTE
w Warhama grałem, ale jeżeli to można nazwać 'grą'


A jak inaczej?:> sama nazwa wskazuje;]
*



muhaha, aleś Ty zabawny. Ci się chyba żart zaostrzył.

czarodziej.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 20.10.2004 21:54
Post #9 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Black, gorzej jak ktoś nie ma wyjścia cry.gif


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Galia
post 20.10.2004 22:04
Post #10 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 249
Dołączył: 28.05.2004
Skąd: *From the land of stars *




Jeśli chodzi o RPG to nie za bardzo się na tym wszystkim znam, przyznaję od razu. Ostatnio mój znajomy gorąco namawia mnie na przyłączenie się do grupy, w której jest mistrzem gry, ale przyznam, że gdy zaczął mi objaśniać świat, w którym toczy się gra to z lekka się przeraziłam jego złożonością. Próbować chyba jednak warto, tak przynajmniej wynoszę z wypowiedzi osób, które RPG się fascynują...


--------------------
Jestem myślicielką niezależną, wolną poszukiwaczką oazy nieskrępowanych istnień. Przemierzam pustynie w poszukiwaniu sensu... Czy odważysz się pójść za mną?

Myśli, marzenia, złudzenia. Moje życie...

Nie można dostać czegoś, nie tracąc czegoś w zamian.
Żeby coś otrzymać musisz poświęcić coś o podobnej wartości.
To zasada równoważnej wymiany.
To prawda o świecie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 22.10.2004 10:43
Post #11 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ja zacząłem dawno dawno temu od systemu Śródziemie i to jest wogóle jakiś cud, że się do tego rodzaju rozrywki dokumentnie nie zraziłem (fani Tolkiena - nie dajcie się nabrać! nie grajcie w to! NIGDY!). Potem były eksperymenty z autorskimi systemami fantasy, ale i to skonało śmiercią naturalną. Marazm nastąpił ogromny, aż pewnego dnia zajupiłem podręcznik do Dzikich Pól i zakochałem się w tym systemie. Siłą zmusiłem kolegów, żeby w to ze mną grali i pomimo początkowych uporów, wszystkie te zasrane elfy i krasnoludy pozamieniały się we wspaniałych Sarmatów, ku uciesze i pożytkowi wszystkich. DP są do dziś w naszej "paczce" systemem żywym i chociaż nie gramy w niego już tak często to gramy w niego z pasją. Przewinął się też "Wiedźmin" ale się szybko odwinął. Pojawił się Wampir. Głównie Mroczne Wieki. Męczyliśmy go bardzo długo i ciągle jeszcze zdarza się zagrać, ale nie mam już za bardzo zdrowia do prowadzenia tego system, a to zawsze ja byłem Master Of Dizaster. I wtedy stało się. Pojawił się Monastyr, 7th Sea i Mag. Wszystko naraz i wszystko z jednakim entuzjazmem (oczywiście Mag w sensie obieltywnym pojawił się dawno temu, ale chodzi mi o pojawienie się w naszym growym życiu) Ten etap trwa do dziś. Jestem pod głębokim wrażeniem tych systemów, szczególnie Monastyru, który utwierdza mnie w przekonaniu , że Polacy potrafią zrobić naprawdę świetny system. Idąc tym tropem, zaczynam się zabierać za Neuroshimę, bo choiaż klimaty zgoła inne, to autorzy ci sami. Lubię też eksperymentować z Nową Falą (Baron Munchausen, Władcy Losu...)

Zajawki, które mnie opminęły, bądź których nie znoszę:
-Warhammer - poprostu nie przechodziłem tego etapu; nie wiem czemu; podręcznika nie było skąd wziąć, chyba to główna przyczyna
- Zew (tego kurda czegoś co nie umiem napisać a co dopiero wymówić; przyjmijmy że:) Cthulu - ponoć fajne, zabierałem się kika razy ale się nie zabrałem
- AD&D - no nie wiem; nie jara mnie to; jakby ktoś kupił te miliony podręczników i mi poprowadził - mogę grać, ale żeby się samemu tym zajmować nie mam siły, ochoty i pieniędzy
- Arcona - polski system o Słowianach umieszczony w alternatywnym XII wieku; jak dla mnie porażka dekady.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 22.10.2004 16:26
Post #12 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Ja zacząłem od Warmłotka (jutro sesja kolejna z kumplami) jeszcze jak byłem w 5 klasie szkoły podstawowej - ehh.. wtedy to nie można była nazwać grą.. jakkolwiek.. podwaliny zaczynały się wyskształcać - czyli z RPG mam styczność od ponad 6 lat...
Grałem już w wiele systemów - Młotek, AD&D, Wiedźmin, Zew Cthulu, Vampir: Masquarade, Earthdown ... w różńe systemy autorskie, Władców Losu(to b. lubię)...
I jeszcze się mi to nie znudziło...

Katon, ja właśnie mam straszną ochotę zagrać w MERP'a tylko nigdzie nie mogę tego dostać.. powiedz mi, czemu fani Tolkiena mają się do tego nie dotykać??


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 22.10.2004 16:40
Post #13 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




grałam kilka razy. i bardzo mi się podobało. niestety teraz nie mam zbytnio warunków do grania. i uważam, podobnie jak Omen, że ciężko grać przez neta [osobiście nigdy nie próbowałam], bo... no nie wiem. tak inaczej. nie ma tej specyficznej atmosfery, klimatu.


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 22.10.2004 22:37
Post #14 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Katon @ 22.10.2004 09:43)
- Zew (tego kurda czegoś co nie umiem napisać a co dopiero wymówić; przyjmijmy że:) Cthulu - ponoć fajne, zabierałem się kika razy ale się nie zabrałem

*



Zew Cthulhu (czyt. zew ktulu) - nie polubisz jesli nie zaglebisz sie w mity o Wielkim Cthulhu i nie staniesz sie maniakiem Mistrza Grozy Howarda Philipsa Lovecrafta.
Szczerze mowiac, nie polecam stawania sie maniakiem. To jest grozne dla psychiki.




A co do RPGow. Cos kreatywnego. Nie glupie rzniecie w Fify 200n gdzie n jest kolejna liczba naturalna. Cos co pozwala uzyc mozu i zdolnosci. W co grywalem? Wiedzmak. Wampir. D&D. I polecam Strefe RPG - naprawde dobra rzecz..
Zreszta - o rpgach moglbym pisac i pisac a ze na łaptopie klawaitura niwygodna to ogranicze sie tylko do tego posta. Zreszta popisac posty moge sobie z kims kto ma SKILLS.


Za tego posta dostaje +1 do charyzmy i -2 do sily. Ale zawsze w plecaku zostaje blogoslawiona posrebrzana kosa bojowa +10 12k6 wink.gif


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 25.10.2004 10:35
Post #15 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



No to najpierw zjadę Śródziemie:
- mechanika skandaliczna; cały czas otwarte rzuty które trzeba ze sobą w nieskończoność sumować i sprawdzać w tabelkach (same z siebie tabelki mają nawet śmieszne opisy obrażeń, ale ich praktyczność w grze jest znikoma)
- podręcznik jakiś niedorobiony, świat słabo opisany (no niby każdy czytał i zna, ale to nie zwalnia autorów od dpowiedzialności)
- teraz najważniejsze - chociaż wielu zdziwi i zbulwersuje - świat Tolkiena jest w rpg bardzo kiepsko grywalny; poprostu; jest to świat mityczny i heroiczny, a w rpg nie da się co chwilę ratować świata; a nawet jeśli to kiedy? przecież Tolkien wszystko opisał; świat był zagrożony tyle a tyle razy i wtedy ktoś inny już go uratował; a to Elrond, a to Earendil, a to Isildur i Elendil, a to Frodo... Ten świat jest kompletny i pełny; nie ma w nim już fabularnej przestrzeni.... To moja prywatna opinia ale wielu fanów Tolkiena, którzy próbowali giercować w Śródziemiu się ze mną zgadza

Chycił się może ktoś z was za Monastyr? Bardzo fajna rzecz. Taki klimat płaszcza i szpady tylko że mrocznie i na poważnie (w przeciwieństwie do także rewelacyjnego 7thSea). No i trzeba wspierać polskie produkty, szczególnie kiedy są dobre i mają rozsądną cenę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 25.10.2004 10:59
Post #16 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Monastyr jest miodzio, ale z polskich systemów najbardziej podoba mi się Neuroshima. Przypomina mi mocno ulepszonego Shadowruna...

Ale i tak nic nie zastąpi niesamowitego świata Planescape... Jeśli chodzi o RPG najlepsze sesje są stanowczo w Planescapie - wystarczy odpowiedni mistrz, olanie mechaniki i można zaczynać biggrin.gif

Ostatnio stwierdziłem że Planescape jest lepszy nawet niż Mag...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 25.10.2004 11:02
Post #17 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Nie znam nie grałem. Skoro tak zachwalasz to muszę popróbić.
Chyba się tam Matoos zacznę udzielać na tym waszym forum, bo fajnie tam macie, a ja może niedługo będę miał w chałupie internet i nie będę się po kafejkach szlajał... Kawał dobrej roboty...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 25.10.2004 13:14
Post #18 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Polecam grę komputerową Planescape - torment. Mocno podrasowany engine Baldur's Gate i świetna fabuła. Jedna z najlepszych gier cRPG wszechczasów IMHO biggrin.gif I dobre do zapoznania się ze światem. Jeśli chodzi o mechanikę to to jest część świata AD&D, ale ja osobiście mechanikę zazwyczaj chrzanię biggrin.gif

Jeśli chodzi o Strefę... Zapraszam biggrin.gif

Ten post był edytowany przez matoos: 25.10.2004 13:18


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 28.10.2004 07:08
Post #19 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Raz grałem w Neuroshimę, ale to pewnie dlatego, że mistrz był lipny...
Planescape - rzeczywiście niezła gra, chociaż nie przeszedłem do końca

Polecam: Śmieszny MMORPG - Wojownicy biggrin.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 28.10.2004 08:26
Post #20 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Raz grałem w Neuroshimę, ale to pewnie dlatego, że mistrz był lipny...

Ty tez wierzysz ze Neuroshima ci nie podpasowala przez lipnego mistrza gry? user 

posted image

MMORPGow nie lubie user 

posted image


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 28.10.2004 15:32
Post #21 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Hehehe biggrin.gif
No ogólnie nie lubię wersji apokaliptycznych...

Przyzwyczaiłem się do middleages i tyle biggrin.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 28.10.2004 17:06
Post #22 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ja tez byłem do "postapokalipsy" nastawiony mocno sceptycznie ale Neuroshima mnie przekonała, że w takich realiach można naprawdę fajnie pograć. I no sie gra.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 28.10.2004 17:37
Post #23 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



To sie zapisuje do ciebie aby stworzyc postac i pograc. Moze zmienisz moja opinie o tym systemie.


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 28.10.2004 17:40
Post #24 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Z przyjemnością. Tylko kiedy se zagramy.... Jak już się uaktywnie na forum u Ikara i Matoosa to może się poudzielam tam jako Master Of Dizaster (w wypadku NS to ukute przez moich kumpli określenie na MG nabiera nowego sensu). Chociaż nie ma to jak prawdziwe RPG z kosteczkami...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 28.10.2004 21:04
Post #25 

Unregistered









tak w Neuro czy Fallouta bym sobie z Wami panowie pograł ;]
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 16:09