Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Hogwart W Vii Tomie, co poczna bohaterowie?

Gem
post 02.08.2005 16:46
Post #51 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta



Niop...ponoć ostatnia część ma być najdłuższa...happy.gif Dlatego myślę, że jednak Harry będzie w szkole nie mało. Poza tym, to by nie była już ta sama opowieść, gdyby Rowling zrobiła z Pottera gościa typu Chuck Norris...obrońca dobra, wyjęty spod prawa, walczy ze złem..blablabla... dry.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 02.08.2005 22:24
Post #52 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Gem @ 02.08.2005 17:46)
Niop...ponoć ostatnia część ma być najdłuższa...happy.gif Dlatego myślę, że jednak Harry będzie w szkole nie mało. Poza tym, to by nie była już ta sama opowieść, gdyby Rowling zrobiła z Pottera gościa typu Chuck Norris...obrońca dobra, wyjęty spod prawa, walczy ze złem..blablabla...  dry.gif
*



nie podobno VII tom ma być krótszy od V (tak powiedziała Jo w wywiadzie) http://www.hp.oborniki.com.pl/news.php?id=3739 i http://www.hp.oborniki.com.pl/news.php?id=3749
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
angela^^
post 02.08.2005 22:33
Post #53 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 76
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: spod Warszawy




QUOTE
nie podobno VII tom ma być krótszy od V (tak powiedziała Jo w wywiadzie) http://www.hp.oborniki.com.pl/news.php?id=3739 i http://www.hp.oborniki.com.pl/news.php?id=3749


heh mnie to wkurza, ze się rypnęła zasada 'co tom to więcej stron'. fajne to było, że za każdym razem więcej czytania. 600 stron tomu 6 powiem szczerze, że bardzo mnie rozczarowalo...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 02.08.2005 22:36
Post #54 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(angela^^ @ 02.08.2005 23:33)

heh mnie to wkurza, ze się rypnęła zasada 'co tom to więcej stron'. fajne to było, że za każdym razem więcej czytania. 600 stron tomu 6 powiem szczerze, że bardzo mnie rozczarowalo...
*



No i przez to Jo nie spełniła obietnicy że VI tom rozwiąże wiele tajemnic dry.gif a na dodatek powstały nowe i nie wiem jak ona chce je wszystkie rozwiązać w krótszej od V tomu książce huh.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
angela^^
post 02.08.2005 22:40
Post #55 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 76
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: spod Warszawy




taa ja mam wrażenie, że żeby wyjaśnić wszystkie frapujace fanów sprawy, Jo musiałaby napisac drugą biblię ^^ znając życie bedzie tak, ze 7 tom jako końcowy będzie swietny 9dobrze napisany, jak zawsze), ale pozostawi dalej kilka niewyjaśnionych kwestii. heh i tych kwestii Jo już nie wyjaśni nigdy cry.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 02.08.2005 22:43
Post #56 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(angela^^ @ 02.08.2005 23:40)
taa ja mam wrażenie, że żeby wyjaśnić wszystkie frapujace fanów sprawy, Jo musiałaby napisac drugą biblię ^^ znając życie bedzie tak, ze 7 tom jako końcowy będzie swietny 9dobrze napisany, jak zawsze), ale pozostawi dalej kilka niewyjaśnionych kwestii. heh i tych kwestii Jo już nie wyjaśni nigdy  cry.gif
*


albo będzie tak że co rozdział to rozwiązanie 5 tajemnic tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 02.08.2005 22:43
Post #57 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



Jo powiedziała że VII tom daje pełne odpowiedzi na wszystkie frapujące nas pytania. VI tom namnożył jeszcze więcej zagadek i pytan ale miejmy nadzieję że w głowie pani Rowling wszystko jest tak świetnie poukładane iż otrzymamy odpowiedzi na pytania zarówno stare jak i te które nasuwają się po przeczytaniu HBP.


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
angela^^
post 02.08.2005 22:48
Post #58 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 76
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: spod Warszawy




aż się musze ugryźć w język, bo od razu przychodzi mi do glowy myśl, ze nadzieja matką głupich ^ no ale w Jo nie ma co zwątpiewać, bo pisarką jest świetną. jestem pewna, że 7 tom będzie cudny. tylko kiedy my go ujrzymy na sklepowych półkach? ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 02.08.2005 22:54
Post #59 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



2020 rok tongue.gif a na serio to pewnie angielska wersja ukaże się jakoś w 2007 roku więc u nas pewnie w 2008 lub 2009 dry.gif niestety!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
angela^^
post 02.08.2005 23:01
Post #60 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 76
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: spod Warszawy




heh przeczytam po angielsku najpierw, ale nawet biorąc to pod uwagę to perspektywa czekania dwóch lat mnie załamuje ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 02.08.2005 23:15
Post #61 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Nic tylko iść i strzelić sobie w łeb tongue.gif pewnie te dwa lata będą się strasznie dłużyć dry.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
angela^^
post 02.08.2005 23:33
Post #62 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 76
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: spod Warszawy




najśmieszniejsze jest to, że zawsze się boję, ze przez okres czekania jakaś szajba mi odbije i stwierdzę, że już nie chcę czytać Harry'ego/nie interesuje mnie to/wyroslam z tego/nie mam czasu etc. przeraża mnie to ze mogłabym nie doczytać tej seriii ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 02.08.2005 23:37
Post #63 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(angela^^ @ 03.08.2005 00:33)
najśmieszniejsze jest to, że zawsze się boję, ze przez okres czekania jakaś szajba mi odbije i stwierdzę, że już nie chcę czytać Harry'ego/nie interesuje mnie to/wyroslam z tego/nie mam czasu etc. przeraża mnie to ze mogłabym nie doczytać tej seriii ^^
*



Nie sądze aby coś takiego mogło nastąpić. Po tym zagadkowym VI tomie za wszelką cene muszę się dowiedzieć jak to się kończy!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
angela^^
post 02.08.2005 23:41
Post #64 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 76
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: spod Warszawy




ja też tak nie sądzę a jednak ta obawa gdzieś we mnie siedzi - dlatego wydaje mi się to takie smieszne xD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 03.08.2005 00:00
Post #65 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(angela^^ @ 03.08.2005 00:41)
ja też tak nie sądzę a jednak ta obawa gdzieś we mnie siedzi - dlatego wydaje mi się to takie smieszne xD
*



No to dobrze bo byś dużo straciła tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 03.08.2005 01:45
Post #66 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Okii...widze, ze ladnie przenieslismy sie w temacie do "daty wydania VII tomu" ^^""

To moze wracajac do tematuuu (mniej wiecej ^^"), nie tyle nowych tajemnic przybylo, co stare i nowe watki zostaly dopiero rozpoczeta i beda musialy sie porozwijac i pozazebiac. Do tego w VII tomie przybedzie jeszcze wiecej nowych postaci i zapewne zanim dojdziemy do polowy VII tomu, ilosc pytan bez odpowiedzi jeszcze sie powiekszy. Co najwazniejesze, niektore z tych napomknietych spraw, znajda swoje rozwiniecie w Hogwarcie i okolicach. Np. Znikajaca Gablota, ksiazka HBP, obraz Dumbledore, czlonkowie Zakonu, jak np. McGonagall, nowy nauczyciel DADA (podobno ma to byc jakis stary uczen Hogwartu,ale nie pamietam,czy czytalam to w wywiadzie z Rowling,czy na jakiejs stronie, wiec informacja nie jest potwierdzona), brat Dumbledora (czyzby w koncu ten barman Hog's Head?), Pensieve, etc. O tyle to wszystko moze byc ciekawsze, ze Harry rzuca szkole. Czyzbysmy tym razem byli uraczeni wizja Hogwartu z punktu widzenia osoby trzeciej, intruza? Wiecie, moze Harry bedzie musial skorzystac z pomocy swojego plaszcza, mapy i dwoch elfow domowych? ;) I ewentualnie pomocy ze strony znajomych i przyjaciol uczniow?... Jakby ciagle tego nie robil? ;P

Ten post był edytowany przez Pszczola: 03.08.2005 01:46


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
angela^^
post 03.08.2005 22:44
Post #67 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 76
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: spod Warszawy




wiecie co poruszajac zów temat tego co może wydarzyć się w 7 tomie to zaczynam się zastanawiać czy nie ma jakiejś podpowiedzi (a raczej zapowiedzi tego wydarzenia) już w pierszym tomie przygód Harry'ego. chodzi mi mianowicie o pierwszą noc spędzoną w hogwarcie, a dokładniej o sen jaki przyśnił się potterowi. sami posłuchajcie...

QUOTE
Prawdopodobnie zjadł za dużo, gdyż miał bardzo dziwny sen. Śniło mu się, że ma na głowie turban profesora Quirella, który (turban) mówił mu, że musi się natychmiast przenieść do Slytherinu, ponieważ takie jest jego przeznaczenie. Harry powiedzial turbanowi, ze nie chce iść do Slytherinu, a turban robił się coraz cięższy i cięższy. Harry próbował go zdjąć, ale turban zacisnąl mu się bolesnie na głowie - i był tam Malfoy, który śmial sie widząc jego walkę z turbanem - a potem Malfoy zamienił się w tego nauczyciela z haczykowatym nosem, Snape'a, który smiał się bardzo głośno, coraz głośniej - aż nagle buchnęło zielone światło i Harry obudził się, zlany potem i drżący ze strachu.
[Harry Potter i Kamień Filozoficzny, rozdziałsiódmy/str.139]


i co wy na to? tak jakby wszystko się zgadza. turban czyli Volemort (co się wyjaśnia, jak wiemy, już pod koniec tej książki) wyjasnia Harry'emu, ze powinien byc w Slytherinie, bo tam był własnie Czarny Pan, a to on jest ... przeznaczeniem Harry'ego. no i jest tam Malfoy i Snape co zgadza się z zakończeniem 6 tomu. a na końcu zielony promień czyli rzucone zaklęcie. moim zdaniem to ma sens. co wy na to?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 03.08.2005 22:54
Post #68 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(angela^^ @ 03.08.2005 23:44)
i co wy na to? tak jakby wszystko się zgadza. turban czyli Volemort (co się wyjaśnia, jak wiemy, już pod koniec tej książki) wyjasnia Harry'emu, ze powinien byc w Slytherinie, bo tam był własnie Czarny Pan, a to on jest ... przeznaczeniem Harry'ego. no i jest tam Malfoy i Snape co zgadza się z zakończeniem 6 tomu. a na końcu zielony promień czyli rzucone zaklęcie. moim zdaniem to ma sens. co wy na to?
*



ciekawa teoria a zielony promień oznacza AVADA KEDAVRA czarodziej.gif hmmm a przecież Harry wtedy nie znał tego zaklęcia. A śmiejący się Snape i Malfoy mogło być wizją ich roboty w 6 części (choć ja nadal uważam że Snape jest jedank po stronie przeciwników czyli ZF <patrz moja sygnatura tongue.gif>) ale jednak chyba były to wskazówki ale do zakończenia I tomu i do Vi tomu a nie do VII blush.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
angela^^
post 03.08.2005 23:00
Post #69 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 76
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: spod Warszawy




do I i VI też na pewno ale zostają wtedy wątpliwości np. to, że w tymśnie Malfoy widział jak Harry się szarpie z turbanem co moim zdaniem jest metaforą bitwy Harry'ego z Voldemortem. najbardziej ciekawi mnie jednak ten ostatni promień. zwrócmy uwagę, ze w śnie nie jest sprostowane z której różdżki się 'wydobył'. czy Voldemorta...czy Harry'ego...czy ekhm...Snape'a.

QUOTE
ciekawa teoria a zielony promień oznacza AVADA KEDAVRA  hmmm a przecież Harry wtedy nie znał tego zaklęcia.


no i co? to tylko sen^^ poza tym jest powiedziane, że.. Przewrócił się na bok i znowu zasnął, a kiedy obudził się następnego ranka, w ogóle nie pamiętal tego snu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 03.08.2005 23:05
Post #70 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Dla mnie ten sen był wizją przyszłości ale ogólnie jest to nie przydatna wskazówka ( bo o ostatecznej walce Harry'ego z Voldziem to my wiedzieliśmy od I tomu) było tylko przydatne co do I tomu że Voldzio ukrywa się pod turbanem i tyle.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
angela^^
post 03.08.2005 23:08
Post #71 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 76
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: spod Warszawy




QUOTE
ale ogólnie jest to nie przydatna wskazówka ( bo o ostatecznej walce Harry'ego z Voldziem to my wiedzieliśmy od I tomu)


dlatego mówię ze nie jest to podpowiedzią a raczej zapowiedzią tego wydarzenia. tak jakby pokazaniem tego jak to wyglądać będzie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 03.08.2005 23:11
Post #72 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(angela^^ @ 04.08.2005 00:08)
QUOTE
ale ogólnie jest to nie przydatna wskazówka ( bo o ostatecznej walce Harry'ego z Voldziem to my wiedzieliśmy od I tomu)


dlatego mówię ze nie jest to podpowiedzią a raczej zapowiedzią tego wydarzenia. tak jakby pokazaniem tego jak to wyglądać będzie.
*



z tego snu wynikało by że walce przyglądają się Malfoy i Snape więc rzeczywiście dry.gif , ale podpowiedż jak ostateczna walka będzie wyglądąć tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
angela^^
post 03.08.2005 23:16
Post #73 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 76
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: spod Warszawy




QUOTE
z tego snu wynikało by że walce przyglądają się Malfoy i Snape więc rzeczywiście


ale czy oni razem? wedlug snu najpierw był Malfoy, a potem zamienił się onw Snape'a. blink.gif zaczynam tracić pomysły.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 08.08.2005 14:27
Post #74 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




A ja tu nie widze nic, co mogloby byc wskazowka dla przyszlych tomow. Byla to raczej podpowiedz do zakonczenia tomu I, czyli to,ze Voldemort egzystuje sobie w najlepsze na glowie Quirella. Malfloy i Snape przesladowali go od samego poczatku, wiec nic dziwnego,ze mogli go nawiedzac w koszmarach. Natomiast swiatlo Avady Kadavry? Ja to odebralam jako wspomnienie z bardzo wczesnego dziecinstwa. Przeciez Harry z czasem przypomina sobie coraz wiecej z tamtego wydarzenia. Nie wiem nawet, czy kiedy Harry myslal,ze jego rodzice zgineli w wypadku samochodowym, to nie pamietal jakiegos zielonego swiatla. Byla to niewatpliwie Avada Kadavra rzucona na niego przez Voldemorta w te pamietna noc, kiedy zgineli rodzice Harry'ego. A podczas tego snu, przypomniala mu sie bardziej. Byc moze wywolany byl ten sen wlasnie bliska obecnoscia Voldemorta?


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gem
post 08.08.2005 21:56
Post #75 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta



Zgadzam się z Pszczołą. To było wspomnienie z dzieciństwa. Nie wydaje mi się żeby w pierwszym tomie ukryto jakieś znaczące wskazówki w śnie. :|


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.04.2024 17:03